Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love Racing Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love Racing Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love Racing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Love Racing Empty
MesajSubiect: Love Racing   Love Racing I_icon19Vin 22 Apr 2011, 14:52

Heeeyyy...M-am gandit si eu in cele din urma sa fac un fic. E primul asa ca va rog fiti mai blanzi. Astept comm-uri si sper sa va placa.. kiss


Cap 1:Noi Provocari

Gonesc ca o nebuna pe sosea incercand sa ajung cat mai repede la o anumita destinatie. Va intrebati unde? Ma indrept spre cea mai mare pista de curse din Tokyo. De ce?Raspunsul este foarte simplu, sunt cel mai bun pilot de curse din tot orasul. Dar nu doar asta este motivul. Maine se va organiza un concurs de masini, iar primele 5 locuri vor fi premiate.Cu ce? Din pacate nici eu nu stiu despre ce premiu este vorba chiar daca tatal meu organizeaza concursul si tot el detine pista unde v-a avea loc, nu a vrut sa imi spuna nimic repetandu-mi intr-una ca va fi o surpriza. Tipic lui sa lase lumea in suspans. Dar la cum il cunosc eu pe tata va fi un premiu destul de mare. Oricum sunt aproape sigura ca nici-un concurent de pe aici nu concureaza pentru bani si la fel ca si mine pentru distractie si pentru a dovedi tuturor care e cel mai bun. Cu toata vorbaria asta am uitat sa ma prezint, numele meu este Sakura Haruno si am 18 ani. Am ochii verzi ca iarba proaspata, iar parul meu este lung pana la talie si are o culoare mai ciudata si anume roz. Dupa cum v-am zis imi plac cursele de masini. Pasiunea asta o mostenesc de la tatal meu Mike Haruno, a fost si el pilot de curse, de la el am invatat tot ce stiu si il iubesc foarte mult. Mama mea este plecata in New York cu afaceri deoarece ei nu-i placeu adrenalina si pericolul asa ca s-a decis sa plece lasandu-ma pe mine si pe tata singuri. A plecat cu fratele meu Rayn care este mai mare cu 2 ani decat mine deci are 20 de ani. Acesta e saten cu ochii caprui, la aspect el semana cu tata, dar la caracter semana cu mama. Lucrul asta era chiar ciudat deoarece eu semanam cu mama la aspect dar la caracter cu tata. Nu am mai vorbit cu fratele meu de mai bine de un an si numai stiu prea multe despre el. Tot ce imi mai amintesc este ca atat timp cat a stat aici in Tokyo toate fetele ii cadeau la picioare. Ma intreb daca acum este la fel. Imi e tare dor de el si de mama, dar ma consoleaza faptul ca nu sunt singura si sunt cu tatal meu cu care ma inteleg de minune si care imi face toate poftele.
Dupa un lung drum deoarece pista era foarte departe, pe la marginea orasului, ajung la destinatia dorita unde sunt intampinata de cea mai buna prietena a mea, Hinata. Ne cunoastem de cand eram mici. Intodeauna a fost langa mine si mereu ma ajuta cand intru in probleme. La fel faceam si eu, dar ea fiind mai timida era si mai cuminte decat mine. Aceasta purta o fusta scurta neagra si un maieu alb cu niste desene ciudate, iar in picioare avea o pereche de sandale albe cu toc. Eu eram imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti negri si un maieu albastru de la Hello Kitty, iar in picioare aveam o pereche de cizme negre pana la genunghi cu toc, parul il aveam desprins, iar machiajul meu era compus din creion de ochi negru, rimel, luciu de buze si putin fard albastru. Mai vorbesc eu cu Hinata cate ceva despre cursa de maine deoarece amandoua participam, dar nu ne era frica eram sigure pe noi si stiam ce putem sa facem. Pot spune ca eu mai mult imi faceam griji pentru ceilalti concurenti. Ma uit prin jur sa vad cum decurg pregatirile pentru cursa, desigur ca tata mi-a lasat mie sarcina asta deoarece el are niste treburi mai importante. Arata totul perfect se pare ca toti angajatii au facut o treaba buna. Pista era deja pregatita, cu obstacole, cu rampe si tot restul. Mai cercetez eu putin locul unde va avea loc intrecerea,era destul de mare si de intins, pana cand langa noi vine Gaara un tip roscat care purta o salopeta albastra. El era mecanicul,si un bun prieten al meu si al tatei de asemenea. Se ocupa de masinile care vor lua parte la cursa, printre care si a mea. Se descurca de minune, si din cauza asta tata il aprecia foarte mult.
