Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire demonica - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire demonica - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire demonica

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Ce parere aveti despre acest fic?
Îmi place foarte mult
Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_lcap81%Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_rcap
 81% [ 21 ]
E drăguţ
Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_lcap15%Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_rcap
 15% [ 4 ]
Se putea şi mai bine
Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_lcap4%Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
E oribil
Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_lcap0%Iubire demonica - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 26
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 15:23

Uitati next-ul:



Capitolul 3: Doar un vis



Din perspectiva Sakurei:


Doar un vis...vis...e doar un vis! Asta-mi tot repet in minte de cand l-am cunoscut pe Sasuke acum 3 ore..Spune ceva despre demoni si puteri supranaturale,parul meu a devenit roz,iar ochii verzi. E un vis,sunt sigura ca e un vis,unul foarte ciudat care sper sa se termine cat mai curand..Nu poate fi real,stiu asta,e imposibil.Nu exista demoni,nicio putere supranaturala,iar cat despre parul si ochii mei,acesta e cel mai bun argument care arata ca totul e un vis. Nu m-am gandit deloc atunci cand  i-am spus "demonului " sa se ascunda in camera mea,deci si asta ar putea fi din cauza faptului ca visez!


Sunt in drum spre Hinata,sapca mi-a cazut,dar nu conteaza .Daca-mi vede parul ce? Pana la urma e doar un vis,nu e mare lucru daca afla ca mi s-a schimbat culoarea parului.


Hinata e cea mai buna prietena a mea,desii e doar cu cateva luni mai mare decat mine ea e sefa. Parul ei e brunet cu reflexii violet, e lung cam pana la jumatea spatelui,ochii ii sunt movulii . Ne intelegem bine,nu ne-am certat niciodata si suntem prietene din clasa a 3-a .


Locuim impreuna datorita rebeliunii Hinatei. Eu nu mi-am cunoscut niciodata parintii ,am fost crescuta de matuasa Tsunade,o femeie blanda cu parul auriu care inca mai locuieste in casuta ei veche si micuta.Desii am rugat-o de atatea ori sa-mi spuna cum m-a gasit,ea nu m-a ascultat niciodata,evita subiectul cat de mult putea,cand eram mai mica nu puteam intelege de ce facea asta,dar acum am inceput sa cred ca o facea pentru a ma proteja,totusi de ce sa ma protejeze? de propriul meu trecut?  Cand eram alaturi de ea locuiam intr-o casuta cu o singura camera,acolo aveam tot ce ne trebuia pentru a supravietui. ,


In clasa a 3-a mam imprietenit cu Hinata,ma mai invita pe la ea din cand  in cand,asa am aflat ce parinti iubitori avea. Timpul a trecut destul de repede,gandurile noastre s-au schimbat,numai vroiam jucarii si papusi,vroiam sa avem parte de iubire si rebeliune,doream sa ne luam viata in maini,sa fim pe cont propriu.


Eu si Hinata am strans bani de la varsta de 10 ani sperand ca intr-o zi sa ne putem muta impreuna,aveam bani din alocatie,dar nu ne ajungeau,la rugamintea matusii Tsunade am inceput sa vindem lucruri de prin casuta noastra,lucrurile pe care nu prea le foloseam. Aveam nevoie de bani ,trebuia sa facem ceva.Pe langa alocatie Hinata pastra banii de buzunar pe care-i primea in fiecare zi de la parintii ei.

Cand am strans destui bani  pentru a cumpara un apartament si pentru a-l mobila  Hinata le-a spus parintilor ei despre planul nostru,nu i-au dat voie sa se mute la inceput spunandu-i ca nu are varsta potrivita pentru a locui de una singura,le-a spus ca voi fi si eu cu ea ,au refuzat chiar si asa,am reusit sa-i convingem spunandu-le ca-i vom vizita cel putin de doua ori pe saptamana.Bineinteles ca era o miciuna,dar aveam nevoie de asta ca sa ne putem muta.Au inghitit-o repede si asa am reusit sa ne mutam. Cat despre mine,Tsunade s-a bucurat foarte mult cand i-am spus despre planul nostru,imi era destul de greu sa o parasesc,nu doream s-o fac,dar ea mi-a spus acea zicala veche : " Daca iubesti pe cineva ,elibereaza-l! ". Am inteles-o ,ma iubea si dorea sa ma vada fericita ,nu vroia sa ma tina legata de ea pentru tot restul vietii,asa ca am plecat de acolo fara regrete.

