Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Rabdarea e o virtute ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Rabdarea e o virtute ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Rabdarea e o virtute !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Sam 17 Aug 2013, 16:15

Poate ca exista
 
 Fug,tip si plang ......Cu ochii inchisi dar mintea treaza ,incerc sa-mi aduc aminte visul ce ma termina psihic,cat si fizic.
Noapte de noapte ,timp de 4 zile am acelasi cosmar.Iar si iar.
Zgarietura de  acum 2 nopti , ma doare si pulseaza si din nou ma simt urmarita.Duc podul palmei la buze si le zdrobesc de ele.Incercand din rasputeri sa ma calmez si sa scap de senzatia de fata urmarita,pasesc usor spre usa ,cu frica de a nu ma impiedica de vreun obiect  de pe jos. Aprind lumina ducandu-ma-n baie pentru o baie lunga si nesilita de nimeni . Rochita de matase o indepartez dintr-un singur reflex. Fiorul isi face aparitia  din nou si am  din nou acelasi sentiment ca cineva ma urmareste.Ma sperii ,observ cu groaza,ca lenjeria ce mai acum  10 secunde o purtam,acum e inexistenta.Apuc cu repezeala prosopul ,infasurandu-l in jurul corpului.Raman nemiscata pret de 2-3 minute,revin cu picioarele pe pamant atunci cand raceala gresiei ma face sa scrancesc pentru o secunda.Desi inca ma simpteam urmarita ,ciudat dar in propria baie, ma bag in cada mea pregatita de aproape 10 minute.Tresar si un reflex involuntar  de a iesii din apa aproximativ fiarta ma face pe moment sa scrancesc,dar alt reflex cu care ma obisnuisem de ceva vreme imi cere sa  intru rapid in ea. Atipesc cu gandul la fenomenele stranii si gandul ca sunt urmarita in propria casa .
 Inima mea ,accelereaza mai ceva ca a unui Mustang cand simt mangaieri si atingeri subtile. Deschid ochii in momentul cand faptasul coboara incet mana mai  jos de gat.......Nimeni......Poate ca innebunesc eu,ies usor ,datorita ametelii provocate de aburul aparent invizibil.
Pasesc domol spre oglinda imensa  din dreptul cazii.Constant ca sunt goala.Privirea ce pana acum era in gresie,acum tintuieste umbra ,umbra unui barbat .....Rosesc usor dar imi revin .Incerc sa nu clipesc ,pentru a nu-l pierde din campul meu vizulal,este mai inalt umpic,poate umpic mai mult.Oricat as incerca nu pot sa-i deslusesc  nici una din trasaturile fetei, cu exceptia ochilor,negrii deci....trebuie sa  recunosc cu privirea aia..... cedez,clipesc si-l las sa scape.Nu-i prima oara,apare si tot dispare.
Oftez silentios,uitandu-ma,observand si  citind in acel verde ,tristetea singuratatii ce ma cuprins de cand am decis ca locul meu sa nu mai fie langa oamenii ce mi-au dat nastere.De curand am implinit 20 de ani, sunt mandra de ei si de mine  bine inteles. Sunt in anul I studenta la medicina.
 Infasor prosopul  in jurul meu,muschii mei sunt  foarte relaxati ,n-au mai  fost de cand hau.Ma uit la ceas ,este 5:47 ,e clar ca nu mai am nici un chef de somn ,asa ca  merg si imi iau o rochita lejera ,alba ,culoarea rochiei facandu-mi parul sa iasa in evidenta.Nu-mi storc creierii pentru machiaj,e Sambata,4 septembrie,miercuri e ziua tatei,abia astept sa-i vad .Parul roz mi-l prind in coc ,lasand vesnicele suvite sa-mi dea tarcoale chipului.
Cobor scarile casei,nu apuc  bine sa aprind lumina in bucatarie ,soneria usii anunta venirea unui musafir.Cine o fi la ora asta....ceva imi spunea sa nu deschid,contiinta  normal,dar eu  ca deobicei incapatanata ,deschid.Raman stupefiata ,acea privire .Tremur si cred ca si el a observat asta ...
-Sa intamplat ceva?
-Eu...e..eu nu ,nu sa intamplat nimic . Ochii negrii,patrunzatori ,buze subtiri dar atragatoare,nas usor ascutit,de corp ce sa mai zic,inalt,par negru ,ciufulit ,dar ca si mine suvitele nelipsite.
Din nou constiinta imi spune sa nu-l invit ,e periculos ,e el.
-Te rog ,intra. Tu niciodata nu ma asculti!
Intra,dar nu trece de mine ,se opreste in fata mea ....Gata mi-a venit sfarsitul...In mana pe care o tinea la spate,avea un trandafir,un trandafir alb-rozaliu.Timida ii accept floare.
-Multumesc,ia un loc ,vr ceva de baut?
-Da ,ceva cu alcool,te rog?Zambeste,un zambet de copil nevinovat,dar oricat de mult ar fi incercat el sa ascunda ,nu l-a putut ascunde si pe cel ....recunoscator????
Intai asez trandafirul intro vaza mai ingusta ,iar apoi pregatesc un pahar de Stalinska pentru acel individ si unul de suc de portocale pentru mine.
-Deci ,mai intai cum te numesti?
-Sasuke ,Sasuke Uchiha.
-Scopul si durata vizitei...?
Nu-mi raspunde in schimb.....




