Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prima parte--"Cine sunt eu? " Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Prima parte--"Cine sunt eu? " Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Prima parte--"Cine sunt eu? "

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mexicoliciosx3
Academy Student
Academy Student
Mexicoliciosx3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata calculatorului... . _ .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : nasoala D:

Prima parte--"Cine sunt eu? " Empty
MesajSubiect: Prima parte--"Cine sunt eu? "   Prima parte--"Cine sunt eu? " I_icon19Lun 07 Oct 2013, 00:28

Katy:
Incepusem usor sa ma trezesc din cauza razelor de soare ce imi luminau chipul. Deschid ochii aproape pe jumatate din cauza luminii si ma uit fix in tavan si realizez ca patura era undeva pe jos iar perna era in cealalta parte a patului. Da exact dormeam ca o scroafa.(=)) ) Imi intorc usor capul si ma uit la ceasul rosu de pe noptiera care arata ora "08:46" Firar! O sa intarzii in prima mea zii de liceu! Ahhh dar asta e destul de normal pentru mine. Ma ridic din pat si ma duc la baie. Dupa ce imi termin toaletta si ma imbrac cobor scarile in graba si dau de un barbat cu parul gri imbracat in costum care tocmai se pregatea sa plece. Da acela era tatal meu adoptiv. De ce adoptiv? Pentru ca parintii mei adevarati s-au distrat doar iar  dupa ce m-am nascut m-au abandonat la usa acestei case, asa ca am fost crescuta de mica de acest om care ma iubeste ca pe un tata adevarat. Katy? Iar nu te-ai trezit la timp? Aud vocea tatalui meu. Haide te duc eu cu masina. spune uitanduse la ceasul pe care il purta la incheietura mainii. Dau afirmativ din cap si iesim amundoi pe usa , dar cand am iesit afara din casa am simtit un curent asurzitor si rece , trist si apasator care m-a facut sa imi casc gura si ochi cat cepele ramanand blocata in fata casei. Katy ? Ce este? Ma intreaba tatal meu. Ti-e rau? Nu ii spun dupa care ma uit imprejur si ma urc in masina pe locul din fata langa sofer. 
Intr-un final ajungem in fata noului liceu. Superr exclam plictisita uitandu-ma pe geamul de la masina in timp ce copii se pregateau sa intre in scoala. Ma dau jos din masina si ma indrept spre intrare oprindu-ma brusc uitandu-ma la tatal meu. Sa iti faci prieteni noi! spuse cu un zambet pe buze. dau afirmativ si incet din cap dupa care pasesc in incinta scolii cu geanta pe un umar ce mi se lasa in jos. Scot o foaie de hartie care se presupunea ca este un fel de "harta" a scolii ca sa stiu unde sa ma duc. Intru in scoala iar in timp ce mergeam pe coridorul de la parter nu reuseam sa gasesc nici in ruptul capului clasa mea. Vad ca un baiat trece pe langa mine privindu-ma insistent. Il opresc si il intreb in ce parte trebuie sa o iau ca sa gasesc clasa a 11-B.Acesta afiseaza un zambet pe buze si imi zice ca si el e in aceeasi clasa si ca vom merge impreuna. Dau afirmativ din cap si il urmez pe tanar cascand ochii peste tot prin scoala. Desenele ce erau pe pereti sau pe panourile din polistiren erau asa colorate si ciudate nu imi placeu asemenea desene chiar daca si eu stiu sa desenez destul de bine. Intr-un final ajungem in clasa unde era deja profesoara si inca o femeie care statea sprijinita de catedra maro usor veche cu cheile in mana. Cand ma vede acesta se indreapta spre mine si spune. Tu trebuie sa fii eleva noua nui asa? Da ii zic plictisita aruncandu-mi ochii prin toata clasa. Ok atunci eu sunt directoarea acestui liceu bine ai venit! Spune femeia schitand un zambet plin de riduri. Vin-o cu mine. Iti voi da orarul si cartile. Spune asta dupa care o saluta pe profesoara si iesim amundoua din clasa. Intimp ce ne indreptam spre biroul ei, clopotelul deja se sunase iar pe hol era o liniste asurzitoare. Intram in cancelarie iar femeia imi spune sa o astept afara pentru ca se duce sa imi ia orarul dupa care vom merge la etajul 2 dupa carti. Dau afirmativ din cap si o astept pe holul cancelariei pustiu. Dintr-o data mi se pare ca vad o umbra destul de consistenta si neagra care venea chiar din spatele meu. Ma intorc dar nu era nimeni. -Poate o fii fost umbra florii aleaia- imi spun in gand ridicand din umeri. Cand ma intorc vad fugitiv dar clar din nou acea umbra care imi trece direct prin fata facandu-ma sa simnt din nou aceeasi senzatia ca azi dimineata. Simnt usor pe gatul meu un fior cald parca cineva respira langa mine dar nu aveam curajul sa imi intorc  privirea ca sa vad ci doar am inchis ochii starngandui. Gata! aud vocea directoarei ce imi facu inima si corpul sa tresara scotand un scancet de spaima. Ok. acum vom merge deasupra sa luam cartile dupa care esti libera sa te intorci in clasa. spune zambind din nou. Mai bine ma intorc acasa...spun incet si neclar