Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Desenele mele  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Desenele mele  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Desenele mele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mar 02 Iul 2013, 21:13

Heiiiiii! M-am gandit sa postez si eu cateva din desenele mele. Sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deci, ce parere aveti?
Sus In jos
Adequo Tenebris.
Academy Student
Academy Student
Adequo Tenebris.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Întuneric.
acebook acebook : https://www.facebook.com/rallu.pop

Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Da.

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mar 02 Iul 2013, 23:14

Chiar ai talent .Ţine-o tot aşa, Sakura ţi-a ieşit genial in love De-abia aştept să postezi şi alte desene puppy eyes 
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mier 03 Iul 2013, 11:52

Ma bucur ca iti plac. O sa incerc sa mai aduc desene cat de curand. dap !
Sus In jos
Sabrina
Genin
Genin
Sabrina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 44

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mier 03 Iul 2013, 12:21

Intradevar, cel cu Sakura este foarte frumos. Trebuie sa te axezi mai mult pe detalii, umbre, intensitate. Eu nu ma pricep prea mult la desen fiindca n-am exersat, dar imi pot da seama dupa aspect la ce mai trebuie lucrat. Incearca sa faci desene alb-negru, iar dupa ce te perfectionezi la ele incerci si color. Poti sa te uiti pe Youtube la niste tutoriale, fiindca ai potential si presimt ca ai sa evoluezi usor. Sper sa aduci desene cat mai curand cum ai mentionat mai sus, fiindca daca exersezi o sa ajungi sa faci ceva foarte frumos.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Joi 04 Iul 2013, 15:17

Heii! Am adus ceva nou.
Sper sa va placa.
Mie mi se pare chiar reusit.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-"

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Joi 04 Iul 2013, 15:38

Genial! :x
Chiar ai talent!kiss 
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Joi 04 Iul 2013, 16:18

Desenele sunt cute, temele abordate de asemenea cute, dar nu cred că sunt toate originale. Presupun că ai avut modele? Dar chiar şi dacă ai avut, nu e problemă, e foarte bine. Însă la ce trebuie tu să lucrezi cel mai mult este la lineart, îl faci cam nesigur, fără o formă bine definită (nu mă refer la forma personajului, ci la contur în sine) şi la umbre, detaliile în creion mai exact. Cel mai bun exemplu e ultimul desen cu Lucy, la ea ai dat cu degetul peste creion, dar se vede blurat şi nu prea bine, îţi sugerez dacă vrei să umpli totul în creion, saă faci umbre şi lumini, trebuie mai întâi de toate să faci ulor cu creionul zonele unde pică totul. Lumina şi unde apare şi umbra, după când ai dat cât trebuie (mai mult sau mai puţin cu creionul) atunci dai cu degetul. Trebuie să pui mult creion, nu puţin şi dai, fiindcă aşa arată murdar. La ce ar mai trebui să lucrezi tu ar fi la proporţii, îţi sugerez să faci un schelet ca schemă mai întâi, chit că de uiţi pe un desen ca să-l reproduci, pentru a putea după să vezi cum vin oasele, muşchii proporţionaţi. Dacă ai probleme la ei, îşi recomand să te uiti pe o carte de biologie la schelet şi muşchii corpului. E important ca să ştii să pui totul la locul lui.
Desenele sunt drăguţe, îmi plac în general şi sper să mai aduci şi altele. <3
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Joi 04 Iul 2013, 16:31

Mersi pentru sfat Calipso. Cu referire la desene, nu sunt facute din propria imaginatie. Rar fac un desen care sa fie creat de mintea mea. Imi place sa fac mai mult desene observand poze cu diferite personaje dupa cum le-ai vazut pe cele de mai sus. Stiu ca mai am mult de lucru la desene, dar nah....nu m-am agitat atat cu asta. E mai mult un fel de hobby, ceva ce ma relaxeaza.
Sus In jos
♀_Obsesia_♀
Genin
Genin
♀_Obsesia_♀

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In fata unui monitor. Logic, nu?
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Imi petrec majoritatea timpului visand. Uneori pierd si ultima farama de ratiune care m-ar putea trezi la realitate.
Stare de spirit Stare de spirit : Relativ buna. Pana la urmatorul atac de panica &quot;Je suis LEJER.&quot;

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mar 09 Iul 2013, 14:41

Sunt minunate, atat de frumoasee!
Chiar daca nu sunt din ptropria imaginatie cum zici tu, acolo este un stop , din acest ingredient magic.

Sper sa mai pui.
X.O.X.O
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Dum 19 Ian 2014, 19:29

Hello minna! Am adus trei desene noi. Nu sunt cine stie ce, far cred ca merg. Sper sa va placa si voua. °(^_^)°

Ingerul, l-am desenat in jurnalul meu. Nu mi-a iesit perfect, dar cred ca merge. 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe asta l-am facut de Halloween. Nu le prea am cu acoarelele, dar cred ca e ok.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Siiii, personajele indragite de toata lumea... Tom & Jerry ^_^
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Desenele mele  Asss10Desenele mele  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mier 12 Mar 2014, 12:41

Primele desene, cele de pe ImageShack, nu imi apar sad 

Ultimele sunt foarte dragute. E adevarat ca mai ai de lucrat insa totul are un inceput.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Dum 30 Mar 2014, 23:50

O sa incerc sa editez postarea cat de curand, sa incarc pozele din nou. Numai sa le si gasesc. Ma bucur tare mult ca iti plac desenele mele.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Desenele mele  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19Mier 27 Aug 2014, 18:21

Nu pot vedea primele desene, sper sa le editezi si cand faci asta sa-mi dai si mie un mesaj, te rog :*
Celelalte desene sunt foarte dragute, imi place mult cel cu Tom&Jerry, e asa de cute <3
Sa mai postezi :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Desenele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Desenele mele    Desenele mele  I_icon19

Sus In jos
 

Desenele mele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-