Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Eşti al meu! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Eşti al meu! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Eşti al meu!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
deliaa
Genin
Genin
deliaa

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
acebook acebook : Delia Horvat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Taekwondo

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 01:01

Capitolul 1


         Ce plictiseală...in acest sat nu se intampla nimic niciodat!!! Si uite-mă din nou "bântuind" pe străzile Konohei doritor de ceva acţiune. Vroiam doar să se intâmple ceva...orice...
Mă opresc pentru a-mi lega şiretul, dar imi ridic imediat privirea deoarece, cineva imi bloca soarele.
      -Neaţa Sasuke frate, cum ai dormit?
      -Idiotule, imi blochezi lumina!
Am inceput să chicotim amândoi si ne-am continuat impreuna drumul.Il cunosteam pe Naruto de mic, mamele noastre fiind cele mai bune prietene iar tatăl meu "Fugaku", şi tatăl lui "Minato" sung colegi de serviciu, deci că-l plăceam că nu-l plăceam oricum mi-l băgau ai mei pe gât.
      -Mor de somn, mi-am petrecut noaptea cu Hinata, am mâncat apoi am dus-o la un film.Chiar imi place fata asta.
Hinata este o fată frumoasa intradevar.Mă bucur pentru Naruto...cert e că pentru mine incă nu a apărut o fată care să mă vrăjească.
       Mergeam incet inspre liceu cu mâinile in buzunar zburându-mi mintea la ce am visat cu o noapte in urmă.
        -Hello! Planeta către Sas`ke ..ai semnal?
        -Foarte amuzant geniule..Naruto, ai avut vreodată un vis care să ţi se pară real?
        -Uimeste-mă..ce ai putut visa? Balauri si unicorni? sau nu...animatoare obeze? ăla da coşmar!
        -Defapt nu...am visat doi ochi verzi care clipeau suav, erau frumoşi cu gene lungi, şi o voce subţire de fată care imi spunea pe nume.
Stă blondul ce stă pe gânduri si mi-o trânteşte.
         -Ai nevoie de o prietenă!
Ha ha ha...tot restul drumului spre liceu, Naruto râdea, iar eu mergeam târându-mi parcă picioarele după mine.
        Ajunşi in locul dorit imi trântesc fundul acoperit de blugi mulaţi gri pe scaun aşteptând să vină
dirigu`, că doar e Joi..prima oră dirigenţie.
Ca de obicei moşul intârzie, pariez că iarăşi flirta cu profa de sport. Tsunade pe numele ei, era blondă cu un piept de-ţi venea sa priveşti de 2 ori...
Gândul imi este intrerupt de intrarea lui Kakashi urmat in de-aproape de cineva.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 01:19

Nu mai folosi un font asa mare. Oricum, numarul minim de randuri al unui capitol este 25. Mai treci pe la regulament.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
deliaa
Genin
Genin
deliaa

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
acebook acebook : Delia Horvat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Taekwondo

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 01:45

Scuze...am folosit prima oara un font mai mic dar mi se parea ca nu se prea intelege...urmatorul capitol o sa incerc sa fie mai bine
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 12:09

Prima
Hey!!
Am aterizat si eu pe aici
inceputul e foarte frumos
imi place cum descrii , deci
sasuke nu are prietena, interesant
astept nextul spor la idei si la scris


Eşti al meu! <a href=
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 13:12

A doua. Multumesc de anunt. Dragut inceput, dar cam scurt. In legatura cu marimea fontului mie imi place ca e mare, e mai usor de citit.
Sper sa ma anunti si data viitoare.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Eşti al meu! Asss10Eşti al meu! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 13:15

La marimea actuala (dupa ce am editat eu capitolul) este foarte bine, nu-i nevoie sa adaugi si eticheta pentru marine, caci in mod normal arata si asa si se vede. De numarul de randuri ai aflat, insa ai grija si la Spam. Nu este nevoie sa raspunzi fiecarui membru in parte, poti face asta in postarea in care aduci si capitolul urmator. :)


Eşti al meu! Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
deliaa
Genin
Genin
deliaa

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
acebook acebook : Delia Horvat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Taekwondo

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 17:19

Capitolul 2

Parul roz ii atarna cu grija pana la jumatatea spatelui, avea un corp frumos, picioare lungi subtiri, pielea alba iar ochii verzi...Stai putin, verzi?What? Nuanta aceia...
         -Ea este Haruno Sakura, incepand de astazi va fi noua voastra colega. Va rog sa va purtati frumos!
Ma uitam la ea, mai ca nu salivam pana ma trezesc cu o hartie mototolita in bot, scotand un sunet parca de castor violat.
         -Uchiha, ai vre-o problema?
         -Nu domnule, ma scuzati.
Imi mut privirea la hartie si o deschid. "Sasu pui, nu te mai holba asa". Imi intorc privirea spre blond si zambesc ironic...
Ziua a trecut repede...privind-o in continuu, era atat de frumoasa..oricum, neasteptata mutarea.Nu am fost anuntati de nici un transfer, mai ales in mijlocul semestrului 2...in fine.


