Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Thank you ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Thank you ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Thank you !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ramonaღ
Academy Student
Academy Student
Ramonaღ

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Satul ascuns între frunze - Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, Muzica, Dansul
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită acum, tristă însă peste câteva momente ...

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 13:57

Bună ! Nu sunt de mult intrată pe acest forum şi totuşi ... vreau să scriu şi eu un fic . Reuşit sau nu, vom vedea acum . Cert este că voi mai evolua cu timpul deci ... să vedem ce îmi iese . Lectură plăcută !

Thank you !

Primul capitol( Prima parte ) - Shadow -


Thank you ! Tumblr_m6qkxrIglf1rzb82wo1_1280


- Din punctul de vedere al autorului -

        Satul ascuns între frunze, Konoha, este un sat de două zeci de milioane de oameni . Konoha mai poate fi numită şi Ţara Focului . Este un sat ninja, ascuns între frunze . În acest sat există multe bresle . Ce este o breslă ? Îţi poate fi a doua familie . În bresle poţi să faci anumite misiuni, iar dacă le îndeplineşti primeşti o recompensă . Misiunile le poţi face singur dar, cel mai bine ar fi să le faci cu prietenii, în echipă . Bineînţeles că recompensa poate fi mai mare sau mai mică, în funcţie de cât de grea a fost acea misiune .
        În acest sat se află o breslă numită Shadow . Această breslă a schimbat mulţi ninja, crescându-i şi oferindu-le dragostea de care toţi avem nevoie . Toţi erau diferiţi însă mereu au fost împreună la bine şi la greu . Chiar dacă mai mereu se certau între ei, a doua zi îi vedeai zâmbind, ţinându-se de mână . În ciuda fericirii pe care o afişau zi de zi, trecutul îi înconjura la fiecare pas, nelăsându-i să se poată bucura de viaţă, în adevăratul sens al cuvântului . Acest trecut sumbru al tuturor acum era înlocuit de prezent . Noi căi se vor deschide pentru toţi, iar aceştia le vor primii cu braţele deschise, împreună . Această breslă, Shadow, nu a fost întotdeuna aşa cunoscută precum azi, însă, cu timpul a fost remarcată datorită muncii depuse . Acum Shadow se află în Clasamentul Breslelor pe Primul loc, fiind cea mai cunoscută şi dorită breslă din Konoha .



- Din punctul de vedere al Sakurei -

        Razele jucăuşe ale soarelui îmi mângâie chipul albicios . Printre genele dese mi se întrezăresc ochii verzi precum iarba crudă de primăvară . Buzele moi şi catifelate formează un zâmbet inocent şi drăgălaş . Părul îmi este împrăştiat pe perna moale şi pufoasă . < < O nouă zi mă aşteaptă ! > > îmi spun veselă în minte, după care mă ridic cu greu din pat . O dată ce talpa piciorului face contact cu parchetul rece, un fior îmi trece pe şira spinării . După două-trei secunde încep să mă obijnuiesc cu temperatura scăzută a parchetului şi mă îndrept înspre baie . Îmi dau jos hainele, pe care le pun în coşul de rufe, şi intru în cabina de duş . În momentul în care picăturile calde de apă se zdrobesc de pielea mea tresar uşor . Mă bucur de liniştea ce mă înconjoară, un sentiment de relaxare făcându-şi rapid apariţia . După o jumătate de oră plină de plăcere, ies din cabina de duş şi îmi învelesc trupul cu un prosop moale . Mă spăl pe dinţi uitându-mă într-un punct fix, parcă plictisită de acest ,,ritual de dimineaţă '' . Intru în propria-mi cameră şi deschid dulapul . Un mic oftat iese din buzele mele . Nu ştiu cu ce să mă îmbrac ! Mai stau cinci minute holbându-mă la hainele ce stăteau aşezate, parcă plictisindu-se şi ele de nehotărârea mea şi îmi aleg o lenjerie intimă neagră, cu dantelă, nişte colanţi negrii, mulaţi, o bluză fără mâneci, roşie, o fustiţă scurtă,roz şi o pereche de cizme vişinii, lungi până la genunchi, cu toc de cinci-şase centimetrii . Mă îmbrac rapid după care încep să îmi periez părul rozaliu . Mereu am fost jignită datorită culorii părului meu, din cauza acestuia am fost dată mai mereu la o parte . Niciodată nu am putut fii înţeleasă sau ascultată . Niciodată ... Probabil ăsta este destinul meu însă aş vrea măcar o dată să mă înţeleagă cineva sau măcar să încerce acest lucru . E chiar atât de greu ? Îmi scutur uşor capul încercând să uit tot ce mi s-a întâmplat până acum şi merg în bucătărie, punându-mi cereale într-un bol . Mereu am fost singură ... De ce ? Nu ştiu însă voi afla răspunsul acestei întrebări .

