Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste intunecata Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste intunecata Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste intunecata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ChrisMixt2001
Genin
Genin
ChrisMixt2001

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Slatina,Romania
acebook acebook : Dobroiu Cristiian Tamer
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Fotbal,Naruto,Facebook,Scriere,Jocuri,
Stare de spirit Stare de spirit : Perfecta

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Sam 27 Apr 2013, 08:28

Deci am deschis un fic, de data asata mai de dragoste, dar fanii actiunii sa nu se intristeze, deoarece are o super actiune, si mukte multe intamplari care va v-a intriga. Urmariti

Dragoste intunecata
byChris
CAP.1 Doi frati


POV.Chris


Dormeam asa de bine in patul meu moale si pufos ca un nor facut de ingerii micuti si firavi. Dar ta**itul de frati-meo ma trezeste si imi spune ca e timpul sa mergem la prima noastra zi de scoala. Arunc o perna in el si ii spun sa iasa din camera mea. Ma ridic obosit din patul meu, imi i-au papucii albastrii si ma indrept spre baie, dar pe drum ma impiedic de covorasul meu albastru inchis, si gad pe jos adigand-umi nasul de puful covorului. Ma ridic nervos si arunc intr-o parte covorul. Ajung in baia mea, unde primul lucru care iti iese in cale, este gresia stralucitoare, care imi orbeste ochii mei crapui lipsiti de viata. Ma duc spre chiuveta lafel de stralucitoare, pentru a ma spala pe fata si maini. Dupa ce termin, intru din nou in camera unde ma indrept spre dulapul meu urias, in care putea incapea trei oameni, si situ asta deoarece atunci cand eram mici si parintii nostri erau plecati, eu, Sasuke, Naruto,Kiba si Shikamaru dadeam mini-petreceri, si venind acasa, ii ascundeam in dulap. Dar din pacate parintii mei au murit, fiind ucisi de un mercenar. Deci imi deschid dulapul si imi i-au o camasa alba, pantaloni de blugi negrii si adidasi albi. Ma duc spre usa si cand am deschis-o, dau nas in nas cu Sasuke:
-Esti gata?
-Da.
Mergem pe hol, ajungand la capatul lor unde se aflau scarile unde duceau in living. Ajungem in living, unde Sasuke isi i-a chieile de la Porsche-ul sau, iar eu imi i-au telefonul. Iesim din casa si intram in masina, unde Sasuke incepe sa alerge cu ea ca nebunu, lui placand-ui adrelalina si masinile, mie placand-umi lucrurile extreme, sportul si mai nou parkour. Ajungem la Konohagagure, cel mai bun liceu din Konoha. Iesim din masina si toate fetele atintuira privirile asupra noastra, Sasuke fiind un mare gigolo, si vrand sa aiba toate fetele, eu fiind mai dragut, si vreau sa cunosc mai bine o fata inainte sa imi fie iubita. Deci cum spuneam, mergem prin curtea scolii, intalnind-une cu Naruto, cel mai bun prieten al lui Sasuke, Naruto spunand:
-Sasuke, Chris, insfarsit ati venit. Se pare ca deja ati atras atentia asupra voastra.
Naruto este eroul orasului, scapand orasul de mafiotul Orochimaru. Ne indreptam spre prima ora, eu fiind cu Naruto in clasa, iar Sasuke in alta clasa, tot a zece-a. Ajungem in clasa, incepand prima ora aceasta trece repede, dar celalnte nu. Era ultima pauza al ultimei ore. Ma plimb prin holurile lungi ale scolii, ciocnind-uma de o fata cu parul roz ca cel mai tanar ciresi care vesteste primavara pentru prima data. Ne ridicam de jos, prezentand-uma:
-Buna eu sunt Chris.
-Incantata eu sunt Sakura.. Chris...interesant nume poate ne mai intalnim. spuse ea cu un zambet pervers
Aud soneria si ma indrept cu viteza spre ultima ora aceasta fiind biologia. Ajung in clasa, unde ora plictisitoare incepe. Cu greu vorbele plictisitoaere ale profesoarei se termina. Iesim din clasa, si ma intalnesc cu Sasuke, care imi spune ca nu poate sa ma duca acasa, deoarece are intalnire cu nu stiu ce fata. Perfect. Se pare ca voi merge pe jos acasa. Insa putin sport nu strica. Mergeam prin strazile Konohei, cand vad un holigan care ii fura geanta unei domnisoare. Eu il ormaraesc pana ajungem langa o platforma, iar el o ia pa lanaga, dar eu ma urc pe ea, sarind in fata lui, ma intorc si ii spun:
-Nu e furumos sa furi, mai ales de la domnisoare asa frumoase.
Ii dau un pumn si ii i-ad geanta. Ma intorc la firava domnisoara speriata, si ii inapoiez geanta, prezantand-uma:
-Buna, eu sunt Chris.
-Aaaaa...eu...sunt...aaaaa...Hinata.
Apoi fuge in cealalta parte, rusinata. Eu imi continuii druml spre casa, cand imi vine o idee de a mai exersa la parkour. Ma indrept spre un parc cu multe bari si banci. Parcul era mare, plini de copaci verzi ca smaraldul, cu iarba deasa ca un covor des de natura si multi oameni care se plimbau. Incep sa exersez, dar deodata niste tipi vin spre mine si imi spun:
-Esti destul de bun, vino in echipa noastra Magik Parkers.
-Nu, deocamdata vreau sa ma antrenez singur.
-Oricum nu este destul de calificat pentru asta. se aude o voce de fata venind din spre un copac umbros
Ea vine spre mine si imi spune increzuta:
-Esti doar un incepator.
-Da, dar sunt mai bun ca tine.
-Atunci sa facem o copetitie.
Fata spune ca v-a fi o cursa gen Free running, inconjurul parcului. Incepe cursa, primul obstacol fiind lantul de bari. Trec prin ele cu multa agilitate, surprinzator la fel ca ea. Urmatorul obstacul este marele tobogan. Ne urcam cu viteza pe el, si ne aruncam, cazand in picoare. Penultimul obstacol fiind trei baci la care trebuia sa facem o miscare pe fiecare. Am trecut si de acest obstacul. Fiind obositi si la egal, fat imi spune ca e deajuns, si ca nimeni nu a mai ajuns pana aici cu ea. Ma intreaba care este numele meu, eu sponand-ui ca este Chris. Se prezinta si ea, fiind Adda. Ii spun ca trebuie sa plec. Ajung acasa, adormind cu gandul la cele trei fete intalnite azi: Sakura cea perversa, Hinata cea timida si Adda sportiva. Interesante fete. Adorm intr-un sfarsit, ingonjurand-uma de vise si de multa oboseala.


