Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire imposibila - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire imposibila - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire imposibila

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

O iubire imposibila - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire imposibila   O iubire imposibila - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Aug 2011, 12:33

helllo'p
am venit si eu pe aici..si vreau repede nextul..
este interesanta ideea voastra si trebuie neaparat sa citesc continuarea ca nuj ce fac... dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
O iubire imposibila - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

O iubire imposibila - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire imposibila   O iubire imposibila - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Aug 2011, 19:37

Hey Ani...am trecut si eu pe la fic si pot sa zic ca imi place foarte mult happy2
Ideea foarte frumoasa si interesanta
Sper sa pui nextul repede dap !
Ony va kiss si va in love


O iubire imposibila - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
O iubire imposibila - Pagina 2 Asss10O iubire imposibila - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

O iubire imposibila - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire imposibila   O iubire imposibila - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 12:44

Fan fic redeschis.
Să ai inspiraţie pentru fic, Ani! :)))


Choco :) : huh? Nu creeed! Sa fie intr-un ceas bun. (D)


O iubire imposibila - Pagina 2 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

O iubire imposibila - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire imposibila   O iubire imposibila - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 17:40

Heyaaaa lumee hi!   Aniska revine!! dance2 in forta  dap !  Oare i-a fost cuiva dor de mine? ingrijorat  Ei bine :3 nu am putut sta departe de voi :hug:Asa ca m-am intors love   Se pare ca s-au schimbat multe pe aici . Dar o sa ma informez eu si aflu tot  >:)  Intre timp. Ca sa  nu vin cu mana goala inapoi, mi-am zis sa redeschid si cateva fic-uri. Dupa mine le-as redeschide pe toate Dar... nu stiu daca momentan pot face fata lough anyway  Voi continua acest  fic singura si ce sa mai zic.. sper sa va placa ^^  Va pwp pe toti si imbratisez cald >:D<

Capitolul 4 : “ Misterul  continua”

