Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Inima nu respectă reguli

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Ce credeți ?
Merită continuat îmi place !
Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_vote_lcap100%Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 9 ]
Închide-l nu merită efortul !
Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_vote_lcap0%Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 09:48

Încetează să mai răspunzi fiecărui comentariu, bine? Faci SPAM, încalci regulamentul. Oirce comentariu trebuie să aibă minimum 10 cuvinte. Mai treci pe la regulament. Dacă tu chiar vrei să le transmiţi cititorilor ceva, fă-o printr-un mesaj privat, pe chat, sau prin orice alt mijloc. Nu aici.


P.S: Nu ţi-am cerut să mă anunţi :)
P.S.S: Dacă mai vrei o critică, o primeşti după ce mai scrii încă două capitole şi după ce trece minim o săptămână de la ultima critică dată.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 16:20

Heeeiiii!!
Mersi mult de tot de mesaj!!
Ma bucur ca ai adus un nou capitol in love
Dar ce se intampla in continuare?!
Vreau sa stiu, asa ca te rog sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes 

Spor la scris si la idei!!
BaiBai kiss kiss



Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
anonim 13
Genin
Genin
anonim 13

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Oriunde si nicaieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Teatru,Naruto,Desen.....
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta...Ca de obicei...

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 20:21


Heii!Am primit mesajul de la tine,dar acum am avut timp sa il citesc.Imi place,dar mai ai de lucrat.O sa il citesc in continuare pentru ca vreau sa vad daca evoluezi.
Sper ca nu te-am suparat.
Te rog sa ma anunti!


Daca crezi in rai,va fi rai.
Daca crezi in iad,va fi iad.
Iar,daca crezi in nimic,nimic va fi.

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nekg9cPpLn1snfp69o1_500
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 22:42

[size=18]
Hey , ma bucur ca imi citit ficul
si nu ,nu ma supar, ba din contra, ma bucur
ca imi cititi ficul, sper sa o faceti incontinuare.
Multumesc RAIN , pentru sfaturi! Voi pune nextul cat de curand !
Pa ! kiss caterinca 



                                                


       Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.


Ultima editare efectuata de catre LOLΔ in Dum 03 Noi 2013, 15:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Akumaki
Genin
Genin
Akumaki

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Wonder land or not. Just kidding, Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Arta de orice fel iar prin asta cred ca am spus totul

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 23:42

Ai greseli de toate tipurile , nu insist pentru ca nu este treaba mea ci a criticilor . Sfat : inainte de a posta citeste odata daca nu de doua ori noul capitol si reftifica greselile facute , este spre binele fic-ului dar si pentru ''orgoliul'' tau .
Ideea este una comuna , devenind banala chiar dar am mai zis odata , nu insist .
Cred ca poti face ceva si mai bine , totulpoate fi facut mai bine decat anterior pentru ca noi , oamenii , ar trebui ca in fiecare zi sa evoluam , mai mult sau mai putin , si sa fim in stare sa facem totul mai bine ca in ziua antecedenta . Continua sa scrii si sper ca cele spusee noi , banalii useri dar si de RΔIN , sa te ajute sa devii din ce in ce mai buna . Astept noile capitole , sper eu , cu mici daca nu semnificative schimbari in bine . Fie ca inspiratia sa fie cu tine !
Sus In jos
Akumaki
Genin
Genin
Akumaki

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Wonder land or not. Just kidding, Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Arta de orice fel iar prin asta cred ca am spus totul

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 23:42

Ai greseli de toate tipurile , nu insist pentru ca nu este treaba mea ci a criticilor . Sfat : inainte de a posta citeste odata daca nu de doua ori noul capitol si reftifica greselile facute , este spre binele fic-ului dar si pentru ''orgoliul'' tau .
Ideea este una comuna , devenind banala chiar dar am mai zis odata , nu insist .
Cred ca poti face ceva si mai bine , totulpoate fi facut mai bine decat anterior pentru ca noi , oamenii , ar trebui ca in fiecare zi sa evoluam , mai mult sau mai putin , si sa fim in stare sa facem totul mai bine ca in ziua antecedenta . Continua sa scrii si sper ca cele spusee noi , banalii useri dar si de RΔIN , sa te ajute sa devii din ce in ce mai buna . Astept noile capitole , sper eu , cu mici daca nu semnificative schimbari in bine . Fie ca inspiratia sa fie cu tine !
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Oct 2013, 23:44

                          DECLAR CĂ NU DEȚIN NICI UNUL DIN PERSONAJE ȘI NU FAC ABUZ DE ELE, SAU DE ORI CE ALT CEVA    


   




                                                                                                                   

                                                                                 Capitolul V
                                                                         Miracolul se întâmplă


                                   
 



   

