Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  Iubirea se naste din ura (+ 16 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Ce credeti despre "Iubirea se naste din ura "
1 . Este superb merita continuat
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_vote_lcap68%              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_vote_rcap
 68% [ 13 ]
2 . Nu mai scrie nimic e oribil .
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_vote_lcap32%              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_vote_rcap
 32% [ 6 ]
Total voturi : 19
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Sam 18 Mai 2013, 19:54

Am  prins insfarsit inspiratia  si am  avut  atatea  idei  incat   uite  am inceput  un  nou fic  .Imi  plac  mult  ficurile  Sasusaku  cand  prima  oara  se  urasc  apoi se indragostesc . Pentru  acest  fic  m-am inspirat  din  ficul  lui Alle  "Puterea  minti umane " . Imi pare  rau  ca  am  cam luat  parti  dar uite cu un edit  s-a  rezolvat deci  sper  sa ii fi trecut supararea .Hai ca nu va mai9 retin  spor  la citit

               



      Inceputurile (part1 ) -




         Din  perspectiva  Sakurei :
 
        - Dragi  elevi  poftiti    subiectele  pentru examen  .Vreau sa va  reamintesc  ca    daca  nu treceti  acest  exameni  ramaneti  corigenti  la  materia  mea ,deci  succes  la toti  .  Acum  ca  s-au  impartit  subiectele puteti incepe   spor  la treaba ! o aud pe  profesoara   de Biologie    care  ne  da  startul .
     Sunt   subiecte   usoare  fiind  doar  din  acest  semestru  ,deci  nu  cred  ca voi  avea   probleme .Incep  sa rezolv   incetul cu  incetul  exercitiile  care   erau  dupa  parerea  mea  usoare .  Ajung  si la  ultima   intrebare si  a  nu  pot  crede  e   fix  din  lectia  de  acum  3  saptamani .Va  intrebati de ce ,ma  speri cand   am zis  ca   subiectele sunt usoare  pai  sa spun  sincer  acea  lectie nu  am  pututo   invata  .
     Ridic  incet  capul si ma uit  atenta prin  incapere  poate  reusesc  sa copiez  putin .Da  stiu   de ce sa  copiez  nu e  corect  ,dar  cum e  o situatie  urgenta   ... ce sa  faci .  Pe  fetele   elevilor  se  putea  citi  daca  stiau  sau nu .  Ma  uit  stanga  si   dau   cu  ochi in  lucrearea     lui   Sasuke  colegul meu  de banca . Nu  ma  pot injosi   sa  copiez de la  el  e prea  vosnic  pentru mine .Pur si  simplu nu ma  lasa   egoul  nu ma lasa  sa   ma uit in  lucrearea  lui .Va  intrebati de  ce  pai e simpul   .El  si  cu mine am  fost  colegi de la gradinita . Mereu   am  fost   adversari  inca de mici    incercam  sa fim  unul mai  sus ca  altul cu cele mai  bune   note , ne intreceam  la  sport , la tot .De  exempu in  clasa  a 8-a    la  ora  de  inot    mereu  incercam sa ne intrecem  .Si  tot  provocandune intre  noi    a  inflori   ura  .  
     Orcum  nu pot  nu nu nu , mai  bine  raman  repetenta  decat  sa  fac  asta ,dar  totusi ceva  ma tenteaza  sa ma uit  dar nu pot  . E  ca si cum   Naruto  nu  ar mai  fi  amuzant   ca si  cum ar  fi  matur  , ne  asta nu se va   intampla . Deodata  imi  amintesc  ca  in  banca din  dreapa  e  Mya  cea mai buna  prietena a  mea .
    Ii trimit  un  mesaj pe telefon  , iar  ea imi  trimite un altul cu raspunsul . Imediat   clopotelul  suna  anuntand   terminarea   orei .
      -Gata  a  expirat  timpul , lucrarile la  mine !cum  am  auzit  am  dus  lucrarea  si    mi-am    pus  lucrurile  in  ghiozdan .
   Avand  in  vedere ca  este ultima  ora    urmeaza    sa  plecam  acasa  . Imi  i-au  gheaca  din cuier  , ghiozdanul si   cand  sunt  gata sa  ies din  clasa:
       - Cat de proasta  poti fi   Haruno ! spuse  cioara
       - Ce  vrei  Uchiha  ? il  intreb  eu  cu scarba  in glas
       -   Cat de  proasta  sa  fi sa copiezi ? A da  stai  tu  estii  mega-ultra-proasta , nai cei  face .
  Cum de stie  ca  am copiat ? Oare ma  vazut  cu  telefonul  .Sunt  desteapta  il  aburesc eu cumva .
       - Cioara   eu nu  am  copiat  draga nu  aveam de  la  cine  .  Nu   m-as  injosi sa  copiez de  la tine !    
       -  Haruno  esti  asa  de  urata ca  daca   te   vad  gainile nici " SU" nu trebuie  sa  le  spui  ca  direct cum te  vad  fug .Esti  atat  de  proasta incat ...
       - Oprestete  ! l-am  intrerupt eu   nemaiputand  sa  suport badjocureala .Sti  cumva  ce inseamna sa taci cand  nu esti bagat in seama .  E prea  greu  sa   evit   nesimtrea   ?
       - Doar  atata  poti  Haruno ? ma  intreaba  pe un  ton superior   inabusindu-si un chicotit.
  El  o  crede  ca  vorbeste  cu  o  maimuta   crede ca  ii  sunt  superioara .Lui  tocmai lui  ?  nici  dracu nu-i  superior lui . Dar  da  el  e  inteligent  dar  la  comportament e un prost  si   daca  nu  s-ar  comporta  ca  bad  boy si si-ar  schimba  comportamentul  am putea si  impreuna .Dar  nu  il  voi  da  satisfactie  spunandui fraza  .Si-ar  bate  joc de mine  ani   doar  din  ultima  fraza  .
      -Eu  trebuie sa  plec si  cred  ca pe tine  te  asteapta  doamna  Tenten  la  detentie !  
   Am  spus  fraza atat de  calm ca  nici nu ai  crede  , nici eu nu  cred   ca   vorbeam cu  imbecilul din fata mea . Imediat  dupa  m-am repezit  spre  iesire   fara  sa mai  dau importanta  cuvintelor  pe cale  le rostea . Eram  grabita  sa  ajung  acasa  sa  intru in camera mea si sa  plang .Nu  cred ca  mai  puteam sa imi stapanesc  lacrimile  pana  acasa .
    Am  iesit  din scoala , in mai  putin de un  minut  dand  de  Shiro  verisorul meu   care  mergea spre maina  , acolo se  afla   Hitowa    , cel  de-al 2  verisor  al meu  stand  rezemata  de masina fratiorului   sau  drag .
     L-am  strigat  pe  Shiro  ,spunandui sa ma  astepte  si pe mine desi nu erau mai mult  de  7 metri   intre  noi .Se intoarse cu fata  spre mine afisand un zambet  larg . Dar buzele i s-au lasat in jos, indepartand surasul de pe chipul lui, in momentul in care m-a zarit, constatand ca eu l-am strigat.
    Mda  eu si  Shiro  nu suntem  cei mai buni  prieteni   cel  putin  in ultima  vreme .Sa  suparat  ca  eu  si   Hito   i-am  umblat  prin lucruri  . Dar cum sa se supere el  pe  scumpul sau  fratior   ,asa ca   eu am  fost de vina , mda  sunt obisnuita  ca lumea  sa nu ma  suporte  ci  drept  dar  nu mi se pare  corect .
    Shiro   a incercat  sa  ascunda  faptul ca era  iritat  ca trebuia si pe mine in masina  ,dar nu i-a reusit  .  
   In  drum spre  casa   a   fost o plictiseala   Hitowa  ne-a  povestit  despre  Hinata  care  se  pare e iubita sa  , au  o relatie  de  3 luni deja .  Hinata  pai nu am  cunoscuto  dar   dupa cum  stiu eu  ea  e  sora  lui   Sasuke  Uchiha . Deci  cred  ca  au un  caracter  asemanator .
  Cand   insfarsit  ajunsesem   se pare  ca  ........
 

  Suspans  ! Acum  va las  in suspans  . sper sa nu  va  suparati . Capitol  necorectat . Nu  am  avut timp  . Sper ca va placut  la  3 comuri  bag  nextu. in love hi!


Ultima editare efectuata de catre admina_admina10 in Lun 22 Iul 2013, 15:22, editata de 4 ori
Sus In jos
Corina .
Genin
Genin
Corina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul.
Stare de spirit Stare de spirit : Bunicică.

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Dum 19 Mai 2013, 10:14

bunaa. Ajung si eu pe la ficul tau. Pe mine ma atras in special titlul, hihi, imi ideea. Anunta.ma cand pui continuarea Spor la scris. Muahh.
ps. primaaa
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Dum 19 Mai 2013, 16:50

Buna imi place cum ai inceput chiar daca nu e foarte original e fumos astept next il vreau acum nervi! I rock peopleee!!!
pwp Danyyelaa
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Dum 19 Mai 2013, 21:23

Mda, buna.
Cand ai zis ca vrei sa te inspiri din ficul meu pentru ca-ti place, nu am crezut ca vei copia atatea chestii cuvant cu cuvant. Ai zis ca va fi diferit din capitolul doi, am inteles, dar ti-am spus sa schimbi si sa faci totul in felul tau. Nu ma asteptam sa iei particele din prima parte a primului capitol de la Puterea mintii umane si sa spui ca ai scris tu. Asta este plagiat!
Pana si indroducerea este copiata cuvant cu cuvant:

"M-a lovit inspiratia si m-am gandit sa incep un nou fic. Cum sunt de-a dreptul obsedata de ficurile in care Sasuke si Sakura se urasc si apoi se indragostesc unul de celalalt, nu m-am putut abtine si a trebuit sa incep un astfel de fic. La inceput nu va parea atat de original, cred, dar pe parcurd va promit ca va voi surprinde.
Acum nu am pus decat jumatate de capitol, deoarece m-am gandit ca daca puneam si perspectiva lui Sasuke, adica inca 10 pagini in word, avea sa fie mult prea mult. Deci partea a doua o am scrisa deja, dar o voi posta peste cateva zile.
Pai, nu va mai retin si va urez lectura placuta!"
-> A MEA.

"M-a lovit inspiratia si m-am gandit sa incep un nou fic. Cum sunt de-a dreptul obsedata de ficurile in care Sasuke si Sakura se urasc si apoi se indragostesc unul de celalalt, nu m-am putut abtine si a trebuit sa incep un astfel de fic. La inceput nu va parea atat de original, cred, dar pe parcurd va promit ca va voi surprinde.
Acum nu am pus decat jumatate de capitol, deoarece m-am gandit ca daca puneam si perspectiva lui Sasuke, adica inca 10 pagini in word, avea sa fie mult prea mult. Deci partea a doua o am scrisa deja, dar o voi posta peste cateva zile.
Pai, nu va mai retin si va urez lectura placuta!"
-> A TA.

Care este diferenta intre ele? Niciuna! Nu inteleg; pe asta de ce ai luat-o? Nu puteai sa scrii pur si simplu tu una? Trebuia s-o furi pe-a mea? De ce? In plus, de asta nu mi-ai spus.


Daca e s-o luam asa, intr-un fel, si numele capitolului tot de la mine l-ai luat, doar ca ai reformulate putin.
"Nu este nicio cale de scapare" -> la mine.
"Scapare inexistenta" -> la tine.
Cam asemanator, nu crezi?

