Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Posedatul +16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Posedatul +16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Posedatul +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Apr 2014, 17:14

Capitol Frumos.
Nu  am ce spune.
De fapt...
Cine e al doilea lup?
Vreau sa aflu deci next.




В жизни настоящий друг – один. Остальные – так или иначе, просто хорошие знакомые и люди, просто в данный момент находящиеся около тебя.

Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Apr 2014, 14:11

Hellow:3
A fost prea tare capitolul!xD Mi-a plăcut toată acţiunea şi Sakura şi acţiunea parcă toate desprinse dintr-un film Thriller*o* Să mă anunţi şi la următorul capitol^^ Sunt sigura ca o sa ne dea pe spate^o^
Ja nee!


Posedatul +16 - Pagina 2 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
Evans Blue
Academy Student
Academy Student
Evans Blue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Dincolo de lume
acebook acebook : https://www.facebook.com/melli.tlb
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 51
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul , Muzica , Pictura , Animeurile , Manga
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Apr 2014, 11:48

Decii azi ti-am citit fan ficul si pot sa spun ca imi place la nebunie !!! 
Scuze ca ti-am dat comm atat de tarziu , pentru ca nu stiam ce poveste de dragoste se afla dupa titlul bun inspirat .
Toate se leaga frumos creand o poveste de invidiat . 
Sper sa ma anunti la next , te pup kiss*:*


Posedatul +16 - Pagina 2 Large
 

SHUT UP .
I CAN HEAR YOU DARLING !
Sus In jos
T. MIHAELA
Academy Student
Academy Student
T. MIHAELA

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ploieşti, prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 0

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Apr 2014, 20:52

Capitolul ăsta a fost genial !!! happy 
Vreau să ştiu ce se întâmplă mai departe !!! ;;) 
Pune mai repede next !!! nervi! 
Te pup :* 
Şi apropo , să mă anunţi şi pe mine când pui next 

P.S. Sorry că am comentat aşa târziu dar nu am fost inspirată să o fac mai devreme heh
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Apr 2014, 18:12

Bună ! Fan ficul m-a captat de când am citit titlul. Mi s-a părut mie că e un fic cu o idee superbă și am intrat. Sper uimirea mea, chiar a fost și este. Îl ador pe Sasuke !......( What? :| ) Mhm...ador cum conturezi personalitatea lui Sasuke în fic. Să nu crezi altceva hmm...?!  phuu  Oricum, vreau să îți spun că ar fi drăguț să mă anunți de următorul capitol ? Poate, să mă anunți de fiecare dată când postezi un capitol ? Ar fi drăguț și politicos ;;) 
Ja nee rainbow :\ 




Posedatul +16 - Pagina 2 14ng512

┅┇♫┇ L i f e   i s    l i k e    a   p i a n o. ┇♫┇┅
The white keys represent happiness and the black keys represent sadness.
But remember, as you go through life, the black keys make music too.
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Apr 2014, 12:06

Ooo da! Am adus next! Sper sa va placa! Am bagat putin psihologie in acest capitol si ca sa stiti , din momentul asta incepe povestea adevarata! Cya! 