- Hey Sakura! Masina ta e gata pentru marea cursa de maine.
- Ce bine! Multumesc mult Gaara! O sa dau o tura cu ea pe pista sa vad cum merge. Ma bucuram asa mult!masina mea era gata in sfarsit si deabia asteptam sa vad cum merge dar bineinteles ca nu voi merge singura.
- Hinata ma insotesti? spun eu cu un zambet mare pe fata.
- Desigur! Haide sa mergem!
Ne urcam amandoua in masinile noastre, si incepem sa alergam pe pista ocolind obstacolele si facand niste drifturi de toata frumusetea. Masina mea chiar mergea foarte bine zici ca zburam, deci in concluzie Gaara a facut o treaba foarte buna, din nou. Saracul cate masini a avut de reparat si toate numai de la mine. Adevarul era ca dupa fiecare cursa masina mea era facuta praf, era lovita, cauciucurile vai de ele, vopseaua zgariata si multe alte lucruri. Ma simteam asa de bine atunci cand conduceam, eram inconjurata de adrenalina, lucru care ma incanta deoarece imi placea sa imi traiesc viata la maxim, iar daca ma uitam in spate vedeam praful pe care masina mea il lasa in urma. Era o senzatie de nedescris, dar deodata sunt trezita din gandurile mele de catre trei masini care trec cu viteza pe langa noi. Masinile semanau foarte mult cu ale nostre doar ca la culoare erau diferite, una era de un negru intes, alta de un albastru deschis, iar alta de un verde inchis. Nu se poate masina aia verde semana cu... Nuu... cred ca mintea imi joaca feste nu are cum sa fie, e imposibil asa ceva. Cred ca visez, dar acum sa revenim la realitate care se pare ca nu e deloc foarte frumoasa din moment ce acele masini m-au intrecut. Am uitat sa va spun ce culoare avea masina mea si a lui Hinata. A mea era roz, puteam sa spun ca ma asortam cu parul, iar a lui Hinata era mov. Sa revenim, simteam cum fierbeam in interiorul meu, deoarece nu s-a mai intamplat demult sa ma depaseasca vre-o masina pe pista, dar asta nu va dura mult timp . Amandoua marim viteza pana am intrecut masinile din fata noastra, care se pare ca nu se lasa mai prejos depasindu-ne din nou. Nu imi venea sa cred ce bine conduceau . In ultimii ani nu am mai vazut pe nimeni care sa conduca asa de bine si care s-ar putea sa ma intreaca pe mine. Nu se poate asa ceva, sa ma intreaca pe mine? Va trebui sa incetez sa vorbesc numai tampenii. Maresc viteza si mai mult, ma uit dupa masina Hinatei, cu greu reusesc sa o vad deoarece era prea mult praf si la viteza aceea deabia daca puteai sa observi ceva. Ii fac semn sa mareasca si mai mult viteza, iar aceasta ma asculta deoarece ma cunostea destul de bine si cred ca si-a dat seama ca nu vreau sa ajunga nimeni inaintea mea la linia de sosire. Cred ca dupa aceasta "mica intrecere" masina mea va avea nevoie iar de reparatii, ca si a lui Hinata desigur.
Eram foarte nervoasa simteam ca explodez si cred ca si Hinata se afla in aceeasi situatie ca si mine. Am tinut-o tot asa pana am ajuns la finish. Desigur ca primele am fost noi, dar in secunda urmatoare au ajuns si ele. Nu am mai vazut niciodata masinile astea trei pe pista aceasta si trebuia sa recunosc ca au condus destul de bine, poate chiar foarte bine. Suspansul era din ce in ce mai mare, stam timp de 10 secunde fiecare in masina lui si deschidem cu totii usile masinilor dandu-ne jos.
Nu imi venea sa cred, era imposibil din cele trei masini coboara.........