Si acum, partile cele mai importante, cea de-a doua jumatate a primului tau capitol:
"- Pana si scaunele se sperie de tine, Haruno! Vezi sa nu oripilezi pe cineva prea tare, oamenii sunt mai sensibili la uratenie acuta decat scaunele. Bineinteles, tu nu poti sa faci diferenta. Se uita la mine o secunda, parca meditand la ce ar putea sa spuna mai departe. Ti-a mancat pisica limba, Haruno, sau pur si simplu nu te poti gandi la o replica suficient de inteligenta incat sa ma ...
-Termina ! l-am intrerupt eu nemaiputand sa suport badjocureala .Sti cumva ce inseamna sa taci cand nu esti bagat in seama . E prea greu sa evit nesimtrea ?
- Doar atata poti Haruno ? ma intreaba pe un ton superior inabusindu-si un chicotit.
[...]
-Eu trebuie sa plec si cred ca pe tine te asteapta doamna Tenten la detentie !"
-> la tine. Nici macar nu mentionasei inainte ca s-ar fi ridicat de pe scaun. De fapt, ma rog, ai facut-o, dar nu exact inainte de-a o spune Sasuke. In schimb, eu am facut-o. Uite:
"M-am ridicat brutal de pe scaun, aproape daramandu-l, si aproape ca am fugit spre usa, cand un raset de idiot mi-a ajuns la urechi. Dobitocul de Uchiha se hlizea degeaba, fara un motiv .
- Pana si scaunele se sperie de tine, Haruno! Vezi sa nu oripilezi pe cineva prea tare, oamenii sunt mai sensibili la uratenie acuta decat scaunele. Bineinteles, tu nu poti sa faci diferenta. Se uita la mine o secunda, parca meditand la ce ar putea sa spuna mai departe. Ti-a mancat pisica limba, Haruno, sau pur si simplu nu te poti gandi la o replica suficient de inteligenta incat sa ma ...
- Termina! l-am intrerupt, nemaiputand sa-i suport batjocura. Tu nu stii sa taci atunci cand nu esti bagat in seama? Sau nesimtirea ta este cumva prea imposibil de evitat?"
-> la mine. Aici se vede ca n-ai dat copy-paste, caci ai o mie de greseli in cateva simple frazse, dar tot aceleasi cuvinte sunt.

Aici mai este problema si cu doamna TenTen, care este profesoara de engleza din ficul meu. Nu ai specificat cine este doamna TenTen la tine in fic, dar totusi....

"Am spus fraza atat de calm ca nici nu ai crede , nici eu nu cred ca vorbeam cu imbecilul din fata mea . Imediat dupa m-am repezit spre iesire fara sa mai dau importanta cuvintelor pe cale le rostea . Eram grabita sa ajung acasa sa intru in camera mea si sa plang .Nu cred ca mai puteam sa imi stapanesc lacrimile pana acasa .
Am iesit din scoala , in mai putin de un minut dand de Shiro verisorul meu care mergea spre maina , acolo se afla Hitowa , cel de-al 2 verisor al meu stand rezemata de masina fratiorului sau drag .
L-am strigat pe Shiro ,spunandui sa ma astepte si pe mine desi nu erau mai mult de 7 metri intre noi .Se intoarse cu fata spre mine afisand un zambet larg . Dar buzele i s-au lasat in jos, indepartand surasul de pe chipul lui, in momentul in care m-a zarit, constatand ca eu l-am strigat.
Mda eu si Shiro nu suntem cei mai buni prieteni cel putin in ultima vreme .Sa suparat ca eu si Hito i-am facut o farsa . Dar cum sa se supere el pe scumpa lui sora ,asa ca eu am fost de vina , mda sunt obisnuita ca lumea sa nu ma suporte ci drept dar nu mi se pare corect .
Shiro a incercat sa ascunda faptul ca era iritat ca trebuia si pe mine in masina ,dar nu i-a reusit ."
-> la tine. In plus, aici, ai zis "cel de-al doilea verisor al meu" apoi ai spus, un pic mai departe "cum putea sa se supere pe scumpa lui sora". Nici macar n-ai modificat cum trebuia, deci.
"Am spus asta cu atat calm in voce, incat nu-mi vine sa cred ca i-am vorbit chiar idiotului asta. Este de necrezut cum i-am vorbit chiar pe un ton normal lui Uchiha. Daca nu eram intr-o lipsa de nervozitate in momentul asta cred ca faceam schimb de locuri, eu fiind cea care nu se mai poate opri din a fi rea.
M-am repezit spre iesire, nemaidand importanta cuvintelor pe care le spunea. Eram mult prea grabita sa ajung acasa, sa ma ascund in camera mea si sa incep sa plang. Nici nu stiu daca mai pot sa imi tin lacrimile pana ajung acasa.
Am iesit din scoala in mai putin de un minut, dand peste Sai, unul dintre verisorii mei, care se indrepta spre masina. Naruto, celalalt verisor al meu, era deja langa masina, rezemandu-se de ea.
L-am strigat repede pe Sai, spunandu-i sa ma astepte si pe mine, desi nu era la mai mult de zece metrii in fata mea. Acesta s-a intors imediat ce si-a auzit numele, avand un zambet larg pe fata. Dar buzele i s-au lasat in jos, indepartand surasul de pe chipul lui, in momentul in care m-a zarit, constatand ca eu l-am strigat.
Mda, eu si Sai nu suntem chiar cei mai buni prieteni, cel putin nu in ultima vreme. S-a suparat foarte tare pe mine acum doua saptamani, cand eu si Narutoi-am facut o farsa. Bineinteles ca nu se putea sa se supere pe scumpul lui fratior, Naruto, asa ca numai eu sunt devina – din puntul lui de vedere. Cat de nedrept! Totusi, nu prea-mi pasa; sunt destul de obisnuita ca lumea sa nu ma suporte, ba chiar sa ma urasca, si sa arunce vine pe mine.
Sai a incercat sa para neiritat de faptul ca trebuia sa ma ia si pe mine cu masina, dar nu prea ii reusea. Probabil din cauza asta a luat-o asa de repede spre masina. De obicei mai pierde timp, lasandu-ne pe mine si pe Naruto sa-l asteptam aproape jumatate de ora la masina, el fiind cu vreo fata ... sau mai multe. Tocmai de aceea ma inteleg mai bine cu Naru, el nu este un fustangiu tipic.
Cand am ajuns in dreptul lui Sai l-am salutat, asteptand sa-mi zica si el ceva. Dar degeaba. Nici macar o privire, nimic.
Clar, nu o sa ma ierte pentru ca i-am spus lui Gai despre activitatile lui extrascolare, ma rog, o parte dintre ele; partea care implica fete, desigur. Gai s-a suparat destul de tare cand a aflat, dar i-a trecut repede, spre deosebire de Sai, care nu cred ca ma va ierta prea curand."
-> la mine. Stiu, am luat mai mult de la mine, dar din tot acest fragment tu ti-ai altcatuit mai mult de un sfert din capitol. Ti se pare normal? Mie, una, NU!

Si de ce trebuia sa fie tot Gai tatal Sakurei? Chiar nu crezi ca ai fi putut gasi un alt nume?

Asemanarile sunt intr-adevar de necontestat. Nu m-as fi suparat deloc daca te-ai fi inspirit din ficul meu - caci si Acela este inspirit dintr-un altul, unul in engleza -, dar cam as indrazni sa te fac plagiatoare, caci jumatate din capitolul tau imi apartine mie, este rodul imaginatiei mele, munca mea. Asa ca nu imi convine ca tu sa-l pui la tine, nezicand macar ca nu-ti apartine, si sa spuna toata lumea ca este exceptional. Nu mi se pare deloc correct!
Nu ti-am scris toate asta cu intentia de-a crea vreun scandal sau ceva de genul, dar chiar nu imi convine ca cineva sa faca chestii dintr-astea. Ai putea pur si simplu sa modifici si sa scri ceva al tau, propriu si personal. Intelegi ce vreau sa zic?
Acum, uite, ai trei commentarii, deci poti posta capitolul doi. Sunt chiar curioasa cum va fi, avand in vedere cum este primul....
Alle.




Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Joi 23 Mai 2013, 16:37

Hey uite lume am venit cu nextul . Mi-a luat cateva zile doar ca sa scriu jumate . Sper ca e destul de lug . Astept cat mai multe comuri , nextul va veni le 4 comuri . Sper sa va placa , sa stiti e cap necorectat , nu am avut timp cu tezele . Hai ca nu va mai retin spor lacitit:

Iubirea se naste din ura
Inceputurile (part 2 )


Din perspectiva Sakurei :

Cobor din masina si incep sa fug inspre casa .Intru , imi arunt geaca in cuier , iar cismele cine sti pe unde erau , dar nu imi fac griji le caut maine dimineata.
Urc cu pasi inceti scarile , mergand spe camera mea ,dar deodata aud un tipat .Cobor scarile incet tinanduma de perete ca nu cumva sa cad, caci la cat de tare tremuram putem cadea sin moment in moment . Merg incet spre incaperea de unde se auzea zgomotul si anume bucataria .
Intru si nu imi vine sa cred ochilor ce vad , pe jos erau parinti mei plini de sange .Doua perle transparente imi inundau ochi de culoarea ierbi .Incep sa fug catre telefon ,il iau si sun repede la spitl .Apoi fug spre cei doi , lacrimile inca prelunginduse pe obraji mei :
- Draga mea nu are rost stiam ca aceasta zi va veni odata si odata , asa ca uite ia asta si impreuna cu veri tai mergeti la acea adresa , iar acolo prietenul meu va avea grija de voi .Dar tata nu apuca sa spuna tot ca lesina chiar in bratele mele .
Peste 15 minute in cre lacrimile nu se mai opreu , veni si salvarea . Mama si tata fusesera pusi pe o targa si dusi spre ambulanta :
-Ai vreo legatura cu cei doi ?intreaba unul dintre cei cativa barbati care venisera cu salvare
-Da !rostesc eu in sopta printre lacrimi
-Atunci intra!spune el facandumi semn spre ambulanta.
Intru precum mi sa spus megand direct spre parinti mei prinzandule mainile intrale mele .Tot drumul spre spital ma rugam ca acesta sa fie un vis si ca nimic sa nu se fi intamplat si daca da ei sa fie bine . Spuneam in gand rugaciuni dupa rugaciuni .
Intr-un tarziu ajungem si la spital , parinti mei sunt scosi de graba cu morga si eu merg dupa ei . Oameni care treceau pe langa mine se uitau cu mila alti nepasatori treceau .Mie nu imi prea pasa de ei decat de oameni care mi-au dat viata .Ei sunt dusi spre o camera , iar eu imediat dupa ei ,dar cand saintru un doctor ma opreste spunadu-mi ca trebie sa astept afara pana se vine dumnealui cu rezulatatele .
Stau pe scau plangand ca o disperata .Oare de ce eu ? De ce mie ? De ce de ce de ce de ce ? Doamne de ce ? ce am facut sa merit asta ? ,numai la asta imi este gandul . Cea ce simteam acum este ceva de neexplicat nu inteleg acest sentiment de negativism . Am avut o copilari frumoasa , dar nu chiar asa pentru ca mereu eram batuta de copi de la scoala .Dar nu a fost mereu asa viata mea a prin forma cand , dar ce sa spun hai ca va povestesc

In trecut ( prin clasa 2)

