Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Prieteni sau mai mult?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Asss10Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Iun 2011, 08:57

Am aterizat si eu pe aici pentru a vedea ce ai mai facut.

Descriere: ai avut din plin. Imi place foarte mult cum pui in valoare sentimentele personajelor, simt cum sunt acolo printre ele.

Dialog: ai avut cateva replici la sfarsit, dar nu au fost seci.

Actiune: se desfasoara lent si nu este deloc grabita.

Estetica este buna, nu am ce comenta.

Greseli de tastare/ortografie:

aprarea - aparea
scazi - scalzi
adrenalinii - adrenalinei
siom - soim
odata - o data
informati - informatii
albastrul - albastra
cln - clan
oblig - obligat
prietenii - prieteni
lumea vrea - lumea te vrea
ferbintii - fierbinti
defapt - de fapt

Si asta este tot ce am avut eu de spus. Mi-a placut mult acest capitol si sper ca urmatorul va sosi cat de curand. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
FlOaReA♥De♥CiReS♥a♥NoPtI
Academy Student
Academy Student
FlOaReA♥De♥CiReS♥a♥NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Iun 2011, 11:50

am vazut greselutze... pe care chococookielollipoop ti lea spus
imi place foarte mult nextul...si ma bucur ca teai gandit sa-l scri peaici... happy2
...
ok,abia astept nextul si sper sa vina intr-o perioada mai scurta decat a venit ... precedentul...hihihi
ok,spor la scris si multa inspiratie...Ja ne hi! yeah
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Iun 2011, 12:15

Pff... tu ma omori pe mine Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 947835
sa stii ca eu iubesc ficul asta, dar cred ca stiai deja=))
so, astept nextul cu nerabdareeeee :x
Te iubesc!
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 268890


Fericirea este un vis, durerea este reală.

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Iun 2011, 17:01

Emm, uite-ma si pe tine. Asa deci, pe langa faptul ca ma dor ochii din cauza scrisului moc si colorat in rest nu am ce comenta. Poate data viitoate iti v-a fi mila de mine si vei scrie cat de cat mai normal sa pot citi mai bine.
Descrierea ta imi place si nu am ce comenta. Te axezi pe ce e important si faci in asa fel incat sa devina mai interesant. Capitolul e destul de lung si predomina descrierae ceea ce e foarte bine.
Actiunea nici ea nu e grabita. Normal, daca ai descriere din plin si nu seaca si atata timp cat mergi lent e foarte bine.
Dialogul - ma bucur ca la tine nu e sec si il pui doar cand trebuie.
Estetica - am avzut ca lai spatiu insa poate te vei gandi sa scrii normla, sa sti ca nu ma supar. Macar asa sa-ti fie mila de mine ca ma dor ochii(D)
Greselutele ti le-a spus Choco.
In rest sa sti ca imi place si abea astept capitolul urmator.
Spor la scris si la idei.
Pupici. kiss


Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Asss10Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Aug 2011, 14:04

Uite inca un fic care nu mai are continuare... Deci, Emma, nu-i asa ca vrei sa continui acest fic? Adica este chiar reusit si frumos si foarte atractiv... Eu personal chiar vreau sa aflu ce se va mai intampla, asa ca te rog mult sa pui capitolul urmator... Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Aug 2011, 20:12

hmm..vad ca azi dau comm la fiecare fic la care da si choco..ce chestie ciudata...
oricum..ce zici de un next..asa special pentru noi???
plsssssssss dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Aug 2011, 09:19

Whoaa. <333. Ce de comentarii. Nu ştiţi cât de mult mă bucur că vă place ficul. I'm very happy, all because of you ( adică mai bine zis "voi") : ]]

Păi, doar nu mă credeţi o delăsătoare? Noo. It's imposibile. Moi? Never for ever. : ]]

Am să aduc nextul, desigur. Şi dacă mă gândesc mai bine, mă pun acu' pe scris. : ]] De ce să mai pierdem timpul? : ]]

Am să-mi dau silinţa să iasă ceva frumos, nu vreu să vă dezamăgesc. :*

X.O.X.O
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 16:26

Am venit. TT.TT Sorry for late.

Anunţ: De acum încolo, voi scrie numai din perspectiva lui Sakura.

Prietenii sau mai mult ?

„ Dragoste la prima vedere ? ”


Am făcut o gafă, şi jumătate. Ce mi-a venit să-i spun că Hina are iubit ? Nici nu este adevărat. Simt cum mâinile îmi transpiră, inima bate cu tot mai multă putere, cum ghenunchii sunt gata să cedeze. Ce se întâmplă ? Îmi este rău ? Nu am de ce, n-am mâncat nimic stricat, defapt nu am mâncat nimic toată ziua . Am un atac de panică ? Nu, este imposibil, nu e nimic în această clădire de care să-mi fie teamă. Scădere de calciu ? Nici atât, eu nu am probleme cu calciul. Dragoste ? Nuu, asta este şi mai imposibil, plus absurd. Îndrăgostită ? Doar din cauza unui tip pe care îl cunosc de... cinci minute ? Asta e total anormal. Nu există dragoste la prima vedere, nici la a doua.

Ok, dar atunci de ce simt cum nu mai am aer, nu ştiu ce să spun. Sunt pierdută în acel întuneric din ochii lui. Misterioşii, pasionali şi atât de greu de descifrat. Buzele sale. Cele pe care le doresc peste ale mele, cărnoase, rozalii, şi cel mai probabil de o dulceaţă de nedescris. Părul, cel mai pufos. Îmi doresc să îl pot atinge în orice minut din zi. Cer aşa mult? Da. Saku nu te mai gândi la tipu’ ăsta, e total nefiresc ţie.

