Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste Nemuritoare Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste Nemuritoare Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste Nemuritoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
BellaSwan
Academy Student
Academy Student
BellaSwan

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma uite la animeuri,la filme,sa scriu si sa citesc
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Dragoste Nemuritoare Empty
MesajSubiect: Dragoste Nemuritoare   Dragoste Nemuritoare I_icon19Mier 01 Mai 2013, 20:41

Cap I
~Sakura~
Viata mea era una banala,fara niciun sens.Eram o fire morocanoasa si uram asta.Desigur,mai aveam si momente cand eram vesela.Pentru cei 18 ani impliniti,eu inca ma consideram copil.
Parintii mei erau plecati in Paris,eu decisem dinainte ca o sa imi petrec tot weekendul acasa lenevind. Prietena mea cea mai buna,Hinata ma sunase sa ma intrebe daca vin cu ea,Naruto,Tenten,Sasuke si Shikamaru la plaja.Suna dragut!
A doua zi mi-am propus sa imi misc picioarele lenese de pe canapea si sa plec la cumparaturi.Frigiderul era gol,asa ca am facut o lista si mi-am indesat-o in jacheta.Era destul de racoare dimineata asta si am optat pentru niste blugi mulati,un maieu cu o inima mare si roz si jacheta mea de piele neagra.
Parul meu lung si roz era ciufulit si statea in toate directiile.Fata mea era foarte palida.Semanam mai degraba ca albinosii.M-am dat cu un gloss roz,mi-am dat putin cu un blush pe obraji si mi-am prins parul cu un elastic lung.
Asa clar era mai bine! Mai aratam si eu ca omul,mai vie.Ochii mei verzi ca smaraldul se mai deschisera putin la culoare fata de data trecuta.
Am tras un mic zambet la oglinda de pe hol inainte sa plec.Nu era zambet foarte convingator,mai degraba fortat.Nu eram o fire zambareata de fel,dar faceam si eu ce puteam.
Am si iesit iesit din casa incuind usa dupa mine si m-am urcat in Porschele meu rosu.Adoram culoarea asta pentru ca imi dadea un plus de feminitate.
Prietenii mei cei mai buni sigur nu le-ar fi fost o placere sa ma vada plictistita ca acum.Pentru ei era o tortura plictiseala mea.
Naruto,era ca si fratele meu cel energic,prostut si amuzant,dar si enervant in anumite privinte,de cele mai multe ori cand incerca sa flirteze cu mine si nu ii iesea niciodata cum vroia el.
Shikamaru,era cel mai lenes dintre toti,chiar mai rau decat mine,sincer.Nu avea niciodata chef de nimic,dar si cand avea nu aveai voie sa il intrerupi.
Hinata,cea mai buna prietena a mea si ea la fel ca o sora imi dadea sfaturi cand aveam probleme.Ea era indragostita de Naruto.Chiar mi-as dori sa fie cu el,il iubeea nespus de mult.Cine stia?Poate isi dadea odata fraierul seama de asta?
TenTen era ca cea de a doua sora.Ea se ocupa cu amuzamentul si glumele pe seama lui Naruto.Se pricepea si ea sa faca misto de cate unul.
Fara sa imi dau seama,era in parcare stand sa caut un loc potrivit sa imi parchez masina.M-am dat jos si am inchis portierea destul de tare decat as fi vrut.
Cineva statea si ma astepta in parcare.Era un baiat cu pielea alba ca marmura,ochii negri si profunzi,incat te pierdeai in ei,parul negru ca carbunele ii statea si el ciufulit,bretunul ajungandu-i la ochi.
Ce cauta el aici?Si de ce se uita asa ciudat la mine?Recunosc ca eram indragostita de el,dar nu suportam privirea aia.Ma baga in sperieti.
M-am apropiat usor de el,si in colturile gurii lui aparu un zambet scurt.
-Buna,ma saluta el. Ce faci?
-Tocmai ma duceam la cumparaturi,am spus pierduta de tot.
El ma studie de parca as fi fost pe cale sa lesin.
-Pai sa intram atrunci,spuse el indiferent. Nu stiu de ce mai pierdem timpul aici.
Acum veni randul meu sa il studiez.Parea foarte relaxat cand o zicea si isi trecu mana prin par de parca ar fi facuto sa ma impresioneze asa ca m-am prefacut neinteresata si l-am ignorat,desi inima batea de sa-mi sparga pieptul. El sigur o auzi si isi intoarse privirea spre mine uitandu-se putin ingrijorat.
-E ceva neregula?am intrebat eu cu respiratia taiata cu o mana pe inima.
-Nu,totul e bine,zambi dulce,dar nu i se citea si in ochi,si ma ingrijora.
Aveam asa de multe intrebari sa ii pun,dar m-am abtinut a si am tacut din gura ca sa nu stric momentul.Deodata imi veni o idee si l-am intrebat.Cum de nu ma gansdsem la asta?
-Vii cu noi la plaja,Sasuke?am incercat sa par vesela.
-Hmm,nu stiu,ma mai gandesc,nu pau tocmai fericit cand auzi asta asa ca m-am dat batuta.
Mergea asa de repede incat ar fi trebuit sa alerg ca sa tin pasul cu el.Facea pasi mari,bine,el avea si niste picioare uriase.Eu eram o pitica pe langa el.Aveam doar 1,64 inaltime,iar el avea 1,82.Incredibil de inalt,as putea spune.De oboiei trebuia sa ma uit un sus sa vorbesc cu el.
Deodata el deschise gura si zise.....