Viitorul... nu știi ce se va întâmpla, nu știi ce-ți rezervă zilele ce vor urma, nu știi ,dar cu toate acestea te gândești , îți faci un plan , încerci să te gândești la ce va urma. În mod normal acest lucru ar trebuii să constate și Sasuke, singur, fără să-i spună cineva că greșește , dar este acoperit , este controlat de această ură , de acestă mânie incontrolabilă, care îl macină dar nu-și dă seama. Nu se gândește că le face rău prieteniilor săi, nu se gândește că îi rănește. Adoarme cu gândul că mâine va pleca pentru aș-i îndeplini această misune nenorocită.
    Noaptea își așterne mantia întunecată peste acest ținut. Gerul de afară te face să tresari și la cea mai mică adiere de vânt, care nu permite căldurii să pătrundă nici un pic. Este stăpân în această noapte. Copacii cu brațele lor întinse , ca niște monștrii ai minții umane , te fac să vrei să fugi, gândindu-te ca vor să te urmărească. Într-un final , această prințesă, noaptea, se ridică făcând loc regelui soare care încearcă să încălzească , atât cât poate, pământul adormit.
   Vă gândiți probabil ce face Sasuke ? Aflați ca s-a trezit , și s-a îmbrăcat în hainele lui obișnuite- cămașa albă decoltată și pantalonii largi, albaștri.
   Pleacă la drum , fară a schița măcar un semn, de părere de rău că își va trăda din nou colegii, sau de bucurie, pentru el, dar nimic.Se gândește totuși la ce să le spună << Să le spun că răzbunarea mea s-a încheiat ? Că-mi e dor de casă ? Ce sa le spun ? >>
   Își continuă însă drumul și în câteva ore ajunge în fața porții Konohăi. Ezită un moment, dar în cele din urmă se hoărăște să intre, dar ..surpriză, gardienii au altceva de spus :
   -Stop! Uchia Sasuke!
   -Calm , Calm, nu am venit cu gânduri rele!
   -Aceste amănunte nu ne interesează, i le vei spune hokakeului. Acum mișcă-te!
  ”Serios, îmi venea să-i iau la omor pe ăștia doi, dar renunț din cauză că va putea ieșii rău. Mă târăsc până în biroul hokakeului, bat la ușă și aud un simplu ”Intră”. Fac exact cum mi se spune, doar că Tsunade nu își ia ochii din foile pe care le citea, astfel nu obervă cine intră in cameră.”
   -Sakura dacă ai venit să mă întrebi , iar de cartea aia , uită , nu afli nimic de la mine !
   -Nu sunt Sakura ,imi pare rău că te dezamăgesc .
   - Poftim ? Ce -Ce cauți aici ? Gardieni !
   -Calm , n-am venit cu gânduri rele, nu-ți mai chema ajutoarele. Am venit să vorbim, vreau să mă întorc, să duc o viață normală alături de prietenii mei ! ”Doamne ce greu a fost să zic asta”
   - Hmm, și pe mine mă cheamă Iruka, serios mă crezi proastă ? E clar care e scopul tău ! Distrugerea satului . Mișcă-te afară înainte să te dau eu.
   - Nu întelegi, eu ...
  Înainte să termine ce are de zis, pe ușă, intră Sakura cu o carte în mână spunând : Tsunade -Sama, am terminat nenorocitul ăla de proiec și trebuie să recunosc că nu a fost așa...
  Nu a mai putut continua ce avea de spus. Privirea ei s-a intersectat cu cea a lui Sasuke.

*Din perspectiva Sakurei:*



   Mă îndrept spre biroul lui Tsunade, trebuie să-i dau un proiect nenorocit, l-a care am stat toată noaptea să lucrez. Intru ca de obicei fără să bat la ușă , dar când văd pe cine am în față, încep să-mi tremure picioarele. Îl aveam în fața mea pe el, pe cel care mi-a fuart inima și a fugit cu ea departe. Nu știam ce să fac, tremuram toată, am scăpat foile pe jos dar nu mă interesa. Nu eram sigură dacă visez, sau poate e o simplă halucinație care îmi face feste.Era prea real , totul ! Vroiam să-l iau în brațe să-l străng atât de tare încât să rămână fără aer, să-i spun cât îl iubesc, dar nu , n-am curaj, abea pot să scot două vorbe cu vocea extrem de răgușită:
   -S-Sasuke, c-ce cauți a-aici ?
   -Sakura, ieși afară vorbesc după cu tine. După cum vedeți Tsunade încearcă să o calmeze pe Sakura.
   -Nu ,nu las-o să rămână, trebuie să afle nu ?
   -Sasuke termină! Sakura ți-am zis să ieși!
   -Nu , Sakura, rămâi, ști ,ce vrea Tsunade să-ți zică defapt , este ca m-am întors, mă alătur din nou echipei.
   Sasuke se plimba îm jurul Sakurei punându-i mâinile pe umeri.
   -Sasuke ! Ieși afară ! Acum !
   -Ies, să-mi dați orarul , cum și care sunt misiunile în zilele următoare.
   -IEȘI !
  Sasuke iese, lăsându-le singure cele două singure. Sakura era încă inconștientă. Era și normal ce putea să se întâmple, dacă îl vede în fața ei de cel de care este îndrăgostită.
  -Sakura, nimic din ce ai văzut nu este...
  - Nu ! Nu vreau să aud nimc. Dacă vreți acordul meu pentru întoarcerea lui în echipă îl aveți, dar nu, nu mă mai întrebați nimic, nu! Spunând aceste lucruri printre șiroaie de lacrimi iese alergând afară sub privirea îngrozită a lui Tsunade. << Doamne, nu-i a bună ! >>
  Sasuke așteaptă afară, cu mâinile în sân , nepăsător ca întodeauna. Sakura aleargă pe scări, dar înainte să iasă își șterge lacrimile, se linștește si iese cu fruntea sus, din clădire.





  Acesta este capitolul V, cred că voi mai posta week-endul acesta, nu știu sigur. O seară bună! 