POV.Sasuke

Dupa ce se termina orele plec direct sa ma ranjesz pentru intalnirea mea. Imi dau cu putina apa pe fata si p parul meu negru, si plec, purtand un tricou negru cu o jacheta albastra, niste blugi albastrii si adidasi negri. Ajung la localul stabilit, si ma intalnesc cu iubita mea Sakura. Luam cina si vorbim de una alta, si cand lucrurile devin picante, ea imi spune ca trebuie sa astept. Intalnirea se termina eu ducand-uma acasa, Chris dormind, incerc sa nu fac galagie, am spus incerc. Chris trezind-use face un scandal:
-De ce na*ba m-ai trezit la ora asta?
-E totul un vis...
-Ma mai crezi prost? Sa nu ma mai trezesti!
Se duce suparat in camera lui. Eu obosit ma indrept in a mea, adormind ca un copilas, stai putin...eu nu mai sunt copilas. Nu mai sunt decand parintii nostri au murit. Le-am promis ca intot-deauna voi avea grija de fratiorul meu Chris

VA URMA...

Va multumesc ca ati citit, si sper ca nu v-am plictisit. V-a merita oare ca ficul sa continue??? Voi ce parere aveti?



_____byChris_____







POTI SA MA INJURI POTI SA MA BATI POTI SA MA RANESTI DAR TOT CA MINE FAC.NIMENI NU MA POATE CONTROLA


Ultima editare efectuata de catre ChrisMixt2001 in Lun 29 Apr 2013, 14:01, editata de 2 ori
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Sam 27 Apr 2013, 13:46

Hey Hey !
Imi place ficul si ma bucur ca e de dragoste :* Descriere ai, si asta e perfect kiss Ma bucur are ca evoluezi , sa o tii tot asa, scumpule
Sa pui next curand, ceaw !

Kiss ^^


Dragoste intunecata Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
ChrisMixt2001
Genin
Genin
ChrisMixt2001

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Slatina,Romania
acebook acebook : Dobroiu Cristiian Tamer
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Fotbal,Naruto,Facebook,Scriere,Jocuri,
Stare de spirit Stare de spirit : Perfecta

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Lun 29 Apr 2013, 19:49

Am adus next chiar daca nu prea cititi.

