Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Crime... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Crime... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Crime...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ichirin no Hana
Academy Student
Academy Student
Ichirin no Hana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lumea mea !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu zapacita !

Crime... Empty
MesajSubiect: Crime...   Crime... I_icon19Mar 12 Apr 2011, 20:14

O sa postez un fic nou si sper sa va placa .
Personajele sunt cam acelasi din celalalt fic al meu . :) Dar de data asta e o ideie noua si sper sa va placa . Am vazut ca de voie buna nu vin com-uri asa ca pun o conditie : Next la 2 com-uri.

"Crime" este al 2- lea fic politist.Sper sa va placa happy heh

Capitolul 1 : Misiunea Partea I

~Perspective : Sakura~

Frunzele copacile se desprindeau triste de ramurile puternice ce le tineau in aier , acestea cazand lin pe iarba verde si proaspata . Petalele din frumosi pomi zburau prin oras imbatandu-l cu mirosul lor . Cladirile inalte si marele Turn Efel iti dadeau senzatia unui peisaj dintr-un film de dragoste . Parisul ! Capitala Franteti , si un loc excelent pentru indragostiti . Pasi mei se auzeau cu greu prin aglomeratia din oras . Cismele simple negre cu toc inalt treceau neobservate pe langa oameni . Bluza mai lunga de un roz aprins , lasata pe umeri lasan sa se vada bretelele sutienului negru imi contura trupul alb . Pantaloni mulati de piele neagra straluceau din cand in cand la lumina soarelui ce abea reusea sa se infiltreze prin ramurile valnice ale copacilor . Imi dai parul roz ce-l undulasem din ochii si ma uit la ceasul de la mana din argin cu pietricele roz . Ora 10.30 ... Si sunt aproape de sediu , o sa ajung mai devreme . Dupa 5-10 minute eram in fata Sediului de Politie al Parisului . Imi scot din poseta mica , de culoare roz din piele si iau oglinda . Imi aranjez parul , imi verific luciul si machiajul . Imi aranjez cercei din argint in forma de stea , suptiri si mari , lantul cu acelasi model si ma uit mai bine sa vad daca cureaua ce era pusa peste bluza are cele 3 siruri de lanturi puse bine . Iau o gura mare de aier si pasesc fara retinere in interiorul cladiri . Imediat ce sunt observata o secretara vine langa mine .
- Domnisoara Haruno ? ma intreaba era privindu-ma uimita.
- Desigur ! Cine mai puatea fi ? spun si imi trec mana ce avea un manunchi de bratari arngiti pe ea , prin parul meu matasos si roz .
Dupa ce femeia ma complimenta , nu numai vestimentatia si machiajul dar si faptul ca nu m-am schimbat moral deloc . O urmez in biroul Directorului Politiei din Paris , dar in locul vechiului amic al tatei ... Un baiat inalt cu parul negru ca pana ciori , cu ochii ca onixul , pielea alba ca neaua , cu un corp bine facut , imbracat la 4 ace intr-un costum negru . O fata roscata cu parul ciufulit , cu ochii rosi , imbraca cu o camasa cu maneca scurta ce se despica la buric alba , cu o pereche de pantaloni negri , scurti si mulati si niste sandale cu toc inalt albe . Langa ei se afla o doamna imbracat cu o camasa alba , un sarafan pana la genunchi negru si cu o pereche de pantafi cu toc negri . Parul ca noaptea avand reflexi albatre prins in coc lasand doua suvite pana la sanii sa ii contureze chipul si niste ochii patrunzatori ca abisul .
- Sakura-chan ! ma saluta ea .
- Mikoto-sama ? spun eu privind-o destul de uimita.
Acesta se aproapie de mana si ma lua in brate , ii rasbund la imbratisare inca putin uimita si o intreb cine sunt acei oameni de acolo.
- El este fiul meu Sasuke si iubita lui Karin ! spune accentuand numele fetei cu raceala .
Ii studiez putin si zambesc , ma prezint lor , si ma ajez pe scaun poftita de bruneta . Roscata se uita la mine foarte curioasa , ma studia din cap pana-n picioare fara sa inteleg de ce . Nu vedeam mare diferenta ... Ce era asa de bizar , special , ciudat la mine ? Mikota-sama ii arunca o privire rece iar fata se retrase in spate . Femeia se uita la mine zambareata si imi da 3 dosare si zicandu-mi sa citesc . Doua erau despre cei doi din incapere si unul despre o fata ce disparuse . Deci ... Roscata are o putere fizica destul de minima dar o excelenta in tehnologie , iar fiul lui Makoto-sama are aptitudini fizice mari si psihice . Studiez si al treilea dosar ganditoare , imi pare cunoscuta fata dar nu stiu de ce . Din cate scrie a fost rapita acum 2 saptamani in apropierea aeroportului . E o fata frumoasa deci se poate intampla ori ce , dar pare si speciala . O intreb pe Mikoto-sama daca nu cumva a suferit in trecut mutati genetice , iar acesta imi raspunse afirmativ . Acesta poate fi un motiv pentru care a fost rapita , o sa fie interesant . O chema Maya , are 18 ani , si e studenta la facultatea de Muzica sectia Pedagogie , istrumentul pian . Este si patinatoare , castigant titlul de Olimpica a Japoniei fiind cea mai buna la Internationale si castigand premiul 2 . Deci rapitori sunt destepti . Au capturat o personalitate importanta . Simtul adrenalinei imi umbla prin vene agitandu-se . Imi place acesta misiune , am vaga impresie ca o sa fie palpitanta . Dau din cap in semn ca o accept si ma ridic dandu-i dosarul inapoi . Sasuke ma privea rece si intr-un fel curioas . Zambesc si imi dau iar parul din ochii , ii intreb daca la 6.00 e bine sa ne intalnim . Karin dori sa faca scandal dar Mikoto-sama ii lua inainte zicand "Da" . Roscata isi aseza ochelari de vedere nervoasa . Imi i-au adio si ies din incapere . Incep sa ma plimb pe coridoare sper iesire .

