Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"Cei care m-au ucis" - Max Bănuş Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"Cei care m-au ucis" - Max Bănuş Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 "Cei care m-au ucis" - Max Bănuş

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

"Cei care m-au ucis" - Max Bănuş Empty
MesajSubiect: "Cei care m-au ucis" - Max Bănuş   "Cei care m-au ucis" - Max Bănuş I_icon19Joi 10 Oct 2013, 18:16

  "Prefaţa mea...
N-aş vrea să înşel cititorul.
In ciuda titlului, nu este vorba de un roman poliţist. Nu este vorba nici de vreo luptă politică.
Nu este vorba de o luptă clasică între bine şi rău!
Nu este nici măcar vorba de o luptă)
Sînt doar nişte note. Nişte simple note care încep la ora 1 noaptea, 27 septembrie 1958, şi care ar trebui să se termine ia 3 dimineaţa, 7 ianuarie 1962.
Nişte simple note despre închisorile româneşti. Despre lagărele de muncă. Despre morţi şi despre vii. Despre muribunzi, despre criminali şi despre victime.
În aceşti aproape trei ani şi jumătate, n-am putut scrie nimic. A scrie într-o închisoare politică, într-o închisoare a securităţii, echivala cu o sinucidere. O bucăţică de hîrtie, cu note, găsită la tine era urmată de o distrugere fizică sistematică. Doream prea mult să supravieţuiesc. Atunci parcă mai mult ca oricînd.
..."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cum am început să o citesc, nici că i-am mai dat drumul până la ultima pagină. Această carte m-a fascinat total. Nu mai zic că prin ce a trecut chiar autorul m-a uluit. Atât de rea era lumea în acele zile? Răspuns: încă este.
Sus In jos
 

"Cei care m-au ucis" - Max Bănuş

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere :: Titluri, Autori, Pagini scrise - Cărți-