Dragosteintunecata
byChris
CAP.2 Akatuski

POV.Chris


Soarele trece prin fereastra, pentru a se juca cu parul meu saten. Aceasta "joaca" ma trezeste din somunul meu lin si adanc. Ma ridic vioi din pat, imi iau papuci si ma indrept spre rutina mea zilinica. Dar, cand sa ajung in baie, covor afurisit iar imi vine de hac si cad pe jos. Ma ridic foarte nervos si spun:
-Ahhhhhh...trebuie sa te arunc.
Ajung in baie, ma spal, apoi ma indrept spre dulap, dar zgomotul infernal al telefonului. Era Sasuke care imi spune ca azi nu doarme acasa. Perfect. Se pare ca zi o sa ma distrez. Ma imbrac cu un tricou alb, o jaketa neagra, pantaloni de blugi albi si adidasi rosii.Ies din camera mea, mergand pe holul imens. Ajungand la capat, cobor scarile lungi, pentru a iesi din casa sa merg spre scoala. Merg pe strada, bucurand-uma de atat caldura si ma hotarasc ca dupa scoala sa ma indrept spre piscina. Gandurile mele sunt intrerupte de acea fata care i-am recuperat geanta, parca o chema Hinata. O salut, dar ea se balbie si fuge rusinata. Ciudat. Intr-un sfasit ajng la scoala, evident curtea era plina. Ma indrept spre intrarea in scoala, dar ma ciocnesc de un tip care imi spune:
-Date la oparte!
-obligama.
Si cu acel cuvant lupta incepu. Imi daun pumn in burta, curgand-umi cateva fire de sange, ducand-use pe asfaltul rece. Ma sterg, si incerc sa ii dau un pumn, el blocad-ul si dand-umi altul sub barbie. Apoi imi da un picior de cad pe jos. Se pregatea pentru lovitura finala, dar un tip care avea doua fete la brat se aproprie si spune:
-Itachi lasa-l avem o tranzactie importanta.
-Hmmmm...bine Aroyo.
Apoi se indreapta spre iesirea din scoala. Eu raman pe jos, dar dintro data apare Adda si ma ajuta sa imi bandajez ranile. Ea imi spune sa nu mai fiu suparat, dar eu nu pot sa ma linistesc. Imi spune ca trebuie sa plece, si imi da un pupic pe obrz, si pleaca. In cateva momente se aude soneria de intrare. Orele se termina repede. Eu ma indrept direct la piscina nou amenajata Tukoiro. Ajung acolo si vad multa multa lume. Ma schimb in pantaloni trei-sferuri gri, si ma arunc in apa. Inot cateva minute, si ma indrept spre scara mare, pentru a sari. Sar in apa, desfacand-umi pandajul. Eu nu observ pana cand ma imbrac inapoi si ma indrept spre casa. Eram pe la jumatea drumului, cand totul se intuneca.


In spital...

Vad din nou lumina. Unde sunt? Ce mi s-a intamplat? Vad ca sunt pe un pat de spital. Sunt nedumerit. Aud cum usa se deschide si vad faptura cu par roz, Sakura. Se aproprie usor spre mine, asezand-use cu grija pe pat. Ea imi spune:
-Te-ai trezit somnorosule?
-Ca-cat am dormit?
Ea imi raspunde cu capul in jos, ca am dormit trei zile. Trei zile??? O intreb nervos unde este fratele meu, ea raspunzand ca este pe hol. Il chem in salon si strig la el:
-De ce dr*cu nu ai fost la scoala atunci, i**otule.
El imi raspunde calm iesind din salon:
-Am avut treaba.
Sakura ma saruta pe frunte si pleaca. Daca il prind pe tampitul care mi-a facut asta il distrug


POV.Itachi

Ii arat eu fraierului ala. Hidan, Kakazu veniti aici imedeiat. Ei se indreapta lenesi spre mine:
-Da sefu.
-Vreau sa rezolvati pe cineva.
Apoi ei pleaca fericiti spre caftirea lui Chris.

VA URMA...


_____byChris_____







POTI SA MA INJURI POTI SA MA BATI POTI SA MA RANESTI DAR TOT CA MINE FAC.NIMENI NU MA POATE CONTROLA
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Lun 29 Apr 2013, 20:28

Buna !
Mi-a placut capitolul si chiar vreau sa vad ce se va intampla n continuare :)
Spor la scris si la idei !

Kiss


Dragoste intunecata Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
BangJimin
Academy Student
Academy Student
BangJimin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Narnia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Mar 30 Apr 2013, 18:46

Hey am ajuns si eu pe la ficul tau si pot sa spun ca e genial iti ador ficul si de abia astept sa vad ce se intampla in continuare deci NEXT cat mai repede te pup pa da
P.S cand pui nextul te rog sa ma anunti si pe mine spor la scris si la ideei ne mai vedem pa ;;) in love hi!
Sus In jos
ChrisMixt2001
Genin
Genin
ChrisMixt2001

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Slatina,Romania
acebook acebook : Dobroiu Cristiian Tamer
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Fotbal,Naruto,Facebook,Scriere,Jocuri,
Stare de spirit Stare de spirit : Perfecta

