Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Stephen King - Cimitirul animalelor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Stephen King - Cimitirul animalelor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Stephen King - Cimitirul animalelor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Stephen King - Cimitirul animalelor Empty
MesajSubiect: Stephen King - Cimitirul animalelor   Stephen King - Cimitirul animalelor I_icon19Lun 30 Sept 2013, 21:25

Ar putea King sa scrie o poveste care sa-l sperie si pe el insusi? Sa-l sperie intr-un asemenea hal incat sa-i fie frica sa o scrie pana la sfarsit? Cimitirul animalelor pare sa fie chiar aceasta poveste.
Tu, cititorule, esti atat de inspaimantat, incat nu ai dori sa continui lectura, dar cartea nu poate fi lasata din mana. Si nu poti sa renunti pentru ca este vorba despre tine, despre secretele tale bine ascunse.

Uei, i still feel those chills on my back. Cartea este extrem de interesanta si obsedanta. Ideea cu cimitirul indienilor este destul de comuna in filmele si cartile din ziua de azi, dar... nu... King este regele. O recomand iubitorilor de horror.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

 < eu o am in editia aceasta.

"Dorinta de a insela moartea este ciudata si extrem de serioasa in acelasi timp. Multi cred ca viata incepe de abia dupa intrarea in Imparatirea Dmnului. Si probabil ca pentru ei asa si este. Atunci, de ce sa-ti pui problema sa aduci pe cineva inapoi? Altii se intreaba la fel de serios ce este dincolo. Si daca exista un . Oricum, atunci cand iti moare cineva apropiat, vrei, la randul tau, sa infrunti moartea,s a o pacalesti. Ai fi insa in stare sa faci tot ce face Loius Creed? Sunt sigur ca da, iar acest lucru ma inspaimanta..."
- STEPHEN KING.
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Stephen King - Cimitirul animalelor Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King - Cimitirul animalelor   Stephen King - Cimitirul animalelor I_icon19Mar 01 Oct 2013, 00:04

Iubesc cartea. Il iubesc pe Stephen King. Iubesc toate cartile sale. in love 
El este autorul meu preferat, in acest moment, inca de cand am citit Orasul bantuit. M-a facut sa-mi placa acest gen de carti si sa simt cu adevart o anumita teama in timp ce citeam. Nu mi s-a mai intamplat asta, iar felul lui de-a scrie imi place exagerat de mult. In special injuraturile pe catre le foloseste :)) Ideea mi s-a parut interesanta, caci nu o mai vazusem inainte. Cartea a fost atragatoare si fiecare pagina citita ma indemna sa o continui, tot mai nerabdatoare si mai curioasa sa vad ce se va intampla in continuare.
O recomand celor carora le place ascest gen de carti, caci King este un geniu, parerea mea in love

P.S: Si eu am tot varianta aceea, cumparata de curand, caci prima data am citit-o online,
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Stephen King - Cimitirul animalelor J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Stephen King - Cimitirul animalelor Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King - Cimitirul animalelor   Stephen King - Cimitirul animalelor I_icon19Mar 01 Oct 2013, 19:31

Moderatoare iPrieten? poți să mori în cele mai mari chinuri.
Te urăsc.
Cu ( adică fără ) stimă, Lithium.

iPrieten? : pwp.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Stephen King - Cimitirul animalelor Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King - Cimitirul animalelor   Stephen King - Cimitirul animalelor I_icon19Joi 10 Oct 2013, 18:23

M-am apucat să o citesc datorită acestei postări. Sunt deabea la pagina 20, dar mă atrage din ce în ce mai mult :)


(Citeam concentrată un paragraf mai "horror" umpic, şi dintr-o dată a început să îmi vibreze telefonul în faţă. Vă daţi seama ce palpitaţii aveam :)). Nu mai zic că am menţionat tot neamul apelantului)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Stephen King - Cimitirul animalelor Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King - Cimitirul animalelor   Stephen King - Cimitirul animalelor I_icon19

Sus In jos
 

Stephen King - Cimitirul animalelor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere :: Titluri, Autori, Pagini scrise - Cărți-