Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
 Nu mai exista nici o speranta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
 Nu mai exista nici o speranta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  Nu mai exista nici o speranta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Yumi`;*
Academy Student
Academy Student
Yumi`;*

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo unde ma simt bine:).
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 22
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1

 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19Dum 08 Sept 2013, 16:26

  Hey :) . Se pare ca m-am decis pana la urma si voi face un fic. Acest fic l-am pus si pe o pagina pe FaceBook, asta ca sa nu spuneti ca plagiez sau ceva..:)) Nu stiu cat de frumos e fic-ul meu , insa celor de pe pagina le place, iar admina principala a insistat sa il postez si aici. Daca nu va place iar limbajul pe care l-am folosit e mult prea ...obscen , ca sa zic asa, rog un moderator/admin sa imi inchida fic-ul :) . Eu voi continua oricum pe pagina..in fine. Eu sper sa va placa si scuzati greselile de ortografie, daca exista:)). Aaa si inca ceva..sper ca am postat unde trebuie:-S Nu prea ma pricep la postat un nou topic..:D Ierta-ti-ma daca nu e unde trebuie, promit ca voi fi mai atenta pe viitor :o3 :).  [P.S. Stiu...titlul nu prea are legatura..cel putin asta cred eu:)) dar nu ma pricep deloc sa compum titluri.. :)) ]
 

  Capitolul 1


 Stau de aproape 30 de minute in ploaie, in locul stabilit , asteptandu-mi prietenii . Incep sa cred ca nu mai vin, deci am stat degeaba aici atata timp... Dar imi ziceau ca au ceva important sa-mi zica..deci trebuie sa vina. 
 Ma mai frec unpic cu mainile de brate , in speranta ca ma voi incalzi unpic..dar degeaba. Ridic privirea si observ ca o masina neagra se opreste fix in fata mea. Frate , pot sa fac pariu pe 5 dolari ca parcarea aici este interzisa. 
 Usa din spate a jeep-ului se deschide , iar din masina isi face aparitia una dintre prietenele mele. 
 - Buna! Scuze ca a durat atat. isi cere aceasta scuze si ma ia de mana in incercarea de a ma baga si pe mine in masina. 
 - Wow , stai putin . A cui e masina si unde mergem? intreb eu usor speriata.
 - Doar ai incredere in mine , te rog. imi mai spune aceasta si imi intinde mana.
 O iau de mana si urc langa ea pe bancheta din spate a masinii.
 Ok...se intampla ceva ciudat aici . Adica aproape de miezul noptii , sa vina o masina si sa parcheze in fata mea , iar din masina sa isi faca aparitia una dintre cele mai bune prietene ale mele si sa imi spuna sa urc cu ea..mdea, am o presimtire din aceea de-a mea ciudata ca o sa aflu curand ce se intampla aici, si n-o sa-mi placa..
 Ma uit la sofer si observ ca este roscat..cam ciudata culoare pentru un baiat, dar na, orice e posibil in America. Incerc sa ii mai definesc trasaturile fetei insa acesta isi fixeaza oglinda retrovizoare pe mine si ma priveste cu un usor dezgust. 
 Cand vad ca nu se mai uita la mine si e atent la drum incep sa ma miros subtil..probabil miros, asa s-ar explica dezgustul, sau mi s-a intins rimelul ..stiam eu ca azi e o zi proasta sa ma dau cu rimel . 
 - Um..ma scuzati , dar unde mergem? intreb eu cu un zambet usor tamp pe fata. 
 Astept cateva momente si aud cum usile sunt blocate, iar eu n-am primit nici un raspuns.. Ok, oficial acum sunt nervoasa. Ma blocheaza in masina si nici n-are tupeu' sa imi raspunda la intrebare? Zici ca am pus o intrebare de cultura generala gen: Care a fost primul rege al Frantei?! 
 Oftez si imi las capul pe spate. Apoi reiau intrebare: 
 - Unde mergem? dar de data asta am spus-o pe un ton usor enervat. 
 Dar din nou..liniste. Niciun raspuns. 
 Soferul da drumul la radio iar gestul acesta chiar m-a enervat. Deci nu e mort. Poate sa dea drumul la muzica dar mie nu poate sa-mi raspunda? Omul asta o sa primeasca o mare palma si o mare injuratura cu dedicatie cand va opri masina. Si la fel si ceilalti , nimeni nu mi-a raspuns la intrebare, nici macar prietenii mei ...Defapt , daca ma uit mai bine , numai soferul este personaj necunoscut pentru mine. Pe restu de patru ii cunosc.. 
 
