Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nu mă priva de tine... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nu mă priva de tine... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nu mă priva de tine...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Sam 22 Mar 2014, 22:10

          Mai stii cand te-am intrebat daca poti sa fi doar al meu, iar tu mi-ai spus ca doar daca am puterea de a te tine langa mine. Pe atunci eram sigura ca am toata puterea de care am nevoie, dar acum... Acum ma simt atat de infima, atat de jos in cat nici nu mai stiu daca-ti mai amintesti de mine. Ma simt atat de inutila si uneori simt ca te pierd, pe zi ce trece tot mai mult, dar... sunt momente in care-mi amintesc de toate cuvintele tale dulci, de toate momentele in care imi dadeai siguranta ca nimeni si nimic nu ne va despartii. 
          Tie chiar iti place sa te hranesti cu sufletul meu. Il ti captiv si te folosesti de el doar cand ai nevoie, iar in celalalt timp e doar un alt suflet captiv in lanturile mortii, spre prapastia iubirii. Ti-e chiar atat de greu sa ma intrebi din cand in cand ce fac..? Tie chiar iti place sa te hranesti cu tristetea mea... dar nu ma supar, omoara-mi orice spreranta, orice fericire, doar nu pleca de langa mine. Fura-mi visele, distruge-ma complet, doar nu ma priva de tine.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Nu mă priva de tine... Asss10Nu mă priva de tine... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Dum 23 Mar 2014, 10:40

Mi-ai atins la inima cu aceasta mica creatie. Este greu sa te simti folosit de persoana pe care crezi ca o iubesti. Este adevarat ca la aceasta varsta sentimentele sunt reale insa relatia in care le pui e o iluzie. 
E greu sa te minta cineva ca te iubeste cand tu esti doar folosit apoi aruncat pentru altul mai bun, iar apoi reciclat.




Asta este cruda realitate pe care tu ai reusit sa o redai fparte frumos in randurile tale.
Astept si alte creatii. Pupicei kiss 
Geo kiss 
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Dum 23 Mar 2014, 11:08

Varză, roşii,castraveţi, mure. Ai postat creeaţia şi mă bucur. Tu eşti (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)ă, pentru că nu scrii mai mult, că ţi-e lene şi că... mai multe.

Revenind; când mi-ai arătat-o mie părea mai mare... Oricum, îmi place şi îmi plac ambele, chiar dacă pe a doua nu o văd. (D)
Scriitoare mică ce eşti tu.  lough Dacă numai postezi sau măcar să îţi redeschizi ficul... ei bine, văd eu ce fac. Nu am ce comenta despre lucrarea ta, ceva special, pentru că îmi place mult şi-atât. Aştept altele. :*
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Sam 29 Mar 2014, 22:47

Abb, ma bucur foarteeee mult ca va place ceea ce am scris, iar cand am vazut ca ati reactionat pozitiv la micutul meu text am fost ceva de genu':  rainbow :\  .
Chiar sunt foarte fericita. 


       Uneori as prefera sa ma prefac eu in praf, sa fiu dusa de adierile vantului si sa dispar pe veci din mintea ta, din sufletul tau si din inima ta, decat sa te vad in fiecare zi in aceiasi stare, sa vad cum viata ta se scurge cu atat usurinta pe patul ala. Pe nenorocitul ala de pat.
       De ce nu vii, de ce nu ma lasi pe mine in locul tau? Atat de mult vrei sa ma vezi distrusa? Iti face placere imaginea aceasta cu mine, nu? De ce taci? Vorbeste-mi! Tipa la mine, plezneste-ma, fa-mi ce vrei... doar fa ceva. Fa ceva te rog. De ce nu ma lasi pe mine in locul tau? Stiu ca tu ma poti uita pe mine daca dispar, dar eu.. la mine nu se gandeste nimeni. Eu nu o sa te mai pot scoate din inima.. Ti-ai lasat atat de adanc amprentele in cat mi-e imposibil sa te uit. Asa ca.. te rog.. nu ma lasa. Nu pleca de langa mine. Nu-mi spune adio.
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Sam 29 Mar 2014, 23:04

Love you, ştii asta. Textul e ireproşabil. Am un sentiment de deja-vous cu privire la el. Nu mă opreşte din a-ţi spune că ştii să redai sentimentele. Felicitări! Îmi place. Continuă.
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Mar 01 Apr 2014, 21:29

