Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I love you , but...You love me?(SasuSaku) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I love you , but...You love me?(SasuSaku) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I love you , but...You love me?(SasuSaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mar 14 Mai 2013, 22:16

I love you , but...You love me?
Capitolul 1
Pov. autor (Eu):
Era seara in Tokyo .Pe strazile pustii si invaluite in umbra , care din cand in cand era despicata de lumina felinalelor care isi gaseau locul pe margine trotoarului .
In micile pete de lumina ce mai inviorau strada , se vede o adolescenta de 16 ani cu aprul roz ca florile de cires si ochii verzi ca iarba cruda.Se numea Sakura Haruno . Mergea catre casa ei . Era ora 6 p.m , dar era iarna . Practic ea venea de la liceu .
In jocul fulgilor de nea , parca se pierdea incet-incet , dar continua sa mearga . Intr'un final a ajuns in fata casei ei . A batut la usa , deschizandu'i o batranica . Era doica Sakurei . aceasta o pofteste inauntru. Sakura se descalta si se duce sus in camera ei pentru a se schimba in pijamalele ei comode de culoare roz.si'a prins parul ei lung intr'un coc si a coborat jos pentru a lua cina .dupa ce manca , se duse sus pentru a'si face temele ...

Pov. Sakura:
Ce zii obositoare am avut azi ... Maine ne vin colegi noi , ma intreb cine sunt?Mdaa...probabil alti fitosi , ca de altfel aproape toata clasa mea .
Incep sa imi fac temele . tic , tac , tic tac .....Nu mai rezist, sunt prea multe ... Dar chiar si asa , tot trebuie sa le fac.
Pe a 10 in sfarsit le termin si eu . Imi iau castile si telefonul si incep sa ascult melodia mea preferata : Miss Marry - O lume doar a mea .
Incet-incet , pleoapele mi se inchid , iar eu ma als purtata in lumea viselor ...

Cam atat , este primul meu fic , dar vreau sa fiti duri . Stiu ca nu e cel mai reusit . Ideea e a mea . Sper sa fie pe placul vostru :)





Dark :* heh


Ultima editare efectuata de catre Ruxii M. Dark in Mier 15 Mai 2013, 10:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I love you , but...You love me?(SasuSaku) Asss10I love you , but...You love me?(SasuSaku) J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mar 14 Mai 2013, 22:27

Ficurile nu se posteaza aici, aceasta e categoria in care fiecare membru se prezinta pentru a-si face intrarea in comunitatea noastra, In fine, o sa mut eu topicul. In al doilea rand, capitolele ficurilor trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, asa cum prevede si Regulamentul. Treci pe acolo si citeste cu atentie. :)


I love you , but...You love me?(SasuSaku) Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 08:38

Da, asa voi face :)


Dark :* heh
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 09:17


Buna , buna !
Am trecut si eu pe la ficul tau si am o intrebare : Ce ar fi sa faci capitolelle mai lungi ?
Si sa sti ca putina descriere nu ar face rau nimanui , plus cu ajutorul ei iti vei mari numarul de randuri .
Parerea mea think ... nu este clara deoarece este doar primul capitol , dar sunt curioasa sa vad cum vei evolua si cum o sa conturezi povestea , deci hai cu next-ul ( sper sa ma anunti cand il vei posta ) ! happy
Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss hi!




I love you , but...You love me?(SasuSaku) Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 09:54

Da , a fost scurt si stiu ca trebuia minim 25 de randuri ... Prinsesem ideea . Urmatorul capitol va fi mai lung si te voi anunta cand il pun kiss)) Te puup kiss*


Dark :* heh
Sus In jos
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 10:36