Ultima editare efectuata de catre Your_friend_for_everyday in Sam 17 Aug 2013, 20:20, editata de 2 ori
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Rabdarea e o virtute ! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Sam 17 Aug 2013, 17:53

Undei  Capitolul?
Pentru ca eu nu vad absolut nimik think

R∆IN: Orice comentariu din această secţiune trebuie să aibă minim 10 cuvinte, altfel apare SPAM-ul. Dacă aveai vreo nelămurire, puteai să îi adresezi autorului întrebarea printr-un mesaj privat. Mai treceţi pe la regulament şi citiţi-l cu mare atenţie.


Rabdarea e o virtute ! 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Sam 17 Aug 2013, 19:42

Sylphiel Oswald a scris:
Undei  Capitolul?
Pentru ca eu nu vad absolut nimik think
Imi pare rau nu am putut sa pun cap. imediat am avut o mica problema  cu netul si  ...nah

R∆IN: Dacă doreai să îi clarifici nelămurirea, trebuia să o faci printr-un mesaj privat şi să îi explici situaţia. Apare off-topicul. Mai treci pe la regulament.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Dum 18 Aug 2013, 00:19

Am aterizat si eu pe aici.
Pentru inceput tot ce pot sa spun e ca imi place.
Ai bagat frica in mine nu alta lough 
Bine bine, defapt fiori acolo, asa, putin  lough 
Primul capitol foarte frumos, insa astept sa vad cum dezvolti ideea.
Deci, sper si te rog sa ma anunti de next.
Spor la scris!
Te pup, C'ya! kisskiss


Rabdarea e o virtute ! Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
pufisor
Genin
Genin
pufisor

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : lumea viselor unde orice lucru poate deveni realitate
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : multe
Stare de spirit Stare de spirit : intre doua lumi paralele pe care ai alegeo?pe cea REALA sau pe cea FALSA ??

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Sam 14 Sept 2013, 18:03

superb fic :D si mai bagat in sperieti :D
si la sfarsit ai fost tare "scopul si durata vizitei" asta dpa ce ii da un pahar de stalinska si il invita in casa
anntama cand pui nextul


Stiu am un talent nativ , sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Joi 19 Sept 2013, 17:43

Hei happy 
Interesant ce ai postat tu aici think 
Nu mi-a plăcut însă când ai descris cu ce s-a îmbrăcat, etc. Nu s-a potrivit după părerea mea cu ce ai scris până acolo. 
În schimb, ai avut o idee destul de interesantă.
Este deabea primul capitol (şi acesta destul de scurt), deci nu îmi pot face o idee concisă.
Ai câteva greşeli de tastare. Corectează-le să dea mai bine cititorilor kiss 
Aş dori să mă anunţi când postezi continuarea.
Mi-ar plăcea să văd cum decurg întâmplările happy 
Te pup kiss 
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19Joi 28 Noi 2013, 18:08

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Rabdarea e o virtute ! A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Rabdarea e o virtute ! Empty
MesajSubiect: Re: Rabdarea e o virtute !   Rabdarea e o virtute ! I_icon19

Sus In jos
 

Rabdarea e o virtute !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-