Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Zero fidelitate [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Dec 2013, 21:23

Capitolul 7
Sakura


Nu stiu daca am visat acea conversatie cu Sasuke, dar pentru mine este irelevant. Tot ce stiu este ca inima mea bate de fiecare data cand ma gandesc la el. Pana sa se intoarca imi spuneam ca este o obsesie, inca nu stiu raspunsul, dar numai impreuna cu el pot sa aflu. Sunt destul de nebuna sa cred ca el ar putea sa se uite la mine. Este atat de schimbat. Este vesel, glumet, intelegator, un barbat ideal. Si eu sunt vesela. Si eu sunt glumeata. Si eu sunt intelegatoare. Dar nu sunt frumoasa. In visul sau realitatea de aseara el imi confirma banuiala: nu sunt o femeie de vis.

Trebuie sa merg la Ino. Am fost candva rivale pentru Sasuke, dar ea este impreuna cu Sai, un nou venit in organizatie. Iubitul ei este foarte talentat, seamana putin cu Sasuke, dar nu este la fel de senzational. Ma plimb, mai bine spus topai, pe alea plina de oameni. Nimeni nu ma poate face nefericita in acest moment.

Dar acum, trebuie sa gasesc o cale sa-l atrag landa mine pe Sasuke. Crede ca sunt o bestie, atunci, aceasta fiara o sa devina om. Lui ii placeau femeile cu parul lung, va trebui sa-l las ca creasca. Daca mi-ar face cu ochiul, doar atat, as putea sa sar din loja si sa ajung la gatului lui. Am nevoie de un imbold.
Ajung la florarie si o strig pe aceasta, dar nu primesc nici un raspuns. Ar trebui sa plec, dar trebuie sa-i povestesc intamplarea de aseara. Ma apropri de usa de la casa, dar vad un picior sub tejghea, iesit putin in lateral, este un picior plin de par, unul masculin. Se pare ca este cu Sai. Stiu ca Ino si-a inceput viata sexuala dar mi se pare nepoliticos momentul si locul in acest caz. Sai si Ino au hotarat deja data nunta, peste patru ani, sunt topiti unul pentru celalalt. Ma uit pe tejghea si vad camasa lui Sasuke, cea din geamantan. Doar o singura persoana poate detine o astfel de haine, un singur orasean: Sasuke.

Eu nu sunt destul de buna pentru el, dar o femeie logodita este. Ar trebui sa simt ura si o dorinta arzatoare de razbunare, dar nu vad decat lumina in jurul lui. Daca m-as ridica la nivelul lui in acest moment eu as sta langa el. Buzele mele ar trebui sarutate de el, ci nimeni alta nu merita sa le atinga. Sa le arda pielea femeilor unde el le-a atins.

Nu pot simti decat: vina, gelozie, dorinta si speranta. Intr-o buna zi o sa fiu langa el si o sa-i dau o palma pentru momentul jenant la care m-a supus. Imi doresc sa-i rup capul si sa-l atarn in cui, dar toate astea numai dupa ce ma va iubi. Pentru ca trebuie. Sunt sufletul lui pereche si el este obligat, din cauza magariei pe care a comis-o, sa-si scoata inima din piept si sa mi-o da.

Oare o sa fie obligat sa se insoare cu Ino ?

Dupa cinci ani

Apa calda imi dezmiarda delicat corpul. Cine a spus ca barbatul este cel care imbata o femeie in paradis, s-a inselat, o baie lunga este tratamentul perfect. Nu vreau sa ies de aici decat atunci cand o sa-mi cada pielea. Caldura lichidului ma imbratiseaza, poate acelasi fior l-as simti si in bratele lui... Am crezut ca nu o sa mai aduc vreodata aminte de acest individ, dar mintea si inima nu ma lasa. Dar cum as putea sa-l uit daca tot ce reprezint este rezultatul lui.

S-au schimbat multe de cand l-am prins cu Ino. De ea nu stiu ce sa zic, a plecat din sat si dupa o perioada a disparut si Sai. Cred ca a fost obligata sa se marite cu cel care imi apartine mie, iar Sai a incercat sa opreasca nunta. Nimeni din sat nu stie ce s-a intamplat cu ei, dar eu am trecut peste. Nu i-am mai rostit numele din ziua in care am fost la el sa-mi iau la revederea, se intorcea in sat, iar el dorea sa plece fara sa-si ia la revedere.

Am intrat pe usa, imi amintesc atat de bine. Am urcat sus si el isi facea bagajele. Mi-a spus ca este constient ca l-am surprins cu o fata, nu i-a spus numele, dar este evident cine era. Ma uitam la el cu tristete, aveam tot dreptul, eram o fetita naiva ce a iubit mai mult decat i-a fost permis. Dar pe langa durerea acea sfasietoare, am strecurat si dezamagire, dar nu aveam nici un drept, nu mi-a dat niciodata de inteles ca ar vrea sa mergem pe un alt drum. El imi vorbea, dar eu ma intrebam de ce nu m-a ales pe mine sa-si satisfaca nevoile animalice. Imi doream sa fiu arsa pe corp, sa am o scuza ca eram atat de neatractiva.

M-am apropriat de el, in acel moment el s-a oprit din vorbit. S-a uitat la mine cu neincredere, mi-a vazut hotararea de pe chip. Nu am nici un drept sa ma simt jignita, atunci o sa-mi fac singura un permis de "gelozie ". I-am spus ca vreau sa facem dragoste, el a ras. Am vrut sa-l sarut, sa-l imbratisez, dar ma indeparta. Am urlat nevoia de-ami spune ca-l atrag, ca sunt destul de buna pentru el, ca sunt atractiva. El a inlemnit, s-a simtit vinovat de starea in care m-a adus. A inceput sa-mi vanda minciuni la pachet, dar cu fiecare secunda ma gandeam tot mai mult la punga cu care o sa-mi ascund chipul toata viata. Dupa asta mi-a spus" tin mult la tine, nu pot sa-ti iau virginitatea, esti atat de pura, dupa nunta ar trebui sa..." Nu o sa uit acea scuza niciodata, pentru ca ea m-a adus aici, in acest moment.

- Cum este baia, dna Hatake ? Oficial, peste cateva minute o sa devi femeie si iti schimbi prefixul. El nu a invatat ca unei femei nu i se spune varsta ?
Exact, m-am maritat cu profesorul meu, Kakashi Hatake. Nu a fost cea mai inspirata idee, ma inspaimanta noaptea nunti, adica urmatoarele minute, dar cel mai rau e ca Sasuke nu este primul barbat din viata mea. As vrea sa pot sa-i spun ca o sa fiu mereu doar a lui, dar asta o sa puna o distanta mare intre noi. Dar il vreau langa mine toata viata si singura cale este sa scap de virginitate. Nu- l iubesc pe Kakashi, dar numai el s-a indragostit de mine si este si barbat serios.

- Ma inspaimanta momentul ce urmeaza.

- Este normal. O sa ma mereu grija de tine. Poti sa ma duci in brate langa brunetul meu ? Esti atat de frumoasa !

Am zambit din toata inima, el stie cum sa ma flateze. M-am schimbat mult fizic. Datorita antrenamentelor de supravietuire am reusit sa rezist unor cure si exerciti destul de grele, care mi-au adus in scurt timp un corp de vis. Sasuke mi-a aratat candva niste poze cu niste femei, pe care le considera demne de el, iar eu ma apropri de ele. Nu reusesc sa-mi maresc bustul, dar in tot acest timp nu am resusit sa ajung la o marime enorma, ca am inteles ca asa este bine. As vrea ca Sasuke sa ma vada acum si sa-mi spuna in fata ca se duce la alta femeie. Il iubesc, il idolatrizez, e totul pentru mine, dar sunt in stare sa-l desfigurez. Daca il mutilez o sa fiu singura care o sa-i fie alaturi.

- Trebuie sa mergem . De ce nu ma lasa aici ? Nu intelege ca in apa sunt langa Sasuke ? Nu intelege ca nu-l iubesc ? Poate o sa scap de asta si lui Sasuke ii spun ca sunt femeia lui. O sa-ti dau eu puterea de care ai nevoie.

Este atat de dulce si indragostit, ar face orice pentru mine. Ma folosesc de el si eu nu il las sa faca acelasi lucru cu mine. Nu este corec, dar nu langa el imi visez viata. Ies din cada si el ma ia in brate. Se uita la mine cu admiratie, cu nerabdare, extaz. Crede ca sunt speriata pentru ca este prima oara pentru mine, iar asta ascunde fata de el adevaratele chinuri. Ma aseaza usor pe pat si se uita la mine. Sasuke nu s-a uitat niciodata asa la mine. Sunt atat de speriata ca nici faptul ca sunt goala in fata unui barbat de-o varsta aproape cat tata nu ma face sa ma stanjenesc. Ma admira de parca eu as reprezenta un premiu de mii de euro. Sasuke nu m-a apreciat niciodata la aceasta valuare si nici nu o s-o faca.

- Te rog sa incepi. am ordonat cu incredere, compararea cu Sasuke ma taie pe inima.

Ma sarut delicat pe buze, apoi pe gat si coboara in jos. Eu ma uit la tavan, nu ma implicam. Corpul meu nu se implica, il trateaza cu raceala, vreau sa-si dea seama ca nu-l doresc. Dar el nu inteleg. Simt atingerile lui pe tot corpul meu, o scarba de propria persoana naste in mine. Daca o sa raman insarcinata ? Atunci Sasuke o sa fie mult mai departe de mine. Trebuie sa risc ! Simt o durere, corpul meu se incordeaza si pierd energie. Stau ca o piatra intr-un pat moale si el nu inceteaza sa se miste. Ma deprima starea in care am ajuns.

Au trecut cateva minute si durerea a devenit suportabila, apoi placuta si acum este fascinanta. Raman fara energie si transpir, dar o dorinta palpaie. Nu m-am simtit in viata mea atat de bine ! Kakashi danseaza pe un ritm alert, iar eu il urmez. Unghile mele ii fac urme pe spate, dar nu cred ca se supara. S-a apropriat de mine, dar nu am simtit nimic, sentimentele mele pentru el raman nume.