Astept pareri , critici si mustrari cu bratele deschise :-p: Dar va rog sa nu fiti prea rai , nu-s prea experimentata .
Scuze pentru greseli


" Nu-mi pot da seama daca esti aceasi persoana pe care o stiam .
Dar nimeni nu te-ar putea inlocui .
Sa nu te ofilesti vrodata
Floare singuratica .

Te scalzi perfect in lumina ,
Ca si cand ai inflori din ea .
Toate emotile pe care le-ai imprastiat in lume ...
Elibereaza-le! "


Ichirin no Hana - HIGH and MIGHTY COLOR

Crime... 520751-Adorpozeleastea
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Mar 12 Apr 2011, 20:49

Buna ! Am trecut si eu pe la ficul tau si am cateva observatii de facut :

1. Am observat mai multe greseli de ortografie si de tastare ca de exemplu:
"aier"- aer
"Effel"- Eiffel
"pasi"- pasii
"cismele" - cizmele
"lasan"- lasand
"abea"- abia
"dai"-dau (era la persoana I)
"cercei"- cerceii
"suptiri"- subtiri
"era"- ea
"puatea"- putea
"imbraca"- imbracata
Mai sunt cateva dar nu mai stau sa le enumar.

2. Descrierea- pai vad ca ai destula descriere , ceea ce ma bucura cel mai tare este ca nu ai avut un inceput banal gen : "Buna ma numesc...". Ai putea sa descrii mai mult sentimentele fetei.

3.Dialogul- dupa parerea mea, nu este prea mult si nici sec. Imi place.

4. Actiunea - hmm, nu prea ai grabit-o.

5. Estetica - imi place cum ai asezat in pagina, dar sincer foloseste alt font. Nu prea se intelege.

6. Ideea - sincer, mi se pare originala, nu am mai intalnit-o.

In rest chiar imi place si vreau sa vad ce se intampla in continuare. Si inca o data iti mai atrag atentia la ortografie. Sper ca nu te-a suparat comentariul meu. Vreau sa te ajut sa te perfectionezi.
Pupici !
Crime... 208323


Fericirea este un vis, durerea este reală.

Crime... Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Mar 12 Apr 2011, 21:10

hey, am trecut si eu pe aici si chiar imi place. ideea este originala, descriere ai dar ai putea descrie mai mult sentimentele si sa ai grija la greseli de ortografie si de tastare, am vazut destule.

dap !

pune next repede si spor la idei si scris in continuare yeah a hug dance2 kiss


  Crime... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Mier 13 Apr 2011, 11:42

Waw e foarte frumos imi place mult de to deocamdata si cred ca vor mai urma
Destul de draguta ideea, Dialgul nu am ce zice desii incearca sa folosesti un scris mai mare ca eu ma ictesc ficuri si pe la 2 noaptea si abia daca vad :)) am vrut sa il cites de asear dar eram prea somnoroasa:))
In fine sa revenim deci cum am zis imi place ideea si astept nextul :*
te pwp :*


Crime... Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Joi 14 Apr 2011, 12:27

Buna Crime... 301723 ! Am trecut si eu pe aici. Nu am mai citit un fic de cateva zile dar sa revenim. Ideea fic-ului imi place. Eu sunt genul de persoana care vrea mai multa actiune, ce palpitant care sa te tina cu sufletul la gura. Titlul fic-ului imi place. Asta m-a adus aici :D. Ce ma deranjat pe mine este scrisul. Mi se pare prea mic si faptul ca este itr-o parte e si mai rau. Acum pe mine ma doare capul sincer iti spun. Mai ales ca sunt si racita si vad in ceata, m-am cam holbat un pic. Descriere ai, da ar fi si mai bine daca ai descrie mai mult sentimentele. Dialoul nu este nici sec si nici mult. La punctuatie nu prea stiu ce sa zic. Tu lasi spatiu dupa cuvant, apoi semnul de punctuatie si iar spatiu. La fel faceam si eu dar mi s-a spus ca nu e bine. Incearca sa lasi spatiu doar dupa ce ai pus semnul de punctuatie. Nu e ceva grav, dar asa arata mai frumos. Astept next-ul si vad ca ai deja trei comm-uri si nici un next. Ti-as fi recunoscatoare daca ai scrie mai mare.


