Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubesc felul in care ma minti!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
izabell
Academy Student
Academy Student
izabell

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : detoate
Stare de spirit Stare de spirit : vesela

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Mar 2011, 22:11

...sunt 5 comentarii :)))...pOti sa pui NEXT-UL
PS. E FOARTE FRUMOS FICUL TAU...NU AM CITIT EU PREA MULTE FICURI DAR SINCER IDEE TA MI SE PARE DESTUL DE ORIGINALA


A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.
Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Funclub16591
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 11:20

Ok, am vrut doar sa vad daca imi citeste cineva ficul si ai draptate bubu nu conteaza comm alandala ca cele , asa ca ale tale.Ms ca mi-ai readus aminte asta.
p.s:Nu o sa mai cer comm, daca vreti comentati daca nu nu.
Nextul in seara asta.
Pwp kiss


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Colourfulbeautifulgirli
Sus In jos
izabell
Academy Student
Academy Student
izabell

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : detoate
Stare de spirit Stare de spirit : vesela

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Apr 2011, 22:05

pune te rog next-ul


A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.
Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Funclub16591
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Apr 2011, 22:09

o sa-l pun maine seara!Promit!


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Colourfulbeautifulgirli
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Apr 2011, 22:23

Imi pare rau ca ati asteptat atat,dar nu aveam o dispozitie buna…So…Sa incepem..

Ii zic un simplu: Ma mai gandesc…Iar el imi spune sa-i dau raspunsul maine.
Ma indrept spre casa si ma gandesc la ce sa intamplat cand deodata ma intalnesc cu Sasuke care ma intreaba daca am terminat-o cu Kiba.Ii spun ca da, iar acesta ma ia de mana si incepe sa alerge spre casa lui.
Dupa ce ajungem intram in casa si ma conduce spre dormitorul lui. Camera este decorate cu stil, culorile predominante sunt negru si gri. Exact ca el, rece si indiferent.
Il intreb de ce ma adus aici iar el imi spune ca daca cred ca pot sa-l mint ma insel, ca el si-a aruncat sentimentele in joc si eu il mint. La auzul acestor vorbe raman blocata si ii spun ca nu-l mint dar daca se mai indoieste de mine s-a terminat.
Il vad cum se apropie de mine si ma ia in brate. Imi sopteste la ureche ceva si apoi ma saruta. Il las sa ma sarute si ii raspund si eu la fel, dupa doua minute rupem sarutul incet si plec fara ai zice nimic.
In doua minute ajung acasa , intru in camera mea si incep sa plang.
Cum poate sa faca asta? Cum de isi permite sa-si bata joc inca o data de sentimentele mele? Cum pot sa iubesc o asemenea persoana?Cum de pot sa-l privesc?.. Intrebari care nu-si au rostul, intrebari fara raspuns. Dar gata! Spun STOP! Nu, nu o sa-l mai iubesc , de azi inainte o sa incerc sa-l uit chiar daca o sa se intoarca in genunchi la mine si o sa ma implore sa-l iert. De azi o sa fiu o noua Sakura.
Ma uit la telefon si vad ca ceasul este 20:30.Ma pun in pat si adorm pentru ca imi este somn.




Va rog frumos sa ma scuzati deoarece este asa scurt, chiar fooarte scurt, dar nu am o dispozitie “buna” in ultima vreme si nu am mai avut timp…Inca o data va rog sa ma iertati…Promit ca nextul la fi lung si foarte curand…in 2-3 zile.Ms pt intelegere.V-am pupat.
P.s.:Capitolul urmator o sa se numeasca “ O noua iubire, o noua Sakura” si o sa aflati si ce ia zis Sasuke in soapta Sakurei.
Pwp
kiss kiss in love


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Colourfulbeautifulgirli
Sus In jos
izabell
Academy Student
Academy Student
izabell

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : detoate
Stare de spirit Stare de spirit : vesela

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 21:25

foarte foarte frumos....next-ul cat mai repede kiss


A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.
Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Funclub16591
Sus In jos
voltura16
Genin
Genin
voltura16

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : in fata calculatorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 143
Puncte : 227
Reputatie Reputatie : 70
Hobby-uri Hobby-uri : liceu , teatru ,desen ,designe si mai nou scriu paci:P
Stare de spirit Stare de spirit : a dracu de buna!