Cpaitolul 2

Pov. Sakura :
Trrr!Trrr! Se auzea ceasul care vroia sa ma trezeasca din somnul meu dulce . Am intins mana catre noptiera si l'am oprit. Ma ridc usor din pat si ma uit pe geam . Afara ningea , ningea si iar ningea , parca nu se mai oprea .Dar totusi...mi se parea fascinant ...
Stateam si priveam cum fulgii se asterneau pe zapada care se formase de vreo doua saptamani . ningea asa frumos . Ma pierdeam in jocul lor care ma ametea .
Dar ma trezesc la realitate , aducandu'mi aminte ca trebuie sa ma pregatesc pentru liceu .
Ma duc la baie , iar odata ce am atins gresia rece , m'a cutremurat un fior . Imi spal fata , ma pieptan si dupa ma privesc in oglinda. Eram cam obosita , dar o sa treaca . Revin in camera mea pentru a'mi face patul si a'mi alege hainele de scoala . Imi deschid imensul dulap din lemn de stejar si mi se afiseaza in fata rafturi pline de haine. Imi aleg de acolo o pereche de blugi albastri , o bluza alba cu modele negre si o vesta albastra cu o floare alba in partea stanga.
Dupa ce ma imbrac . cobor jos pentru a lua micul-dejun , avand surpriza sa'mi vad in sfrsit parintii . Le sar in brate fericita .Nu ii mai vazusem de 2 saptamani si imi fusese dor de ei . Dupa imbratisari si scurte saluuri de dimineata , luam impreuna micul-dejun.
Cand termin , ma duc si ma icalt cu o pereche de UGG-uri albe , imi pun pe mine paltonul albastru cu nasturi negrii , care imi venea cam pana la genunchi , manusile albe si o caciula alba . Imi iau ghiozdanul si ies afara unde ma astepta tata , pentru a ma duce la scoala.Ne urcam in masina si plecam spre liceu .
Ajunsa acolo , imi iau la revedere de la tata si intru in imensa curte a acelui institut . O vad pe cea mai buna prietena a mea , Hinata Hyuga , o fata cu parul lung , brunt si cu niste ochi superbi de culoae lila. Aceasta imi facea semn sa vin catre ea . am observat ca pe banca unde era ea roiau o gramada de fete si prin acea multime se distingeau trei siluete . Dar se pare ca silueta din mijloc atargea acea multime. Alerg catre Hinata care ma trage pe banca aceea unde erau 3 baieti . Hinata spune:
-Sakura , ei sunt noii nostri colegi . Naruto , Neji si Sasuke . Ar trebui sa ii recunosti fiindca am fst ipreuna la gradinita .
Un zambet isi face loc pe fata mea , privindu'i pe toti 3 . Nu i'asi fi recunoscut daca nu imi zicea Hinata . Naruto ca de obicei vesel si hiperactiv incepe sa se prosteaqsca , Neji vorbea cu Hinata , iar Sasuke... nu zicea nimic . Incerca sa scape de Karin care nu il mai lasa in pace . Pana la urma scapa de ea. Am observat ca nic`i el nu si'a schimbaat comportamentul ...Este la fel de rece si distant , insa recunosc ca el , adica eu..... in gradinita imi placea de el , oare acum mai simt ceva? .... Cred ca voi afla pe parcurs , acum , cred ca trebuie sa intru in scoala........
[/center]
Acesta este next-ul . L'am facut mai lung , sper ca mi'a reusit cat-de-cat descrierea . La 3 comentarii pun next. Va puup kiss*:))


Dark :* heh


Ultima editare efectuata de catre Ruxii M. Dark in Mier 15 Mai 2013, 21:22, editata de 1 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 15:35

BUnăăă kiss !
Ficul tău mi se pare drăguţ, şi chiar dacă ştiu că ţi ss-a mai spus, încearcă să pui mai multă descriere puppy eyes !
Văd că ai încercat, şi ţi-a ieşit un pic mai bine , dar încearcă să dai tot ce ai mai bun, cu fiecare capitl pe care-l scrii puppy eyes !
Dacă vrei, poţi adăuga o altă "imagine" ficului tău, utiilizând alte fonturi şi scrisuri kiss !
Te.am şi spor la scris în continuare!


P.s. sper să mă anunţi şi pe mine de next. puppy eyes !


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mI love you , but...You love me?(SasuSaku) Yvf
Sus In jos
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 18:11

Da , voi incerca kiss*:)) si voi pune mai multa descriere . Te puup :**:)) Te anunt kiss))


Dark :* heh
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I love you , but...You love me?(SasuSaku) Asss10I love you , but...You love me?(SasuSaku) J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 15 Mai 2013, 20:23

Revin si iti spn din nou ca un capitol trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, acesta are numai 19 sau 20. In al doilea rand, nu este nevoie sa raspunzi fiecarui membru care comenteaza, caci faci off-topic, lucru interzis prin Regulament. Le poti multumi tuturor in acelasi post in care vei scrie si capitolul sau le poti trimite mesaje private prin care sa le spui ca apreciezi faptul ca isi spun parerea asupra ficului tau.