Eiii bine se pare ca am terminat primul capitol. Sper sa va placa..scuze daca e scurt. Pwwpici!!





Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Vin 22 Apr 2011, 15:50

Imi place , vreau nextuuul , oare cine au coborat din masina.....
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Vin 22 Apr 2011, 16:11

Poi ideea mi se pare cunoscuta..dar hai sa vedem nextul ca sa ne facem o parere
Deci Next kiss
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Vin 22 Apr 2011, 16:11

Hai sa vedem, inca un fic cu adrenalina dance2 .Pai ce sa zic pentru primul capitol e bine, mai ales ca ne-ai lasat in suspans roll .Sa pui nextu repede, ca ma dau cu capu de pereti ... nervi!
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Love Racing J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Vin 22 Apr 2011, 17:48

Miau miau !

Pai am observat ca Ficul e unul nou, si eram curioasa sa vad cum scrii. Deci, am aterizat si eu p'aci. Ia sa vedem :


1. Ideea- Hmm, ideea clar nu'i originala. Deci am mai vazut aceasta idee desi pot spune ca imi place, deoarece sa spunem ca " ador " ficurile cu ( , ) curse de masini happy2 Dar sper ca pe viitor sa vi cu propiile tale idei astfel incat ideea sa devina originala heh

2. titlul- Imi place pentru ca se potriveste cu continutul Ficului.

3. Descrierea- Ei bine, nu pot spune ca sunt multumita de ea. Nu imi place deoarece nu ai descris sentimentele. Ai descris mai mult cum se imbraca, foarte putin cum arata masinile. Si extrem de putin locul. Incearca sa descrii si imprejurimile, astfel incat sa ne faci sa credem ca suntem acolo. In principiu axeaza-te mai mult pe sentimente, caci aici nu poti spune ca nu ai avut ce sentimente sa adaugi deoarece a fost primul capitol si e introducere. Aici chiar ai avut ce sa descrii, au fost ogramada sentimente pe care le puteai dezvolta. De exemplu cand spunea despre fratele ei, sau cand era nervoasa ca au intrecut-o aia. Dar ce m-a deranjat cel mai mult a fost ca ai trecut rapid de la descris ceva la altceva, puteai sa o ti mult mai mult, insa tu ai descris mai mult imbracamintea si fardurile, care nu erau necesare, este destul de plictisitoare aceasta descriere.

4. Introducerea- Apai nu pot spune ca-i banala deoarece nu ai inceput cu introducere de clasa a 2. Gen " Ma numesc, am, fac, sunt, " etc..

5. Dialogul- Mhm, pai nu e lung si nici sec, aici nu am nimic de comentat. Sa o ti tot asa.

6. Actiunea- Mda, pai pot spune ca mi se pare putin cam grabita. Adica acolo la cursa de masini, puteai sa descrii mult mai mult. Inca ceva, numai trece de la o idee la alta. Pe mine m-ai ametit. De exemplu, incepeai sa descrii sentimentele apoi ai trecut la cum arata masinile apoi iar la sentimente. Pai nu e bine asa, ca ametesti de tot cititorul si oricum numai intelege nimic. Deci descrie mult mai mult si numai trece de la o idee la alta, mergi mai lent cu lucrurile, nu le mai trage de coada.

7. Estetica- Pai nu pot spune nici aici ca's multumita de ea. Deci, dupa punct, virgula, semn al exclamarii sau al intrebarii " . , ! ? " apasa butonul " SPACE " apoi incepe sa scrii, daca scrii asa legat nu da un aspect placut si cititorului ii va fi greu sa distinga ceea ce ai scris tu. Ina ceva, am observat ca ai avut momente cand ai scris propozitiile cu litera mica. Ai grija, o propozitie se incepe cu litera mare. Nu ai alineate, ai grija si aici, strici tot aspectul.