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Apr 2011, 10:16

Chiar ca foarte scurt capitolul!


Cu multa dragoste Voltura16
teutza_girl95@yahoo.com
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Apr 2011, 15:21

CAPITOLUL 4 : “ O noua iubire, o noua Sakura”

Dimineata ma rasfata cu razele calde ale soarelui. Ma trezesc incet din somnul meu abisal. Ma indrept spre baie unde-mi fac toaleta si apoi imi aleg hainele : o fust de blugi, un tricou negru si niste sandale. Cobor jos unde de obicei era mama dar acum nu este , mananc un mar si plec.
Afara ma astepta TenTen care imi spune ca Kiba e bun. De unde stie fata asta totul??
Ajungem in curtea scolii si intru in clasa. Ma asez langa un “necunoscut”, care este Sasuke. Acesta imi spune “Buna”, iar eu “??..Buna”.
Incepe acea infernala ora de chimie care se termina la fel cum a inceput.
Iesim in pauza. Kiba vine spre mine si ma ia de mana. Ne ducem in spatele scolii, pe unde nu da nimeni. Ma intreaba daca m-am mai gandit iar eu nici nu apuc sa-i spun bine raspunsul ca ma si saruta. Il imping si el isi cere scuze pe care le-am auzit doar eu pentru ca in secunda 2 se trezeste cu un pumn in fata de la Sasuke.
-Daca te mai atingi de ea cu un deget te omor ! zice Sasuke nervos si pleaca.
Ma apropi de Kiba care era pe jos si ii curgea sange din nas. Ii spun ca imi pare rau, ca m-am despartit de el si ca nu stiu de ce este asa. Acesta imi raspunde ca nu este vina mea.
Il ajut sa se ridice. Kiba imi spune ca inca nu i-am raspuns la intrebare.
Adica ce ia-si putea raspunde decat DA? El e asa bun, iertator, prietenos, cald. Cred ca ma indragostesc de el.
Ma apropi de el , il sarut apoi il iau de mana si mergem in clasa.Desigur cand vede asta Sasuke e plin de nervi
Acele ore plictisitoare se termina repede si trebuie sa plecam. Pe drum raman singura. Cand ajung in fata casei mele o mana rece ma cuprinde de talie si ma tranteste de perete.
-Crezi ca s-a terminat? Crezi ca o sa te las sa iubesti pe altcineva? Crezi ca o sa fi cu Kiba? Nu!! Nu cat timp te iubesc eu! Imi zice el nervos pe mine dar si pe el de ce mi-a zis in seara aceea.
-“Ai crezut ca am murit, nu?”.Nu asta mi-ai zis in seara aceea? Da! Da, dragul meu, asta am crezut. Dupa ce avionul tau scump a decolat s-a anuntat la stiri ca s-a prabusit, iar tu cum nu aveai telefonul am crezut ca ai murit, am crezut ca viata mea nu mai are rost iar tu vi acum sa mi-o strici din nou?Nu iti ajunge cata suferinta a provocat in trecut plecarea ta??Nu intelegi?! Tip nervoasa la el.
Se apropie de mine si ma saruta violent dar apoi lent, cald, cu iubirea care mi-a lipsit in trecut.Dar mi-am promis ceva!
Ma desprind de sarutul lui si ii spun:


SUSPANS…..Ceau!!V-am pupat..neztul in 3-5 zile..Sorry ca este scurt...dar mai bun decat nimic..Pwp
kiss kiss kiss kiss a hug in love

Urmatoarele capitole o sa fie scrise de Pα¢т ¢υ Dιανσℓιтα╳


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Colourfulbeautifulgirli


Ultima editare efectuata de catre Ony♫Baby♥Angel◕‿◕ in Sam 15 Sept 2012, 13:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Apr 2011, 20:37

vreau nextul, fara alte comentarii :)
superb fic.


