Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire blestemata Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire blestemata Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire blestemata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Riluri
Academy Student
Academy Student
Riluri

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : tv,calculator,desen
Stare de spirit Stare de spirit : fericita

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 20:38

Capitolul 1

Norii galopau pe cerul alb in timp ce soarele arunca focuri in gradina mare cu flori. Eu ma gandeam la EL.
- Sakura!!!!
- DA!
- Fata, l-ai vazut pe noul haiat?
-Nu, cum araa?
- Vai moi, arata super bine. Numai sa-l vezi.
Pasarele ciroiau in copacii nlati, intimp ce lumea privea ingundurata soarele.
- Hai sa mergem in part.
- Poate il vedem.
Acolo era numai iarba si copaci. Copoii se dadeau in leagane, in timp ce mamele lor ii supravegheau.
- Uite-l! Imi arata Hinata cu degetul baiatul din fata. Avea parul rosu si lung iar oii verzi. Veni la noi si se prezenta..
Buna, eu sunt Scot.
-Eu sunt Hinata.
-E..Bu sunt Sakura.
-Incantat. Unde va duceti?
-Pai la mall. Raspunse fata.
Hinata ridica mana in aer in timp ce o paturica se aseza pe degetul ei. Incepu sa cante, urletul sau auzindu-se in intreg parcul.
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 20:51

Capitolul 1

Norii galopau pe cerul alb in timp ce soarele arunca focuri in gradina mare cu flori. Eu ma gandeam la EL. =))) SA MOR NU ALTA=)) GALOPAU/??!?!?!!! ERAU CUMVA CAI? =)) CAOI PE CER =))) SI CE FACEA SOARELE? ARUNCA FOCURI?=))))))))))))))))))) UNDE IN GRADINA CU FLORI ? NU-I PLACEU FLORILE DE ACOLO CRECA, SARACU =))))
- Sakura!!!! ZICE BULA=))
- DA! RASPUNDE GUTA
- Fata, l-ai vazut pe noul haiat? HAIAT ? HIAT? CE E ALA? HIAT E? A VAZUT UN GRUP DE SUNETE?=)))))))))))))))
-Nu, cum araa? CE SA AREZE? GRAUL?=))))) AUZI ARA=))
- Vai moi, arata super bine. Numai sa-l vezi.VAI MOI , CE ERAU MOI , PRUNELE=))?
Pasarele ciroiau in copacii nlati, intimp ce lumea privea ingundurata soarele.CIOROIAU?!?!? SERIOS? VAIII PASARI CARE CIOROIESC=))) SE TRANSFORMA IN CIORI SAU CE =))
- Hai sa mergem in part. UNDE IN PART? CE MAIE SI ALA?
- Poate il vedem. SPUNE BULA DIN NOU =))
Acolo era numai iarba si copaci. Copoii se dadeau in leagane, in timp ce mamele lor ii supravegheau. VAAII NUMAI IARBA SI COPACI ? ATAT? NUERAU SI LEGUME SI FRUCTE MOI ? COPOII SE DADEAU IN LEAGANE?=)) SERIOS? AA SI EUAR SI CU MAMICILE SA AIOBE GRIJA DE COPOI=))
- Uite-l! Imi arata Hinata cu degetul baiatul din fata. Avea parul rosu si lung iar oii verzi. Veni la noi si se prezenta.. ERA CIOBAN DE AVEA OI VERZI ?=))
Buna, eu sunt Scot. SPUNE CIOBANU
-Eu sunt Hinata. RASPUNDE BULA=))
-E..Bu sunt Sakura. EA E BU STAI CA TE SPERII =))
-Incantat. Unde va duceti? INTREABA CIOBANU
-Pai la mall. Raspunse fata. ADICA BULA=))
Hinata ridica mana in aer in timp ce o paturica se aseza pe degetul ei. Incepu sa cante, urletul sau auzindu-se in intreg parcul. DE UNDE A CAZUT PATURA AIA DIN CER? I-A DAT DRUMUL DUMNEZEU CRECA=)) SI CE FAEA URSUL?=)) CANTA? LUA LOCUL UNEI PASARICI?=))


LASA-TE DE MESERIE, UN SFAT PRIETENESC , SAU MACAR INCEARAC SA NU MAI SCRII IN BATAIE DE JOC ;)
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Iubire blestemata J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 20:59

Riluri, vai chiar ma intrebam pe unde umbli.. In primul rand bine ai revenit, acum sa vedem noul fic.