-Scuzama , imi pare rau ca te-am lovin , a fost o gresala , nu am vrut sincer !Spun eu baiatului de care tocmai ma lovisem .
-Proasto vezi pe unde mergi , Idioato !Spune baiatul cu par rosu de culoarea flacarilor iadului si ochi de aceasi culoare .
Nu era altul decat Gara , colegul meu de classa care ma teroriza adesea batanduma , mintind de mile la profesori , facea totul doar ca viata mea sa fi un iad .
-Scuze , te rog iartama !
-Te voi iarta , doar dupa ce o sa te bat ,Idioato ! Spune baiatul dandumi un pumn in stomac facanduma sa scuip sange .
El incepe sa ma loveasca din ce in ce mai tare .Ma durea ingrozitor , imi doream sa mor odara sa nu mai fiu chinuita atata de el .Imi asteptam incet sfarsitul , dar deodata un strigat ma trezi la realitate :
-Laso in pace idiotule !spuse un baiat de varsta mea ,cu ochi de culoarea cerului si parul de cupoarea soarelui.
-Si daca nu vreau ? Intreaba roscatul .
-Atunci te voi obliga sa o lasi ! Spuse blondul maraind
Dupa aceste cuvinte incepu lupta .Roscatul il loveste pe blond cu piciorul in stomac ,facand ca din gura lui sa iasa sange.Blondul era lovit mereu ,dar se parea ca blondul nu sse va mai ridica si roscatul castigase .Asa se parea ,roscatul paseste incet spre mine , dar deodata blondul se ridica si il loveste pe roscat , batandul cat sa nu se mai ridice .Roscatul pleaca , dar nu inainte de a spune :
-Imi voi lua revansa, doar asteapa ! maraie roscatul dupa care incepe sa fuga .
Dupa ce acesta pleaca , blondul vine spre mine si ma ajuta sa ma ridic de pe pamantul rece . Ma i-a in spate si porneste spre spital .In drum spre spital nimeni nu vorbi .Dupa ce am fost consultata blondul intra in salon cu un buchet de flori pe care mi le ofera .
-Cum te mai simti ? Intreba el spargand tacerea in timp ce pune florile in vaza .
-Mai bine !Multumesc! Scuzama imi poti spune numele tau ?\
-Naruto Uzumachi !Raspunde blondul afisand un zambet mare si larg .
-Eu sunt .... ,dar nu apuc sa termin ca blondul intervine spunand
-Stiu cine esti , stiu totul despre tine !
Replica sa chiar ma uimise ,dar totusi ma intrebam de unde
-De unde sti ?
-Eu te cunosc de mult stau in apropierea casei tale , m-am mutat acum saptamana si am aflat mai multe despre tine.Vrei sa fim prieteni ?Ma intreaba blondul
Intrebarea si raspunsul de mai devreme mau surprins .Acest raspuns sigur imi va schimba viata deci ce sa aleg ? Dar nu am mai stat pe ganduri si am spus :
-Da!

Acel moment a schibat totul , de atunci el mereu statea cu mine nu ma lasa sindura deloc .Ma simteam protejata , eram fericita.

In prezent :

Aducandumi aminte de acel moment un mic zambet isi face aparitia pe ata mea . Nu dureaza mult si iar incep sa plang amintindumi de situatia in care ma aflu .Peste putin timp vine si doctorul .
-Domnule doctor ce sa intamplat cum se mai simt ?
El doar de din cap in semn ca nu si imi spune ca trebuie sa semnez cateva acte , le semnezsi intru in camera . Deodata telefonul imi suna , nu era nimeni altul decat Shiro .Ies din salon si raspund :
-Sakura unde esti te caut de o ora ? spune el nervos
-La spirtal !
-De ce ?
-Vvvino repede la spital ! spun asta si inchid telefonul
Peste o ora apare Shino , ii povestesc tot ce se intamplase si ii fac semn spre camera unde sunt parinti mei .El intra , iar eu dupa el .Cand intram ,din ochi lui se prelung doua perle transparente . Nu l-am mai vazut plangand de cand parinti lui au murit acum 13 ani de cand parinti sai au murit.
Se face tarziu ,luam corpurile parintilor mei si plecam spre casa . Ajunsiacolo ii punem in camera lor si mergem sa facem pregatiri pentu inmormantarea de maine .Maine nu mergeam la scoala pentru ca maine faceam inmormantarea .Noi nu avem rude asa ca am mai chemat vecini care ne-au ajutat

POV AUTOAREA :

In acea seara nimeni nu dormise , toti facusera pregatiri pt inmormantar.
A doua zi inmormantarea decurse incet si duresos .Cand venise vremea ca parinti Sakurei sa fie bagati in groapa , toti plangeu .

Pov Sakura :
A trecut o saptamana de la moartea parintilor mei si am hotarat sa mergem la prietenul tatei sisa ii respectam ultima dorinta . Imi iau bagajele si cobor la parter unde ma asteptau frati mei . Punem bagajele i porbagaj si pornim spre destinatie.
Ajungem la casa sau castel cum vreti voi , dar eu va spun acea asa zisa "casa " nu era o casa ci un palat . La usa era un majordom , el m ne conduce in castel pardon " casa " .
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Joi 23 Mai 2013, 21:57

Buna,multumesc de anunt
IN legatura cu ficul mia placat, saraca Sakura si acum trebuie sa locuiasca cu prieteni tatalui ei si cred ca e familia Uchiha
astept next pwp Danyyelaa
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Sam 08 Iun 2013, 13:19

Un dezastru (Part 1)




Sakura :



Intram in asa zisa " casa" urmandul pe majordom .Majordomul era un barbat de circa 30 de ani , parul sau portocaliu ciufulit , ochi de o nuanta ciocolatie dar totudi verzuie te faceau sa te pierzi in ei . Era imbracat intr-un costum format din o pereche de pantaloni negri de stofa , o camasa alba cu cravata tot de culoare neagra si peste ea o vesta de aceasi culoare cu cravata .
Ne conduce incet spre biroul proprietarului . Urcam incet scarile care parca nu se mai teriminau cea ce sincer ma inebunea .Intr-un final ajungem si noi in varful scarlor si incepem sa mergem pe coridoare care erau mai lungi decat intregile 200 de scari pe care le numarasem sa mai treaca timpul.
Intr-un sfarsit ajungem in fata unor ditamai usi . Majordomul bate incet la usa care imediat este deschisa de o servitoare care ne pofteste inauntru . Era o camera de culoare alba , exstrem de mare mai mare ca casa in care locuisem pana acum . Pasim incet pe un conor rosu care se intindea pana la biroul din mijlocul incaperi unde se afla seful a carui fata si nici corp nu o puteam vedea din cauza ca scaunul pe care statea era intors .Pe langa birou se aflau diferite dulapuri pline cu trofee si opere de arta pe toti pereti .
Ajungem in fata biroului , Shino deschide gura vrand sa spuna ceva , dar o inchide instinctiv cand scaunul se intoarce . In fata noastra se afla un domn de maxim 39 de ani , desi parea mai tanar . Parul sau drept si negru ca abanosul si ochi aceia albastri ca cerul , era imbracat intr-un costum negru care dadea impresia de multa eleganta si seriozitate .
-Buna dimineata ! spunem eu si verisori mei in cor
-Buna dimineata copii ! Ce va aduce pe aici ?Intreaba domnul putin nedumerit
-Tatal meu Haruno Masuru si mama mea Haruno Neyco au murit acum 2 saptamani !spun eu cu tristete in glas
-Copii de astazi o sa locuiti aici !
-Ma scuzati domnule daca nu va suparati imi puteti spune numele dumneavoastra ?
- Uchiha Kakashi !
Auzind numele un mic soc ma cuprinse .Nu avea cum poate era doar o coincidenta de nume .Sau daca da , dar nu sau poate . Nu are cum un domn ca Kakashi sa fie ruda cu porcul de Uchiha . Se poate sa fie doar o coincidenta si sper sa fie una .
-Sai condui pe copi spre camerele lor si explicarle regulile casei !
-Am inteles ! spuse majordomul facand o plecaciune .
Sai pardon majordumul ne conduce spre camerle noastre . Ele erau un etaj mai jos .Coboram ,iar Sai ii conduce pe scumpi mei verisori in dormitoarele lor apoi pe mine . Intra in camera in urma mea si imi explica regulile gen : cand este micul dejun , cina , apoi unde nu am voi si anume in partea de vest a casei de acea camara mea era in partea de est a casei .
Pune mana pe clanta dand sa iese dar inainte de a iesi imi face cu ochiul si pleaca . Gestul sau ma uimit sincera sa fiu , nu ma asteptam sa fiu sincera . Orcum sa revenim la camera pe care nu o vazusem din cauza ca fusesem prea atenta la gestul sau .
Camera era de nuanta parului meu , doar ca putin mai inchisa , destul de mare daca vorbim de marime . In mijlocul ei se afla un pat de doi in forma de inima cu cuvertura rosie , iar pernele roz tot in forma de inima , langa el in parea stanga de afla un birou cu un Laptop , iar in drapta o usa care ducea la imensul dresing gol care trebuia umplut . Mai era in dreapta dresingului o usa , acolo era baia , tot roz in rest asata ca o baie normala de milionar. Langa usa o masuta cu oglinda cu 10 sertare , cred ca pentru bijuteri , iar in parte dincolo de biroul cu Lapopul o biblioteca goala .
Am deschis drasingul si am inceput sa il umplu cu hainele mele . Biblioteca o umplu de carti , iar masuta cu sertare pai in ea incep sa pun cateva bijuteri , iar in rest cartile pt scoala. Termin rapid , ma uit la ceas si ghici ce este deja ora 5 , cat de repede a trecut timpul parca acum un minut era 10:00 .Sa lasam asta , se pare ca mai am 2 ore pana la ora cinei .Imi scot cartile de scola si imi fac temele . Termin si observ ca este deja 6 :30 si eu nu mi-am schimbat hainele . Ma duc la dulap si scot de acolo o pereche de blugi negri rupti , un tricou rosu fara maneci cu putin decolteu pe care scria cu litere mari " I love you baby " .Le imbrac repede parul il las liber pe spate si im prind 2 agrafe . De obiei la scoala ma imbrac ca o tocilara dar acasa ca o rebela .Mda eu am 2 caractere spre uimirea tuturor.
Se facuse 6 :50 asa ca ies din camera inchizando cu chieia pe care o pun in buzunarul blugilor langa telefon . Cobor incet treptele cautand bucataria , dar se pare ca ma pierdusem , cand il vad pe Sai . Ii faca cu mana , iar el se intoarce incet , eu fugind spre el .Ma conduce la bucatarie , unde se aflau , zeci chiar mi de servitoate care preparau cina . Ma duc in incaperea alaturata unde se afla o masa destul de lunga . Majoritatea scaunelor erau deja ocupate . Pe cel din margine se afla domnul Uchiha , iar pe cealalta margine sotia lui Micoto daca am inteles bine numele sau . Dupa care verisori mei dragi , langa ei erau unca 1 loc liber , iar pe partea opusa 2 .Ma asez pe pe partea opusa langa doamna Micoto .
Se pare ca cei 2 musafiri care stau pe locurile libere intarzie si din aceasta cauza noi nu putem incepe cina .Peste un sfert de ora usa se deschide si pe ea apar 2 siluete una de barbat si cealalta de femeie . Tanara era o bruneta cu estensi de culoare mov , ochi lila , era imbraata intr-o fustita neagra scurta pana peste 3 palme de la genunchi cu un decolteu destul de generos . Pe de alta parte tanarul era chiar Sasuke ? Nu cred !
-Ne scuzati ca am intarziat , dar am fost la biblioteca ! rosti Sasuke replica intrerupandumi gandurile asezanduse langa mine , iar sorasa langa verisori mei .Se pare ca Sasuke nu ma recunoscuse aratand asa plus ca parul imi acoperea fata .
Vin doua servitoare punand pe masa mancarea . Terminam , iar eu ma scuz si plec in camera mea , find urmata imediat de Sasuke . Intru in camera care acum era a mea , iar el dupa mine afisand un zambet pervers . Ma prinde de maini ridicandule deasupra capului meu , paul acoperindumi fata. Isi pune cealalta mana pe spatele meu mangaintuma . Eu nefiind pregatita de acest pas , ii dau un picior la bucurie el cazand jos aproape lesinat . Il scot langa usa afara il pun pe jos , dau sa plec , dar ma prinde de mana , intorcanduma spre el :
- Cine esti ? Ma interoga el
-Hai scumpi stiu ca ma cunosti ! Ii spun eu dupa care dau dinou sa plec , dar din nou ma prinde de mana
Nu mai supor asa ca imi dau parul de pe ochi lasandul sa imi vada fata
- Sakura?
-Sasuke ............