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Sadgirl


◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
perenelle
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : de obicei buna

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Apr 2011, 15:41

Deci,Sakura se desprinde din sarutul violent si ii spune suspans? huh? Capitolul este foarte mic,iar descrierea o cam ia razna.In rest,totu' bine!POOOP!
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Apr 2011, 16:07

Buna Ony!
Acelasi lucru ca i Kira...Si anume Nextu!!!!
Deci super capitol vreau nextu repede da????? happy2 in love


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
Pact cu Dιανσℓιтα╳
Genin
Genin
Pact cu Dιανσℓιтα╳

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far away.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 537
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Laughting.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 13:47

Next. Probabil e mai scurt, sorry.


        - Daca vreodata m-ai iubit cum zici tu, daca vreodata te-a interesat viata mea, sentimentele mele, daca vreodata ti-a pasat si de altcineva nu doar de tine, te rog, lasa-ma sa fiu fericita, nu ma mai chinui. Imi dau drumul din bratele lui cu lacrimi in ochii si intru in casa. Ce proasta am fost, ce proasta sunt! Cum am crezut ca poate sa ma iubeasca? Ca m-a iubit vreodata? Totul a fost o joaca stupida de-a iubirea.
        Vreau sa-l iau in brate si sa-I spun ca-l iubesc, dar in acelasi timp vreau sa-l strang de gat, sa simta durere asa cum simt eu, il urasc, il iubesc. Cred ca asta e dragostea adevarata, sa vrei sa omori pe cineva dar in acelasi timp sa-l vrei langa tine. Nimeni nu poate sa-mi rupa inima asa cum o face el, e un idiot, dar e idiotul meu, cu toate astea il iubesc. E singura iubire pe care o cunosc. Pana la urma nimic nu poate sa te raneasca mai tare decat dragostea adevarata. Dar ma face sa o iau pe cai gresite, imi face rau ca apoi sa-mi spuna ca ma iubeste, de ce spune lucruri ca asta? Doar el poate sa ma faca sa ma simt perfecta atunci cand sunt cu el, iar atunci cand suntem despartiti ma simt atat de incompleta,atat de singura. Cu as putea sa traiesc fara el, fara dragoste? E ca si cum i-ai cere unei pasari sa nu mai zboare. El are cheia catre inima mea, mi-a promis ca nu o sa ma lase niciodata sa cad, ca nu o sa ma paraseasca niciodata si daca o sa am nevoie de ceva, orice, el o sa fie acolo, el o sa fie lumina mea. Spune ca ma iubeste dar nu face nimic sa-mi demonstreze asta, trebuie sa faca mai mult decat sa-mi spuna ce simte caci daca ma vrea trebuie sa devin singura lui grija, asta e singura cale ca sa ma aiba. Doar ca nu e pregatit sa faca asta,nu e pregatit sa renunte la tot pentru mine iar nu pot astepta sa se hotarasca ce vrea la nesfarsit chiar daca fara iubirea lui e ca si cum as fi moarta. Nici macar nu recunosc haosul care imi controleaza mintea. Noi ne-am spus “La revedere” de prea multe ori inainte. Continuam sa ne jucam cu iubirea de parca ar fi doar un joc, iubindu-ne tot mai mult, dar intorcand spatele plecand. Apoi vine din nou si din nou facandu-ma sa il iubesc tot mai tare, cred ca am incetat sa-mi folosesc capul, acum gandesc doar cu inima.
        Ma asez incet pe pat si inchid ochii. Sper sa nu-l visez, sper sa nu visez nimic iar atunci cand ma trezesc tot ce s-a intamplat sa fi fost doar un vis. Dar stiu, stiu ca nu e asa si ma doare ca desi ne iubim sau cel putin eu il iubesc nu suntem impreuna. E blocat in inima si sufletul meu, e imprimat ca un tatuaj de care nu mai poti scapa. E iubirea vietii mele.


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Tumblr_m8367uVwBk1rvjp5so1_500_large
At the same time, I wanna hug you
I wanna wrap my hands around your neck
You're an asshole but I love you
I think it must be true love.
Sus In jos
http://thevampirediariesluv.tumblr.com
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 17:43

Vreau next-ul repejor, si anunta-ma si pe mn cand il pui!!!Pwp dulce! kiss


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 33
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Asss10Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 00:40

Fic blocat din cauza inactivităţii. (15 Sept- 15 Noi)


Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubesc felul in care ma minti!   Iubesc felul in care ma minti! - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubesc felul in care ma minti!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-