Ultima editare efectuata de catre LOLΔ in Vin 07 Feb 2014, 16:09, editata de 4 ori
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 13:15

Ceee? Doar atat?! MAI VREAUUUUU. puppy eyes Sper sa aduci repede next-ul, caci sunt extrem de curioasa sa vad ce se va mai intampla. Mult spor la scris. Kisses. kiss


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 19:03

Si?! Ce se intampla mai departe?!!
De ce te-ai oprit?!
Vreau sa aflu ce minciuni ii mai spune Sasuke Sakurei..
Ca sunt sigura ca numai minciuni pote sa ii spuna..
Biata Sakura... sad 
Sper sa aduci repede next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss



Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 22:02

Asa de scurt?! huh? Nu pot sa cred...cand devenea mai interesant... Oare Sasuke chiar nu ascunde nimic? adica...cu el nu se stie niciodata ce planuieste, dar noah...asta ramane de vazut+ ca mor de curiozitate sa aflu daca Tsunade il va lasa sa ramana in sat think
Oricum,sper sa vii repede cu next-ul si mersi ca mai anuntat de acesta, sa o faci in continuare ;;)
~Sayonara~ a hug


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Oct 2013, 01:49

DECLAR CĂ NU DEȚIN NICI UNUL DIN PERSONAJE ȘI NU FAC ABUZ DE ELE, SAU DE ORI CE ALT CEVA


Capitolul VI

Adevăr sau minciună ?





   

Când crezi că totul este aproape cum îți dorești , că tot ce e rău s-a terminat, toate aceste lucruri se spulberă într-o fracțiune de secundă. Te gândești cum ar fi fost măcar pentru o secundă, cum ar fi fost dacă totul era așa cum îți dorești : Perfect ! ? Cum ? Mai sufereai ? Mai stăteai nopți nedormite să găsești o soluție ? Nu. Nimeni dinte noi nu găsește răspuns la aceste întrebări și cu toate aceste ne ducem viața fără să-i înțelegem rostul.
Ce se întâmpla dacă el rămânea în sat ? Mai suferea Sakura ? Se mai gândea că nu mai poate trăii fără el ? Probabil că nu. Dar să lăsăm trecutul deoparte. Să privim în prezent-Sakura, cu fruntea sus încercând pe cât posibil să nu cedeze presiunii iese din clădire.  Alături stătea Sasuke. Indiferent , nepăsător , ca întotdeauna.
    Sakura îl privește pentru câteva secunde în ochii. Erau aceeași ochi. Plini de ură și dorință de răzbunare. Sasuke se aproprie spre ea. Îi șoptește la ureche încet : ”Mai ții la mine?”.
   Era prea mult. Sakura nu mai putea rezista acestei presiuni, era incapabilă. Ce putea face ? Să-i spună exact ce simte ? Să-i spună că nu poate trăii fără el, să-i spună că nu suportă gândul că a plecat din sat, că îl iubește necondiționat, da toate astea ar trebuii să i le mărturisească , dar cum ? Pe nerăsuflate ? Nu poate, se rezumă doar la: ” Mă bucur că te-ai întors. Acum vom ne va fi mai ușor în misiuni.”, apoi pleacă spre casa ei nu departe de acest loc, lăsându-l pe Sasuke singur, așa cum îi place. La câteva secunde coboară îngrojorată Tsunade. Întreabă bineînțeles , unde a dispărut Sakura, dar indiferent cum e Sasuke i-a răspuns că :
   - Bănuiesc că acasă. Ce-mi pasă. Acum, sper că mă vei accepta înapoi în sat .
    Tsunade îl pocnește cu forță peste față, palma fiind urmate de cuvintele ei usturătoare, care pentru Sasuke nu valorează nimic :
   - Cum poți fi atât de ipocrit ? Atât de impertinent , atât de...
  -Da , în multe feluri acum, ..
  -NU MĂ ÎNTRERUPE !Ești un șarpe ticălos , care nu merită mila nimănui ! Da , te las să te întorci, dar știi de ce ? Pentru Naruto și Sakura, pentru proștii ăștia doi care aproape că și-au dat viața încercând să te aducă înapoi , iar tu...nu știu ce să-ți mai zic, ești un , un idiot, da asta ești. Acum mișcă-te din fața mea.
  Bineînțeles că aceste cuvinte au au nici un sens pentru Sasuke. Se îndreaptă către fosta lui locuință cu pașii înceți fără să se grăbească. Dar iată că, câteodată soarta ne joacă câte o festă . Pe drum se întâlnește cu Naruto, care tocmai venea de la antrenament. Nu poți descrie expresia feței lui Naruto la vederea fostului său amic, Sasuke. Parcă văzuse o stafie, încremenise complet, efectiv nu mai știa ce să zică. Sasuke se aproprie ușor de el :
  -Surprins ? Da reacționezi mai bine decât Sakura și Tsunade.
  - S-asuke..Cum, adică ce ? Ce cauți tu aici ? Cum Sakura ? Ce ?
  -Poveste lungă băiete, da m-am întors, mi-am terminat răzbunarea și oarecum mi-e dor de casă, ce ești așa surprins ?
  -Dar ? Cum, cum poți ? Vii aici ca și cum nimic nu s-ar fi întâplat , ca și cum totul ar fi fost o ploaie de vară, nu, nu te gândești ? Fi serios, mai mult ca sigur că tu ai fost în spatele războiului, tu și cu nemerinicul, cu ..nici nu știu cum să-i mai spun ăla de Orochimaru ! Și acum ne intri pe sub piele, ca un șarpe veninos, revinoți ce  plănuiești ? Naruto își varsă toate aceste cuvinte peste Sasuke , ridicându-l puțin de cămașă pentru ai revenii mintea la cap.
Sasuke tăcea . Era mut, nu scoțea nici un cuvânt.
  - Răspunde-mi ! De ce nu vorbești ?
  - Naruto calmează-te ! Orochiamru e mort, și nu n-am avut nici un amestec cu războiul e chiar atât de greu să înțelegi că m-am schimbat și că vreau să mă întorc , să fiu alături de voi ?!
În aceste momente, când cei doi țipă unul la celălalt,apare Sakura, care se pare că în drumul său cineva o anunță că ea și Naruto au fost chemați de urgență la Kakashi.
  Din nou, la revedrea lui Sasuke o mare de sentimente îi învăluie sufletul , dar se stăpânește, și începe să vorbească cu o voce joasă și răgușită :
    -Naruto, gata. Vino , am fost chemați la Kakashi.