        Cine sunt eu ? Mă numesc Sakura Haruno . Sunt o adolescentă de şaisprezece ani, membră a breslei Shadow . Shadow este singura mea familie, cea pe care o iubesc mai mult decât pe ochii din cap, cea care a avut grijă de mine şi m-a crescut, dăruindu-mi dragostea necesară . Această breslă mi-a schimbat viaţă ... Acum pot să visez din nou, faţă de atunci când nu mai aveam încredere în nimeni, nici măcar în mine . Atunci nu mai puteam visa . Totul s-a întâmplat datorită unui accident neplăcut . Accident ? Tsk ... greşesc, acela nu a fost un accident, a fost ceva intenţionat . Clanul Haruno a fost asasinat de membrii breslei Young Killer . De atunci i-am promis familiei mele că mă voi răzbuna şi asta voi face . Totul s-a întâmplat când eu aveam o vârstă fragedă de doar şapte ani . Tocmai mă întorceam de la academie când am văzut trupurile neînsufleţite ale membrilor clanului meu . Am rămas încremenită, nu ştiam ce trebuie să fac . Lacrimile îmi mângâiau chipul, încercând să îmi aline suferinţa . Începusem să fug spre casa familiei mele . Chiar atunci am văzut nişte umbre şi m-am ascuns după geam . Când m-am uitat am văzut ceva îngrozitor . Membrii breslei întunecate Young Killer i-au ucis pe părinţii mele fără milă . De atunci am fugit departe de acolo şi ... m-a găsit domnul Iruka-sensei . Cine este acesta ? Şeful breslei, cel care a întemeiat bresla Shadow . Acest om este atât de bun și milos iar vocabularul său este unul ales, observându-se rapid vârsta sa înaintată, însă în marea majoritate a timpului, pare un bătrânel nebun și amuzant . Mereu cu chef de viață, mai mereu este însă certat din vina noastră . De ce ? Eh ... datorită puterii noastre exagerat de mare mereu distrugem câte ceva iar el este certat de Consiliul Breslelor . Ei bine, nici el nu are legături foarte bune cu aceștia, datorită firei sale vulcanice .