Daca ma simt atat de bine langa un barbat care imi aduce nefericire, vreau sa incerc langa cel pe care il iubesc. Trebuie sa-l revad.


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Dec 2013, 21:55

Hei !
Am aterizat și eu pe aici, cam târziu ce-i drept. Pentru asta eu trebuie să-mi cer scuze !
În legătură cu ficul, hai să o luăm ușor.
*Ideea : Totul începe într-o dimineață (mă uitai rapid și peste celelalte capitole). Multe încep cu diminețile ! Ce ne-am face fără ele !:)) Oricum ultimul capitol mi se pare cel mai bun ! Și văd că începe partea +16 a ficului, cred. Am mai observat că Sakura este absolut obsedată de Sasuke, poate mai mult de atât. Sunt curioasă cum o să decurgă lucrurile !
*Descrierea: Eu am o slăbiciune pentru descrierea amănunțită (în limite). Aici e puțină descriere, sau poate așa mi se pare?! Asta rămâne de văzut. Probabil mă înșel.
*Dialogul: Nu este sec, ceea ce este esențial !
În mare putem spune că sunt foarte curioasă să aflu continuarea. Te rog să mă anunți când aduci next-ul !
Spor la scris !:*
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Dec 2013, 15:13

MUltumesc de anunt ! kiss
Cum a spus si colega mea cititoare mai sus , ai pus cam putina descriere,  ce-i drep dar macar ai adus monete +15 well? awesome right?.
Bafta la tastat in continuareee! kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mZero fidelitate [+16] - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Ian 2014, 21:03

Heiiiiii hi!
Scuze ca am ajuns asa tarziu....
Dar... Acum... Ca am Citit acest capitol.... nu pot cat de naiva e Sakura, e atat indragostita lough
De ce trebuie ea sa il vada doar pe Sasuke?! Sasuke.... Sasuke... doar Sasuke peste tot sad
Saraca....
Ce m-a socat cu adevarat a foat faptul ca ea este casatorit cu Kakasi.... Asta e SOCANT!!!!
Ma intreb cum o sa reactioneze Sasuke cand o sa afle de transformarea Sakurei...
Hmmmm....
Adu repejor next-ul si anunta-ma si pe mine pls puppy eyes puppy eyes
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss





Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Ian 2014, 23:22

Hei happy Mersi ca mai anuntat de next kiss si scuze ca vin atat de tarziu cu un comentariu dar am fost foarte ocupata in ultimul timp.
Revenind...am ramas putin uimita-as putea spune- despre gestul Sakurei si cel in care aproape ca il implora pe Sasuke sa faca dragoste cu ea, dar si decizia de a se casatorii cu Kakashi...
Pe data viitoare...
~Sayonara~ a hug


Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Ian 2014, 18:18

Capitolul 8
Sasuke


Anii au trecut, dar eu nu mi-ar revenit. Acum cinci ani m-am intors in satul natal, Konoha, dar nu mi-a placut ce am vazut. Erau atat de flamanzi, dar cu toate astea nu se gandeau decat la lupte. Cum pot trai asa ? Ma bucur ca am plecat din nebunia aia, as fi ajuns la fel ca ei, un om spalat pe cap. Daca satul spune sa se sinucida, ei fac asta, de parte parerea lor nu conteaza. Ce n-as da sa pot schimba ceva.
Si nici oameni nu sunt destul de dezvoltati. Sunt atat de frivoli, duri si insensibili. II vad atat de limitati, de incuiati. Ma tem ca nu ar pune familia pe primul loc, mai sus de datoria de ninja. Imi e greata ca am crezut si, candva, ca ei.
Imi arunc geaca pe canapea si ma uit pe geam. Atata verdeata, totul pare natural, nederanjat de om, intr-o „frietenie” cu tot ce exista in lume.
M-m schimbat mult in timpul asta, nu din cauza satului, ci a unei fete. O cheama Natalia si este cea mai importanta femeie pentru mine. Si la cum o cunosc o sa apara din clipa in clipa cu noua ei garderoba. Imi place sa merg cu ea la cumparaturi, sa vezi un model recunoscut si apreciat cum probeaza haine dupa haine, e o incantare. Este tot ce si-ar putea dori cineva, dar...
- Se pare ca cineva nu are chef de nimic. astazi.exact cum credeam, Natalia Bravo in carne si oase.
Este imbracata intr-o rochie vaporoasa, copilaroasa si, foarte important, decenta. Este prinsa de gat ceea ce-i mareste bustul, cu o lungime destul de scurta sa ajungi la scene perverse, dar lunga cat sa spuna ca e o persoana serioasa.
Ma aproprii de ea si o imbratises, pupand-o usor pe obraz.
- Nu imi spui ca sunt frumoasa ?
E constienta de faptul ca nu o sa spun niciodata asta, dar vrea sa ma oblige sa-i spun motivul pentru care nu folosesc acesta structura. Dar nu pot. De fiecare data imi apare in minte Sakura care ma intreaba acelasi lucru ca Natalia. Evident ca rozalia nu se compara cu un model, ar trebui sa-i spun in fata blondei, ceea ce este evident, dar simt ca femeia ninja s-ar intrista.
- Nu e nevoie sa spun asta, ca doar o sti. A vrut sa adauge ceva, dar fratele meu a intrat pe usa.
- Bro, nu o sa crezi ce s-a intamplat in satul preistoric. Nu stiu de ce, dar fratele meu uraste satul, oamenii pentru care s-a sacrificat la un momendat. Nu vreau sa stiu, cred ca asta o sa ma umple de si mai multa ura si abia am scapat de aceasta incarcatura. O sa se aleaga un nou Hogake.
- Si de ce acest lucru este minunat ?
- Pentru noi doi am putea sa fim alesi. Dau ochii peste cap furios. I-am spus in fiecare zi ca ma bucur ca am scapat din acel balamuc si el vrea sa ma intorc, ca daca e ales, o sa plec cu el. Dar pentru asta e trimis un ninja ca sa ne supravegheze.
- Esti constient ca noi nu am mai luptat de mult timp. O sa ne bata niste pici. Faptul ca am exersat in scrima nu ne apara de foc si gheata.
- Eu cred ca ma retrag. Natalia a plecat si a luat cu ea si sansa sa scap de aceasta discutie.
- O sa vina cineva... o sa vezi....
- Evident ca vine cineva.
Nu m-a auzit, a iesit din camera. Stie el ceva, ceva important. Oricum, cine vine, o sa iba parte de o surpriza, pentru ca o sa fac orice ca eu, sau fratele meu, sa fim alesi. Ma duc in camera mea sa vad un film horror, sa ma relaxez.
Nici la jumatatea filmului nu ajung ca suna soneria. Si era atat de mult sange !
Cobor scarile si deschid usa. Sa-mi lesine corpul, nu alta, dar ochii tot acolo raman. O tipa super, inalta, subtirica, trasa prin inel, cu niste curbe de formula 1 e in fata mea. Are un cap micut si parul... roz. E Sakura ? Ma uit mai bine la ea si o recunosc, ceva aduce cu naivitatea fetei din pestera, dar corpul e pictat de un zeu. As fluiera, dar, daca e Sakura, o sperii.
- B u n a. ! Sakura, pentru ca nu a avut curaj, pana acum, sa spuna ceva.
- Esti fericit ?
- Sunt multumit. Spun inghitand un zambet pervers.
- Ce vrei sa spui ?
Parca spunea ca ma iubeste, ca ma place, ca vrea s-o fac a mea. Totul se aranjeaza atat de frumos. Dar nu... Este o fata credula ce ma iubeste neconditionat, nu ii pot face asta, o respect prea mult.
- Ma duc sa-mi fac un dus rece.
Aud ca a spus ceva, sau imi imaginez, dar nu mai astept. In capul scarilor ma asteapta Itachi care face din sprancene. Trec pe langa el facandu-i semn ca nu am chef sa aud nimic. Intru in baie si ma dezbrac. Oare cum arata Sakura cand... ? Trebuie sa intru repede la dus. Dau drumul la apa si deschide frate-miu usa. Asta nu intelege ca nu imi sta gandul la altceva in afara de trupul ala...
- S-a casatorit.
Nu imi vine sa cred, ca a trecut peste dragostea pentru mine. Mincinoasa. Mi-am facut atatea probleme din cauza ei, am avut remuscari, iar ea si-a continuat viata. Si in ce fel ! Dar o sa uite de sotul ei, fie ce-o fi. Nu mai e naiva si virgina, e perfecta pentru ce urmeaza. O s-o fac sa plateasca pentru ca m-a mintit. Nu o sa aiba de ce sa se planga, o s-o fac sa se simta bine, mult mai bine decat cu sotul ei. Asta e noul meu obiectiv. Cand de greu o sa fie s-o fac a mea ? [modifică]
Share on facebook Share on google_plusone_share More Sharing Services
0


