Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
         UMF Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
         UMF Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  UMF

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: UMF            UMF I_icon19Vin 13 Sept 2013, 23:33

UMF= Universitatea de Medicină și Farmaceutică.

Deși pentru unii e prea devreme, pentru alții prea târziu, m-am decis să-mi fac curaj și să aflu mai multe despre universitatea la care îmi doresc să aplic în viitor, iar acum vreau să vă arăt ce am găsit, pentru cei doritori. Cum mulți dintre voi stiți, UMF durează 6 ani, dar diferențiază în funcție de specialitatea la care dai. La fel se aplică și cu rezidențiatul ( test care dovedește specializarea obținută într-un anumit domeniu ), dar este curpins între 3 și 6 ani.
Medicina este formată din mai multe grupe și ramuri.
Grupe de specialitate:
- Specialități clinice
- Grupa specialităților medicale; unde există ramurile:
Click:
- Grupa specialităților chirurgicale:
Click:
- Specialități paraclinice:
Click:
- Domeniul medicină dentară  
Click:

Despre programă am auzit anumite lucruri, dar nu sunt sigură, cert este că anul nu se desfășoară precum în scoală/liceu, orele se țin în majoritatea cazurilor de la 8 dimineața până la 8 seară, existând pauze de 2-3 ore. Nu sunt sigură, eu cel puțin așa am văzut în mai multe surse. Anul e împărțit în două semestre, unul care începe din octombrie și se sfârșește în ianuarie, după care urmează sesiunile și vacanța dintre semestre, ca apoi să înceapă un al doilea semestru chiar în timpul verii. Bineînțeles, precum în liceu, trebuie să îndeplinești anumite cerințe pentru a promova anul. Aceste cerințe se găsesc sub forma unor credite, pe care le obții prin intermediul examenelor ( la cele obligatorii iei din start 25-30 de credite ). Ca să treci anul trebuie să ai 46 de credite, dacă se întâmplă să ai 45, este spre ghinionul tău, deoarece nu ai trecut și asta înseamnă că trebuie să dai alte teste pentru a promova. Fiecare materie din curs are un anumit număr de credite, dar pe acestea nu le-am reținut. Cel mai important lucru pe care al trebui să-l faci în anul de universitate este să nu lași testele/sesiunile/examenele la sfârșit, deoarece materia este multă și nu ai putea face față; asta-i concluzia pe care am tras-o din mai multe articole scrise chiar de niște studenți la medicină. Este bine să nu lipsești la cursurile de biologie, anatomie, cât și cele de chimie, mai ales, pe lângă lectura suplimentară pe care o primești de la profesori, de preferabil este să mai adaugi, pentru că așa poti să faci mult mai ușor conexiuni între informații.
" Învață cursiv, nu lăsa nimic pe ziua următoare, căci vei avea dublu. "
Astea sunt vorbele unui student de la medicină.
Sincer nu-mi amintesc dacă am ratat ceva din tot ce-am aflat. Mm, am auzit că UMF din Cluj este cea mai bună din România și să fiu sinceră mă bate gândul să merg acolo, nu de alta, dar e mai sigur acolo. Chestiile cu taxele și bursele sunt mai complicante. Oh, da, dacă iei 5 într-un test, iei acelaș număr de credite precum un coleg care a luat, să zicem, nota 10. Dezavantajul este că dacă tu ești la bursă și celălalt coleg este la taxă și ajunge să aibă o medie mai bună decât a ta, îți ia locul de la brusă și tu treci pe taxă. Deci contează chiar și în timpul anului media pe care o ai.
Eu una am o listă cu domeniile pe care aș vrea să dau și acestea sunt: cardiologie, dermatologie, genetică medicală ( sună atât de palpitant, plus că-mi place la nebunie genetica), hematologie, medicină de familie și pediatrie. Cele două din urmă sunt în capul listei, totuși cel mai mult mă încântă pediatria. Până acum am zis că merg la Universitatea de Medicina veterinară, dar se pare că mi-am schimbat gândul. Cine știe, poate o să mă răzgândesc din nou, dar un lucru e sigur: medicina e domeniul spre care vreau să mă îndrept.
Voi? Unde doriți să mergeți dacă dați spre medicină?

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Vin 13 Sept 2013, 23:51

DAAAAAAAAAA.
Eu, eu vreau sa merg la medicina. happy2(Ne vedem p-acolo. IIIIIII, CP SI EMA LA ACEEASI FACULTATEEEE)
Pana acum cativa ani, eram foarte nelamurita la ce facultate sa merg: ceva bazat pe chimie, eventual la Politehnica, la farmacie, dar am hotarat sa urmez medicina. Mi se pare un domeniu interesant si palpitant. Marea mea dilema este pe ce ramura sa merg: chirurgie caridovasculara, chirurgie generala, pneumologie, endocrinologie, medicina de familie...omg, e greu de ales.
Iar cand vine vorba de universitate, nu pot sa ma decid daca sa merg la 'Carol Davila' in Bucuresti sau la 'Iuliu Hatieganu' in Cluj.
God, si mai am doar doi ani sa ma decid. Ahhhhhhh.