,, Norii galopau pe cerul alb '' - wow, norii galopeaza..pfai, sunt cai..tagadam tagadam...si faceu ihaa..nu? Da, stiu dar nu ai mai spus asta. Cerul e alb? Pai si norii atunci ce culoare mai au? A da, orice e posibil la tine...sunt verzi.

,,soarele arunca focuri '' - aolo asta da foc la gradina...pompierii ceva. Asta arunca foc si norii galopeaza. E ceva si asta:))

,, Eu ma gandeam la EL '' - la ,,EL ''..cumva Dumnezeu de ai scris asa? Adica nu e nimic daca se gandea la EL. Insa ma intreb daca e om sau animal.

,, - Sakura!!!!
- DA!
- Fata, l-ai vazut pe noul haiat? ''
Ce e ala haiat? Un halat ceva? Si din nou apare acest dilaog sec. Nu-i nimic sunt obisnuita cu stilul tau.

,, -Nu, cum araa? '' - vai da ce bine ara...ce sa are mai?:)) aolo mor:))

,, Pasarele ciroiau in copacii nlati, intimp ce lumea privea ingundurata soarele '' - ce faceau pasarile? Vai de capul meu:)) cica ciroiau..erau ciori sau ce?:))...Ce mai descriere, mi-au dat lacrimile:))

,, - Hai sa mergem in part.
- Poate il vedem. ''
Ce e ala part? Hai ca iar sunt in ceata? E un restaurant, un fel de mancare? Ce e ?

,, Acolo era numai iarba si copaci. Copoii se dadeau in leagane, in timp ce mamele lor ii supravegheau.'' - iti dai seama cat de plictisitor? Numai iarba si copaci...ce mai part...copoii:))..moor:))...sunt copoi in parc, se mai dau si in leagane:))...sa moara tot ce am pe casa daca nu era sa cad de pe scaun cand am vazut:))

,, - Uite-l! Imi arata Hinata cu degetul baiatul din fata. Avea parul rosu si lung iar oii verzi. '' - deci mor:))...oii verzi..:))..aolo

,, Buna, eu sunt Scot. - Scot..are vecina un caine cu numele asta:))
-Eu sunt Hinata.
-E..Bu sunt Sakura.
-Incantat. Unde va duceti?
-Pai la mall. Raspunse fata. '' - Bu si tie:))...bine ca nu ai spus Bubu ca aparea si ea in fic:))..aolo...ce mai dialog...m-a dat pe spate. Foart eemotionant. Pai ce faci draga? Inainte se duceau la restaurant, acum ii trimiti la mall? Pai nu trebuie sa manance? Aa da, poate nu au bani. Ce face criza asta..

,, Hinata ridica mana in aer in timp ce o paturica se aseza pe degetul ei. Incepu sa cante, urletul sau auzindu-se in intreg parcul. '' - pfai, apar paturi. Eu nu inteleg ceva. La tine in fic, mana ba vorbeste, ba sta pe ea nustiu ce animal sau patura iar la mine, nici macar nu ma baga in seama..dapai sa mai stea si o patura. Pai iti dai seama? Cum statea patura aia pe mana ei? Ce incantatie ii spunea? Zi-mi si mie draga poate prind ceva. Si cine canta? Degetul? Aa patura...pfai si ce urla..iti dai seama? Nu-mi mai simt o ureche deja, ca mi-a spart timpanul.

Gata, hai sa fiu serioasa ca vad ca nu ai imbunatatit nimic. Serios, eu ma intreb daca sti ce e ala fic. Inseamna munca iar la tine nu vad sa fie asa ceva. Tu vezi cate randuri are capitolul? Si te mai intreb ceva: tu faci ficurile la batatie de joc sau vrei sa fie parodie? Ca in rest nu vrei sa fi ajutata, crezi ca te descurci. Ei bine nu e asa, dar de ce sa o mai lungesc? Tu si asa nu ne citesti commurile ca nu te intereseaza.