Greseli de tastare, ortografie, gramatica :

" nici-un " - " niciun "

" placeu " - " placea "

" semana " - " seamana "

" intodeauna " - " intotdeauna " ..parca asa se scria think

" genunghi " - " genunchi "

" ochi " - " ochii "

" demult " - " de mult "

Astea au fost.

Deci cam atat, astept urmatorul capitol. Spor la scris si la idei ! Pupici !

Mrrr dap ! hi!
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Lun 25 Apr 2011, 11:18

va multumesc mult pentru comm-uri si critici kiss
o sa incerc sa vin cu idei cat mai originale
next-ul o sa il pun diseara..
va pwwp ! kiss
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Lun 25 Apr 2011, 13:27

scumpo imi place capitolul si sper ca nextu sa apara in seara asta
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Lun 25 Apr 2011, 13:50

cine coboara?ma tii in suspans nervi!
e tare ficul...adu nextul please kiss
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Lun 25 Apr 2011, 22:11

Cap 2 : Nu pot sa cred ! S-a Intors !

Deci asa cum am promis am venit cu next-ul !!..

Nu-mi venea sa cred din cele trei masini coboara trei baieti . Din masina albastra coboara un baiat blod cu ochii albastrii , imbracat intr-o pereche de blugi si un tricou tot albastru , din masina cea neagra coboara un baiat cu parul ciufulit si ochii negrii , acesta era imbracat intr-o pereche de blugi negrii si o camasa alba descheiata la primii nasturi de sus , iar din masina verde coboara ... Nu se poate ! Era fratele meu Rayn de care vorbeam mai devreme . Eram asa de fericita ca s-a intors insfarsit , chiar daca au trecut doar 2 ani de cand a plecat mie mi s-a parut ca a trecut o eternitate . Il vedeam si nu puteam sa cred , eram pur si simplu uimita , ramasesem cu gura cascata , cuvintele parca nu vroiau sa iasa , nu stiam ce sa zic , cum sa reactionez . In interiorul meu tipam de fericire , dar corpul meu statea nemiscat privindu-l si urmarindu-i fiecare miscare . Acesta sparge linistea profunda in care intrasem cu totii zicandu-mi :
- Hey surioara nu-mi dai si mie o imbratisare ? iar eu auzind acestea nu mai stau pe ganduri , fug spre el si ii sar in brate tinandu-l strans parca nemaivrand sa ii dau drumul niciodata .
- Ce bine imi pare ca te-ai intors ! Mi-a fost asa de dor de tine ! zicand acestea il strang si mai tare in brate in timp ce o lacrima curge pe fata mea fina si alba aratandu-mi partea sentimentala care demult numai iesise la iveala . Ma simteam asa de bine la el in brate , iar in minte mi se derulau tot felul de amintiri de cand eram mici . Atunci cand mama si tata ma certau deoarece facusem vre-o prostie , acesta venea la mine si ma lua in brate spunandu-mi ca totul va fi bine , iar eu ma linisteam imediat , aveam foarte mare incredere il el si acum simteam acelasi lucru , acelasi sentiment placut de iubire , afectiune si protectie .
Il intreb daca s-a intors si mama odata cu el , iar acesta da afirmativ din cap . Eram asa de fericita incat ii mai sar odata in brate asigurandu-ma ca nu e un vis , ca e langa mine si nimic nu ne va mai desparti . De acum inainte vom fi o familie unita asa cum mereu am sperat sa fim . Acest gand ma bucura foarte mult , eram foarte incantata . In momentul acela vroiam sa ii pun o gramada de intrebari care imi treceau prin minte . Eram curioasa sa aflu cum a fost in New York , ce a facut acolo si cum de a ajuns un pilot de curse asa de bun , deoarece cand era in Tokyo nu se descurca chiar foarte bine si acum nu puteam sa uit ca aproape m-a intrecut pe pista . Si de aceea mi s-a parut mie masina aceea verde cunoscuta , era masina pe care i-o facuse cadou tata de ziua lui cand implinea 18 ani exact acum 2 ani inainte sa plece . Se pare ca nu a distrus-o pana acum . Imi indrept privirea spre cei doi baieti care se pare ca erau prieteni cu fratele meu .
