Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Suflet ratacit! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Suflet ratacit! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Suflet ratacit!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-"

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Sam 20 Iul 2013, 18:54

Heii!! O sa ma vedeti mult mai des pe aici,desi pana acum doar am citit ficurile voastre.Eu sunt Corina, sau Chaab`s ;), amandoua imi apartin. Pai, acesta este primul meu fic, si sper sa va placa,desi nu stiu cat de reusit este -.-"... Pai, multumesc ca ati intrat si ca urmeaca sa`mi cititi ficul. ^_^

Cand o sa pun "~~~" inseamna ca este dupa ceva timp.

1.Cine sunt eu?


Stau si privesc in jurul meu. Vad cum toata lumea se agita pentru nimic si un zambet strengarimi apare pe fata. In mintea mea nu era decat un singur cuvant, "Exagerare!". Ma intorc razand, dar ma opresc cand imi dau seama ca in fata mea era o oglinda. Privesc pierduta la reflexia mea si observ ca orice expresie de pe fata mea disparuse. Stateam acolo, nemiscata ca o statuie, auzind doar niste vagi intrebari care parca imi erau adresate.

"Cine sunt eu? De fapt, cine este acea fata din oglinda?!" Eram cu totul schimbata, cineva necunoscut. Daca intrebi pe cineva cine este tipa din fata mea, sigur ti-ar raspunde ca este o diva pretentioasa care nu accepta criticile adresate ei sau melodiilor ei. O fata frumoasa si fitoasa de bani gata careia ii place sa-si traieasca viata din plin. Asta se scrie despe mine in tabloidele de astazi. Dar pana acum 4-5 ani eram o fetita aparuta in show-bizz si tare cuminte.

Critici nu au dreptate, dar nici nu mint!

De ce nu mint? Pentru ca vad in oglinda o fata pe tocuri de 16 cm, imbracata oarecum sumar si vulgar, machiata prea strident, cu multe inele si bratari care parca ar striga " Hei, uitati-va la mine!!". Si de ce nu au dreptate? Pentru ca nu ma cunosc! Sunt Katterine Diaz, iar eu locuiesc in Spania. Nu stau acolo din totdeauna, m-am mutat dupa ce mi-am pierdut familia. De la varsta de 7 ani stau cu matusa mea, care a fost singura care s-a oferit sa ma creasca dupa teribilul accident. Acum sunt cunoscuta ca si cantareata de muzica usoara.

Nu am crezut ca m-am schimbat atat de mult,dar imi place. Am 16 ani jumatate, si ma consider destul de puternica dupa toate incercarile pe care mi le-a pus viata in fata. Dar nu ne puteam maturiza daca nu invatam sa le facem fata.

-Katterine, esti bine?! imi spune Mellisa uitandu-se ingrijorata la mine.
-Aa...Da,da! spun incercand sa ies din starea de amorteala.