   -Sakura ești bine ?
   -D-da doar puțin răgușită. Probabil de la medicamentele din spital, dar hai să mergem că sunt foarte obosită.
  -Mergem, haide.
  -Vin și eu . Nu întârzie comentriul inutil a lui Sasuke.
  -Nu. Doar eu și Naruto am fost chemați.


                                                                                                              ***
  Câteodată , în momentele acelea când crezi că totul merge strună și că nimic nu poate împiedica aceste lucruri fascinante, deodată totul se prăbușește asemeni unei furtuni izbitoare. Se destramă tot, și crezi că nu mai ai nici o șansă să scapi de acest calvar care te împiedică să-ți urmezi cursul vieții tale liniștite , oarecum. Te împiedică și îți vine să o dai dracu* de viață , din cauză că nu te lasă măcar un minut să te bucuri de ea.În fine, cum am specificat Naruto și Sakura pornesc spre Kakashi lăsându-l pe Sasuke în urmă. Ajung imediat, dar tot drumul nu au scos nici o vorbă, s-au înțeles doar din priviri. Așadar o dată ajunși la Kakashi începe ”discuția” :
    - In regulă, așadar după cum bine știți Sasuke s-a întors, deci va reintra în echipă.
   Am dat aprobator din cap. Cel putin eu. Naruto a plecat. Abătut și trist. Cum alfel să fi după ce afli că cel care te-a trădat se întoarce în echipă. Îl înțeleg. Ar trebuii să-mi fie milă mai mult de el decât de mine. În fine, îl văd pe Sasuke apropiindu-se.
   Kakashi sensei îmi spune că mâinde dimineață vom pleca în misiune să culegem plante medicinale. Grozav!
  De ce ? De ce a venit acum , când abia mă refac după războiul crunt pe care l-am purtat, după toate rugămințile noastre, ale mele și a le lui Naruto de a se întoarce, dar nu, a preferat să trăiască în umbră și acum dintr-o dată , gata totul e roz nu mai ere dorința aceea nebunească de a se răzbuna . Nu se poate, ceva murdar e la mijloc . Ceva nu este în regulă cu ochii lui. Nu mai sunt aceeași ochi negri ca abanosul,acum au o culoare relativ gri spre alb, nu, nu înțeleg de ce ochii și-ar schimba culoarea așa dintr-o dată. În fine, nu mă interesează. Nu vreau să mai par o copilă în fața lui, să mă creadă o fetiță inocentă și prostuță. Trebuie să fiu puternică, să nu mă las. Trebuie să mă concentrez pe plantele medicinale pe care trebuie să le culeg. Avem mulți bolnavi , chiar foarte mulți. Unora le-au explodat bombe cu praf de orbire, alții au mâinile în gips, piciorul etc. Nu este așa de greu să găsești plante medicinale, mai greu este să le păzești și să le aduci întregi acasă. Mulți mafioți au nevoie de aceste plante, dar nu știu cum arată, deci înțelegeți de ce le vor. 
  Sasuke pleacă primul spre fosta lui casă , iar Naruto mă conduce pe mine până acasă. Aici, mă năpustesc și mai rău în gândurile mele. Tot încerc să-l uit, să mă conving că nu-l mai iubesc ,dar nu pot. Nu pot ! Îl iubesc prea prea prea mult ! Prea mult, iar el știe bine acest lucru și îl folosește împotriva mea, dar dacă prețul pentru a se reîntoarce în sat și a fi fericit, este iubirea ce i-o port sunt bine-dispusă să o dau cu toate că mă doare inima. 
  Se pare că sunt atât de adâncită în gândurile mele, încât nici nu observ că a început ploaia. Mă pun în pat cu gândul că mâine îl voi revedea pe cel care mi-a furat inima și nu vrea să mi-o mai dea înapoi. Adorm în cele din urmă, dar mă trezesc peste câteva ore de somn. E deja ora 09:00 ? Nu , nu ! La cât m-am culcat aseară ? Cred ca băieții mă așteaptă de ore ! 
  Mă ridic repede din pat și mă îndrept spre baie ,unde mă spăl pe față și pe dinți apoi mă pieptăn și observ că mi-a crescut părul destul de mult în ultimul timp cu câteva bucle ondulate prin el. După ce termin mă îmbrac și alerg cât mă țin picioarele spre locul stabilit de unde să plecăm. Ajung în zece minute, iar Naruto și Sasuke sar cu ochii pe mine. Naruto îmi spune un simplu ”bună” și mă întreabă ce am pățit. Îi răspund că ”nimic important” ( da, am uitat să mă trezesc), dar nu întârzâie și întrebarea stupidă a lui Sasuke :
   -Tot în urmă ai rămas! Credeam v-ați mai schimbat...
   -M-am schimbat nu-ți face tu griji! Te preocupă prea mult viața mea și nu stiu eu ?! 





Acesta este capitolul VI. Voi veni cu un edit, sunt prea obosită să-l mai corectez. Noapte bună !
 P.S Le muțumesc în special lui Rebee., Ame si Raluca :D, pentru că sunt cele mai entuziasmate de acest fan fic nu tocmai reușit ! Vă pup fetelor ! 





 

                 


       Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.


Ultima editare efectuata de catre LOLΔ in Vin 07 Feb 2014, 16:18, editata de 7 ori
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Oct 2013, 07:46

Frumos, frumos, frumoss! kiss Asta e parerea mea referitoare la acest capitol. A fost unul ceva mai bine lucrat, dar scurttt. waiting Vreauu nextt. Spor la tastat si sa nu uiti sa ma anuntii. hi! 