Cam atat pt azi astept cat mai multe pareri ;;) , iar nextul vine saptamana viitoare happy2 . Sunt putin dezamagita vad ca ficul nu are succes poate ar trebui inchis :|
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Sam 08 Iun 2013, 17:45

nu nu nu trebui inchis
eu il citesc,am avut dreptate e familia uchiha
nu conteaza ca nu au comentat multi ficul tau,o sa il citeasca si o sa le placa mie imi place nu trebuie sa fii dezamagita continual macar de dragul tau
thank you de anunt
pwp astept next next repejor
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Dum 09 Iun 2013, 11:21

Heiii`! Am trecut si eu pe aici.
M-a atras titlul si mi-am zis ca de ce sa nu citesc ficul. happy
Ei bine....mi-a placut pana acum ceea ce ai scris.  dap !
Totusi ai grabit foarte mult actiunea.
Ai cateva greseli de tastare cum ar fi: "copi" - "copii" si "scumpi" - "scumpii" si desigur si altele dar nu intru in detalii.
Incearca sa descrii mai mult sentimentele personajelor.
In capitolul in care parintii Sakurei murisera, ea doar plansese....apoi dupa parca printr-o minune nu mai simtea atata durere.
Apoi dialogul.....in unele locuri e putin cam sec. Poti sa o inlocuiesti cu vorbire indirecta.
Ei bine, nu mai intru in detalii pentru ca nu sunt critic si vroiam doar sa iti atrag atentia asupra unor aspecte importante.
Sper ca nu te-ai suparat pe ce am spus.
Eu vreau doar sa te ajut.
Si astept sa vad ce se intampla in urmatorul capitol.
Si te rog sa ma anunti cand o sa il postezi.
Te pup! Spor la scris.
Ja na! kisskiss

Evelina Dynamitte: Înţeleg că doriţi să ajutaţi, însă vă puteţi limita la a-i spune că vă intrigă acţiunea sau că personajele se identifică cu ceva din viaţa voastră. Lăsaţi partea cu greşelile şi estetica pentru cei care se ocupă cu aşa ceva, grupul criticilor nu este făcut de umplutură. :)
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Sam 15 Iun 2013, 01:06

Citat :
Un dezastru

(spaţiu)

(Part 1)( "- Partea întâi -" Aşa trebuia să arate.)


            Sakura :
 
 Intram  in asa zisa " casa"  urmandul("urmându-l", nu "urmandul") pe majordom .Majordomul era un  barbat de circa 30 de ani , parul sau   portocaliu(,) ciufulit , ochi("ochii") de o nuanta ciocolatie(,)  dar  totudi("totuşi", nu "totudi") verzuie(,) te  faceau sa  te pierzi in ei . Era imbracat intr-un costum format din  o pereche de pantaloni  negri(,) de stofa , o camasa alba(,) cu cravata tot de culoare neagra si(,) peste ea(,) o vesta de aceasi("aceeaşi", nu "aceasi") culoare cu cravata .
      Ne conduce incet  spre  biroul  proprietarului . (Laşi spaţiu doar după semnele de punctuaţie, nu şi înainte.)Urcam  incet(Cuvântul "încet" se repetă şi nu sună plăcut. Nu era nevoie să scrii "urcăm încet", ci doar "urcăm".) scarile care parca  nu se mai teriminau("terminau", nu "teriminau", apoi urma şi virgulă.) cea("ceea", nu "cea") ce sincer ma inebunea ("înnebunea", nu "inebunea").Intr-un final ajungem si noi in varful scarlor("scărilor") si incepem sa mergem pe coridoare care erau mai lungi decat intregile  200("două sute") de scari (Bănuiesc că te referi la trepte, nu scări.)pe care le numarasem sa mai treaca timpul.
      Intr-un sfarsit(Abia ai menţionat în paragraful de mai sus că "În sfârşit...nu ştiu ce." Te repeţi din nou, poţi găsi uşor sinonime pentru anumite cuvinte. De exemplu: În final...) ajungem in fata  unor ditamai usi . Majordomul bate incet la usa care imediat este deschisa de o servitoare care ne pofteste inauntru . Era o camera  de culoare alba , exstrem("extrem") de mare(,) mai mare ca  casa("precum casa", ţie îţi place cum sună "ca casa"?) in care locuisem pana acum . Pasim incet (Din nou, după fiecare verb de mişcare adaugi cuvântul "încet". Te poţi exprima şi în alte moduri, să ştii.)pe un conor("covor") rosu(,) care se intindea pana la biroul din  mijlocul incaperi("încăperii" cu doi "i") unde se afla seful a carui fata si nici corp nu o puteam vedea din cauza ca scaunul pe care statea era intors .("Unde se află şeful ale cărui faţă şi corp nu se pot vedea din cauza poziţiei adoptate; scaunul pe care stă este întors, iar tot ce pot privi este spătarul acestuia." Încearcă să creezi imagini cât mai vii, să explici clar ce vede personajul, astfel cititorul îşi desenează şi el imaginea în minte. )Pe langa birou se aflau  diferite dulapuri pline cu trofee si opere de arta pe toti pereti .("pereţii")
      Ajungem in fata biroului , Shino  deschide("deschide") gura vrand sa spuna ceva , dar o inchide instinctiv cand scaunul se intoarce . In fata noastra se afla un domn  de maxim  39 ("treizeci şi nouă")de ani , desi parea mai tanar . Parul sau drept si negru ca abanosul si  ochi aceia albastri ca cerul , (Punct, nu virgulă.)era imbracat  intr-un costum negru(,) care  dadea impresia de multa eleganta si seriozitate .("care exprima multă eleganţă şi seriozitate." Exprimă-te mai frumos!)
      -(spaţiu)Buna dimineata ! spunem eu si  verisori("verişorII!!") mei in cor(.)
      -Buna dimineata(,) copii ! Ce va aduce pe aici ?Intreaba domnul putin nedumerit(.)
      -Tatal meu(,)  Haruno  Masuru(,) si mama mea  (,)Haruno Neyco(,)  au murit acum 2 saptamani !(Spaţiul se pune doar după semnul de punctuaţie. Nu înainte, nu înainte şi după. Numai după!)spun eu cu tristete in glas
      -Copii(,) de astazi  o sa locuiti aici !(What?! Nici nu îi cunosc, cum...? Grăbeşti acţiunea, cursul sentimentelor, tot!)
      -Ma scuzati(,) domnule(.) daca("Dacă" cu majusculă.) nu va suparati(,) imi puteti spune numele dumneavoastra ?
      - Uchiha Kakashi !
     Auzind numele(,) un mic soc ma cuprinse .Nu avea cum(,) poate era  doar o coincidenta de nume .Sau daca da , dar nu  sau poate .(Nu înţeleg propoziţia asta, ce vrea să fie...) Nu are cum  un domn ca Kakashi("Nu este posibil ca un domn precum Kakashi...", nu cum ai scris tu.) sa fie ruda cu porcul de Uchiha . Se poate sa fie doar o coincidenta(,)  si sper sa fie una .
      -Sai condui pe copi("Să-i conduci pe copii". Din patru cuvinte, trei sunt greşite.) spre camerele lor si explicarle("explică-le") regulile casei !
      -Am inteles ! spuse majordomul facand o plecaciune .
     Sai(,) pardon(,) majordumul ne conduce spre  camerle("camerele") noastre . Ele erau un("cu un", nu "un") etaj mai jos  .Coboram ,iar Sai ii conduce pe scumpi("scumpii") mei verisori in dormitoarele lor(,) apoi pe mine . Intra in camera in urma mea si imi explica regulile gen : cand este micul dejun , cina , apoi unde nu am voi("voie") si anume in partea de  vest a casei(,) de acea ("aceea")camara mea era in partea de est a casei .("a locuinţei". Mai spui de multe ori cuvântul "casă"?)
     Pune mana pe clanta dand sa iese("să iasă", urmând virgulă) dar inainte de a iesi(,)  imi face cu ochiul si pleaca . Gestul sau ma("m-a") uimit(,) sincera sa fiu  , nu ma asteptam (,) sa fiu sincera . (Eu cred că te gândeşti la altceva în timp se scrii la capitole, altfel nu îmi explic. Citeşte ultima frază şi o să vezi la ce mă refer.)Orcum("Oricum", nu "orcum") sa revenim la camera pe care nu o vazusem din cauza ca fusesem prea  atenta la gestul sau .
      Camera era de nuanta  parului meu , doar ca putin mai inchisa , destul de mare daca vorbim de marime . (Când spui "destul de mare", doar nu te referi la coloare. Logic că la mărime, deci nu trebuia să mai menţionezi şi "daca vorbim de marime")In mijlocul ei se afla un pat de doi("de două persoane", da. Nu de "doi". De doi ce? Urma şi virgulă după asta.) in forma de inima(,)  cu cuvertura rosie , iar pernele roz(,)  tot in forma de inima , (Punct. Nu virgulă.)langa el(,)  in parea stanga(,) de("se", nu "de") afla  un birou cu un  Laptop (se scrie cu minusculă, deci "laptop". Numele a cărei firmă aparţine, da, se poate scrie cu majusculă.), iar in drapta("dreapta") o usa care ducea la  imensul dresing("dressing") gol(,) care trebuia umplut .  Mai era in dreapta  dresingului("dressingului") o usa , acolo era baia , tot roz  in rest asata ca o baie (Nu înţeleg, nici nu ştiu ce şi cum să corectez.)normala(,) de milionar. Langa  usa(,)  o  masuta cu oglinda cu  10("zece". Nu cred că te doare mâna dacă scrii pe litere.) sertare , cred ca pentru bijuteri ("bijuterii"), iar in parte(În ce parte??)  dincolo de biroul cu Lapopul(,)  o biblioteca goala .
    Am deschis drasingul(Drasing, dresing, nici tu nu ştii. E dressing.) si am inceput sa  il  umplu cu  hainele mele   . Biblioteca o umplu de carti  , iar  masuta cu sertare pai ("sertare pai"? )in ea  incep sa pun cateva bijuteri ("bijuterii"), iar in rest cartile pt("pentru". Prescurtările de genul sunt folosite pe messenger, facebook, dar nu aici.) scoala. Termin rapid , ma uit la ceas si ghici ce(,)  este deja ora 5 ("cinci"), cat de repede a trecut timpul(,)  parca acum un minut era 10:00 .Sa lasam asta , se pare ca mai am 2 ("două")ore pana   la ora cinei .Imi scot cartile de scola("şcoală") si imi fac temele . Termin si observ ca este deja 6 :30  si eu nu mi-am schimbat hainele . Ma duc la dulap si scot de acolo o pereche de blugi  negri(,)  rupti , un tricou rosu(,) fara maneci(,) cu putin decolteu(,)  pe care scria cu litere mari " I love you(,) baby " .Le imbrac repede(,) parul il  las  liber pe spate si im("îmi", nu "im")  prind 2("două") agrafe  . De obiei("De obicei", apoi virgulă) la scoala ma imbrac ca o tocilara(,) dar acasa ca o rebela .Mda(,) eu am 2("două") caractere(,) spre uimirea tuturor.
   Se facuse 6 :50 (,)asa ca ies din camera inchizando("închizând-o", da.) cu chieia pe care o pun in buzunarul blugilor(,) langa telefon . Cobor incet (Cobor încet?? Nu din nou, nu mai vreau să văd cuvântul "încet")treptele  cautand bucataria , dar se pare  ca ma pierdusem , cand il vad pe Sai .("asta până când îl văd pe Sai.", nu "cand il vad pe Sai". Nu are sens ceea ce ai scris tu.) Ii faca("fac") cu mana , iar el se intoarce incet(E vreo acţiune care să nu fie făcută încet?)  , eu fugind spre el .Ma conduce la bucatarie  , unde se aflau , (Virgula nu are ce căuta aici.)zeci chiar mi ("mii")de servitoate care preparau cina . (Spune-mi tu o bucătărie în care încap zeci, chiar mii de servitoare, iar eu nu o să mai comentez niciodată. )Ma duc in incaperea alaturata(,) unde se afla o masa destul de lunga . Majoritatea scaunelor erau deja ocupate . Pe cel din margine se afla domnul Uchiha , iar pe cealalta margine sotia lui(,)  Micoto(,) daca am inteles bine numele sau . Dupa care verisori("verişorii") mei dragi ,(Punct.) langa ei erau unca 1 loc("era încă un loc" Era, nu erau, că e doar unul.) liber , iar pe partea opusa 2(două)   .Ma asez pe  pe (E de ajuns un singur "pe")partea opusa(,) langa doamna Micoto .
  Se pare ca   cei 2("doi") musafiri care stau pe locurile libere intarzie si din aceasta cauza noi nu putem incepe cina .Peste un sfert de ora usa se deschide si pe ea apar  2("două") siluete(Punct.) una de barbat si cealalta de femeie . Tanara era o bruneta cu estensi(Cred că tastezi cu ochii închişi şi combini cuvinte. "extensii", nu "ESTENSI") de culoare mov , ochi lila , era imbraata("îmbrăcată") intr-o fustita  neagra(,) scurta(,)  pana peste 3("trei") palme de la genunchi(,) cu un decolteu destul de generos  . Pe de alta parte(,) tanarul era chiar Sasuke ? Nu cred  !
      -Ne scuzati ca am intarziat , dar am fost la biblioteca ! rosti Sasuke replica intrerupandumi("întrerupându-mi") gandurile(,)  asezanduse("aşezându-se") langa mine , iar sorasa("sora-sa") langa verisori("verişorii") mei .Se pare ca Sasuke nu ma recunoscuse aratand asa(,)  plus ca parul imi acoperea fata .
    Vin doua servitoare punand pe masa mancarea . Terminam , iar eu ma scuz si plec in camera mea , find("fiind", aşa se scrie.) urmata imediat de Sasuke . Intru in camera care acum era a mea , iar el dupa mine afisand un zambet pervers . Ma prinde de maini ridicandule("ridicându-le") deasupra capului meu , paul("părul") acoperindumi("acoperindu-mi") fata. Isi pune cealalta mana pe spatele meu(,)  mangaintuma ("mângâindu-mă"). Eu nefiind pregatita  de acest pas  , ii dau un picior la bucurie(,)  el cazand jos aproape lesinat . Il scot langa usa(,) afara(,)  il pun pe jos , dau sa plec , dar ma prinde de mana , intorcanduma ("întorcându-mă")spre el :
       - Cine esti ? Ma interoga el(.)
       -Hai(,) scumpi(,) stiu ca ma cunosti ! Ii spun eu(,) dupa care  dau dinou("din nou") sa plec , dar din nou ma prinde de mana(.)
      Nu mai supor("suport", apoi virgulă.) asa ca imi dau parul de pe ochi lasandul("lăsându-l") sa imi vada fata(.)
       - Sakura?
       -Sasuke ............(Ce vor să însemne atâtea puncte? Punctele de suspensie sunt în număr de trei. Atât.)