pentru ea..Ce? spune femeia ne intelegand ce am spus uitandu-se la mine cu o sprinceana ridicata. Nimic..spun uitamdu-ma inapoi in urma mea. Dupa ce imi pune in brate o tona de carti di culegeri ma pot intoarce in clasa. Cobor scarile si ajung imediat in fata usii clasei mele unde ciocanesc usoar dupa care intru vazand profa rezemata de catedra si cu mainile in san. Aaa bun deci te-ai intors spune profa indreptandu-se spre mine. Imi cere sa ma prezint noilor colegi care ma saluta pe rand si spunandu-mi la randul lor cum ii cheama. Bine..sa vedem unde te putem aseza...? Aaa uite acolo e o banca libera te poti aseza in ea. Perfect in ultima banca! Spun intreptandu-ma spre fundul clasei. In cealalta banca mai era o fata roscata cu ochii verzi inchisi care imi zambea dandu-mi seama ca era putin cam electrica pentru ca nu statea locului pe scaun ci se balansa batand din picioare rotindu-se cu scaunul. Ma asez in banca si imi pun geanta jos.
Hei Buna Buna! spune fata aceea schitand un zambet mare pe fata. Heii..ii zic si eu la randul meu dupa care scot un caiet si cartea de biologie.Deci te cheama Katy . Ce nume frumos. Ma intorc spre ea. Merci ii spun zambind. Eu ma numesc Leyko. Stiu am auzit cand te-ai prezantat spun cicotind usor. Brusc fata se apropie de mine si ma miroase parca schimbandu-si brusc firea devenind una  superioara mie. Esti si tu una de a noastra vad...spune cu o vece mult mai matura si ridicandu-si ochii usor spre mine notezca nu mai erau verzi cu usor rosii. Raman blocata fixand-o. Ma incrunt si ma departez cu scaunul de ea ceea ce a facut-o sa rada puternic revenindu-si la starea ei normala de dinainte. Culoare ochilor ei s-a schimbat din nou in verdele inchis pe care il avea de la bun inceput. Ce dracu a fost asta? ma intrebam in sinea mea ne scapand-o pe fata din privire. In timp ce minutele din ora de Biologie se scurgeau ma tot gandeam la ceea ce s-a intamplat azi de dimineata..Oare ce mai urmeaza sa se mai intample? Firar! Sunetul clopotelului ala afurisit ma face sa tresar ridicandu-mi brusc falca din mana uitandu-ma in fata si impingandu-ma cu scaunul inapoi. Profa zice ceva de o tema la pagina 109 dar eu nu aveam acea pagina era rupta..mai bine pentru mine. Inchid cartea si o bag in banca. Ma ridic de pe scaunul dur care imi amortise fundul tragandu-mi fusta in jos. Vrand sa ies pe usa a trebui sa trec printr-o ceata de baieti care ma priveau ca pe o ciudata nu alta.  Trec printre ei iar unul imi da o palma la fund destul de tare enervandu-ma la culme. Ma intorc spre el si il apuc de camasa ridicandu-l in sus dupa care impingandul ajungand peste 2 banci din spate. Toata clasa exclama in toate modurile posibile dupa care ma priveau toti cu ochii cat cepele. Ce dracu am facut? Cum am putut sa il ridic atat de mult si cum am putut sa il imping pana acolo? Nu e logic!  Dau sa ies din clasa dar ma opresc pentru ca am simtit o privire ce ma apasa. Ma intorc si o vad pe Leyko in spatele clasei cu inca catva colege ce ma privea cu un zambet malefic . Ma intorc si ies fugind pe hol cautand baia.Din toata viata mea asta e cea mai urata si mai groaznica zii de pana acum.Am mai fost si la alte scolii si licee dar nici unul nu era asa..ciudat...In cautarea baii ce nu o gaseam ma opresc si ma rezem de caloriferul care se afla langa geamul usor deschis. Deodata langa mine isi face aparitia o fata cu ochii verzi foarte deschisi si parul aproape ca ciocolata. cu pielea care mergea la unson cu culoarea parului ei. Buna! imi zice muscand dint-un corn. Ma uit la ea si in gandul meu ma rugam ca ea sa nu fie la fel ca cealalta fata..Buna  ii zic privind-o atent. Deci esti noua aici eu ma numesc Aianne Haruno si invat chiar alaturi de clasa ta. spune zambind. Pe mine ma cheama Katy  Zarfild ma bucur sa te cunosc. spun asta dupa care dau mana cu ea si zambesc. Nimic ciudat pana acum desi..aveam o senzatie mai diferita..Deci unde stai? o intreb eu asteptand un raspuns. Pe strada Acciaio nr 220 spune. Glumesti? spun uimita. Si eu stau pe aceeasi strada ii raspund repede. Serios? Dar cum de nu te-am mai vazut pana acum? Pai eu si tatal meu ne-am mutat aici doar de 2 zile si probabil ca de asta..spun uitandu-ma in gol. Aaa ok :) Poate mergem impreuna acasa ce zici? Sigur mi-ar placea. spun iar clopotelul suna de intrare la ora. Dar pentru ca era ultima ora  m-am grabit sa intru in clasa salutand-o pe Aianne care intrase si ea la randul ei la ora. Ma asez in banca si simnt cum Leyko ma trage brusc de mana apropiindu-se de urechea mea intrebandu-ma daca merg cu ea si niste prieteni de ai iei  dupa ore pe afara. Ii spun ca o sa vin dar o sa mai aduc pe cineva cu mine. Auzind ca o sa mai aduc pe cineva cu mine se incrunta uitandu-se cu o spranceana ridicata la mine nedumerita.