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Feb 2014, 02:13

Capitolul 9
Sasuke

Stau in hol ca o proasta, Sasuke a plecat si m-a lasat aici ca sa ma uit pe pereti. Dar albul cu care au vopsit casa nu are pic de pata, asa ca ma rezum la ma uita la mobilier. Totul este atat de scump, de luxos, nu am vazut asa ceva niciodata, si nici o sa sa-mi permit. Organizatia nu castiga mai nimic, iar acele firimituri le consumam pe arme. Daca nu m-as fi casatorit acum faceam foamea.
Ma uit pe o masuta si vad o poza cu Sasuke si Itachi, zambesc si sunt unul langa altul, par, si sunt mai mult ca sigur, foarte fericiti. Langa aceasta poza se mai gasea una, cu o femeie in alb, probabil mireasa, dar Itachi a aparut si nu m-a lasat vad prea bine. Am vorbit despre sat, tonul lui a fost pe tot parcursul unul foarte rece, aproape indiferent, dar resemtimentele nu-l lasau sa trateze subiectul cu nepasare.
- Care este diferenta dintre sat si oras ?
- Ambele fac orice sa castige, dar in sat fericirea individuala este foarta rara, in schimb, aici, noi ne jucam toate cartile doar pentru noi. De asta am evoluat, pentru ca toti suntem interesati de auto –fericire. Incearca ! O sa simti satisfactie doar daca incerci.
A plecat, cu idea de-a intoarce pe toate fetele aceasta problema. Ceea ce am si facut. Acum realizez, eu nu am facut nimic ca sa-mi protejez iubirea, am stat si am suportat. Ma simt trista doar la gandul ca nu am luptat pe cat trebuia, dar sentimentul s-a diminuat, pentru ca brunetul meu este aici si eu il pot recupera. Dar sunt casatorita...
Iau cealalta poza in mana si ma uit la ea. Simt durere, apoi tristete si, intr-un final, doua cioburi reci ce coboara pe oraz. Sasuke este imbracat in negru, un costul la dunga in care arata incredibil, o mana o are in buzunar, iar pe cealalta pe talia unei fete blonde. Ea este imbracata intr-o rochie alba, nu pana in pamant. La inceput am crezut ca este o poza cu o mireasa, dar nu poate fi. Sau da ? Traditile noastre sunt diferite.
Sasuke a luptat pentru dragostea sa ? Am pierdut atat de mult teren ? Amandoi suntem casatoriti, un pod a fost taiat.
Incep sa plang din ce in ce mai tare, asa ca ma decid sa urc sus. Intru intr-o camera, nu-mi pasa. Stau pe pat si imi plang amarul. Nu am incercat atunci cand aveam ocazia, puteam sa ma transform cu el langa mine, iar acum femeia lui as fi eu. Cum ne-a despartit soarta.
Ma doare capul si ma simt obosita, corpul meu rasufla la fiecare miscare, m-am consumat mult prea tare. Intru la baie, am nevoie de un dus cals, singura mea alinare in acesti ani. Dau drumul la apa si privesc cu coboara, la fel ca sansele mele cu Sasuke. Nu stiu de ce am venit aici, nici motivul pentru care m-am casatorit nu-mi mai este atat de clar. Tot cea ma facut a fost in van, mult prea tarziu decat a trebuit, am asteptat ca o prosta ca brunetul sa fie lovit de sageata lui Cupidon, trebuia sa actionez atunci, fara remuscari, fara ganduri, fara inhibitii.
Am intrat in cada si apa a fost astupata de albul spumos al regretelor. Am inchis ochii si mi-am amintit intoarcerea lui Sasuke in sat cand era atat de schimbat, atat de deschis la mine si la iubirea pe care i-o purtam. Am fost o prosta.
Am auzit usa deschizandu-se si am deschis ochii intorcand capul in directia faptasului, Sasuke. Sta acolo, rezemat de prag, la bustul gol, cu un prosop in jurul bazinului. Nu stiam la ce sa ma uit, la ce sa ma astept, la cum sa reactionez. Privirea lui nu este rece, ci malefica, dar nu in sensul diavolesc, ci cu subanteles, la fel ca aceea cand mi-a deschis usa acum cateva minute.
- Te deranjez ?
- Nu. In nici un caz. Raspund greu si cu pauze intre cuvinte, nici nu-mi vine sa cred ca mai am puterea sa spun ceva.
- Esti sigura ca nu ma minti ? Eu pot sa descopar asta. Am dat afirmativ din cap, bustul sau ma lasa fara comentarii. Vrei sa testam asta ? Daca simti ceva diferit trebuie sa spui.
S-a apropriat de mine , iar eu mi-as astupat sanii din instinc. Nu poate sa vada nimic din cauza spumei, asa ca mi-am asezat mainile in jurul corpului jenata.
Sasuke a pus pana pe fruntea mea si m-a intrebat daca simt ceva diferit. Nu puteam sa-i spun ca simpla sa prezenta ma face sa consider ca timpul este special, asa ca am raspuns negativ. A pus mana pe umar, iar eu am dat negativ in cap. A bagat mana in apa si mi-a atins piciorul, in momentul ala un fulger m-a lovit, am lasat capul pe spate si am asteptat cateva secunde ca sa ma trezesc din acest viz, dat nu s-a intamplat, totul e real. A pus pana pe burta, iar eu am inghetat, nici vedere nu mai am. A pus mana pe sanii mei si eu mi-am intors privirea spre el, el retragandu-se. A spus ca a fost accident, dar as vrea sa stiu ce s-ar fi intamplat daca ramaneam in continuare stana de piatra. Dar vreau sa simt din nou ca ma atinge, ma simt intr-o alta lume, captiva intre vis si fantastic.

- Nu se poate sa nu fi simtit nimic. A spus indignat dupa ceva timp.
- Poate pentru ca am spus adevarul. As fi vrut sa am puterea sa zambesc, dar prezenta sa ma deruteaza.
- Exista un lucru la care nici-o femeie nu poate spune ca nu a simtit. A zambit in coltul gurii si ochii i-au stralucit pentru cateva momente.
- Care ?
- -Vrei sa-l auzi – s-a apropriat si mi-a pupat umarul- sau sa-l simti ?
Nu am raspuns, doar m-am lasat moale. Daca atingerile sale imi trimiteau fulgere, sarutul sau e ca otrava, se imprastie si lasa rani, pentru ca nu poate fi al meu. A asteptat ca eu sa spun ceva, dar nu am facut-o. Iar stau si astept ca momentele speciale sa se termine, trebuie sa actionez. Nu-mi iubesc sotul, nu-i cunosc sotia, ea, mai mult ca sigur, nu l-a asteptat in durere atata timp ca mine. Am intins mana si i-am atins abdomenul, sa-i simt corpul mi s-a parul ireal, nici nu simt ca e un trup, ci ceva mult mai special.
Si-a dat prosopul jos si eu m-am uitat acolo, el a intrat in cada, dar privirea mea nu s-a indepartat de acel punct. Sasuke mi-a intorc capul ca sa ma uit la el.
- Ce crezi ca poate simti orice femeie ?
- Iubirea ? am spus cu speranta si patos.
- Doar in anumite momente in viata. Dar ce are loc fara sa fie nevoie de minciuni si dragoste ? Sexul
- Ce este asta ?
- Sa faci dragoste fara sa minti, sa spui ca o sa fiti impreuna pana la adanci batraneti.
- Nu inteleg.
- Permite-mi sa termin cu teoria si sa-ti explic.
Zambetul sau hain s-a marit, oprindu-ma sa clipesc. Vrea sa fiu a lui ? Asta inseamna ? Dar nu a spus ca sunt prea mica si naiva ? Ca nu-mi poate face asta ? De ce si-a schimbat parerea despre mine ? Ar trebui sa-l opresc ? Nu, asta e momentul la care am visat printre suspine.
Am vrut sa-l sarut, dar m-a evitat. Mereu mi-a placut sa stau in cada, asa ca momentul asta nu poate fi mai minunat. La fel a fost si in noapea nuntii, asa ca astept sa se ridice si sa ma duca in dormitor, dar nu da de inteles nimic.
Imi saruta piciorul si simt ca sunt in cadere libera. Imi saruta gatul si eu imi plimb mainile pe spatele sau. Imi dezmiarda privirea si corpul, respirand tot mai greu. S-a indepartat putin de mine si s-a uitat pe pieptul meu, fata s-a pare multumita, cred ca ma doreste. Nu credeam ca o sa prind ziua asta.
Imi saruta pieptul, iar eu imi musc buza ca sa nu strig de fericire, dar dupa un timp nu am mai rezitat. Corpul meu primeste ce a vrut, dar urechile nu. As vrea sa spuna ca ma doreste, ca a asteptat momentul asta, nu cer sa-mi spuna ca ma iubeste, dar vreau sa simt ca imi saruta si sufletul.
- Esti... ? se uita la mine nedumerit, nu stie la ce ma refer si cu atat mai putin cum sa raspunda.
- Incantat ? Inca nu, vreau sa simt in intregime satisfactie castigului.
- Castigului... ?
Nu ma onorat cu un raspuns si si-a cotinuat treaba. Sanii mei explodeaza, pur si simplu vreau sa scap din pielea mea ca sa intru... Nu are pic de coerenta ce se intampla, ce gandesc. Deschid gura ca sa scot un sunet, dar imi musc buzele.
- Geme, fa-ma sa ma simt rege peste tine. Imi spune pe un ton fermecator la ureche.
Am gemut cu putere, a, vrut de mult sa evadez, iar el a ras usor. Nu s-a intamplat nimic si ma simt mai bine ca in bratele sotului meu, asa cum ma asteptat. Oare o sa se opreasca aici ? Oare o sa ma amageasca ?
- Nu-mi face asta ? am stat putin ca sa astept, trupul meu ii da activitate.
- Vrei sa ma opresc ? a ridicat din spranceana, nu se astepta la asta.
- Nu-mi lungi disperarea. A inteles si a ranjit victorios.
- Vrei atat de mult ? am dat afirmativ din cap. Ce ma opreste sa nu plec si sa te fac sa ma doresti mai mult ?
- Nu va exista o alta oportunitate.
- Chiar asa ? mi-a sarutat gatul si nu a rezistat sa-i spun ca nu.
- Tu o sa decizi.
Sunt atat de slaba in fata lui. Fata sa a devenit una serioasa. L-am suparat ? O sa plece ? Mai mult ca sigur l-am suparat. Sunt atat de proasta.
In schimb el m-a facut a lui. Am tipat atat de tare incat nu mi-a venit sa cred. Nu stiu ce este mai mare, fericirea sau actul in sine. Sasuke se misca repede, cu putere. Ma agat de el in speranta ca nu o sa... Nici nu stiu exact ce vreau sa fac. Sunt atat de fericita, simt ca sunt o stea, eu sunt forma, iar el lumina. O sa-mi amintesc acest moment toata viata, pentru ca nu exista miere mai dulce ca sa mi-o aminteasca, lamaie mai acra care sa ma infioare, situatie care sa ma faca sa ma simt atat de confuza. E un pacat ce am facut, dar nu-mi pasa decat ca Sasuke e al meu, doar al meu. Il trag spre mine, vreau sa-l revendic.