Titlul - Nu îmi place, deşi sunt sigură că o să se potrivească textului, însă luând în calcul doar interesul pe care îl poate creea cititorului, lasă de dorit.

Ideea -Este puţin diferită, dar nu cine ştie ce. Nu este prima dată când cei doi se urăsc la început, iar apoi cad pradă iubirii, sau când ea îşi ascunde frumuseţea sub stilul vestimentar şi aşa mai departe. Să menţionez şi de incidentul cu plagierea, atunci ar însemna că ideea nu este deloc originală, ci este copiată după un altul. Măcar să o dezvolţi după propria imaginaţie, iar până acum nu am văzut nimic special, care să mă atragă. Gândeşte-te la ceva diferit şi aplică, aşa vei câştiga cititori.

Descrierea -Foarte, foarte slabă. Să încep cu descrierea sentimentală, dar nu ştiu ce să spun pentru că nu există. Când i-au murit părinţii, atunci puteai spune atât de multe, dar ai scris decât două-trei rânduri, acelea numai acţiune. Pune-te în pielea personajului, e aşa cum simţi tu în viaţa de zi cu zi, doar că trebuie să transpui în cuvinte. Nu îmi place cum încerci să redai exteriorul, forma şi culoarea anumitor obiecte, mă rog, nu încerci prea mult să faci asta, ci doar generalizezi. Ideea e că nu reuşeşti să exprimi mare lucru, să faci cititorul să simtă ceva. Concentrează-te pe tema asta, gândeşte-te că sunt sentimentele tale.

Dialogul -Replicile sunt slabe, plictisitoare. Fă un joc din ele, mai ales când se ceartă cei doi. Dacă se jignesc prin cuvinte banale, apelative precum prost, urâtă şi comparaţii comune, găsite şi pe net, atunci mai bine nu mai ai dialog. Observ că vrei să redai şi amuzament, însă nu funcţionează. Fii mai atentă la dialogul folosit.

Acţiunea -Este foarte grăbită, plus că nu detaliezi, ceea ce înseamnă că problema cu descrierea afectează foarte mult acţiunea. Nu prea se înţelege mare lucru, totul este parcurs atât de repede, devine confuz. Chiar este confuz. Nu mai forţa întâmplările, rămâi la un anumit moment cât este nevoie.

Exprimarea -Lasă atât de mult de dorit. Nici nu ştiu ce să spun, dar ai foarte mult de lucru şi de citit, aşa îţi dezvolţi vocabularul. Te repeţi foarte mult, amesteci cuvinte, faci inversiuni nepotrivite, un haos total.

Estetica -Este OK, dar trebuie să separi titlul de subtitl, dar şi între paragrafe.

Greşeli de ortografie/tastare -Ai atât de multe greşeli, multe inacceptabile. De exemplu: verişorii mei, tu scrii "verişori mei" cu un singur "i" şi nu ştii să foloseşti deloc cratima. Trebuie neaparat să rezolvi problemele astea. De asemenea, virgulele lipsesc cu desăvârşire. Gramatica este foarte importantă. Încă ceva, să nu mai văd că postezi capitole necorectate, mai ales că ai şi greşelile pe care le ai. Nu-ţi ia mai mult de două minute, aşa că nu ai scuză.





Atât, sper să te ajute şi să nu te demoralizeze. Baftă!
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Sam 22 Iun 2013, 01:01


Am ajuns şi eu la ficul tău ,este foarte frumos pana acum ! happyhappyhappy
Spor la scris 
Sa ma anunţi cand pui nextul plizzzzzzz!  puppy eyespuppy eyespuppy eyes
TE  kisskisskisskisskisskisskisskisskiss


Choco :) : Culorile prea inchise sau ilizibile sunt interzise pe forum.
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Mar 02 Iul 2013, 10:39

Buna uitati next dupa un car de ani .  In primul rand  acest cap este dedicat   tuturor cititorilor acestui fic .Sper ca ati inteles ideea . Am incercat sa il fac mai     lung   sper ca  mi-a iesit . Am incercat sa urmez sfaturile si criticile voastre  cat de cat . Daca nu am reusit scrietimi asta si voi incerca sa ma perfectionez in continoare . De la acest cap  puteti pune intrebari personajelor .Le astept cu mare drag . Spor  la citit :                                                  
     
                                                       

                                                      Un dezastru (Part 2)




      Sasuke :
 

  Sakura ? Ce cauta ea aici ? Si de ce este imbracata asa ? Atatea intrebari fara raspuns . Adica eram data sa ... cu ea . Ce scarba imi este , adica  eram gata . Ma bucur ca m-a oprit din a face  cea mai mare greseala din viata mea . Adica cum eu Sasuke Uchiha sa o fac cu o co******a ca Haruno ?  Aceasta intrebara este cea mai grea dintre toate .

    - Sasuke eu ...
    - Eu ce ? O interoghez eu
    - Eu nu am nici o obligatie sa iti  spun nimic !  Mi-o taie ea  

   Replica sa imi pusese capac , avea dreptate  nu are nici o obligatie sa imi spuna , a spus-o chiar ea .

   Ma trezeste la realitate zgomotul facut de usa care tocmai sa deschis . Sakura intra in camera trantindumi usa direct in fata . Dupa ce ca m-a lovit de cred ca chiar nu o sa mai am mostenitori  acum  imi inchide si usa in fata . Doamne ce enervant , of  Haruno o sa mi-o platesti .

   Ma ridic de pe podea si pornesc spre biroul tatei . Se pare ca liftul era stricat asa ca am urcat scarile pana la  ultimul etaj . A fost un drum lung si plictisitor , dar intr-un final am ajuns in fata biroului . Bat politicos la usa , nu mai astept sa mi se dea permisiune si intru trantind usa in urma mea . Tata statea si lucra la hartiile sale , nu era ceva nou mereu o facea . Nu intreleg  ce  o fi asa interesant la acele harti , dar daca face bani din asta eu nu am nici o obiectie .

    Incep sa tip ca un nebun intrebandumi tatal ce cauta Sakura aici . El imi spune sa ma calmez si imi explica ca  familia Sakurei a murit acum o saptamana si ca de acum ea , impreuna  cu veri sai vor sta aici . Incep sa il cert  facandul nebun pentru ca a adus in casa  familia Haruno . Adica  in cot ma doare ca i-a murit familia , are si ea rude  de ce nu sta pe capul lor ? A venit aici sa imi strice viata , daca tata crede  ca voi accepta asta este chiar nebun. O urasc , ma uraste intr-un cuvant ne uram , de ce sa faca si ea parte din familie ? Nu merita asa ceva .

    Ma cert cu tata si pana la urma tata ma pune sa aleg dintre a accepta ideea sau a fi pedepsit o luna intreaga . Eu aleg calea usoara , daca  ma opun tata va pune badigarzi la fiecare colt .Imi cunosc tatal el mereu exagereaza cu asemenea chiesti .

    La final cedez si plec supartat in camera mea . Imi fac o baie , ma schimb in tinuta mea de seara obijnuita care era formata dintr-un maeu negru larg si o pereche de pabtaloni scuriti.

     Incerc sa adorm dar nu reusesc asa ca hotarasc sa intru pe laptop . Intru pe mess si vad ce persoane  mai sunt intrate , adica este ora 2 . Naruto era si el intrat asa ca  de ce sa nu vorbesc cu el ? Adica Naruto imi era ca un frate , ma sfatueste mereu spre ce-i mai bine .


   Bos_de_bos_Sasu: Cf ?
   Naru_bod : Bn tu ?
   Bos_de_bos_Sasu: Bn .Trebuie sa iti povestesc ceva.
   Naru_bod : Spune
   Bos_de_bos_Sasu: Pai fata pe care o urasc Sakura aratarea aia s-a mutat la noi ...
   Naru_bod: Dupa cum imi spuni mereu ce urata esti si cat o urasti mi-am dat seama
   Bos_de_bos_Sasu: Da e o hidosenie
   Naru_bod: A da am o veste buna . Maine dimineata decolez spre Konoha , crezi ca as putea sta la tine catva timp pana imi gasesc o casa ?
   Bos_de_bos_Sasu: Desigur nici o problema
   Naru_bod :Pa
   Bos_de_bos_Sasu: Pa sa ma suni cand ajungi

     Dupa ce a vorbesc cu Naruto inchid laptopul si ma pun in pat . In scurt timp ma trezesc  dandumi seama ca nu pot dormi asa ca ma ridic si hotarasc sa ies putin sa ma plimb . Ma rigic pasind incet spre dulap ,ma imbrac rapid si pornesc spre scari .

      Ies afara din imensa casa si gonesc pe strazile  intunecate ale Konohai . Merg ce merg si ajung in parcul  de zizavi . Imi pun castile in urechi si ma asez pe banca . La scurt timp incep sa fredonez melodia .

     Intr-un tarziu  hotarasc sa plec caci se facuse 4 dimineata . Merg ce merg pana ajung la iesirea parcului . Ma uit langa garduri se afla acel cires , pe langa care ma jucam cand aveam 7 ani impreuna cu Sakura . Stiu e greu de  crezut dar pe atunci eram cei mai buni prieteni si sincer  imi este dor de acele vremuri .