I love you , but...You love me?(SasuSaku) Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Joi 16 Mai 2013, 10:14


Buna !
In primul rand as vrea sa-ti multumesc ca m-ai anuntat .
Capitolul a fost dragut si am observat ca ai mai pus descriere , iar partea cu 25 de randuri nu o mai specific ( cred ca ai prins ideia ) . happy
Sunt curioasa sa vad cum vor evolua lucrurile intre Sasuke si Sakura , deci hai repede , repejor cu next-ul ! happy2
Pana cand ne vom ,, citi " si data viitoare , te-am pupacit dulce, dulce pana dai in diabet ! kiss hi!

P.S. sper ca ma vei anunta la next ;;)




I love you , but...You love me?(SasuSaku) Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Vin 17 Mai 2013, 10:06

Choco :) , voi incerca sa iasa 25 de randuri .lumi-chan si eu te pup kiss*:))

Capitolul 3.

Pov. Sakura:
Incepusera orele. Noi intrasem in clasa si il asteptam pe dirigintele nostru , Kakashi . El avea parul gri si purta mereu o masca pe fata , iar acum , ca de obicei , intarzia la ora . Deodata vedem ca se deschide usa , iar el intra cerandu'si scuze ca a intarziat :
-Copii , scuzati'mi intrzierea! Am observat ca noii colegi s'au integrat repede . Deci , acum cred ca trebuie sa schimbam pe aici cate ceva .
Incepe sa mute copiii , Hinata sta cu Naruto . Eu cu cine pic?Aud cum mi se zice numele...si.... Sasuke . Ma inrosisem , dar nu stiu de ce ... Si aveam fluturasi in stomac . Ma duc catre banca indicata de catre domnul diriginte si ma asez langa el.
Orele au trecut cu greu , iar Sasuke era din ce in ce mai aglomerat . Cu fetele , ma refer. La iesirea din clasa , trec pe langa baie , unde sunt trasa de catre , nimeni alta decat Karin care imi zice :
-Daca te bagi in vorba sau te apropii de Sasuke al meu esti ca si moarta ! Ne'am inteles?!
Ma uitam cu o privire ingrozita la ea , asa ca am dat decat afirmativ din cap ...

Pov. eu:
Insa ce nu stia Sakura , era ca Sasuke auzise toata discutia. In curtea scolii , cand Sakura se pregatea sa iasa pe poarta , s'a intor cand a auzit'o pe Karin care se pare ca se certa cu cinva. Se uita mai atenta si il vede pe Sasuke.Nu a prins subiectul despre care s'au certat . A mai aruncat o singura privie inainte sa plece si ... a patruns in negura noptii.
Seara , ajunsa acasa, intra in dormitorul ei pentru a'si face o baie relaxanta . Intra in baie lasadu'si corpul sa iasa la iveala . Parul ei roz cade ca o cascada pe spatele ei alb si amortit . Intra in cada , dand drumul apei cristaline . Picaturile ii inundau usor corpul , ducand'o intr'o stare de melancolie . A stat asa o ora.
Cand a terminat , si'a invaluit trupul intr'un prosop alb si pufos si a iesit din baie .
Se usuca , se schimba in pjamalele ei comode si se apuca de teme...
In timp ce scria de zor , telefonul suna . Observa ca era Hinata. Ii raspunde , Hinata zicadu'i cu un ton alert:
-Stii ce s'a intamplat in curtea scolii??
-Da, Sasuke s'a certat cu Karin , zise Sakura.
-Daa , s'a certat cu ea , pentru tine !!
Auzind acele cuvinte , Sakurei nu ii veni sa'i creada . Ii inchise telefonul Hinatei si incepura sa ii vina tot feluri de intrebari in cap . De ce? Pentru ce? , fiind unele din ele.Avea de gand sa vorbeasca cu el .
A doua zi , la scoala , Sakura il cauta disperata pe Sasuke . Il gaseste stand in banca . Se duce catre el si ii zice:
-Sasuke ... De ce te'ai certat cu Karin aseara? Am inteles ca eu eram subiectul pentru care te'ai certat cu ea...
-A fost pentru ca am auzit e ti'a zis in baie si nu vroiam sa patesti ceva , cand defapt nu ai facut nimic . Stai linistita , nu vei pati nimic.
-...Multumesc ! spuse Sakura schitand un zambet care era atat de confuz.