Crime... Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Ichirin no Hana
Academy Student
Academy Student
Ichirin no Hana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lumea mea !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu zapacita !

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Sam 16 Apr 2011, 22:05

Capitolul 2 : Misiunea Partea II

~Perspectiva : Maya~

Simteam cum podeua camionetei se cutremura sub mine semn ca nu era un drum bine asfaltat. Incercam sa ma dezleg dar fiecare miscare a mainilor era urmata de un val de electricitate ce imi strapungea corpul. Incercam sa vad unde sunt dar eram legata la ochii, nu puteam tipa, gura era acoperita. Peste tot chipul meu venea o punga de hartie si doar o gaura langa nas pentru a respira cea ce se realiza cu greu din cauza presiuni emotionale. Nu stiam ce vor de la mine, ce se intampla. Incercam sa imi opresc suspinele din cauza rani aflate deasupra buricului care sangera incontinu . Lacrimile abea le puteam stapani, nu rezistam, era prea multa presiune. La un momendat masina se opreste. Usile sunt deschise lasand lumina enervanta a soarelui sa imi atinga pielea. Sunt luata pe sus si aruncanta apoi pe o supravata de ciment rece. Cineva imi da jos punga de pe cap, esarfa de la ochii si gura. Eram intr-o cusca, o celula mai exact. Cand vreau sa intreb ceva sunt impinsa de oameni aceia mascati pe jos . Simt ceva moale, ca un om sub mine. O lumina fu aprinsa pentru a putea cerceta mai bine locul , dar acel loc era... Mii de cadavre erau in jurul meu. Copii mici, cu cate un ochii scos, brate rupte , capete aruncante fara mila , chiar si parti neomenesti . Acestia erau cobai lor. Am cazut in genunchi si am inceput sa plang . Era un loc de cosmar , sinteam ca mor , nu mai suportam acea presiune emotionala, acea durere incurabila . Imi inchid ochii verzi , incercand sa ascund smaraldele in pamant , adanc sa nu fie gasit si ii inlocuiesc cu safire prafuite cu diamante stralucitoare . In tot timpul in care mi s-au facut experiment am avut diferite modificeri ale ochilor, a dintilor , unghilor , pieli , aproape tot din corpul meu poate deveni altceva . Acum vedeam totul ca la o lumina purpurie, amprente , urme , dar nu gaseam urme a celor ce m-au adus aici ci doar a victimelor . M-am asezat jos si am inceput sa meditez dar am uitata ca eram legata . Cand am vrut sa ridic mana , un val de electricitate m-a lovit din nou . Am inceput sa suspin iar , de ce eu ? De ce acum ? Unde e el ? Unde esti ? Unde sunteti ? Byaku...A fost tot la ce m-am gandit inante sa lesin.