Iau microfonul si urc pe scene. Asta era singura care prin care ma eliberam de toate problemele, sa cant. Ma bucuram atat de tare cand vedem ca fac oamenii fericitii atunci cand urc pe scena, sau imi asculta cantecele, doarece vreau sa aduc zambetul pe buzele oamenilor asa cum si pe mine m-a ajutat cineva sa fiu fericita din nou dupa toate cele intamplate. Incep sa cant...!

~~~~~~

Imi iau ramas bun de la fanii mei si cobor repede dupa scena. Ii dau microfonul repede Mellisei si ma duc sa-mi fac baie. Zborul catre Romania era peste 30 de minute. Probabil va intrebati ce caut iar in Romania, am decis sa termin liceul acolo, si sa ma mut cu verisorul meu Daniel. Intru in cabina de dus si dau drumul apei. Stropii mari de apa cad pe corpul meu prea repede, oferindu-mi o stare de relaxare. Inchid ochii si ma gandesc la cum ar fi viata inapoi in Romania. A trecut mult de atunci, nu mai stiu.

Ies de sub apa fierbinte si ma infasor intr-un prosop, apoi merg in camera pentru a ma imbraca. Imi iau un tricou, o pereche de blugi taiati si niste pantofi de 15 mov ca tricoul. Imi chem soferul sa-mi ia numeroasele bageje si plecam spre aeroport.



Pai sper sa va placa, o sa revin cu next daca o sa primesc cateva pareri, ca sa stiu de ce il continui. ^.- .
Multumesc pentru ca cititi!


[size=13]Leave me alone, I was alone anyway ![/size]

Suflet ratacit! Tumblr_muehqb0uoe1s8vk3go1_1280
Suflet ratacit! Tumblr_mtlzkarXQo1sbpz2qo1_500
[size=13]And in the end ,nothing ever lasts forever
In the end, you changed!!
[/size]
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Sam 20 Iul 2013, 22:24

Hei ya! hi! 
Am ajuns si eu pe aici, si am cateva sfaturi... think 
Deci...ai inceput bine...dar mai apoi ai cam grabit actiunea...putin cam prea mult...
Incearca sa descrii mai mult...sa ne faci sa traim sentimentele personajelor...
In rest...e un capitol ok ca lungime, dar as vrea ceva mai lung...
Anunta-ma al next! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Suflet ratacit! 33
Sus In jos
Katherine
Academy Student
Academy Student
Katherine

Sex : feminin Localizare Localizare : In dormitor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dansez,sa citesc,sa scriu,
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Dum 21 Iul 2013, 10:59

welcome Buna!
Ma bucur ca mai anuntat de acest fic. Este un fic bun pentru un incepator.Mi-a placut foarte mult ideea acestui fic.Spor la gandit si cand bagi next-ul anuntama!Te pup kiss kiss 


Suflet ratacit! I37m
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-"

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Mar 23 Iul 2013, 15:07

Multumesc  pentru sfaturi. Am adus nex-ul, sper sa va placa.


2.Inapoi in Romania



Ajunsi la aeroport cobor din masina si urc in avionul meu privat. Ma asez comod si inchid ochii lasandu-ma purtata pe aripile line ale viselor,fiind obosita de la concert. Nu cred ca am dormit mult, desi imi aud numele strigat de cateva ori,tresar uitandu-ma in jur.

-Domnisoara Diaz!? Treziti-va,am ajuns!

Deschid mai bine ochii si ma uit pe geam. Vad decat alte avioane, tipic pentru un aeroport, doar nu ma asteptam la barci! Casc somnoroasa si ma ridic. Cobor din avion si simt briza racoroasa de toamna. Cand am pus piciorul pe pamant, am privit la cerul albastru putin nelinistit, miile de randuri de amintirii au dat buzna in capul meu. Ochii mi s-au umplut repede de lacrimi,dar incercam sa le tin acolo : " Nu plange! Fii tare! Sa nu plangi acum, nu vei aduce vremurile alea inapoi, nici daca ar fi sa mori!" mi-am zis incercand sa fac cativa pasi fara sa plang. Trag aer in piept si merg alene spre masina.

Pasesc si parca as vrea sa cad in genunchi  sa strig: "Nu pot!" dar nu ma las. Mai fac cativa pasi si cedez. Pe obrajii mei roiesc lacrimile una cate una apoi se sparg de pavajul rece. Aproape ca fug spre masina, acolo unde am stat tacuta si am privit cu lacrimi in ochii tot drumul pana la varul meu.


Mai aveam putin si ajungeam la casa varului meu. Imi sterg lacrimile si zambesc  putin. Nu pot fi vazuta asa de varul meu, a trecut mult timp si abia astept sa-l revad. Masina se opreste. Deschid geamul si vad o casa cu un etaj alba, care pare draguta. Deschid usa si cobor din masina zambind si lasand vantul sa-mi mangaie fata.
-Adu-mi bagajele ,te rog! ii spun soferului inca uitandu-ma la casa din fata mea.

Inaintez cu incredere si sun la usa. De pe partea cealalta se aud niste pasi si clanta a inceput sa se miste. Usa se deschide, ridic privirea si in fata mea se arata un baiat inalt si bine facut. Pentru o clipa am vrut sa ma scuz si sa  spun ca am gresit adresa, dar i-am privit ochii albastrii identici cu ai mei si i-am spus:
-Dani?! Nu pot sa cred, chiar tu esti! si ii sar in brate bucurandu-ma sa-l revad dupa atatia ani.
-Katty! spune el uimit si ma strange in brate.
-Mi-a fost asa dor de tine!
-Si mie! Hai intra inauntru. si imi da drumul facandu-mi loc sa trec pe langa el.

Intru si studiez casa care este draguta. In incaperea in care ma aflam era o masuta, o canapea, si un televizor. Dincolo era o usa, iar in fata mea alta, iar in partea opusa o scara. Era foarte primitor, avea acel ceva ce te facea sa te simti acasa. Urc scarile in urma lui studiind totul. Se opreste brusc in fata unei usii si spune zambind:
-Aici este camera ta. Sper sa-ti placa, oricum o sa o faci dupa bunul tau plac. apoi deschide usa.

Era doar un pat, un sifonier, un birou si un covor alb. Ma indrept spre ferestrele care tin cat de la podea pana la tavan si privesc peisajul de afara. Ma intorc cu fata la Dani zambindu-i larg si trag aer in piept cu putere:
-Pai, atunci sa nu mai pierd timpul, am de despachetat bagaje.

Dupa trei ore de aranjat, camera mea arata exact, fie nu chiar, apropape ca cea din Spania. Pe pat aveam perne pufoase si patura la fel de pufoasa de culoare alba, draperiile de un lila foarte sters, cartile si CD-uri  aranjate pe birou langa laptopul meu, iar hainele in dulap. Arunc inca o privire spre munca mea apoi imi iau un prosop si intru sa fac un dus. Dupa ce ies, ma imbrac repede si ma machiez. Deschis usa si o inchid cu grija, apoi ma indrept bucuroasa catre living, de unde se auzeau mai multe voci.  


Cam atat pentru capitolul asta. Ne vedem la urmatorul. Sper sa fie pe placul vostru. kiss kiss kiss


[size=13]Leave me alone, I was alone anyway ![/size]

Suflet ratacit! Tumblr_muehqb0uoe1s8vk3go1_1280
Suflet ratacit! Tumblr_mtlzkarXQo1sbpz2qo1_500
[size=13]And in the end ,nothing ever lasts forever
In the end, you changed!!
[/size]
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Mar 23 Iul 2013, 16:41

Hei ya! hi! 
Am ajuns si eu pe aici...si ce pot sa spun?
A fost ok...ai avut ceva mai multa descriere dar tot grabesti actiunea...
Uite, eu nu prea am voie sa-ti mai dau sfaturi, deci iti recomand ca de la capitolul 3 sa ceri o critica...
Dac vrei cu adevarat sa inveti si sa te perfectionez un critic e persona potrivita sa te ajute... happy2 
Iti spun din experienta...
Deci...vreau next-ul! puppy eyes 
Anunta-ma la next!!! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Suflet ratacit! 33
Sus In jos
Katherine
Academy Student
Academy Student
Katherine

Sex : feminin Localizare Localizare : In dormitor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dansez,sa citesc,sa scriu,
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Mar 30 Iul 2013, 19:33

a hug Multumesc ca mai anuntat. Acest capitol a fost foarte frumos.Eu nu sunt critic ca sa te critic.Cand bagi next-ul anuntama!happy 


Suflet ratacit! I37m
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Mier 31 Iul 2013, 13:13

Hey , scumpa mea ! Dupa cum am spus , vreau sa-ti citesc ficul . Ideea mi se pare oarecum interesanta , dar cum a zis si Anne Howard , grabesti actiunea , dar am incredere in tine ca o sa reuseti sa devii o scriitoare foarte buna . Si acelasi sfat ca si Anne ti-l dau , dupa ce postezi al 3-lea capitol , cere o critica , pe mine m-a ajutat mult si sunt foarte sigura ca si pe tine te va ajuta . Sa ai multa inspiratie si sa aduci nextul cat mai repede .
PS: Sa ma anunti de next , ok ?
Te pupacesc ! kiss


Suflet ratacit! Nsk6



Sus In jos
SandClock
Genin
Genin
SandClock

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : craiova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 301
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,pozele...
Stare de spirit Stare de spirit : grozava in general

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Mier 31 Iul 2013, 13:16

hei,am trecut si eu pe aici.cred ca ii e destul de greu bietei fete sa fie judecate de critici... sad 
imi place si sper sa ma anunti cand pui next-ul.


[img]Suflet ratacit! Nfoa45[/img]



I'm pretty,but i'm not beautiful.

I sin, but I'm not the devil.

I'm good, but I'm not an angel.

-Marilyn Monroe


 
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19Sam 05 Oct 2013, 14:16

Fanfic original blocat din cauza inactivitatii.


Suflet ratacit! A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Suflet ratacit! Empty
MesajSubiect: Re: Suflet ratacit!   Suflet ratacit! I_icon19

Sus In jos
 

Suflet ratacit!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-