O! Am uitat sa mentionez faptul ca eu si Hin suntem la licee diferite acum,cu toate astea inca ne intelegem perfect,altfel nu ne mai mutam impreuna.

Ne-am cumparat un apartament la etajul  3 al unui bloc localizat cat mai departe de parintii Hinatei. In doua zile l-am mobilat complet. Apartamentul nostru are si balcon,ceea ce ne-a placut cel mai mult la el. Avem multe camere,daca stai sa le numeri sunt...pai e asa: doua dormitoare,baia,bucataria,sufrageria ,deci in total 5 ! A,da! Mai avem si un holulet micut .


Au trecut cateva  luni de cand ne-am mutat,acum ne-am implinit visul,spre deosebire de visul pe care il am acum cu demonii si brunetul acel vis era unul real,ceva ce trebuia sa facem pentru a ne simtii implinite. Visul pe care-l am acum e doar din cauza oboselii cu scoala si restul.

Revenind la intamplarile de aici:
Acum  Hin  se ocupa de gatit. Ma apropii de ea intreband-o ce gateste. Imi raspunde  ironic fara sa ma priveasca : "mancare" . Imi arunc ochii in tigaie , ombleta cu sunca,la ora asta? De obicei ea tine la silueta ,iar seara gateste doar salate si tot feluri de mancaruri cu foarte putine calorii. Ce o fii cu ea?O,stai! Mi-am amintit! Visez! Totul face parte din vis,acum inteleg totul.


E destul de surprinzator ca eu ma descurc la aproape orice numai la gatit nu,dar asta-i viata,nu poti fii bun la toate. Stiu si eu sa gatesc ,dar nu prea multe,doar prajeli ,si pentru asta Hinata nu ma lasa niciodata sa gatesc.


Scot doua farfurii din dulap si le asez pe masa, apoi asez si doua furculite si doua cutite. Hinata pune ombleta in farfurii,tigaia la locul ei si se aseaza langa mine la masa. Fara sa vrea isi arunca privirea spre mine,face ochii mari cat cepele ,se ridica de la masa apropiindu-se si studiindu-mi parul atent.

- Nu-mi vine sa cred! exclama ea analizandu-mi firele de par roz.
- Hin...Iti pot explica... incerc eu sa-i spun ceva ,dar sunt intrerupta de ea.
- Ce sa-mi explici?! Ca te-ai vopsit fara sa-mi ceri parerea?! De asta purtai acea palarie ,nu? Credeai ca nu o sa-mi placa culoarea parului tau?! spune ea uimindu-ma.
- P-poftim...?!  exclam eu uimita.

Poate ca nu-i nicio problema daca o las sa creada asta.Pana la urma nu conteaza,e doar un vis,nimic altceva,doar un vis!  Hinata ma intreaba unde am gasit o vopsea ca asta,apoi tot ea ma intreaba daca am amestecat vopseaua blonda cu cea rosie.Neavand prea mult chef de expilcatii ii raspund cu un simplu "Da!" . Hin  ma complimenteaza spunandu-mi ca arat foarte bine asa,ii multumesc dupa care ne apucam de mancat. Termin repede si ma intorc in camera mea spunandu-i Hinatei ca in aceasta seara ma voi culca devreme pentru ca sunt foarte obosita.Aceasta ingana un "ok" putin dezinteresat.

