Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just give me a reason - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just give me a reason - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Just give me a reason

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 12:16

Aiaiai .... Cat imi plaaaace <3
Faci o treaba super ! Multumesc ca m-ai anuntat, scumpii si sper sa nu uiti sa o faci in continuarea, da ? :)
Ti pup ! in love


Just give me a reason - Pagina 3 Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 12:16

Aiaiai .... Cat imi plaaaace <3
Faci o treaba super ! Multumesc ca m-ai anuntat, scumpii si sper sa nu uiti sa o faci in continuarea, da ? :)
Ti pup ! in love


Just give me a reason - Pagina 3 Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 12:17

Aiaiai .... Cat imi plaaaace <3
Faci o treaba super ! Multumesc ca m-ai anuntat, scumpii si sper sa nu uiti sa o faci in continuarea, da ? :)
Ti pup ! in love


Just give me a reason - Pagina 3 Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Iun 2013, 18:20

Buna, scuze ca nu am mai trecut pe aici...si vad ca ai adus urmatorul capitol...defapt urmatoarele 2 capitol. Cu ce sa incep? Pai, ma mira ca Sakura se descurca asa de bine in rolul de mama, desi e ajutata de parintii ei. Ma tot intreb cum naiba de Sasuke nu-si adduce aminte de Saku. E chiar culmea. Ma intreb ce o sa faca in continuare. Ma intreb ce o sa se intample intre cei doi.

Din nou scuze ca nu am mai trecut pe aici si sper sa ma anunti si pe mine daca aduci nextul.

Spor la scris si multa inspiratie!
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Iun 2013, 21:35

Heeeya! Am ajuns pe la ficul tau si tot ce pot sa spun e ca il ador.
Ai descriere, ai actiune, ai tot ce trebuie.
Doamne de ce a trebuit sa te opresti tocmai acum cand era mai interesant???
Haaaai, adune nextul te rog. Fierbem de curiozitate sa vedem ce se intampla mai departe.
Spor la scris!
Sper sa ma anunti te rog de next.
Te pup, ja na! kiss kiss kiss


Just give me a reason - Pagina 3 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 14:45

Capitolul 7

  Acesta statea destul de relaxat. Avea atintita spre mine privirea sa de culoarea smoalei ce exprima superioritate, ca de fiecare data. Suvite din parul meu roz, ca al florilor de cires zburau usor entuziasmate in bataia vantului. Ochii mei de un verde crud il priveau pe brunet crud, vrand parca sa-l ucida. Vapaile soarelui imi lumina chipul angelic ce purta un zambet usor exagerat...poate prea exagerat... Puteam crede ca apartine unei psihopate ce de mult a asteptat razbunarea, un sentiment ce iti provoaca dependenta precum alcoolul sau nicotina. Poate nici nu ma mai cunoaste...As putea crede si asta...Un mafiot fara inima n-ar putea sa ma tina minte nicidecum. Observ ca isi scoate pistolul de un negru abisal, la fel ca sufletul sau si si-l indreapta spre mine. Fiori imi strabate sina spinarii, insa nu ii bag in seama.  O sa sufere la fel ca mine in toti acesti ani. Nu o sa il las sa moara...ar fi usor...prea usor...prea simplu. Am sa-i fac viata un calvar cat timp va sta in inchisoare. Hinata il privea pe blond cu aceeasi ura prezenta in ochii mei. Poate chiar mai multa... Tinea pistolul atintit catre tinta sa, neno*ocitul ce i-a distrus viata...Aceasta prinde usor acelasi zambet pshihopat pe care il detin eu... unul cu pofta de moarte, razbunare. Blondul o privea linistit, prea linistit...mult prea linistit. La fel ca si brunet...Aceasta privire te intarata asa de mult incat i-ai fi ucis de milioane de ori.
   Deodata, vocea brunetului sparge linistea de gheata ce se asternuse peste aceasta situatie mult asteptata de mine, prea mult asteptata. „Micuta Floare de Cires, cum as putea sa o uit? Am sa pun capat acestei tamp*nii...Se pare ca micuta pisicuta isi musca stapanul!”, iar intr-o fractiune de secunda un glont este indreptat spre mine, insa ma feresc usor de acesta. Am asteptat prea mult ziua asta...nu voi pierde! In spatele celor doi Neji si Lee isi fac aparitia blocandu-le incheieturile mainilor in stransoarea infernala a catuselor. Zambesc usor in coltul gurii si ii spun cu superioritate si cu scarba in glas:
-Credeai ca va fi asa usor, Uchiha? M-am schimbat...nu mai sunt acea mica plangacioasa ce mereu era agresata de tine!
    Dupa care il arunc in masina, acelasi lucru facand si Hinata cu blondul.

