Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke Hokage, voi ce credeti? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke Hokage, voi ce credeti? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke Hokage, voi ce credeti?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin
Eos

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Joi 23 Mai 2013, 21:41

Buna fete si baieti, am deschis acest topic pentru a va afla parerea, fata de decizia pe care a luat-o Sasuke. Dupa mine cred ca, Sasuke, a cam luato razna. :|
Am crezut ca nu vor mai fii surprize, dar acest capitol din manga ma lasat pe ganduri.
In general nici nu trebuie sa ne miram.
Din cate il stim noi pe Sasuke, e schimbator ca vantul. lough
As dori sa va dati cu parerea. Ce credeti de decizia brunetuui? think
Sus In jos
Mafioso
Academy Student
Academy Student
Mafioso

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 5

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Sam 25 Mai 2013, 23:20

Imi place cum gandeste, sincer iti dau dreptate la faza cu 'e schimbator ca vantul' . A luat o gramada de decizii in viata pe care le-a indeplinit, nu le-a indeplinit sau le-a indeplinit cu regrete. Itachi a fost cel care s-a bagat in viata lui. Itachi l-a schimbat de atatea ori. Dar Sasuke a dus o viata grea, mai intai a asistat la asasinarea clanului si in special a parintilor lui apoi disperat ca vrea sa il ajunga pe Itachi din urma s-a dus la Orochimaru apoi l-a omorat pe Itachi si apoi i-a parut rau si s-a intors impotriva frunzei si apoi l-a vazut iar pe Itachi care l-a convins sa protejeze satul ... in orice caz. Se cam grabeste sincer ... Nu cred ca are sanse sa fie Hokage... Dar cine stie :) Acum, nu stiu daca am sau nu dreptate dar Naruto vroia sa fie Hokage doar ca sa fie cunoscut si renumit, iar Sasuke vrea sa fie hokage ca sa protejeze si sa schimbe satul. Si nu te supara... Sasuke cand se axeaza pe ceva sau are ceva in gand... e greu sa-l opresti! :D Cam asta e parerea mea :P
Sus In jos
Andreea Woo ⊙ω⊙
Jōnin
Jōnin
Andreea Woo ⊙ω⊙

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Behind you! Did you see me?
acebook acebook : Andreea Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1235
Puncte : 1366
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Breaking :*
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy doll.

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Dum 26 Mai 2013, 00:29

Mie imi place mult de Sasuke,chiar daca a luat-o razna. Cred ca cu toti stiti de ce este Sasuke asa. Pentru cei care nu stiu :

Pai... cu toti stim cat de frumos este Sasuke,corect ? In primul sezon din Naruto,Sasuke avea mai multa faima decat personajul principal. Creatorii acestui anime nu au fost deacord cu asta. Asa ca l-au facut pe Sasuke mai rau astfel iesind Naruto in evindenta. Ati observat ca din ce in ce mai multa lume il prefera pe Naruto in loc de Sasuke ?

Chiar daca a fost acest mic conflict.....mie tot de Sasuke imi place. (Sa nu se inteleaga gresit : Imi plac toate personajele dar cel mai mult de Sasuke ! )
Totusi daca nu s-ar fi scimbat Sasuke,oare acest anime ar mai fi fost interesant ?
Aleg Naruto Hokage !!

See ya ! jos palaria in fata


Ultima editare efectuata de catre ★★ Andy Andu ★★ in Mar 04 Iun 2013, 20:31, editata de 1 ori
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Sasuke Hokage, voi ce credeti? Asss10Sasuke Hokage, voi ce credeti? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Dum 26 Mai 2013, 14:36

Lupta care va avea loc intre Sasu si Naru cu siguranta va avea ca motiv cine sa devina Hokage. Eu una l-as vedea pe Sasu Hokage, dar mai e Naruto, caruia toti ii stim visul. Si cred ca o sa-mi placa la nebunie acele episoade, mai ales ca acum Sasu se intoarce in sat. Am sa mor la fiecare episod, cu toate ca baga in continuare acele momente din copilarie, cam plictisitoare :) Naruto ar fi cel mai potrivit pentru titlul de Hokage :)
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Dum 26 Mai 2013, 22:45

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Asta e tot ce am de zis:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Mar 04 Iun 2013, 10:12

@ Juliana Gallagher =))))))))))))))))))))))))) Imi place cum gandesti. Itachi facepalm. Epic!
Acum revenind la subiect, cred ca Sasuke a zis asa nu stiu.. eu la sfarsit mereu imi imaginam nu stiu..altceva decat Hokage. Adica ce-i veni asa dins enin? Are pitici pe creier? =))) In fine, o sa vedem noi cine o sa fie Hokage si o sa ma bucur pentru el :3
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Mar 04 Iun 2013, 13:04

Nu. Din cate imagini am vazut, cred ca toti vor sa devina hokage. Dar acum sa fim seriosi, cam toti s-ar potrivi pentru acest post, desi fiecare are cate un defect:
1. Naruto este puternic, lupta cu inima, si ofera mereu o sansa adversarului. Nu il omoara deodata.
2. Sasuke si-a deschis mintea abia dupa ce a vorbit cu fratele sau. Sa nu mai zicem ca a parasit satul, si apoi a vrut sa-l distruga. Dar este foarte puternic, si vrea sa-si apere vechii camarazi.
3. Sakura are putere, si faptul ca practica medicina ne duce cu gandul la Tsunade varianta roz. Dar sincer, nu i s-ar potrivi.
4. Sa nu-l excludem pe Shikamaru. Poate nu are chiar o mare putere, dar are o minte geniala.
5. Nici Hinata si nici Neji [care din pacate e mort] nu trebuie uitati. Si ei sunt ninja a acelui sat, si eu sunt foarte puternici.
6. Iar daca va mai aduceti aminte de Kiba, in episoadele trecute, si el a exprimat odata o dorinta, aceea de a deveni Hokage.
7. Nici Lee nu e rau. Pana la urma, are multa forta, chiar daca e doar taijutsu.
In cele din urma, cred ca toti isi doresc acest titlu, la fel cum a zis si Hinata, in manga. Iar faptul ca Sasuke si-a exprimat dorinta cu glas tare, ne-a dat tuturor o urma de intrebare. Oricum, eu spun ca Hokage ar trebui sa devina Naruto, normal. Acum insa, fiecare cu parerea lui.
Mi-ar placea ca Naruto sa fie hokage, Sakura asistenta sa [cat si medic ninja] . :3
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Mar 04 Iun 2013, 14:07

