Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Invata-ma sa iubesc! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Invata-ma sa iubesc! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Invata-ma sa iubesc!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alle'
Academy Student
Academy Student
Alle'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Greecee ^.^
acebook acebook : Alexandra Tudor

https://www.facebook.com/marry.a0?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, lectura, plimbarile cu prietenii etc etc
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^.^

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Dum 25 Aug 2013, 20:53

Chapter 1

Iubire. Pentru mine este un simplu cuvant. N-am simtit-o niciodata dar nici nu vreau. Unii zic ca nu poti trai fara iubire insa eu cred ca oxigenul e mult mai important. Iubirea iti tine de foame? Ea te ajuta sa treci de greutatile vietii? Ei bine nu. Urasc acest sentiment. Poate va intrebati de ce, mai bine zis poate va intrebati de unde ies aceste cuvinte marete. Numele meu este Sakura Haruno, am 16 ani, parul roz ca ciresii abia infloriti si ochii.. ei bine ochii sunt verzi. Asta este singura parte normala la mine. Poate va intrebati ce stie o adolescenta de 16 ani? Ei bine, multe! O fata care are tot ce-si doreste.. bani, niste parinti iubitori, prieteni n-ar trebui sa isi faca griji pentru asemenea tampenii nu? Ei bine cand iti pierzi virginitatea cu orice prost sau esti “jucaria se*uala” a tuturor, nu cred ca viata mai este roz. Pentru mine a devenit neagra! Singurii care stiu despre aceasta intamplare sunt fratii mei, Sasori si Deidara, si prietena mea cea mai buna Ino. Dar.. nu m-am exprimat bine deloc. Fratii mei sunt singurii din familie care au aflat, iar dintre prietenii apropiati, bineinteles Ino care m-ar fi omorat daca nu i-as fi spus. Toata scoala stie de experienta mea nedorita. Totul a inceput cand..

~~Acum 6 luni~~
- Hei Sakura! Asteapta-ma! cel care ma striga era prietenul meu Madara, intelegatorul, scumpul si “iubitul” meu Madara.
De indata ce ajunge la mine il iau in brate si il sarut. Se putea citi pe chipul lui ca are ceva important sa-mi spuna. Deja banuiesc.. deja ma vad inchinsa in camera pentru o saptamana cel mult. Nici-o relatie nu a durat mai mult de 2 saptamani. Ei bine asta e doar prima saptamana, oare asta sa fie cea mai scurta relatie a mea? Voi trai si voi afla.
- Sakura, rosteste Madara printe gafaieli, astazi la ora opt vom avea o intalnire mai speciala. Iti va place, crede-ma! Va fi ceva romantic, vom fi numai noi doi. Te voi astepta la terenul de basket.
Spunand asta pleaca fara nici macar sa ma sarute. Pff.. tipic lui. Niciodata nu m-a sarutat in fata scolii. Mereu am crezut ca e rusinos si inca cred asta, sicer cam asta m-a atras la el cel mai mult. Ma rog pe langa ochii lui negrii, parul negru lung pana la umeri intotdeauna lasat liber, simtul dezvoltat la imbracaminte. Baiatul asta cred ca e cel mai bine imbracat din toata scoala. Ma rog las gandurile la o parte si-mi scot din buzunar telefonul Sony Xperia J cu intentia de a ma uita la ceas insa nici nu l-am scos bine si incepe sa se auda o melodie destul de lenta. Cel care ma suna, sau mai bine zis cea care ma suna era bineinteles mama mea. O femeie foarte frumoasa dupa parerea mea. E unica si la propriu si la figurat. Parul ei fiind mov precum floarea liliacului, scurt pana la umeri, si ochii precum scoarta copacului. Numele ei este Konan, Konan Haruno. Pur si simplu o ador. Este cea mai buna mama.. intotdeauna a fost langa mine chiar daca uneori o enervez la culme. Apas pe patratelul verde de pe ecran si duc telefonul la ureche pentru a auzi femeia care mi-a dat viata cum se ingrijoreaza, intrebandu-ma unde sunt, ca de fiecare data.
- Nu te obosi sa intrebi. Sunt pe drum, acum am scapat de la scoala. Vin imediat. spun eu dintr-o rasuflare.
N-am mai asteptat sa raspunda si am inchis telefonul. Merg agale pe strada, cu destinatia: acasa. Deja stiu ce ma va astepta. Sasori umbland prin camera mea dupa diferite lucruri, Deidara umbland prin frigider. Sunt asa de enervanti insa ii iubesc. Ii iubesc enorm. Nu mi-as putea imagina viata fara ei. Si bineinteles tata.. Pein Haruno. Un barbat bine facut, cu ochii mov si parul roscat. Sincer chiar nu stiu cu cine seman. Niciunul n-are parul roz. Doar bunica.. poate de la ea am mosteniti “minunata culoare”. Sasori seamana foarte bine cu tata. Roscat, inalt, bine facut.. numai ochii ii sunt caprui, ca ai mamei. Deidara e blond cu ochii albastrii. Seamana cu bunicul asta e sigur. Sasori e cel mai mare. Are 18 ani iar Deidara 17. Da a-ti ghicit! Eu sunt cea mai mica insa cea mai rasfatata. Fara sa imi dau seama ajung acasa. Un cartier modest si sigur. Tata a vrut tot ce e mai bun pentru noi. Apas pe clanta si dau sa intru cand o minge aproape ca imi zbura capul. Bineinteles.. trebuia sa imi dau seama. Azi e vineri iar parintii nostrii sunt plecati in fiecare weekend. Baietii se jucau cu mingea in sufrageria destul de mare dupa parerea mea.
- Hei Sakura, exact pe tine te asteptam. Ne faci si noua ceva de mancare? spuse Deidara cu un zambet imens pe fata.
Numai comentez. Doar zambesc si merg in bucatarie. Deschid frigiderul si.. e GOL! Nu se poate.. Imi scot telefonul din buzunar si formez un numar. Dupa cateva secunde o voce masculina destul de groasa se aude.
- Pizzeria Agno aici. Ce-ati dori?
Le comand pofticiosilor o pizza mare cu de toate. Sper sa fie multumiti. Ii dau adresa tipului si inchid telefonul. Le spun baietilor ideea mea geniala si ma indrept spre o noua destinatie. Camera mea.