- Presupun ca ei sunt prietenii tai nu ? Il intreb pe Rayn ridicand din spranceana . Acesta imi zambeste si se duce langa ei facandu-ne cunostinta . Imi spune ca pe cel blond il cheama Naruto , e de aceeasi varsta cu mine , e hiperactiv , mereu pus pe glume si ii sta gandul numai la mancare , iar pe cel brunet imi spune ca il cheama Sasuke , are tot 18 ani , este o fire mai putin sociabila deoarece era mai retras , dar e un prieten foarte bun daca ajungi sa il cunosti . Acestia 2 sunt prietenii lui pe care si i-a facut in perioada cat a stat in New York . Nu ziceam nimic doar stateam , ma uitam cu o privire indiferenta si il ascultam pe fratele meu cum vorbeste despre ei . Parca nu puteam sa imi scot din cap faptul ca aproape m-au intrecut , dar pot spune ca nu ma mai infuriam asa de tare deoarece acum fratele meu era langa mine si nimic nu imi putea umbrii fericirea pe care o simteam in momentu ' asta .
- Cred ca acele cuvinte pe care le cauti tu sunt : "Imi pare bine sa va cunosc " . Zise cel brunet pe care il chema Sasuke daca imi mai aduc eu bine aminte din ce a spus fratele meu . Ce sa zic se trezeste si el sa vorbeasca si imi spune mie ce si cand trebuie sa vorbesc , lucru care m-a enervat destul de tare , mai ales privirea lui patrunzatoare in care te pierdeai , dar nu ma las mai prejos si ii zic :
- Mda , ma rog cum zici tu ! Si eu cred ca nu mi-am angajat un avocat care sa imi spuna mie ce sa zic . Zambesc satisfacuta de replica mea care se pare ca l-a enervat putin pe brunet afisandu-mi o privire rece . Mai vrea sa zica ceva , dar Naruto i-o ia inainte invitandu-ne pe toti cinci la un restaurant zicand ca ii este foame . Ce sa zic , fratimio avea dreptate cand a zis ca mananca mult , dar trebuia sa recunosc ca si mie imi era cam foame asa ca accept invitatia facuta de blond . Ma bucur ca brunetul nu a mai zis nimic deoarece eram prea obosita sa mai cert cu el si in plus nu vroiam sa il supar pe Rayn care doar a sosit si nu cred ca avea chef de o cearta asa din prima zi . O sa fac tot ce imi sta in putinta sa ma inteleg bine cu acel Sasuke care mi se pare un imganfat , dar ce sa faci trebuie sa il suport de dragul fratelui meu nu de alta .
Ne urcam eu si Hinata in masina mea iar cei trei se urca in masina lui Naruto indreptandu-ne spre un restaurant . Desigur ca noi mergeam in fata deoarece cunosteam locurile de pe aici si stiam si la ce restaurat vom merge , iar ei mergeau in urma noastra tinandu-se dupa noi .
- Deci Sakura ce parere ai despre venirea fratelui tau asa brusca si despre prietenii sai ? ma intreaba Hinata in timp ce se uita in spate dupa cei trei
- Nu stiu ce sa zic . Normal ca ma bucur mult ca s-a intors fratele meu , dar prietenii lui mi se par niste imganfati . Despre Naruto nu stiu ce sa zic a fost destul de dragut ca ne-a invitat la restaurat , dar asta s-a intamplat doar pentru ca ii era lui foame , iar pe Sasuke nici sa nu-l vad .
- Mda nici nu va cunoasteti bine si deja v-ati si certat putin . Asta nu e de bine . Adauga Hinata uitandu-se ingrijorata la mine . Avea dreptate , eu speram sa ma inteleg bine cu el , desi in mintea mea constientizam ca asta va fi imposibil . Mai vorbesc eu cate ceva cu Hinata pana cand ajungem la restaurantul nostru preferat pe care il frecventam mai mereu . Oprim masina in fata lui , cei trei facand acelasi lucru , intram ne asezam la o masa si comandam toti cate o pizza si cate o sticla de suc . Intre timp am inceput sa vorbim cu totii , fratele meu povestindu-mi tot ce a facut in New York , mi-a spus despre prietenii lui , Sasuke si Naruto , cum s-a intalnit intamplator cu ei la o cursa si de atunci au tot vorbit pana au devenit cei mai buni prieteni . Mi-a povestit o gramada de lucuri , iar eu am facut la fel si i-am spus ce am mai facut si cum m-am descurcat in ultimii 2 ani . A trecut timpul foarte repede parca a zburat , iar eu si cu Rayn trebuia sa fim acasa la ora 8 deoarece vom avea in sfarsit o cina de familie , iar pe deasupra eu cu Hinata trebuia sa ne pregatim pentru marea cursa de maine , pe care o asteptam cu sufletul la gura , emotii nu pot sa zic ca aveam chiar asa de multe deoarece eram obisnuita , dar fiindca fratele meu v-a venii v-a trebuii sa dau tot ce e mai bun din mine , nu vroiam sa il dezamagesc ci dimpotriva vroiam sa il fac sa fie mandru de mine mai ales acum cand am vazut cat de bine conduce . Platim nota de la restaurant , dar inainte sa plecam incerc si eu sa fiu politicoasa si le zic .
- Hey , maine va fi marea cursa , nu vreti sa veniti si voi sa ne vedeti pe mine si pe Hinata ? Zic eu afisand un zambet . acestia se uita la mine insistent , iar fratele meu imi zice cu o urma de ezitare in voce :
- Pai Sakura noi ...