~Perspectiva : Sakura~

M-am trezit la 5 dimineata. Casc cat pe ci sa inghit toata camera. Ma ridic din pat si imi iau halatul roz , ma duc in baie si ma bag sub dus lasand apa sa ma loveasca bland pe pielea mea alba si catifelata . Dupa 15 minute de rasfat imi iau halatul pufos pe mine si ma intrept spre scaunul de la birou unde aveam tinuta pentru astazi pregatita . Imi iau un tricou verde mai lung cu o maneca lasata . La maneci , decolteu si jos era conturata cu bugata de material rulata galbena iar pe piept avea desenat un chip de fata si un dragon cu auriu . Imi iau o pereche de colanti galbeni cu buline verzi si niste cisme cu toc ce semanau cu adidasi alb cu verde . Imi pun un manunchi de bratari auri la o mana si la cealalta o bratare mare si peste veneau 2 bratari suptiri . O pereche de cercei auri mari si putin grosi si o curea alba prinsa la mijloc . Imi iau peria si imi pieptan parul roz undulat si iau de pe birou o bentita verde cu o funda galbena . Imi dau cu luciul meu tipic pe buze si imi verfic unchile sa fie date bine si uniform cu lac . Zis si facut . Si este deja 5:40 . Imi iau jacheta alba din cuier si ruxacul negru in mana si ies din camera . Ma duc jos si i-au din dulapt niste biscuit din cerale si ci fruncte si o sticla de apa minerala rece din frigider . Eram asa de bucuroasa ca voi avea o misiune mai incitata de cat restu . Am mai avut misiuni de genu asta dar nu destule pentru mine , in rest majoritatea erau : traficati de drogori , criminali in seria etc . Acestea fiind tipice si plictisitoare . Merg pe strada agalea si in acest timp mananc biscuiti , sticla de apa era in ruxac . Ajung chiar la 5:55 , nu imi uit ceasul meu de spion niciodata . Adrenalina incepea iar sa imi curga prin vene , ma simteam atat de incitata de acesta misiune , o sa fie amuzant . Intru in cladire si sunt salutata si condusa ce aceasi doamna . Intru in birou unde ma asteapta Karin somnoroasa si enervata ca a trebuit sa fie tocmai la 6 aici , Sasuke plictisit si Mikoto-sama la birou vorbind la telefon . Salut politicoasa si vesala ca intodeuna . Femeia inchise dispozitivul comunicativ si imi raspunse , Sasuke inganda un " ' Neata " fara vlaga ce ma amuza putin iar Karin... Roscata adormise pe scaun . Chicotesc si ma uit dezamagita la bruneta .
- Mikoto-sama , nu pot! Nu pot sa dau ordine cuiva mai mare ca mine ! spun razand si uitandu-am la Sasuke .
- Sakura ! spune femeia chicotind .
Intreb cum va trebui sa decurga misiune iar femeia imi raspunse " Firma aceia lucreaza sub acoperire ca regizori , actori etc . Tu vei fi o actrita in filmul lor numit ~Diabolik~ unde se filmaza chiar in sediul lor principal , in ... Italia la Roma . " . O privesc muta . Eu ? Actrita ? Diabolik ? Roma ? Abea printre balbaieli de uimire reusesc sa intreb pe cine voi juca si cum ma voi numi iar raspunsul " O veri juca pe Eva Kant si vei fi cunoscuta ca Bianco Bella . " Iar sunt uimita , nu credeam ca va chiar asa de ... De tare! O privesc pe bruneta entuziasmata si intreb ce rol vor avea cei doi . Mikoto-sama imi zice ca Sasuke va fi managerul meu si Karin secretara lui , iar stilisti mei este cel pe care i-am avut in atatea misiuni . Acesta se ridica si ne ruga sa o urmam . M-am ridic de pe scaun putin emotionata , oare cum va fi ? Unde mergem ? Dupa ce am trecut de vro 10 usi in stanga si in dreapta am ajus intr-o fundatura , femeia apasa pe perete si o lumina ii contura mana , apoi acesta se ridica de la sol . Ne poftit elegant inauntru . O camera imensa cu haine , cosmetice , pantofi , genti si tot ce tine de moda .
- WoW! exclamam toti trei.
Langa masa cu oglinda unde trebuia sa fiu macheata statea , sprijinita de ea o fata cu parul lung negru , cu breton si ochii albastri ca cerul senin . Acesta purta o rochie alba cu corset si sandale albe . Langa unul dintre cuiere era un baiat ce ii semana leit imbracat doar in negru .
- Acestia sunt Yukari si Rick ! Cei doi vor fi stilisti tai Sakura ca si inalte misiuni de acest gen!
Zambesc si ii salut iar acestia fac lafel . Ii cunosteam , au fost mereu cei care m-au ajutat in acesta parte din misiune . Ma asez pe scaun si astept pregatirea entuziasmata . Karin se fastacea si intreba intruna daca va fi si aranjata , normal ca da . Un spion niciodata nu trebuie sa isi arate adevarata infatisare . Fata veni la mine si imi indrepta parul , eram tunsa in scari cu breton intr-o parte . Ma studie si lua o vopsea de par speciala pe care o foloseam mereu la deghizari ca sa nu fie peruci si care nu isi pierdea culoarea pana nu te spalai cu o anumita substanta . Era timpul sa devin blonda , lua niste lentile de contac si ochii mei devenira albastri exact ca ai personajului Eva . Lua fardul negru si imi dadu putin pe la ochii , creionul de ochii negru , rimelul apoi un luciu cu tenta rosiatica . Imi da cu putin fond de ten. Parul mi-l cuafa , sufitele din fata erau date in spate si apoi ca sa stea cu putin fixativ . Dupa acesta mica trasformare , ea ma duce la baiat care imi intinde o rochie neagra si o curea mare alba . Le iau si merg sa ma schimb . Rochia era mulata sus , unflata jos unde era stransa la tif , iar delimitarea era facuta de curea . Rochia nu era lunga era la o palma mai sus de genunchi , cu bretele suptiri . Yukari imi intinde nisre cisme cu toc inalt albe , ma incalt cu ele si ultimul retus la haine era o jacheta de piele cum era si cureaua alba . Baiatul imi pune la gat un colier cu o inima rosie , niste margele mici negre cu mai multe straturi , una lunga care imi ajungea pana la buric , mai scurta , mai scurta si ultima care era pana la sani , de acestea erau prinse diferite modele arginti , cruci , stelute etc . La mana stanga niste bratari de argint iar la cea dreapta o manusa taiata rosie .
- Gata ! E timpul sa te uiti in oglinda ! spun cei doi deodata .
Ma privesc in sticla ce ma reflecta , parca nu mai eram eu , era o alta persoana . Aratam atat de doferit si bizar . Ma simteam ciudat , de parca nu m-as fi recunoscut dar nu puteam sa zic ca nu imi place cum arat . Ma simteam ca Eva putin dar tot eu eram , tot Sakura sunt indiferent de infatisare . Ma invart o data si apoi ma intorc spre ei .
- S-u-p-e-r! spun bucuroasa spunand pe litere .
- Cine urmeaza ? intreba Rick .
- Eu , eu , eu ! spune Karin .
Yukari chicoti si o pofti sa se aseze pe scaun . Parul ciufulit roscat deveni saten undulat , ochii acum erau albastri si primi o alta pereche de ochelari . Machiajul era un creion , rimel , luciu de buze si putin fond de ten . Acesta fu imbracata cu o fusta la o palma mai sus de genunchi multa de culoare neagra , o camasa alba , peste o vesta de stofa neagra ca si fusta si o pereche de pantofi cu talpa putin exagerata apoi cu un tuc inalt . La Sasuke a fost cel mai usor ! Lentile de contact verzi, o pereche de blugi negri , o camasa alba , o vesta neagra si o cravata rosie si in picioare niste adidasi albi .
- Va place ? intrebara cei doi .
- Mda ! spune baiatul .
- Sunt asa de sexy ! spune roscata admiranduse .
Noi am iesit putin pentru ca si cei doi trebuiau sa fie deghizati , cand au iesit nu ii mai recunostei . Yukari avea parul alb si o sufita in fata rosie, undulat la varfuri si ochii erau de o culoare aprinsa de roz , imbracata cu o bluza alb cu un dragon desenat cu argintiu , o pereche de pantaloni mulati rosi , o vesta neagra , cu alb si rosu pana la buric cu guler , adidasi albi , un lant la pantaloni argintiu , la gat mai multe feluri de lantisoare din argind , un manunchi se bratari la ambele maini si un inel in forma de sarpe . Rick avea parul albastru si ochii rosi , imbracat cu un tricou alb ce avea un craniu cu negru , o geaca de piele ca motociclisti , o pereche de blugi negri si niste adidasi rosi .
Ma simteam atat de emotionata , abea astept acesta misiune , am impresie ca o sa fie tare palpitanta . Este 10:30 si am cam trebui sa plecam la aeroport , dar nee , vom merge cu avionul particular al firmei de politie .


