Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Căsătorie din interes Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Căsătorie din interes Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Căsătorie din interes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Dum 29 Dec 2013, 18:03

Căsătorie din interes


Capitolul I



Flashback


        - Eşti slabă şi proastă. Nu vei reuşi niciodată să ajungi la nivelul femeii iubite de mine. Căsătoreşte-te din interes, nimeni nu te va iubi; niciodată.
        Vocea-mi era slăbită; graiul meu era cu totul pierdut, nu mai puteam să spun niciun cuvânt în faţa lui. Eram în adevăratul sens al cuvântului slăbită de cuvintele grele, de privirea sa plină de ură ce se intersecta cu ochii mei. Nu puteam să nu îi dau dreptate, pentru că şi-o merita. Eram o scorpie, mi-era silă de mine, eram cea mai mizeră femeie de pe pământ - toată viaţa m-am vândul zecilor de bărbaţi prin al căror pat am trecut, câştigând, într-adevăr, bani buni de pe urma acestor afaceri murdare; dar pentru ce? Pentru a fi umilită de către un bărbat pe care nu îl iubeam?... De ce, Evelyn, de ce ai făcut asta?



End of Flashback


Din perspectiva Sakurei:

        Au trecut zece ani. Nimic schimbat. Amintirea rămâne, apăsând în continuare în creierul său, în inima sa. Este o rană adâncă, ceva ce o va marca toată viaţa, însă datoria mea este să îi arăt că lucrurile se întâmplă, trec şi se vor întâmpla în continuare altele, alcătuind alte amintiri care trebuie uitate. Uneori mă doare suferinţa oamenilor care vin şi îşi spun gândurile în faţa mea fără reţineri. Eu nu îi judec, eu îi ascult şi ajut. Uneori rămân şocată de faptul că nişte cuvinte şi o privire, ambele apăsătoare şi pline de ură pot aduce atâtea lucruri negative în creierul unui pacient.
        - Bună, Evelyn. Mă bucur să te văd din nou. Ce te aduce pe aici?
        - Credeam că astăzi era programarea. Nu astăzi era?
        - Oh, ai dreptate. Îmi pare rău. Sunt puţin aeriană. Oricum, ai mai evoluat în ceea ce priveşte psihicul tău? Eşti mai fericită de când îmi asculţi sfaturile? Vreau să discutăm despre asta. Spune-mi, te rog, dacă impactul meu asupra vieţii tale a fost unul pozitiv. Ştiu că eu, un simplu psiholog nu-ţi pot repara amintirea şi nu pot da timpul înapoi, dar vreau să ştiu dacă te-ai mai gândit la acel moment al vieţii tale. Fii sinceră.
        Un moment dubios de linişte a avut loc în timp ce eu vorbeam. Un ciocănit puternic şi apăsat se auzea în uşa de lemn. Mă ridic făcându-i semn pacientei mele să aştepte puţin. Deschid uşa şi mă uit cu privirea-mi curioasă. Chiar nu aveam idee cine putea fi. Tot ce-mi doream era să nu fie vreo surpriză neaşteptată, urăsc din tot sufletul surprizele.
        - Bună, Sakura. Deranjez? Sunt Adam, fostul tău coleg de bancă din liceu.
        Am avut un moment de cel puţin cinci secunde de procesare - nu îmi aminteam de niciun Adam, nici măcar nu ştiam dacă am avut coleg de bancă în liceu, având în vedere că am plecat din ţară când eram în clasa a 10-a. Îl priveam nedumerită. Ochii săi verzi se intersectau cu ochii mei. M-am pierdut în culoarea superbului său iris, simţind fluturaşi în stomac. Nu am simţit asta niciodată, ce să fie oare, dragoste la prima vedere? Nu, nu se poate, niciun studiu psihologic nu arată că acest lucru ar fi posibil. Este împotriva voinţei experţilor.
        - Scuză-mă, Adam, dar nu îmi amintesc de tine. În plus am un pacient şi nu îl pot face să aştepte prea mult.
        - Bine, iartă-mă, nu am vrut să te întrerup din muncă. Doar lasă-mă să îţi dau acest buchet de flori, poate când vei sta să-ţi pui gândurile într-o ordine, îţi vei aminti de mine. Iertare din nou, la revedere!
        Îl salut de asemenea şi eu.
        - Poate că astăzi nu a fost cea mai bună programare. Ce-ar fi dacă aş veni mâine? Sunt sigură că poate nu vei mai fi atât de ocupată.
        O vedeam stângându-şi lucrurile şi nu aveam niciun impuls de a o opri. I-am răspuns indirect din cap, afirmându-i ideea. Ne-am salutat şi a ieşit pe uşă. Aruncând buchetul de flori pe masă, m-am pus pe scaunul pacientului şi-l analizam. Îmi părea cunoscut, dar nu ştiam de unde să îl iau. Eram total sigură că am mai primit o dată aceste flori. Oare de ce nu e totul aşa de simplu, de ce oamenii nu-şi pot aminti instantaneu unele lucruri?
        Mă plimbam agitat, în cerc, în cabinetul meu, aruncând priviri pe fereastra aburită. Ningea mult afară, foarte mult. M-am apropiat cu paşi zgomotoşi către fereastră, ştergând cu mâna aburul. Trecuseră câteva minute de la plecarea pacientei. Trupul său şi faţa sa se văzută pe fereastră. Era grăbită, se apropia de un bărbat al cărui chip îmi era şi el cunoscut. Era Adam.
        - Nu pot să cred! Nu vreau să accept asta!
        Am avut impulsul de a fugi afară şi de a opri întâlnirea celor doi, Evelyn putea face ce a făcut şi acum zece ani, se putea folosi de el. Nu ştiam de ce îmi făceam atâtea griji pentru Adam deoarece nici măcar nu îl recunoscusem, de fapt nici acum nu îl recunosc, dar simt o atracţie atât sentimentală dar şi fizică între noi doi. Oare îl iubeam?!