    Dar mai bine incetez cu aceste dulcegari pana  nu mi se face greata . Deodata aud un fosnit dupa pom , ma duc sa vad ce este .
     

            Sakura :

      Este ora 2 ma duc imi fac un dus si intru in pat . Nu pot dormi deci hotarasc sa merg sa ma plimp . Ma imbrac si cobor incet treptele pana la parter .

   Imi pun castile in urechi ascultand melodia "Cristina Rus-Jumatatea ta". Ajung la parcul de vizavi unde demult sa zicem aveam 6 ani , ma jucam cu Sasuke . Era cel mai bun prieten al meu si singurul .

     Nu am avut prieteni din cauza ca paream o ciudata din cauza ciudatei mele boli . Adica mereu ma sinteam singura , pana la varsta de 5 ani , cand l-am intalnit pe Sasuke . El ma acceptase cu tot cu acel defect al meu . Atunci am avut sentimentr puternice fata de el , dar s-au risipit cu timpul ,dupa marea sa greseala .Dar nu va mai povestesc dulcegari ca ni se va face rau tuturor .


    Ma duc in spatele ciresului si ma asez pe iarba ascultand melodia  Kesha - Die young. Stau fredonand melodia cand observ ca era deja  4 si lumea se va trezi curand . Ma ridic incet de pe iarba rece ,sprijinindu-ma de cires .

    Fac un pas si deodata cad lovinduma de cires , cu cinceva peste mine . Deschid micuti mei ochi si zarect stand peste mine chiar Sasuke .

     Simt ceva ciudat , chiar foarte ciudat , simt cum palmele imi transpira , iar inima parca vrea sa imi iese din piept . Este foarte ciudat , oare asta este acea iuire despre care imi vorbea mama cand eram mica ? Asta o fi ? Nu stiu , nu stiu .

     
        Nu pot lasa lucrurile asa , nu  il pot lasa sa isi bata joc iar de mine . Pur si simplu nu pot  sa il las. Deodata  cerul inepe sa planga parca plesnind ramurile copacilor  .

    O nu incepe sa se apropie de mine tot mai mult , tot mai mult pana mai ramane un cm intre buzele noastre , trebuie sa il opresc "Dar cum?"
   
   Deodata momentul este intrerupt de azgomotul asurzitor al ....

 

Gata si acest cap sper ca va placut , sper ca este mai lung . Nu prea am avut timp dar uite un nou cap . Sper ca va placut astept pareri . Next il aduc . Pai ? Cand am timp .


           Sakura  cand a plecat afara :

                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Lwxn

            Sasuke cand a plecat afara :

                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Nak5
   
             Cand aproape se sarutasera:

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Ivz1



Sa fim intelesi nu s-au sarutat era cat pe aici dar ceva i-a intrerupt


Ultima editare efectuata de catre admina_admina10 in Mar 02 Iul 2013, 13:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Mar 02 Iul 2013, 11:02

Hey!!!
noua, deci ideia ficului imi place
titlul si el , capitolele au fost foarte frumoase si interesante
mie una mi-a placut capitolul
mi-a placut finalul , desi neai lasat in suspans
astept nextul
pwp
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Mar 02 Iul 2013, 12:42

Hey!
Multumesc de anunt, un capitol minunat
ce mofturi are sasuke, lasa ca ii trece
astept sa vina naruto, mia placut finalu
spor la idei, astept nextul
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Mar 02 Iul 2013, 14:09

buna
mersi de anunt
capitolul a fost super
sper sa aduci repede nextul (anuntama cand il aduci daca poti)
spor la scri
TE kiss kiss kiss kiss  
Sus In jos
pufisor
Genin
Genin
pufisor

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : lumea viselor unde orice lucru poate deveni realitate
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : multe
Stare de spirit Stare de spirit : intre doua lumi paralele pe care ai alegeo?pe cea REALA sau pe cea FALSA ??

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Joi 04 Iul 2013, 12:57

super fic si scz ca am ajuns asa de tarziu da am avut mana i ghips si am vrut de mult sa comm
vino repede cu nextul(anuntama ca il pui)
spor la scris
HUGS!!!
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Vin 12 Iul 2013, 17:45

Buna am adus next ,sper sa va placa puteti sa incepeti cu intrebarile m-as bucura . Am incercat sa il fac mai lung , cred ca este foarte scurt , dar na nu prea am avut timp .  Cap ii dedic lui       Kassidy :)  , mrs ca esti alaturi de mine . Va pup spor la citit .


                                   

                                                                 Un nou musafir ( part 1 )




            Din perspectiva lui Sasuke :


     Ma apropi de copac si cand sa ma uit ma izbesc de cineva . Deschid incet ochi , iar privirea imi este acaparata de  doua safire luminoase . Ma uit mai atent si observ ca persoana nu era alta decat Sakura .  Incepe deodata sa ploua neincetat undanduma pana la piele .

      Imi indrept  iarasi spre ochi Sakurei .  Avea acei ochi verzi  ca doua safira  care ma inebuneau . Acel verde inchis , era asa de frumos .    Imi iau pentru un moment privirea de pe ochi sai si o indrept spre mana ei . Avea mana libera   atarnand pe langa corp  .

     Deodata un sentiment ciudat ma cuprinde . Inima incape sa bata atat de tare de parca  vroia sa evadeze din pieptul meu si sa ma lase fara  viata . Mana mea se apropie incet de a sa strangand-o tare , dar totusi incet astfel incat sa nu o doarara .

     Fara sa vreau incep sa ma apropi de Sakura , atat de aproape de ea si de buzele sale . Buzele sale alea mari si carnoase , imi vine sa le musc .  

     Nu trebuie sa ma mai apropi , trebuie sa ma opresc . Incerc , dar parca corpul meu nu vrea sa imi   asculte comenzile . Nu  este  aceasta prima data cand se intampla acest lucru .

                In the pass :

           Eram la varsta de 7 ani . Era ziua mea , iar eu si Sakura ne jucam  pe langa pom . Incercam sa o prind ,  dar era foarte rapida . Dar eu eram si mai rapid . In 3 secunde sunt aproape de ea , mai sunt 5 cm intre noi . Imi intind mana si o ating , dar din   greseala am impinso pe Sakura prea tare caci ea a cazut .

            Era sprijinita  de copac . Ma duc spre ea , o intreb daca este bine , iar ea da afirmativ fin cap . Ii intind mana sa o pot ajuta sa se ridice , dar cand ii apun mana aceasta ma trage spre ea .

             Imi apuca mana strans  , iar apoi ma saruta pe buze .

                    - Pentru ce a fost asta ?   incep sa tip eu cand observ ca ne-am sarutat
                   - Pentru tot ! spuse incet rosind

           Isi lasa privirea in jos   rusinata . Sau asa cred pentru ca era mai rosie ca racul , cu mult mai rosi . Imi indrept privirea spre  cotul ei care era julit .

                  - Scuze penttu lovitura , dar ce vrei sa spui prin tot ? o intreb eu nedumerit
                  -  Pentru tot ce faci pentru mine . Pentru ca imi esti prieten , pentru ca nu ma judeci , pentru ca imi stai alaturi , pentru ca ma accepti cu tot cu aceasta boala . Te rog sa nu te schimbi ! Ramai asa , ramai prietenul meu  pentru vecie !  Te rog promitem !  spune aceasta intinzandusi degetul mic
                   - Promit ! spun apoi ii apuc degetul mic

                 
                  Currently :


        Aia a fost in trecut . Dupa ce s-a intamplat asta , la o luna dupa am fost nevoit sa plec in strainatate  cu familia mea , iar ca sa nu o  ranesc am mintito , reprosandui ca e o fricoasa si nu imi place ca doar am folosit-o .  Acum regret asta , dar in timp am inceput sa o urasc .

      Cand am venit ea era schimbata nu mai era fricoasa , era mult mai frumoasa , era altfel .  Ea nu imi vorbea si cand i-am spus adevarul ea nu m-a crezut , nu a avut incredere in mine . Peste cateva zile am aflat ca era intr-o relatie cu altul . Era cu Sasori , cel mai  obraznic tip din scoala . El era un chiulangiu , iar ea a fost influentata de el .  

        De atunci o urasc , nu mai am sentimente pentru ea  sau asa cred , dar atunci de ce ma apropi de ea si vreau sa o sarut ?Nu am habar ,trebuie sa ma opresc dar nu pot  . O parte din interiorul meu vrea sa ma opresc , dar o alta vrea sa o sarut . Fara sa oserv ploaia se orise si in locul ei soarele aparuse luminandune .

         Cand mai erau 2 cm intre noi , suntem intrerupti de un latrat . Era ji****a lui Karin ,  se pare ca roscata  alerga dupa  potaia ei .

          Cat nu eram atent Sakura s-a ridicat si a plecat  lasanduma cu ochi in soare . Mama imi vine sa o omor pe Karin pentru ca m-a intrerupt , dar in acelasi timp sa ii multumesc .

        Ma ridic in picioare ,  imi pun castile in urechi , dau drumul la melodia "Emo- vocea mea "  si pornesc spre casa . Ajung in fata casei . Intru  si pornesc spre lift , dar era stricat . Aceasta zi a inceput atat de " bine "  . Prima data am fost intrerupt  , iar acum trebuie sa  urc scarile .

       Urc incet treptele pana ajung in fata camerei , dau sa intru dar  aud un planset . Ma indrept la camera din stanga camerei mele , usa era crapata umpic .  Ma uit si o vad pe Sakura plangand , ochi ei frumosi erau acum plimi de lacrimi .

       Eu sunt oare motivul ? Oare  varsa lacrimi din vina mea  ? Exact cum o facea atunci cand am plecat  . Uram si urasc  sa o vad plangand . Mereu evitam asta , dar acum se intampla iarasi .

        De ce nu pot face nimic bine de ce nu pot sa o fac sa fie fericita ? Oare pot sa o fac fericita sau doar sa o fac sa  verse lacrimi amare pentru mine . Ea nu merita sa sufere pentru mine , sunt doar un gunoi si o recunosc .

        Sunt hotarat , o iubesc si trebuie sa ii spun . Voi fi cu ea , o voi face fericita  exact cum i-am promis atunci . Imi  voi asuma responsabilitatea  pentru  ce sa intamplat in trecut , iar daca nu ma va ierta  din prima voi incerca pana la moarte .

       Ating cleanta vreau sa apas , dar aud melodia telefonului . Il i-au si raspund era Naruto se pare ca ajunsese , era in fata casei . Lasa ca ii spun Sakurei mai tarziu , acum trebuie sa merg la Naruto .

       Cobor la parter , deschid usa si bat palma cu vechiul meu prieten . Il poftesc  inauntru  , pun majordomul sa ii duca bagajele in noua sa camera si pornesesc cu blondul sa ii arat camera in care va sta .

       Urcam l-a etaj , megem pe hol pana la camera mea . El era in camera din stanga camerei Sakurei . Era o camera mare de culoarea ierbi , in ea era un pat normal cu o cuvertura rosie peste , in stanga un birou  din lemn de cais  . In  dreapta patului o usa unde se afla dressingul , langa drasing se afla usa de la baie .

      Il poftesc pe Naruto inauntru  , ii dau programul si ies . Vrea sa merg in camera Sakurei , dar din nou imi suna teleonul . Era tata  vroia sa discutam despre venirea lui Naruto .


                Din  perspectiva lui Naruto :

 
       Dupa ce am stat 7 ore in avion cu un idiot care sforaia si un bebelus care plangea , ajung insfarsit la aeroport . Merg spre casa lui Sasuke si ajung in parcul care este vizavi de casa sa . Merg incet plimbanduma pe acolo , nu se schimbase mult de acum  8 ani cand am venit in vacanta de vara la Sasuke .

        Plimbanduma observ o tanara  cu parul roz stand pe banca .Acea rozalie seamana cu fata pe care am intalnit-o acum 8 ani cand am venit impreuna cu Sasuke in vacanta aici . Semana perfect cu  rozalia de care m-am indragostit .