Sper sa va placa! Critici si pareri va rog a hug Sunt fericita chiar si daca sunt dure . Scuze pentru greseli dar nu prea am avut timp sa-l corectez.



" Nu-mi pot da seama daca esti aceasi persoana pe care o stiam .
Dar nimeni nu te-ar putea inlocui .
Sa nu te ofilesti vrodata
Floare singuratica .

Te scalzi perfect in lumina ,
Ca si cand ai inflori din ea .
Toate emotile pe care le-ai imprastiat in lume ...
Elibereaza-le! "


Ichirin no Hana - HIGH and MIGHTY COLOR

Crime... 520751-Adorpozeleastea
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Dum 17 Apr 2011, 19:31

Pai ce pot sa zic imi place tot :d
Dar ai folosit totusi muuulta descriere , ca mine de altfel deci nu te condamn :))
Greseli nu prea amvazut dar stiu ca sunt cateva
Hmm, actiunea...pai ma captivat mult cea din perspectiva lui Maya, asta ia placut iar la parte lui Sakura, pai faptul ca joaca intr-un film si vor fi dechizati, in rest multa descriere, dar e dragut oricum adik te incurajez :x si te apreciez mult :x
A si inca ceva te roog sa faci un scri o leaca mai mare lough ca a trebuie sa salvez capitolu in warld si sa citesc la marimea la care pot citi bineinteles, stiu ca eu sunt mai chiorlo dar mar putin sa vad si eu nu lough
Cam atat, cum am mai zis imi place ficu tau si sper ca nu te-a suparat comul, daca da zimi si se rezolva ;)
Astept mult nextul te rog
pwp kiss


Crime... Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Dum 12 Iun 2011, 21:20

ce pot spune ficamio e frumos....da daca nu bagi putina actiune va deveni monoton...si apucate de scris mai repede...pupici dulci


Crime... Machiaj-mireasa-13

Arta este o aventură într-o lume necunoscută, care poate fi explorată doar de cei dispuşi să îşi asume riscurile.
Sus In jos
Ichirin no Hana
Academy Student
Academy Student
Ichirin no Hana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lumea mea !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu zapacita !

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Lun 25 Iul 2011, 23:56

Scuze ca v-am facut sa asteptati a hug
Imi pare rau de greseli , scuuuze si pentru ele .
Capitolul 3 : Misiune Partea III