Sakura p.o.v


La scoala este destul de okey, am colege de treaba, cu mici exceptii desigur...fetele mi-au zis sa le ignor pe dive- o blonda pe numele ei Ino si o roscovana, Karin Uzumaki.
Ajunsa la noul apartament a familiei mele sunt intampinata de mama care imi ia geanta si ma invita sa iau masa.
      -Deci floricica, cum a fost prima ta zi?
      -A fost binr, sunt fete frumoase, baieti si mai frumosi...
Mama incepu sa ma priveasca ingrijorata, ba chiar iritata de remarca mea, cerand parca o explicatie.
      -Era un baiat in prima banca..arata, intr-un cuvant "perfect".
      -Nu-mi spune ca te-ai indragostit deja. (Dupa vocea ei nu era prea fericita dar ce sa-i fac eu ei..e viata mea, acesta este ultimul an ,defapt ultimul semestru de liceu iar apoi ma voi muta singura asa ca nu-mi pasa!)
      -Mneh, doar ca...ochii aia negrii mi-au ramas intipariti in minte.
Am terminat masa in tacere,si am mers in camera mea unde pisicuta mea "Kissa" ma astepta pe patul meu cu asternuturi roz.Camera mea era destul de spatioasa pictata in culori deschise (alb si roz) patul mare dublu era in mijlocul camerei intr-un drept cu usa, dulapul mare plin cu postere a diferite trupe era in coltul drept langa o oglina biroul in cel stang iar restul nu mai conteaza...in celalalt colt era usa ce ducea spre baie si-n rest diferite decoruri si animalute de plus.Ea era ca un ghemotoc alb si pufos care purta o zgarda foarte scumpa, fiindu-i facuta la comanda.Era neagra cu pietricele albe in spate fiind gravat numele "Kissa Haruno". Ce pot spune?Imi iubesc pisicuta.


Sasuke p.o.v

Ajung acasa fiind intampinat de mama, tata fiind probabil la munca.
    -Buna Sasuke, cum a fost azi?
    -Cum sa fie?Tot asa...
Ah..mama, o faptura atat de frumoasa, de inteligenta, de perfecta.Ce norocos putea fi tata cu o asa femeie. Pielea ei alba ca de inger ii scotea in evidenta ochii mari abisali iar parul ei negru atarna elegant.Vreau o prietena frumoasa si blanda exact ca mama mea! Inca nu am avut o prietena desi am pretendente, dar nu a fost sa fie.
Iau masa apoi merg in camera mea, binenteles aruncand ghiozdanul pe unde apucam si trantindu-ma in pat.Imi zbura gandul la fata aceia...cum o chema?aa..Sakura!
Decid sa merg sa iau o sticla de Cola si ceva de rontait..imi las aceiasi blugi, aceiasi jacheta neagra si ies din casa indreptandu-ma spre magazin.
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Eşti al meu! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 17:33

Tot nu ai 25 de rânduri (acesta se consideră de la jumătatea spațiului).
Nu schimba des perspectiva. E derutant și personajul nu are timp să-și expună gândurile. Ai grăbit acțiunea destul de mult, adică mi-ar fi plăcut să o aduci pe Sakura mai târziu în poveste, să lași acea doză de mister. Puteai chiar să spui că este o altă fată, iar Saku să apară într-o vacanță și să se cunoască cu Sasuke. Aveai mai multe variante.
Oricum, per total, atrage atenția, dar poți mai bine și știi asta. happy2


Eşti al meu! Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 28 Iul 2013, 18:03

hei....interesant capitol......
sa ma anunti si pe mine de next....
pupiceiiiiiiiiiiiii kisskisskiss


Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauv
Eşti al meu! 1185528_382197825239589_1994385887_n
Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
deliaa
Genin
Genin
deliaa

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
acebook acebook : Delia Horvat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Taekwondo