    Dupa 3 zile

   Picuri de ploaie imi mangaie chipu-mi angelic de un alb palid luand cu ei si mii de amintiri. Ochii-mi de un verde precum al ierbei crude a diminetii privesc apa cristalina de sub picioarele mele goale.
    Sa ma intorc inapoi nu am unde...sa merg inainte mi-a mai ramas. Si ma intreb daca apa e adanca, sa ma-nec azi cu jale cu tot. Caut fericirea ca un nebun cu ochii inchisi, iar aceasta isi cauta alta gazda. Imi scot telefonul din buzunar si observ ca este ora opt fix. Unghile-mi de un negru ca smoala imi reflecta zambetul usor tamp, amenintator ce imi dezvaluia foarte usor gandurile intunecate. Alerg privind in jurul meu spre masina si o calc in drum spre sectia de politie.
     Dupa o calatorie destul de lunga spre sectie ajung intr-un sfarsit. Imi agat geaca de un negru ispititor de cuier si privesc spre scaunul biroului, spre care ma indrept. Deschid sertarul biroului si apuc drac*ste cheia carcerei mafiotului Sasuke Uchiha, Pasesc agale spre locul stabilit privind in ochii mai multor infractori, fie vinovati de omor, furt sau alte inselaciuni. Intr-un sfarsit ajung la carcera acestuia. El ma riveste ca si cum m-ar cunoaste de o viata-ntreaga, insa destul de superior, ca intotdeauna. Un zambet straniu mi se schiteaza pe fata si ma uit la acesta in batjocura.
-Sakura...Ce mare ai crescut...spune acesta ranjind usor.
    Nu ii raspund, inca ma uit la el cu ura. Ma aplec usor spre el si il privesc in ochi adanc, iar o briza rece imi asalta spatele oferindu-mi milioane de fiori.
-Sasuke, vei plati pentru tot ce mi-ai facut! Moartea e o pedeapsa mult prea usoara pentru unul ca tine! tip eu foarte iritata de starea lui...nici macar un trop de teama...
-Mai vedem noi cine o sa fie intr-un permanent dans cu moartea dealungul acestui timp. spune acesta destul de calm.
   Se ridica si paseste spre mine cu pasi marunti declansand un mic cutremur in corpul meu. Un zambet infiorator i se schiteaza pe fata si ochii i se atintesc spre ochii mei. Puteam sa obsserv acel negru, gata sa ma inghita intr-o lume inexistenta, o lume a mortii. Cateva fire rebele de par, negre ca abanosul, ii inundau fata facandu-l mult mai aratos.
-Observi? Ti-e frica de mine. Mereu ti-a fost. spune acesta dupa care ma ademeneste spre perete si imi blocheaza calea tinandu-ma intre bratele sale. Il imping lovindu-l si plec din carcera inchizand-o si lasand cateva cuvinte in urma mea:
-N-am sa las un nimic ca tine sa se atinga de viata, prietenii sau copilul meu! dupa care ma indrept spre birou.
    Intru inauntru iar privirea imi este furata de Hinata, ce varsa lacrimi cristaline de tristete. Ma indrept spre ea, grabita, intreband-o ce s-a intamplat.
-Il urasc! Mi-a distrus viata! Ce am facut sa merit asta!?! Ce? Spune!
    O imbratisez calduros.... Ca o buna prietena, ce mereu i-am fost. Puteam sa observ nelinistea din ochii sai lila. O iau de mana si o strang usor. Aceasta isi pune capul pe umarul meu si zvacneste si mai tare in hohote de plans. Cateva cuvinte imi ias pe gura: „O sa le-o platim, ai sa vezi!”