Ultima editare efectuata de catre BellaSwan in Vin 03 Mai 2013, 11:02, editata de 1 ori
Sus In jos
BellaSwan
Academy Student
Academy Student
BellaSwan

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma uite la animeuri,la filme,sa scriu si sa citesc
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Dragoste Nemuritoare Empty
MesajSubiect: ~Cap II~   Dragoste Nemuritoare I_icon19Joi 02 Mai 2013, 14:10

-De ce ai nevoie?intreba el
-De multe am nevoie,am spus eu sumbra.
De ce naiba ar trebui sa fiu asa dura?Ar trebui sa ma multumesc macar ca m-a bagat in seama si ca ii pasa de mine.Eram asa o idioata! Ar trebui sa imi cer scuze fata de el.Eram o pacoste!
-Sasuke,imi pare rau...
-De ce iti pare rau?intreba si isi ridica o spranceana
-Am fost prea nepasatoare cu tine. Nu ar fi trebuit sa fiu asa dura....
-Nu e nimic! Uneori e bine sa fii dura.
Nu s-a suparat? Asta nu era bine!
Trebuia macar sa ma ignore. Nici sa ma ierte asa repede. Continua sa fie rece ca de obicei. Intr-un fel eram obisnuita cu el asa distant.
Ce puteam sa mai fac? Ma deranja asta. Trebuia sa fac ceva! Nu suportam sa-l vad suferind ca de obicei
-Ai treaba mai tarziu?am intrebat eu plina de speranta.
-Hmmm,nu stiu......o sa vad.
Ma uitam la el cu niste ochi rugatori.Se uita doua minute la mine dupa care spuse hotarat:
-S-ar putea sa vin,daca nu am treaba,desigur...
Mi-am plecat capul cu ochii plini de lacrimi.El se apropie si imi sterse lacrimile cu degetul si ma apuca de barbie.
-Daca vrei sa stau cu tine,o sa stau cu tine.......
Mi-am ridicat privirea spre el si afisa o expresie ingrijorata,plina de durere. I-am pus o mana pe obraz si l-am mangaiat.
-Nu fii trist,i-am spus eu blanda.
El ma lua de mana si ma mangaie incet si apoi ma trase in bratele lui.Era asa de rece.
-Esti asa de rece....
-Mi-e frig,spuse el.Nu iti face griji pentru asta,o sa fiu bine.
Simteam cum trec fiorii cand imi puse mana rece pe obraz.Era o senzatie ciudata,nu mi-am pututo opri.
Facuram cumparaturile in liniste si apoi ma duceam la masina mea cand el striga:
-Ne vedem la tine!
-Ok....am spus eu mai linistitta de data asta
De data asta am condus prea tare.Chiar mai tare decat as fi vrut.Dar nu vroiam sa il vad din nou trist pe Sasuke. Sentimentul de vina nu imi dadea liniste,mai degraba imi facu o gaura uriasa in piept.
Mi-am pus mana in locul cel mai dureros. La inima. Ma simteam ca si cum cinevar m-ar fi injungiat.
Lacrimile astea idioate nu mai incetau odata.De abia asteptam sa il vad din nou.Sa il imbratisez,sa il ajut sa uite de durerea pierderii rudelor lui.
Ma durea sufletul sa il privesc in ochi direct.
Cand am ajuns acasa el nu ma astepta afara,desi masina era parcata in fata casei. Dubios!
Am iesit din masina,am incuiat-o si am intrat in casa.Am bagat cumparaturile la locul lor si am urcat scarile catre camera mea.Sasuke era intins in patul meu.
-Buna! ma saluta el din nou zambind acum.
I-am zambit si eu salutandu-l.M-am intins in pat langa el.El ma aseza in bratele sale.Am stat tacuti un timp pana am spart-o eu:
-Imi raspunzi la o intrebare,te rog?
-Oricare,zise el hotarat.
-De cand iti pasa asa de mult de mine?
-Demult......Nu mai suportam sa te vad asa trista,asa ca am hotarat sa nu mai fiu un grosolan si sa imi schimb sentimentele fata de tine si uite ca ma simt altfel.Nu ma mai simt singur.
M-am apropiat de il incercand sa il sarut,dar el fu mai rapid si ma saruta dulce.Eram in rai! Nu vroiam sa opresc asta! Era ca int-run basm!
Printesa asteapta sa ii vina printul sa o salzveze si printul veni salvand-o de monstrii cei rai si o saruta avand un final fericit.
Am incercat tot posibilul sa nu termin momentul de mult asteptat.Eram in sfarsit in bratele barbatului care il iubeam si il doream de ani intregi. Nu imi permiteam sa il mai pierd acum.Nu acum cand tocmai il aveam!
El isi puse bratele in jurul talei mele si ne ridicaram amandoi inca sarutandu-ne ca doi indragostiti.Ma ridicam putin prea sus si ii apucam fata de marmura intre maini si nu i-am mai dat drumul.
Dupa sarutul asta,ramasem fara respiratie,
-Esti bine,Sakura?ma intreba el ingrijorat.
-Nu am nimic,ba din contra,ma simt mai bine,mai plina de viata...
-Ma bucur sa aud asta,spuse el zambind strengareste si isi ingropa fata in parul meu si ma saruta.
M-am adancit mai tare in bratele lui ca sa-l incalzesc putin dar ma trase putin.Imi zambi dulceag si nu am mai putut respira don nou.Zambetul asta ma ucidea pe interior.
Isi puse capul pe pietul meu ascultandu-mi inima,
-Zgomotul asta parca e un cantec........