Sper sa va placa si sper ca am mai evoluat..astep comm-uri . Pwwpici !
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Lun 25 Apr 2011, 22:41

Banuiesc ca o participe si ei...dar astept next-ul si ai evoluat foarte mult ! Abea astept sa vad continuarea
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Racing Asss10Love Racing J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Mar 26 Apr 2011, 10:06

Vai, vai, vai, ce frumos... Si ce imi plac mie ficurile cu curse de masini. Si ce imi vine sa il bat pe Sasuke... De ce, nu stiu... Asa fara motiv... He, he... pai eu astept sa pui nextul asa ca incepe sa tastezi. Choco te pupaceste dulce!!! kiss in love kiss
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Sam 30 Apr 2011, 19:19

Cap 3 : Noi concurenti intra in joc !



- Sakura noi ... nu vom veni la cursa de maine ca spectatori . Imi raspunde acesta parca temandu-se de reactia mea , dar eu nu am inteles nimic din ce a vrut sa spuna .
- Cum adica ? Nu inteleg nimic . Le spun eu in timp ce ma uitam la Hinata care se pare ca si ea habar nu avea despre ce vorbesc cei trei .
- Papusa nu vom venii ca spectatori , ci vom venii ca fiind concurenti . Ce parte nu intelegi ? Imi zice Sasuke reaparandu-i zambetu ' ala tembel pe fata . Cum adica sa concureze ? Cand au avut timp sa se inscrie ? Toate aceste intrebari imi invadau mintea , iar eu eram putin enervata si ingrijorata , cu cei trei pe pista era cam greu sa castig si totodata concuram cu fratele meu , nu am mai facut asta niciodata si acum trebuia sa o fac deoarece nici-unul din noi nu mai putea sa dea inapoi . Toti se uitau la mine asteptand reactia mea , nici eu nu stiam ce sa le zic , nu vroiam sa arat ca eram ingrijorata sau mai bine zis ca imi era putin frica asa ca am decis sa zambesc si sa le zic :
- Pai asta e super , ma bucur foarte mult ! Dar cand ati avut timp sa va inscrieti asa repede ? Ii intreb eu afisand un zambet fortat
- Am vorbit cu tata inainte sa plec din New York si i-am zis sa ma inscrie pe mine si inca doi prieteni . Imi zise Rayn in timp ce se uita la mine cu aceeasi privire de dinainte . Am uitat ca tata poate sa faca orice , sa inscrie in cursa pe orcine in ultimul moment si mai ales fiind vorba de fiul sau cred ca nici nu a stat pe ganduri . Dar ma intreb de ce nu mi-a zis nimic pana acum ? Cred ca nu a vrut sa imi strice surpriza de al vedea pe fratele meu asa dintr-o data .
Nu puteam sa zic ca eram suparata , doar ca eram putin ingrijorata deoarece simteam ca asta va fi cea mai interesanta si palpitanta cursa din viata mea , deoarece concuram cu fratele meu si in plus mai erau si cei doi prieteni ai sai care se descurcau destul de bine poate chiar foarte bine as putea sa zic . Daca la inceput aveam putine emotii acum aveam foarte multe cred ca niciodata nu mai avusesem atatea emotii inainte de o cursa . Ne pregatim sa plecam deoarece se facuse tarziu , fratele meu iesind primul din restaurant urmandu-l , dar simt cum se apropie foarte mult de mine cineva care imi sopteste la ureche :
