Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
nuanta - Nuanța morții  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
nuanta - Nuanța morții  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nuanța morții

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alexandra Smith
Academy Student
Academy Student
Alexandra Smith

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 2

nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19Dum 26 Mai 2013, 18:46

Prolog


„ Chiar atunci când încerci din răsputeri să te ridici, apare o problemă. O rezolvi și alta se leagă de trupul tău. Mulți ar renunța la viață, și-ar curma-o fără pic de regret. Tu ce aștepți? Nu observi că ai început să vezi nuanța morții? Sau ești deja mort?

Capitolul 1

Sakura's point of view


      Stăteam cu capul rezemat de palmă, încercând să deslușesc scrisul hieroglific al profesoarei de geografie sau cum o mai numesc colegii ”scorpia”. Trebuia să recunosc că era inteligentă, însă nimic mai mult. În cel mai ”elegant” mod îți arunca o notă mică în catalog, ceea ce o satisfăcea teribil de tare. Se bucura când ne vedea că suferim. Uneori, ajungeam la concluzia să cred ca ea este ma mult un robot programat în feluri complicate pentru a face viața elevilor la acest liceu mult mai grea. Mă uimea cum de mai avea glas, având în vedere că ziua întreagă țipa pe holuri, în cancelarie, în sălile de clasă, în biroul directorului și în alte locuri pe care naiba le-o mai știe. Mie cel puțin, mi-era al naibii de nesuferită.

        - Domnișoară Haruno, vreau un telefon de la părinți în cel mai scurt timp posibil! spuse ea, lăsându-mă cu un gust amar. Mă scârbea, pur și simplu nu puteam să-mi imaginez cum ceilalți profesori sau soțul ei o suportau. O priveam dezgustată, parcă vrând s-o sugrum. Vocea ei subțire mă făcea să cred că au scârțâit zgomotos frânele unui automobil. Sinceră să fiu, abia aștept să termin liceul.

      Fără să realizez, îndoisem colțul foii pe care cu chiu, cu vai trebuia s-o predau înapoi. Nu m-am panicat deoarece nu aveam motive. Doar trebuia să găsesc o soluție și sunt sigură că știu cui îi voi cere ajutorul. Sunt sigură că Ino știe cu siguranță unde este xeroxul, ceea ce mă bucura și mă făcea să mă mândresc că am o amică asemeni ei. Noi două ne ajutam reciproc la fiecare lucru, rezolvam problemele împreună. De obicei, stăm aproape tot timpul una lângă cealaltă. Suntem prietene de când eram la grădiniță, ceea ce ne-a legat foarte mult. Considerăm că nu suntem doar prietene, suntem niște surori unite.

      Liniștea se așternu în clasa noastră, imediat ce ușa a fost bușită de perete. Ridic plictisită capul, privind costumul negru al barbatului ce ne privea cu spaimă din tocul ușii. Eram oarecum surprinsă, așa ceva nu se mai întâmplase până acum. Acest liceu era unul în care doar muștele se auzeau, de asemenea fiind un loc ce mă plictisea teribil de tare.

        - Îmi pare rău, copii, orele se vor inaliza acum! Afară! spuse bărbatul parcă urmând să leșine. Nu aveam idee despre ceea ce se întâmplase, dar un lucru știam sigur: acasă = laptop. Uram orele de umplutură. Obișnuiam să ac totul într-un ritm alert, ceea ce mă făcea să fiu caracterizată ca o ”tipă hiperactivă” ceea ce nu mă prea încânta. Da, adevarat, eu sunt o persoană activă însă urăsc oamenii prea agitați.

      Individul a dispărut în scurt timp, iar toți elevii au început să-și facă bagajele. Eu, fără prea mult efort, îmi bag în geantă obiectele și mă apropii de fereastra clasei, privind relaxată și ignorând agitația din jurul meu. Eram indiferentă acestei întâmplări. Consideram că nu era necesar să-i dau atenție, din moment ce nu mă interesează. Nu-mi doresc nimic de la acest liceu, vreau doar să trec mai departe fără prea multă dificultate. La urma urmei, nu merită să trăiesc printre oamenii ce nici măcar nu mă observă. Dacă aș putea, i-aș sugruma pe toți. Doar că regulamentul nu-mi permite acest lucru...