...
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Prima parte--"Cine sunt eu? " Empty
MesajSubiect: Re: Prima parte--"Cine sunt eu? "   Prima parte--"Cine sunt eu? " I_icon19Lun 07 Oct 2013, 10:02

Bună. Eşti o începătoare aşa că e ceva cam obişnuit. Ai postat ficul greşit, nu aici este locul lui. Voi anunţa eu pe cineva din staff ca să îl mute unde îi este locul. Din câte observ nu este sasusaku, deci va fi la "Fan ficuri originale", dar dacă nu este aşa poţi anunţa o persoană din staff, să-l mute la sasusaku. Apropo, ar fi bine să citeşti: Citşte înainte de a posta căci se vede că nu ai facut-o deja şi nu degeaba anumiţi membrii au sacrificat din timul lor pentru a creea acel topic. Data viitoare să fi mai atentă. happy
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Prima parte--"Cine sunt eu? " Empty
MesajSubiect: Re: Prima parte--"Cine sunt eu? "   Prima parte--"Cine sunt eu? " I_icon19Lun 07 Oct 2013, 10:11

L-am mutat eu la "Fan ficuri originale". Mai multa atentie pe viitor si nu uita sa treci pe la topicul pe care ti l-a lasat Diana mai sus.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Prima parte--"Cine sunt eu? " Empty
MesajSubiect: Re: Prima parte--"Cine sunt eu? "   Prima parte--"Cine sunt eu? " I_icon19Mier 11 Dec 2013, 15:12

Fanfic original blocat din cauza inactivităţii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Prima parte--"Cine sunt eu? " Empty
MesajSubiect: Re: Prima parte--"Cine sunt eu? "   Prima parte--"Cine sunt eu? " I_icon19

Sus In jos
 

Prima parte--"Cine sunt eu? "

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-