Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Dum 26 Mai 2013, 23:14


Hey!
Am deschis acest topic deoarece majoritatea oamenilor pe care ii stiu si cu care impart acelasi hobby,adica cititul de manga cred ca Sakura chiar este un personaj nesemnisficativ si un ninja nefolositor care mereu face pe "domnita aflata la anghie" si care nu stie altceva decat sa isi planga de mila si sa faca pe desteapta in fata lui Naruto..Eu sincera sa fiu niciodata nu am avut la suflet acest personaj, mi se parea mult prea sensibila si putin egocentrica..dar dupa mai multe capitole din Shippuden chiar am inceput sa o simpatizez iar cand am vazut ultimul capitol din manga,am ramas perplexa de atitudinea ei de la sfarsit:

Voi ce credeti?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Team 7 forever!


Ultima editare efectuata de catre Juliana Gallagher in Mar 28 Mai 2013, 15:58, editata de 1 ori
Sus In jos
Andreea Woo ⊙ω⊙
Jōnin
Jōnin
Andreea Woo ⊙ω⊙

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Behind you! Did you see me?
acebook acebook : Andreea Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1235
Puncte : 1366
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Breaking :*
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy doll.

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Lun 27 Mai 2013, 20:13

Eu o ador pe Sakura ! Ganditi-va si voi ( aceeia care o "urasc" pa Sakura ) Daca nu ar fi fost ea,multi dintre ninja importanti nu ar mai fi fost acum ( vreau sa spun ca ar fi fost morti,caput ! )
Sincer si eu am ramas uimita. Vedeti ! Sakura e uimitoare chiar daca nu are cine stie ce putere ! Este un ninja medical ! Si asta conteaza mai mult
!


P.S. : My Opinion !!
Sus In jos
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin
Eos

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Lun 27 Mai 2013, 20:45

Sunt de acord cu Andy, chiar daca nu este la fel de puternica ca Sasuke si Naruto, este un ninja medic excelent si cu o forta monstuoasa. lough Dupa cum stim cu toti, la inceputul serialului Naruto, mereu trebuia protejata fiind ,, domnita la ananghie'', iar acum in Shippuden zici ca-i iadul pe pamant( in unele episoade). In general Sakura nu este cea ce pare, de multe ori a dat dovada de curaj, cum ar fi in acest capitol din manga. dap !
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Lun 03 Iun 2013, 14:31

O ador pe Sakura <3, imi place tot la ea, indiferent ca este violenta cu Naruto si mai stiu eu ce ... O admir pentru faptul ca este curajoasa si pentru iubirea sincera pe care o are pentru Sasuke ( cred ca mai este indragostita de el.. ). Mi-a placut acest capitol, in sfarsit echipa 7 din nou impreuna <3. De cand asteptam asa ceva <3.
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Mar 04 Iun 2013, 10:05

Nu stiu voi, dar eu ii da dreptate si lui @ Juliana Gallagher. Singurul lucru care nu-mi place la ea e cum se poarta adica e asa prea diva cateodata (mai bine zis de multe ori). Mereu cand il lovea pe Naruto era ceva de genul "What the heck are you doing to my husband?". O apreciez pentru munca ei si ca salvat multi insa o parte din personalitatea ei e enervanta din cale afara. :))))
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Dum 09 Iun 2013, 20:42

Inca cateva actiuni impresionante ale Sakurei dupa parerea mea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Asta chiar m-a lasat perplexa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Ador figura pe care o are Sasuke: well? awesome right?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Si cea mai tare parte:
Renasterea celor 3 sannini:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sakura intr-adevar este putin mai slaba ca Naruto si Sasuke,pentru ca...in jurul lor se invarte tot anime-ul si,asta e!Dar cu toate ca este doar un personaj secundar,ca sa zic asa, cred ca ea le poate face fata cu brio dap !
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Lun 10 Iun 2013, 14:54

Am citit manga, si la fel am ramas si eu cand am vazut acele imagini. Imi place mult cum ii sta Sakurei cu rombul pe frunte, imi aduce aminte de Tsunade. Ma intreb totusi de ce a aparut pe chipul ei, are legatura cu jutsul medical pe care il foloseste?
Ma rog. Sakura e tare. :)
Sus In jos
Alyx99
Academy Student
Academy Student
Alyx99

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Battlefield
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Hobbyurile mele sunt desenul , crearea de amv-uri si scrisul.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Mar 23 Iul 2013, 07:59

Acesta este Byakugou . Byakugoul nu te trateaza de rani , te regenereaza si te intinereste ( daia cand Byakugoul lui Tsunade este slab Tsunade este batrana). De asemenea odata ce ai dobandit Byakugoul il poti convoca pe Katsuyu( puterea lui Katsuyu depinde de puterea Byakugoului) . Cu ajutorul acestui jutsu poti folosi tehnica Forta o o mie de juts-uri (sau asa ceva) si Creation Rebirth.
Sper ca te-am ajutat @Ambriel Malphas !
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Mar 30 Iul 2013, 19:27





Sakura e nefolositoare? Cine l-a invins pe Sasori? (cu putin ajutor din partea bunicii Chiyo?) Cine l-a vindecat pe Kankurou? Cine, cine, cine? Sakura nefolositoare? Nu prea cred! happy2
Ca sa nu mai zic de episoadele din manga, cand izbucneste, activandu-si semnul acela, ca al lui Tsunade! Si mai face si Tehnica Invocarii alaturi de Sasuke si Naruto. Poate ca nu e la fel ca ei, dar puternica evident ca e.



Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Mar 30 Iul 2013, 22:07

Spre deosebire de voi eu cred ca ajuns la acelasi nivel cu Sasuke si Naruto. Mi-a placut de la inceput de ea, mi se parea amuzant ce ii facea lui Naruto si in plus semanam la caracter (doar ca eu urasc sa fiu vreo domnita la anangie). Iar in Shippuden si Manga n-am ce zice, respectele mele ca reusit sa ajunga asa de puternica.
Cam atat am avut de spus.
Ja ne !
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-&quot;

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Mier 31 Iul 2013, 01:10

Eu nu citesc manga! ike 
Adica, daca citesc , ce rost mai are sa vad anime-ul? think  Mdea..
Dar pot sa-mi dau cu parerea . Cred ca Sakura a atins de mult un nivel foarte inalt si ca e foarte puternica, indeajuns cat sa fie comparata cu Naruto sau Sasuke fara mari diferente. Ea doar decade in fata persoanele pentru ce simte si ca e fata. down  Da, nu asa se face.
Deci, da, Sakura e foarte puternica. dance2 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Asss10Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Mier 30 Oct 2013, 10:57

Ea a salvat multe personaje esentiale de la moarte si sincer, desi in prima serie era o pisicutaa speriata in shippuden este foarte puternica.
Doar ea a reusit sa il omoare pe Sasori, un ninja estrem de puternic.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Dum 03 Noi 2013, 18:51

Pana acum a dovedit ca e mai puternica ca alta data
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19Sam 06 Sept 2014, 00:59

Cum am mai spus si la alte topicuri, nici nu se mai pune problema cum ca Sakura ar fi o pisicuta speriata sau nu. Este extrem de puternica.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! Empty
MesajSubiect: Re: Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!   Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu! I_icon19

Sus In jos
 

Sakura:pisicuta speriata...Vezi sa nu!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sakura-