 Dupa o ora si ceva de mers prin oras cu masina , am intrat pe o autostrada. Stai ce? Autostrada? Ok , asta incepe sa fie ciudat. Mai ales ca nimeni nu a adresat niciun cuvant nimanui in tot acest timp , singurele zgomote care s-au auzit si inca se aud sunt picaturile de ploaie care se zdrobesc de geamurile masii si radioul care incepe sa piarda din semnal , acum auzindu-se numai bazaitul acela enervant. 
 - Deschide usa , eu cobor! spun pe un ton autoritar si dandu-ma mai aproape de scaunul soferului. 
 Apropiindu-ma de scaun am putut observa ca Ino, blonda de pe locul din dreapta al soferului , trimitea un mesaj cuiva. A scris destul de mult in acel mesaj , insa nu am putut vedea ce a scris mai exact. 
 - Ino , iar te certi cu iubitu`? ii spun usor amuzata , amintindu-mi datile in care se certa cu iubitul ei din tot felul de prostii, insa el , fiind mai mare si cu mintea mai normala ca a ei , mereu o lasa sa se certe singura , cu peretii, asta enervand-o de fiecare data si mai tare pe Ino. 
 La auzul cuvintelor spuse de mine Ino imi atinti o privire fulgeratoare, astfel facand sa-mi piara zambetul de pe buze. 
 Frate , ce-i cu toti in seara asta? Si in plus ce vroiau sa imi spuna? Trebuie sa aflu , iar la cat de curioasa sunt , imi va fi usor. 


 Nu mai exista nici o speranta 1qig


Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
 Nu mai exista nici o speranta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Re: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19Dum 08 Sept 2013, 18:07

Hey!!
Deci deja mai facut tare curioasa, nici nu iti pot spune 
imi place foarte mult cum scrii, 
Deci cand vine nextul ?
te pwp spor la idei in continoare 
astep nextul


 Nu mai exista nici o speranta 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Re: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19Dum 08 Sept 2013, 20:26

Am aterizat si eu pe aici. ^.^
E foarte interesant pentru inceput.
Imi place mult.
Ma intreb ce se intampla cu prietenii fetei. 
Sper sa ne lamuresti in urmatorul capitol.
Ei bine, astept cu nerabdare nextul si te rog sa ma anunti de el, daca nu te deranjeaza.
Spor la scris!
C'ya! ^.~


 Nu mai exista nici o speranta Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Yumi`;*
Academy Student
Academy Student
Yumi`;*

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo unde ma simt bine:).
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 22
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1

 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Re: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19Joi 12 Sept 2013, 02:11