~Perspectiva : Sakura~

Ma aflam in avion plictisita de muream , scarbite de brunetul care se saruta cu Karin dandu-mi senzatia ca o sa vomit incurand . Rick abea se tinea sa nu le dea una celor noi , acesta find pe punctul de a lua o punga si a se descarca . Yukari vazand ca se infiebanta situati cand fata se aseza in poala baiatului , ca eu ma uitam pe fereastra in orice clipa sa deschid si sa vomit si Rick care se ridica deja cu pumnul pregatit , profita de situati cand Karin reveni pe scaun si se baga intre cei doi porumbei spunand dulce " Nu va suparati daca stau si eu aici , nu ? " . Sasuke dadu din cap negativ putin iritat iar fata ne zambi . Imi suna noul mobil de diva , roz cu Touch Screen cu pietricele , cat sa se auda in tot avionul melodia " Lorie - Je Vais Vite " . Raspund repede si rusinata pentru ca deranjasem linistea . La capatul firului era un barbat ce ma intraba daca sunt " Bianco Bella " . Raspund afirmativ , iar aceste se prezenta ca si " Don Blank " conducatorul firmei " Magic Movie " , locul unde urma sa filmez . Acesta ma ruga sa-l dau pe managerul meu . Din pacate pentru mine nu stiu cat de diplomat si experimentat e Romeo . Ii intind telefonul si acesta se uita la mine ca curca la oua . Imi dau ochii peste cap si tin mana intinsa asteptand sa-l ea . Yukari fazand ca baiatul nu intelege ii sopteste la ureche ce trebuie sa faca , acesta aproba din cap si imi lua incet mobilul din mana , incepand sa discute . Ma asez iar pe scaun si ma uit pe geam . Dupa cateva minute imi aud numele strigat si imi intorc privirea spre acea persoana . Sasuke imi dadu telefonul putin ametita , nici nu vreau sa stiu ce s-a intamplat . In toata acea liniste apasatoare , o femeie intra in compartimentul nostra spunandu-ne bland ca am aterizat . Ma uit confuza oarecum si ma ridic de pa scaun insa simt ca cineva ma trage de mana . Rick se uita la mine parca spunand doar cu ochii " Cobor eu primul draguto " . Rad si dau din cap afirmativ iar acesta se ridica de pe scaun pornind in fata noastra . Karin se fastacea ca de ce nu mergea ea prima dar baiatul ii raspunse cu un rece " Deaia ! " facand-o sa inghete de frica . Cum am coborat o multime de paparazzi au sarit , facand poze si cerand interviuri . Abea daca am trecut de ei ca sa ajungem la limuzina , o doamne . Ma tranesc pe scaun si ma uit obosita pe fereastra , oamenii astia sunt nebuni . Langa mine spre surprinderea mea nu mai era Rick ci Sasuke ce parea putin iritat de locul unde statea . Yukari era langa baiat si Karin despartindu-i sa nu se i-a la bateie .
- Sakura , stii ceva ? Esti prea draguta pentru o diva , fi mai rea ! spune fata impingand-o pe roscata in dreapata si pe fratele ei in stanga .
Ma uit putin ametita , " mai rea " ? Ma uit la ea parca intreband-o din priviri cum sa fiu asa . Acesta imi raspunse cu un " Ghiceste " sarcastic si cu o privire cu sub inteles . Pe clar vrea sa ma comport ca un fel de rasfatata . Dau din cap aprobator si ma las cu capul pe umarul brunetului din cauza obisnuintei ca Rick sa stea laga mine . Ciudat era ca acesta nu era atat de cald pentru ca era baiatul ca era ca un cup de gheata infinit . Cand ma trezesc la realitate observ ca Rick radea , Yukari chicotea iar Karin urla ca nebuna ca de ce ma dau la iubitasu . Acum observ si eu pe al cui umar stau , Sasuke sa uita la mine mirat si putin rusinat observandu-se in obraji alb cu noanta rozalie . Jenata imi cer scuze de la el si de la roscata explicandu-i ca mie somn si nu mi-am dat seama ca e el . Fata nu intelegea si continua sa tipe , off ce ma fac ? Nici nu am inceput bine misiunea si deja ma cert .
- Nebuno ! Ce faza din " Nu mi-am dat seama " nu intelegi ? Partea cu " nu " ? Simplu ! Saku-chan e obijnuita sa stea langa mine si sa doarma pe umarul meu . Nu inteleg ce tot te agitit asa ! spune amicul meu iritat de tipetele fetei si folosindu-mi alintul de " Saku-chan " porecla date de dansul .
Dupa acesta explicatie fata se sperie de privirea amenintatoare a lui Rick si tacu . Eu mi-am lasat capul in jos ascuzandu-mi privirea de ei . Limuzina se opri iar soferul de facu semn ca am ajus . Cand am iesit am fost intampinata de un barbat cu parul blond si ciufulit , ochii erau acoperiti de o pereche de ochelari de soare negri . Era inalt cu un corp bine facut , pielea era putin bronzata , imbracat la 4 ace doar in negru .
- Buna ziua domnisoara Bella ! Ma bucur sa va intalnesc , numele meu este Don Blank .
Acesta imi intinse mana acoperita de manusa neagra , ce ciudat . E vara afara iar el are manusi ? Ii accept salutul putin suspicioasa iar acesta ruga pe unul din oameni pe care ii avea cu el sa ne arata studioul . Cand am ajuns in camera unde voi sta pe timpul misiuni am fost uimita . Era mare , spatioasa si decorata superb , Tavanul era alb iar pereti erau roz , patul era de o persoana , cu asternut alb cu flori rosi si verzi . Langa perete era un dulap mare pentru haine din lemn de ciresc , covorul era negru cu flori roz aprins . O mica noptiere langa pat cu 2 sertare de culoare neagra si o masuta mica de machiaj cu o oglinda ca in basmele cu printese , roza cu prietricele rosi si albe . " WoW " a fost singurul lucru pe care l-am putut zice .
Dupa ce persoana care m-a ajutat in acest tur a plecat am inceput sa ma uit prin camera . Imi iau telefonul si ma prefac ca sun pe cineva , defapt eu nu fac asta ci verific daca sunt camere de supraveghere . Dupa cateva minute se aude un bibuit puternic si am primit un mesaj cu cifra 9 . Asta e nebun la cap ! Am pana si in baie camera , pervers nenorocit ! Ies afara unde dau peste Karin . Cand m-a intrebat unde merg mi-am dat seama de ceva . Peste tot unde voi merge , o sa fiu urmarita . La 2 metri de noi , dupa un perete statea un spion , hmm nu e prost deloc dar nu e atat de ager pe cat se crede . Am zabit bland si i-am spus ca ma duc sa iau o gura de aier dandu-mi mana prin par incercand sa arat fermecator . Cand sunt mai atenta la tip aceste se holba , e idiot ? Cobor scarile avand in vedere ca eu va trebui sa stau la ultimul etaj . Dupa ce l-am testat pe prost cat de nebun e mi-am dat seama ca e un obsedat in toata regula . Bib Bib ! Un mesaj ? Ma uit plictisita si vad ca era de la Rick . Incepe distractie .
- Hey papa lapte ! tip eu la el .
Acesta se iesi si se uita la mine cu o fata de catelus , incepu sa se balbaie , vrea sa explice o minciune . Mi-am dat ochii peste cap si am zambit provocator zicandu-i ca am ceva pentru el . Baiatul facu ochii mari si incepu sa salive cand vazu ca imi ridic fusta , tantalau . Rapid scot un pistol si-l impusc . Hmm ! Ar putea hainele lui sa imi fie de folos .