Cam asta pentru atat. Sper sa va placa  N-am terminat inca flashback-ul insa sunt destul de obosita si ar trebui sa ma duc sa invat nitel. Astept pareri 


Invata-ma sa iubesc! BPfLsvD
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Dum 25 Aug 2013, 22:15


PRIMA!!



I win!nr1 nr1 nr1 
Acum inapoi la subiect... Deci, ideea ta este foarte interesanta si imi place cum scrii. Ai descriere, dialog, de toate. Totusi e cam scurt acest prim capitol, dar sunt sigura ca cele ce vor urma vor fi mai lungi. Ca sa fiu sincera, titlul m-a atras cel mai mult, iar faptul ca Madara era prietenul Sakurei ma uimit.
Astept sa vad cum continui... Deci adu next repede good job 
Si sa ma anunti!s
Te pup!
M@dy.

PS: daca vrei treci si pe la ficul meu..din fan ficuri originale --> White Cat....Dar cel mai important: Bun venit pe forum!kiss kiss kiss


R∆IN: Nu cred ca ai trecut pe aici doar ca sa faci reclama propriului fic, nu? Sa nu mai vad asta.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Dum 25 Aug 2013, 23:12

Hello Alle'
Deci, mi-am facut si eu aparitia pe aici.
Imi place titlul. Ma pune pe ganduri serios.
Asa. Pai, pentru primul capitol imi place.
Ceea ce mi se pare original e faptul ca Sakura a fost cu Madara, iar parintii ei sunt Pain si Konan.
E interesant.
In concluzie, e doar primul capitol, deci nu am prea multe de comentat.
Ramane de vazut cum o sa dezvolti ideea si cu ce o sa ne surprinzi in urmatorul capitol.
Abea astept sa aduci nextul.
Daca nu te deranjeaza, ma anunti de el? Thanks.
Spor la scris si la invatat. ^.^
C'ya! ^.~


Invata-ma sa iubesc! Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Alle'
Academy Student
Academy Student
Alle'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Greecee ^.^
acebook acebook : Alexandra Tudor

https://www.facebook.com/marry.a0?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, lectura, plimbarile cu prietenii etc etc
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^.^

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 00:28

Deci.. ma apucasem sa invat insa imaginatia nu ma lasa. Tot imi veneau in minte imagini cu Sakura si Madara si alte chestii.. asa ca am scris si partea a 2a. Va multumesc pentru pareri. Chiar apreciez:) Ma bucur ca va place. Cred ca in capitolul asta am grabit putin actiunea.. sau mi s-o parea doar mie. Voi sa-mi spuneti:) Deciii.. spor la citit..