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Feb 2014, 21:59

Sincer nu stiu ce sa spun... Chiar nu m-am asteptat la asa ceva...am crezut pana in ultimul moment ca o sa aiba demnitate si nu o sa se lase folosita in halul asta, dar nah...fiecare cu ale lui.
Hai ca mai vorbim.
~Sayonara~ hi!


Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Lun 24 Mar 2014, 21:39

Capitolul 10
Sasuke


A fost atat de simplu, dar cu toate astea nu sunt multumit. Stiu ce asteptari am de la mine, de la farmecul meu, dar nu se potrivesc cu cele pe care le-am avut fata de ea. Intr-un fel, mi-am dorit ca ea sa cedeze, egoul meu masculin, deja umflat in pene, s-a maimutarit si mai mult, din acest punct de vedere sunt multumit. Dar, de asemenea, sunt dezamagit de Sakura. Nu inteleg cum o femeie care s-a casatorit, la scurt timp sa-si insele sotul. Dupa un an, dupa ce el o insala, cand monotonia acapareaza iubirea, dupa un timp este normal, nu e corect, dar asta este adevarul. A cazut in ochii mei, atat de jos, incat nu am motive sa o tratez ca pe Sakura, vechea mea colega, nici macar ca pe o persoana cunoscuta.
Ce se intampla acum ? Sa spunem ca fac sport. Ce am facut acum ceva timp ? Nu pot sa cred ca am fost atat de pervers, de obicei sunt calm, cavaler, gentil, insa acum am fost departe de Sasuke cel Normall. Poate furia, ca nu mai pot sa spun ca e perfecta, s-o pot da ca exemplu in fata sexului slab, toate astea m-au impins intr-o mocirla imorala. Ma intreb daca si gelozia a fost de vina. Nu pot sa spun ca sunt invidios, dar cand spunea sus si tare ca ma iubeste timp de atatia ani eu... Am ajuns sa cred ca e proprietatea mea, iar acum o revendic.
Nu pot sa cred ca la inceput nu a trasarit, nu a comentat cand am atins-o pe corp, hai ca la frunte inteleg, dar piciorul, dar burta. Ma facut sa cred ca sotul ei a facut-o sa ma uite, ca e mai bun ca mine, iar asta ma enerveaza. Nu pot sa accept ca el sa ma invinga, nu vreau sufletul Sakurei, nici trupul, vreau sa spuna ca sunt mai bun decat oricine. Ma cam bat cap in cap, mai inainte am spus ca vreau sa ramana proprietatea mea, cat despre trup nu pot sa zic nimic, ochii mei raspund din prima.
Este a mea, asta este clar, ca a fost si a altuia, este partea a doua. Sa fac (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) cu ea este o incantare, arata bine si se vede ca este incepatoare, iar asta ma bine dispune. Sakura nu e prima femeie din viata mea, ma apuca rasul doar la gandul ca cineva ar crede asta, asa ca nu am nici o problema s-o tratez ca pe una oarecare. Ma opresc putin, nu pentru ca am obosit, ma uit la ea si o vad fericita, de parca nici nu as sta in fata ei, nici nu ar inconjura-o ceva. Oare eu sunt mai bun decat el ?
- Cum a fost prima oara cand ai facut dragoste?
- Nu pot sa spun asta. S-a rusinat, fata ei s-a facut rosie si a intors capul in alta parte. Dar la tine ? As putea sa tac din gura, dar vreau sa infig cutitul in rana, sa fie distrusa, cum am fost si eu.
- Nu mai tin minte cati ani au trecut si nici actul in sine. Nu m-a interesat. Era o fata frumoasa, femeie in toata firea, daca ma gandesc mai bine, care m-a gasit simpatic si mi-a acordat putin din timpul ei. Azi asa, maine asa si tot asa. Eu fac (iertati-ma nu stiu ce vorbesc), nu dragoste, eu nu caut cuvinte dulci, nu vreau compromisuri, ci sa aud ca sunt „bun” si ma satisfac pe sine.
- Nu ai iubit-o pe nici una ? Nici macar pe... S-a oprit, a lasat capul in jos, Poate se refera la Ino, fata cu care m-a prins odata in actiune, dar mai bine nu ating acest subiect.
- (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-ul nu-i iubire. Sakura, vreai sa continui acest ciclu vicios si sa –mi umpli orgoliul ?
- As face-o, dar nu cred ca mai e loc.
Gluma ei m-a amuzat, desi este cat se poate de rautacioasa, este si isteata. Ma luat valul si mai aveam putin si o sarutam, dar am jurat ca niciodata nu o sa sarut o femeie maritata, buzele, macar alea, sa fie doar ale sotului. Desi, fiind atat de aproape, ma simt tentat. Renunt la aceasta idee si ii sarut gatul si totul o ia de la capat.

*****

Ma imbrac lejer: o pereche de pantaloni de trening negru, un tricou albastru cu-n dragon cu o tenta mai inchisa si adidasi negri, simpli in picioare.
- Cine te-a invatat pe tine sa te imbraci ? Pe usa a aparut Natalia, evident, o blonga de vis, cu un glas cald si melodios.
- Eu cred ca arat bine. Esti prima care se plange de fizicul meu.
- Nu ma intereseaza muschii tai, ci simplitatea cu care te imbraci. Ar trebui sa incerci ceva nou.
- Fac deja asta, dar pe un plan amoros.
Sakura a coborat scarile si s-a uitat la blonda, fara sa zica nimic. A devenit palida, pe chip vedeam tristete, dar ochii erau plini de soci. Cum poate un om sa simta toate astea intr-un singur moment ? I-am facut prezentarea cu o Sakura mai dificila, nu a fost prea prietenoasa. I-am facut semn Nataliei sa mergem sus, trecand usor pe langa rozalie in rasete si glume.
Sigur a venit pentru niste haine, are atat de multe incat a adus si la mine in sifonier, eu nu ma supar, am motive s-o vad zilnic. Natalia este femeia ideala, chiar si pentru mine, dar suntem prieteni. Am incercat candva, eram copii, sa ne casatorim in secret, eram imbracati cum se cuvenea, dar am decis ca nu se poate. Am o poza ca sa-mi amintesc ca blondina este doar amica mea. As putea sa fiu fericit cu ea, serios, orice barbat ar putea, dar vreau adrenalina si mai putina durere de cap. O iubesc, ca pe o femeie, dar cred ca pot iubii pe cineva in cantitate si mai mare.
- Cine e fata asta ? Cat timp a trecut de cand te-ai despartit de July ?
- Am mai fost cu o persoana de atunci. Plus ca e maritata.
- Un joc periculos. Nu crezi ca risti prea mult ?

Nu stiu cum si-a dat seama, dar asta e semn ca nu ma pot pune cu ea. De ce crede Natalia, care ma cunoaste cel mai bine, ca pot sa-mi incalc principile pentru Sakura ? Nu am facut asta niciodata, nici pentru un model ce –mi umplea oceane de orgoliu, dar uite, ca pentru o ora in cada cu rozalia am facut-o. Mai bine nu intreb nimic, poate ca i-a zis Itachi niste presupuneri de-ale sale si din cauza asta cad in ochii ei. Nu vreau ca Natalia sa fie suparata pe mine, oricine, dar nu ea.


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Apr 2014, 12:47

Deci.... Chiar ca zero fidelitata... Ea are un sot acasa, bine... pe cate nu il iubeste.... Am inteles asta... Dar totusi... E putin ciudat ca Sasuke sa fie amantul lough
Ma rog... Ma rog... Trecand peste... Iti multumesc penru mesaj, si astept urmatorul capitol!
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss kiss



Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Apr 2014, 20:33

Capitolul 11
Sakura


Ciudat, asta e cuvantul. Nu doar eu ma simt asa, ci si situatia emana asta. Relatia mea cu Sasuke este normala, nu prea pot sa comentez, din moment ce ii ascund atatea lucruri. Oare cum o sa reactioneze cand afla de nunta mea cu Kakasi? Cred ca nu o sa mai vorbeasca cu mine niciodata.
Iar acum, a aparut si sotia sa. Daca pana acum aveam un dubliu, s-a evaporat cand am coborat pe scari si am vazut-o. Nu stiu cum o cheama, nici macar daca s-a prezentat, vorbea cu mine, dar nu puteam sa asimilez, sa realizez o concluzie. Este atat de frumoasa, de gingasa, cu rochia ei vaporoasa a trecut pe langa mine, abia am realizat ce miscari a facut. Nu-i de mirare ca Sasuke a ales-o pe ea, te hipnotozeaza. Au vorbit atat de familiar, au glumit, zambetul lor era adevarat, se vedea atat de clar ca simteau ceva puternic unul pentru celalalt. Ce chin !
Acum sunt in camera lui, iar eu stau ca o proasta aici. Probabil o saruta, pe ea poate, pe mine nu. Ea are acest drept asupra lui, este marcat ca find a ei, asa ca eu trebuie sa ma multumesc cu firimituri. Dar si eu sunt casatorita, insa ma deschid trup si suflet numai lui, celalalt primeste resturile. Dupa ce a fost cu mine o sa fie cu ea, cu mine o sa stea doua ore, iar timpul ce i-a ramas o sa-l dedice ei. O sa stau in casa asta, la masa cu ei, geloasa, trista si neimplinita. Dar nu am nimic fata de ea, chiar mi-a facut o impresie buna, iar asta ma face curioasa. De ce nu pot s-o urasc ? Am vazut-o atata de dulce, educata, stilata, cu un suflet bun, incat nu pot sa fiu rea cu ea. Ea este o sotie respectata, care isi iubeste sotul si il face fericit, eu am fugit de al meu, asa ca nu am ce comenta la adresa ei. Nici nu m-am gandit la ce gandeste, ce simte acum kakashi, simt ca as fi o impocrita daca as face asta,
Nu m-am miscat, as fi putut sa ma asez pe canapea, sa plec in camera mea, sa mananc, aveam atatea obtiuni, dar niciuna nu este destul de puternica sa ma scoata din soc. Un ras isteric, barjocoritor, puternic, si-a facut aparitia in spatele meu. Cand ma uit la scari il vad pe Itachi, starea relaxat si se uita la mine cu o privire atenta. Cum poti sa razi in halul asta, daca nu ti-a fost spusa o gluma?
- Ce este atat de amuzant? am vrut sa par puternica, dar am realizat ca eu sunt gluma.
Cum poate sa intre asa intr-o discutie ? Nici macar nu m-a salutat.
- Ce mod unic are fratele meu de-as dresa fetele ! Era pe un ton aspru, fara mila, cu atata convingere incat ustura.
- Presupun ca e mai bun decat al tau. Am spus-o pe acelasi ton, cu mai multa ironie, incat i-am provocat o incruntare frumoasa.
- Eu sunt mai direct, din cate ai putut observa. Zambetul sau din coltul gurii ma face sa ma indoiect de sensul corect al frazei. Aaa, stai, el este ala. Sau nu ? Acum imi amintesc. O ia pe ocolisuri cu femeile dezbracate si-si spune punctul de vedere cu o sinceritate acida. Oare cu tine de ce nu e asa ?
- Nu inteleg ce vrei sa spui.
- Tu ar trebui sa ma evaluezi pe mine si pe fratele meu ? Tu nici macar atata lucru nu realizezi. M-am intors spre usa, nu vreau sa-l vad. Nu a venit la tine cu flori si cu bomboane o saptamana si dupa aia te-a aruncat in patul sau, de fapt in baia casei lui, si nici parerea despre tine nu o ti-o spune. Mereu a spus adevarul, oricat de dur ar fi fost, dar cu tine tace malc.
Am strigat dupa el, dar nu s-a oprit, avea un singur scop: sa manance. Ma lasat mai confuza decat eram, cu si mai multe sentimente, cu o tristete si mai adanca. Daca Sasuke se comporta diferit cu mine inseamna ca sunt speciala, ca in ochii lui apar cu o stralucire diferita. Ce n-as da sa pot intelege totul. Nu inteleg ce a vrut sa spuna cu toate astea. Chiar daca mi-am format o idee- in care eu ies invingatoare- Itachi m-a facut proasta si asta ma deruteaza. Nu trebuie sa ma intereseze ce spune el, Sasuke e singurul pe care ar trebui sa-l ascult.
Acum apare si sotia lui, la fel de eleganta si de relaxata. Coboara sau zboara ? Sunt atat de invidioasa pe ea ! Ma saluta politicos, ma intreaba daca ma poate servi cu ceva si incearca sa inceapa o discutie pe tema satului, dar eu ii raspund prin monosilabe.
- Ce-i cu ochii astia tristi? O spune pe un ton dulce care ma calmeaza.
- Totul este in regula. A chicotit semn ca nu ma crede.
- Cat timp o sa stai aici? S-a uitat la mine cu subanteles si un zambet enorm si sincer i-a aparut pe fata. Cand plec ? Cred ca banuieste ceva, sau ii este teama pentru casnicia ei si vrea sa plec. Ce ar trebui sa fac ?
- Maine dupa masa.
- E putin, dar cred ca ai timp sa-l ... A dat ochii peste cap si s-a stapanit cu greu sa nu rada de cand a inceput propozitia. Cu frisca si capsuni nu reusesti nimic. A ras de nu se mai oprea, dar intr-un mod subtil si elegant. Ma transforma intr-un gunoi !
- Ce inseamna asta ?
- Iti dau un sfat. A stat doua secunde sa se gandeasca si a continuat. Se spune ca „In dragoste si in razboi totul e permis”, dar si „Nu calca peste cadavre”. De asemenea se spune „ Destinul nu poate fi schimbat” , dar si „ Ia-ti viata in proprile maini”. A vorbit rar si apasat pe numite cuvinte cu intentia de-a retine, eu am incercat, dar nu se mai termina si am pierdut idea.M-am uitat la ea ca la un balaur secunde in sir.
- Ce ar trebui sa insemne asta?
- Nici filozofii nu te pot „ajuta”cu... Va trebui sa gresesti ca sa inveti. A tacut putin, apoi a pus capul in pamant si a continuat. Dupa ce se va termina vei realiza ca el nu a reprezentat nimic.
S-a uitat trist la mine si a plecat nu inainte sa ma anunte ca nu se intoarce in seara asta si spera sa fie prezenta cand o sa plec. E clar, vrea sa plec si nici macar nu vrea sa stau in preajma ei. Nu am inteles nimic din ce a spus, dar mai grav e ca nu pot reproduce. Era ceva de razboi, cadavre, destin si dragoste, dar nu ma ajuta cu nimic. Desi aceste propozitii par inofensive, mie mi-a dat o stare de neliniste, simteam ca o gaura s-a deschis sub mine. Cu ce sa ma ajute ? Vrea sa ma atace ? „Cine” este Sasuke ? Mai mult ca sigur. Nu pot sa cred ca am uitat, nu mai tin minte decat franturi. A avut dreptate Itachi, nu sunt destul de desteapta ca sa-i testez.
Sunetul usii inchise m-a scos din transa. Ma uit la aceasta ca sa ma asigur ca a plecat, chiar daca imi place de ea, tot vreau sa stea cat mai departe de ce am visat toata viata: Sasuke. Ma ia dispararea la gandul ca nu o sa reusesc sa-mi ating scopul. El a ignorat, cand era mic, toate fetele, iar eu doream atat de mult sa ma afirm printre ele, sa apar la mana lui - sa ne tinem de mana-si sa le dau peste nas. Au ras de fruntea mea, dar de iubita marelui Uchiha nu ar mai fi facut asta. Iar el se comporta cu mine ca si cum nu am fi parteneri, nici macar incredere nu-mi acorda,
Ma duc spre bucatarie, nu pot sa mai stau mult in hol, ca o prosta Am nevoie de o activitate care sa ma scoata din asta. Cand intru in camera Itachi si-a terminat portia. Cam mult i-a luat ! A spus direct, fara nici o introducere politicoasa, ca trebuie sa-mi fac singura mancarea, ca bucatareasa a nascut. Au servitori atat de tineri ? In satul meu femeile se casatoresc pe la 20 de ani si fac copii, ca satul ca aiba razboinici cat mai multi, dupa 35 de ani nu mai fac copii casa plece in razboi. Il salut de plecare si el imi raspunde. Ce mai mare dovada de bun simt din partea lui, si tare mie frica ca ceva mai bun nu o sa primesc. Ciudat, in sat se spune ca e tare politicos. Sat de mincinosi si laudarosi.
Uite si activitatea pe care o cautam : gatitul. Nu pot sa stau in casa pe banii lor fara sa fac ceva. De fapt fac ce am facut mereu : visez la Sasuke, ma visez cu sasuke, il urmaresc pe Sasuke, incerc sa-l seduc pe Sasuke, ma holbez la Sasuke, incerc sa aflu tot despre Sasuke. Dar oare ce stiu despre el? Cand este ziua lui ? Nici nu cred ca m-am interesat vreodata, nici o fata nu a cautat, asa ca nici eu.
Eram concentrata sa iasa totul bine si tare am fost multumita cand am terminat tot, dupa doua ore. Am facut multe feluri de mancare, nestiind gustul niciunuia. Am fost in multe misiuni cu Sasuke, dar nu stiu ce ii place. Daca nu ar purta atata albastru nici nu as sti care e culoarea lui preferata. As fi o iubita ingrozitoare!
Fratele mai mic vine si se uita la mine ciudat, apoi imi multumeste pentru munca mea. Chiar exista un Uchiha educat in lumea asta, sfarsitul lumii mai poate sa astepte. Il cheama si pe fratele sau si ne pregatim de mancat. Si a aparut prima problema : masa. Fratii se pun la un colt, iar eu in celalalt capat al mesei, avandu-l pe Sasuke in fata mea. Sasuke imi multumeste din nou pentru mancare, se pare a ii place, iar Itachi vine cu un comentariu jenant : « te satisface pe toata planurile » . Nici un sunet nu s-a mai auzit.
Fratele mai mare mai are jumatate de farfurie, eu putin si Sasuke a terminat. In aceasta tacere m-am gandit la filmele de dragoste unde cei doi indragostiti isi ating mainile si se realizeaza o scanteie. Ii cer lui Sas’ke sarea si ii ating degetele, dar nimic, doar acea senzatie de piele necunoscuta. Credeam ca o sa lesin, ca o sa raman paralicata, ca o sa plutesc peste nori. Iar el mi-a dat-o si atat. Ma ridic de la masa, fara sa salut, cu mancarea in farfurie, sa plec in camera mea. Brunetul nu a plecat imediat dupa mine, desi a terminat, teoretic, inaintea mea.
Ajung in camera si ma lipesc de usa. Nu ma gandesc la nimic, doar la ce simt. Ma astept sa apara pe pereti scrise, sa le aud in capul meu, nu stiu exact ce, dar nu pot sa le cataloghez. In cate misiune am avut, nu am fost atat de stresata si ingrijorata. A trecut atata timp si Sasuke nu este interesat de mine. Am facut atatea schimbari si nu m-au ajutat cu nimic. Nici nu vreau sa ma gandesc la brunet, la fratele lui, la sotul meu, ca simt ca ma urasc. In ce stare am ajuns!
Oare ce a vrut sa spuna Natalia si Itachi ? Ea vrea sa plec, iar Itachi nu pare deloc impresionat de mine. Dar un lucru e cert : nu fac lucrul pentru care am fost trimisa aici. Am promis satului ca o sa-l aleg pe cel mai bun conducator, iar eu zici ca-i testez la pat. Doamne, ce ganduri am!
Nu mai suport sa ma uit la pereti fara sa ma gandesc la ceva, din frica. Ma duc la Sasuke si bat la usa dupa un « Imediat, idiotule » se deschide si aceasta. Se uita mirat la mine, isi cere scuze pentru ce a spus si ma lasa sa intru. Dupa ce intru se uita la mine din cap pana in picioare, dar nu spune nimic. Ma intreaba ce caut aici, dar eu tac, nici macar eu nu stiu raspundul.
-De ce te-ai uitat in modul asta la mine ? Am devenit disperata si el a realizat asta. Sunt in aceasi stare ca atunci cand a plecat din sat a doua oara.
-Ma uitam la cum esti imbracata. Sunt in niste pantaloni albi lungi si o bluza cu maneca lunga, de culoare neagra, fara model.
-Si cu asta ai probleme? Nu a inteles. Ii este atat de greu sa realizeze ca tot ce nu i-a placut la mine am schimbat, iar eu nu am mai pastrat nimic din ce eram eu. Cum am putut sa pun dorintele lui mai presus de ale mele ?
-Ce ? Mi se par foarte groase pentru caldura de aici- a aratat geamul care este deschis- si sunt dintr-un material cam incomod. Nu-i raspund, adevarul e ca somnul este cam insuportabil uneori.
-Nici acum nu sunt destul de frumoasa? am spus insfarsit intrebarea care ma macina de cand am venit. Dar daca spune da ? Nu o sa pot sa suport. Nu pot sa dorm in casa asta.
A rasuflat usurat, s-a bucurat ca am schimbat subietul. Dorea sa spuna nu, de asta se bucura ca l-am oprit. A stat cateva secunde ca sa treaca peste acest moment jenant si si-a pus din nou zambetul smecher la actiune.
-Poti sa dormi cu mine, dar te schimbi. Am facut ochii mari. E foarte cald aici. Sa te creada sotia ta ca asta este motivul.
A plecat de langa mine, fara sa astepte raspunsul, stia care o sa fie. O sa dorm cu el? In camera unde doarme de obicei cu sotia sa ? O sa stau in acelasi loc unde statea si ea. O sa vrea sa facem ce fac si ei ? Nu, cu mine este rece si secretos. Inima mea a inceput sa bata. Ce n-as da sa am o bata in momentul de fata, i-as da numai cu ea in cap. Trebuie sa-mi limpezesc gandurile, asta este sansa mea sa fiu mai interesanta decat ea si sa-i ocup locul. Am sacrificat prea multe lucruri ca sa nu ma aleg cu nimic.
Deschide dulapul si vad multe haine feminine. Este clar, Natalia este sotia sa, nu am avut nici un dubiu de cand am vazut poza aia de la nunta, dar sa-i vad lucrurile atat de aproape de ale lui m-a infuriat. Nu mai am forta sa stau in picioare asa ca ma pun pe pat incercand sa scap de toate grijile. Sunt ninja, pot sa scap de gandurile astea si sa ma gandesc doar la obiectiv. Nu trebuie sa ma opresc, fara opriri, fara regrete.
Scoate din dulap o rochie transfarenta, scurta, rosu de-mi ia ochii, intr-un cuvant : provocatoare. Cred ca el nu intelege ce inseamna aia pijama. Ii spun ca nu ma imbrac cu asta si imi raspunde ca negarea este egala cu evacuare din camera.
-Nu eu te-am rugat, tu mi-ai spus ca pot ramane. In plus, o sa stau invelita, nu o sa ma vezi, ce rost are « asta « ?
-Vreau sa te vad cand o sa te imbraci. Am clipit de cateva ori incercand sa ma conving ca nu a spus asta. L-am rugat sa repete si a spus-o din nou, mai rar si mai clar, acelasi cuvinte. Cu cat mai lent, cu atat mai bine. S-a asezat pe fotoliu, piciorul drept la pus peste cel stang, o mana in poala si cu cealalta isi sprijina capul. Este atat de increzut, de pervers, de chipes, ca-mi vine sa sar pe el. Arata atat de hot ca m-as dezbraca, daca rugamintea lui nu m-ar soca atata.
-Nu pot sa ma dezbrac in fata ta.
-Hai, Sakura, am facut déjà (iertati-ma nu stiu ce vorbesc), asta e mic copil pe langa ce s-a intamplat.
-Dar nu m-ai vazut goala, spuma nu te-a lasat. A ras usor si s-a uitat la mine asteptand sa ma conformez, dar nu am facut-o. Imi este atat de rusine, in plus, daca nu-i place cum arat.
-Nu esti nici prima, nici ultima femeie dezbracata pe care o s-o vad.a spus-o intr-un tarziu pe un ton suparat.
Am plecat din camera suparata fara sa-i spun nimic. O sa mai fie si cu alta femeie, eu sunt una de la mijloc. Stai putin, el isi insala sotia ? Ce spun eu aici, déjà a facut asta cu mine. Natalia este atat de frumoasa si de draguta, chiar nu merita asta. Dar poate nu o iubeste. Mai exista o speranta pentru noi, iar asta imi aduce din nou zambetul pe buze. Inima mea bate de fericire. Imi duc mana la buze si ma gandesc la gustul buselor lui. O sa reusesc, stiu asta. O sa ma gandesc numai la el. Inchid usa de la camera mea si ma uit la pat. Dar de unde stiu ca nu o sa ma insele si pe mine ? Nu o sa fie niciodata unei singure femei, iar asta este sigur. O sa fiu iubita lui, dar nu singura, Bucuria mea a palit, simt o lovitura in piept si cad la podea. De ce nu ma vrea ?