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Mar 30 Apr 2013, 20:48

Dragosteintunecata
byChris
CAP.3 Razbunare


POV.Chris

Stateam pe pat, asteptand doctorul sa imi spuna cand voi sta in locul asta mizerabil. Aud usa cum se deschide, intrand Naruto cu o fata timida de brat. Ei se aproprie spre mine, vadnd mai bine acea fata, aceasta fiind Hinata. Naruto imi spune ingrijorat:
-Hey frate ce s-a intamplat?
Eu ii raspund ca mergeam pe strada, cand deodata simnt o lovitura puternica la cap. El imi spune ca probabil a fost Akatuski. La naiba! Ii spun sa plece ca vreau sa fiu singur. Ma ridic din pat, imi i-au hainele mele si ma duc sa deschid fereasta. Noroc ca eram la etajul 1. Sunt cu picoarele inafara, tinand-uma cu mainile. Imi dau drumul, si cad in fund. Ma ridic repede, si ma indrept spre un magazin de arme. Sunt atat de nervos incat dau pe toata lumea laoparte nepasand-umi cine este. O sa aful cine mi-a facut asta si il voi face sa plece din acest continent. Ajung in magazin, si ii spun discret vanzatorului ca vreau doua kunai-uri si zece pachete de shuriken. Sunt gata de lupta. O singura problema. Trebuie sa aflu unde se afla. Gandurile imi sunt intrerupte de soneria telefonului. Era un mesaj de la Adda care spunea ca vrea sa ne intalnim in parc urgent. Ma indrept lenes spre parcul vesel si verde de atati copaci uluitori. Ajung intr-un sfarsit in parcul mare si prea vesel pentru mine in momentul acesta. Adda statea a umbra sub un copac like a boss. Merg spre copac cu mainile in buzunar si ii spun ferm:
-Am venit. Care e problema?
Ea imi spune cu lacrimi ca mama sa a murit. Ma asez langa ea, luand-o in brate si spunadn-ui:
-Totul v-a fi bine. Stai linistita. Ma ai pe mine...
Ea isi stearsa lacrimile si cu o voce fericita imi spune:
-Da tu ce ai patiit, te-au furat extraterestrii de nu ai venit trei zile?
Eu ii raspund:
-Da m-au furat si mi-au spus sa ma intrec cu tine.
-Tu ai vrut-o Uchiha.
Cursa incepe. Tot cu obstacole. Mai intai trebuie sa sarim peste un tobogan, sa ne aruncam prin leagane si sa trecem printre niste bari. Cursa incepe. Ne urcam pe tobocan, apoi eu sar facand un flip, iar Adda sarind normal. Trecem prin leagane, eu rostocolind-uma la aterizare, la fel si ea. Ultimul obstacol ne apare in fata. Ea se contorsioneaza prin ele, ajungand la finisi. E randul meu. Incerc, dar ma impiedic si cad. Ea vine repede spre mine si ingrijorata imi spune:
-Ai patit ceva?
Eu ii spun sa cheme salvarea, apoi o apuc de picior, si ii spun ca a fost o pacaleala. Ne rostogolim, si ea ajunge peste mine. Momentul magic se intampla. Buzele noastre se contopesc intr-un sarut. Ne ridicam, ea spunand-umi ca trebuie sa plece. Ma pupa pe obraz si o vad cum se indeparta. E timpul pentru razbunarea mea. Mi-am dat seama unde se ascund. Dar deocamdata nu pot sa ma duc sa ii atac, nu sunt pregatit. Trebuie sa ma mai antrenez. Ma indrept uso spre casa, dar pe drum sunt oprit de Sakura, care vine spre mine si ma saruta pe obraz. Eu nedumerit o intreb pentru ce a fost asta, ea raspunzand-umi ca ma asteapta la opt la ea acasa. Ciudata. Ajung acasa si imi fac ceva de mancare. Apoi imi fac un dus si astept ora opt. S-a facut sapte jumate, si ma imbrac pentru a ma duce la Sakura. Ajung acasa la ea, si cand bat la usa, ea mi se arata, lund-uma de camasa si tragand-uma in casa. Incepe sa ma sarute, dar eu o opresc si ii spun ca nu pot, pentru ca inima mea este la alta fata. Descid usa si plec din apartamentul ei, ajungand acasa pentru un somn bine meritat.

POV.Sakura

Planul de ai ucide pe cei doi Uchiha este pregatit. Chris o sa ajunga decurand. Se aude soneria, si deschid usa pentru al trage inautru si incep sa il sarut, pentru al distrage sa ii i-au telefonul fara sa observe. Apoi el pleaca spunand-umi ca inima lui este la alta fata. Ce pampalau. Dupa ce pleaca, ii trimit lui Sasuke un mesaj dep[e telefonul lui Chris, in care scria: Sasuke, sa nu ma mai cauti. Sakura este a mea acum. Perfect. Acum Itachi trebuie sa imi spuna ce voi face incontinuare.

POV.Sasuke

Sunt asa de obosit, deabi astept sa ajung acasa. Ia! Un mesaj de la...Chris? Ce naiba? Ticalosul il distrug pentru ce a facut. Il omor. Il fac bucatele. Ajung acasa, vazand-ul pe Chris cum statea pe canapea linistit:
-Ai venit Sasuke?
-Te omor!
Ma nepustesc asupra lui cu mii de pumni. El ma arunca si ma intreaba ce am patit. Eu ii spun ca mi-a distrus viata. Incepe o lupta ca la carte. Ne dam pumni, picioare. Amandoi suntem obositi, cand auzim usa cum se deschide. Era...

VA URMA...


_____byChris_____







POTI SA MA INJURI POTI SA MA BATI POTI SA MA RANESTI DAR TOT CA MINE FAC.NIMENI NU MA POATE CONTROLA
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste intunecata Asss10Dragoste intunecata J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Mier 01 Mai 2013, 19:23


Descriere: nu imi place. Nu pui accent nici pe ea, dar nici pe alte moduri de expunere. Bine, ca le folosesti, dar nu la modul in care ai putea dezvolta ceva cum trebuie. Nu te implici destul si esti superficial, cel putin asta-i impresia mea. Aduci capitolele doar ca sa fie si nu depui prea mari eforturi pentru a impresiona. Nu atat pe altii, cat pe tine insuti trebuie sa te impresionezi si multumesti. Nu stiu ce simt acele personaje, ce gandesc ele si cum reactioneaza. Nu imi dau seama ce fac in anumite situatii, caci nu ma lasi sa descopar aceste lucruri. Patrunde in profunzime, nu face totul numai de mantuiala, caci asa nu o sa iasa nimic bine.