Pov. Sakura:
Offff , eu inca il plac , sati nu il plac , il iubesc si nu imi vine sa cred ca a facut asta pentru mine . Dar a facut'o ca sa nu fie si el implicat in asta , ca sigur.
Clopotelul suna asurzitor , anuntand inceperea orelor . Domnul diriginte isi face aparitia in clasa zicand:
-Copii , dupa cum stiti , ca in fiecare an , clasa noastra pleaca de Craciun la munte, unde vom sta toata vacanta . Anul acesta plecam mai devreme pentru a nu prinde aglomeratii . Maine dimineata la ora 5 a.m sa fiti aici pentru plecare . Sa nu uitati ca va trebuie haine groase , sa dormiti bine , fiind un drum de 11 ore si va dau drumul de acum ca sa va puteti pregatii.
Toti sar in sus de bucurie , in afara de Sasuke . Mi'am luat ghiozdanul si am plecat impreuna cu Hinata la mall pentru a ne cumpara cateva lucruri. Pe drum, Hinata incepe un subiect:
-Cum e sa stai cu Sasuke in banca?
-Nu zice nimic , e mereu rece si distant...
-Iti mai place de el?
-Nu , nu imi mai place , il iubesc si ... stim amandoua ca nu e posibil sa ma iubeasca si el vreodata .
-Cine stie?Totul e posibil Saku!
-Hai schimbam subiectul. Cum e cu Naruto in banca ? Am observat ca inca te inrosesti cand il vezi .
-E bine. Ne intelegem bine.Cu cine vrei sa stai in camera in vacanta?
-Cu tine . Tu?
-Tot cu tine.
In timp ce dezbateam noi diferite subiecte , ajungem si la mall.Intram in imensa aglomeratie de oameni si incepeam a colinda magazinele pline cu haine care mai de care ai frumoase .
Dupa ce am facut fel de fel de cumparaturi am plecat sa ne facem bagajele la casele noastre. Intr'o ora am fost gata . Mi'am facut o baie lunga si relaxanta si m'a pus in pat pentru a adormii . Pe parcursul noptii am visat lucruri imposibile si... m'am gandit la Sasuke .
Nu cred ca ar fi posibil ca lui sa'i placa de mine , sa fim sriosi .

Pov. eu:
Sakura dormea gandindu'se la toate acele lucruri . Suferea . Oare Sasuke ce face? Sa'i facem o vizita:

Pov. Sasuke:
Mda , o vacanta la munte suna bine. am rezolvat'o si pe Karin. E adevarat ca m facut'o si pentru mine , dar si pentru Sakura. O cunosc din gradinita , practic mi'e prietena .Adica eu mereu ajut prietenii. Ma rog. Dupa ce ne da drumul , eu si Naruto ne urcam in masina mea si mergem la mine acasa , fiind vecini. Lui ii placea sa ma enerveze dormind la mine . Stie ca nu suport cand face asta , dar e fratele meu . Mai am un frate pe nume Itachi , dar el e la facultate.
Naruto se plictiseste si ma intreaba:
-Cum e cu Sakura in banca?
-E bine. Cume cu Hinata?
-Bine.
-Iti mai place de ea?
-M.....da..Tie iti place de Sakura? spuse cesta cu o fata de smecher de parca vroia sa obtina ceva.
-Nu , nu stiu . Habar am , crede'ma!
-Aaa , deci nu stii asta inseamna ca te gandesti la ea.
-Daa , dar poate sa insemne ca o cred prietena.
-Da, da . Lasa ca nu ma pacalesti.
-Bine , idiotule! Hai sa ne culcam ca mi'e somn si te rog da'mi dopurile de urechi de acolo ca nu vreau sa te aud cum sforai.
-Bine. Uite! Noapte buna , indragostitule!
-Termina! Noapte buna!
Daca Naruto are dreptate? Oare o plac? Neah... sunt sanse unu la un milion sa se intample . Ma rog . Sunt obosit .