Autor: Ce a vrut Natalia este utilitatea citatelor si a proverbelor. Cu cat citesti mai multe cu atat realizezi ca ,unele, se bat cap in cap, si pana la urma trebuie sa realizezi tu care te ajuta. Bine, idea este exagerata, pur si simplu ,vrea sa spuna ca nici cele mai mari genii nu ar putea sa-i dea raspunsul. Concluzia: Sakura trebuie sa faca ce vrea ea, ca oricum nu poate sa deschida o carte si sa citeasca de acolo rezolvarea problemei ei amoroase. „Dupa ce se va termina vei realiza ca el nu a reprezentat nimic.” Ce fata desteapta am creat :d. Pana la urma Sakura il iubeste pe Sasuke, sau pur si simplu vrea premiul cel mare ca sa se laude ca e cea mai tare. Natalia a prezentat intriga sentimentala a Sakurei si Itachi dezumanizarea lui Sasuke.


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Apr 2014, 23:20

Buna Mirana, ma bucur ca mai anuntat de acest fic.Este o idee interesanta si originala din punctul meu de vedere.Abia astept urmatorul capitol si te rog din inima sa ma anunti.


                                                                     
                                                             
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Apr 2014, 21:48

Heiiiii hi!
Imi pare super rau ca postez comentarul asa tarziu, am citi capiltolul si a fost interesant
Intrebarea cea mare... Sakura chiar il iubeste pe Sasuke sau e asa cum ai spus tu si il considera doar un premiu, premiul care ar trebuii sa fie doar al ei ca recompensa pentru anii in care l-a iubit.
Sunt curioasa si sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes puppy eyes
Spor la scris! in love
BaiBai kiss kiss kiss



Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Apr 2014, 23:18

Hei happy Scuze ca vin asa tarziu cu comentariul puppy eyes
Revenind la capitol, a fost interesant, sa zicem, dar Sakura a dezamageste din ce in ce mai mult sad unde ii este orgoliul feminin, cum se poate lasa calcata in picioare de un baiat. Nici un baiat nu merita asa ceva si daca este el cel mai frumos din lume. Iar el asa vorbeste uneori (aproape mereu) cu ea ca si cum ar fi o tar*a... bine si se cam comporta ca una dar nah...daca e obsedata de el nu ai ce'i face, pentru ca asta - ceea ce simte Sakura pentru Sasuke - nu este iubire, este o obsesie bolnavicioasa care ii face rau fara sa isi dea seama si ii va pierde pe toti cei care ii sunt alaturi acum pentru el. In continuare sunt dezamagita de ea, sper totusi ca pe parcurs sa isi revina.
~Sayonara~ hi!


Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Mai 2014, 22:27

Interesant fic....La inceput nu mi s-a parut "atragator", dar de la pagina a doua ai inceput sa dezvolti ideea incat m=a facut sa citesc fara oprire!!!!!!!!! Mi-a placut faptul ca personajele tale au asa o personalitate....Sakura e naiva, de fapt isi da seama de comportamentul lui Sasuke, dar nu vrea sa recunoasca faptul ca ea pentru el nu este mai mult decat o simpla fata...Sasuke e rece si foarte ciudat!!!!!!!!!!! Natalia e desteapta si inteleapta, iar Itachi..........Habar n-am!!!!!  phuu  Totusi, chiar imi place fic-ul si maia les cum ma surprinzi cu fiecare capitol......Clar imi place fic-ul <3 Te rog sa ma anunti si pe mine de next!!!!!!!!!!!!!!!! :*
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Mai 2014, 20:35

Capitolul 12
Sasuke



Discutia cu Natalia m-a pus pe ganduri, modul in care a spus tot, cu atata siguranta ca fiecare cuvant avea o vibratie stranie. Privirea ei ma ardea, era o flacare necontrolata care se marea cu fiecare cuvant. Daca vorbele ei nu m-ar fi interesat atat de mult m-as fi simtit coplesit, as fi exagerat spunand ca e geloasa. Inca un lucru care ma ingrijoreaza, pana acum o scena ca asta mi-ar face egoul sa explodeze. Ce anume ma streseaza atat de mult incat nu pot sa ma comport normal? Cred ca ma concentrez mai mult la ce s-a intamplat, decat la ce simt. Imi este teama de ce as putea sa realizez.