Ajung in camera mea care e complet goala. Unde o fi disparut Sasuke? Ma uit prin toate colturile camerei gandindu-ma ca se poate sa se fii ascuns,dar nu-l gasesc . De ce sa fii plecat? Si mai important : Unde s-o fi dus?
Dar asta e! Treaba lui! Pana la urma e doar un vis!

Ma trantesc in patul meu moale cu asternuturi catifelate. Sper sa adorm cat mai repede si sa ma pot trezii din acest vis!  Nu ma mai gandesc nici umpic sa ma schimb la pijamale , totul e un vis ! Numai conteaza cum sunt imbracata!

Inchizandu-mi ochii simt cum o briza usoara imi invaluie trupul . Oare si asta face parte din vis?
Spre norocul meu somnul ma fura imediat dupa asta.

***

Imi deschid usor ochii . Insfarsit! Acel vis ciudat s-a terminat insfarsit! Ma ridic in sezut asezandu-ma pe marginea patului,imi las picioarele usor in jos asteptand sa atinga podeaua,dar in loc de parchetul rece [,] ce ar fi trebuit sa-l simt sub talpi dau pesste ceva moale si pufos. Oarecum speriata imi arunc privirea spre locul unde am calcat . Aici am parte de ditamai surpriza ! Brunetul din visul de aseara dormea dus langa patul meu. Se pare ca ceea ce simtisem eu sub talpa erau urechile lui de vulpe.Imi mai intind unul din picioare atingandu-i urechile pufoase,acestea se misca sub talpa mea facandu-ma sa am parte de o senzatie ciudata.
Ridicandu-mi picioarele in pat incep sa tip ca descreerata, brunetul se trezeste buimac cu o fata de pisoias. Aww! Cat de dragut e cu fetisoara asta atat de dulce!  
Sasuke se urca repede langa mine acoperindu-mi gura cu ambele maini.Imi spune sa ma opresc din tipat petru a nu o trezii pe movulie. Probabil de refera la Hinata.
Imi zaresc o suvita de par ,culoarea lui fiind roz, imi indrept privirea spre corpul meu ,se pare ca port hainele de ieri. Imi intorc privirea spre chipul brunetului ,raman incremenita privindu-i ochii  abisali ce te fac sa uiti pe ce planeta esti. Apropo de planete,oare pe care din ele sunt acum? Caci pe Pamant cu siguranta numai sunt.  Se poate sa mai visez inca?

Sunt deranjata din gandurile mele de catre Sasuke ,care isi indeparteaza mainile si imi spune sa fac liniste. Incep sa repet cu voce tare ca e doar un vis,pe chipul brunetului se poate citi nervozitatea de care sufera. Desii incercam sa-mi introduc in cap idee unui vis tot nu puteam crede in totalitate acest lucru.  

- Opreste-te! Nu-i niciun vis! E pura realitate! izbucneste brunetul nervos strangandu-ma cu putere de ambele brate.
Incep sa ma zbat spunandu-i ca nu poate fi real. Ma potolesc atunci cand se tranteste peste mine spunandu-mi ca daca mai continui asa o sa devin micul lui dejun . Stau o clipa pe ganduri apoi realizez ceva ce ma deranja.
- Da-te jos de pe mine! spun eu pe un ton calm privind intr-o parte .
Puteam simti roseata din obrajii mei. Eram rusinata intr-un fel,dar si furioasa in acelasi timp. Dintotdeauna am urat acest mod al unui baiat de a aborda o fata, asa aratandu-si ei superioaritatea.  

Fara a  schita vreun fel de sentiment pe chip, brunetul se da jos de pe mine si se aseaza pe marginea patului sprijinindu-si coatele pe genunchi.  Ma ridic si eu in capul oaselor prvindu-l.

- Ti-am spus si ieri! Credeam ca ai inteles totul,dar se pare ca mi-am racit gura degeaba! spune el cu mahnire in glas.
- Toate chestiile alea despre demoni ? Sunt doar aberatii ale imaginatiei mele ! Stii de ce? Pentru ca visez! ii spun eu pe un ton serios.

