Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Seria Amurg- carti Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Seria Amurg- carti Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Seria Amurg- carti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Seria Amurg- carti J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Seria Amurg- carti Empty
MesajSubiect: Seria Amurg- carti   Seria Amurg- carti I_icon19Vin 04 Oct 2013, 09:54

Amurg este o serie de cărți fantastice (despre vampiri) pentru tineri, scrisă de autoarea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], serie ce urmărește aventurile adolescentei [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], a cărei viață se schimbă total din momentul în care se mută în ploiosul și aparent banalul orășel Forks, ca să locuiască cu tatăl ei.
Seria, ce este alcătuită din romanele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], relatează povestea de iubire dintre Bella și vampirul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și este narată în principal din punctul de vedere al Bellei. Epilogul romanului Eclipsa și un volum din cartea Răsărit sunt narate din perspectiva lui[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], cel mai bun prieten al eroinei.
Autoarea a intenționat să lanseze și Midnight Sun, care ar fi fost o repovestire a întâmplărilor dinAmurg din perspectiva lui Edward Cullen, însă ideea a fost, cel puțin pentru moment, abandonată din cauza apariției ilegale pe net a douăsprezece capitole din manuscris[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Seria Amurg a fost tradusă în 37 de limbi diferite[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și a vândut peste 40 de milioane de copii în lumea întreagă[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].


  1. Seria Amurg Cărți

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    2005

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    2006

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    2007

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    2008
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Seria Amurg- carti Empty
MesajSubiect: Re: Seria Amurg- carti   Seria Amurg- carti I_icon19Joi 13 Mar 2014, 23:03

Vai, îmi amintesc că le-am citit acum câțiva ani, când au apărut și era marea febră Twilight. Mi-au plăcut atât de mult. Filmele nu se compară, sunt jalnice, nici măcar nu l-am văzut pe ultimul. Cred că am terminat cărțile într-o săptămână și puțin, eram obsedată. :))
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Seria Amurg- carti Empty
MesajSubiect: Re: Seria Amurg- carti   Seria Amurg- carti I_icon19Mier 26 Noi 2014, 16:48

Am citit doar primul volum, dar e adevarat, filmele nu se pot comapara cu cartile, cand citesti intelegi mult mai bine decat in film.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Seria Amurg- carti Asss10Seria Amurg- carti J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Seria Amurg- carti Empty
MesajSubiect: Re: Seria Amurg- carti   Seria Amurg- carti I_icon19Vin 10 Iul 2015, 16:35

Pe mine sincer m-a scarbit febra Twilight. Am zis ca poate sunt eu prea ciudata si nu inteleg lumea.. Am urmarit primul film si eram ceva gen... Pentru ce mi-am irosit eu 2 ore din viata. Stiu ca un film nu se compara cu adevarata poveste din carte dar am crezut ca na,,, Daca filmu e atat de prost nici cartea nu e prea grozava.
Am avut parerea pana am citit inceputul primului volum in timpul orei de matematica(deaia era sa pic si bacu =))) ) si am fost oarecum surprinsa si am zis ca ma apuc sa citesc.Am ramas placut surprinsa de adevarata actiune din carte si am vazt cate chestii importante sunt omise si cum se modifica scene importante, actiunea prea grabita.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Seria Amurg- carti Empty
MesajSubiect: Re: Seria Amurg- carti   Seria Amurg- carti I_icon19

Sus In jos
 

Seria Amurg- carti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere :: Titluri, Autori, Pagini scrise - Cărți-