Da, dau bac-ul anul ăsta şi eu m-am apucat de un fic. Genial, nu?
P.S.: Ştiu că e scurt (foarte scurt), dar îmi place să ţin lumea în suspans. :))
P.S.S.: Ştiu că nu are descriere şi are foarte mult dialog (probabil şi sec), însă vor fi capitole pline de descriere (şi mai lungi).
Thank you


Căsătorie din interes VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .


Ultima editare efectuata de catre Elina in Joi 23 Iul 2015, 11:49, editata de 3 ori
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Dum 29 Dec 2013, 18:34

Edit
Bună.
Încă un fic nou, nici nu ai idee câtă plăcere îmi pricinuieşte acest lucru, mai ales că materialul aici de faţă are mult potenţial. Nu ai dialog mult şi nici nu este sec, mie una nu mi s-a părut. Descrierea se îmbină frumos cu naraţiunea, nu am zărit nici o greşeală gramaticală, parctic mi-ai atins toate cerinţele. O singură problemă aş avea. Ai evocat un anumit Adam, colegul de bancă al Sakurei, iar apoi un rând mai jos ai folosit numele Sasuke. Acolo am intrat eu un pic în ceaţă.
Uite aici:

Cam atâtea am avut de spus. În ceea ce priveşte bacul, îţi urez mult succes, dar sunt sigură că vei obţine o notă mare fără probleme.
Spor la scris. 