    A doua zi

    Stateam linistita la biroul meu si rasfoiam ganditoare in dosarul mafiotului Sasuke Uchiha, Scrisul de un negru orbitor imi capta atentia iar numai ticaitul ceasului se auzea in incapere, insa acesta este intrerupt de scartaitul unei usi, iar cu acesta o voce intepata a sefului.
-Sakura, el va fi noul vostru coleg! Te rog pune-l la punct cu imprejurimile! dupa care tranteste usa. Oftez usor ganditoare si imi indrept privirea spre cel din fata mea, un roscat cu ochi patrunzatori, caprui, si destul de atragator. Un zambet mi se schiteaza pe chipu-mi angelic la contactul ochilor nostri.
-Salut! Ma numesc Sakura, tu trebuie sa fi....?
-Otani! ma intrerupe acesta.
     In timp ce i-am explicat cateva lucruri din sectie, am observat ca acesta imi semana foarte mult, aceeasi dragoste pentru muzica rock si chitara... Insa n-am crezut in acel moment ca acesta imi va aduce foarte multe probleme in viitor.

Just give me a reason - Pagina 3 Tumblr_m6ju58q7Pw1rp8gg6o1_500


Just give me a reason - Pagina 3 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 15:02

Prima! nr1 

Super tare capitolul pot sa zic.I rock peopleee!!!  In sfarsit s-au intalnit cei doi. Oare ce o sa se intample cu Sasuke? Adica chiar nu are inima. Sakura ar fi trebuit sa-i traga si o bataie zdrava lui Sasuke. Nenorocitul. Fiind mafiot ma mira ca a fost prins cu atata usurinta de politie. Oare Felix ce parere are despre toate cele intamplate. Chiar sunt curioasa cum o sa se poarte cei doi(Sasuke si Felix) cand o sa se intalneasca.

Ma bucur ca m-ai anuntat si sper sa o faci si data viitoare. Spor la scris si multa inspiratie!kiss 
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Just give me a reason - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 15:21

Hey!!!
Un capitol Genial mia placut, in sfarsit sau intalnit sasu si saku
ce rau pote fii sasu , nu are inima , magarul
astept nextul
spor la idei


Just give me a reason - Pagina 3 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 15:51

Uite ca am revenit si cu edit-ul
Imi place din ce in ce mai mult cum decurge totul in love desi atitudinea lui Sasuke este asa de enervanta angry
La ce probleme se referea Sakura cu noul coleg? think
Eh vei lamuri tu toate aceste "chesti" in capitolul urmator. Care sper sa vina cat mai repede happy2
Pana data viitoare spor a scris in continuare.Te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Just give me a reason - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”


Ultima editare efectuata de catre Raluca :D in Mar 02 Iul 2013, 19:20, editata de 2 ori
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 17:16


Hei...am ajuns si eu la ficul tau...
Imi place acest capitol dar a durat cam mult pana la next!!!
Nu m-ai anuntat la next...
Te rog anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Just give me a reason - Pagina 3 33
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mier 03 Iul 2013, 17:41

hey...scuze ca am intarziat!
Pai, imi place foarte mult next! Ma bucur ca l-ai adus in sfarsit!
Merci ca m-ai anunat si sper sa continui sa ma anunti!
Ja ne! a hug in love kiss !


Just give me a reason - Pagina 3 28846yu

Just give me a reason - Pagina 3 2elf7t2
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Joi 04 Iul 2013, 10:34

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Mi-a placut capitolul foarte mult, dar sper ca nu te superi pentru ca iti spun ca am observat cateva greseli...
Ma bucur ca Sasuke si-a amintit de Sakura!
Te pup si spor la scris! :*


Just give me a reason - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Joi 04 Iul 2013, 15:30

Buna
Am citit si eu ficul tau si imi place pana acum
Sper sa pui urmatorul capitol repede...Apropo daca poti te rog sa ma anunti cand il pui puppy eyes puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris!!
TE kiss kiss kiss kiss 


