Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste cu Nabadai

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Asss10Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Apr 2011, 11:11

Ei bine... in primul rand as vrea sa nu va suparati pe mine pentru acest comentariu. Sa incepem:
Descrierea: la voi este si nu prea este. Puteai descrie mai mult sentimentele Sakurei cand si-a dat seama ce avea de gand Sasuke, sau durerea pe care a simtit-o cand, dupa tot ce i-a facut, ea totusi il iubea. Sentimentele trebuie descrise, nu e bine sa treci pe langa ele, pentru ca sunt cele mai importante intr-un fic.
Dialogul: uneori este bun, alteori este prea lung si sec. Incercati sa-l mai restrangeti, adaugand mai multa descriere sau naratiune.
Actiunea: din cauza ca lipseste descrierea actiunea este foarte grabita. Imediat a cunoscut-o, imediat o vrajeste cu frumusetea lui si imediat Sakura ajunge in patul lui. Parca nu merga chiar asa. Va mai spun inca o data ca descrierea, bat-o vina, este cea mai importanta si cu ajutorul ei, actiunea si dialogul devin mult mai frumoase.
Ideea: am spus-o si o mai spun - ideea este originala si chiar merita sa fie pusa in valoare. Daca nu va conturati ideile intr-o maniera armonioasa care sa imbine descrierea cu naratiune si dialogul, atunci cititorul este derutat, si astfel ficul devine greu de citit si de inteles.
Acestea fiind spuse, va mai rog inca o data sa nu va suparati pe mine, deoarece eu vreau doar sa va ajut. Multe idei in continuare si eu astept cu nerabdare nextul! kiss in love kiss
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 19:06

Vreau nextul crying
Cand vine ? take this!
lough a hug DENY! MAI REPEDE!
Va pup pe amandoua kiss hi!
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 19:58

Miau miau !

In primul rand imi pare rau ca nu am trecut pe aici. Am vazut ca ati pus destule capitole. Hmm, sa vedem. Aaa, apropo..stiti ca eu sunt mai dura asa ca..

Fie, sa vedem :


1. Ideea- Ideea nu este originala, asta e clar. Am mai vazut idee asemanatoare. Lasand asta la o parte, sper ca pe parcurs ideea sa devina originala si sa abordati propiile voastre idei.

2. titlul- Hmm, daca nu ma insel l-am mai vazut la un fic. Nu de aici, oricum..cert e ca nu e original. Insa nu pot spune ca nu m-a atras.

3. Descrierea- Hmm, o aveti. Evident ca o aveti insa mereu e loc de mai bine. Sentimentele pot fi descrise mult mai mult. Axati-va pe sentimente, sunt esentiale intr-un fic. Invatati sa dezvoltati..

4. Dialogul- Sa fiu sincera in unele capitole a fost cam lung si in unele cam sec, nu mi-a placut. Aveti grija.

5. Actiunea- In unele locuri mi s-a parut cam grabita. Incercati sa numai treceti de la o idee la alta. Sa mergeti lent si sa numai trageti lucrurile de coada. Descrieti mai mult sentimentele.

6. Estetica- Sincera sa fiu nu prea imi place. Dupa punct, virgula, semn al exclamarii sau al intrebari apasati butonul " SPACE " apoi incepeti sa scrieti, altfel aspectul va fi egal cu 0 si se strica toata estetica. Incercati sa adaugati si alineate.


Inca ceva.. m-a deranjat cand ati scris din perspectivele tuturor..numai faceti asa, ati scris cate putin si a aratat ca naiba..plus ca n-am inteles nimic.

Atat, spor la scris si la idei

Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Apr 2011, 22:12

Next-ul maine !
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 11:42

Unde-i nextul? Ai zis ca il pui si nu l-ai mai pus crying Pai se poate? Adu nextul repede repejor ca daca nu vin la tine si te bat biciuitor lough Pune-l o data ca nu mai pot de nerebdare sa vad ce o sa se intample in continuare. Mii de pupici si idei kiss kiss kiss
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 12:28

Deny cand pui next-ul ?
te roogg pune-l mai repede please
spor la scris si la idei !!! kiss kiss
Pwwpici! kiss
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 17:06

Fetelor deci va promit ca next-ul pe vineri seara. O sa fie lung de tot....scuze dar nu mai am timp sad
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 17:55

deci este foarte frumos
Dar actiunea e aruncata din tranvai
Si nu imi place
Nu o mai grabiti ca ma supar
Si se plictiseste lumea
Orcum vreau next
Pwp kiss
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 17:16