Actiune & Dialog: actiunea mi se pare grabita si uneori nu are nicio logica. Ba schimbi perspectivele de nici nu stiu ce si cum, ba faci propozitii fara predica, ba treci de la o idee la alta, iar eu nu mai inteleg nimic. Ia fiecare eveniment si dezvolta-l astfel incat sa inteleg tot ce se intampla, nu ma lasa in ceata si nu ma face sa ma intreb anumite lucruri pe care ar trebui sa le clarifici tu. Nu mai povesti din perspectiva a n personaje, o perspectiva per capitol e mai mult decat suficient. De asemenea, nu mai trece la o idee la alta asa, la orice bataie a vantului. Termina-ti gandurile si apoi treci la un alt plan. Dialogul e sec. Ai replici previzibile si plictisitoare care nu ma incanta deloc. De asemenea, ai o problema cu persoanele care spun acele replici. Scrii inainte "Eu ii raspund:", lucru care poate fi adaugat la finalul fiecarei replici, astfel incat sa ai o actiune cursiva.

Idee & Titlu: titlul nu pot spoune ca ma atrage, mai ales ca jocul de cuvinte nu-i cel mai bun. Nu stiu, cred ca puteai incerca sa te gandesti la altceva. Nu zic ca nu se potriveste cu ficul, caci pana acum ii gasesc o oarecare legatura, dar pe mine nu ma atrage sau impresioneaza. Cat despre idee nu pot spune ca e originala sau interesanta Adica nu stiu, imi pare anosta, evenimentele sunt relatate mai mult ca sa fie decat ca sa pot intelege eu ceva si nici tu nu pari a-ti da silinta prea tare. Fa ceva frumos din propria idee, caci altfel nu-i vad insemnatatea.

Estetica: nu imi place cum asezi capitolele in pagina. Scrii centrat, insa poti opta pentru a scrie de la capat, cu justify si alineat, asa s-ar vedea mult mai bine.

Greseli de tastare/ ortografie:

- verbele la gerunziu cu pronume (ex: spunandu-i, ducandu-ma, alergandu-l) au cratima asezata dupa acel "u", nu inaintea lui; am observat ca e o greseala frecventa la tine, ai grija;
- ai grija la repetitii, foloseste sinonime pentru a le evita;
- de asemenea, ai grija la modurile si timpurile verbale, caci combini prezentul cu trecutul si iese tot o ameteala acolo;
- inainte de "si" nu se pune vorgula, ti-am spus si mai jos, la corectarea capitolului.

ChrisMixt2001 a scris:
[size=14]
Dragoste intunecata
byChris
(nu e nevoie sa scrii in fiecare capitol numele ficului si numele autorului; o singura data, la inceput, este bine)
CAP.3 Razbunare ("Capitolul 3. Razbunare" nu mai scrie prescurtat; in plus trebuie sa lasi doua randuri libere intre titlul ficului si cel al capitolului si sa le scrii cu fonturi de marimi diferite, daca tot vrei sa faci asta)


POV.Chris ("Chris' point of view" sau "Chris' P.O.V.")