Sus In jos
Matabi
Genin
Genin
Matabi

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Matabi Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 258
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 7

Dragoste Nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste Nemuritoare   Dragoste Nemuritoare I_icon19Joi 02 Mai 2013, 20:57

Deci pentru inceput un calduros "buna" sin partea mea.
In continuare ti-as da un sfat.Ai fi putut sa unesti totul fiindca nu e voie sa fac double-post, doar daca trec 24h de la postarea ultimului post si nu ai nici un comenatariu.
Imi place, desi chiar imi seamana cu actiunea din Twilight adica partea aceea cu "Esti asa de rece!", iar el"Da mi-e frig. O sa fiu bine!" Helaaau! Poate e un fic cu vampiri, ar fi interesant. Anunta-ma cand poyezi next-ul si nu mai face double-post. Deea kiss you :*


Dragoste Nemuritoare M5QBbNt

Our gratest glory doesn't consist in never falling, but in rising everytime we fall.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Dragoste Nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste Nemuritoare   Dragoste Nemuritoare I_icon19Vin 03 Mai 2013, 21:31

Buna! happy
Ficul tau mi-i se pare interesant! Cred ca titlul m-a atras. Te inspiri din Twilght, deci poate e un fic cu vampiri! Descerierea nu ma atrage prea mult, ar trebui s-o infrumusetezi... Astept nextul si anunta-ma cand il pui! ;;) Spor la scris si la idei! Pa! hi!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste Nemuritoare Asss10Dragoste Nemuritoare J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste Nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste Nemuritoare   Dragoste Nemuritoare I_icon19Vin 19 Iul 2013, 11:28

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Dragoste Nemuritoare Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste Nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste Nemuritoare   Dragoste Nemuritoare I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste Nemuritoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-