CAPITOLUL VII Sper sa va placa ... kiss

Urmatoarea zi la scoala toti l-au intreabat ce e cu cicatricea,dar el le-a spus ca o adevarata tigroaia i-a facut acel semn . Toti l-au privit destul de ciudat pe Sasuke deoarece nu stiau la ce se referea baiatul .Brunetul a zambit iar ochii negrii de onix i-au cazut pe un inger cu par roz si piele alba ca prima zapada cazuta . Dupa parerea lui Sasuke acest inger era trimis din iad si i-a furat inima . Sakura era pe coridorul scolii cu Ino si Temari , cele trei se interesau pentru echipa de majorete a scolii .
Daca intrau in echipa mergeau in tot felul de locuri si concurau cu alt grup de majorete iar la sfarsit se dadea chiar un concurs pentru majoreta sefa . O mica mare problema si Ino dorea mult acel titlu iar Sakura se gandea la consecinte dar nu a mai stat pe ganduri si s-au inscris . Ea , Ino si temari . Sasuke a observat bine inteles si a zambit pervers apoi ii spune la Naruto ca " meciul pasiunii " a inceput . Baietii merg si se inscriu pentru echipa de fotbal a scolii . Apoi ino si Temari au mers la ore iar Sakura saraca de ea , avea ore la clasa " ingerasilor" . Aceasta merge in cancelaria profesorala , peretii varuiti cu alb ii dadeau un fior , rozalia se intreapta catre un dulap vechi din lemn de pe vreamea lui " Pazvate chioru " . Sakura isi ia cartea de istorie , inchide incet usa dulapiorului si pleaca incet spre clasa .
Ajunge in fata usii iar acel nume si acele litere de pe usa faceau pentru ea un mesaj de moarte " Clasa a IX a , fata inspira inca odata cat de adanc poate inchizand ochii si amintindu-si acea noapte cu Sasuke , gheratura si acel sarut furat pe care nimeni nu il va inapoia . Sakura intra in clasa si se uita prin prejur , ce observa Sasuke nu era si nici Karin . Rozalia se face rosie la fata , merge la catedra si isi tranteste cartea pe masa . Se uita la elevi care erau la inceput amuzati de profesoara lor dar acest amuzament se transforma in seriozitat cand o vad pe Sakura strangand din ochi di incepand sa urle cat o tinea gura : " Unde e tgatia aia fustangista de Uchiha ?! " Toata lumea a ramas in clasa .
Rozalia il ridica pe Naruto in picioare si ii pune doua intrebari din teorie , acesta le stia apoi a intrebat unde e Sasuke iar el a dat din umeri . Pentru a treia intrebare nestiuta Sakura s-a enervat si nu i-a mai pasat de cele doua raspunsuri corecte . A zambit atat de pervers incat toti baietii isi cam strangeau picioarele si se inroseau ca si beculetele de craciun . Sakura a mers aproape de naruto si i-a urlat in fata cat au tinut-o plamanii : " Ai un 2 desteptule" . Apoi a mers la catedra si cand a fost foarte nervoasa a aparut "ingerasul" de Sasuke care era foarte zambitor iar agatata de el Karin cam zmotocita . Atat i-a trebuit rozaliei . Toti baietii inclusiv si in premiera Gaara ii facea semn sa stea locului si sa nu comenteze dar brunetul a inceput sa rada si a mers langa Sakura spunandu-i :
- O mai sa fie pe cine avem noi aici ?! Daca nu e prostu' clasei ! , Sasuke mirat la inceput zambeste ironic si merge langa rozalie spunandu-i :
-Cei scumpo, esti geloasa ca nu ai fost tu cu mine in baie ? , apoi ii zambeste badjocoritor iar Sakura nu mai rezista si isi strange pumnul apoi o pocnitura se aude in clasa . Acea pocnitura a fost palma Sakurei care a facut contact cu obrazul lui Sasuke care acum bietul era rosu . Sasuke a ramas masca . Era foarte nervos si cand a vrut sa-i spuna ceva , Sakura i-a taiat-o dintr-o data lasandu-l masca cat ca era nervos de numa-numa nu exploda . Apoi Sakura ii spune :
- Dispari la locul tau fara sa comentezi ! , Sasuke se duce nervos la locul sau rosu de nervi . . Bine inteles ca Karin comenteazi iar Sakura isi iasa din fire si merge langa ea apoi ......suspans...Nextu il face capsunica mea !!! kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Asss10Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 18:18

Cum am mai spus aleluia si amin! Ai pus nextul si este mult prea tare. Imi place atitudinea Sakurei si faza cu doiul si vreau sa vad ce ii face afurisitei aleia de Karin asa ca sper ca surioara ta scumpa si draga sa se apuce de tastat. Ai cateva greselute, dar se rezolva cu un edit. Choco te pupaceste dulcic!!! kiss in love kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Asss10Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 18:21

A, da, si inca o data Otanjou-bi omedetou gozaimasu! Iti urez tot ce vrei tu cu ciresica in varf! kiss in love kiss
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 19:38

Vai, a venit nextul si bin einteles ca trebuia tu sa ne lasi in suspans again.
A fost foarte frumos, mai ales palma pe care i-a dat-o Sakura lui Sasuke.
Sunt curioasa sa vad ce ii face lui Karin.
Astept next, care sper sa vina repede.
Pupici dulci kiss
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 21:33

Buna!!
Deci apoi zbang o palma nu? lough
Deci genial!
Super!
Minunat!
Next love
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
denisa*ghiurutan
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : fericita...indragostita.....zapacita...si...nervoasa

Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Apr 2011, 18:06

please ,pune nextu ca ii prea fain happy2
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste cu Nabadai    Dragoste cu Nabadai  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste cu Nabadai

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-