Stateam pe pat, asteptand (ca) doctorul sa imi spuna cand ("cat", nu "cand") voi sta in locul asta mizerabil. Aud usa cum se deschide, (pe ea) intrand Naruto cu o fata timida de brat. Ei se aproprie spre mine, vadnd (vazand) mai bine acea fata, aceasta fiind Hinata. (tie iti suna romaneste? nu? ei bine, nici mie..) Naruto imi spune ingrijorat:
-Hey (Hei) frate (,) ce s-a intamplat?
Eu ii raspund ca mergeam pe strada, cand deodata simnt ("simt", desi era "am simtit" pentru ca relatezi ceva ce s-a petrecut inainte, in trecut) o lovitura puternica la cap. El imi spune ca probabil a fost Akatuski. La naiba! Ii spun sa plece (pentru) ca vreau sa fiu singur. Ma ridic din pat, imi i-au ("iau", este de la verbul "a lua" si nuare nevoie de cratima) hainele mele si ma duc sa deschid fereasta. Noroc ca eram la etajul 1. (intai) Sunt cu picoarele (picioarele) inafara (in afara) , tinand-uma (tinandu-ma) cu mainile (de ce?) . Imi dau drumul, (fara virgula inainte de "si") si cad in fund (pe langa faptul ca nu e deloc o expresie buna, e de-a dreptul hilara) . Ma ridic repede, (fara virgula inainte de "si") si ma indrept spre un magazin de arme. (stai, stai, stai... isi luase hainele si, desi era bandajat si toate cele, a plecat din spital, apoi s-a dus la un magazin cu arme care a aparut din neant si, colac peste pupaza, aia nu au zis nimic, desi era minor.. unde-i logica in toata treaba asta?) Sunt atat de nervos incat dau pe toata lumea laoparte (la o parte) nepasand-umi (nepasandu-mi) cine este. O sa aful (aflu) cine mi-a facut asta si il voi face sa plece din acest continent. (expresia e " de pe acest continent", dar chiar si asa am cateva semne de intrebare) Ajung in magazin, (fara virugl ainainte de "si") si ii spun discret vanzatorului ca vreau doua kunai-uri si zece pachete de shuriken (la asta te refereai deci cand ai zis arme.. ok, sa zicem, desi tot nu se potriveste, mai ales ca in lumea oamenilor normali astfel de arme sunt mai degraba exponate intr-un muzeu.. zic si eu) . Sunt gata de lupta. O singura problema. Trebuie sa aflu unde se afla (nu serios..) . Gandurile imi sunt intrerupte de soneria telefonului. Era un mesaj de la Adda care spunea ca vrea sa ne intalnim in parc urgent. Ma indrept lenes spre parcul vesel si verde (si chiar daca cineva s-ar fi gandit sa il vopseasca, tot nu cred ca putea fi un parc verde) de atati (atatia) copaci uluitori. Ajung intr-un sfarsit in parcul mare si prea vesel (ai mai spus asta o data) pentru mine in momentul acesta. Adda statea a (la) umbra sub un copac like a boss (pfai, m-ai spart.. astfel de expresii n-au ce cauta intr-un fic, oricat de "like a boss" ai vrea tu sa pari) . Merg spre copac cu mainile in buzunar si ii spun ferm:
-Am venit. Care e problema?
Ea imi spune cu lacrimi ca mama sa a murit. Ma asez langa ea, luand-o in brate si spunadn-ui: (spunandu-i)
-Totul v-a (va, nu inteleg de unde si pana unde acea cratima...) fi bine. Stai linistita. Ma ai pe mine...
Ea isi stearsa (sterse) lacrimile si cu o voce fericita imi spune:
-Da tu ce ai patiit (patit) , te-au furat extraterestrii de nu ai venit trei zile?
Eu ii raspund: (nu era nevoie de asta, puteai adauga dupa replica cine ce a spus)
-Da (,) m-au furat si mi-au spus sa ma intrec cu tine.
-Tu ai vrut-o (,) Uchiha.
Cursa incepe. Tot cu obstacole. Mai intai trebuie sa sarim peste un tobogan (topogan) , sa ne aruncam prin leagane si sa trecem printre niste bari (pluralul de la "bara" este "bare") . Cursa incepe. Ne urcam pe tobocan (topogan) , apoi eu sar facand un flip, iar Adda sarind normal. Trecem prin leagane, eu rostocolind-uma (rostogolindu-ma) la aterizare, la fel si ea. Ultimul obstacol ne apare in fata. Ea se contorsioneaza prin ele, ajungand la finisi (finis) . E randul meu. Incerc, dar ma impiedic si cad. Ea vine repede spre mine si ingrijorata imi spune:
-Ai patit ceva?
Eu ii spun sa cheme salvarea, apoi o apuc de picior, (fara virgula inainte de "si") si ii spun ca a fost o pacaleala. Ne rostogolim, si ea ajunge peste mine. Momentul magic se intampla. Buzele noastre se contopesc intr-un sarut. Ne ridicam, ea spunand-umi (spunandu-mi) ca trebuie sa plece. Ma pupa pe obraz si o vad cum se indeparta (indeparteaza). E timpul pentru razbunarea mea. Mi-am dat seama unde se ascund. Dar deocamdata nu pot sa ma duc sa ii atac, nu sunt pregatit. Trebuie sa ma mai antrenez. Ma indrept uso (usor) spre casa, dar pe drum sunt oprit de Sakura, care vine spre mine si ma saruta pe obraz. Eu (,) nedumerit (,) o intreb pentru ce a fost asta, ea raspunzand-umi (raspunzandu-mi) ca ma asteapta la opt la ea acasa. Ciudata. (Ciudat) Ajung acasa si imi fac ceva de mancare. Apoi imi fac un dus si astept ora opt. S-a facut sapte jumate (jumatate) , (fara virgula inainte de "si") si ma imbrac pentru a ma duce la Sakura. Ajung acasa la ea, (fara virgula inainte de "si") si cand bat la usa, ea mi se arata, lund-uma (luandu-ma) de camasa si tragand-uma (tragandu-ma) in casa. Incepe sa ma sarute, dar eu o opresc si ii spun ca nu pot, pentru ca inima mea este la alta fata. Descid usa si plec din apartamentul ei, ajungand acasa pentru un somn bine meritat.

POV.Sakura (la fel ca si mai sus)

Planul de ai ucide pe cei doi Uchiha este pregatit. Chris o sa ajunga decurand (in curand) . Se aude soneria, (fara virgula inainte de "si") si deschid usa pentru al (a-l) trage inautru (inauntru) si incep sa il sarut, pentru al (a-l) distrage sa ii i-au (iau) telefonul fara sa observe. Apoi el pleaca spunand-umi (spunandu-mi) ca inima lui este la alta fata (i-a luat-o ea sau cum, ca nu inteleg..) . Ce pampalau. Dupa ce pleaca, ii trimit lui Sasuke un mesaj depue](de pe) telefonul lui Chris, in care scria: Sasuke, sa nu ma mai cauti. Sakura este a mea acum. (niste ghilimele, ceva?) Perfect. Acum Itachi trebuie sa imi spuna ce voi face incontinuare.