        Mă uit la ceas și observ că sunt în întârziere, îmi termin rapid bolul de cereale și ies pe ușă . Încep să alerg prin sat uneori mai salutând cunoscuții, alteori rezumându-mă doar să dau din cap în semn de salut . Peste ceva vreme ajung în fața unei clădiri viu colorată și intru în aceasta . Cum intru sunt ,, salutată '' de dragii mei prieteni care, ca deobicei, se luptă între ei . Tușesc forțat, uitându-mă la ei furioasă . Aceștia își întorc capul, uitându-se îngroziți la mine, după care toți formează un șir lung, eu trecând prin acesta . Liniștea domnea în încăpere . Ei ... ce pot să spun ? Am o reputație pe aici, greu de egalat . Eu sunt tipa care ar putea fi un lider înnăscut, până și maestrul Iruka-sensei crede asta . Cam toți din jurul meu mă cunosc drept Titania, cu totuși că mi-ar plăcea să mă numească simplu, Sakura . În bresla Shadow mereu am fost cea mai puternică fată de pe aici . Fac parte din gradul Chunin, astfel putând să iau și misiuni de gradul S . Aceste misiuni sunt cele mai periculoase însă deasemenea și cele mai bine recompensate și plătite . După cum vedeți toți sunt destul de ,, cuminți '' când sunt eu prin preajmă, din diferite motive . O dată ce trec prin șirul lung de ninja, mă îndrept spre mini-barul breslei, unde se află maestrul nostru . Mă așez pe unul din scaune, toți fiind cu ochii pe mine . Această liniște apăsătoare devine deja greu de suportat . O rog pe Hinata să îmi dea un pahar cu sake, după care îmi întorc capul uitându-mă la ceilalți ninja care nu se mișcaseră . Oftez sonor și le spun :
        - Puteți continua !
        Aceștia încep să îmi zâmbească încet după care spre uimirea mea se retrag la locurile lor . Ce zi ciudată ... Nu îi mai înțeleg pe nebunii ăștia ! Altădată începeau din nou să se lupte însă acum s-au așezat cuminței la locul lor . Hm ... cu siguranță îmi pregătesc ei ceva ! Sau nu ... Probabil s-au învățat minte ? Da, asta trebuie să fie ! Îmi dau ochii peste cap, total plictisită și încep să beau acel sake din fața mea . Ah ... bucățică de rai, nu alta ! Îmi place acest sentiment ... să simt cum acel sake se contopește cu mine, amețindu-mă și ducându-mă într-o altă lume . Într-o lume doar a mea, în care nimeni nu mă poate deranja și enerva . Dau pe gât și ultima picătura de sake după care mă uit la maestrul meu care doarme liniștit . Deci asta era ! Mă miram eu de ce stau nebunii ăștia atât de cuminți . Probabil a adormit acum câteva minute ... Îl privesc zâmbind ușor . El mi-a schimbat destinul, dându-mi o șansă . O șansă care pentru mine înseamnă o nouă viață ! Această breslă Shadow, este familia mea . Nu voi lăsa pe nimeni să se atingă de ea sau să încerce să îi fure fericirea veșnică . Ei nu sunt doar niște membrii ai unei bresle, sunt familia mea, pe care o iubesc enorm de mult . Familia de care voi avea grijă și o voi proteja cu viața mea, familia pentru care mi-aș da propria viață numai pentru a fi ei fericiți . I-am privit pe toți în parte zâmbind călduros iar ei au rămas uimiți . Eu niciodată nu am zâmbit de față cu ei . Nu după mult timp au afișat și ei un zâmbet dulce . Ah ! Ce dor mi-a fost de această breslă ... Mulți s-au schimbat enorm de mult . Eu am fost plecată departe pentru a mă antrena . Am fost plecată timp de trei ani de zile, singură . Dar am plecat pentru ei, pentru a fi destul de puternică și pentru a îi putea proteja la momentul potrivit . Aceasta este noua mea familie și noua mea casă . Este familia noastră ! Și promit că nu voi lăsa pe nimeni să o rănească ... nici măcar pe acea breslă întunecată, Young Killer . O voi zdrobi dacă doar va încerca să îmi rănească frații, suroriile, părinții pe care nu i-am putut proteja atunci însă o voi face acum . Un zâmbet larg îmi înflori pe față și am spus mândră, ridicându-mi chipul :
        - Sakura Haruno s-a întors !



Bună ! Acesta este primul meu fic postat . Până acum am mai scris două ficuri, acestea fiind făcute în Word . Îmi place mult să fac povești despre SasuSaku, NaruHina . Desigur că pot face și NaruSaku, SasuKarin etc ... însă aceste două cupluri mă atrag cel mai mult . Sunt începătoare deci nu scriu ficuri de multă vreme, acesta însă chiar este primul meu fic postat și probabil nu este foarte ,, strălucit '' însă mi-am dat silința și asta este tot ce contează . Aștept părerile voastre și desigur și criticile . Vă mulțumesc tuturor .
Next-ul îl voi posta o data sau de două/trei ori pe săptămână . Am văzut unele ficuri în care autorul/autoarea vă roagă să îi puneți unele întrebări despre fic . Mi-ar plăcea să îmi puneți niște întrebări despre fic sau adresate personajelor, vă voi răspunde tuturor cu mare drag, voi posta răspunsurile și întrebările voastre o dată pe săptămână pentru a se aduna mai multe . O zi bună !


Thank you ! Ss181

Sakura ... îţi mulţumesc !


Ultima editare efectuata de catre Ramonaღ in Joi 18 Apr 2013, 22:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 14:04

Prima

Edit: In primul rand, iti multumesc ca m-ai anuntat de acest fic dap !
Sincer, as vrea sa citesc si ce ai scris in Word.
In al doilea rand, sa nu aud de ficuri SasuKarin sau NaruSaku pentru ca fac urat :>.<:
In al treilea rand, chiar imi place ce ai scris si modul in care ai scris dap !. Cand ai spus de sake mi-ai amintit de Komayo.Povestea unei gheise lough
Ma rog, nu cred ca te intereseaza asta (D)
Mie una chiar imi place, iar descrierea m-a facut sa compar breasla Shadow cu forumul nostru heh a hug
Te pup kiss si nu uita sa ma anunti cand pui next-ul in love