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Oct 2013, 11:09

Heeeiii hi! 
Mersi mult de mesaj in love
Mi-a placut capitolul, a fost cam scurtulet dar asta e....
Concluzia este ca Sasuke este un mare nesimtit! 
Cum pote sa fi asa egoist si rautacios?!
Nu poate si el sa se gandeasca putin la cei din jurul lui?!
Se pare ca Naruto a descoperit, macar teoretic, planul lui ceea ce e zic ca e bine...

Un singur lucru am de comentat... grabesti putin cam mult actiunea...ai putea sa descri mai mult happy 

Sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anuti si pe mine te rog puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss



Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Oct 2013, 11:24

Hey happy Mersi ca mai anuntat de next kiss
Capitolul a fost interesant, dar nu mi-a placut deloc atitudinea lui Sasuke, chiar e un sarpe veninos. Ma intreb cum vor decurge lucrurile de acum inainte puppy eyes Totusi sper ca Sasuke sa renunte la ideea aceea tampita a lui Madara.
Pai pana la capitolul urmator spor la tastat si la idei geniale heh Fa tot posibilul si hai cat mai repede cu next-ul deoarece chiar sunt curioasa sa aflu ce mai planuieste Sasuke...Dar pana atunci te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Oct 2013, 21:52


                                                                                                                                Edit                       
                                                                         Am facut o mica schimbare am introdus cap. VII in VI . Va puup !


Ultima editare efectuata de catre LOLΔ in Vin 08 Noi 2013, 23:00, editata de 7 ori
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Oct 2013, 21:59

Prima. Edit maine. kiss

Choco : Daca mesajul nu este editat in decursul a 24 de ore, atunci este considerat Spam si penalizat ca atare.


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Oct 2013, 22:27

Hei happy Mersi de anunt kiss
Capitolul a fost interesant si ai demonstrat ca Sasuke ii acelasi badaran ca de obicei lough dar asta e... Sasuke, tot Sasuke va ramane rolling on the floor Sa vii repede cu next-ul deoarece chiar sunt curioasa sa vad ce mai are de gand magarul asta. Pana data viitoare te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Oct 2013, 15:14

Heeeiii scumpo hi! 
Stiu... tot tarziu am ajuns... off..
Decii... Mersi mult de mesaj! Caitolul a fost super!
Parca Sasuke e mai nesimtit pe zi ce trece... sau poate asa a fost mere...:| 
Mda... cred da a doua varianta...
Ce vreau eu sa iti mai spun, este ca nu ai nevoie noi pentru a iti spune ce sa scri, cum sa scri, cum sa schimbi poveste, cand sa pui punc, cad sa pui virgula... etc... 
Cred ca tu sti deja aceste lucruri.
E adevarat,ai nevoie de putin ajutor pentru a evolua, pentru ati vedea greselile, dar crede-ma... cu timpul te vei corecta mai mult singura.
Sa fiu sincera.. si eu eram la fel la inceput, cand m-am apucat de primul meu fic, si acum... cand citesc primele capitole... ma intreb cum pot sa le sterg mai repede... cum de m-am gandit la asemenea prosti... can\'t see !!!  dar... ceea ce ma impiedica sa dau edit si sa incerc sa le fac, sa spunem, putin mai bune, e faptul ca asta e inceputul meu, de acolo am plecat, chiar daca nu sunt niste capitole asa grozave, sunt scrise de mine.... dap ! 
Ideea e... ca nimeni nu face ficuri perfecte, si chiar daca unii te critica, nu inseamna ca tu trebuie sa iti pierzi increderea in tine! Nimeni nu e obigat sa citesca daca nu vrea... si daca citeste, inseamna ca ii place... Nu?! 
Decii... fruntea sus si pune-ti degetele la tastat ca eu vreau next-ul reeepppeeede!!!
Sper sa ma anunti puppy eyes  si spor la scris in love 

BaiBai! kiss kiss



Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 08 Noi 2013, 22:25

                 DECLAR CĂ NU DEȚIN NICI UNUL DIN PERSONAJE ȘI NU FAC ABUZ DE ELE, SAU DE ORI CE ALT CEVA                  
                                



Capitolu VII
Secrete ascunse




   