Descrierea - vai de capul ei, imi dau lacrimile. sERIOS, Asta e descriere? E bataie de joc draga, ca asta nu e fic. Eu nu inteleg ce vrei sa dovedesti sau ce vrei sa iasa din acest ,, superb fic''. Deci chiar nustiu ce sa mai spun, ca tu nu ai descriere. ce ai scris tu sunt doar niste cuvinte scrie in bataie de joc ca sa pui ca ai mai inceput un fic, insa nu e asa. Poate ar trebui sa recitesti ce scrii.. aa da, tu nu ai nevoie.

Dialogul - iti fac o propunere. Iti dau doua bilete grtis in Paris, Germania, unde vrei..insa trimite-l in vacanta impreuna cu familia si lasa-l o data ca eu una nu-l mai suport sa-l vd. Imi vine sa-l apuc de nas si sa-l arunc.

Actiunea - chemati mai hingherii ca acei caini nici acum nu o lasa in pace pe saraca actiune. Sa nu-mi spui ca a murit :03...Doamne, asta mai lipsea ca in rest avem de toate, sper sa nu fi murit, nu ea. Dialogul poate sa se odihneasca in pace. Insa actiunea era tanara, mai avea de trait. Gata, incep sa dau nunturi ,, caut actiune, cine gaseste sa sune la numarul afisat''.


Eu nu inteleg pentru ce scrii ficuri. Sa fie sterse, sa ai pe cine amuza? Sa sti ca ai. Eu una am ras cu lacrimi insa nu pot sa spun ca nu m-am enervat cand am vazut noul tau fic. Iti mai spun o data. Ori scrii cum trebuie ori nu mai scrii deloc. Aici daca vezi nu mai sunt asemenea ficuri facute in bataie de joc. Si din nou commurile sunt mai lungi fata de capitolele tale.
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 21:01

Draga mea, in primul rand daca nu iti place critica nu citi comentariul meu.
So, sa incepem :
1. Greseli de tastare,ortografie,gramatica : am vazut destule.
"haiat"- baiat
"araa"- arata
"ciroiau"- cred ca vroiai sa zici "ciripeau"
"nlati"- inalti
"intimp- in timp
"ingundurata"- ingandurata
"part"- parc
"copoii"- copiii
"oii"- ochii
"paturica"- cred ca vroiai sa zici "pasarica"

2. Descrierea: Pur si simplu NU imi place. Axeaza-te si tu mai mult pe sentimente..Descrie imprejurimile, locurile...Vai de capu' meu!

3.Actiunea: pff mama mama ... draga mea, ai grabit-o foarte mult...ai trecut prea repede de la o idee la alta.

4. Dialogul : Foarte sec. NU imi place. Puteai sa transformi vorbirea directa in vorbire indirecta.

Cam atat am avut de zis. Scuze daca te-a suparat comentariul meu, dar eu vreau doar sa te ajut. Astept urmatorul capitol.

Pupici !
Iubire blestemata 169309
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Iubire blestemata J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 21:22


Norii galopau pe cerul alb - Hai nu zau, norii galopau ? =)) Mai sa fie, da de cand norii sunt cai si eu nu stiu ? Cica nori galopau, tronca tronca..ihaa !! aolo sa fim serioase. Vrei sa fac cu inima ? Oricum deja imi pregatesc mormantu ca pana la sfarsit sunt dusa !! '=))

soarele arunca focuri in gradina mare cu flori. Eu ma gandeam la EL. - Aolo, arunca focuri ? Pompieriii !! Apa apa apa apa apa apa apaaaaaaaaa !!!!! Bum cica laca bum, bum bum cica laca bum , apa..si : foaie verde si-o cucutaaaaa

- Sakura!!!! - Bun, cine spune asta ? tata pius ?

- DA! - Si pe asta cine o spune ? Vantu, nu ?

- Fata, l-ai vazut pe noul haiat? - Si pe asta o spune mama, si o intrebare am. Ce inseamna " haiat " ? Initial am crezut ca ai spus halat..vaaai, scump doamna, SCUMP !! Dincolo era mai ieftin .. revenim : Nu am mai auzit asa ceva, hmm..abstract. Vaii, poate ii la modaaa. Vreau si io un haiaaat :X:X

-Nu, cum araa? - Pe asta o spune baba cloanta, aha..