Chapter 2

“Le spun baietilor ideea mea geniala si ma indrept spre o noua destinatie. Camera mea.”
Deschid incet usa. Nici nu apuc sa intru bine in camera si un parfum cu miros de cirese imi inunda narile. Ah cat iubesc mirosul asta. Camera mea este destul de simpluta. Un pat de doua persoane, asternuturile find de un roz pal, cate o noptiera alba de o parte si de alta a patului. Pe ambele noptiere se afla cate o lampa destul de maricica, roz, si alte lucruri nesimnificative. In fata patului se afla un TV destul de mare dupa parerea mea, poate chiar prea mare, in stanga se afla o usa care duce catre dressing, langa usa care duce catre baie iar in partea dreapta masuta de machiaj. Laptop-ul vesnic deschis se afla pe patul meu, parca implorandu-ma sa intru putin pe reteaua de socializare care ne-a furat mintile, numita si Facebook. Ma asez incet pe pat lasandu-ma prada viselor.
-3 ore mai tarziu-
Imi deschid ochii incet dar sigur. Doamne n-am mai dormit asa de mult dupa-amiaza. Stai! Cat e ceasul? Trebuia sa ma intalnesc cu Madara la terenul de basket. Abia astept sa vad surpriza. Ceva romantic.. oare ce-ar putea fi? Numai stau sa ma gandesc si-mi iau telefonul de pe noptiera cu gandul de a ma uita la ceas insa inca o data sunt intrerupta de.. un mesaj? Il deschid cu o mica ezitare.. era de la Madara. O vrea sa anulam intalnirea?
“ Draga Sakura, te astept in spatele terenului de basket. Imbracate cu ceva lejer. Ne va ajuta pe amandoi.”
Ne va ajuta pe amandoi? Ceva lejer? O nu.. nu nu nu! Nu-mi spune ca are de gand sa o facem acolo. Dar mi-a promis..mi-a promis ca prima oara cand o vom face va fi.. de neuitat. Am incredere in el!
Ma ridic incet din pat si ma indrept catre baie. Imi fac un dus iute dar revigorant. Aplic gelul de dus cu miros de portocale pe pielea mea fina si alba ca spuma laptelui. Dupa 10 minute ies din baie infasurata intr-un prosop roz cu cateva dungi albe. Ma indrept catre dressing cu gandul de a-mi alege niste haine “lejere” dupa cerinta prietenului meu. Deschid incet usa lasand la iveala parca.. un curcubeu. Atatea haine.. atatea culori. Imi aleg o pereche de colanti, un body cu maneca lunga de culoare neagra, o bluza larga, albastra si niste tenesi albi. Imi asez hainele pe pat si ma indrept catre “micuta” masa de machiaj. Imi priveam reflexia. Arat destul de bine.. am forme destul de.. apetisante. N-oi avea eu sani prea mari insa nu cu asta se castiga existenta. Asa-i? Ma machiez cat se poate de natural. Rimel, tus, si luciu de buze ca de fiecare data. Imi pieptan parul lung, cam incurcat ce-I drept. Imi indrept privirea catre ceas. 19:50, ar trebui sa ma grabesc mai ales ca stau cam departe de terenul de basket. Ma imbrac repede, ma incalt si.. telefonul. Doamne cat de ametita pot fi. Imi iau telefonul de pe pat, ma mai uit o data in oglinda. Da.. arat bine. Si insfarsit ies din camera.
- Sasori! Deidara! Am plecat. Nu ma asteptati vin tarziu. le spun, sau mai bine tip.
Cam frig afara.
>> Daah Sakura la ce te asteptai? E toamna!<<
Mda.. tipic mie. Sa vorbesc cu mine insami cand sunt emotionata. In 10 minute sunt la “terenul cu surprize” Ma duc in spate si il vad pe frumosul meu Madara rezemat de perete cu o tigare in mana. Ma vede si ma priveste..pervers?! Sper ca n-are de gand..
Ma trage in bratele lui si incepe sa ma sarute peste tot. Niciun loc n-a mai ramas neatins de catre buzele lui carnoase. Incepem amandoi sa ne incingem, cel putin eu nu stiu el cum se simte. Dar.. se pare ca miscarea asta la dat de gol. Mi-a luat mana si mi-a pus-o la “amicul” lui de incredere.
- Ce crezi ca faci? il intreb destul de enervata.
- Tu cat crezi ca mai pot astepta? A trecut o saptamana. Sunt baiat e ceva firesc.
- O saptamana.. asa mult ti se pare? Il intreb lasandu-mi privirea in jos.
Imi ridica privirea incet si ma saruta din ce in ce mai apasat. Nu-I raspund. Nu-mi vine sa cred ca el chiar vrea sa o facem aici! In spatele terenului de basket. Este un.. pff.. nici n-am cuvinte.
- Doar stii ca te iubesc. Sa nu crezi ca dupa te voi lasa balta. Nu sunt atat de prost. Sau sa crezi ca dupa voi spune tuturor de mica noastra distractie. V-a ramane intre noi, iti promit!
Nu-i raspund. Continua sa ma sarute pana.. nu-mi vine sa cred. Chiar are de gand sa ma.. violeze! Doar asta e cuvantul cand cineva nu vrea sa faca s*x dar cealalta persoana continua, nu?
Imi da incet colanti jos, el dandusi pantalonii dar inainte vad ca scoate din buzunarul drept un prezervativ. El chiar avea asta pregatit?!
Numai zic nimic. Isi aseaza caciulita pe asa zisul lui prieten si ma patrunde. La d***u! Asta da durere. Il tot il imping insa nimic. Isi continua actiunea. El chiar ma..
Dupa 10 minute termina, se ridica de pe mine si imi spune sa ma imbrac. Nu mai aveam puterea nici sa plang. Eram.. nu exista cuvant pentru starea mea. Mai stam 5 minute si dupa plecam, fiecare pe drumuri diferite.