Baiatul incepe sa tremure inclestandu-si mainile semn ca nervozitatea l-a cuprins dinou,de data aceasta pana la limita.

- Nu stiu cum ti-as putea demonstra ca nu e un vis! Esti atat de grea de cap! spune el pe un ton putin mai calm.
- Hey! Eu nu te-am insultat pe tine! strig eu iritata.

Astept sa se i-a la cearta cu mine,dar in loc de asta el se afunda intr-o tacere profunda. Renunt la gandul de a mai tipa la el si incerc sa ma calmez.

- Asta e ! rosteste el deodata.

Urca dinou in pat apropiindu-se de mine.Isi sprijina mainile in palme pe asternuturile patului apropiindu-si chipul de al meu.

-C-ce vrei sa faci?il intreb eu confuza.
- Iti demonstrez ca nu visezi,rosteste el pe un ton dulce.

Un fior rece imi strabate corpul. Ce idee i-o fi trecut prin capusorul ala de vulpe? Vulpe....oare e vreun siretlic? Ma gandesc ca daca se trage din vulpi s-ar putea sa ma pacaleasca cumva,nu? Dar...pana la urma acesta e doar un gand copilaresc.

Isi intredeschide buzele apropiindu-se mai mult,incep sa tremur usor,totusi nu simt frica ci doar un fior. Imi inchid repede ochii atunci cand constat ca mai are doar cativa centrimetri pana la chipul meu. Sa nu ma sarute ! Sa nu ma sarute! Incep sa-mi repet aceasta fraza in minte strangandu-mi ochii. Nu vreau s-o faca,chiar daca e doar un vis!   Deodata simt o presiune  asupra lobului uneia dintre urechi. Acest fapt ma face sa-mi deschid ochii brusc ,observand ca acea presiune se datoreaza brunetului sau,mai precis dintilor lui.
Simt dinou cum obrajii mi se inrosesc. Brunetul se indeparteaza de mine privindu-mi chipul .

- Vezi? Nu-i un vis! imi spune el afisand un zambet satisfacut .
- I-idiotule! rostesc eu nervoasa ducandu-mi mana la urechea de care am fost muscata.
Brunetul incepe sa rada privindu-mi chipul rosu.
- C-ce e asa amuzant?! il intreb eu confuza.
- Fata ta...e atat de rosie !  spune el printre rasete.
- N-numai rade! M-ai abuzat  s*xual!



Asta a fost tot.Sper ca v-a placut!


Iubire demonica - Pagina 2 U7ud


Zambetul tau ma trezeste  ♥️
 ♥️ Zambetul tau ma hraneste
Zambetul tau ma orbeste   ♥️
 ♥️ Pana la urma ma plictiseste


        Ficurile mele:

 ♥️  Love and Hate  

 ♥️   Iubire demonica

 ♥️  Ajuta-ma sa ma regasesc !!! +16  - in colaborare cu Horor


Ultima editare efectuata de catre Alee in Sam 27 Iul 2013, 13:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 15:32

Edit mai tarziu
In primul rand vreau sa iti multumesc de anunt
deci tot am avut impresia ca va fi un sarut si nu a fost
un capitol frumos si amuzat intr-un fel
spor la idei in continoare


Iubire demonica - Pagina 2 <a href=


Ultima editare efectuata de catre Cαмі :) in Vin 26 Iul 2013, 21:24, editata de 1 ori
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 16:10

Hei ya! hi! 
Am aterizat si eu pe aici, si mi-a placut acest capotol...
Chiar a fost intresant...la un moment dat eram sigura ca o va saruta!can\'t see !!! 
Dar bine ca asta nu s-a intamplat... 
Deci vreau next-ul repejor...
Anunta-ma al next! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Iubire demonica - Pagina 2 33
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 17:23