               In the pass :

    Era 15 iulie , ieri seara eu si Sasuke ajunseseram acasa  . Impreuna hotaram sa mergem afara pentru ca Sasuke  dorea sa imi prezinte  orasul . Nu avem voie singuri pentru ca eram prea tineri asa ca un majordom ne-a insotit .

   Sasuke imi prezentase orasul sau ma rog majoritatea orasului . Fusesem la piterie , la cofetarie , la piscina ,la padure toate intr-o zi . Sefacuse deja ora 5 , iar Sasuke vroia sa imi mai arate un loc .

     Mergem impreuna spre parc .  Intram in parc si incepem sa ne plimbam  pe fiecare aleie  . Peste putin timp vine un majordom  si ii spune lui Sasuke ca  este chemat acasa .

     El ma pune sa il astept , iar eu cum nu avem incotr-o accept . Incep sa ma plimb iarasi pe aleii , cand deodat  aud pe cineva plangand  , zgomotul venea din spatele un batran cires .

      Ma indrept spre acel loc si cand ma uit zaresc o fata . Avea parul de culoare  florilor de cires lung pana la fund si ochi ca doua safire . Ochi ei frumosi varsau lacrimi , iar in mana tinea un trandafir .

         - De ce plangi ? ochi tai frumosi nu trebuie sa fie usi de lacrimi amare ! ii soptesc rozaliei
          - Dar ce iti pasa tie , nici macar nu ma cunosti ! Spuse ea hotarata si incepu sa planga iarasi .

      Nu-i mai spun nimic si pornesc  spre  ea .  Cand ajung in  dreptul sau  ma aplec si ii sterg lacrimile . Ii zambesc bland si o iau in brate mangainui capul si spunnandui sa se linisteasca . Imi raspunde la imbratisare  si afisaza un zambet care mi-a pus capac . Am intrebat-o cum se numeste , iar ea a raspuns :

           - Secret ! spune ea afisand un zambet larg
           - Si  cum vrei sa iti spun ?
           -  Ma cheama Sa... dar nu termina ca il vad pe Sasuke venind

        Ma roaga sa nu ii spun brunetului de ea si imi promite ca ne vom revedea . Dupa ce  imi spune asta imi da trandafirul si un pupic pe obraz si incepe sa fuga printre tufisuri .

       
         Currently :

      De atunci nu am mai vazut-o caci plecase in vacanta la mare  sau cel putin asa auzisem . Dar nu am uitat-o , ea mi-a fost prima dragoste si nu am uitat-o .

      Ma ridic de pe banca , imi iau bagajul si pornesc spre rozalie . Aung in dreptul ei si o privesc ascultand muzica . Ii pun mana pe umar facando sa ma priveasca . Ii vad ochi si imi dau seama ca ea este .

          - Tu  esti ... ! spune doua lacrimi inundandui ochi
          -  Mi-ai promis ca ne vom revedea si uite destinul asta a vrut

      Ma asez langa ea invaluindumi  bratele in jurul ei  sarutand-o  . Ea imi raspunde la inbratisare , dar sare de pe banca cand o sarut .

            -  Ce incerci sa faci ? Nici nu ma cunosti ? spuse socata
            -   Iarta-ma nu vreau sa te spar ma numesc Naruto !
            -  Trebuie sa plec ! spuse incepand sa fuga

        Ce o fi fost in capul meu sa o sarut ? Nici nu ne cunoastem bine si eu o sarut .  Acum va crede ca sunt ca ceilalti ca o vreu doar pentru corpul sau . Ce ma fac am dat-o inbara .

         Nu mai stau si incep sa o i-au l-a fuga dupa ea  , dar disparuse asa ca o caut prin oras , dar nimic . Dupa o ora in care am alergat hotarasc sa il sun pe Sasuke .  

        Ajung in fata casei , unde ma astepta Sasuke . Ma conduce in noua mea camera , iar apoi ma lasa sa imi pun lucrurile .  Intr-o jumatate de ora termin de aranjat .

         Ma duc la baie ma dezbrac si intru in  cabina de dus . Stropi de ploaie curgeu siroaie pe trupul meu  oferindumi o senzatie placuta .

       Ies din dus ,imi infasor un prosop in jurul locului neluminat de soare si pornesc spre dormitor . Ma duc la dresing si imi iau pe mine o  pereche de pantaloni trisferturi  gri cu verde si   un tricou  verde . Ma pun pe pat , inchid ochi incercand sa adorm penteru cateva ore .

         Deodata aud un planset , ma ridic din pat si pornesc spre locul de unde se auzea plasul . Merg alaturi si cand deschid usa o vad pe rozalie . Ce cauta ea aici ? Oare ea este Sakura ?





        Sakura cand plangea ( la 6 ani ) :

                      Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) M53y


              Naruto :

                Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) 6zqt
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Vin 12 Iul 2013, 18:33

Hei scumpa mea , am ajuns si eu pe la ficul tau . Am vazut la inceput ca avei o problema cu repetitiile , dar se pare ca ai rezolvat-o , felicitari . Ficul tau este destul de interesant , dar totusi grabesti actiunea , dar cred ca pe parcurs vei rezolva acest lucru . Sunt curioasa sa vad cum evoluezi si in plus imi place ficul tau asa ca te rog sa ma anunti de next , ok ?
Te pup si sa ai inspiratie .
Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Vin 12 Iul 2013, 18:38

Buna! Ca sa stii: ador ficul tau!
Imi plac momentele SasuSaku!
Sunt scumpi rau!
Asa vasazica Naruto e indragostit de Saku,a?
Si Saku de Sasu si invers.
Mi-au placut toate capitolele. Merci ca m-ai anuntat de fic!

Intrebari:

Sasuke: - De ce vroiai sa-i faci....chestia aia Sakurei cand nu stiai cine e?! Atat de nesimtit esti?!
- Vrei sa ma faci de rusine?Ia zi?Vrei?
- Cat de mult la % vroiai s-o saruti pe Saku si cat la% nu?
- Nu-ti pare rau ca Saku plange din cauza ta?
- Ce ai face daca ai afla ca Naruto a sarutat-o pe Saku?

Sakura:
- Ce faci? (intrebare banala...)
- Ai fi vrut sa te sarute Sasu?
- De ce nu i-ai dat o palma lui Naruto cand te-a sarutat?

Naruto:
- Auzi,eu inteleg ca-ti place de Saku,da chiar asa? Nu ai si tu pic de rusine? De ce ai sarutat-o,a? Ia zi!

Astea-s intrebarile mele.Astept raspunsurile

Sa nu uiti sa ma anunti si pe mine la next.
Te-am pupat! Spor la scris!


Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Vin 12 Iul 2013, 21:40

Buna!!
Multumesc foarte mult de anunt
Un capitol. foarte frumos, am vazut ca lai facut mai lung
asta imi place foarte mult
astept nextul
spor la idei
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Vin 12 Iul 2013, 21:44

Multumesc foarte mult de anunt
Multumesc ca mi lai dedicat mie
Mereu o sa iti fiu alaturi
Un capitol foarte frumos
Imi place ca te chinui sa il faci mai lung,
chiar tia iesit, imi place ca sasuke o iubeste,
dar si naruto , cred ca de acum o sa fie mai frumos
tine-o tot asa spor la idei
Multa bafta in continoare
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Sam 13 Iul 2013, 10:09

buna
mersi de anunt
mia placut mult capitolul
sper sa pui nextul repede
spor la idei
TE kiss kiss kiss 

P.S. daca poti anuntama cand pui urmatorul capitolul urmator puppy eyes puppy eyes puppy eyes 
Sus In jos
pufisor
Genin
Genin
pufisor

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : lumea viselor unde orice lucru poate deveni realitate
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : multe
Stare de spirit Stare de spirit : intre doua lumi paralele pe care ai alegeo?pe cea REALA sau pe cea FALSA ??

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Lun 15 Iul 2013, 13:11

scz ca ajung asa de tarziu super capitol si anuntama cand pui nextul :)
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Lun 22 Iul 2013, 16:10

Am adus next ,sper sa va placa .  Acest capitol este foarte scurt , iar din cauza asta imi pare rau , sper sa ma iertati  . Acest capitol ii este dedicat  Miss Sherlock ,  draga mea nu stiu daca am reusit sa nu mai grabesc actiune , dar sper sa iti placa si tie si tuturor , dar inainte sa scriu capitolui  voi pune respunsurii  la intrebari :

                                                                   Alee :

Sasuke:
   - De ce vroiai sa-i faci....chestia aia Sakurei cand nu stiai cine e?! Atat de nesimtit esti?!
   Sasu : Nu sunt  nesimtit ,  nu am stiut ca este ea , nu ai vazut cumn se inbraca la scoala ? Zici ca-i muma paduri !
   Saku :  Muma  paduri ha ?
   Sasu :  Exact !
   Saku :  Tu esti un idiot , un bleg si daca nu esti cuminte spun despre ce ai facut tu la  6 ani , despre acel incident !
   Sasu : N-ai indrazni
   Saku :  privestema :
   My : Terminati , ca nu avem atata timp  ,  cititori nu vror certuri vror next
   Sasusaku : Ok  

- Vrei sa ma faci de rusine?Ia zi?Vrei?
   Sasu : Cu ce te-am facut eu de rusine ?

- Cat de mult la % vroiai s-o saruti pe Saku si cat la nu?
   Sincei  50% vroiam pe moment , iar  50 % nu vroiam

- Nu-ti pare rau ca Saku plange din cauza ta?
    Este fata , nu este un  lucru nefiresc sa planga , dar daca este din cauza mea poate ...

- Ce ai face daca ai afla ca Naruto a sarutat-o pe Saku?
    El sa o sarute ? Ce gluma buna  ,  Naruto nu este ca mine indraznet spre astfel de chesti , dar sincer  este treaba ei ce face eu nu  ma pot baga in viata sa intima .


Sakura:

- Ce faci? (intrebare banala...)
Saku : Stau pe facebook , am 99999 de likuri la poze de profil , sunt in topul celor mai frumoase  fete .
Sasu : Da , iar eu sunt in topul celor mai frumoasi ! Sac , sac !
My : V-am mai spus nu mai avem timp , deci incetati !

- Ai fi vrut sa te sarute Sasu?
  Ceva din mine ddorea , dar ceva parca ma tragea in acel moment .

- De ce nu i-ai dat o palma lui Naruto cand te-a sarutat?
  Nu l-am cunoscut pe moment , iar o palma este o pedeapsa usoara


Naruto:
- Auzi, eu inteleg ca-ti place de Saku , da chiar asa? Nu ai si tu pic de rusine? De ce ai sarutat-o,a? Ia zi!
 Nu m-am putut abtine , pana la urma ea a fost prima mea dragoste  , dar totusi imi este rusine ca am sarutat-o fara a primi permisiunea sa

Acestea sunt intrebarile , cam putine cei drept , dar sper ca se vor  face mai multe  capitole  urmatoare .




                                                                                Un nou musafir ( part 2 )


                  Din perspectiva Sakurei :

     Cand mai avea putin  si imi atingea buzele , se aude un latrat .  Era  Karin ,   alerg si isi plimba si potaia .  Sasuke ma trage mai strans la pieptul sau astfel incat sa nu fim   vazuti de Karin .  

      Karin mai sta cateva minute pe banca  , odihnindu-se , apoi prinde lesa si incepe sa fuga .  Dupa ce  i-a coltul Sasuke  isi atinteste privirea inca o data spre colt ca sa fie sigur . Profit de  moomentul cand nu este atent si ma ridic , apoi o i-au la goana .  

     Ajung peste putin timp la noua casa , ma descalt si pornesc in fuga spre dormitor .  Intru  brutal in camera trantind usa , neavand grija sa o si inchid .

      Ma trantesc de pat  incep sa ma rostogolesc pe asternuturile  fine . Nu dureaza mult ca dau cu capul de noptiera . Imi pun o mana la cap si cu cealalta cotroboi prin  micutul dulapior din stanga parului .