Pov. eu :
Oare Sasuke simte ceva pentru Sakura? Oare Naruto are dreptate? Asta vom afla in capitolele urmatoare .

Si asta a fost capitolul 3 . Sper ca am facut 25 de randuri si la 3 commuri pun next. Pana atunci va puup ! kiss*:))


Dark :* heh
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Vin 17 Mai 2013, 17:19


Prima !!! Ieiiii !!! heh
Infine , sa revenim .....
In primul rand iti multumesc pentru anunt .
Capitolul a fost dragut , deci da , se vede ca ai mai evoluat good job , dar totusi eu zic ca este prea mult dialog si puteai mai bine sa la descri , adica sa le transformi in vorbire indirecta .
Oricum se cunoaste evolutia ta .
Sunt curioasa sa vad ce se va intampla cu Sasuke si Sakura , deci hai repede , repejor cu next-ul ( sper sa ma anunti si pe mine ;;) ) !

P.S. prin acest comentariu nu am vrut sa te supar , deci scuza-ma daca am facut-o

hi!




I love you , but...You love me?(SasuSaku) Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Vin 17 Mai 2013, 18:29

interesant...........
imi place....
sa incerci sa te axezi mai mult e descrierea sentimentelor...asa vei avea si capitolele mai lungi..........
in rest e ok....
sa ma anunti si pe mine de next....
pupiceiiiiiiiii kisskisskiss


I love you , but...You love me?(SasuSaku) 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... I love you , but...You love me?(SasuSaku) 1038902d4n6wjrauv
I love you , but...You love me?(SasuSaku) 1185528_382197825239589_1994385887_n
I love you , but...You love me?(SasuSaku) 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. I love you , but...You love me?(SasuSaku) 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Vin 17 Mai 2013, 20:56

Buna draga ce vad eu aici ? Un nou fic? Mie imi place idea si stiu cum e sa fi o incepatoare deci succes in continoare .Incearca sa faci ce fac eu doar perfectioneazate. Nu sunt critic dar i-a asta ca pe un sfat prietenesc :
- Descrie mai mult partea sentimentala
- Incearca sa faci capitolele din ce in ce mai lungi
- Incearca sa practici sfaturile
Cam atat in rest idea e frumoasa . Sper sa nu te superi pe mn
lasami id tau on privat si mai vb papapapapap angel hug


I love you , but...You love me?(SasuSaku) Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
I love you , but...You love me?(SasuSaku) Dlrcp4
Sus In jos
Ruxii M. Dark
Academy Student
Academy Student
Ruxii M. Dark

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva unde nimeni nu ma deranjeaza :D plus ca nu cred ca te intereseaza :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez , sa ascult muzica , sa ma uit la anime'uri etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de cum te comporti cu mine , pot fii inger dar si demon

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Dum 19 Mai 2013, 22:20

Heii , merci de sfaturi . Va poop kiss*:))) Acum fara alte descrieri....Capitolul 4

Pov. eu:
Ora 5 a.m in Tokyo . In fata liceului , se afla clasa a X-a A , gata sa se imbarcheze pentru vacanta lor la munte , acolo petrecand si Craciunul si Anul Nou.
Acum , veni timpul de a se urca in autocar. Kakashi a urcat cu ei spunandu'le sa se aseze dupa cum stau in banci.Sakura se duse timida langa Sasuke , batandu'i inima ca la nebuni . Se inrosise la fata , iar Sasuke credea ca are febra , insa nu stia ce s e afla defapt in inima Sakurei.

Pov. Sakura:
Sakuraa , calmeaza'te ca ingrozesti baiatul , el crede ca ia febra. Gata! Am incecat sa ma calmez usor si incet-incet nu am mai fost rosie...Acum ma gandesc , ce pot face timp de 11 ore pe acest scaun ? nu stiu exact , dar stiu ca ceea ce vreau sa fac acum e sa dorm... Sa adorm intr'un somn linisit unde , totul e bine si niic nu ma deranjeaza..., dar se pare ca Sasuke mi'a luat'o inainte.Acume si randul meu sa dorm...