~~In prezent~~

Aia a fost ultima noastra zi “impreuna”. M-a avut ca pariu. Toata scoala a aflat de mica noastra actiune. De atunci toti baietii au venit la mine cu gandul de a ma culca cu ei. Mi-a stricat viata. N-o sa-l pot ierta pentru asta niciodata! Dar viata merge mai departe nu? Poate Lui Dumnezeu ii va fi mila de mine. Poate viitorul meu arata chiar bine. Tot ce imi doresc este.. un iubit! Sa ma inteleaga, sa ma iubeasca, sa aiba grija de mine. Insa numai sunt capabila de a iubi pe cineva. De sase luni incoace sunt distrusa psihic. Simt ca innebunesc. Las aceste ganduri la o parte. Doar n-oi sta toata viata cu gandul la ce mi-a facut nenorocitul de Madara. Vacanta de vara se duce, in cateva zile incepe scoala.
- Sakura! Vino repede, a cazut boul de Sasori de pe scaun!
A facut ce? Doamne nu-I pot lasa nici macar o clipa singuri. Ma intreb.. daca n-as fi existat ei ce-ar face? Ar fi morti pana acum. Oftez dupa care cobor in graba scarile. Il aud pe Sasori cum se plange, Doamne, a cazut de pe un amarat de scaun. Si se presupune ca el e cel destept.
- Doamne Sakura bine ca ai venit! Deidara.. adu-mi un pahar mare cu apa simt ca ma sufoc.
- Sasori termina. Daca crezi ca asa vei scapa de treburile de prin casa te inseli amarnic. Ridica-te si du-te si fa cumparaturile numai e nimic prin casa.
Se uita la mine uimit. Ce? Trebuie sa ma fac inteleasa nu? Se ridica incet de pe podea uitandu-se la mine cu o privire de caine plouat. Chiar nu-I inteleg.
- Eu ce fac? Ma intreba Deidara cu un zambet pana la urechi.
- Tu? Tu vei aseza cumparaturile in dulap.
Da afirmativ din cap uitandu-se la mine smecher. Se da pe langa mine. Cand or veni vremurile grele cand vor veni parintii acasa iar el va vrea sa mearga la vreo petrecere de mine va avea nevoie. De ce? Pentru ca scumpul meu tata are incredere in mine. E un avantaj nu?
A mai trecut o zi din viata mea neinsemnata mai e o saptamana si scoala va.. incepe. A trecut atat de repede vacanta de vara. Parca ieri topaiam de fericire ca insfarsit am terminat inca un an din scoala. Clasa a 10a.. vin cu forte noi! Oare vom aveam vreun coleg nou? Vreo noua atractie pe timp de scoala? Ca iubire numai pot numi decat dragostea pentru familia si prietenii mei pe care abia astept sa-I revad. Nu i-am vazut toata vara! Numai cu Ino ieseam in rest..
A.. si acel baiat. Da.. seamana leit cu Madara. Poate pentru ca e var’su.. n-am de gand sa ma mai incurc cu vreunul din familia Uchiha! Cat o-I trai.


Invata-ma sa iubesc! BPfLsvD
Sus In jos
'KN
Academy Student
Academy Student
'KN

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Leganés
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 1

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 01:26

Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper ♥
Îmi place la nebunieee :">
Bafta! Si next. ☻

R∆IN: Orice comentariu de la sectiunea Fan-fiction trebuie sa aiba minimum 10 cuvinte. Mai treceti pe la regulament si documentati-va, altfel veti primi avertizare, urmata de ban. :)
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 05:57

Mersi de anunt Alle *hug*
Mi-a placut mult capitolul.
Ai cam grabit actiunea ce-i drept, dar a fost frumos.
Biata Sakura... Ce nesimtit si... si...!@4#% poate fi Madara. biciuitor 
Sper ca situatia sa se schimbe intr-un final si Sakura sa fie fericita.
Astept cu nerabdare nextul si sper sa ma anunti in continuare.
Spor la scris!
C'ya! ^.~


Invata-ma sa iubesc! Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Alle'
Academy Student
Academy Student
Alle'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Greecee ^.^
acebook acebook : Alexandra Tudor

https://www.facebook.com/marry.a0?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, lectura, plimbarile cu prietenii etc etc
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^.^

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 16:02

Ok va multumesc de comentarii:* Am adus si next-ul:) Sper sa va placa. Spor la citit!


Chapter 3
“Poate pentru ca e var’su.. n-am de gand sa ma mai incurc cu vreunul din familia Uchiha! Cat o-I trai.”
Va intrebati cine e acea persoana? Numele lui este Sasuke Uchiha. Un baiat de 17 ani, cu parul negru, scurt in spate cu cateva suvite mai lungi in fata, cu ochii negrii ca pana corbului si cu o conditie fizica de invidiat. Nu seamana deloc cu var’su, chiar deloc. De unde stiu? Ei bine el a fost cel mai bun prieten al meu pana cand.. ei bine, ne-am certat. Cauza? Madara. Ma avertizase cu privire la intentiile lui insa eu eram prea orbita de “dragoste”. Regret. Regret nespus de mult. Trebuia sa il ascult. Partea ciudata e ca de atunci nu l-am mai vazut. Au trecut 8 luni. Arata destul de bine ce-I drept. Insa inima mea apartinea unui tampit. E omeneste sa faci greseli, dar eu nu fac aceeasi greseala o data! O fac de vreo 2-3 ori ca sa ma asigur. Mi-am facut o promisiune. Nu voi mai fi bataia de joc a nimanui. Nu mai exista vechea Sakura! Caruia ii era frica sa deschida gura, ii era frica sa nu zica vreo prostie si toti sa se supere. Prietenia mea cu Ino a inceput sa slabeasca. N-am mai vorbit deja de 2 luni. A inceput sa umble cu o fata pe nume TenTen. E destul de draguta ce-I drept. Parul ciocolatiu cu ochii de aceeasi culoare. Bineinteles Ino nu e in spate. Parul lung si blond prins mereu intr-o coada si cu ochii de un albastru sters. Gusturile ei la imbracaminte nu erau foarte.. grozave. Se credea cea mai frumoasa din scoala. Urasc tipul asta de oameni. Tot din cauza ei am ajuns si cu Madara. Insa ii multumesc pentru un lucru. Fara ea n-as fi putut sa imi fac aceasta promisiune. Totusi.. exista si o parte buna in toata povestea asta iar eu am de gand sa profit! La maxim!
Imi indrept ochii catre ceasul de pe peretele din fata mea. Era 22:02. Maine ma voi duce cu tata la munca. Poate va intrebati unde. Tata e agent imobiliar iar maine se pare ca vom avea vecini noi. Iar mama.. mama are propria ei emisiune. Misto huh? Urc incet scarile si ma indrept catre camera mea. Deschid incet usa iar ca de obicei mirosul cireselor imi inuda narile. Ma schimb intr-o pereche de pantaloni scurti roz, cu un maieu de aceeasi culoare si ma bag in pat. Incet incet ma las prada viselor. Somn usor Sakura!