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Mier 31 Iul 2013, 22:42


Capitolul 3


Avand chef sa ma plimb trec de primul magazin, trec si de al 2-lea si ajung pe strada vecina care in comparatie cu amea predominau blocurile.Toate strazile din sat arata la fel, doar locuintele difera desigur.Si proprietarii, sa nu uitam de proprietari...unii mai enervanti ca altii. Oameni patetici! Mereu iti gasesc motive de cearta, de multe ori din nimic.Asta ma enerveaza la culme. Unii, asa ca mine doresc sa aibe o viata linistita nu ciocaneli in geam cu replici de genul "Copilul tau mi-a calcat gazonul".Ajung in dreptul obiectivului meu si intru inauntru, urmand apoi sa ies cu o doza de Cola in mana. Fac stanga imprejur dar nu apuc sa merg un metru ca vad in fata mea ceva sclipind. Ma aplec si o iau intre 2 degete...o zgarda, pare destul de scumpa. O iau si imi continui drumul spre casa.Iatama acasa, intru inauntru, imi iau o punga de chipsuri din bucatarie ,asa ca sa mearga mai bine cu sucul si merg catre camera mea unde patul meu moale ma asteapta. Ma trantesc in el si incep sa studiez "mica bijuterie" luand din cand in cand cate un chips, savurandu-l.
    -Kissa Haruno...Haruno? fata aceia...
Inrosesc instantaneu la amintirea rozaliei, dar imi alung repede gandul cazand in lumea viselor.
Primele raze ale soarelui imi intrau cu nerusinare in ochi fortandu-ma sa ma trezesc.Zis si facut, mi-am facut si eu treburile ca orice om, am mancat si am mers spre scoala unde m-am asezat frumos in banca mea asteptand sa-si faca intrarea Sakura.
         Intr-un final s-a gandit sa apara dar nici nu saluta, merse direct in banca ei emanand o stare de plictiseala totala amestecata cu un parfum fin de crini.
    -Bu-bu-bunaa..cred ca asta e a ta! Apropo, eu sunt Sasuke. Si ii intind zgarda, ea facand ochii mari
    -Am cautat-o peste tot, iti multumesc!
Dau din cap aprobator si dau sa plec dar ma prinde de mana.
   -Hey, nu vrei sa iesim undeva dupa scoala? Fac eu cinste, sti tu...in semn de multumire.
Auci..cred ca ma inrosesc..nu te intoarce Sasuke...nu te intoarce! Ii zic un "bine" inca stand cu spatele la ea, si merg inapoi in banca.
Orele trecusera destul de greu, nu prea stiu de ce se mai face scoala avand in vedere ca toti elevii se ocupau cu altceva in timpul orelor, si cu asta nu ma refer doar la clasa mea, intelegeti voi, nu?
Eu de exemplu mi-am petrecut orele de azi schimonosinduma pe scaun si schimband biletele cu Naruo si restul grupului vesel (Shikamaru, Neji, Shino si Kiba). Imi mai aruncau biletele si Ino cu Karin dar preferam sa le ignor. Nici macar nu le citeam...



Sakura p.o.v


Ma ridic de pe scaun apucandu-mi geanta si asezand-o pe umarul stang apoi merg tiptil in spatele brunetului, care parga visa la cai verzi pe pereti.
   -Colegu` ce spui? Mergem?
   -Sigur, dar unde mergem?
   -Ai sa vezi, e frumos...am descoperit locul ieri. (Astea fiind spuse, iam scos limba jucaus, apucandu-l de incheietura mainii si tragandul dupa mine afara din sala care desi se sunase inca era pe jumatate plina. Oare copiii astia nu au ce face acasa? Sau iubesc scoala foarte mult? Chicotesc ca pentru mine si imi continui drumul, pe holul pustiu plin cu poze vechi si plante spre iesirea din liceu urmata in de-aproape de brunet.


Karin p.o.v



-Hei Ino.
-Da pisi, toarna!
-Ce cauta buruiana aia roz cu frumuselul de Sasuke? Blonda ratase scena deoarece era cu spatele la actiune refacandu-si machiajul..
-Ce? What?Cum? e al meu!
-Aaa,,,scuza-ma. Al tau? Zic asta ridicand o spranceana si pizitionandu-mi mainile la piept privind-o iritata pe Ino.
-Al nostru..
-Asa mai merge, vino cu mine. Am o ideie. Fara sa o mai las pe Ino sa mai puna ceva intrebari o trag dupa mine afara din incinta. (Ino este genul de persoana care  pune mereu intrebari fara sens, iar eu mereu ma simt datoare sa-i explic faptul ca INTREBARILE IDIOATE CER RASPUNSURI IDIOATE!! asa ca mai bine nu o las sa mi le puna.)
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Joi 01 Aug 2013, 22:00

hei...mersi mult de anunt....
mi.a placut capitolul....
sa ma anunti si de urmatorul.......


Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauv
Eşti al meu! 1185528_382197825239589_1994385887_n
Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Eşti al meu! 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
deliaa
Genin
Genin
deliaa

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
acebook acebook : Delia Horvat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Taekwondo

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:23

...puteti sa stergeti ficu` :)..nu imi place deloc ce a iesit :-j... si in plus..mi`am cam pierdut ideea...
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19Dum 22 Sept 2013, 22:35

Fanfic blocat la cererea autoarei.


I had to break myself to carry on.


Eşti al meu! Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




Eşti al meu! Empty
MesajSubiect: Re: Eşti al meu!   Eşti al meu! I_icon19

Sus In jos
 

Eşti al meu!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-