Cum am intarziat acest capitol o sa va dau un bonus . Ei bine nu va ganditi ca va spun ce se va intampla in capitolul urmator dar promit , si ma tin de cuvant ca-l voi posta la 3 com-uri .
Acest bonus se refera la o mica povestioara , cum este uneori la anime-uri pentru a destinde admosfera arata o zi din trecut , o simpla povestioara pentru a mai amuza lumea ( o putem intalni si la sfaristul anime-urilor ca in Bleach ) .

Iubirea lui Karin

Abea ne urcasem in avion , ma uitam visatoare prin jur asteptand ca avionul sa decoleze insa aud un bipait . Telefonul meu adevarat , un mobil suptire , cu butoane multe si mici , dreptunchiular de culoare alba cu modele roz bombon . Roscata sari langa mine curioasa , mi-am dat ochii peste cap . Era de la fostul meu coleg de spionaj , Kaname Kuran . Renuntase acum cateva luni din cauza faptului ca suferea de o boala necunoacuta . Ca sa traiasca avea nevoie de perfuzie cu sange in fiecare saptamana , iar misiunile i-ar fi pus viata in pericol . Era un baiat mai mare ca mine , eu avand 18 ani iar el va implini 21 , avea un par putin lung , ciufulit de fire , un castaniu inchis , o piele alba si niste ochii fermecatori rosi . Ca si trup era bine facut , de vro 2-3 ori ar trebui sa ne prefacem un cuplu de modele , dar eu si el ...
- Ce dragut e !! tipa Karin cand vazu poza lui .
Primisem un mail cu poze si cu un mesaj . " Hey Cerry ! Cum e vremea prin Franta ? Scuze ca nu ne-am putut intalni dar sora mea m-a chemat in Tokyo , e trist ca nu esti aici . Ca sa nu te simti exclusa am facut poze si ti le dau cu multa placere , cu cateva mesaje de la amici dedicate tie . " Ce frumos ! Eu stateam in Tokyo impreuna cu sora lui . El era in Paris dar din pacate eu am plecat chair cand venea el .
- Ooo ! E adorabil , cine e ? Ce varsta are ? Cum il cheama ? Merge la sala ? Saruta bine ?
- Ha ? Un foarte bun prieten si atat ! E luat !
- E iubitul tau ?
Nu ! Doresc sa o contrazic dar acesta nu ma lasa sa vorbesc si incepu sa faca planuri sa ma desparta de el . Ea e costienta ca mai e lume aici ? Sasuke se uita nervos la fata . Am continuat sa ma uit printre poza . A doua era una ce ma amuza . Il vad pe " dusmanul meu " . Zero Kiryu , un baiat de vro 20 de ani , cu parul argintiu si ochii lila . Era un incapatanat si jumatate , mereu ma certam cu el cand eram in liceu . Imi amintesc cand planifacam balul , eu vream funde roz , el abastre , eu vreau scaune cu flori , el cu cruci , eu vreau farfuri albe , el negre , eu vream fata de masa rosie , el mov . Niciodata nu cadeam de acord . Ei bine aici statea cu o galeata in cap , la bustul gol , ud learca si cu o fata plina de nervi . Am chicotit si am dat mai in jos unde am vazut un comentariu . " O sa ai belele Haruno ! " Cand dau sa vad poza era verisorul meu . Domnu Dansator Camelon . In ciuda firi lui blande fusese angajat ca asasin . Era cel mai mare , 23 de ani . Ciudat ca varsta nu se coboara la comportament el find ca un baiat de 14 ani ce are prima zi de liceu . Avea ochii verzi ca si mine in schimb el avea parul un roscat inchis , el era profesor de dans si in paralel facea facultatea de Limbi Straine . El si Zero nu se prea intelegeau . Acesta ii facuse farsa si radea in hohote . Insa ...
- Deci saruta bine ? intreba Karin .
- De unde ai vrea sa stiu femeia lu Dumnezeu ?
- Sunteti iubiti , normal !
Iar vreau sa o contrazic , iar nu ma lasa . O sa mi se urce la cap ! Mai dau si vad poze cu Kuffi , era o fata foarte frumoasa , mai ales daca erai un pervers obsedat . In ciudat corpului era o fata sperioasa , timida si desteapta . Aceasta statea alaturi de Yuki , sora lui Kaname ce ii era opus . Kaname era in baiat linistit , serios , calm pe cat ea era o nebuna incapatanata ce iubea calaria . Era mai mica ca el , ea avea 17 ani si semanau leit cu exceptia ca parul ei era mai deschis . " Stiu ce iti umbla prin cap Sakura-chan ! " Observ o poza in care ea era in carca lu Zero , acum mai vi de acasa !
- Ati facut-o ? intreba roscata perversa .
- Femeie esti cretina ? spun eu cu nervi la maxim aproape .
Acesta dadu replica aia ca suntem iubiti din noi si iar nu ma lasa sa vorbesc . Sari langa mine pe canapea si se uita sa vada ce mai era prin mail . Ultima poza a fost cea care a facut-o sa tipe de uimire . Kaname o tinea in brate pe Kuffi , ce draguti sunt . Fata avea parul mov , lung pana la mijloc , ochii albastri si un zambet superb , acesta o tinea de la spate in brate , defapt avand mainele incrucisate injurul gantului ei cu un trandafir in mana . Erau si asoratati ! Asta a fost ideia lui Yuki clar , movalia purta o rochie portocalie , ce o scotea in evidenta iar el o camasa albastra .
- Sakura , iubitul tau te inseala ! spuse Karin bucuroasa si trista in acelasi timp . E un baiat rau inseamna ! iar asta ma facut sa inebunesc .
- Il cheama Kaname ! Nu e iubitul meu , fata pe care o vezi in poza chioara e logonica lui , femeia lu Dumnezeu !