- Vai moi, arata super bine. Numai sa-l vezi. - Vai moi ? Bine ca nu ai spus vai mos..si cine o spune pe asta ?

Pasarele ciroiau in copacii nlati, intimp ce lumea privea ingundurata soarele. - Aolo, ce faceau pasarelele ? Ciroiau ? lough Ce mama mea inseamna asta ?=)) Erau ciori si nu stiu eu ? O fi vreun nou cantec inventat de tine, apai cum ? La tine orice e posibil.

- Hai sa mergem in part. - Cine spune asta ? Baba Dochia ?

- Poate il vedem. - Pe cine sa vada ? SI cine spune asta ? Sa il vada pe tata pius in costumul evei dansand pe autostrada ?

Acolo era numai iarba si copaci. Copoii se dadeau in leagane, in timp ce mamele lor ii supravegheau. - Cee ??? lough Copoii se dadeau in leagane ? Copoi ? Bine ca n'ai spus Cotoi '=))) Ah, si cum era numai iarba si copaci ? Atunci leaganele de unde au aparut ? Au picat asa din cer. Amin !

- Uite-l! Imi arata Hinata cu degetul baiatul din fata. Avea parul rosu si lung iar oii verzi. Veni la noi si se prezenta..- Mama Mia !! huh? Vazusi tu oi verzi si io nu stiu ? Mama, oare exista asa ceva ? Doamne, oi verzi..iuhu..dabea astept sa vad o oaie verde. Vezi sa nu o manance vaca..

Buna, eu sunt Scot. - Ok, n'am nimic contra numelui acesta insa mie imi pare ca'i nume de caine lough

-Eu sunt Hinata. -

-E..Bu sunt Sakura. - E bu..aolo '=)) Doamne la ce m'am gandit cand am vazut " Bu " hai mai..mor aici '=))

-Incantat. Unde va duceti? - Vai da ce direct e baiatu', nu sta pe ganduri. Asa tipulee !! La interogatoriu !! Dapai cum ? La fel ca mana ceia lough

-Pai la mall. Raspunse fata. - Auu, ii raspunse ? huh? Esti draguta sa'mi spui si mie cine ? =)) Care fata ?

Hinata ridica mana in aer in timp ce o paturica se aseza pe degetul ei. - Aolo, ce facea Hinata ? Ridica mana in AER ? lough Vroia sa o lanseze ? huh? Apai, de unde pica doamne paturica aia ? Din cer sau cum ? Ca habar nu am, io fi zburat paturica lu varamiu care are 2 ani si o fi ajuns pe deget la Hinata..


Incepu sa cante, urletul sau auzindu-se in intreg parcul. - Mai sa fie, incepu sa cante ? Si urla ? Vai da cum canta " Iorlalaihuuu " nu-i asa ? Urla, facea ca un porc la taiere sau ?

Asa, acum critica :


1. Ideea- Mda, ideea ca de fiecare data este " originala " intr-un sens..mdah, nici numai spun. Deci..off'=))

2. titlul- Pai titlul e bun, insa nu se potriveste cu continutul Ficului. Adica " Iubire blestemata " asta inseamna ca nu da prea multa fericire si veselie, insa pe mine ma bufneste rasu cand citesc capitolele tale, si nu am cum sa am o legatura intre titlu si Continut..

3. Descrierea- Ei bine ti-am mai spus, si iti mai repet, descrierea este esentiala intr'un fic. Eu am impresia ca tu nu sti ce este o descriere, ce inseamna si cat de importanta e intr'un fic. Pai daca nu te'au invatat la scoala te invat eu.

Deci : Descrierea este un mod de expunere prin care se prezinta trasaturile caracteristice ale unui colt din natura, peisaj, fenomen al naturi si bineinteles sentimentele personajului. Ea este esentiala intr-un fic. Descrierea sentimentala este cea mai importanta, asta in caz ca vrei sa ai un fic de exceptie care sa fie apreciat si bine comentat. Deci, tu faci ceva alandala..asa doar ca sa fie facut. Nu inteleg ce vrei tu sa faci, si de ce nu iei in seama sfaturile noastre. Descrie mai mult sentimentele personajului si imprejurimile, axeaza-te pe descriere si dezvolta. Caci daca imi spui ca a venit in parc, asta nu inseamna ca ai descris. Ba din contra, la tine descrierea este inexistenta. Nu exista, nul, nimic, egal cu 0, nu vad niciun strop de descriere. Ma enerveaza chestia asta. Incearca sa dezvolti mai mult.