- Sakura! Sakura trezeste-te. O sa intarziem.
Ce? Deja e dimineata? Deschid incet ochii, ma ridic in sezut si il privesc pe cel care m-a “luat” din lumea mea, o lume perfecta, fortandu-ma sa revin la realitatea cruda. Era tatal meu, imbracat cu un costum negru si cu o servieta in mana.
- Ridica-te putoare! Am intarziat deja o ora. Saracii oameni ne asteapta. Ia-ti cea mai eleganta rochie care o ai. Sa fi prezentabila. Asta conteaza cel mai mult in vanzarea imobiliarelor.
Nu comentez. Mai ridic incet din pat si ma indrept catre baie. Imi fac siesta si ma indrept catre dressing. >>Ceva elegant?<< A.. am gasit. Imi iau o camasa alba care o voi lasa descheiata la primii 2 nasturi, o fustita eleganta scurta, neagra si in picioare o pereche de pantofi negrii cu toc de 16 cm. Ma indrept catre masuta de machiaj. Imi scot placa de par dintr-un sertar si incep “lucrarea”. Iau fiecare suvita si o indrept cu precizie. Trebuie sa arat bine nu? M-am hotarat azi sa incerc ceva mai indraznet. Scot rujul rosu neatins, dintr-un sertarel si il aplic. Rimelul si tusul vesnic prezente. Insa azi am de gand sa-mi fac un “cat-eye look”. Dupa 5 minute de incercari, da! Am reusit si arat chiar bine. Imi pun cateva accesori, imi iau telefonul de pe pat si sunt gata. Cobor incet scarile pentru a nu-mi rupe vreun picior, asta mi-ar mai lipsi acum.
- Bun esti gata. Sa mergem scumpo. Este exact peste drum.
Si mai bine. N-aveam chef sa merg imbracata asa prin tot orasul. Ei bine am si masina, mai bine zis tata are, insa scumpa lui Karina este la reparatii. Deschid brusc usa de la intrare si zaresc in fata mea o casa identica cu a noastra, numai culoarea difera. A noastra fiind de culoarea piersicii iar cea a vecinilor fiind bleu. Bleu.. culoarea preferata a lui Sasuke.. Imi e atat de dor de el. As da orice sa-l revad. Imi e dor de certurile noastre. De tot! In special.. imi e dor de el. Las gandurile la o parte si pasesc suav pe cararea facuta din pietricele si flori, ideea geniala a mamei mele. Iubeste florile la fel de mult ca si mine. Eu personal iubesc florile de cires iar ea, floarea liliacului. In fata zaresc 2 oameni. Noii proprietari probabil. Ii salutam respectuos dupa care incepem turul casei. Mai bine zis tata deoarece eu stau afara si ii astept. Va intrebati de ce? Ei se pare ca cei doi soti au si un baiat de 17 ani care trebuie sa soseasca in curand. Prefer sa stau afara decat sa ii aud inauntru cum vorbesc despre diferite lucruri necunoscute mie.
- Tu trebuie sa.. Sakura?!
Vocea asta. Imi e atat de cunoscuta. Ma intorc cu o urma de frica si.. da! El era. Fostul..cel mai bun prieten.
- Sasuke? Intreb eu uimita. Ce faci aici?
Ma priveste nepasator. S-a schimbat atat de mult. Arata..atat de schimbat. Cine e el? Ce a facut cu Sasuke cel vechi?
- Ce faci gasca nu vorbesti? Il intreb eu cu o urma de amuzament. Aveam obiceiul sa ne punem porecle, sa ne jignim insa stiam ca o facem cu dragoste. Asta pana in ziua in care blestematul de Madara s-a bagat intre noi.
- Iubire, de cand sunt eu obligat sa iti dau tie explicatii?
Ok..tocmai mi-a spus.. iubire?
- Iubire? Ce s-a intamplat cu jignirile? Te-ai maturizat scumpule? Il privesc cu o urma de regret.
Nu tot ce e frumos ramane. Nimic n-a ramas. Numai durere. Imi las incet privirea in jos cand simt doua brate puternice care ma cuprind. Nu.. nu era Sasuke. Ci.. NARUTO? O Doamne!
- Naruto?! Ce faci aici? Doamne cat mi-ai lipsit. Ma indrept spre el, aproape sarindu-I in brate. Va intrebati cine e el? Prietenul cel mai bun al lui Sasuke. Doar nu va asteptati ca sa ma aiba doar pe mine nu?
- Ma mut aici cu Sasuke. Singuuuri! Accectuand ultimult cuvant
- Si se pare ca si tu, iubire. Vei sta impreuna cu ei si cu inca o fata. O vei cunoaste in curand.
O sa fac ce? Eu cu doi baieti in casa pe care nu i-am mai vazut de aproape un an? Care in cateva luni vor face 18 ani? Cand eu abea implinesc 17? S-a scrantit lumea.
- Sasori si Deidara? Cu ei cum va ramane?
- Noi vom pleca. Mama ta a primit un contract pentru in Grecia. Vom sta acolo 5 ani mai mult sau mai putin. Sper sa nu te deranjeze scumpo insa va fi destul de greu pentru tine. Ei se vor duce la o scoala cu internat iar eu cu mama ta vom sta la hotelul emisiunii. Scuze iubito!
Scuze? Scuze? N-am zis ca nu imi place ideea. Numai ca.. nu vreau sa fiu singura. Daca nu ma voi intelege cu noua colega? Daca va fi o razgaiata ca si Ino? Vom trai si vom afla. Il iau in brate si ii zic ca nu e nicio problema. Vedeti? V-am spus ca are incredere in mine. Numai avantaje nu?
- Maine vom pleca. Tot maine va veni si Hinata.
Hinata? Frumos nume. Sper sa ma inteleg bine cu ea.
- E de aceeasi varsta cu tine. Ea e mai mica cu o luna. Ar trebui sa va intelegeti. In privinta banilor.. toti banii vor fi transferati in contul baietilor.
Unde? Cred ca glumeste. N-am de gand sa-I cer acestui papitoi bani atunci cand voi avea nevoie.
- De ce? Sunt destul de responsabila. Pot sa ii tin si singura. Il privesc dezamagita. Are incredere sa ma lase singura cu doi baieti si o fata necunoscuta mie, dar n-are incredere in a-mi lasa mie bani. Culmea!


