Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Esti roman, esti tu! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Esti roman, esti tu! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Esti roman, esti tu!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Esti roman, esti tu! Asss10Esti roman, esti tu! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Esti roman, esti tu! Empty
MesajSubiect: Esti roman, esti tu!   Esti roman, esti tu! I_icon19Mar 29 Oct 2013, 13:05

Am venit cu cateva randuri, scrise din scarba fata de oamenii ce isi bat joc de Romania, o tara minunata. Imi cer scuze insa nu este corectat, o sa dau edit cand am timp.
In ultimi ani toti se plang de Romania, chiar si romanii. Cum este posibil asa ceva ? Cum poti sa razi de propria patrie, de pamantul incrustat cu sangele strabunilor tai, ce au luptat cu viata pentru a pastra pentru tine, romane, magia unui popor nemuritor.
Ce s-a intamplat cu spatiul Carpato-Danubiano-Pontic? Pastrezi in tine spiritele puternicilor luptatori Daci si Romani, parintii tai, spirite ce traiesc datorita noua. Salta de fericire ca poti atinge copacii, poti alerga cu talpile goale pe iarba incoltita, pe marile campi. Poti respira aerul curat de munte si poti zari infinitul mari. 
Demonstreaza ca esti un roman adevarat! Cand treci pe langa un gunoi, apleaca mana si pune-l la cos. Invata sa daruiesti celui ce are mai putin ca tine. Invata sa iubesti natura, animalele, apa si aerul. Invata sa te bucuri ca nu traiesti intr-o tara brazdata de razboaie, o tara cu pamanturi fertile, o tara bogata in tot si toate.
Invata sa ocrotesti animalele! Nu te deranjaza ca suntem discutati pentru problema maidanezilor? Nu te deranjaza ca animale nevinovate mor din vina mainii omului? Nu te deranjaza sa ucizi doar pentru a te simti tu bine? Iti place cand lovesti un animal? Daca ai fi tu lovit de animale, apoi ucis. Cum ar fi ? La fel de incantator precum este pentru tine?
Invata sa te bucuri ca ai o familie, un tata ce nu pleaca pe fornt riscand sa isi piarda si viata pentru ca tu sa traiesit intr-o tara mai buna.
Invata sa crezi ca ai tot ce iti trebuie pentru o viata decenta, aici, in tara ta.
Invata sa muncesti, pentru a te bucura de viata, iar viata celor apusi in urma ta sa fie rasplatita. Invata sa fi tu, romane!
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Esti roman, esti tu! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Esti roman, esti tu! Empty
MesajSubiect: Re: Esti roman, esti tu!   Esti roman, esti tu! I_icon19Mar 29 Oct 2013, 15:27

copilasul meu patriot..
imi salta inima din piept cand vad cat de mare ai crescut..copilasu' meu scump :*
te-ai maturizat :))) ma bucur, puisor..si ai dreptate cu tot ce ai scris acolo
noi nu apreciem ceea ce avem..alte tari nici macar nu au ceea ce avem noi
si asta e chiar trist..adica suntem un popor de oameni tristi..
te pup, si sper sa mai aduci astfel de "gandiri proprii"


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
 

Esti roman, esti tu!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-