Capitolul 2 -

 Deschid ochii ,inca adormiti , cand simt ca masina s-a oprit. Cat am dormit? ma intreb eu intinzandu-ma unpic. Dar nu apuc sa ma dezmortesc calumea ca cineva ma trage de mana afara din masina. 
 - Hey , bluza asta e de firma omule! tip eu aranjandu-mi bluza pe mine si ridicandu-ma de jos. 
 Cand ma ridic si ma uit in jur observ ca suntem pe un camp...un simplu camp . Fara case , copaci , flori , nimic. Doar iarba uda din cauza ploii si noi , cei din masina.
 - Ok, prieteni , vreau sa stiu imediat ce se intampla aici ! ma intorc si tip eu la prietenii mei care au o privire de parca ar regreta ceva.
 - Imi pare rau ca fac asta! imi spune Ino si imi da un pumn, eu cazand pe jos , iar pana sa-mi revin eu ,ea ma leaga la gura si la maini . 
 WTF? Si-a permis sa dea in mine? O sa plateasca scump pentru asta! Nimeni care a dat in mine vreodata nu a scapat prea usor...Dar acum am alta problema. Ce dracu` se intampla? Si de ce tocmai cei mai buni prieteni nu vorbesc cu mine si imi fac una ca asta? Defapt nici nu stiu prea bine ce imi fac, insa am presimtirea ca nu e de bine deloc..
 - Misca! imi spune soferul tragandu-ma dupa el , iar prietenii mei aflandu-se in jurul meu . 
 Defapt..nici nu sunt sigura ca mai sunt prietenii mei ..Prietenii nu mi-ar face asa ceva niciodata. Adica pana acum e rau , m-au lovit , m-au legat, si acum ma tarasc dupa ei prin campul asta ud. Urasc ploaia , dar ma bucur ca acum s-a oprit si ca rasare soarele.Dupa cateva minute de mers, timp in care m-am tot gandit la un plan cum sa scap de ei , nu mi-a venit nimic in minte. Iar situatia devine din ce in ce mai nefavorabila pentru mine..dupa mersul prin campul ala ud , acum am intrat intr-o padure , padure = multi copaci si iarba si noroi , adica murdarie, lucru pe care il urasc. 
 Eu am fost crescuta in ,,puf'' , cum s-ar zice. Nu , nu sunt o fitoasa d'aia cu bani , insa uneori am si momente in care fac fite, dar nah..fiecare om are momentele lui , nu? 
 Ma uit stanga-dreapta dupa vreun loc prin care as putea sa scap , insa tot ce vad e un alt camp, si o mica casuta pe acolo ...pff. Stai , casutaaa! Acolo merg si sun la politie. Sper ca telefonul meu inca mai are baterie..
Imi fixez privirea catre roscat si ma uit atenta la mana lui , asteptand sa mai slabeasca unpic sfoara de care ma tine. De ceva timp el deja nu mai era atent la mine si se uita in jur , fiind atent pe unde calca, deoarece pun pariu ca suntem pe un mic munte, pentru ca sunt si niste portiuni abrupte pe aici.
 Roscatul se opreste si se uita in stanga lui , eu aflandu-ma in dreapta, si deja simt ca a mai slabit sfoara. 3...2..1..si am fugit. 
 Alerg cat de repede pot , insa fiind legata la maini imi e putin cam greu, dar aud cum ceilalti vin dupa mine . Mi-au simtit lipsa imediat . Ce draguut. Dar acum nu e timp de dragut. 
 Continui sa fug si ma duc in spatele unui copac mare, in speranta ca mi-au pierdut urma. 
 Cand sa oftez usurata simt cum cineva ma prinde de mana si ma taraste langa el . 
 - Credeai ca ai sa scapi? imi spune roscatul strangundu-ma tare de incheietura, facandu-ma sa ma doara. 
 Dupa ma ridica de jos si imi ordona sa ma misc. De parca fac eu ce vrea el! Dar in momentul asta fac ce vrea...sfoara asta cu care sunt legata imi zgarie mainile , asa ca sper ca daca fac ce zice o sa ma scape de ele..
 Dupa vreo ora de mers prin padure , am iesit pe acea campie, si vad ca ne indreptam catre casa pe care am vazut-o si eu...mdea, deci daca scapam si mergeam catre casa tot ma prindeau. Oftez si analizez mai atenta casa. 
 Exact cum urasc eu , o casa care arata a parasita, prafuita si murdara. Roscatul imi scoate banda izoliera de la gura, facandu-mi semn sa nu tip si sa tac.
 Pana sa ajungem noi la casa , niste tipi au iesit din ea. Roscatul saluntandu-i , asta provocandu-mi putina frica.
 - Deci pe ea o vrea sefu' ? Serios? Zdreanta asta? spune unul dintre ei analizandu-ma din cap pana in picioare. 
 Omul asta nu are bun simt? Stai ca ii zic eu vreo doua acum.
 - Pe cine faci tu zdreanta ma? Tu te-ai uitat la ma-ta vreodata? Aia e zdreanta, nu eu! ii spun nervoasa, insa nici n-am apucat bine sa termin ce aveam de zis ca m-am si trezit cu o palma peste fata care m-a facut sa cad pe jos. 
 - Opa! Are ceva tupeu cateaua asta. Ia hai sa o dresam noi putin . spune blondul, unul dintre ei , si ma taraste dupa el in casa. 
 Ma zbat in speranta ca pot sa scap , dar degeaba. Nici nu ma mai obosesc sa imi strig prietenele , ele m-au bagat aici, iar pentru asta vor plati scump. 
 Si la ce se refera astia prin ,,s-o dresam putin'' ? In momentul de fata nu prea vreau sa aflu...

  
  Ma bucur mult ca va place:) . Sper sa va placa si acest capitol :) Si daca limbajul nu este unul decent..asa cum am zis si la primul capitol, rog un moderator/admin sa-mi inchida fic-ul, sau sa-l trimita fix in cosul de gunoi:).


 Nu mai exista nici o speranta 1qig


Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
 Nu mai exista nici o speranta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Re: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19Joi 12 Sept 2013, 14:06

Hey!!
Ma bucur ca ai adus nextul , imi place
dar tot in suspans ne la si la fiecare capitol, astea doua care sunt
Ce se tot intampla? sunt nerebdatoare
astept nextul spor la idei


 Nu mai exista nici o speranta 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Re: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19Sam 16 Noi 2013, 17:02

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


 Nu mai exista nici o speranta A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




 Nu mai exista nici o speranta Empty
MesajSubiect: Re: Nu mai exista nici o speranta    Nu mai exista nici o speranta I_icon19

Sus In jos
 

Nu mai exista nici o speranta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-