Invata-ma sa iubesc! BPfLsvD
Sus In jos
'KN
Academy Student
Academy Student
'KN

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Leganés
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 1

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 17:05

:)))) Ce tareeeeeeeeeeee ♥
Si original B-)
Anunta-ma te rooooog cand pui nextul ☺
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 19:12

edit
(Mersi de anunt Alle. O sa revin mai tarziu cu un comm. Pe moment am niste probleme de rezolvat.)


Edit again:
Mi-a placut mult capitolul.
Se pare ca apar noi provocari ceea ce e foarte interesant.
Abea astept sa vad ce se va intampla dupa ce Sakura, Hinata si cei doi baieti o sa se mute impreuna.
Ei, astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris!
C'ya! ^.~


Invata-ma sa iubesc! Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Alle'
Academy Student
Academy Student
Alle'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Greecee ^.^
acebook acebook : Alexandra Tudor

https://www.facebook.com/marry.a0?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, lectura, plimbarile cu prietenii etc etc
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^.^

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 23:17

Chapter 4

“Are incredere sa ma lase singura cu doi baieti si o fata necunoscuta mie, dar n-are incredere in a-mi lasa mie bani. Culmea!”

Sasuke POV.
Doamne ce mult s-a schimbat. In cateva luni a devenit.. femeie! Inca sunt surprins de infatisarea ei. Arata incredibil. Camasa I se muleaza pe sanii nici prea mari insa nici prea mici. Are un corp de.. mama mama! Insa nu pot lasa aceste sentimente sa iasa. Va intrebati de ce? Eu cu Sakura am fost cei mai buni prieteni. Faceam totul impreuna. De la venitul sa o scol dimineata pentru scoala pana la intalniri sau alte lucruri intime. Pur si simplu o adoram. De ce am spus la trecut? Numai sunt asa sigur de sentimentele mele fata de ea. Insa nu pot minti, arata bine. Hormonii deja au inceput sa se zbata in mine. Poate ma voi juca putin. Si acum tin minte cum ne jigneam in fiecare dimineata. Ne prefaceam ca ne stricat ziua unui altuia, doar vazandu-l. Insa in adancul nostru stiam ca o faceam cu dragoste. Inca o pot face. Trebuie sa profitam la maxim, nu? Doar suntem tineri.
O vad ca ma priveste cu..scarba?! Ok.. deci pe micuta printesa a deranjat-o faza cu banii? Mai bine. Imi pot pune planul in aplicare. Voi deveni ca o umbra pentru ea. Nu o pot lasa sa pateasca ceva. Asta este singurul sentiment clar, momentan. Fie ca vroiam sau nu, eram obligat sa fac asta. Eu stiam despre aceasta noua experienta. Am fost primul care a aflat. Tata ma rugase sa am grija de fiica celui mai bun prieten al lui. Nu ii stiam prietenii asa ca n-aveam de unde stii ca tocmai bursucul roz va fi noul meu coleg. Hmm.. se pare ca de astazi vom incepe sa mutam. Avem noroc ca scumpa noastra casa este deja mobilata. Vad cum parintii nostri pleaca, lasandu-ne pe noi trei singuri singurei.
- Deci papusa, se pare ca eu voi fi noul tau “bancomat”. o privesc pervers. Doamne deja ma innebuneste.
- Nu te bucura iubire. Tata a spus in contul baietilor. Deci si in a lui Naruto. Imi face cu ochiul si da sa plece, dar i-o tai repede cu un argument destul de..rautacios pentru cei care nu ne cunosc.
- Sakura Sakura.. aceeasi incapatanata ai ramas. Aceeasi enervanta, fraiera si lista continua popandaule. O privesc satisfacut. Cred ca i-am inchis gura. Sau..
- Sasuke.. daca tu esti certat cu viata asta nu inseamna ca trebuie sa te certi si cu mine. Ai avea destule motive insa.. sa fi asa suparat pe viata. Uite doar ce ti-a facut! La cei 17 ani ai tai crede-ma ca arati ca un dovleac storcit. Ma incantai mai mult acum 8 luni.
Asta a fost sub centura. Vrea sa jucam dur? Pot si asa iubire.
Il privesc pe Naruto, obisnuit cu certurile noastre. Isi ia la revedere lasandu-ne singuri. Cica se duce sa impacheteze. Mda.. sincer nici nu ma interesa.


Sakura POV
Asta cred ca l-a durut. Nu ii plac dovlecii asa ca sa il compar cu unu a fost decisiva. Ciudat nu? Ei.. pentru noi nu e chiar atat de ciudat. Stai! Stop cadru! Ce face? Se indreapta amenintator de mult de mine. Ce are de gand sa faca? Imi apuca ambele maini si mi le duce la spate. Se apropie cu fata de mine si.. ma saruta pe frunte.
- Mi-ai lipsit babo.
- Pardon? Baba? Eu? Te-ai privit in oglinda dragul meu?
Incepe sa rada. Pe cine pacalesc eu? Il iau in brate si il strang de cred ca l-am lasat fara aer.
- Mi-ai lipsit dobitocule!