Pov. eu :
Pe Sakura o fura somnul , pleoapele ei inchizandu'se usor , astfel ea , patrunzand in lumea viselor . Insa..... in timp ce dormea , din greseala i'a alunecat capul pe umarul lui Sasuke , acesta trezindu'se usor. A vazut'o pe rozalie cum adormise , si nu vroia sa o trezeasca din somnul ei dulce si , si'a recunoscut ca era asa de dulce cand dormea . Asa au adormit amandoi timp de 3 ore .
In acel timp , ceilalti s'au trezit si cat ei doi dormeau le'au facut mustati si pe frunte le'au scris "Mr." si "Mrs." . Pana la urma cei doi s'au trezit din somnul lor luung si , in loc sa se uite unu in ochii celuilalt ca doi oameni dupa somn , imediat ce s'au vazut i'a bufnit rasul si o data cu ei si ceilalti . S'au sters si dupa , fiecare si'a vazut de'ale lui .
Sakura si'a luat castile si a intrat in lumea muzicii unde se simtea cel mai bine.
Sasuke , era ocupat sa faca un portret al Sakurei , ea neobservand.

Pov. Sasuke:
Pff , nu am ce face. sunt plictisiit! Ce sa fac? Un portret! Exact!Dar al cui? Al Sakurei? Nu ced ca ar fii rau...
Am luat o foaie de hartie , un creion , o guma si am inceput sa'i fac portretul rozaliei
Am vazut ca era cam abatuta , mi se parea ciudat deoarece o stiam o fata cu zambetul pe buze. Am stat si am desenat'o . Nu a iesit genial , dar mi'a luat o ora , deci.... e ceva.
Ii scot castile din urechi si ii pun desenul in fata :
-Ce parere ai?
-S...Sasuke , e minunat! Dar, de ce?
-Ma plictiseam si am zis sa desenez si m'am gandit sa'ti fac portretul . Sper ca a iesit ceva ...
-E super frumos! Multumesc! spuse ea luandu'ma in brate . La inceput ,s afiu sincer , am ezitat dar acum simt , nu stiu ce simt...Doar ca e ceva neobisnuit, atat...

Pov. Sakura:
Mi'a facut un portret . A iesit super bine . sunt asa fericita , chiar daca stiu ca pentru el nu inseamna nimic.
Acum , vorbeam si radeam si ne simteam bine.
Pana la urma am oprit si noi la un FastFood .Cu totii eram lesinati de foame si mai aveam putin si rupeam usile autocarului . Ne'am dus si am luat o masa bine-meritata , iar dupa am plecat din nou la druum. Un drum lung si plictisitor.

Dupa 5 ore....

In sfarsit , am ajuns . Un loc mare , plin de zapada care sclipea in razele lunii . In acel moment credeam ca visez. Din cand in cand se vedeau micii copii ai zapezii , fulgii , care cadeau usor peste intinderea de gheata.
Acel vis , insa , mi'a fost intrerupt de ceilalti care au inceput sa se bata cu bulgari si uite asa am tinut'o ora. Dupa , Kakashi ne'a zis cu cine vom sta in camera, iar eu stateam cu ... Sasuke !! Oooo , doamne , ce ma fac?? Daca fac ceva gresit , daca il supar , daca nu vrea sa stea cu mine in camera??? Daca....
Deodata am auzit cum eram strigata de Sasuke :
-Sakuraa , haide odata , nu mai sta acolo !
Incep sa merg catre cabana . Sasuke descuie usa . Aruncam bagajele pe jos si ne descaltam si ne dam jos gecile de iarna , punandu'le in cuier . Acum , trebuie sa despachetam , numai ca , atunci cand am intrat in dormitor , a obserat ca erau un singur pat . Unul ?!!! Nu ca mi'ar displacea , dar..... eu si Sasuke ne uitam unul la altul , apoi la pat , la noi , apoi la paat...
Eu oftez , si ii zic ca sunt prima la baie. Imi iau un prosop si ma duc sa fac bine-meritata mea baie.am stat 30 de min , dupa care am iesit si ... l'am vazut pe Sasuke dormind de'a curmezisul patului . Eu unde mai dorm?! Cred ca va trebui s ail trezesc.
Ma duc si ma schimb in pijama , dupa care ma duc catre Sasuke si il zdruncin putin. Acesta nu deschide niciun ochi si mai rau ,ma apuca cu bratele si ma tranteste in pat. Eram rosie si imi batea inima , de mai sa'mi sara din piept . A reusit , insa , sa scap si i'am zis :
-Sasuke... Sasuke... , trezeste'te !
Acesta deschide ochii si se uita la mine si isi cere scuze ca a adormit . S'a dus si si'a facut baie , in tip ce eu ma uscam pe par . Cand a iesit si el , eu ma'm pus in pat , el langa mine .
Ma simteam bine langa el . Respiratia lui calda imi mangaia parca ceafa , facandu'ma sa ma simt ... bine , protejata , nu pot explica si cu gandul la asta , somnul m'a furat putin cate putin.....