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bineinteles. :) Am ramas socata cand am vazut asta in manga. Sincer, eu nu prea l-as vedea pe Sasuke purtand o uniforma de Hokage, si sunt sigura ca Naruto nu ar accepta. Cu toii stim visul blondului si presupun ca ne dorim ca el sa si-l indeplineasca, nu? Sasuke nu prea are o reputatie buna in Konoha, ceea ce ii cam slabeste sansele de a fi aprobata cererea lui de a deveni Hokage de catre Lorzii Feudali si ceilalti Kage.
Sa nu uitam ca urmeaza lupta pe care cu totii ne-o dorim. Lupta dintre Naruto si Sasuke va fi decisiva pentru titlul de Hokage. Eu una consider ca Naruto si Sasuke sunt la acelasi nivel, privind puterea. Deci, vom vedea ce planuri are Kishimoto pentru noi. Totusi, e logic ca Naruto va deveni Hokagele. Acest lucru a fost planificat de la inceputul serialului, si nu cred ca sensei Kishi are de gand sa schimbe ceva. Chiar el a mentionat intr-unul din interviuri ca ”Finalul e deja stabilit”. Asa ca, trebuie sa fim rabdatori pana la lupta si dupa,vom mmai dezbate acest subiect. :) Asta e parerea mea. :)
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Sasuke Hokage, voi ce credeti? Asss10Sasuke Hokage, voi ce credeti? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Dum 03 Noi 2013, 22:56

Cum doamne o persoana ce vrea sa distruga un sat, sa devina conducatorul acelui sat =))) Asta e prea ciudat =)))) cum sa crezi asta =))) e o minicuna =))
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Sasuke Hokage, voi ce credeti? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Vin 05 Sept 2014, 15:57

Ei, o sa spun doar ca avand in vedere ca Naruto a luptat atat de mult pentru asta si pentru a se face recunoscut in sat si ca asta este visul lui din copilarie mi-as dori ca Naruto sa devina Hokage. 
Dar na, Kishimoto a spus intr-un interviu ca s-a gandit mereu la Sasuke Hokage si cum Sasuke este personajul lui preferat, nu se stie. 
Plus ca toata lumea s-a decis dintr-o data ca vrea sa fie Hokage, gen Kiba =))))
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Vin 05 Sept 2014, 22:21

Am fost la fel de şocată ca majoritatea când am văzut declaraţia lui Sasuke cu privire la ocuparea funcţiei de Hokage. Nu ştiam dacă într-un sens bun sau rău... Well, intenţiile lui Sasuke sunt bune, el doar vrea să recapete onoarea clanului său şi să aducă un omagiu, am putea spune, în memoria lui Itachi, "pentru a arăta cât de grozav ar fi fost", aşa a spus după ce Madara l-a înjughiat. Nu ştiu dacă a fi Hokage e cea mai bună metodă, mi-ar părea rău dacă Naruto ar rămâne cu buza umflată. Sper doar ca Sasuke să-şi îndeplinească planurile altfel. Mi s-ar părea stupid ca ei doi să se lupte pentru funcţia de Hokage.
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Dum 21 Sept 2014, 10:38

Chiar ma gandesc ca la sfarsitul seriei Shippuden , Sasuke va ajunge Hokage! o.O
Daca chiar se intampla asta , eu o sa mor...
Desii nu prea il inghit pe Naruto , merita sa fie Hokage si pana la urma e visu lui si e personajul preferat  , deci fara sanse , Sasuke!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Of course!! With pleasure!
Let me think...
NO! Hell no!!!
^^
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Sasuke Hokage, voi ce credeti? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Mier 01 Oct 2014, 19:23

    Eu nu cred ca Sasuke ar fi un bun Hokage, nu cu atata ura in suflet. Nu e ca nu mi-ar placea de el, il ador, dar nu il vad acceptat de toti ca Hokage. Naruto ar fi mult mai potrivit pentru acest rol, intrucat are acea putere de a depasi infrangerile si de a schimba inimile oamenilor. Sa speram ca ii va aduce lumina in suflet si brunetului, caci altfel, nu are cum sa scape de toata acea suferinta.
    Totusi, abia astept sa vad ce intentii are Sasuke si care este ideea lui de Hokage. Cred ca vrea cu adevarat ca incidente ca cel petrecut cu familia lui sa nu se repete, dar prin crima si razbunare nu aduci decat si mai multa suferinta si ura. 
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Sasuke Hokage, voi ce credeti? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19Lun 23 Mar 2015, 19:47

Cred ca Sasuke nu putea sa fie un Hokage bun, Naruto este cel care merita acest titlu. Dupa cum stim si sfarsitul din manga..Sasuke nu si-a indeplinit acest vis nebunesc :)).
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke Hokage, voi ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke Hokage, voi ce credeti?   Sasuke Hokage, voi ce credeti? I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke Hokage, voi ce credeti?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-