Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste adevarata (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste adevarata (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste adevarata (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
CoriMwahaha
Academy Student
Academy Student
CoriMwahaha

Sex : feminin Localizare Localizare : Craiova
acebook acebook : Cori Mwahaha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa fac pe nebuna
Stare de spirit Stare de spirit : Huuuuuuuuuuuhaaaaaa

Dragoste adevarata (+16) Empty
MesajSubiect: Dragoste adevarata (+16)   Dragoste adevarata (+16) I_icon19Lun 05 Aug 2013, 00:57

Heeeei ! Sunt noua si m-am gandit sa postez si eu un fiic .Sper sa va placa ^^ Vreau sa anunt ca capitolul mai poate avea greseli de tastare

1. Cum incep toate povestile





Noaptea. Cea mai frumoasa parte a zilei. Ma simteam asa de protejat si totusi atat de nesigur pe mine . Stazile aglomerate ale New York-ului imi dadeau cel mai frumos setiment de adrenalina. Luminile, masinile care circulau in viteza, panourile mari si luminoase, cladirile imese, gastile periculoase care umblau pe aici...totul. Iubeam noaptea . Ma intelegea si era si este cea mai buna prietena a mea. Inima imi batea cu putere cand ma uitam la cer, parca ochii mei faceau un contact cu culoarea asemanatoare si stelele ce simteam ca stralucesc doar pentru mine. Sau era doar sentimentul care mi-l dadeau viciile mele in fiecare noapte?Niciodata nu as putea stii. Mergeam alene pe trotoar simtindu-mi corpul greude manevrat. Trebuia sa oprec cumva prostia care o faceam in fiecare noapte. In acel moment, imi era mila de mine. Simteam ca duc o povara care este mult prea grea pentru mine. Aveam nevoie de ea...de singura fiinta care putea sa opreasca toata suferinta mea. Imi misc mana lent si caut in buzunarul ascuns de la geaca. Singura mea amintire de la ea si totusi cea mai pretioasa. O poza in care niste ochii verzi ca smaraldul emanau fericire , in care un zabet atat de pur imi lumina noaptea si parul ei roz perfect drept si lung care se contopea perfect cu pielea fina . Am pupat poza incet si am bagat-o la loc. Ea era marea mea iubire. Au trectut 3 ani si totusi inca o simt tare. Mi-a facut inima sa bubuie asa repede incat pana la urma a facut bum. Ea era singura mea scapare de la lumea reala, singurul meu vis care a inceput din copilarie. Trebuia sa o gasesc . Daca nu o gaseam eram un om ca si mort. Oftez lung si simt cum inima imi este intepata. Imi aprid o tigare si trag din ea cu pofta. Nici macar drogurile ma faceau sa ma simt bine in acest moment. Las gandurile mele prostesti la o parte si ma grabec spre casa, desigur, iar o sa macert cu mama.
Am marit viteza si am ajuns destul de repede acasa, gafaind. Scot cheile din buzunarul de la bugi si incerc sa le bag in usa silentios. Deschid usa usor si o inchid la fel. Era bezna in casa. Slava cerului ca nu ma prins iar mama. Urc scarile spre camera mea. Intru pe usa si aprind lumina. Surpriza ! Mama ma astepta pe pat, nu tocmai primitoare.
-Sasuke,de cate ori mai trebuie sa-ti reamintesc ca nu este bine ceea ce faci !Uita-te la ochii tai ! Sunt rosi ! Crezi ca nu ma prind ? Crezi ca sunt asa de proasta ? O mama simte de fiecare data cand copilul ei este in pericol ! Iar tu in acest moment nu realizezi ceea ce faci ! Tu chiar nu te gandesti la sanatatea ta? ESTI BOLNAV !
-Problemele mele sunt problemele mele , mama.Nu este vina ta ca eu am leucemie. Mamei niciodata nu i-a placut cand pronuntam acest cuvant. Plangea instantaneu. Am spus-o dar fara sa-mi dau seama. Iese din camera mea cu lacrimi in ochi trantind usa in urma ei . Ma durea , dar nu aveam ce face. Am aflat acum un an ca sunt bolnav de leucemie exact inainte ca mama sa se recasatoreasca.I-am stricat ziua nuntii si toata viata. Ma simteam atat de vinovat si totusi atat de neputincios.
Am stat in pat gandindu-ma la problemele mele si am adormit rapid.
M-am trezit foarte somnoros auzid galagie in casa. Raste si mai multe voci. M-am dat jos din pat si am coborat pe scari. Se simtea in aer un parfum foarte cunoscut inimii mele . Parfum de cirese. Era imposibil, dar stiamdoar un singur puratator. Nu putea fi adevarat ! Dar apoi a aparut ea...mai frumoasa ca niciodata iar inima imi batea din ce in ce mai tare. M-a abservat, fiind la fel de uimita.
-Oh ! Sasuke ea e Sakura..cred ca nu va cunoasteti . Este viitoarea ta sora, am planuit sa facem dinou nunta ! Nu esti fericit? spune mama din spatele Sakurei. Am vrut sa-i sar in brate, sa simt cum o iubesc dinou. Dar nu am putut.





Mai vreau sa anunt si cain cazul in care doriti nextul il voi putea pune doar peste 5 zile deoarece sunt plecata din localitate :D
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Dragoste adevarata (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adevarata (+16)   Dragoste adevarata (+16) I_icon19Lun 05 Aug 2013, 03:03

Heei happy 
Sunt prima, deci comentariul meu ar trebui să conteze ceva. I rock peopleee!!! 
Îmi place ideea ta. Nu am întâlnit-o, și cam asta și este ideea în literatură, nu? happy2 
Aspectul capitolului nu prea îmi place deoarece nu are aliniat, dar asta sunt sigură că se va rezolva, și la fel și cu unele greșeli de tastare.
Este destul de scurt capitolul, dar interesant. Cred că și-a spus esențialul.
Aș dori să văd cum parcurge acțiunea, iar dacă ai fi drăguță să mă anunți la următorul capitol, ar fi minunat kiss 
Ti pup a hug 
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Dragoste adevarata (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adevarata (+16)   Dragoste adevarata (+16) I_icon19Mier 09 Oct 2013, 17:04

Fanfic blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste adevarata (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adevarata (+16)   Dragoste adevarata (+16) I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste adevarata (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-