Si gata si capitolul 4 . sper ca l'am facut peste 25 de randuri ... Spor la citit , next la 4 comuri :)) .Va puup :*


Dark :* heh
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mar 21 Mai 2013, 10:27


Buna , buna !
In primul rand as vrea sa-ti multumest pentru anunt .
Capitolul a fost foarte dulce si sunt tare curioasa sa vad ce se va mai intampla cu cei doi , deci sper ca atunci cand vei posta next-ul o sa ma anunti si pe mine . ;;)
Un singur lucru as vrea saa-ti zic : un pic de descriere nu face niciun rau nimanui , plus atunci cand citest capitolul respectiv suna mai bine . happy
Pana data viitoare te-am pupacit ! kiss




I love you , but...You love me?(SasuSaku) Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mar 21 Mai 2013, 14:12

Helăăău kiss !
Am trecut pe aici şi am citit capitolul puppy eyes !
MI s-a părut drăguţ, chiar dacă ideea aceasta am întâlnit-o în majoritatea ficurilor puppy eyes
Sunt curioasă ce o să se mai întâmple în continuare kiss !


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mI love you , but...You love me?(SasuSaku) Yvf
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 22 Mai 2013, 07:23

Salut nu ti-am mai dat com de un capitol si uitel aici :
Deci mi-a placut ca folosesti mai multa descriere dar daca vrei pt mine ca si cadou de craciun pt la anu pune nextu fal mai lung si descrie sentimentele , dar daca atata poti te inteleg dar incearca . Auzi la ficul tau se pun intrebari pt personaje ca daca da uitele :

Pentru Sasuke :

1. Iti dai seama ca pt Sakura simti iubire nu ? ca acel sentiment e iubire ?
2. Erai constient sau nu cand ai luato pe Sakura in brate ca pe o papusa in pat atunaci ?
3. Mie imi faci portretu ?

Pt Sakura ?

1.Cat timp a trecut de la venire lui Sasuke ?
2. Iti dai seama ca il iubesti ?(fi sincerra )
3. Vi cu mine la Mool ? ca sg nu ma duc si nu am cu cine sambata asta si daca vrei i-al si pe Sasuke


I love you , but...You love me?(SasuSaku) Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
I love you , but...You love me?(SasuSaku) Dlrcp4
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mier 22 Mai 2013, 15:21

Heii am trecut si eu la ficul tau dap ! . Imi place totusi ideea in sine desi mi se parte ca am m'ai vazut ceva de genu' think . Oricum nu conteaza asta conteaza ce va urma sa se intample yeah . Sincer dintotdeauna mi'au placut ficurile care ii patreaza seriozitatea lui Sasuke asa.......cum e el lough . Spor la scris a hug .
P.S . Anunta'ma si pe mine i love you


I love you , but...You love me?(SasuSaku) SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19Mar 30 Iul 2013, 12:35

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post al autoarei dateaza din 19 mai, noi aflandu-ne in 30 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti aunta un Critic/Moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




I love you , but...You love me?(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: I love you , but...You love me?(SasuSaku)   I love you , but...You love me?(SasuSaku) I_icon19

Sus In jos
 

I love you , but...You love me?(SasuSaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-