      Imi  i-au de acolo un babdaj pe care il dau cu desinfectant si il asez in  crestetul capului  , unde  se ascundea printre suvite  rana .  

       Ma reintind pe pat  , privirea fiindumi imediat  atintita asupra noptierei care era goala .  Ma ridic de pe pat si cu pasi mici pornesc spre  gheamanta , de unde scot tablouri cu mama si tata si cu sora mea      Mya .  

       Mya era o satena , cu ochi ciocolati ,  nu aveam prea multe in comun . . Ea murise la o varsta frageda , anume la 12 ani din cauza unei boli mai ciudate  .   Cand a murit  am fost distrusa , ea  dintre toti ma intelegea . Mereu eram badjocorita , batuta de ceilalti copi , dar ea era acolo   , ma apra .  De mai multe ori m-a salvat dint tot felul de probleme . Am vrut mereu sa gasesc o cale sa o  rasplatesc , dar eram o fricoasa si nu eram in stare . Ma simt mizerabil ca nu am putut face nimic sa o pot ajuta .

       Deodata doua  perle transparente imi inunda ochi . Incep sa plang in hohote , gandinduma la ea si la parinti mei .  Plang asa 1 ora continu , dar deodata se aude usa cum este trantita la perete . Pe use intra un blond cu ochi albastri . Seamana foarte mult cu cineva , dar oare cu cine ?

       Imi sterg repede lacrilimile , sperand sa nu ma fi vazut . Se apropie de mine si cand ii vad mai bine ochi ,imi aduc aminte cine este . Este blondul din dimineata asta , cel care m-a sarutat .

       Cum a indraznit sa ma satute ? Dar in primul rand cum a intrat aici ? Cred ca este un psihopat , sau mai rau un afemeiat . Ce ma fac daca incearca ceva ? Azi toti sunt plecati , pana si servitori au liber , iar  mama si tatal   lui Sasuke sunt plecati prin tara . Sasuke pe unde dr*k o fi nu se stie , par****a de sorasa  e si ea la mama d**k , iar eu singura in casa cu acest  nebun .

        Ma  dau putin mai in spate , iar el se apropie mai mult . Ma dau inca putin si  pana la urma cad din pat .

                 - Esti bine ? spuse blondul apropiinduse

           Imi intinde mana , dar eu i-o lovesc ridicandu-ma . Nu am incredere in acest blond , nu il cunosc . El se apropie mai mult , iar eu spreiata ii dau un pumn  . Cade pe jos  putin sange iesind din gura sa .

                - Ce ai Sakura ? Imi ataci musafiri ? Ce tupeu pe tine ! spuse Sasuke

           Se apropie de blond  ridicandul  si iesind din camera  . Ce musafir ? Eu nu am fost anuntata ca Sasuke v-a avea un musafir  .  Dar cum este musafirul lui Sasuke , nu trebuie nici sa aflu . Daca este prietenul sau este normal ca au acelasi comportament .

           Ma uit la ceas si observ ca este  ora pranzului . Nu trebuie sa intarzi la masa . Ies din camere  incui usa  punand chieile in buzunar . Ma indrept spre scari si observ liftul  care era acum reparat . Totusi  incep sa fug pe scari  pana ajung la parter .

          De ce nu am luat liftul ? Sincer am o frica de lifturi  de cand am ramas odata blocata inauntru . A fost o experienta idioata de care sper  sa nu mai am parte cat traiesc .

          Merg spre bucatarie si cum azi servitori erau liberi trebuia sa imi fac singura de mancare . Ma duc spre frigider de unde scot cateva 6 oua si fac trei omlete .  

           Las deoparte farfuriile si urc la etaj strigans dupa cei doi salbatici . Cei doi ies rapid , le spun ca este masa gata , iar ei spun ca nu le este foame asa ca intru in camerele lor pe rand luandui de ureche pe fiecare tragandui dupa mine .
         
          Le spun sa manance caci altfel nu mai pupa nimic . Ne asezm toti la masa si incepem sa mancam . In cursul mesei  aflu de la Sasuke ca acel blond se numeste Naruto .

         Acum imi amintesc  , acum stiu de ce mi se parea cunoscut el este plondul din copilarie care m-a facut sa  uit si sa merg mai depare .  
         
        Dupa masa le propun baietilor sa mergem azi la  noul club  DenAngel  care se deschide in seara asta . Baieti accepta bucurosi  invitatia mea .
 
       Terminam de mancat , iar baieti pleaca sus sa  adoarma pentru ca va fi o noapte lunga , dar nu ii cred , sunt sigura ca cei doi au mers direct la leptopuri .

      Strang farfuriile , le spal si pornesc spre scari cand deodata imi aduc aminte ca frigiderul este deschis . Ma reintorc spre frigider  , dar inainte sa  il inchid observ ca nu mai era mancare , asa ca hotarasc sa merg sa cumpar .

      Urc la etaj imi i-au bani  , apoi cobor  , ma incalt in tenesi mei roz si pornesc spre   piata .  Merg ce merg pana cand intr-un tarziu ajung in fata  pietei  .

      Cumpar paine , carne , lapte , oua , etc . pana ajung  la ultimul punct de pe lista si anume mezeluri . Ma duc spre magazin   , cand deodata sunt lovita de cineva . Imi ridic privirea spre vinovat si era chiar Sai .

          - Scuza-ma  ...  Sakura !
          - Nu-i problema Sai , dar ce te aduce pe aici ?
          -  Fac cumparaturi  , dar tu ?
          -  Si eu am venit pentru cumparaturi , daca vreai pot sa te insotesc .

      El nu mai spune nimic , doar da aprobator din cap . Mergem spre magazin , cumpar mezeluri apoi hotaram sa mergem in parculetul de  vizavi pentru o scurta plimbare . Mergem intai spre  masina sa lasand  cumparaturile si pornim spre parc .

      Ne plimbam prin parc  cautand o bancuta libera , dar nu era . Mergem spre  raul din mijlocul parculetul , ne asezam si incepem sa privim apusul .  

       Nu stiu cand a trecut timpul dar m-am distrat . Am povestit impreuna cu Sai pana cand se insera facanduse ora  9 . El  insista sa nu merg pe jos , ci sa mergem cu masina sa .  

       In drum spre casa ii povestesc lui Sai despre  noul club , invitandul sa ne insoteasca pe mine si pe baienti   .  El accepta bucuros ivitati , deci ramane sa ne intalnim la ora 10 la club.

       Intru in casa , urc la parter si intru in camera lui Naruto . Se pare ca blondul dormea il clatin putin pana se trezeste si ii spun ca ar trebui sa se pregateasca pentru  ca la zece plecam .

      Ma duc si la Sasuke si il trezesc si pe el , ii spun si lui ce i-am spus lui Naruto si pornesc spre camera  mea . Inru in camera si pornesc spre baie .

      Intru in cabina  si dau drumul la apa . Picaturile de apa imi lovesc corpul , facanduma   sa simt o senzatie placuta . Ies din baie , imi usuc parul matasos , iar apoi ma schimb si sunt gata de plecare .
     
      Cobor la parter unde sunt asteptata de baieti  . Se pare ca n-au glumit cand au spus ca se vor pregati , sincer aratau
amandi beton , imi venea sa ii mananc .

      Sasuke purta  un tricou albastru inchis ,  peste el o  vesta de un albastru mia deschis  cu guler si  maneci scurte , o pereche de blugi verzi  , i pereche de tenesi negri , un medalion si pe manini bratari barbatesti cred .

       Naruto pe de alta parte purta un tricou verde fara maneci , care ii scotea in evidenta muschi , o pereche  de blugi pana la ghenunchi portocali , in picioare tenesi verzi cu portocaliu , iar  la gat un medalion cu o piatra frumoasa .
       
       La usa ne astepta Sai  ,  purta un tricou bleu , o pereche de blugi  negri , iar  in picioare o pereche de tenesi negri .  Parul sau portocaliu ramasese tot ciufulit , era asa de  frumos ca imi venea sa sar pe  el , dar m-am abtinut .

       Eu si Sai mergem in masina sa , iar Naruto si Sasuke in masina lui Sasuke . Tot drumul am discutat despre  noul club   .   I-am povstit lui  despre cautarea mea de geoburi .
       
      De cand i-au murit parinti  mei  acum  2 saptamani  , m-am simtit putin rusinata caci familia Uchiha trebuie sa ne intretina , asa ca  imi caut o slujba pentru a  strange bani  .

     Intr-un tarziu ajungem  la club , era superb .  Erau multi  tineri la intrare formand o coada atat de mare ca nici pana la anu nu mai intram . Intrau pe rand unul cate unul  , uni si platiu ca sa intre mai repede pentru ca nu aveau rezervare . Ne asezam la coada si astepam . Dupa ce trece o ora si se face 11 : 59 , Sasuke iese in fara lumi  :


            - In ritmul asta nu mai intam , veniti ! ne indemna Sasuke

        Mergem ce mergem pana ajungem in spatele clubului . O tanara deschide usa si ne pofteste inauntru .  Sasuke spune ca este o veche prietena .

        Clubul era aproape plin , era o incapere atat de mare , aproape cat casa lui Sasuke . Ne asezam la ultima masa  libera , iar Sai se  ofera  sa mearga sa comande , dar eu insist , iar pana la urma castig .

        Ma asez pe scaunel si comand .  Cat timp barmanul   aducea comenzile eu il priveam pe   roscatul din dreapta mea .  Intr-un tarziu apare si barmanul ,  spune unei chelnerite sa duca comanda la masa .

       Inainte ca ea sa plece spre masa imi i-au  paharul de  vin rosu   .  Sorbeam din pahar  , uitandma din cand in cand pe furis la tipul din dreapta mea . Se pare ca ii atrasesem atentia  , imi privea cand fata  , cand decolteul . Nu era un decolteu imens , dar sestul de maricel .

       Imi intind mana incet spre roscat prinzindui barbia , apropiinduma de urechea sa . Il intreb  daca vrea sa danseze , iar acesta se pare ca era incantat de oferta caci o accepta imediat .

       Mergem pe ringul de dans , iar chiar in acel moment incepe   Eli feat. George Hora - Studenta .  Incepem sa dansam  , nu era un dans tocmai decent totusi .  

       Dansam asa vreo ora , pana cand si cei trei idioti pe care i-am lasat la masa se ridica si se hotarasc sa danseze . Fiecare  invita pe cineva .  

        Mai trece o ora de dans si hotaram sa ne asezam , caci  de la 2 ore de dans am ramas extenuata .  Ma ridic de pe scaun dupa putin si pornesc spre baie . Ma aranjez putin , iar apoi ies .
 
       Ma indrept spre parter unde erau baieti  , dar sunt prinsa de mana si trantita  pe pat . Era chiar  roscatul  Daisuke , daca  tin bine minte . Ma prinde de maini , ridicandumi-le deasupra capului , iar apoi ma saruta apasat .

        Ce ma fac , cum scap ? erau  intrbarile care ma bantuiau




           

            Mya  :

                                Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Yn5q



              Daisuke :

   
                              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) M1k1


                 
            Cum arata cand a plecat la club  Sasuke :

   
             

                         Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) 7d98



              Cum arata cand a plecat la club Sakura :

                           
                              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) 5reg


Ultima editare efectuata de catre admina_admina10 in Lun 22 Iul 2013, 16:23, editata de 1 ori
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19Lun 22 Iul 2013, 16:22

Hey!!
Multumesc foarte mult de anunt
Un capitol frumos mie mi-a placut
dar vezi cand vrei sa inchei un paragraf lasa minim 4-5 randuri nu 2
astept nextul spor la idei in continoare
Sus In jos
Continut sponsorizat




              Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea se naste din ura (+ 16 )                 Iubirea se naste din ura  (+ 16 ) I_icon19

Sus In jos
 

Iubirea se naste din ura (+ 16 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-