De câte ori v-ați gândit, dacă cel pe care îl iubiți nu e tocmai ce pare . Vi se pare că îl cunoașteți de mai bine de un secol, dar l-a un moment dat, toate aceste păreri se năruie .De ce ? Poate din cauza indiferenței, sau poate din simplul fapt că nu cunoști îndeajuns de bine persoana respectivă. Nu intrăm în detali...să lăsăm cuvintele să vorbească.
  Au pornit toți trei pe calea misterioasă a misiunii pe care o purtau. Au pornit , și au continuat să  meargă, să se avântureze în umbrele necunoscutului, fără să scoată vreunul dintre ei o vorbă. Nimic ! Era ca și cum, cineva le-ar fi tăiat limba. Înghițeau câteodată în sec, parcă vrând să spună ceva, dar nu reușeau. Mergând, în drumul lor, deodată Sakura se oprește, gestul ei fiind urmat și de coechipieri săi. S-a oprit pentru că ajunsese la destinație. Cu pași repezi intră în păduricea de lângă ei.  Sakura este prima ,fiind urmată de colegii săi.
  - Sakura-chan ce facem acum ?
  - Voi nimic deocamdată. Când vă chem veniți cu coșurile să punem plantele în ele.
  - Bine.
  Naruto s-a așezat sub umbra unui stejar din apropriere, gestul lui fiind urmat de Sasuke. Sakura a rămas să adune plantele. Era o arșiță teribilă afară, abia puteai respira. Era destul de greu să aduni, strângele bine, punele pe sortimente, legă, și povestea se repetă. Timp de jumătate de oră asta a făcut Sakura încotinuu. A hotărât să se așeze pentru o secundă să se odihnească. Era destul de extenuată.
  - Sakura-chan ! Păzea !
  - Ahh!
  Sakura a fost lovită în plin de Sasori. Impactul a fost foarte puternic, cauzându-i Sakurei o rană periculos de adâncă în mână. Naruto ajunge într-o fracțiune de secundă lângă Sakura, dar își primește un picior în burtă de la Sasori aruncându-l în depărtare. Sakura încearcă să se apere, scoțând un kunai otrăvitor, dar Sasori î i-l smulge din mână punândui-l la gât.
  -Ți-am zis că nu te las nepedepsită pentru data trecută !
  -Tsk !
  -Ia-ți labele de pe Sakura sau jur că te omor !
  -Să te vedem ! Un pas și mâine plângi la înmormântarea ei ! Deci, Sasuke, amice Madara nu a mai avut răbdare până să vii tu cu plantele, m-a trimis pe mine a spus că e mai ușor așa...acum hai să mergem !
  - Mă descurcam și singur...
  - Se vede!
  -Cum ?! Tu...nenorocitule te-am crezut cel mai bun prieten , chiar te-am crezut când ai spus că te-ai întors că totul e roz acum, de ce ?! De ce faci asta , nu te înțeleg și eu am fost singur și nu...
  - Taci ! Idiotule ai fost singur de la început, nu știi ce înseamnă aia să pierzi taci dracu dacă nu știi despre ce vorbești !
  - Știu foarte bine ! Itachi a primit ordin de la Danzou să-și omoare clanul, dar  nu te-a putut omorî pe tine, tâmpitule, pentru că te iubea, acum i-ai omorât pe amândoi ce mai vrei ?! Ce crezi , dacă vei merge cu el , ce se va întâmpla? Îți va fi el alături ? Zi ? Te va sprijini el ? Acum nu mai ai nici frate și singurii care ți-am rămas suntem noi, prietenii tăi și acum vrei să ne pierzi și pe noi !? De ce Sasuke , de ce ?
  - Tsk! Idiotul... 
Sasuke nu mai spune nimic. Buzele îi erau lipite. Lasă privirea în jos și dispare cu Sasori.
  - Sasuke ! De ce ? De ce toate astea, nu vreau să-mi pierd cel mai bun prieten, nu!
  -Naruto, gata , nu, nu mai plânge! Spunând aceste îl ia în brațe și începe și ea să plângă. ”Naruto are dreptate! De ce pleacă ce crede că-i va face tipul ăla, ce crede ?! De ce Sasuke , de ce? De ce îmi frângi inima... 
  -S-Sakura-chan, de ce ? De ce ?
  -Nu știu Naruto! Nu stiu...


[/size]


Sper că va plăcut. Atât am putut scrie , ceva ce mi-a venit pe moment , în fond, asta face cineva care scrie o poveste respectiv poezie-scrie pe moment . Vă pup și aștept comentariile voastre ! :)


       Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.


Ultima editare efectuata de catre LOLΔ in Vin 07 Feb 2014, 16:28, editata de 4 ori
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 08 Noi 2013, 22:43

Heiii, bună. Mă bucur enorm că ai adus next-ul pe care îl aşteptam de ceva vreme. A fost un capitol bun, aş putea spune. M-ai luat prin surprindere cu misiunea şi teatrul lui Sasuke. Deşi nu îmi place acest lucru să ştii că oarecum îmi convine - ştiu, nu are niciun sens - pentru că schimbă radical acţiunea poveştii.
Aştept următorul capitol care sper că va veni curând. Până atunci îţi urez multă inspiraţie şi timp liber. Te-am pupat! kiss 


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Noi 2013, 00:19

Capitolul a fost foarte captivant. Ma surprin aparitia lui Sasori...dar ceea ce a facut Sasuke chiar nu mai e o noutate, adica el mereu ajunge sa aleaga calea cea rea in loc sa se intoarca la prieteni sai. Naruto avea dreptate in totalitate cu ceea ce i-a spus. Acum mai lipseste doar ca Madara sa isi puna planul in aplicare, iar Sasuke sa ramana cu buza umflata lough Sper ca de data aceasta sa vii mai repede cu next-ul pentru ca, chiar mor de nerabdare sa aflu cum va decurge intalnirea sau reintalnirea dintre Sasuke si Madara.
Pana la capitolul urmator te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Noi 2013, 13:23

Heeiiiiii hi! 
Mersi mult de mesaj!
A fost un capitol dragut, deci... Sasuke se descurca si singur nu?!
Mda... Normal ca nu poate sa fie si el dragut si sa o salveze pe Sakura in locul lui Naruto si sa aleaga iubirea sau prietenia in locul razbunarii, dar nooo! M-am obisnuit, doar Sauke alege mereu gresit lough 
Melodia o stiu,am ascultat-o de mai multe ori si e foarte frumoasa!
Sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine!
Spor la scris!