Imi raspunde si acesta la imbratisare, stand asa vreo 2 minute. Stiti.. e deja ora 12. Cum a trecut timpul asa de repede nu stiu. Insa ar trebui sa-mi fac bagajele deoarece casa dupa-amiaza va fi demolata. De ce demolata? Ei peste drum vor sa faca un mini-boutique. Ciudat loc au ales. Insa.. mai bine pentru mine si pentru fata care urmeaza sa vina. Doamne cat mi-as dori sa ne intelegem. Las gandurile la o parte, il salut pe bursucul tafnos de langa mine care tot timpul asta el s-a dovedit a vorbi, eu insa fiind prea prinsa in “problemele” mele.
Doamne baiatul asta m-a facut sa uit de tot. De scoala, de Madara de probleme! Cat mi-a lipsit. Insa Domnul se pare ca a fost de partea mea. Daca nu eram eu cea care statea cu el in aceeasi casa? Daca era ala.. obsedata de el. Acum cateva luni, mai exact inaintea plecarii lui, el era cel mai popular baiat. Toate fetele in vroiau. Insa nu se ducea la orisicare. Poate ca o facea de dragul meu, poate pentru ca asa e el. Nici acum nu stiu. Fara sa-mi dau seama ajung in casa. Ma indrept spre camera mea.. se pare ca va fi ultima oara cand o voi vedea. O sa-mi lipseasca. Pare ciudat nu? Dar eu chiar m-am atasat de camera asta. E locul unde ma simt cel mai bine. Imi scot de sub pat un geamantan mare, mov, si incep sa indes in el toate hainele din dressing. Intr-o gentuta speciala pentru produse cosmetice, imi bag rimelurile, rujurile si toate celelalte obiecte magice. Pantofii bineinteles ca ii bag si pe ei intr-un alt geamantan impreuna cu lenjeria intima si parfumurile. Le-am asezat cam prost nu? Dar ce mai conteaza? Ma mut peste drum. La fel de bine as putea sa le iau pe fiecare in mana si sa le duc dar trebuie sa fiu o lady nu? Domnisoarele nu fac asta. Domnisoarele nu fac aproape nimic. Mama mea are obiceiul de a ma invata aceste lucruri importante pentru ea. Asta pentru ca are propria emisiune de moda si stil de viata nu inseamna ca trebuie sa o aplice si pe mine nu? Dupa ce termin de impachetat trag de geamantan insa pare ca nu vrea sa se miste.. Stiti.. e destul de greu si cu tocurile astea. Nici macar nu m-am schimbat. Nu m-a dus mintea nici pentru atat! Ce rost mai are sa le scot si sa-mi aleg niste haine? Incontinuu incerc sa trag de geamantan. Da! S-a miscat.
- Victoriee! Stai.. nici un centimentru nu e. pun un bot de caine plouat si continui sa trag si sa imping de valiza. Dupa vreun sfert de ora am adus-o jos. Ei sa vedem acum cum o sa trec strada cu ea. Imi continui treaba. Ei.. aici e aici. Pun mainile pe solduri si ma uit catre destinatie. Ma apuc din noi pe treaba. Cred ca toti oamenii care erau afara se uitai la mine ca la felul paispe. Mda.. asta e lumea. Barfitoare. Nu-si pot vedea de viata lor. Trebuie neaparat sa mai aiba “inca” una neaparat. Si una e putin spus.
Intr-un final ajung in noua casa. E identica cu cealalta.. numai stau sa o descriu fiind destul de obosita. Nici nu ma mai chinui sa o urc pana sus. Voi lasa baietii. Pentru asta sunt facuti nu? Ma indrept catre sufragerie si am mirarea sa vad ca e.. mobilata. Wow.. arata chiar bine. Se vede ca e mana tatalui meu. Are gust la mobiliere si la case. Doar d-asta este cel mai cautat agent imobiliar. Ma arunc pe canapeaua mare de culoare crem, cu o gramada de pernute de toate culorile, mici si mari. Deja imi place casa asta. O noua viata va incepe incurand. Departe de familie. Oo da! Suna bine.
Cred ca sunt prima care a ajuns. Casa e destul de linistita, deocamdata. Incep sa imi arunc pantofii prin casa. Ciudat.. unul din pantofi nu s-a auzit cand a cazut. Probabil a aterizat pe covorul albastru, pufos.
- Au.. asta a durut!
Ce? A venit noua colega? Oh am inceput cu stangul. Ma ridic repede cu gandul ca o noua cearta va incepe insa.. marea mirare mi-a fost sa vad ca ma priveste cu.. o urma de amuzament? Oo da iubire. Asta e ceea ce vreau la o fata. A sunat un pic, un pic mai mult, a.. ? Haha ce conteaza. Se pare ca ma voi intelege cu..
- Hinata, nu? Scuze de primirea calduroasa.. insa credeam ca sunt singura.
- Nu-I nicio problema. Ma privii bland, frecandu-se la locul dureros pe care probabil.. eu I l-am provocat.
E foarte frumoasa. Are parul de brunet cu noante..de un mov inchis si ochii.. wow.. cred ca sunt cei mai frumosi ochi pe care i-am vazut. Dupa a-I tatalui meu bineinteles. Cat ma oftic ca nu i-am mostenit ochii.. mov. Sa revenim la ochii brunetei. Sunt lila. Cea mai frumoasa culoare existenta pentru mine. Credeati ca sunt adepta a rozului? Ei bine imi place culoarea.. Insa nu incat sa devin o Barbie.
Ne asezam amandoua pe canapea si incepem interogatoriul. Deja presimt.. cele mai bune prietene! Ne intindem amandoua pe canapea. Se pare ca amandoua eram destul de obosite. Eu personal.. cred ca am adormit. Stiu doar ca vorbeam cu noua mea prietena cand deodata.. imi simteam ochii din ce in ce mai grei. Va fi cea mai frumoasa experienta din toata viata de pana acum! Doar daca.. am schimba si scoala. Ar fi fost perfect!