Hey! Multumesc pentru anunt , a fost un capitol foarte frumos si amuzant. Si care chiar credeam ca se vor saruta lough Ar fi fost frumos , oarecum , insa e mai bine asa. Vreau sa stiu ce va raspunde Sasuke la spusele Sakurei , desi nu cred ca va fi prea incantat , sau poate va incepe doar sa rada de ea. Sper sa ma anunti de next si data viitoare. Deny te kiss


Iubire demonica - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 17:56

Hey!
Mi-a placut capitolul foarte mult! A fost chiar amuzant!
Am crezut ca o sa se sarute, dar n-au facut-o.:(((
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Kiss! kiss


Iubire demonica - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Pasikonik
Academy Student
Academy Student
Pasikonik

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin spatiu >.<
acebook acebook : N-am. Urasc feisbuciul -.- !!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Moolte... O.o
Stare de spirit Stare de spirit : ~> buna...oarecum

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 20:18

Mdea.Amuscat-o de lobul urechii:=):  Si eu care credeam ca o va saruta.puppy eyes  
  Revenind la fic,I like it in love Sunt foarte multe semne de intrebare , precum:,,De ce o vrea consiliul pe Sakura?'' sau,,Care este motivul de Tsunade nu-i spune nimic Sakurei despre parintii ei?'', cea ce face ficul misterios si mai interesant.well? awesome right?  
   Multa bafta la tastat ! Anunta-ma si pe mine cand aduci next-ul!puppy eyes       hi! 


Iubire demonica - Pagina 2 Tumblr_lsf0ivMJyb1qii422o1_500
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Iul 2013, 14:00

heyyy alee
mersi de anunt
a fost un super capitol
tineo tot asa good job good job good job 
si adu repede nextul
spor la scris
te kiss kiss kiss 
bye bye hi! hi! hi! 

p.s. anuntama daca poti cand pui urmatorul capitol


Fără muzică , viata ar fi o gresealamusic

                                                                       
                                                           

                                                    


                                                                https://www.youtube.com/watch?v=neDGK6kKsh0
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire demonica - Pagina 2 Asss10Iubire demonica - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Iul 2013, 18:20


Descriere & Exprimare: exprimarea ta este in regula, nu ai multe greseli, iar cele mai frecvente sunt de tastare. Vreau totusi sa iti atrag atentia asupra unor greseli frecvente de ortografie si anume: la modurile sau timpurile compuse, verbul auxiliar "a fi" se scrie cu un singur "i". De asemenea, "desi" se scrie cu un singur "i", iar "numai" se scrie legat atunci cand se poate inlocui cu "doar", in rest se scrie dezlegat si consta in particula negativa a verbului si adverbul "mai". Descrierea ta mi se pare saracacioasa, nu ai figuri de stil si nici nu pui accent pe sentimente. Mi-as fi dorit sa reliefezi mai mult reactioa Sakurei cand a aflat toate acele lucruri si reactioa lui Sasuke la toate schimbarile ce au avut loc. In plus, pe Sasuke l-ai descris ca fiind un demon ce ura oamenii si nu inteleg cum de s-a atasat atat de repede de Sakura, chit ca e doar un fel de prietenie. Mi-ar fi placut sa ii construiesti un caracter puternic, care sa vrea s-o tina la distanta pe fata, dar intr-un final sa esueze.

Naratiune & Dialog: naratiunea e in mare parte in regula, desi uneori am impresia ca grabesti lucrurile. Abia ai ajuns la capitolul al treilea si cei doi sunt ca si prietenii, cel putin asa vad eu lucrurile. Descrie sentimentele si axeaza-te pe aspectele care sa ofere cititorului interes. Dialogul nu pot spune ca imi place in mod special, nu m-a surprins mai deloc. replicile personajelor trebuie sa aiba un inteles, sa se refere la ceva, sa fie ironice sau sarcastice, sa fie spontane. Imagineaza-ti ca te afli in locul Sakurei si ca toate acele lucruri ti se intampla tie. Cred ca ar fi avut parte de multe exclamatii care sa surprinda uimirea, framantarea, frustrarea chiar.

