Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
50 Shades Of Grey - E.L.James Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
50 Shades Of Grey - E.L.James Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 50 Shades Of Grey - E.L.James

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Lun 30 Sept 2013, 21:30

Seria 50 shades of Grey/50 de umbre ale domnului Grey de E.L.James este o carte care vorbeste despre filozofia viettii. Lol, joking. Este o carte erotica pentru adulti. Protagonistii principali sunt Anastasia Steel, o studenta de 21 de ani, care, rugata de prietena ei cea mai buna, se duce sa-i ia un interviu milionarului Christian Grey. Tensiunea sexuala este prezenta de la prima privire. Anastasia este bantuita de ochii gri, reci, sexy ai domnului Grey, care, intr-o zi o viziteaza la locul de munca cu scuza ca vrea sa achizitioneze piese de mobilier. 

Pe parcursul cartii ni se dau detalii din trecutul intunecat si trist al lui Christian, care aproape era sa moara de foame pana fusese adoptat. Este o carte numai buna pentru...citit. Are o actiune foarte...schimbatoare. 

Volumul 1 : "50 de umbre ale domnului Grey"

Volumul 2 : "50 de umbre intunecate"

Volumul 3 : "50 de umbre descatusate"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





Parca erau multi cititori pe aici, unde ati disparut? :>
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Lun 30 Sept 2013, 22:58

Deci iubesc aceasta serie de carti. in love Ce este drept am citit decat primul volum, deoarece decat pe acela mi l-am cuparat MOMENTAN. Am citit si din al doilea pana la volumul 4 deoarece pana acolo l-am gasit pe net si umpic din primul capitol al volumului 3. Seria este intradevar bestiala, eu nu mai puteam lasa cartea din mana. Intr-o noapte nu am putut dormii, asa ca am citit pana la 05:30 dimineata. Deabia  astept sa apara si filmul, chit ca actorul care il va juca pe Christian m-a dezamagit. Mi-ar fi placut sa fie Ian ce joaca si rolul lui Demon in Jurnalele vampirilor. In fine, voi citii si celelalte 2 volume pe de-antregul, insa atunci cand imi va permite timpul.
Este o serie ce merita citita cu adevarat, eu o recomant.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Lun 30 Sept 2013, 23:16

Aceasta este trilogia pe care o ador. in love 
Am citit pe net toate cele trei volume, insa momentan mi-am cumparat primele doua volume. Povestea m-a captivat di nprima, iar eu o ador asa cum este, chiar daca descrierea nu e una dintre cele mai bune pe care le-am intalnit. Dat fiind nick-ul meu, se vede ca Ana este una dintre muzele mele de inspiratie atunci cand vine vorba de comportament sau scrierea unor texte scurte. Nici Christian nu  e mai prejos. Ador posesivitatea lui si replicile lui atat de seducatoare si romantice. In curand va aparea si filmul, mai exact pe 1 August 2014 acolo in Seattle/America. La noi nu stiu exact cand, insa eu voi astepta sau il voi vedea in engleza.
Desoi actorii nu sunt cei pe care mi-i imaginam, anume Charlie Hunnam care mi se pare putin mai batran si Dakota care parca are 39 de ani... tot ma voi uita. Eu i-as fi vrut pe Alexis si Matt sau Ian, insa acum nu putem avea totul.
Ador aceasta trilogie si va ramane mereu in memoria mea ca fiind cea mai hot si ''misto'' trilogie citita vreodata de mine.
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Lun 30 Sept 2013, 23:42

Iuuuubeeeesc aceasta trilogie in love 
M-a fascinat inca de la primele randuri, desi la inceput aveam indoieli. Nu pot sa-mi dau seama de ce mi-a placut in halul asta, de ce inca ma gandesc sa recitesc cele trei volume, ori de ce mi-au placit atat de mult personajele. Nu este tocmai genul de carte pe care il ador, in majoritatea timpului, de-aia ma mir atat de mult. In fine. 
Mi-am cumparat toate cele trei carti, desi le gasisem pe internet inainte, si le-am citit fara sa le las din mana. Mi-a luat cateva zile, zi si noapte, sa le citesc cap-coada pe toate, si imi amintesc ca ramanesc cu gura cascata in multe situatii. Spre exemplu, in prima carte, cand s-a dus Ana la Christian si i-a arata Camera Rosie a durerii :)) M-am regasit mult in personajul lui Christian, chiar mai mult decat m-as fi asteptat. Felul in care ii place lui sa fie dominatorul, sa fie el cel care controleaza totul, nu am mai vazut asta decat la mine. Dar si in felul Anei de a fi m-am regasit in unele momente, atunci cand era coplesita de infatisarea lui Christian si alte momente :))
Abia astept sa apara si filmul, desi nu cred c-o sa fie la fel de reusit fara Matt Bomer drept Chistian Grey. Exact asa mi-l imaginam! Sunt curioasa in legatura cu el.
Ador aceasta trilogie preste masura si as recomanda-o oricui, caci te prinde. Cel putin, pe mine m-a prins imediat.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
50 Shades Of Grey - E.L.James J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Mar 01 Oct 2013, 19:28

Când am găsit-o întâmplător pe net, am descărcat-o, era un demo, și am citit 36 de pagini - parcă -. Doamne, când am terminat, fix la întâlnirea la cafenea, simțeam că înnebunesc. M-am rugat de mama să mă lase să fac comandă, altfel de unde scot eu bani?, și norocul meu a fost că am găsit toate cele trei cărți de la 130 de lei la 80 de lei. Am comandat-o în aceiași zi în care am citit demo-ul, dar următoarele 4 zile au fost cele mai lente din viața mea (comanda o dădusem vineri ). Totuși mi-am ocupat timpul cu filmul The Lord Of The Rings și exact când am terminat, mama a apărut cu cărțile. Le-am citit în 4-5 zile, fără oprire. Deja am recitit volumul unu.
Ce pot spune, Fifty Shades a fost mai mult decât o carte, datorită acestui subiect eu și cu Melina ( iPrieten?) am ajuns bune prietene. Pfooa, câte am făcut și n-am făcut. lough 
Meli știe cel mai bine...
iP: Pfoai si inca cum, domnisoara Ema.