Simt ca -mi explodeaza capul, pun mainile pe el si strang tare. Simt o nevoie stranie, atat de puternica si neobisnuita ca ma spetie. Vreau sa bat pe cineva. De cand am plecat din sat am luptat sa ma indepartez de violenta aceea, de sentimentul de nepretuire a propriei vieti, de-a nu fi o marioneta, dar cumva totul se intoarce. Sakura ma face sa-mi aduc aminte de placerea de-a castiga, sa-i vezi ochii plini de frica a adversarilor, sa uiti de mila si sa te umpli in glorie, sa simti in gura gustul puterii, sa atingi pielea de gaine a fraierului. Dar nimic nu e mai frumos decat sa simti ca aerul are imaginea ta, ca totul in jur e reflectia ta. Vreau... Vreau... Vreau...

Am nevoie de ceva tare, sa-mi arda alcoolul cerul gurii. Nu am mai consumat ceva de genul asta de ani de zile, numai pentru fratele meu. Eu m-am acomodat repede cu viata de la oras, dar el a venit cu constinta incarcata. Cand Itachi a vazut primul om si-a adus aminte de familia noastra, pe care i-a omorat cu lacrimi in ochi. Nu poate exista in inima lui o farama de pace, iar asta ma enerveaza, pentru ca sunt constient ca nu este multumit de el insusi. Daca i-as fi ucis eu ar fi fost mai bine, as fi putut sa trec peste toata astea, in privire se vede atat de clar rautatea ce traieste in mine. In adancul meu se gaseste bunatatea, dar am fost marcat de tot ce s-a intamplat, acum nu ma intereseaza raul pe care il provoc celorlalti, sunt in stare sa omor un om dupa ce ma gandesc la asta de doua ori.

Casa este construita dupa gustul meu, evident, pentru ca eu m-am ocupat de tot. Cand am construit-o, culmea, terminam ziua cu un pahar de vodka. Imi place gustul ala tare, se potriveste cu caracterul meu. In partea cealalta, Itachi era inchis la dezalcoolizare, din pacate el a incercat sa treaca peste tot ce s-a intamplat intr-un mod mai nefast. Eu nu l-am oprit, nici cand il aducea cineva aproape mort, am crezut ca-i fac un bine, dar cand totul s-a schimbat am fost obligat sa-l inchid. Cand a iesit eu m-am oprit, nu trebuia sa ma vada facand ceva atat de rau, trebuia sa fiu un exemplu de tarie. Itachi este un luptator bun, dar nu are coloana vertebrala pentru altceva, mereu se agata de ceva, cineva, ca sa depaseasca un moment. Acum e obsedat de femei, eu nu spun nimic, desi mie frica ca poate sa ia SIDA s-au sa fie omorat de un iubit gelos, el trebuie sa cada si sa se ridice. Natalia spune ca stau degeaba pentru ca nu ma intereseaza ce pateste, dar nu cred ca sunt atat de rau.

Problema e ca nu am in casa nici o sticla, trebuie sa ma duc la magazin. Itachi nu o sa suspecteze, dar o sa vrea sa vina si asta nu-i bine. O sa-i cer Sakurei sa vina cu mine, o sa accepte, nu spune nu.Cum poate sa fie atat de draguta cu toata lumea ?

Cobor la parter si o vad linistita, mi-a zambit finut, si-a dus mainile la spate si se balangane timid. O intreb daca vrea sa mearga la cumparaturi si accepta. Cand se aproprie de usa realizez ca o sa ma acompanieze imbracata in hainele ei uzate, cu o energie nefasta si "ne-asortate". Nu pot sa fiu vazut cu asta, o s-o incui in masina. Ma duc in bucatarie, unde fratele meu vorbea la telefon, i-am facut semn cu mana ca plec cu Sakura si el a dat din cap in semn ca a inteles. Daca exista un lucru care ma enerveaza este vocabularul sau, ies cu ochii bulbucati dupa fiecare cinci secunde, e si cazul acum. De unde a invatat expresile astea ? Si eu injur, dar imi las corpul in pace, mi se pare mult prea jenant si penibil. Eu sunt mai mult genul care spune : "fraiere", "prostule", "plictisitorului", eu spun adevarul.

Intru in garaj si imi trec privirea peste Sakura, corpul ei s-a implinit, dar hainele alea, chiar daca nu pot ascunde ceva atat de frumos, ii reduce din splendoare. Oare cum ar arata in lenjerie intima ? Dantela ? Dar o rochie lunga pana in pamant, despicata la un picior, alba ? Ce fac, ma gandesc la o mireasa ? Ii deschid usa si ea urca rapid, fara eleganta, fara sa se uite fugar la mine, nici macar nu mi-a atins mana. Intr-un fel e mai bine, fac deja destule prosti cand ea nu e sexy. Si totusi, mi-as dori sa fiu cu o fata ce arata pe afara la o c"""a, dar e inexperta, m-ar obliga s-o invat tot ce stiu si sa studiez mai mult.

Am ajuns la un magazin rau famat, opresc, ii spun rozaliei sa ma astept si iau cateva sticle. Cateva... Chiar nu stiu cum sa fac sa le ascund de Itachi, mereu intra in camera mea, nu cauta nimic, nu vrea sa gasesca nimic, dar afla tot ce am acolo. Asta da talent rar si enervant! Urc in masina si stau nemiscat, gandindu-ma la ce fac. Fratele meu o sa-si dea seama ca am baut, poate o sa vrea si el, are bani, isi poate cumpara. Daca o sa-mi readuc fratele pe aceasta cale ? Sunt cel mic, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i fac rau celui mare, nu vreau sa-i provoc si alte suparari, stiu ca a suferit deja, destul de mult, din dragoste pentru mine. A sacrificat mult ca egoistul de mine sa aiba pace in suflet. Cat il urasc ca a facut asta, nu-i pot reprosa nimic niciodata, sunt tras in jos de "jugul recunostintei".

Sakura ia o sticla si se uita la eticheta. Ridica usor din sprancene si taie tacerea:

- "Hischi"? Am ras infundat si m-am uitat la ea cu un zambet mare, care nu e pervers.

- Nu, dar pe aproape, cam de aici pana in... Australia. E alcool.

- Oo, am incercat.

- Serios ? Sake ? Ok, nu am nici un drept sa te critic, dar cred, de fapt, sunt mai mult ca sigur, ca te poti imbata cu un pahar de suc de capsuni si un strop de "hischi".

- Iti reamintesc ca sunt ninja, pot sa supravietuiesc la orice.

- Frumoasa modestie... Cine ti-a vandut-o ? Mama vitrega a Albei- ca -Zapada ?

- Ce ai patit ? Nu am de unde sa stiu cum se citeste "set-ul" asta de cuvant.

-Shit ? Ai stat langa Itachi cand vorbea la telefon cu : fosta iubita, actuala iubita, viitoare iubita, o profesoana sau o fata necunoscuta ca a format un numar de telefon la nimereala ? Ai idee ce spunea el acolo ? A stat putin pe ganduri, si-a mutat privirea de la mine la geam si a spus un "nu" aproape imposibil de auzit. Mai bine, pentru ca eu, doamne, eu, imi fac cruce cand sunt langa el.

Cand a avut timp sa stea cu el ? Poate l-a auzit cand era in sufragerie si el in bucatarie... Oare de la mine a auzit asta ? Poate de la un film ? Nu stie sa porneasca calculatorul, cred ca nici o lampa nu stie. Poate o reclama, tinand cont de lumea infecta in care traim este destul de posibi. Oricum, asta nu este important acum. De ce sunt atat de rau cu ea ? Am cazut atat de jos incat nu pot sa ma mai suport, asa ca-mi vars nervii pe ceilalti.

- Dar nu urla. Tu esti mult mai rau decat el.

- Vrei sa-ti traduc un lucru, unul singur ? Da din cap in semn ca da, cu boticul ei de fata suparata si superioara. Stau putin sa ma gandesc, nu stiu daca s-o marchez pe viata sau sa spun ceva usor de suportat. Dar exista o expresie draguta ? Itachi s-a culcat cu o fata in fata intregii lumi, intr-un club.

- Ce ? Dar nu l-a atacat nimeni ?

Sakura are o fata traumatizata, iar eu am spus cel mai nesemnificativ lucru care mi-a venit pe moment. Ochii ei mari se uita la mine de parca a iesit un aisberg din capul meu. Sunt furios ? Nu, sunt nelinistit si tensionat. Chiar am nevoie de bautura aia. Nu am crezut ca o sa ajung in situatia in care un pahar, pe care, de obicei il dau pe gat pentru ca e cooool, sa fie singura sansa de-ami linisti mintea. Este destul de tarziu, Itachi vorbea la telefon, deci a plecat cine stie unde, casa e aproape. Dar daca a chemat-o la noi ? E ditamai omul, dar cred ca-l bat la fundul gol daca a indraznit sa faca asta. O sa conduc pana acolo, nici doua minute, ma imbat, apoi urc la etaj fara ca el sa-si dea seama.

- Nimeni aici nu ataca, au loc batai, dar fara sa fie nevoie de un doctor. Nu suntem animale. Spun pe un ton suparat, imi vars nervii pe o persoana nevinovata. Ce mult ai crescut, Sasuke ! Pornesc masina si pana ca ea sa raspunda am ajuns acasa.

- Noi ? Deja nu mai esti unul de-al nostru ? Nu aici te-ai nascut. A spus cu ochii umeziti.

- Sa spunem ca barza, pestele aurit, Zana Maseluta a gresit campul cu flori.

- Daca era asa, noi nu ne-am fi cunoscut.

O lacrima a cazut usor pe obrazul ei. Nu e corect ce fac, ea nu are nici o vina. Am devenit un nemernic, pentru ca vreau in patul meu zi si noapte o femeie maritata, pentru simplul fapt ca mi-a spus ca o sa fie a mea toata viata. Nu inteleg cum a putut sa ma uite, i-am daruit ce-a mai frumoasa indiferenta. Altul a fost primul barbat, doar pentru ca eu am refuzat-o. Oare il iubeste ? Atunci de ce ar fi aici ? Conducerea satului a trimis-o, geniule! Ma seduce cu gandul de-a ma aduce din nou in sat. I-au o sticla, evident, cea din mana ei: whiskey. Deschid dopul si dau pe gat o inghititura mare, puterea lui ma duduie si enerveaza, exact ce n-am vrut.