- Aşa, deci eu sunt Sasuke Uchiha, colegul vostru , spune având un mic zâmbet în colţul gurii, privindu-mă. Ce? Am ceva pe faţă? Da. Sunt roşie, îmi spun privind intr-un scaun de metal ce îmi arăta reflexţia. Culmea. Înroşesc doar pentru că el a zâmbit? E total anormal. Ce dr**u ce întâmplă cu mine? Corpul meu răspunde sigur la toate mişcările lui, vorbele lui. Gata. Trebuie să mă opresc din chestiile astea. Nu am venit aici ca să mă îndrăgostesc, ci ca să-mi duc planul la capăt.

- Eu sunt Sakura, spun încercând cu toate puterile să fiu calmă, dar desigur am eşuat lamentabil. Parcă lupt cu morile de vânt, atâta forţa îmi pun în fiecare gest. Serios ? Din cauza unui tip trebuie acum sa-mi fac griji ? Este total absurd. Conştientul meu duce o luptă aprigă cu inima mea, fiecare vrând să facă ce doreşte. Simt cum capul îmi bubuie, cum pulsul mi se acelerează. Clar am să leşin. Inchid ochii şi pierd contactul cu lumea. Întuneric.

****


Caldură. Nişte braţe. Calzi, moi. Ce poate fi acest loc ? Plăcerea este imensă, nu vreau să-mi deschid ochi, nu vreau să revin la realitate. Vreau doar să mă bucur de acele braţe protectoare care mă învăluie. Atât de pufoase, plăcute. Dar cine e persoana care mă învăluie în această caldură însuportabil de plăcută ? Aud nişte cuvinte slabe – şoapte -. „ Probabil s-a trezit „ se aude aceiaşi voce pe care am reţinut-o deşi nu am ascultat-o de dese ori. Acea voce, blândă, caldă dar în acelaşi timp şi cu duritate, o voce bărbăteasca. Aş putea recunoaşte acel păr oriunde, acei ochii abisalii şi acelaşi corp bine structurat.

Sasuke. Tipul pe care îl ştiu doar de 4 minute – atunci când eram conştientă că sunt pe Terra - şi deja îl am în minte, în inima, în privire. Tipul ce mi-a ştampilat inima, fară voia sa, cu numele său. Este posibil ? Nu, dar uite că se întâmpla. Imposibilul devine posibil în dragoste. Dragostea nu se plăteşte, nu se închiriează. Ea, pur şi simplu apare atunci când persoana specială apare în faţa ta.

Sakura, de unde şi până unde ai început să vorbeşti filozofii ? Eu nu sunt îndrăgostită, inima mea nu este făcută să iubească, să fie fericită, este făcută pentru a ucide fără milă, cu resentimente ce nu există. Iar acum ? Acum a venit un tip, băiat, om, bărbat, animal de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) opus, ce îmi dă tot organismul peste cap. Este posibil ? Poate, dar nu o să las acest lucru să-mi deranjeze treburile

- Sakura ? Eşti bine ? Te-ai trezit ? Sunt Sasuke , aud din nou aceiaşi voce ce îmi face ca fiecare celulă din corpul meu să tremure inevitabil. Inima îmi bubuie cu putere, acelerând viteza sângelui ce îmi străbate corpul. Mâinile îmi transpiră de parcă aş alerga. Firar, nu din nou. De ce mereu pătesc la fel ? Ce vrajă aruncă asupra mea ?

Îi răspund aprobând din cap, ştiind că dacă am să încerc să vorbesc au să mi se blocheze cuvintele în propria gură. Ce o să fac data viitoare când o să port o discuţie cu el ? Nu o să-l pot evita pentru totdeauna.



_______________________

Scuza-ţi eventualele greseli. Este proaspăt scos de la cuptor. : ]]

I hope you like it. <3

x.o.x.o
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 14:18

What? WTF? Deja s-a indragostit? Vaii, ce influenta are Sasuke asupra fetelor. :))

Evident ca si la mine.^^

Deci, mi-a placut foarte mult cum ai descris, parca eram eu in locul Sakurei, pe bune!

Si stai calma. Ai sa primesti comm-uri scumppiiiii.^^

So, i love you! <3

Nu uita de next^.^

Mellz.^^



Fericirea este un vis, durerea este reală.

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 15:38

OMG....superb
ce pot spune..[am ramas fara cuvinte]
imi place foarte mult si vreau next... roll [am gasit 7 cuvinte lough ]


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Asss10Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 14:38

Kyaa!!! Natia ta de femeie murata la cuptor!!!

Te fac piftie, te dau la hingheri, te fac poc!!! :))
Deci cred ca sentimentele au plutit in aer, imi si imaginam scena...


Atat de romantic, atat de hilar, atat de absurd... :))
Hai c-o dau in balarii deja... :))
Deci imi place mult de tot ce intorsatura au luat lucrurile sa stii... in love


Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Dec 2011, 13:43

Wow... F.B.I??? Adica este ceva nou. Eu nu spun prea multe deoarece nu sunt vorbareata, doar astept nextul.



Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 53590813Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 53590815Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 53590816

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 53590911
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 00:20

Sorry for fic , but nu ai mai scris la el de 4 LUNI ! Fi atenta ! De aceea il trimit la --> Fan Ficuri Blocate . Daca vrei sa-ti continui opera , anunta-ma si ti-l voi deschide.
So ...

closed






Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Continut sponsorizat




Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prieteni sau mai mult?   Prieteni sau mai mult? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Prieteni sau mai mult?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-