- Va fi o cursa foarte interesanta !Stii ceva eu deja ma intreb cum o sa reactionezi tu cand o sa pierzi . Ma intorc sa vad cine e in spatele meu dar nu sunt deloc surprinsa era imbecilul de Sasuke care se pare ca era destul de amuzat de ceva .
- Deci nici nu suntem pe pista si tu stii deja ca o sa castigi ? Interesant sa inteleg ca acum numai esti avocat acum poti sa prezici viitorul . Zic eu zambind sarcastic , dar se pare ca mica mea glumita la cam suparat .
- Vrei sa stii ceva ? Singurul motiv pentru care trebuie sa te suport este faptul ca sunt prieten bun cu fratele tau , pentru ca daca nu nu as fi fost m-as fi comportat de parca tu nu ai fi existat . Ai inteles papusica rasfatata ? Spune acesta privindu-ma insistent , iar in privirea lui puteai citi ura si indiferenta pe care o are fata de mine . Dar de ce ? Ce i-am facut ? Adica da poate ca am facut niste glumite nevinovate si am zis ca nu il suport , dar nu ma asteptam sa reactioneze asa . In interiorul meu speram ca ne vom intelege bine , dar vad ca asta e imposibil asa ca trag aer in piept si ii zic :
- Vrei sa stii si tu ceva ? Ei bine afla ca amandoi suntem in aceeasi situatie . Si in legatura cu intrecerea de maine daca as fi in locul tau nu as fi atat de sigur deoarece singurul lucru pe care o sa il vezi tu o sa fie praful pe care il voi lasa eu in urma . Ii spun acestea aproape tipand , dar nu eram sigura pe mine , nu stiam daca asta am simtit sa zic sau daca am zis asta asa doar pentru a nu ma lasa mai prejos decat el . Nici nu stiam daca o sa castig cursa de maine , dar trebuia sa merg mai departe si sa nu arat ca imi e frica . Pe usa restaurantului intra Rayn care era cam nervos , off am uitat ca el ma asteapta in masina sa mergem acasa .
- Ce faceti voi doi aici ? Nu pot sa cred ca a intrebat asta , speram sa nu intrebe . Deja eram panicata de ce o sa ii zic dar imi vine pe loc o idee grozava .
- Noi ? Aaa nimic important , doar ne uram succes pentru cursa de maine . Mint eu lucru care nu prea imi convenea deoarece eu nu l-am mintit nicioadata pe fratele meu dar trebuia sa o fac , nu vroiam sa afle ca ma certam cu cel mai bun prieten al sau si dupa aia sa se supere pe mine . Acesta se uita la Sasuke care da afirmativ din cap ceea ce inseamna ca ma ajuta in legatura cu mica noastra minciuna .
- Ce ma bucur ca voi doi va intelegeti . Cred ca o sa deveniti foarte buni prieteni . Spune acesta cu un zambet mare si larg . Ma uit la brunet , nici el nu vroia sa il minta pe cel mai buna prieten al sau , dar asta e trebuia sa facem asta , trebuia sa ne prefacem ca ne intelegem bine si ca suntem prieteni . Eu cu Rayn ne luam la revedere si iesim afara din restaurant indreptandu-ne spre masina . Pe tot parcursul drumului nimeni