Idee & Titlu: ideea, desi destul de intalnita, pare sa fie diferita si imi atrage interesul. As vrea sa o conturezi mai bine decat ai facut-o pana acum si sa ai in vedere aspectele originale pe care trebuie sa le cuprinda. Cred ca ai idei bune si ai pornit cu dreptul, acum trebuie sa evoluezi si sa iti organizezi ideile pentru a le da inteles. Titlul nu imi place. Tind sa cred ca se va potrivi cu textul, insa daca vorbim doar despre impactul pe care-l are asupra cititorului, nu sunt sigura ca e o alegere tocmai reusita.

Estetica: avand in vedere ca scrii de la capat, iti recomand sa folosesti alineatul. De asemenea, paragrafele au intre 5 si 10 randuri, asa ca fa-le mai lungi.

Greseli de tastare, ortografie, punctuatie (la virgula nu ti-am mai aratat fiecare loc in care ai gresit, insa iti recomand sa treci pe la topicul cu Virgula de la Norme lingvistice pentru a vedea ce si cum)

iar cat despre parul meu - fara "iar", doar "cat despre parul meu"
desii - desi
decat mine ea e sefa - decat mine, ea e sefa
acum 3 ore; clasa a 3-a - acum trei ore; clasa a treia
Cand eram alaturi de ea locuiam intr-o - Cand eram alaturi de ea, locuiam intr-o
mam - m-am
vroiam - voiam
10 ani - zece ani
Pe langa alocatie Hinata - Pe langa alocatie, Hinata
pentru a-l mobila  Hinata - pentru a-l mobila, Hinata
la inceput spunandu-i ca - la inceput, spunandu-i ca
vroia - voia
holulet micut - ai folosit deja diminutivul, acel "micut" nu-si are rostul
brunetul acel vis era - brunetul, acel vis era
a ne simtii - a ne simti
ombleta cu sunca,la ora asta - ombleta cu sunca la ora asta
Ce o fii cu - Ce o fi cu
nu poti fii - nu poti fi
doar prajeli ,si pentru asta - doar prajeli, iar pentru asta
ombleta - omleta
se aseaza - se asaza
Fara sa vrea isi arunca privirea - Fara sa vrea, isi arunca privirea
sa se fii ascuns - sa se fi ascuns
sa fii plecat - sa fi plecat
sa ma pot trezii - sa ma pot trezi
nici umpic - niciun pic
Numai - Nu mai
Inchizandu-mi ochii simt - Inchizandu-mi ochii, simt
Spre norocul meu somnul - Spre norocul meu, somnul
In sfarsit - In sfarsit
Ma ridic in sezut asezandu-ma - suna aiurea, puteai formula altfel aceasta idee
pesste - peste
descreerata - descreierata
a nu o trezii pe movulie - a nu o trezi pe movalie
numai sunt - nu mai sunt
prvindu-l - privindu-l
dinou - din nou
Hey - Hei, in limba romana se scrie cu "i", nu cu "y"
sa se i-a la cearta - sa se ia la cearta
Numai rade - Nu mai rade


Iubire demonica - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Iul 2013, 20:13

Mama cat de seaca e Sakura si ce amuzant e Sasuke. Sincera sa fiu ma asteptam ca Hinata sa tipe la Sakura, " ceeeeeeeeeeeeeeeee? de ce te-ai vopsit asa? arati ca o ciudata. " sau ceva de genul rolling on the floor Ei bine chiar m-ai surprins si intr-un mod foarte placut as putea adauga. Ficul e megaincredibilific. Extrem de captivant si foarte fumos. Original in orice caz e, iar la greseli nici n-am fost atenta. Pare asa de ...... perfect. Ai un stil de a scrie atragator ce e drept. Abia astept continuarea si iti multumesc ca m-ai anuntat. happy


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iul 2013, 12:28

a fost misto next-ul . Sa ma-nunti la next . Ja ne!