Fără muzică , viata ar fi o gresealamusic

                                                                       
                                                           

                                                    


                                                                https://www.youtube.com/watch?v=neDGK6kKsh0
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 07:48

Capitolul 8
   


    De mult n-am mai simtit o astfel de senzatie... Mi-as dori sa nu se mai termine! Imo doresc sa fiu mereu in acest loc, alaturi de ea... departe de rautatile lumii. O stiu din copilarie, ea m-a ascultat de fiecare data in momentele de tristete, ea a tipat in acelasi timp cu mine la fiecare vers din viata mea. Ea imi este cea mai buna prietena, sora cat si mama. De fiecare data cand sunt cu ea in acest loc timpul se opreste, totul este minunat. Singurul meu refugiu este chitara, iar locul unde uitam amandoua de toate este scena. Privesc multimea din fata mea ce ma priveau cu un strop de idolatrizare si altul de iubire. Otani isi indreapta privirea spre mine, dupa care un zambet strengaresc i se schiteaza pe chipu-i luminos. Observ cum acesta isi descarca toti nervii pe bass-ul sau, acelas lucru facand si Hinata cu tobele. Neji parea a fi in lumea sa, visator la versurile ce ii ieseau din suflet.
    Dupa o noapte incendiara alaturi de ceilalti membrii ai trupei Vows Dictionary, ne strangem toti intr-o cafenea unde ne relaxam dupa o astfel de noapte. Priveam in gol inspre Otani cand deodata vocea lui Neji ma trezeste din visare:
-Ar trebui sa va enervati mai des!
-A? Ce? intreb eu parca trezindu-ma intr-o alta dimensiune.
-Solo-urile tale la chitara iti ies extraordinar cand esti nervoasa, explica Hinata cuvintele lui Neji.
    Dau din cap in semn ca am inteles si imi continui activitatea, privitul in gol.

    Sasuke POV

     FLASH BACK

       Eram alaturi de cea mai frumoasa femeie din lume. O tineam de mana strans, ca de fiecare data cand ne implimbam ce aceasta straduta. Perlele sale negre ma priveau cu iubire si caldura, parul sau negru ca smoala ii batea in vant imprastiindu-i parfumul de vanilie precum o mantie. Pasea agale, visatoare, ca de fiecare data, cu un zambet larg pe fata ce cu greu se putea sterge. Imi indrept privirea spre lacul larg din stanga noastra, ce disparea intr-o ceata densa, greu de patruns, iar un trup firav imi sare in ochi. O fetita cu un par blond ca spicele de grau se pregatea sa isi puna capat zilelor.
-NU! STAI! strig eu agitat si ma indrept spre acea fata.
       Ajung in dreptul lacului si ma arunc incercand sa o gasesc pe fetita, insa o voce de zana ma striga cu disperare din spate. Dupa lungi momente de cautat ies cu greu din lac iar corpu-mi paralizeaza, ochii mi se maresc si mii de lacrimi ies din ei.
-Mami! Raspunde-mi! Te rog!

      END FLASH BACK

       Pur si simplu n-a vrut sa-mi raspunda. Priveam cum zacea intr-o balta de sange cea mai minunata femeie din viata mea...Numai din vina mea... Numai din vina mea s-au intamplat acest lucru... Daca n-ar fi murit poate as fi fost in altfel...Poare n-as fi comis astfel de pacate de-alungul vietii. Privesc in trecut marcat de primul meu pacat... Oare ma va ierta vreodata? Nu merit... As merita sa ard in focurile iadului mai mult. O singura privire de-a ei m-ar face sa ma sinucid din cauza regretelor.