Interesant topic, dar m-ai distruuuuuuuuuuuuuus. Ce sa fac, ce sa fac...

Cat despre pediatrie, si pe mine ma incanta ideea, insa, nu stiu. Sunt eu o persoana rece si alea, alea, dar cred ca o sa ajung in momentul cand o sa intru in depresie daca va fi cazul sa pierd un pacient, mai ales un pacient copil. Dar, mai este pana atunci...Sa savuram anii de liceu, daca avem ce savura din ei.
a hug
Sus In jos
Tommy.
Academy Student
Academy Student
Tommy.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Violate beasts.
Stare de spirit Stare de spirit : I don't give a shit.

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 14 Sept 2013, 08:53

Oh, se pare că nu sunt singura care vrea să dea la medicină. Când eram mică deseori voiam să devin scriitoare sau astronaut. Dar cum am înaintat ìn vârstă m-am gândit să dau la medicină, deși necesită mult efort și multă dedicare. Încă nu m-am gândit la universitatea la care vreau să dau, însă cred că sunt hotărâtă la ce ramuri aș vrea să dau. Anume: Genetică medicală, chirurgie cardiocavsulară, medicină nucleară și medicină de laborator. Ìncă sunt o nehotărâtă deci nu pot spune cu garanție la ce vreau să dau. Poate mă răzgândesc.
Sus In jos
http://mettelion.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
         UMF Asss10         UMF J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 14 Sept 2013, 10:54

Si eu, si eu. lough
Sincer, m-au ajutat tare mult informatiile de-aici, caci nu prea am stat sa caut in amanunt tot felul de lucruri despre facultatea la care vreau sa dau. De locatie sunt indecisa, habar n-am ce sa aleg intre orasele ce au universitati bune de medicina. Totusi, cred ca n-am sa aleg Bucurestiul. Trecand de asta insa, eu vreau sa dau la specialitati paraclinice, medicina legala. Este o ramura ce m-a atras dintotdeauna si pe care o gasesc foarte plina de oportunitati, indiferent din ce unghi privesti. Plus ca, din punctul meu de vedere, factorii care au cauzat moartea vor fi intotdeauna un punct de atractie personala. ca sa nu mai spun de unele cazuri ce devin romane si filme celebre si la care sper sa asist, macar o singura data in viata.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 14 Sept 2013, 14:42

Mă bucur că nu sunt singura care are deja planificat în mare parte unde vrea să meargă. A fost puțin jenant după ce-am postat, pentru că mă gândeam cât de ciudat ar părea pentru unii tot ce-am zis aici.
@Babe, nu aveam habar că vrei la medicină, poate o să fim la aceiași universitate * awesome *
@Tommy, măi, am mai adăugat ceva pe listă, medicină de laborator. Bine că ai specificat de ea. lough 
@Choco, de la tine știu că vrei medic legist, cred că ți-am mai zis de ce nu aș putea să merg spre acest domeniu. Oricum e destul de interesantă.  
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 14 Sept 2013, 16:43

Medicină... habar nu am. Sunt la bio-chimie, dar nici nu ştiu de ce ţine. Bănuiesc că de doctorate. :)) Mda, pare interesant, dar eu chiar nu ştiu nimic de viitorul meu...
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Mier 18 Sept 2013, 19:24

Cam din clasa a 7-a, a-8-a ziceam că vreau să intru la o facultate de medicină din București. Ca și Choco, vreau să devin medic legist. Chiar dacă va fi greu și multă treabă și trebuie să ai o personalitate puternică pentru a putea face față, vreau să-mi urmez visul - care se poate schimba și să mă hotărăsc să dau la facultate de informatică la fel ca fratele meu. :))
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Vin 14 Mar 2014, 21:13

Și, ce mai zic vii(să)tori(i) la medicină? Ceva nou? Tot pe aceiași specializare vreți să mergeți?
Întreb asta pentru că eu am avut câteva atentate de a renunța la pediatrie și a merge din nou spre medicină veterinară. Sunt încă indecisă, nu știu în care dintre cele două situații sunt mai avantajată după terminarea universității.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
         UMF Asss10         UMF J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Vin 14 Mar 2014, 21:19

Si eu vreau sa dau la medicina la anul. Mai am putin de lucrat la chimie. Totul este in regula pana acum cu scoala. Acum sa sper ca promovez bacul la mate =)))


Poate ne vedem pe acolo daca intram kiss 
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Vin 14 Mar 2014, 21:22

Medicină veterinară sau generală? Și ai o anumită specializare pe care vrei s-o urmezi?
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
         UMF Asss10         UMF J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Vin 14 Mar 2014, 21:27

Eu as vrea sa intru la medicina legala sau chirurgie lough  Mai mult la medicina legala happy2
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
         UMF Asss10         UMF J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 15 Mar 2014, 00:03