Iubire demonica - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 11:44


Aly a scris :

- Vezi? Nu-i un vis! imi spune el afisand un zambet satisfacut .
- I-idiotule! rostesc eu nervoasa ducandu-mi mana la urechea de care am fost muscata.
Brunetul incepe sa rada privindu-mi chipul rosu.
- C-ce e asa amuzant?! il intreb eu confuza.
- Fata ta...e atat de rosie ! spune el printre rasete.
- N-numai rade! M-ai abuzat s*xual



Deci am murit de ras la faza asta , cica a abuzt de ea s*xual lough 
Mrs de anunt , scz ca trec ultima , dar am fost ocupata zilele astea
Degeaba mint nu ma crezi asai ? Da recunos , Lenea a fost de vina ma tinul trizoniera huh? 
Credeam ca se saruta crying  Pacat (D)  , dar asta este heh 
Astept next si sa ma anunti te rog , cum faci mereu . yeah  kiss kiss kiss kiss 


Iubire demonica - Pagina 2 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Iubire demonica - Pagina 2 Dlrcp4
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Iubire demonica - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 14:20

Hey!!!
Multumesc de anunt
Un capitol minunat
totusi ne-ai dat impresia ca
va fi un sarut ce rea esti
te pwp spor la idei


Iubire demonica - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Aug 2013, 19:50

Bunaa kiss . Trec si eu pe aici. Dupa ce ti-am citit capitolele iti pot spune cu mana pe inima ca m-ai surprins foarte placut cu imaginatia ta incredibilicioasa! Ai avut o idee superbaa in love ! Iti iubesc fiecare cuvant, silaba, litera, cifra din aceasta minunata poveste! love 

Spor la tastat si sper ca ma vei anunta si pe mine cand pui urmatorul capitol puppy eyes . 

Apropo la fara cu "Mai abuzat se*ual!" am murit de ras rolling on the floor .

Rebee te kiss .

Ja ne! hi! 


Iubire demonica - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Mar 20 Aug 2013, 09:15

Pune next! O sa lesin! E foarte genial! Imi place la nebunie ideea! Demonul asta de Sasuke , i-a schimbat culoarea parului , i-a schimbat culoarea ochilor , si culoarea obrajilor :)) , si... cred ca ii va schimba si viata!! Asa ca pune next te rog!! Abia astept sa citesc urmatoarele tale randuri pline de pasiune! Sayonara!! :*


 Iubire demonica - Pagina 2 Xglbh5
Iubire demonica - Pagina 2 2qjbzop
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Mar 20 Aug 2013, 16:36

hay buna .
imi pare rau k trec asa e tarziu pe la ficul tau fenomenal
te rog pune next si pls anunta-ma si pe mn pls pls pls :* pooop :*


Iubire demonica - Pagina 2 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Sept 2013, 14:37

Hey, merci ca m-ai anuntat de next! Imi cer scuze ca nu am raspuns mai devreme dar nu aveam chef de citit.
Capitolul a fost foarte boss. Dialogul de la sfarsit m-a dat pe spate. Imi place foarte mult cum ai descris, ai un fel aparte de a scrie. E un vis, e un vis, e un vis. Crede-ma ca si eu as fii crezut la fel daca as fii fost in locul ei. Si doamneee, ce intelegatoare e HInata... si cea mai buna ascultatoare EVER. 
"-Hinata, pot sa-ti explic...
-NU taci... etc."
Ceva gen a fost dialogul lor. 
Si chestia cu Sakura si Sasuke, el este asa de amuzant, iar ea este prea serioasa, ar trebuii sa mai faca si ea caterinca!
In fine, atat am avut de zis!
Savvy!


Iubire demonica - Pagina 2 28846yu

Iubire demonica - Pagina 2 2elf7t2
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Noi 2013, 17:40

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Iubire demonica - Pagina 2 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire demonica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire demonica   Iubire demonica - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire demonica

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-