Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Empty
MesajSubiect: "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page   "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page I_icon19Joi 10 Oct 2013, 18:09

  Să devii ceva mai prost poate fi o idee inteligentă. Să gândeşti mult este, în lumea de azi, un handicap ca oricare altul. Cel puţin aşa crede Antoine, un tânăr de 25 de ani, care suferă de boala gânditului şi se simte foarte bătrân. Drept urmare, îşi pune toată inteligenţa la bătaie ca să intre şi el în categoria reconfortantă a imbecililor fericiţi.
 Într-o acţiune alerta, plina de surprize, veţi afla câte neajunsuri aduce inteligenţa, la ce e bună prostia şi, mai ales, cum poţi s-o dobândeşti. 


 Cartea oferă satisfacţii intelectuale atât oamenilor inteligenţi, cât şi fericiţilor cărora experimentul lui Antoine le-a reuşit deja. 


 Sfatul criticului: dacă n-aţi mai râs de mult la o carte, e timpul s-o faceţi citind aceste pagini. 


(sursa nu o pot dezvălui, evident)


Mi-a plăcut această carte. Am citit-o online şi sper să fi fost toată (mie una nu mi s-a părut că lipseşte ceva :d). Vreau să-i mulţumesc dragei de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] că mi-a spus de ea. Este foarte interesantă :)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Empty
MesajSubiect: Re: "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page   "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page I_icon19Sam 02 Noi 2013, 14:11

Pare interesantă cartea. Nu am mai citit de mult timp ceva amuzant şi, dacă ai spus că este online, sper să o găsesc şi s-o citesc. Mulţumesc că mi-ai spus de ea!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Asss10"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Empty
MesajSubiect: Re: "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page   "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page I_icon19Vin 25 Iul 2014, 20:10

Doamne, cartea asta e geniala. Am aflat de ea tot lucrand variante pentru psihologie, iar apoi am cautat-o si-am citit-o. A fost, intr-adevar, cu totul altceva decat eram eu obisnuita sa citesc, insa o lectura pe cinste.

Btw, faza asta a fost epica:
Spoiler:
Sus In jos
Continut sponsorizat




"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page Empty
MesajSubiect: Re: "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page   "M-am hotărât să devin prost" - Martin Page I_icon19

Sus In jos
 

"M-am hotărât să devin prost" - Martin Page

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere :: Titluri, Autori, Pagini scrise - Cărți-