-Ok pai atunci Sasuke fugi la scoala. Este destul de tarziu si o sa intarzii.
-Mda. Cred ca ai dreptate. Ne mai auzim, da?..Ai…ai grija de tine.
Si oftand am sarit geamul. Of! Totul e atat de ciudat. Ma simt ingrozitor. Oare am puterea sa  fac eu asta? Poate fi totul ca la inceput? Sunt destul de bun incat sa gasesc acel medalion?   Of ,draga mea Sakura! Imi pare asa de rau. E numai vina mea. Tu puteai fi inca in  viata daca te luam de la scoala. Puteai inca trai daca nu eram atat de stupid incat sa-mi fie frica sa fac ceva. Trebuia sa ma napustesc in foc, sa te scot de acolo. Chiar puteam face ceva. Si ma urasc! Ma urasc pentru ca nu am fost in stare sa fac ceva. Sunt un prost. Un mare prost. Am pierdut ce aveam mai scump. Singura persoana care ma intelegea, care simtea tot ce simt si eu, care nu ma critica, care ma accepta asa cum sunt, care ma privea in interios si ma iubea pentru sufletul meu. Ea nu era ca restul si nimeni  nu va fi ca ea.  
Inchis in propriele ganduri , mergeam agale spre scoala. Nu auzeam si nu vedeam nimic.  Eram parca sedat.   Eram intr-o agonie fara sfarsit. Simteam cum sangele imi clocotea in vene. Ma durea sufletul ca n-am putut sa fac ceva. As vrea sa mor. Sa   fiu o fantoma ca Sakura. Sa bantuim amndoi aceasta lume cruda. Nu conteaza c ear trebui sa fac, sau unde sa merg, as face orice numai sa fiu cu ea.
-Sasukeeeeeeee! Hei Sasukeee! Sasuke ce ai?  Ma auzi? Pamantul catre Sasuke Uchihaaa!!!  Ti-ai pierdut auzul cumva?
-AAh! O, da! Scuze Ino.  Nu eram atent. Eram complet in lumea mea. Ai spus cumva ceva?
-Cam da! Se pare ca am vorbit singura  ceva vreme. Vin-o! Trebuie sa mergem in biblioteca. Vreau sa iti spun ceva foarte important.
Si nu mai apuc sa spun nimic  pentru ca blonda ma apuca de mana si ma trage dupa ea. Desigur ca nu au incetat sa apara speculatiile si vorbele rautacioase ale celor din curtea scolii care mereu cand vad o fata si un baiat impreuna incep cu tot felul de scenarii  amoroase si bla bla bla. In cele din urma ajungem in biblioteca. Ino ma taraste pana in fundul bibliotecii si ne ascundem dupa  un teanc foarte mare de carti.
-Ei bine! Fi atene! Ca iti spun doar o singura data! Deci Sasuke! Sa nu te sperii. Aseara am avut un vis foarte ciudat. Se facea ca eram pe un nor care vorbea si  ma vedeam pe mine mergand prin padurea de ieri. Iar apoi am cazut intr-o scorbura. Iar acolo era o alta padure. Si se auzeau tot felul de strigate si urlete. Cred ca aia era defapt padurea urletelor. Si apoi norul m-a dus  langa un munte apoi el s-a evaporat iar eu am cazut in intuneric iar apoi m-am trezit. Si cand m-am dus la bucatarie sa beau suc am gasit pe gresie urme de  labe de pisica facute cu sange. Si m-am speriat groaznic. Am scapat sucul pe jos si acesta a inceput sa pluteasca si s-a unit cu sangele si  a aparut ceva scris pe podea. Cand m-am uitat ce era scris am  inteles “O lacrima amara plina de iubirea a unui pazitor al cerului se va usca de nu o arunci in mare”. Ce vrea sa insemne asta Sasuke? Ce?  M-am speriat ingrozitor, Sasuke!  Ma depaseste situatia asta. Nu mai stiu ce sa fac  Sasuke.  Stau cu teama ca in orice moment se poate crapa pamantul de sub picioarele mele si pot fi inghitita in cine stie ce gaura neagra.  Stiam ca va fi ciudat, dar parca e prea mult. Oh!
-Gat gata  , Ino! Nu mai plange.  Te rog. Calmeaza-te!  Stai linistita, toate se vor termina in curand. Nu vreau sa te sperii si mai rau. Dar e mai bine sa sti ca si eu am avut acelasi vis. Ba mai mult la mine in camera a aparut si un fel de ochi care se misca si apoi si Sakura care era plina de sange si apoi Moartea care a luat-o si nu a fost un vis. Am primit  un pergament si o carte. Pe care nu le pot deschide. Si de fiecare data cand  indrept bratara Sakurei spre ele, aceasta incepe sa arda. Dar nu ia foc, e doar foarte fierbinte. Nu-mi explic de ce. De asemenea ceea ce  ai citit tu pe podea, acelasi lucru   l-am vazut si eu scris pe peretele meu, tot  cu sange. Dar a doua zi dimineata totul disparuse. E ciudat. Dar se pare ca suntem singurii care  pot face ceva. Daca in acest mod o putem ajuta pe Sakura, daca asta e singurul mod in care o pot readuce la viata, atunci  voi face orice fara regrete.  Daca simti ca nu mai poti rezista te inteleg Ino. Eu pot continua si singur. Nu vreau sa patesti sit u ceva.
-Nu Sasuke. Nu te las singur. Adevarul e ca ma sperie, foarte rau. Nu am spus-o niciodata, dar chiar mi-e frica uneori. Dar si eu o vreau pe Sakura inapoi la fel de mult. Hai sa facem tot posibilul sa o aducem inapoi. Impreuna o sa reusim! Numai sa ramanem uniti orice ar fi.
Inainte sa mai apuc sa spun ceva  clopotelul a inceput sa sune , semn ca orele au inceput. Asa ca am plecat in clasa. Am stabilit cu Ino sa  ne intalnim dupa ore pe terenul de  fotbal.
Timpul trecea atat de greu. Mintea nu imi statea la nimic altceva decat la cele intamplate noaptea trecuta. Sper doar ca totul sa iasa bine. Toata ziua Sakura a stat cu mine. O vedeam mereu la geam. Statea  acolo si imi zambea la fel  de cald cum o facea mereu si se uita la pasari.  Dupa o zi plina de chin, o zi in care parca timpul  voia sa stea in loc, am terminat si orele. M-am indreptat incet spre terenul de fotbal,  uitandu-ma dupa Ino. Aceasta era in mijlocul terenului intinsa pe jos. Oare e bine?  Pentru o secunda m-am speriat si am inceptu sa alerg spre ea strigand-o. Dar apoi m-am calmat vazand ca  se ridica.  Imi face semn  sa ma asez langa ea.  Ma intind si eu pe iarba dar nu apuc sa spun nimic caci…

~~~~~~~~~
Cam atat pentru moment. As fi scris mai mult dar...ehm=]] au aparut niste chestii si anyway.. nu voiam sa treaca ziua asta fara sa  pun next-ul :))
Data viitoare va fi mai lung :3
Sper ca v-a placut :*
p.s: Mersi mult Anutaa mea >:D< :*


O iubire imposibila - Pagina 2 Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

O iubire imposibila - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire imposibila   O iubire imposibila - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 14:10

Fanfic blocat din cauza inactivitatii.


O iubire imposibila - Pagina 2 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




O iubire imposibila - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire imposibila   O iubire imposibila - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire imposibila

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-