      FLASH BACK

         Eram in patul meu, visam la o lume mai buna alaturi de mama. surorile mele mai mici, fratele meu mai mare si tata. Deodata usa se deschide cu un scartait ingrozitor iar pe usa intra o fetita cu un par precum smoala si ochii de un negru intunecat, ca al mamei...
-Nee-chan, cina e gata! imi spune aceasta putin ganditoare.
-Karin, te rog vin-o pana aici, ii spun cu un zambet iubitor pe fata.
         Aceasta se indreapta spre mine cu o privire la fel de ganditoare. Ajungand in dreptul meu o strang in brate iubitor si ii spun „Sa nu ma parasiti niciodata! Nici tu, nici Orihime! Va rog!”, dupa care ii sarut protector fruntea. Aceasta ma priveste uimita pret de cateva secunde dupa care imi spune cu un zambet de inger pe fata „Iti primit, Nee-chan!”.
         Coboram pe scarile ce par ca nu se mai termina si intram in bucatarie unde ne astepta Orihime, cealalta sora mai mica. Ma uit in jur, nici urma de tata, insa o voce intrerupe linistea asurzitoare din bucatarie;
-Sasuke!!! dupa care ma trezesc cu o palma in ceafa si cu podeaua.
-Tata, ce ti-a fenit!?! il intreb eu destul de iritat.
-Ai intarziat la cina! dupa care observ ca barbatul din fata mea isi indreapta pumnul spre fata mea insa eu i-l opresc si ii dau o palma in ceafa in semn de multumire.
-Tata, inceteaza cu glumele acestea, ne facem de ras cu tipetele astea in casa noastra! spune Karin destul de calma.
-Nu este adevarat, toti vecinii ne zic ca suntem o familie foarte unita si iubitoare, insa acesta este intrerupt de vocea dulce a lui Orihime „Te-au mintit!”. Dupa care tata face o fata gen „Nu ma contrazice!” si astfel ne bucuram de cina noastra...

       END FLASH BACK

         Tata mereu a vrut sa ma intareasca din momentul in care mama a murit, de la varsta de 4 ani, deaceea facea asemenea glume de prost gust cu mine. Cea mai mica sora a mea, Orihime a incercat de mica sa ii tina locul mamei noastre facand treburi casnice si facandu-ne de fiecare data sa zambim...insa regretul din inima mea nimeni n-a putut sa-l alunge... Am ajuns unde am ajuns datorita acestei fapte...


Just give me a reason - Pagina 3 Oc___rock__by_sakura_a_i-d5xcy2c




Just give me a reason - Pagina 3 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Just give me a reason - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 09:13

Buna!!!
Vad ca a venit si nextul mult asteptat
Nu am stiut ca Sasuke a avut sentimente
Se pare ca si-a iubit mult familia
spor la idei in continoare


Just give me a reason - Pagina 3 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."


Ultima editare efectuata de catre Sylphiel Oswald in Lun 12 Aug 2013, 13:40, editata de 1 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 10:34

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viiroare!
Capitolul a fost foarte frumos, chiar mi s-a facut putin mila de Sasuke. Nu stiam ca si-a iubit familia atat de mult.
Astept o apropiere intre el si Sakura de foarte mult timp, dar nu se intampla.
Sper sa aduci next-ul repede! Spor la tastat si la idei!
Kissez! kiss
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 15:46

Bine...bine...ce fapta? si stai putin, Saku nu era politista? iar Sasuke un criminal? bine acum eu sunt total in ceata.
Mersi ca mai anuntat de next si sper sa vii cu urmatorul capitol pana la inceperea scolii happy2
Te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Just give me a reason - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Sam 07 Sept 2013, 16:37

Hey! sunt suparata, nextul a fost cam scurt!
N-am ce spune decat ca Sakura are un solo de chitara foarte boss.
Cam atat!
Ser sa continui sa ma anunti!
Savvy!


Just give me a reason - Pagina 3 28846yu

Just give me a reason - Pagina 3 2elf7t2
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 21:00

Bunaa. kiss Trec si eu pe aici. Imi place fic-ul tau. a hug 
Abia astept next-ul caci sunt foarte curioasa sa vad cum se va infiripa dragostea intre cei doi, lucru ce acum mi se pare imposibil. well? awesome right? think Spor la tastat si sa ma anunti cand pui urmatorul capitol. dap ! puppy eyes 
Ja ne! hi! 


Just give me a reason - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19Mar 12 Noi 2013, 17:41

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Just give me a reason - Pagina 3 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Just give me a reason - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Just give me a reason

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-