BaiBai! kiss kiss



Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Noi 2013, 17:26

Buna ! 
Multumesc de anunt , sper sa il primesc si data viitoare. 
Imi place capitolul, dar as fi preferat ca Sasuke sa mai stea in sat. 
Imi cer scuze ca nu am mai trecut de ceva vreme pe aici. 
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Ian 2014, 20:39

Citat :

Capitolu VII
Secrete ascunse







       

De câte ori v-ați gândit, (Aici nu este nevoie de virgulă.)dacă cel pe care îl iubiți nu e tocmai ce pare .(Ai început cu o întrebare, așa că unde-i semnul întrebării?) Vi se pare că îl cunoașteți de mai bine de un secol, dar l-a (În acest context, pe ”l-a” ăsta, îl scrii legat. Se scrie legat când răspunde la întrebarea ”pe el l-a”. De exemplu: L-a luat acasă. Întrebare ”pe cine a luat?”, răspuns ”pe el l-a”)un moment dat, toate aceste păreri se năruie .(Spațiu după semnul de punctuație, nu înainte.)De ce ? Poate din cauza indiferenței, sau poate din simplul fapt că nu cunoști îndeajuns de bine persoana respectivă. Nu intrăm în detali (”detalii”, nu ”detali”)... (spațiu)să lăsăm cuvintele să vorbească.
        Au pornit toți trei pe calea misterioasă a misiunii pe care o purtau. Au pornit ,  (fără virgulă) și au continuat să  meargă, să se avântureze  (”aventureze”) în umbrele necunoscutului, fără să scoată vreunul dintre ei o vorbă. Nimic !  (Repet: spațiul îl pui decât după semnul de punctuație. Tu le combini, fie pui doar înainte, fie nu pui, fie pui și înainte și după.) Era ca și cum,  (fără virgulă)cineva le-ar fi tăiat limba. Înghițeau câteodată în sec, parcă vrând să spună ceva, dar nu reușeau.  (Mai dezvoltă și tu, prea generalizezi gesturile și trăirile lor. Toți mergeau, toți voiau să spună ceva, toți înghițeau în sec. E OK să spui o dată, dar nu îi băga mereu în aceeași chestie.)
        Mergând,  (nu e nevoie de virgula asta.)în  (”pe drumul lor”. Oamenii merg PE drum, nu ÎN drum.) drumul lor, deodată (,) Sakura se oprește, gestul ei fiind urmat și de coechipieri  (”coechipierii”. Ai mari probleme cu formele de plural ale cuvintelor, în special când, la plural, se termină în i.) săi. S-a  (Dacă te referi că EI s-au oprit, atunci așa trebuia să scrii și tu ”s-au oprit”, nu ”s-a oprit”. Dar dacă e vorba despre Sakura, atunci e bine așa.)oprit pentru că ajunsese  (La fel, dacă este vorba de ei, atunci ”ajunseseră”) la destinație. Cu pași repezi intră în păduricea  (Diminutivul ăsta e ciudat, mai bine scriai ”pădurea”) de lângă ei.  Sakura este prima ,fiind urmată de colegii săi.
        - Sakura-chan (Virgulă. Când ai un substantiv în vocativ, în cazul de față ”Sakura-chan”, îl separi prin virgulă.) ce facem acum ?
        - Voi (,) nimic deocamdată. Când vă chem (,) veniți cu coșurile să punem plantele în ele.  (Nu îmi place deloc exprimarea ta.)
        - Bine.
     Naruto s-a așezat sub  (”la” umbra. S-a așezat sub un stejar, nu sub umbra lui.)umbra unui stejar din apropriere, gestul lui fiind urmat de Sasuke.  (M-am săturat să tot găsesc ”gestul lui/ei fiind urmat de...”. Dar ăstia ce fac, sare unul în cap și sare și celălalt? Pune-i să facă chestii diferite, dacă se așează unul jos, nu trebuia să îl urmeze și celălalt.) Sakura a rămas să adune plantele. Era o arșiță teribilă afară, abia puteai respira. Era destul de greu să aduni, strângele  (”strânge-le”)bine, punele (”pune-le”) pe sortimente, legă, (Nu știu ce reprezintă cuvântul ”legă”. Voiai să spui ”leagă”? nu îmi dau seama.) și povestea se repetă. Timp de jumătate de oră (,) asta a făcut Sakura încotinuu. A hotărât să se așeze (,) pentru o secundă (,) să se odihnească. Era destul de extenuată.
        - Sakura-chan ! Păzea !
        - Ahh!
    Sakura a fost lovită în plin de Sasori. Impactul a fost foarte puternic, cauzându-i Sakurei o rană periculos de adâncă în mână. Naruto ajunge într-o fracțiune de secundă lângă Sakura, dar își primește un picior în burtă de la Sasori (,) aruncându-l în depărtare. Sakura încearcă să se apere, scoțând un kunai otrăvitor, dar Sasori î i-l (”î i-l”??? ”îl” sau ”i-l”, alege.) smulge din mână (,) punândui-l la gât.
       -Ți-am zis că nu te las nepedepsită pentru data trecută !
       -Tsk !
       -Ia-ți labele de pe Sakura (,) sau jur că te omor !
       -Să te vedem ! Un pas și mâine plângi la înmormântarea ei ! (Înmormântările se fac, de obicei, la două-trei zile.) Deci, Sasuke, amice (,) Madara nu a mai avut răbdare până să vii tu cu plantele, m-a trimis pe mine (,) a spus că e mai ușor așa...acum (,) hai să mergem !
       - Mă descurcam și singur...
       - Se vede!
       -Cum ?! Tu...nenorocitule (,) te-am crezut cel mai bun prieten , chiar te-am crezut când ai spus că te-ai întors (,) că totul e roz acum, de ce ?! De ce faci asta , nu te înțeleg (,) și eu am fost singur și nu...
       - Taci ! Idiotule (,) ai fost singur de la început, nu știi ce înseamnă aia să pierzi (Dumnezeule, ”ce înseamnă AIA să pierzi”, serios? ”ce înseamnă să pierzi”, nu mai strecura cuvinte fără legătură. Și era și virgulă/) taci dracu dacă nu știi despre ce vorbești !
       - Știu foarte bine ! Itachi a primit ordin de la Danzou să-și omoare clanul, dar  nu te-a putut omorî pe tine, tâmpitule, pentru că te iubea, acum i-ai omorât pe amândoi (,) ce mai vrei ?! Ce crezi , dacă vei merge cu el , ce se va întâmpla? Îți va fi el alături ? Zi ? (Semnul exclamării, nu-i întrebare.) Te va sprijini el ? Acum nu mai ai nici frate și singurii care ți-am  (”ți-au”) rămas suntem noi, prietenii tăi (,) și acum vrei să ne pierzi și pe noi !? De ce  (,)Sasuke , de ce ?
       - Tsk! Idiotul... 
     Sasuke nu mai spune nimic. Buzele îi erau lipite. Lasă privirea în jos și dispare cu Sasori.
       - Sasuke ! De ce ? De ce toate astea, nu vreau să-mi pierd cel mai bun prieten, nu!
       -Naruto, gata , nu, nu mai plânge! Spunând aceste (”acestea”) îl ia în brațe și începe și ea să plângă. ”Naruto are dreptate! De ce pleacă (,) ce crede că-i va face tipul ăla, ce crede ?! De ce (,) Sasuke , de ce? De ce îmi frângi inima... (Semnul întrebării, da.) 
      -S-Sakura-chan, de ce ? De ce ?  (Prea mulți ”de ce?”, îți spun și motivul, dar jos, la corectare.)
      - Nu știu (,) Naruto...nu știu! strângându-l și  mai tare în brațe. 

