Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Volumele Harry Potter Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Volumele Harry Potter Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Volumele Harry Potter

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Volumele Harry Potter Asss10Volumele Harry Potter J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Volumele Harry Potter Empty
MesajSubiect: Volumele Harry Potter   Volumele Harry Potter I_icon19Mar 01 Oct 2013, 11:53

Volumele Harry Potter formează o serie foarte populară în întreaga lume; ele aparțin genului fantastic și au fost scrise de către autoarea britanică J. K. Rowling. Cărțile tratează o lume a vrăjitorilor, protagonist fiind un tânăr vrăjitor numit Harry Potter, alături de prietenii lui Ron Weasley și Hermione Granger. Povestea se desfășoară în cea mai mare parte la Hogwarts, Scoala de Magie și Vrăjitorie, o școală pentru tinerii vrăjitori și magicieni. Punctul central al poveștii îl reprezintă conflictul dintre Harry și întunecatul vrăjitor Cap-de-Mort, care i-a ucis pe părinții lui Harry în misiunea sa de a cuceri lumea vrăjitoriei.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Volumele Harry Potter J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Volumele Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Volumele Harry Potter   Volumele Harry Potter I_icon19Sam 30 Aug 2014, 16:39

Mamă, Harry Potter. Cum de n-a comentat mai nimeni pe aici? E imposibil ca nimeni în afară de Geo să nu fi citit cărţile astea, ştiu eu. Păi, ce pot spune, SUNT GENIALE. Chiar dacă sunt destinate copiilor, pff, am fost obsedată de tot ce ţinea de Harry Potter după ce am terminat volumele. Îmi doresc să am 7 copii, exact ca Molly. :'( Aţi văzut că sunt 7 volume, 7 este un număr norocos şi că Ginny este al şaptelea copil, ceea ce înseamnă că o să aibă noroc, iar ea rămâne la sfârşit cu *beep*? (nu vreau să dau spoiler pentru cine n-a citit cărţile şi vrea s-o facă) Mult timp m-am gândit la asta şi sunt atâtea chestii care se leagă între ele şi trebuie să pătrunzi adânc ca să faci conexiunile... De aceea nu sunt de acord cu afirmaţia că Harry Potter ar fi pentru copii, eu le-am citit la 15 ani, la 9 n-am fost deloc atrasă de poveste. Să nu mai spun că am adorat-o pe Bellatrix, este unul dintre cele mai complexe personaje pe lângă cei trei protagonişti.  Mi-am imaginat-o aproape indentic cu cea din film şi am fost atât de bucuroasă să văd că actriţa este atât de... bună în rolul ei. Prima dată trebuia ca Bellatrix să fie interpretată de cea care joacă rolul mamei lui Draco, Narcissa, dar aceasta parcă a rămas însărcinată şi a refuzat rolul. :3 
Am avut şi o pasiune pentru Daniel Radcliffe, idk, tipul e bun. S-a stins după ce s-a anunţat logodna lui cu iubită-sa. (y)
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Volumele Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Volumele Harry Potter   Volumele Harry Potter I_icon19Sam 30 Aug 2014, 18:42

Nu le-am citit insa filmele le-am vazut de 3 ori, pe toate. De ori de cate ori termin seria parca am un gol in stomac, atat de grozave sunt
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Volumele Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Volumele Harry Potter   Volumele Harry Potter I_icon19Mier 24 Sept 2014, 20:27

Mama miaaaa, cum de n-am vazut pana acum topicul asta ? Nu cred ca se supare Geo daca vin cu o completare. Ei bine, cartile lui J.K. Rowling sunt in numar de 8, dar ultima nu prea are legatura cu restul, dar tot face parte din ele. 
Spuse in oridine ar fi : 
1. Harry Potter si piatra filozofala ( Harry Potter and sorcerer's stone ) 
2. Harry Potter si camera secretelor ( Harry Potter and the chamber of secrets )  
3. Harry Potter si prizonierul din Azkaban ( Harry Potter and the Azkaban prisoner ) 
4. Harry Potter si pocalul de foc ( Harry Potter and the fire of goblet)
5. Harry Potter si Ordinul Phoenix ( Harry Potter and the Phoenix Order ) 
6. Harry Poter si printul semipur ( Harry Potter and the prince half-blood ) 
7. Harry Potter si talismanele mortii ( Harry Potter and the deathly hollows ) 
8. Povestile bardului Beedle ( Tales of Beedle the bard ) 
Acestea sunt toate, nu ma mai pot satura de ele, iar daca ar fi sa aleg o preferata ar fi Harry Potter si pocalul de foc. Un personaj preferat ar fi Plesneala, nu spun de ce pentru ca nu vreau sa dau spoilere. 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Volumele Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Volumele Harry Potter   Volumele Harry Potter I_icon19

Sus In jos
 

Volumele Harry Potter

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere :: Titluri, Autori, Pagini scrise - Cărți-