4. Dialogul- Mdaaa, e mega super lung si sec. Ce sa mai spun ? De sec numai spun, e extrem de sec si nu inteleg absolut nimic. Eliminal si adauga descriere.

5. Actiunea- Mdaa, este alergata de roaba saraca. Si de doi pitbuli, ma intreb daca mai traieste, la cat au alergat'o..nu prea cred. Deci numai trece de la o idee la alta, mergi mai lent si numai trage lucrurile de coada. Descrie mai mult sentimentele si imprejurimile, ai sa vezi ca dupa nu o sa mai fie asa de grabita, nu uita sa dezvolti.

6. Estetica- E praf si pulbere. Dusa pe apa sambetei. Deci, dupa semnele de punctuatie apasa " SPACE " astfel incat numai strici estetica. Descrie mai mult, ai grija la greselile de tastare si la ce prostii mai scri prin fic. Marimea capitolului e extrem de mica. Fa'l mai mare.
Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 21:32

Buna scumpo deci sa incep,

In primul rand nu am inteles nimic norii galopau? De unde ai auzit de expresia asta ca eu una nu am auzit-o. Actiuneee heloooo unde esti?? Se pare ca este la plimbare iar dialogul ii tine locul. De ce ai scris asa de mult? Si cata descriereee muicaa numai ajunge in pagina. Daca ai incercat sa faci o parodie sa sti ca, chiar mai amuzat :))

De greselile gramaticale nu mai spun ca ai avut o multime iar dialogul a fost chiar sec. Data viitoare axeazate mai mult pe descriere si lasa dialogul deoparte.

Sper ca nu tea suparat commul meu :*

Sus In jos
ada
Genin
Genin
ada

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva in intuneric
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Mda...

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 22:11

Stai ca ma doare! Aoolo ce e aici??
E o gluma? Daca da laso balta.
Daca nu incearca sa nu mai scri in bataie de joc.
Sper sa vi cu next-u si sper sa fie unu bun si calumea.
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Vin 22 Apr 2011, 22:36

Buna fetelor^^
Deci cred ca s`au speriat vecinii de mine..si scaunu` a fugit de sub mine din 2 motive:"Sunt o nebune" si "Rad singura"..bun deci Riluri lasa`te de fic`uri mai treci o data pe l`a scoala NU O SPUN CU RAU dar ai probleme foarte mari:
"haiat"- halat sau hiat BAIAT PROBABIL
"araa"- araa pamantu ce face?
"ciroiau"- urat ciroiau
"nlati"- latimea lor era prea mare deci a venit nlati
"intimp"- pft in timp asa mai zic si eu
"ingundurata"- Eram ingundurata ..Urat Elena sa iti fie rusine lough
"part"- part?dau un party sau erau in parc?
"copoii"- oo erau copoii care se dau pe leagan?
"oii"-oii ce oi erau pe camp sau ce?
"paturica"- ii cade o paturica pe deget..Magiee
Nu stau sa corectez tot dialogul dar e oribil!
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Iubire blestemata J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Sam 23 Apr 2011, 12:38

Buna Riluri!
Deci am trecut sa las si eu o critica constructiva dap !