Căsătorie din interes Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Căsătorie din interes J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Lun 30 Dec 2013, 17:35

A doua.
Omg, soata mea s-a apucat de un fic nou! <3
Pentru inceput, imi place si este interesant, ideea pare una originala si este descriere care ma induce in pielea personajelor, deci deja sunt captivata si nu mai am rabdare pentru urmatorul capitol ( stiu ca ma vei anunta, acesta fiind unul din motivele pentru care te iubesc si ne-am casatorit :3).
Spor la scris, soato. :*


Căsătorie din interes Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows


Ultima editare efectuata de catre Ay München in Lun 30 Dec 2013, 19:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Lun 30 Dec 2013, 18:29

Se pare ca eu sunt a treia. Mai citisem ficuri scrise de tine si sa stii ca se vede o diferenta intre ele.Imi place tare mult cum ai asezat in pagina. Pentru gustul meu nu a fost scurt, capitolele mai lungi ma plictisesc deobicei si nu am rabdare sa le citesc pana la sfarsit. Am observat doua greseli de tastare, ti le-as arata,da' nu le mai gasesc. Sunt putin bagata in ceata cu privire la  Evelyn,dar sunt sigura ca voi iesi odata cu urmatoarele capitole. In unele locuri sareai cam tare de la o actiune la alta,dar se poate remedia cu timpul. Chestia este ca si eu am aceeasi problema.Abia astept capitolul 2. :*


Căsătorie din interes 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Lun 30 Dec 2013, 21:07

Buna, Eli! a hug Vaaii, cred ca ai trecut secole de cand nu am mai citit ceva scris de tine! :* Iti place sa tii lumea in suspans ai? Vezi sa nu o patesti din cauza asta. lough Revenind, mi-a placut foarte tare capitolul. A fost impresionant. Nici nu stiu de unde sa incep. Cred ca mai intai iti voi zice ca ador numele acelei fete, Evelyn. Mi-a placut foarte tare finalul capitolului, cand Sakura i-a vazut afara pe cei doi . Momentan nu pot sa-ti prea multe, in afara faptului ca acest capitol a fost foarte frumos si ca sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla si in continuare. Sa aduci nextul cand iti permite timpul si multa inspiratie. Mult succes la bac, desii cred ca-ti voi mai zice, si un "An nou fericit!", chiar daca e umpic mai devreme. kiss a hug


Căsătorie din interes Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Dum 05 Ian 2014, 16:40

Eve, 
ma bucur sa vad un fic scris de tine. De la primul capitol deja mi-a captivat atentia si vreau sa il vad pe urmatorul, dar avand in vedere ca trebuie sa fii cat mai atenta la lectii anul asta, pai imi mai pun pofta in cui. 
Ei bine imi place mult felul in care narezi actiunea, e lina si usoara, dar totusi te captiveza. 
Cam atat am avut de spus. 
 Si te pupaceste Demy :***
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19Mar 07 Ian 2014, 22:03

      Oh, Elina! te înţeleg perfect. Împărtăşim aceeaşi soartă anul acesta. Insă nu te înspăimânta, căci ai nevoie şi de recreaţie din când în când. Eu oricum îţi urez succes cu bacul. *hug*
      Şi ce avem noi aici, un fic. Nu cred că am mai citit ceva de tine, nici nu ştiu dacă ai scris până acum ceva. Greşeala mea că nu m-am interesat. Dar în momentul de faţă nu mai contează asta, capitolul chiar m-a lăsat în ceaţă. Nu îmi dau seama ce are să se petreacă şi nici nu îmi dau seama ce s-a întâmplat. Totul a decurs parcă prea rapid şi totuşi cu scop. Deci să înţeleg că Sakura este un psiholog? Sper să nu greşeasc. E super. Nu prea am citit ficuri cu aşa ceva... cred. *laughs* Mă întreb ce are să păţească Adam, fiindcă la cum pare să o descrie pe acea Evelyn protagonista, nu prea e de bine. Ce aş mai dori a adăuga ar fi că ai un stil plăcut, fluid şi simpluţ. Atrage cititorul într-un fel anume. Dar nu găsesc cuvântul potrivit. Eu aştept nextul, succes cu el şi sper să îţi găseşti timp să te ocupi de fic. Fiindcă este promiţător. <3  


Căsătorie din interes Tumblr_nr4ln3gwuO1te87ixo1_400

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Căsătorie din interes Empty
MesajSubiect: Re: Căsătorie din interes   Căsătorie din interes I_icon19

Sus In jos
 

Căsătorie din interes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-