POV.Sasuke (la fel ca si mai sus)

Sunt asa de obosit, deabi (de-abia) astept sa ajung acasa. Ia! Un mesaj de la...Chris? Ce naiba? Ticalosul (,) il distrug pentru ce a facut. Il omor. Il fac bucatele. Ajung acasa, vazand-ul (vazandu-l) pe Chris cum statea pe canapea linistit:
-Ai venit Sasuke?
-Te omor!
Ma nepustesc asupra lui cu mii de pumni. El ma arunca si ma intreaba ce am patit. Eu ii spun ca mi-a distrus viata. Incepe o lupta ca la carte. Ne dam pumni, picioare. Amandoi suntem obositi, cand auzim usa cum se deschide. Era...
[size]


Dragoste intunecata Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
BangJimin
Academy Student
Academy Student
BangJimin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Narnia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Sam 04 Mai 2013, 17:24

Hey acum am reusit si eu sa comentez la ficul tau genial deci era... cine era ca mor aici de curiozitate daca nu aduci nextul mai repede o sa ma ai pe contiinta si nu cred ca ai vrea asta ori cun iti ubesk ficul e genial si am cateva intrebari
Pentru Sasuke:
O iubesi cu adevarat pe Sakura?
Pentru Chris:
Tu pe cine placi dintre Adda,Hinata si Sakura ?
Daca ai intra din gresala in baie peste una din cele 3 fete enumerate mai sus ai sta sa te holbezi sau ai pleca?
Pentru Sakura
Itachi e iubitul tau ? think
Ce simti pentru sasuke ?
cam astea au fost intrebarile si inca o data ficul tau e genial si nu uita sa ma anunti cand pui nextul te pup kiss pa hi! pa hi! si spor la scris si la ideei kiss in love
Sus In jos
IoAnA96
Academy Student
Academy Student
IoAnA96

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : https://www.facebook.com/yoana.yonika.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Modeling
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e diferit

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Sam 04 Mai 2013, 18:23

Ai un like. Chiar daca abia azi am inceput sa citesc vreau sa spun ca imi place mult. E mult mai bun decat" Furtuna din Konoha", care il scriu el..
Sus In jos
ChrisMixt2001
Genin
Genin
ChrisMixt2001

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Slatina,Romania
acebook acebook : Dobroiu Cristiian Tamer
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Fotbal,Naruto,Facebook,Scriere,Jocuri,
Stare de spirit Stare de spirit : Perfecta

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Mier 08 Mai 2013, 14:29

Deci am sa incerc sa raspund la intrebari
-Sasuke: Sasuke o iubeste din toata inima
-Chris: 1. O sa aflati pe parcurs
2. Pai ar iesi rusinat
-Sakura: 1.Nu
2. Veti afla pe parcurs

Ser ca v-am lamurit



Capitolul 4 Inceputul intunericului


P.O.V. Chris

Intra pe usa Sakura, avand sange pe la gura. Sasuke se ridica repede si se duce sa o prinda. O pride repede iar cu o ultima suflare ii spune:
-Imi pare rau Sasuke, Chris, dar vin dupa voi.
In cateva momente usa se tranteste si Itachi cu inca doi baieti apar si ii spune lui Sasuke ca afacera s-a incheiat. Isi scoate sabia, si varand sa ma taie, Sasuke se pune in fata mea, lovind-ul mortal, cu o ultima suflare imi spune:
-I-au pe Sakura si pleaca.
-Dar...
-Acum!
O i-au repede pe fata si fugim din casa aia blestemata. I-au masina lui Sasuke si ma indrept spre oriunde inafara orasului. Vad ca starea lui Sakura se agraveaza. Trag pe dreapta langa o campie, si vad ca are o rana la burta. Imi rup o fasie din tricou si o bandajez. Apoi o las sa se odihneasca, eu ducand-uma in campia in care vantul batea nemiluitor peste firele de iarba uscata. M-am saturat de viata. Fratele meu a murit din cauza unei fu*fe. Si cand ma gandesc ca ultima dorinta al lui a fost sa am grija de ea... . "Printesa" se trezeste si vine ranita spre mine spunand-umi:
-Chris, unde suntem, unde e Sasuke ce s-a intamplat?
-Din cauza ta! Din cauza lacomiei tale!
-Ce s-a intamplat?
-Sasuke a murit!
Nu ii venea sa creada. Incepe sa planga cu lacrimi de crocodil si se aseaza langa mine, rasmand-usi capul de umarul meu. Scarbit, ii spun ca are noroc ca ultima dorinata a fratelui meu a fost sa am grija de tine. Se ridica in picioare si imi spune ca vrea sa moara. O prind repede de mana si o trag, cazand pe mine ii spun ca eu ma voi tine de cuvant, si ca nu v-a pati nimic. Ne ridicam si mergem prin iarba miscata de vant, ajungand in masina, ii deschid usa si ii spun ca trebuie sa mergem sa cumparam haine. Noroc ca Sasuke tine mereu cardul sau in torbedou. Pornesc masina, cu destinatia de a merge in oras. Pe drum se pare ca durerea Sakurei incepu sa se agraveze, aceasta lesinand. Of! Ma grabesc foarte tare, si ajung la oras, unde merg mai intai intr-o farmacie unde ii cumpar bandaje, calmante si betadona. Ies din farmacie, si ma duc in masina, ii scot camasa, dar fara sa ma uit la sutien. Deci cum spuneam, ii scot camsa si ii pun bandajul cu betadona. In scurt timp ea se trezeste, sarutand-uma si multumind-umi.O luam din drum cu gandul de a merge la un magazin pentru a cumpara haine. Sakura ma intreaba ingrijorata, ce voi face. Eu ii raspund ca o voi duce la prietena mea, iar eu imi voi face razbunarea, distrugand fiecare membru al Akatuski. Ajungem la un magazin, unde ii cumpar haine. Iesim din magazin, intrand in masina pentru a duce-o pe fata in siguranta. Imi scot telefonul din buzunar pentru a o suna pe Adda. Ea cu o voce speriata imi spune:
-Chris, de ce nu ai venit azi si ieri la scoala, esti bine?
-Eu sunt dar Sasuke nu...
Ii zic ca v-a trebui sa duc o prietena la ea. Ea acepta spunand-umi ca sasa este singura acasa. Dupa ce inchid telefonul Sakura ma intreaba:
-Ea este iubita ta?
-Hmmmmm...da.
Ajungem in fata casei lui Adda. Coboram din masina si ,erg pe asfaltul rece, pana ajunc in curtea ei plina de iarba. Bat la usa raspunzand-umi faptura magica care m-a fermecat...stai un pic. Chris revinoti! Ii spun Addei sa aiba grija de ea, ca are o lovitura in burta. Ea imi spune o mie de intrebari, eu raspunand-ui un simplu: "Imi pare rau". Plec din curtea ei, ducand-uma in masina. Mai intai trebuie sa ma antrenez inainte sa ma razbun.