- De ce nu intri in casa ? Sau ce, iti place sa stai in masina cu o fata de la tara ?

- Nu intru in casa pentru ca e Itachi si nu vreau sa se apuce din nou de bautura. In caz ca nu ti-ai dat seama, este un nimic ce cauta o constinta curata in satisfacerea erotica. Si nu-mi place sa stau in masina cu fetele.

- De ce ? Este mult prea incomod ? Pentru ca nu poti avea fetele in fata ta ca sa le seduci cu privirea ta ?

Intorc capul la ea si lipesc gura sticlei de a mea. Dupa o gura mare ridic degetul aratator ca sa spun ceva, dar ma opresc repetand nenorocita aia de miscare. Zici ca locuieste nevroza in bautura asta! Sakura nu face nimic altceva decat sa se uite la mine in timp ce consum jumatate din continut. Fata ei frumoasa, cu trasaturi mai ferme, putin mai delicata ar fi fost mai bine, acum este in ceata. Parul ei nu era roz ? Cred ca am descoperit o noua culoare: hischi.

- M-am uitat la un film de dragoste, sa fie clar ca nu eu l-am ales, si de atunci nu mai... A ridicat din spranceana si eu am realizat ce tampenie am spus. Natalia este innebunita dupa filmele de genul asta, iar eu de ea.

A intors capul la geam si dupa aia mi-a luat capul in palmele ei batatorite si s-a apropriat ca sa ma sarute. Ce n-as da sa pot face asta, sa-i musc buza, s-o trag cat mai aproape de mine, sa ma misc incontrolabil si infoluntar peste carnoasele ei ventuze. daca ar fi atat de aproape as putea s-o iau de talie, s-o pun peste mine, s-o sarut atat de mult timp incat la final ar fi ametita din cauza lipsei de aer. Dar asta nu poate face decat sotul ei. Am impins-o putin, insa am tras-o de incheietura mainii si i-am sarutat umarul, apoi l-am muscat puternic, i-am auzit dintii trosnid cand i-a strans de durere. Sakura a luat sticla din mana mea si a baut putin, si-a miscat capul, cu gura deschisa. Nu o sa rezist mult si o s-o sarut atat de barbar ca o sa-si pun alipici pe buze data viitoare ca sa nu mai stam separati. Atat de ilogic sunt si cand sunt treaz. Rozalia m-a tras de gulerul camasii si m-a pupat pe frunte.

- Vino in casa cand o sa fii din nou "intreg". A spus-o si a coborat repede, ca atunci cand a urcat, fara sa provoaca ceva. Inainte sa inchida usa i-am spus pe un ton de betiv:

- Exista cluburi speciale unde oamenii fac (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) cu cine apuca. E un loc facut pentru toti cei ca fraietul ala.

Am spus si am aratat spre drum. Sunetul portierei trantite ma faca sa mai beau, pana termin sticla. Nu trebuie sa exagerez, trebuie sa urc in camera. Inchis ochii si ma gandesc la valurile marii, atat de puternice, dar atat de controlate in acelasi timp. Incerc sa-i deschid la loc, dar mie imposibil, parca ii trage o ancora in jos. Si cand te gandesti ca n-am vrut sa fiu marinar!

In secunda urmatoare corpul mi-a devenit usor si ochii imi sunt larg deschisi, fara sa-mi amintesc ca am vrut asta. In fata mea apare un alb nesfarsit, patat de cateva umbre, apoi niste forme culotare si treptat se disting printre "manechine" fostele mele cunostinte din sat. Intorc capul si nu vad nimic, un perete alb sau ce or fi el, iar cand il aduc inapoi o vad pe Sakura. Se uita la mine cu buzele intredeschise, seducatoare, privirea ei este sigura si perversa. Nici nu credeam ca este in stare sa degaje o energie atat de urata, nu e sexy, pare o sorcova umpluta cu putreziciuni.

- Buna, iubire! Arati destul de bine ca sa stau cu tine.

- Poftim ? Tu ma alegi pe mine ? Tu nu ai treaba in alta parte ? Poate vrei sa vezi ce nor are forma de cadavru.

-Glumesti ? Daca nu as fi fost aici ieri nu as fi putut sa-mi cumpar fustita asta. Am coborat capul si am vazut niste... chiloti. Chiloti de dantela neagra? Cand am pierdut-o ? Am facut ochii mari si am spus o injuratura.

Nu am reusit sa ma pun bine pe picioare ca am auzit numele ei rostit de o voce ragusita si atat de cunoscuta. Si albul ce se gasea in lateral s-a transformat in niste canapele rosu sangeriu, din plastic, de prost gust. Pe ele statea Orochimaru, cel care a strigat-o pe rozalie, si Pain. Ce cauta portocaliul si limba lunga aici ? Cred ca ma ia ameteala mai ceva ca cea pe care au avut-o baietii din "Marea mahmureala". Se duce langa ei si vorbeste, rade, ii asculta dandu-si ochii peste cap. Nu vreau sa aud asa ca m indepartez, dar cu fiecare pas raman in acelasi loc, ca pe o banda rulanta. Nu vreau sa aud asa ca ma detasez de asa, fredonand o piesa rock. Nu pare ca ma aude cineva, toti sunt ocupatii sa stea in jurul ei.

Ma enerveaza atat de rau s-o vad in starea asta jalnica, s-o vad in actiune, pentru ca sunt sigur ca eu nu sunt singurul care a cazut in plasa. Cu ei este mai directa, mai pe fata, pentru ca o cunosc, mai mult ca sigur cu ei si-a exersat farmecul in tot acest timp. La mine nu ar fi mers, stia asta, nenorocita, asa ca face pe nevinovata, pe saracuta, ca eu s-o imbratisez. Cat de mult as vrea s-o trag de acolo si s-o arunc la mii de kilometrii departare de ei. Simt furie si greutate ce ma tine la pamant: propria mea naivitate. Cum am putut ca fiu atat de prost incat sa fiu calcat in picioare de o femeie incuiata?

Kakaschi isi triga fata si ea se duce la el si-l imbratiseaza usor, cateva secunde si dupa aia face o piruieta. Il saruta pe buze si un foc acid imi ia respiratia. Asta e lucrul la care eu visez si pe care nu o sa-l pot face niciodata. Ce mai mare suparare e cea pe care ti-o provoci singur. Cel mai trist lucru e cand nu poti avea ceva ce in fata ta. Ce-a mai mare ironie e sa-l ai in fata ta, dar sa nu fie corect sa-l iei. Ce mai chinuitor lucru e sa faci un lucru corect, dar sa nu te simti fericit.

- Nu vrei sa mergem acasa ? Sakura, de ce m-ai stai aici ?

- Satul are nevoie de informatii, plus ca sunt platita. Am simtit un gura gust de sange, am inchis ochii si am incercat sa nu ascult, dar nu imi mai auzeam cantecul pe care il fredonam. Mai mult decat atat, m-am obisnuit, chiar nu stiu cum sa-mi traiesc viata fara sa incerc mereu barbati noi. Nu ai idee cat de amuzant e sa te duci la sotia unuia si sa-i spui: "mi-a spus ca sunt frumoasa", "te-a facut acritura" ,"a spus ca sunt minunata". Momentele astea imi indulcesc viata. In momentul ala am lacrimat, nu stiu de ce, pentru ca nu aveam ochii inlacrimati, nici nu-mi venea sa fac asta. Am dat mana la ochii si picatura nu s-a scurs de nici unde, a aparut asa, din aerul asta fals si mincinos.

- Inteleg.-el chiar o intelege ?- ca esti prinsa intre placere si datorie. Are parul ala alb degeaba. Macar invita-ma si pe mine la o partida de s*x. A spus-o la ureche, cand a luat-o de talie si a strans-o puternic la pieptul sau.

- Normal, nu fac asta mereu ? In seara asta, pentru ca maine trebuie sa ma culc cu unul, a fost in satul nostru, cu mine in echipa. I-am si uitat numele. Saschito, sau ceva de genul. Trebuie sa-l conving sa se intoarca in sat. Este la oras, asa ca este o partida buna, numai buna pentru noi.

Mi-am strans capul si am incercat sa-l fac sa explodeze. Nu pot sa cred ca javra asta s-a pus cu mine. Imi misc capul in sus si in jos cu speranta ca o sa vomit aceasta conversatie. Cand dau capul pe spate vad un gri frumos, rotesc capul si-mi vad volanul, scaunul, masina. A fost un vis, stiam asta, insa el mi-a aratat teama. Nu stiu daca creierul meu a exagerat, tot ce stiu e ca tot ce am auzit m-a marcat. Sakura nu este o sfanta si nu este normal ca eu sa ma port cu mine de parca as fi un jeg. O sa fiu un baiat bun si o s-o fac fericita, dar in acelasi timp, o s-o distrug. Nu stiu daca e la fel de rau cum arata in visul meu, dar o s-o fac sa fie mai rau, o sa fie dependenta de mine. Senseiul meu nu merita o asemenea femeie, este mult mai bun decat ea, iar eu o sa-l ajut sa realizeze asta. Nu stiu ce parere am despre ea, ce simt, insa nu vreau sa ajung sa suport asemenea persoane in jurul meu. Nu stiu cum sa ma suport, daca o sa regret o decizie, asa ca ma las purtat de val.
Dupa asta ma fac marinar!


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iun 2014, 22:30

Heiiiii hi! 
Imi pare super super rau ca am intarziat atat de mult cu comm-ul, dar chiar nu am avut timp de citit in ultima perioada... dar acum increc sa recuperz lough 
A fost un capitol frumos si interesant, iti multumesc mult de tot pentru mesaj si sper sa aduci repejor next-ul!
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss



Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Asss10Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Aug 2014, 22:41

Fan Fic SasuSaku inchis din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zero fidelitate [+16]   Zero fidelitate [+16] - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Zero fidelitate [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-