Capitolul 1

Norii galopau pe cerul alb in timp ce soarele arunca focuri in gradina mare cu flori. Eu ma gandeam la EL.Cum sa galopoeze nori?:))))PE centura lui Orion pe unde?:))Deci practic avem un razboi?:))Ataca nemtii?:))Cum adica te gandeai la el?El se scrie cu litera mica ca altfel se intelege ca te gandeai la Dumnezeu
- Sakura!!!!Asta e Dumnezeu?Cine vorbeste?Tata?
- DA!Nu, mai bine suna:Sunt aici ca poti sa zici bine mersi NU!
- Fata, l-ai vazut pe noul haiat?Deci sa vad noul halat?Deci acuma sunt i halat o fi nou ?:=):Poate noul tip/baiat
-Nu, cum araa?Acuma suntem pe camp?Aram pamantu?Aram pamantul cu baiatu ala:=):
- Vai moi, arata super bine. Numai sa-l vezi.Ce e cu ,,moi'' ala?deci revenim la religie, mai bine era sa zici Vai Doamne, sau Isuse, Moama si cum ara?
Pasarele ciroiau in copacii nlati, intimp ce lumea privea ingundurata soarele.Deci acuma pasarile au devenit soldati americani, impuscau frunzele copacilor, sau crancaneau ca ciorile?Sau poate erau cracanate, alergau cu furca intre picioare:=)::=):Aici era cred ca ,ciripeau''Si lumea se uita le Soare?Pe bune?Nu ii dureau ochii?Ce asteptau ploaia?
- Hai sa mergem in part.Zice Dumnezeu:=): si e ,,parc''
- Poate il vedem.Vedeti parcu?:=):Zice Dumnezeu:=):?Poate poate:=):
Acolo era numai iarba si copaci. Copoii se dadeau in leagane, in timp ce mamele lor ii supravegheau.Aha deja mai plictisit ai dat-o pe baby-sister dar numai ca(virgula)cu caini ca (virgula) copii erau copoi
- Uite-l! Imi arata Hinata cu degetul baiatul din fata. Avea parul rosu si lung iar oii verzi. Veni la noi si se prezenta..Deci actiune e trasa de par sau mai bine zis galopata pe cer:=):Hinata?Asta cine e?Nu mi-ai prezentat-o!Arata cu degetu?Ce urat!Si baiatu avea oii in loc de ochii?Ce cap mare:=):
Buna, eu sunt Scot.Deci SEC SEC SEC!Buna eu sunt, Tata!
-Eu sunt Hinata.Buna eu sunt, Mama!
-E..Bu sunt Sakura.Buna eu sunt, Copilul
-Incantat. Unde va duceti?La Mall:=):Si mai sec!
-Pai la mall. Raspunse fata.Am avut dreptate!Raspunse fata?SI cum raspunse?Tipa?!
Hinata ridica mana in aer in timp ce o paturica se aseza pe degetul ei. Incepu sa cante, urletul sau auzindu-se in intreg parcul. Deci ma omori:=):Hinata era Alba-ca-zapada?Si cu paturica?:=):Paturici zburatoare!:)))Sa sti ca era a lui Super-man!Si saraca pasare urla?O fi prinso un Soim:=):de se auzea in tot patul:=):parcul:>

Deci ti-am aratat ce ai gresit in text, acuma sa vezi numai ce nu e bun si trebuie galopat spre bine:=):
ActiuneaGalopata pe cer, si trasa de par cum nu se putea mai bine.Practic tu vroiai sa o plimbi cu caruta la arat si ai plimbat-o cu metroul dar ai legat-o din spatele metroului, ai torturat-o intr-un cuvant fiind zis:=):
DescriereaE taiata din radacina:=):Nu exista descriere:=):O fi lluat-o baiatul cu ochii cat oile
DialogulDialogul e plimbat cu cateaua, e sec cat toate zilele mucinicilor!Daca nu stii ce e ala dialog invata!
Estetica:E ciuruita de pasari:=): deci capitolul tau ar trebui sa fie minim cat comm-ul meu, iar de greseli nu mai zic sunt presarate peste tot.
Scuze daca te-am suparat dar noi vrem sa faci cat mai bine si sa evoluezi.kiss
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
pisicuta.lady
Academy Student
Academy Student
pisicuta.lady

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : la capatul infernului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : plimbari
Stare de spirit Stare de spirit : smile and cool

Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19Joi 16 Iun 2011, 04:19

salut la toata lumea hi!
acum sa trecem la fic dap !
sa sti ca nu mia mai ramas nimic de criticat think
deja fetele au facut asta happy2
dar sa sti ca era sa cad de pe scaun cand am citit capitolul acesta ike
am ras necontrolabil vreo jumate de ora lough
si inca imi mai vine sa rad lough
dar sper din tot sufletul meu sa evoluiezi in capitolul urmator very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire blestemata Empty
MesajSubiect: Re: Iubire blestemata   Iubire blestemata I_icon19

Sus In jos
 

Iubire blestemata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-