Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragostea nu se uita Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragostea nu se uita Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragostea nu se uita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
cosminnn2
Academy Student
Academy Student
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 3

Dragostea nu se uita Empty
MesajSubiect: Dragostea nu se uita   Dragostea nu se uita I_icon19Dum 27 Mar 2011, 16:01

Dragostea nu se uita


Era o noapte senina.Sakura se uita pe geam ... si isi aminti de vremurile vechi cand era foarte indragostita de Sasuke.Dintr-o data ... a izbugnit in plans...Era foarte trista si ii era tare dor de Sasuke.S-a ridicat brusc din pat si a fugit pe usa plangand in hohote.Isi luase un shuriken cu ea si dusese sa il caute pe Sasuke.Mergand ea ... si plangand in hohote mari ... cineva straniu ... se apropia de ea.Era Orochimaru.Sakura era speriata ... si in acelasi timp uimita.
Orochimaru:Tu esti Sakura nu?
Sakura era tare speriata ... nu stia ce sa zica.
Orochimaru:Il cauti pe Sasuke nu?
Sakura scosese un kunai si vroia sa il atace pe Orochimaru...Dar in acel timp Sasuke aparuse si blocase atacul Sakurei.
Sakura era uimita ...
Sasuke:Sakura ... a trecut mult timp de cand nu ne-am mai vazut.


Spune-ti ce parere aveti.Mie mi se pare cam sec.Dar voi continua cu partea 2.

Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

Dragostea nu se uita Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea nu se uita   Dragostea nu se uita I_icon19Dum 27 Mar 2011, 16:23

Pai draga e foarte scurt,stiu ca asta este o idee,si una originala, dar punde nextul si mai lung.Si nu mai pune atatea puncte de suspensie happy2
Sus In jos
Cryssy
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : La birou
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 51
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : OK

Dragostea nu se uita Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea nu se uita   Dragostea nu se uita I_icon19Dum 27 Mar 2011, 17:54

pana acuma imi pare dragut dar incearca sa inlocuiesti cate odata numele cu pronume sau porecle
in orce caz mie mi se pare interesant dar astept si urmatorul capitol pentru ami face o parere
mult noroc la idei si scris
pupici!!!!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Dragostea nu se uita J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Dragostea nu se uita Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea nu se uita   Dragostea nu se uita I_icon19Dum 27 Mar 2011, 21:32

Scumpul meu Cosmin, am spus sa trec si eu pe la ficul tau. Chiar eram curioasa sa vad ce idei ai.

Well, pai sa vedem...
Trebuia sa scrii capitolul unu si poate sa pui un alt titlu.
Acest capitol e foarte scurt, adica cred ca e un sfert cam asa. Incearca sa le faci mai lungi deoarece asta nu prea e capitolul 1.

Ai prea multe puncte de suspensie care nu isi au locul deloc. Puteai continua propozitiile si fara ele sau sa adaugi virgula. Insa punctele de suspensie nu arata deloc bine si indica o pauza. La tine nu au ce cauta.

Descrierea - pot sa spun ca nu o ai. La inceput am vazut ca ai incercat putin sa descrii putin sentimentele ei insa nu ai mai facut-o dupa aceea. Nu uita descrierea este esentiala iar tu nu o ai. E seaca ca sa spun asa. Descrie mult mai mult imprejurimile, sentimentele, personajele, trairile, emotiile si multe alte lucruri ce pot fii descrise sa arate bine ficul.
Cititorul trebuie cumva sa simta tot ceea ce simte personajul si sa se trezeasca la un moment dat acolo, in mijlocul actiunii.
,, Era o noapte senina.Sakura se uita pe geam ... si isi aminti de vremurile vechi cand era foarte indragostita de Sasuke.Dintr-o data ... a izbugnit in plans...''
Am inteles ca plangea pentru el insa ne puteai spune si noua la ce se gandea, ce anume isi amintea si sa adaugi mult mai multa descriere. Inca o data iti spun ca acele puncte de suspensie nu isi au locul.

Descrierea - e seaca mai pe scurt. Poti sa pui linie de dialog si sa nu mai folosesti numele lor ca sa ne dam seama cine vorbeste.
,, Orochimaru:Tu esti Sakura nu?''
Puteai sa fii scris asa: ,, Tu esti Sakura , nu? Intreba Orachimaru privind-o.
Am dat doar un exemplu.

Actiunea - e foarte grabita deoarece lipseste descrierea. A plecat prea brusc si s-a intalnit cu Orachimaru iar dintr-o data a aparut Sasuke sa o salveze. Puteai sa descrii mai mult si astefl intelegam si noi mai bine iar capitolul era ceva mai lung. Incearca sa nu mai grabesti actiunea pentru ca sa nu se va mai intelege nimic.

Am vazut doar o greseluta: ,, izbugnit '' - ,, izbucnit ''

Nu ai aliniate. Dupa semnele de punctuatie da space si apoi scrie urmatorul cuvant pentru ca cititorului sa-i vina mai usor sa urmareasca randurile.
Ex : ,, ... se apropia de ea.Era Orochimaru.Sakura era speriata ... si in acelasi timp uimita. ''
Aici nu ai aliniate.
,, ... se apropia de ea. (dai space) Era Orochimaru.
Sakura era speriata ... si in acelasi timp uimita.

Ideea - ei bine, pana acum nu pot sa spun daca e sau nu originala deoarece nu e mult si inca nu imi pot forma o parere.

Incearca sa faci capitolele mult mai lungi si sa adaugi mai multa descriere. Sper ca nu te-ai suparat pentru ca nu asta e intentia mea.

Succes si spor la scris!
Pupici! kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragostea nu se uita Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea nu se uita   Dragostea nu se uita I_icon19

Sus In jos
 

Dragostea nu se uita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-