P.O.V. Adda


Chris apare la mine cu Sakura, care pare a fii ranita. El imi spune sa am grija de ea. Ce se intampla? Ce a patit? Ce s-a intamplat cu Sasuke? Incep eu sa il
intreb, el raspunzand-umi "Imi pare rau". De ce sa ii para? Ma saruta pe frunte, apoi pleaca. Intru in casa cu Sakura, si o intind pe caneapea, intreband-o daca se simnte bine, ea raspunzand-umi cu glasul sau suferind:
-Nu sunt bine! L-am iubit, l-am iubit pe Sasuke! Itachi m-a obligat sa ii fac asta, sa il tradez.
Cu un zambet milostiv ii spun ca Chris v-a rezolva totul. Imi mai spune ca Akatuski este cea mai temuta banda din tara acum ca l-a omorat pe Sasuke. Nedumerita o intreb de ce.

FlashBack

P.O.V Sasuke


Tsk...se pare ca am o noua slujba...sa vedem care este prima mea misiune... . Se pare ca este cea ce credeam ca v-a fi: sa il uchid pe Orochimaru. Imi i-au sabia din camera, si ma indrept spre masina, pentru ami indeplini misiunea de al ucide peciungu de Orochimaru. Da. Ecsact! Naruto i-a rupt cele doua maini. V-a fi usor s il zdrobesc. Dar mai intai trebuie sa scap de subordonatul Kabuto. Ajung la destinatie, unde sunt primit de zece oameni cu arme. Ies din masina si le spun:
-Domnilor. Va rog. Inainte sa va distrug, lasati-ma sa imi dau geaca Gucci ded pe mine.
-Ce ai zis?
Izbucnira toti pe mine. Unul cu o bata vine cu viteza pentu a ma lovi, dar ii tai bata besbolistului. Altul cu lanturi vine spre mine, dar il apuc de lant si il arunc spre unul cu pistoale. Trei sunt gata mai sunt sapte. Cinic dintre ei ii ucid, scapand-umi doi care se duc sa ii spuna lui Kabuto. Intru in incapere. Ajung in fata usii unde este Orochimaru, intipenind-uma Kabuto. Lupta corp la corp incepe. Suntem amandoi obositi, asa ca ne scoatem armele. Incepe sa dea incolo si incaoce cu kunai-ul lui. Il apuc de kunai si ii bag sabia in burta. Kabuto terminat. Intru pe usa unde s afla Orochimaru. Scarbit ii spun:
-Anii tai s-au terminat serpisior...

End FlashBack


VA URMA...


_____byChris_____







POTI SA MA INJURI POTI SA MA BATI POTI SA MA RANESTI DAR TOT CA MINE FAC.NIMENI NU MA POATE CONTROLA
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Vin 10 Mai 2013, 21:58

Ceaw ^^ ... Imi place capitolul acesta si mergi din ce in ce mai bine, deci avansezi cu fiecare capitol postat. Imi pare rau ca a murit Sasukeee :(
Oricum, sa pui next, te rog :)

Kiss ^^


Dragoste intunecata Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Dum 12 Mai 2013, 12:53

interesant....... sa ma anunti si pe mine de next...
pupicei kisskisskiss


Dragoste intunecata 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste intunecata 1038902d4n6wjrauv
Dragoste intunecata 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste intunecata 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste intunecata 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste intunecata Asss10Dragoste intunecata J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19Sam 17 Aug 2013, 12:25

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Dragoste intunecata Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste intunecata Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intunecata   Dragoste intunecata I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste intunecata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-