Thank you ! Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 14:20

Hey, hey ! Ma bucur foarte mult ca m-ai anuntat de ficul tau a hug . In primul rand scuze, scuze de o mie de ori ca am venit asa de tarziu cu edit-ul, dar eram pe la o prietena si nu prea puteam. In al doilea rand, sunt ofticata rau de tot ca nu am apucat sa iti comentez eu prima la ficul tau can\'t see !!! . Aaa si sunt sigura ca nimeni de aici nu ar vrea un fic NaruSaku sau SasuKarin biciuitor
Ehhh acum sa revenim la primul tau capitol. Ei bine chiar imi place ;;) . Pentru o incepatoare la asa ceva e chiar foarte bine. Ma bucur ca nu ai grabit deloc actiunea cum o mai fac unii, asezarea in pagina e chiar draguta si usor de citit, iar greseli de tastare din cate am vazut eu nu erau. Sunt sigura ca pe viitor vei adauga o descriere si mai profunda a sentimentwlor personajelor happy . Asssaaa mmm.... nu pot sa cred Sakura este o TITANIA think mmm.... imi place, mai ales ca nu ai facut-o o fetita neajutorata :d: . Aaa, aproape ca uitasem idea ta chiar e originala, din punctul meu de vedere normal, pentru ca pe forum din ce am citit eu nu am mai vazut una asemanatoare cu aceasta kiss ... Acum sunt tare curioasa cum ii vei inteoduce pe Sasuke si Naruto, eh ramane de vazut .
Cam atat am avut de spus, asa ca spor la scrisul urmatorului capitol, care sper sa vina repejor
ps: sa ma anunti si pe mine si promit sa fiu prima
Te pupaceste Lola kiss



Thank you ! 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Thank you ! Arptg


Ultima editare efectuata de catre ~Lola~ in Mar 09 Apr 2013, 18:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 14:22

Buna, Ramo. a hug Nice capitol si frumos fic. Ainiste greseli micute pe acolo, insa se rezolva cu un mic edit. Nu e nevoie sa ma anunti data viitoare de next, voi fi pe faza. Ai inceput frumos si mi-a placut faza cu ''breasla''. Abia astept nextul.
*kiss and hug*


Thank you ! Tumblr_misdftNYBn1romvo7o1_500

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.



My new tumblr.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 15:24

Buna! Imi place ficul tau, titlul m-a atras! Ideea este draguta! Mici greselute se observa, unele de exprimare, dar se rezolva cu un edit. Descrierea este foarte buna, inclusiv actiunea! Mi-a placut ideea cu brealele...Sunt de parere cu Aqua, nici sa nu te gandesti la ficuri Narusaku sau Sasukarin, in niciun caz! Astept nextul si sper sa ma anunti can dil pui! Spor la scris! Te kiss !


Thank you ! Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Thank you !    Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 16:29

Da am aterizat si eu pe aici cand am vazut mesajul.
In legatura cu ficul.Este interesant fata de ce am citit pe aici.
Nu am vazut niciodata un fic cu clanuri,dar sigur este unul frumos happy
Imi place cum descri. Astept capitolul urmator cu sufletul la gura dap !
Multumesc de anunt si sper sa devi o mare scriitoare dap !
O seara buna !
Sus In jos
Minnie ♕
Academy Student
Academy Student
Minnie ♕

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : DON’T MATTER I’M A D-BOY~
acebook acebook : https://www.facebook.com/adelina.artareanu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Castravecior~
Stare de spirit Stare de spirit : I am time traveling back to 2005. Anyone needs my help to pass your messages to DBSK?

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mar 09 Apr 2013, 17:23

Sigur ai 12 ani ? :))
Felul in care descrii e frumos. Totul merge unde trebuie.
Ideea ficului e captivanta. Intotdeauna exista ceva captivant peste tot <3
Tot ce pot sa spun, este ca am sa astept cu nerabdare urmatorul capitol, si o sa fiu 'Many Many Happy'
rainbow :\ XD


Thank you ! Tumblrmkuwzh3ibs1rm5mak
I'll start hatin' only if you make me
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Mier 10 Apr 2013, 18:59

Buna! dap !
Imi pare rau ca ajung atat de tarziu. sad
Ai un fic foarte dragut , iar ideea mi se pare destul de originala , dar nu pot spune ceva concret deoarece e abia primul capitol , care apropo , a fost mirific. in love
Sper sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul. Deny te kiss si iti ureaza succes in continuare a hug


Thank you ! Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19Lun 01 Iul 2013, 14:36

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 9 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Thank you ! Empty
MesajSubiect: Re: Thank you !   Thank you ! I_icon19

Sus In jos
 

Thank you !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-