Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Edit (GFX) ^.^ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Edit (GFX) ^.^ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Edit (GFX) ^.^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Edit (GFX) ^.^ Asss10Edit (GFX) ^.^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Dum 08 Sept 2013, 18:07

Sunt noua in domeniu :)) va rog sa nu radeti prea mult, este primul meu edit in gimp :)))





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Yumi`;*
Academy Student
Academy Student
Yumi`;*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde ma simt bine:).
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 22
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Dum 08 Sept 2013, 19:16

Vaii:X Superrb:X.Sa mai faci:X Ador edit-urile tale:). Te pricepi :).
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Edit (GFX) ^.^ Asss10Edit (GFX) ^.^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Lun 09 Sept 2013, 12:17

Am venit cu inca ceva, sper sa fie pe placul vostru happy2 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Mier 11 Sept 2013, 22:03

     Amphetamine, pentru început ai intrat cu o imagine editată destul de interesant, așa în forță. : )) Lucru care mă bucură și îmi dă impresia că ești îndrăzneaţă. Oricum, chiar şi dacă prima imagine este editată în gimp, nu ştiu acum sigur dacă te-ai folosit doar de un brush sau de o formă anume, însă la dimensiune mare ca să dai acel contur neregulat. Însă îţi sugerez ca la început să foloseşti brush-ul sau shape-ul la dimensiuni mici şi să încerci aşa să încadrezi totul frumos. Deoarece în majoritatea cazurilor apar "impurităţi", ca să le numesc așa, adică pete de altă culoare. De aceea îți spun să ai grijă fiindcă la prima imagine mi s-a părut că am observat o porțiune mai ciudată. Ce-a de-a doua creație, ei bine, doar BG-ul a fost atașat, este ceva simplu, oricum drăguț, imaginile merg împreună și culorile de asemenea, dar îți sugerez să dai și alte nunațe imaginii ca să pară mult mai mult a GFX. Pentru început e foarte cute cum lucrezi, sincer, prima imagine m-a fermecat cu forma, se vede că ai cunoștiință în gimp. Îți sugerez să cauți tutorialuri pentru gfx în gimp, căci se găsesc ori în PS, sunt numeroase mai ales pe dA.


     Sper să mai aduci și alte imagini modificate, spor! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Edit (GFX) ^.^ Asss10Edit (GFX) ^.^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Dum 16 Feb 2014, 16:43

Dupa lupte cu lenea, am adus ceva nou, asa ca de sfarsit de iarna.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Dum 16 Feb 2014, 17:12

Doamne, sunt foarte drăguțe. Chiar te pricepi. Am încercat și eu să fac de câteva ori, dar mi-au ieșit niște porcării. Prima imagine a fost fermecătoare, interesantă. Nu că celelalte nu ar fi, dar aceea chiar mi-a captat atenția. Celelalte două sunt atââât de dulci. Fetițele au niște fețișoare scumpițele răăău de tot. ( Citește ultimele două fraze cu o voce din aia care se folosește când se vorbește cu animăluțe pufoșele)
Mă rog, ai înțeles ce am vrut să spun. Sper să mai aduci câteva cât mai curând. O zi bună!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Dum 16 Feb 2014, 18:33

Noua creaţie este foarte drăguţă, nu am ce spune, fiindcă e simplu făcută şi ţi-a ieşit bine. <3
Abia aştept să mă aduci şi alte creaţii.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Edit (GFX) ^.^ Asss10Edit (GFX) ^.^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Lun 17 Feb 2014, 23:30

Sper sa va placa happy 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Mar 18 Feb 2014, 07:30

Dimensiunile imaginii, oferă renderului o neclaritate atunci când o măreşti. Aşa cum arată fără să fie mărită, este bine. Îmi place textul, îmi plac floricelele, însă mai puteai adăuga alte elemente, ca să îmbogăţeşti puţin atmosfera din creaţie. Nu ştiu dacă te-am mai întrebat: în ce lucrezi? PS sau GIMP? (dacă lucrezi în altceva asta este), dar dacă lucrezi în unul din cele enumerate de mine sus, să ştii că poţi să faci multe cu ele. Cred că am mai spus şi în alt comentariu să navigjezi pe net, fiindcă ai să găseşti numeroase tutorialuri. Dacă nu înţelegi ceva, să mă întrebi, sunt mereu online aici.
Dar să ştii că îmi place cum lucrezi, ai aşa o bază, însă un drum lung de parcurs. Succes şi abi abia aştept să aduci altă creaţie. <3
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Edit (GFX) ^.^ Asss10Edit (GFX) ^.^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Sam 07 Iun 2014, 18:28

Este plin de greseli, stiu. Am vrut sa incerc ceva mai indraznet. E facut in gimp.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19Sam 07 Iun 2014, 22:51

Am admirat-o de ceva timp. Sunt bucuroasă să văd că ai ieşit din zona ta de confort şi ai abordat ceva mai cu umplutură. De acum vreau să spun că nu sunt nici eu perfectă şi da... să trecem la treabă. Ideea în sine nu prea are contur. Atunci când începi ceva ai nevoie de o temă, o idee care trebuie să ştii să o conturezi. Nu mă refer să ai deja puse deoparte sursele pe care le vei combina, dar măcar un plan cam ce ar trebui să foloseşti ca să scoţi în prin plan tema gfx-ului/editului. În imagine renderul nu prea iese în evidenţă, fiindcă majoritatea elementelor pe care le-ai pus au o nuanţă mult prea închisă sau stridentă, iar tipa e mai saturată de culoare decât acele resurse. Plus trebuie să "blentezi" adică să amesteci culorile. Pentru asta trebuie două chestii, elementele pe care le foloseşti, la tine acel scris şi soarele acela nu prea merg, chiar de loc. Acel oraş cu gliter şi roz striden ar mai merge, dar de el m-ai mult m-am referit la partea că iese mai bine în evidenţă decât renderul. Revenind şi acel turn Eiffel e întunecat. Nu prea merge. Deci ca să mă leg de ce spuneam resursele ca nuanţă să fie ceva mai apropiate de render sau chiar şi dacă sunt mai întunecate puţin, trebuie bine ales şi acum trecem la a doua chestie - psd-urile. (acestea se pot downloada). Psd e o denumire pentru asta-> gradient map, balance, curves, etc. Ar fi bine să le încerci, fiindcă oferă nunaţe diverse la creaţie şi în acelaşi timp combini/amesteci culorile într-un fel sau altul şi oferi un contrast fie puternic, fie mai saturat, fie între şi între. Mai pe scurt totul iese bine pus la punct. 
Mie îmi place, e interesant oricum, trebuie să mai lucrezi la anumte "capitole" ca să spun aşa. Oricum eşti pe calea cea bună. Sper să mai pui şi alte edituri de genul. Succes! *hug*



Nu ştiu cât ai înţeles din ce am spus, dar dacă ai nevoie de ajutor, nu ezita să mi-l ceri. 
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Edit (GFX) ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Edit (GFX) ^.^   Edit (GFX) ^.^ I_icon19

Sus In jos
 

Edit (GFX) ^.^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-