Stiu ca e cam scurt capitolul asta.. insa ma voi revansa cu urmatorul :)


Invata-ma sa iubesc! BPfLsvD
Sus In jos
'KN
Academy Student
Academy Student
'KN

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Leganés
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 1

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Lun 26 Aug 2013, 23:35

Sărăcuța Hinata :)))


R∆IN: Ma repet a nu-stiu-cata-oara: treceti pe la regulament si informati-va cu 'conditiile' de utilizare a acestui forum. Orice comentariu din sectiunea Fan-Fiction trebuie sa contina minimum 10 cuvinte, altfel apare SPAM-ul ce conduce la avertizare, iar mai apoi la Ban. E spre binele vostru :) Sa nu mai vad chestia asta care nici comentariu nu se poate numi.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Mar 27 Aug 2013, 15:33


Mersi de anunt!
Mi-a placut mult capitolul
Sakura si Sasuke sunt tare amuzanti.
Astia doi se iubesc ce sa mai.
Ei bine, in rest nu am ce comenta.
A fost un capitol frumos.
Astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris!
C'ya! ^.~


Invata-ma sa iubesc! Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
stici4
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Moldova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Vin 06 Sept 2013, 11:29

foarte frumos,ai niste idei geniale sa ma anunti cind pui nextu..
P.S.sasuke si sakura au niste porecle sa cazi pe jos:): kiss rolling on the floor rolling on the floor what?lol! astept cu nerabdare continuarea:dancing: dance2 dance2 think think a hug a hug
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19Joi 07 Noi 2013, 15:35

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Invata-ma sa iubesc! A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Invata-ma sa iubesc! Empty
MesajSubiect: Re: Invata-ma sa iubesc!   Invata-ma sa iubesc! I_icon19

Sus In jos
 

Invata-ma sa iubesc!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-