Sper ca va placut ! :D Ja ne !


" Nu-mi pot da seama daca esti aceasi persoana pe care o stiam .
Dar nimeni nu te-ar putea inlocui .
Sa nu te ofilesti vrodata
Floare singuratica .

Te scalzi perfect in lumina ,
Ca si cand ai inflori din ea .
Toate emotile pe care le-ai imprastiat in lume ...
Elibereaza-le! "


Ichirin no Hana - HIGH and MIGHTY COLOR

Crime... 520751-Adorpozeleastea
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Crime... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Mar 26 Iul 2011, 17:01

Hey Rontzy,a ma ajuns si eu la ficul tau in love
Whowo, e asa de frumos, imi place foarte mult, la nebunie.
Abia astept next cat mai repede il iubesc!!


Crime... Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Crime... 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Crime... Taemin_Stamp_by_eiyuutanCrime... Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Crime... Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Mar 26 Iul 2011, 22:46

Tare de tot ficul mai ales partea cu bonusul. Imi PLACEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE LA NEBUNIE SI TE ROG PUNE CONTINUAREA.
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Joi 18 Aug 2011, 17:41

hai please neeeeeeeeeeeeeext Crime... 896861 Crime... 23826 Crime... 836813

Editat de choco: te rog eu frumos sa postezi mesaje care sa contina cel putin zece cuvinte. Ti-am mai spus de atatea ori ca asa ceva se numeste SPAM, insa oserv ca nu vrei sa intelegi.. Multumesc pentru intelegere..
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Crime... Asss10Crime... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19Mar 20 Dec 2011, 16:39


Buun, pai am aterizat si eu pe la ficul tau si observ ca nu l-ai mai continuat de mult.. Ai mai avea cate ceva de reparat, insa totul se poate face cu bunavoina si exercitiu. In primul rand, descrierea sentimentala este si nu prea este. Incearca sa expui mai mult sentimentele personajelor, fa cititorul sa ia parte la intreaga actiune, integreaza-l in poveste. Este foarte important ca persoana care iti citeste ficul sa simta exact ceea ce vrei tu sa transmiti, asa ca incearca sa te axezi mai mult pe descriere, nu pe naratiune. Actiunea decurge destul de ok,
insa unele pasaje sunt putin grabite. Mai adauga descriere si va fi bine. Dialogul nu mi se pare foarte lung, insa unele replici puteau fi introduse in vorbirea indirecta si asa era mult mai bine. LA capitolul estetica stai bine, desi mi-ar fi placut ca in ultimul capitol sa nu folosesti culoarea rosie, deoarece este obositoare pentru cel care citeste si nici nu vad, asa ca am fost nevoia sa selectez intreg textul. Imi place ca ai momente amuzante, asta mai destinde atmosfera.
Bun, cam asta am avut eu de spus in mare. Pana te hotarasti sa pui continuarea fcul merge la FanFicuri blocate dap !
choco^^


Crime... Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Crime... Empty
MesajSubiect: Re: Crime...   Crime... I_icon19

Sus In jos
 

Crime...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-