      Dau jaluzelele la o parte, astfel reușind să privesc în curtea școlii. Ce vedeam? Doar adolescenți fițoși, îmbrăcați în diferite ținute de discotecă. Nu respectau nici o regulă, ceea ce mă facea să-mi pierd răbdarea. Cât de inculți pot fi? Ei nu observă ca ceilalți se îmbracă corespunzător de școală? Nu cred. Se văd doar pe ei înșiși, bogâțiile sunt punctul lor forte. Îi urăsc cu atât patos încât mi-aș dori ca eu să îi spânzur. În fine, până la urma cineva trebuia s-o facă. Daca nu eu, atunci cine? Caracterul lor mă face aproape să plâng de nervi, lucru pe care nu prea obișnuiesc să-l fac.

      Răsuflând adânc, dezgustată de prostia ce se râspăndea rapid în lumea asta nulă, observ cum cineva îmi face de jos cu mâna, aproape sărind în sus. Confuză, mă încrunt ca să văd mai bine la distanță. Ceea ce am văzut m-a lăsat cu gura cascată. Copiii de 14 ani... Fără creier...




[i] Primul fic pe forum, stiu, necorectat. Sorry about that x_X Sper ca v-a placut. :)
Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Re: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19Dum 26 Mai 2013, 18:49

Prima nr1 Promit ca dau edit happy

Prima nr1 nr1 happy2 Tanananananananana nr1
Asa, gata cu laudele.
Foarte frumos primul capitol. Am cautat in disperare greseli, dar nu am gasit pre-a multe( nu le spun, ca sa nu creada lumea ca te critic happy2) Descrierea este foarte frumoasa, cat si inceputul povestii. Mor de nerabdare sa aflu se s-a intamplat, si cine este la geam? Ino?? Sasuke?? Habar nu am... Cam scurt, nu imi satisface poftele, dar merge...(OMFG... Cum a sunat asta lough rolling on the floor ) Dar stai asa...nu ai scapat... Ti-am spus clar ca vreau sa ma anunti cand incepi un fic, mai ales asa frumos. Dar tu, noooooo. Nimic. :>.<: De acum daca nu ma anunti vin si te sugrum. Te omor!! biciuitor biciuitor down take this! Oricum, il ador in love , si daca nu ma anunti cand vii cu nex-ul, stii bine ce se intampla take this! Asa ca, pe pupicesc kiss si spor la scris happy2

Kiddo was here... ^_^ they see me trollin\
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Re: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19Lun 27 Mai 2013, 10:06

Buna am trecut si eu pe la ficul tau imediat ce l-am citit. Oau chiar este tare si imi place atitudinra Sakurei. De asemenea, te pricepi bine la descriere si nici nu ai folosit dialogul in exces. Mai mult nu am ce sa spun ca este abia primul capitol . Sunt foarte curioasa cum ai sa dezvolti ideea pe parcurs. Asa ca hai repejor cu next-ul . Spor la scris si succes la idei
ps: sa ma anunti si pe mine
Lots of love from Lola kiss
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Re: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19Vin 31 Mai 2013, 21:51

Hello my darling. *hug* Spui ca este primul tau fic pe acet forum, mnu? Hm, deci nu este "primul" tau fic? Mna, nu asta conteaza, te descurci bine, chiar foarte bine. Acest prim capitol mi-a placut, chiar m-a incantat. Atitudinea Sakurei este foarte interesanta, imi place asa. Titlul tau este .. pf... eu una il ador. De aceea am si intrai aici cat de repede am putut :)) Okay darling, eu astept continuarea. Bafta *hug*
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Re: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19Vin 31 Mai 2013, 22:02

Hey am ajuns si eu la ficul tau si pentru o incepatoare pot spune ca te descurci chiar foarte foarte bine...dac acum esti atat de buna, cred ca atunci cand vei mai avansa vei deveni o adevarata scriitoare!Cu titlul...
imi place acest prim capitol, desii nu sunt o fana a descrierii, vorbind ca o "experta" fara sa tin cont de gusturile mele, te-ai descurcat impecabil dupa parerea mea!
Tino tot asa, sper ca pe parcurs sa-mi atragi atentia mai mult cu ceva mai multa actiune!
Anunta-ma la netx!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
nuanta - Nuanța morții  Asss10nuanta - Nuanța morții  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Re: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19Joi 29 Aug 2013, 16:09

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




nuanta - Nuanța morții  Empty
MesajSubiect: Re: Nuanța morții    nuanta - Nuanța morții  I_icon19

Sus In jos
 

Nuanța morții

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-