P.S: E cartea mea preferată de acest gen. " Surprinde-mă..."
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Sam 12 Oct 2013, 16:28

Omfg, eu am inceput Fifty Shades of Grey in Avant-Garde, era si tarziu si nu reusisem sa citesc decat vreo cincizeci de pagini, maxim. Eram foarte nerabdatoare sa termin volumul, dar nu stiam cum sa fac rost de el; il avea o prietena, dar ea era plecata din oras, si avea sa se reintoarca abia in vreo cinci-sase zile. In orice caz, am facut rost de trilogie in format pdf -din pacate- si nu m-am oprit din citit decat atunci cand era absolut necesar.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Sam 19 Oct 2013, 18:44

Am citit doar primul volum din 50 Shades of Grey -pe care Andreea mi l-a dat in format pdf- SI A FOST GENIAL. L-am citit intr-o zi si o noapte. Am stat si am citit cat era noaptea de lunga si abia dimineata pe la 7-8 l-am terminat si m-am bagat la somn. in love Il recomand cu placere tuturor celor dornici de o superba carte erotica -God, si cat de erotica!-.
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Sam 06 Sept 2014, 15:44

"Este o carte erotică pentru adulţi."
Doar pentru adulţi? :))


Ultima editare efectuata de catre Nobody in Joi 25 Sept 2014, 21:53, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Mar 09 Sept 2014, 17:04

Mie mi s-a părut una dintre cele mai tâmpite cărţi ever. Dacă scoţi scenele erotice rămâi cu... da, nimic. Christian, ca personaj, este ideal. Caracterul ni s-a făcut cunoscut pe parcurs, în special prin intermediul Anastasiei. În schimb, ea parcă e o simplă jucărie de-a lui. Nu mi s-a părut a fi conturată prea bine, pentru mine fiind mai mult o fantomă în afara scenelor de s*x. Actele erotice au fost descrise foarte bine, însă talentul de scriitoare al E.L.James se opreşte aici. În rest, cartea mi s-a părut un eşec total, nu aş recomanda-o în cazul în care cineva m-ar întreba de vreo carte bună. Singurul motiv pentru care am citit-o repede a fost faptul că are un limbaj simplu, care nu îţi dă bătăi de cap.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
50 Shades Of Grey - E.L.James J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19Sam 13 Sept 2014, 16:52

Sunt de aceeaşi părere cu Claudia. Nu mi-a plăcut deloc de Anastasia în primul volum, pentru că se lăsa umilită şi înjosită de Grey. O femeie adevărată n-ar putea trăi la picioarele unui bărbat, indiferent dacă acesta este un zeu miliardar. Să nu mai spun că mă enerva rău de tot când se lăuda cu toţi banii lui, iar Anastasia pentru că îi accepta cadourile. 
Iar acum să fim serioase. Câte dintre noi, cele care am citit romanul, am fi dispuse să ne culcăm după vreo două săptămâni (două erau?) cu un bărbat? De cât timp îl ştia? Sau a fost copleşită de faza că a fost dusă cu elicopterul la casa prinţului? Păi, scuză-mă, de aia şi prejudecăţile celor din jurul ei care considerau că este doar după banii lui. Nicio femeie în toate minţile n-ar fi făcut ce-a făcut ea. Să mai precizez şi  de toate ideile alea de pe acolo care sunt imposibile şi ilogice? Nu. Cred că v-aţi dat seama şi singure de ele. 
Următoarele două volume mi-au plăcut foarte mult. Să fiu sinceră, am continuat tocmai pentru că Anastasia a luat la sfârşitul primului volum prima decizie folositoare pentru fundul ei. Am fost pentru prima dată mulţumită de ea. Nu ştiu, autoarea a vrut s-o facă inteligentă, dar n-a reuşit. Nu cred că o persoană atât de citită s-ar fi aruncat cu capul înainte în această relaţie, fără să-l cunoasă măcar pe tipul respectiv, după atât de puţin timp... Lol. 
Ultimul volum mi-a plăcut şi mai mult datorită Leilei şi a lui Hyde. :)) Parcă Leila era şi în al doilea volum... Idk, faza e că finalul a fost plăcut. Mi-ar fi plăcut dacă totul n-ar fi fost atât de previzibil, dar asta e. Am fost mulţumită la sfârşit. 
Sus In jos
Continut sponsorizat




50 Shades Of Grey - E.L.James Empty
MesajSubiect: Re: 50 Shades Of Grey - E.L.James   50 Shades Of Grey - E.L.James I_icon19

Sus In jos
 

50 Shades Of Grey - E.L.James

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere :: Titluri, Autori, Pagini scrise - Cărți-