Nu ai ales un titlu atractiv și interesant, din contră. Cum a spus și Claudia, pare o replică neterminată, jumătate din ceea ce trebuie. E un fel de zicală drăguță, dar puteai face o alegere mult mai bună. Îl poți schimba, să știi, dar gândește-te bine înainte să o faci.
Din primul paragraf mi-am dat seama că ideea a fost mai mult decât inspirată din anime. Aici intră și personalitățile protagoniștilor, mediul în care trăiesc, rolurile lor și așa mai departe. Originalitatea este la pământ și nu mi-a captat mai nimic atenția, în mare parte pentru că este un fic ordinar și am mai citit atât de multe asemănătoare. Singura mutare bună a fost că Sasuke își menține poziția impasibilă și nu s-a înmuiat, dar, dacă stau să mă gândesc, așa e și în anime. Încearcă să te inspiri și din căpșorul tău, nu din anime sau din altă parte, altfel nu faci mai nimic bun. Schimbă-le personalitățile, acțiunile, gesturile, introdu alte personaje, modifică povestea etc...
De asemenea, să nu mai prezinți personajele ca la grădiniță: ”mă numesc X, am Y ani și locuiesc în orașul Y”, această opțiune este deja mult prea monotonă și folosită abuziv.
Descrierea este la un nivel destul de mic, degeaba începi capitolele cu niște fraze a căror intenție este de a emoționa, când restul lor sunt praf și lipsesc exprimările emoțiilor/sentimentelor. Nu simt nimic când citesc, nici personajele tale nu par să simtă ceea ce vrei să simtă. În afară de ”nepăsător și indiferent”, la Sasuke nu am citit altceva. Trebuie să fie ceva în mintea lui, toată ura aceea cauzată de moartea părinților, în special când a aflat că a fost mințit, atunci trebuia să-i dezvolți războiul din minte. Personajele tare par să treacă prin niște stări pe care nu le menționezi, îmi dau seama după reacțiile lor. M-a băgat în ceață reacția lui Naruto, cea din ultimul capitol, când părea atât de afectat. Nu i-ai exprimat gândurile când Sasuke s-a întors, nu ai făcut-o nici după, am citit niște replici negative, așa cum obișnuiau să se certe ei, însă nimic care să îi scuze ultima manifestare. (De aici și observația cu DE CE? DE CE? DE CE?) Din cauza acestei probleme suferă și acțiunea care este parcursă într-un mod rapid și lasă confuzii. Sari peste întâmplări, atacul suferit de sat a început și s-a terminat într-o secundă, fără prea multe amănunte, fără nimic.
Lasă graba și pune-te în locul personajelor, în felul ăsta rezolvi problemele acțiunii și ale descrierii.
Nu îmi place dialogul, replicile sunt banale. Ce mi-e că sunt, ce mi-e că nu sunt, cam așa.
Ce ține de punctuație, ei bine, găsești sus. Trebuie să ai mai multă grijă, ai probleme gramaticale serioase, unele pe care nu ar trebui să le ai, poate doar din neatenție sau din cauza tastaturii, atât.
Cea mai dezamăgitoare este exprimarea. Lasă mult de dorit, unele fraze/propoziții par ale unui preșcolar. Trebuie să îți dezvolți vocabularul, iar asta se va întâmpla deschizând cărți. Citindu-le, vei vedea că, în timp, te vor ajuta în evoluția exprimării. Mai ai mult de lucru, nu prea am văzut diferențe după critica dată de Claudia.
Estetica nu-i rea, dar hotărăște-te asupra fontului. Toate capitolele scrise la fel, așa trebuie. Mărime normală, culoare albă, așezare frumoasă în pagină.




Gata și critica, sper să îți fie de ajutor și să ții cont de ce am spus. Dacă ai vreo nelămurire îmi poți trimite un mesaj privat. Baftă!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Ian 2014, 23:41

                     ”DECLAR CĂ NU DEȚIN NICI UNUL DIN PERSONAJE ȘI NU FAC ABUZ DE ELE, SAU DE ORI CE ALTCEVA
                     


       Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.


Ultima editare efectuata de catre LOLΔ in Vin 07 Feb 2014, 16:37, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Inima nu respectă reguli - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inima nu respectă reguli   Inima nu respectă reguli - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Inima nu respectă reguli

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-