Cum anu' asta a dat domnu' de-am inceput sa facem psihologie, acum nu am doar o optiune, ci o lista de doua randuri. Haha, funny me, not funny. In orice caz, in afara de medicina legala, as merge si pe psihiatrie, cercetare. Am auzit chiar ca exista o ramura de psihologie legala pe partea de criminalistica care suna la fel de tentant.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 14 Iun 2014, 16:38

Tocmai ce-am aflat ieri de la profa de fizică, pediatria nu mai este de actualitate. O god, acum sunt panicată, nu știu ce să mă fac. Acum sunt în dubii dacă să optez la medicină generală sau veterinară. 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Dum 15 Iun 2014, 00:10

Întotdeauna m-a atras medicina.De mică am vrut să fiu doctor. Veterinar, mai exact. Între timp s-au schimbat opțiunile, înclin spre neurologie sau psihiatrie. Totuși, nu m-ar deranja să ajung laborant, cred că mi se potrivește.  Nici criminalistica nu e o idee rea, mă atrage într-un mod ciudat. Multiplele seriale pe tema asta și-au spus cuvântul, asta e clar. 
Știu, e devreme pentru a mă gândi la un viitor îndepărtat, dar visez la asta de câțiva ani. Momentan nu cred că voi realiza ce mi-am propus. Nu mă consider suficient de deșteaptă sau determinată pentru a ajunge în vârf. Mă doare să recunosc, dar îmi este teamă să nu o dau în bară.


Ultima editare efectuata de catre Anne Hargen in Mar 15 Iul 2014, 01:56, editata de 1 ori
Sus In jos
CrazyCherryPie
Academy Student
Academy Student
CrazyCherryPie

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Web
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 4

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Dum 15 Iun 2014, 11:14

Și eu doresc să intru la Medicină. Mi se pare un lucru extraordinar să ajuți oameni, dar probabil m-aș duce la Criminalistică. Mereu m-au atras lucrurile de genul și cred că mi s-ar potrivi, dar nici doctor pediatru nu ar fi rău. Am timp să mă decid. :D
P.S : Mult succesc celor care dau bacul anul ăsta.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Dum 15 Iun 2014, 12:39

Anne Hargen, și eu tot de mică vreau medicină, că au mai apărut altele, nu neg, dar au pălit în fața acestui vis. 
Genetică, pediatrie, medic veterinar. Trei soluții, fir-ar, și el naibii de greu să aleg una. 
Și eu trăiesc cu teama că voi ajunge în pragul examenelor prevăzute de facultate și nu o să fiu admisă. E cel mai rău lucru care mi s-ar putea întâmpla... 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 06 Dec 2014, 14:55

Vrea cineva la UMD(Universitatea de Medicina Dentara)?
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 06 Dec 2014, 19:34

Este una dintre variante la mine. :) 
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Dum 07 Dec 2014, 10:57

Eu vreau!!    dance 2
Vreau sa devin medic stomatolog, mai ales ca rezidentiatul este de un an, deci voi ajunge mai repede pe picioarele mele. In afara de asta, un cabinet de stomatologie la mana a doua este in jur de opt sute de milioane, suma care nu mi se pare foarte mare tinand cont ca lucrezi acolo o viata. Pe langa asta, nu cred ca am intalnit medic stomatolog care sa imi spuna ca nu isi poate plati toate facturile la timp si ca nu isi permite doua concedii pe an!
Nu ma imaginez altundeva decat intr-un cabinet de stomatologie!
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Dum 01 Mar 2015, 00:00

Rhye a scris:
Eu vreau!!    dance 2
Vreau sa devin medic stomatolog, mai ales ca rezidentiatul este de un an, deci voi ajunge mai repede pe picioarele mele. In afara de asta, un cabinet de stomatologie la mana a doua este in jur de opt sute de milioane, suma care nu mi se pare foarte mare tinand cont ca lucrezi acolo o viata. Pe langa asta, nu cred ca am intalnit medic stomatolog care sa imi spuna ca nu isi poate plati toate facturile la timp si ca nu isi permite doua concedii pe an!
Nu ma imaginez altundeva decat intr-un cabinet de stomatologie!


Si eu ma gandeam la asta si inca ma gandesc. Stomatologia e de actualitate in Romania iar facultatea nu dureaza deloc mult, spre deosebire de medicina generala sau veterinara. Inca sunt indecisa spre care ramura sa ma indrept. 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Mier 05 Aug 2015, 13:44

Vreau înapoi la grădiniţă.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
         UMF Asss10         UMF J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Mier 05 Aug 2015, 15:07

^ I feel you.
S-ajung acolo, după mai vedem. Vai de noi.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
         UMF J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Dum 11 Oct 2015, 11:55

Ei, cum merg pregatirile pentru admitere? Dati admitere cu bio-chimie sau bio-fizica? 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Sam 02 Oct 2021, 19:12

Am terminat UMF. Groaznic. Nu recomand.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19Lun 04 Oct 2021, 12:02

GG. Felicitari
Sus In jos
Continut sponsorizat




         UMF Empty
MesajSubiect: Re: UMF            UMF I_icon19

Sus In jos
 

UMF

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-