nu a zis nimic ,lucru ce ma bucura deoarece nu aveam chef de vorba . Ajungem in fata vilei noastre si intram , iar acolo ii vedem pe parintii nostrii care ne asteptau . O vad pe mama si ii sar in brate spunandu-i ca mi-a fost dor de ea iar aceasta imi raspunde cald la imbratisare , il vad pe fratele meu facand acelasi lucru cu tata . Ce dor mi-a fost de aceasta atmosfera de familie , ma simteam asa de bine , ma uit pe masa si vad o gramada de mancare si prajituri . Ne asezam la masa si incepem sa povestim tot ce am facut in ultimii doi ani . Intre timp il mai intreb cate ceva pe tata despre cursa dar acesta nu vrea sa imi spuna nimic , ca deobicei . Ma uita la fratele meu care dupa fata lui imi dadeam seama ca nici lui nu i-a spus nimic . Asta e se pare ca va trebuii sa astept pana maine .
Dupa ce am terminat de povestit si de mancat ma duc la mine in camera unde ma schimb in niste pijamale roz si ma urc in pat gandindu-ma la tot ce s-a intamplat astazi si mai era si cursa de maine care sincera sa fiu imi dadea fiori . Ma intreb daca de data asta voi mai castiga . POate ca Sasuke are dreptate si nu ar trebuii sa fiu asa de sigura pe mine , dar tot nu inteleg de ce a reactionat asa . Adica eu stiu ca nu ne suportam dar nu am crezut niciodata ca va ajunge la ceva serios incat sa imi spuna ca " s-ar fi comportat cu mine ca si cum nu as exista daca nu ar fi fratele meu " . Trebuia sa recunosc ca acele cuvinte m-au ranit intr-un fel deoarece nimeni nu mi-a mai vorbit asa pana acum . Usa camerei mele se deschide iar pe ea intra fratele meu . Cred ca a venit sa imi spuna noapte buna sau ceva de genu .
- Nu ai de gand sa te culci ? Maine e o zi importanta si trebuie sa fii odihnita
- Da ai dreptate , o sa ma culc . Noapte buna ! Acesta se ridica sa plece , dar il opresc
- Fratioare ? ii zic eu iar acesta ii intoarce capul spre mine . Succes maine !Imi zambeste si imi ureaza acelasi lucru si mie . Inchid ochii si ma indrept spre taramul viselor uitand de tot si de toate .



Pai se pare ca am pus un nou capitol .. Sper sa va placa si astept in continuare critici si pareri ... Pwwpici !! kiss



Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Dum 01 Mai 2011, 20:01

pune urmatoru capitol ca nu mai pot de nerabdare sa aflu ce se intampla,te pup dulce si spor la scris happy2
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19Dum 01 Mai 2011, 23:15

multumesc mult pentru comm si ma bucur ca iti place happy2 kiss kiss
si next-ul nu stiu cand il pun .. heh astept in continuare comm-uri.. chiar vreau sa stiu daca va place sau nu vreau sa imi formez si eu o parere ...
inca o data va multumesc mult pentru comm-uri si va pwwp dulce kiss kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love Racing Empty
MesajSubiect: Re: Love Racing   Love Racing I_icon19

Sus In jos
 

Love Racing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-