         Ma vezi...? Ma auzi...? Nu? De ce? Uita-te la mine! Sunt aici, in fata ta. De ce nu ma vezi? Sunt aici, uite-ma. Sunt aici pentru tine. M-am intors si de data aceasta nu mai plec de langa tine. Stiu ca au trecut 10 ani, dar acum sunt aici si promit sa nu mai plec. Stai, de ce plangi? Nu plange... te rog. De ce nu te uiti la mine? Zambeste, te rog. Ridica-ti privirea din pamant si uita-te la mine. Asa, vezi, acum ca ti-ai sters lacrimile e mult mai bine. Iubesc ochisorii tai caprui, mereu atat de blanzi. Umm, de ce ai ochisorii tristi? Ce s-a intamplat? Dragule sunt aici, nu mai fi trist. Stai, de ce nu te uiti la mine. Uita-te la mine. Sunt aici, de ce nu vi la mine.  Imbratiseza-ma. 
        Heii, de ce suntem intr-un cimitir? Ce facem intr-un cimitir? Cine a murit? Stai, unde pleci? De ce te indepartezi de mine?  Nu pleca, te rog. Stai, nu te duce, nu ma lasa aici. Sunt aici, m-am intors, pentru totdeauna. De ce nu ma vezi? Sunt chiar aici, iar tu nu ma vezi. Ce se intampla cu mine...?
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Dum 13 Apr 2014, 23:26

Am dat si eu peste creatiile tale, caci titlu mi-a ajuns direct la inima. Nu am fost deloc dezamagita dupa ce am citit ce-ai scris pe-aici, caci m-am regasit in anumite parti, mai ales in prima creatie, care m-a introdus intr-o stare intense de melancolie, ceva nostalgie si ciuda. Desigur, eu am interpretat-o altfel decat restul, fiindca nu imi convine idea aceea cu el care se foloseste de ea atunci cand are nevoie. Asa ca am luat-o ca fiind un el ce incearca sa o lase in pace pe ea, din diferite motve, precum frica de dragoste, suferinta si tot ce mai implica o relatie, dar si multe altele, care ar fi fara rost sa l enumar aici. Si partea cu "te folosesti de el doar cand ai nevoie" am interpretat-o ca pe o nevoie a lui de ea, ca si cum nu I-ar fi tocmai usor sa o lase in pace complet si definitive, dar, desigur, pentru a nu parea slab sau ceva de genul, nu ii poate spune, asa ca o lase sa inteleaga gresit, crezand poate ca se va supara sau ceva de genul pe ea si astfel ii va usura munca, il va indeparta si ea.
Mda, stiu, aberez excesiv, dar simteam ca trebuia sa spun asta, in plus, mie imi place sa comentez mult, adesea.
Cat despre celelalte creatii pot spune ca au fost mult prea scurte, nu mi-au ajuns sub nicio forma. Chiar imi place cum scrii si cum ne impartasesti sentimentele, e simplu si elegant, in acelasi timp realist, ceea ce ofera o profunzime reala si ma face sa imi placa si mai mult.
Oricum, sper ca vei mai adduce lucrari dintr-astea cat mai curand, imi plac la nebunie. Si poate le faci ceva mai lungi.
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19Dum 17 Aug 2014, 00:31

            Hai, uraste-ma... De ce stai asa, pur si simplu fara sa spui nimic? Acum iti pare rau de vorbele ascutite ce mi le-ai spus, nu? Vrei sa ti le retragi, ha? Acum e prea tarziu, poate ai avut dreptate, mai bine nu ne-am fi intalnit niciodata. Mai bine ne-am fi petrecut acest timp pierdut pe drumuri diferite, decat sa aud cuvintele acestea iesind din gura ta. Mai stii ce fericita eram, am crezut ca nimic nu poate sa ma distruga cand eram langa tine. M-am inselat. Mai stii ce frica imi era cand te indepartai de mine. 
            Eram un copil, intr-o lume colorata care se temea de mosntrii din intuneric, fara sa stie ca unicul demon erai tu. Pe zi ce trece imi furai fiecare zambet. Mi-ai lasat ura in privire. Mi-ai capturat fericirea si te-ai hranit cu ea. M-ai abandonat intr-un nor de cesnusa. Ai lasat ploaia sa ma invaluie. Nu ti-a pasat de suferinta mea, ai vrut doar sa-mi devorezi inocenta, apoi sa te faci nevazut, ca si cum n-ai fi fost vreodata aici. Esti fericit?
Sus In jos
Continut sponsorizat




Nu mă priva de tine... Empty
MesajSubiect: Re: Nu mă priva de tine...   Nu mă priva de tine... I_icon19

Sus In jos
 

Nu mă priva de tine...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-