Capitolul 5 :
Sasuke P.O.V:
Stau rezemat de tabla stearsa si ma gandesc la ce s-a petrecut mai devreme. Copii tipau si se alergau prin clasa. Sakura se uita pe geam la curtea pustie a liceului. Nu se observa decat cerul senin si cateva floricele albastre ce incarcau rondul decorativ si fara viata din mijlocul curtii. Ma apropii usor de ea , dar simt cum ceva ma opreste.
,,Esti cu mine acum , Sasuke! Te voi ruga sa ii spui Sakurei , e foarte important! Vreau sa am incredere in tine ca nu vei spune ca esti lup , cat mai rapid!"
-Stai...cine esti?!intreb eu in gol.Toata clasa se uita la mine , apoi schitez un zambet tamp si toata lumea isi reia ocupatia. Sakura se apropie de mine si ma intreaba daca sunt bine. Ii raspund cu un simplu ,,Da" apoi ma indrept spre banca.
Ultima ora aveam biologie , o ora foarte plictisitoare , in carea aveam de gand sa dorm si sa uit de cele intamplate.
Sakura P.O.V:
Imi intorc plictisita privirea spre ceas sa vad cat indica si observ ca mai era inca un sfert de ora. Profesoara de biologie vorbea cu pasiune , dar din pacate nimeni nu o asculta. Incercam sa inteleg ceva , dar eu ma tot gandeam la cine ar putea fi lup!
-Si de aceea se numeste encefal! Are cineva ceva de spus?intreba profesoara de biologie.
-Iesi din capul meu!se ridica Sasuke , apoi toti incepusera sa rada , inclusiv profesoara. Ma scuzati...nu stiu ce m-a apucat!apoi se aseaza jos rusinat.
Wow...ce o fi cu el? Nu l-am vazut niciodata asa de stresat si de deprimat. Doar nu e din cauza acelei glume , pentru ca si doamna a ras la ea!
-Sasuke esti bine? Ce ai patit?intreb eu in soapta , apoi profesoara intreaba din ce e compus creierul uman.
-Nu pot sa iti spun!apoi Sasuke fuge din clasa.
Toti copii incep sa rada , iar profesoara iese afara dupa Sasuke. Ies si eu tiptil sa vad ce se intampla. Dupa ce ajung la baie si o vad pe profesoara intrant in cabinetul medicului dupa Sasuke , o durere insuportabila ma apasa pe piept , facandu-ma sa tremur.
,,Am nevoie de tine Sakura! Te rog!" O voce se auzea ca un ecou in capul meu. Un lup imi cerea ajutorul! Simt acelasi miros pe care l-am simtit in momentul in care l-am ajutat pe Sasuke. Il urmez si dau de o usa pe care scria ,,Cabinet Medic". O Doamne! Doar nu este...
-Sasuke...intru ca bezmetica fara sa ma gandesc la consecinte si dau peste profesoara. Aceasta afiseaza un zambet manipulator pe fata si ma strange de mana. Cad jos , durerea fiind greu de suportat. Sasuke era trantit pe jos si imi cerea ajutorul. Eu ma ridic si ii dau un pumn , apoi il iau pe Sasuke si il pun in spatele meu.
-Ea nu este profesoara! Profesoara este in concediu medical! Trebuie sa ii gasesti punctul slab! Te ros Sakura , fa ceva! Eu sun prea slabit!
Atunci m-am gandit...ori sa il abandonez pe Sasuke pentru ca nu aveam putere , ori sa incerc sa ii salvez viata , desii ma puneam in pericol.
Am ales calea mai grea , evident! I-am dat un pumn impostoarei, dupa care l-am luat pe Sasuke de mana si i-am dat din puterea mea ca sa ma ajute. Sasuke se ridica usor si respira treptat. Eu incerc sa o tin ocupata pe femeie , iar Sasuke , dupa ce isi trage sufletul , o prinde de spate si o rupe in doua.
Fuck! Nici nu vreti sa stiti cat de urat a fost! Daca era un om adevarat , ne-ar fi luat ceva ca sa ascundem crima! Era doar un demon ce luase o forma umana , dar din fericire nu poseda nici un corp! Sasuke se uita in gol. Eu il iau de mana si ii cer explicatii , dar el isi trage mana si zice ,,Lasa-ma in pace!" , apoi pleaca.
Chiar asa de frumos sa te porti cu cea care te-a salvat? De unde o fi invatat asta?
Il urmez pana in clasa , ne lu-am lucrurile si mergem spre casa. Toti copii intrebasera unde am fost si ce am facut , crezand ca noi am facut ceva ce nu avem voie.
-Uuuu , Sakura! Ai fost singura cu Sasuke?!intreba Hinata.
-Of , Hinata! Te rog , termina! Vrei sa zic si eu tutror ca iti place de Kiba?
-Poftim?intreba Kiba surprins si putin timid.
Fac ochi cat cepele , apoi ma retrag si il prind pe Sasuke din urma.
-Poti sa imi zici si mie ce s-a intamplat acolo te rog?! De ce mirosi a lup? De ce pot sa iti trasfer din puterea mea de lup? De ce ai puterile alea?! Parca erai posedat!
-Eram , Sakura!!tipa el oprindu-se si trantindu-ma de un copac. Si nu mai tipa asa ca nu vreau sa se faca experimente pe mine! Acesta se indeparteaza furios de mine si o ia inainte.
Nu ma las! Am continuat sa ii cer explicatii pe drum , iar acesta m-a rugat sa incetez de fiecare data. Pur si simplu , are clar ceva de ascuns! De ce nu vrea sa imi zica?
-Pentru ca nu pot! Oricum cred ca ti-ai dat seama!
-Stai...ce? Stop cadru! Auzi ce vorbesc eu cu constiinta mea? Imi auzi gandurile?
-Da , pentru ca sunt un lup Alfa! Lupul meu a fost candva prins in adancul intunecat , o lume a mortii , iar eu am fost posedat de un spirit. Daca nu erai tu , nu imi recapatam puterile de Alfa! Desii sunt foarte slabit , am reusit sa inlatur acest spirit ce ma poseda...dar se va intoarce!
-Trebuie sa il oprim! Ce putem face?
-Tot ce putem face este sa asteptam sa apara, sa ii gasim si sa ii exterminam...dar asta inseamna sinucidere curata! Il mai tii minte pe Naruto? El este doar un om nevinovat , numai ca acel corp este posedat de un spirit , cel mai mare spirit , apoi urmeaza al meu...Fiecare om are un spirit pe care il poseda. Unul bun si unul malefic , iar cele malefice vor venii in lume si vor incerca sa preia controlul!
-Deci , daca mergem acolo si il distrugem spiritul lui ,,Naruto" , spiritul tau si spiritul rau al celorlalti , vom scapa cu totii?
-Spiritele sunt deja in lume , nu trebuie sa mergem noi la ele...cotrobaie si poate chiar maine va fi aceasta problema pe primul loc!
Sasuke se tranteste in pat si se gandea la un plan. Eu ma asez langa si el si fac acelasi lucru.
Cum e posibil? Spiritile sa preia controlul? Niciodata!
Sasuke P.O.V:
,,Sasuke...? Esti acolo? Stiu ca esti acolo asa ca asculta-ma! Ma bucur ca i-ai zis lui Sakura...si ea e tot un lup Alfa! Daca mai afla cineva , sunte-ti morti , m-ai inteles? Nimeni nu va crede faza cu spirite pana nu se va intampla! Peste doua zile va incepe ambuscada! Spiritele vor da navala in oras si vor incepe sa posede trupuri. Voi aveti un leac! Pe noi , cei Alfa! Sakura m-a adus inapoi prin puterea dragostei , la fel ca in filmele acelea , stii tu! Sa nu devenim sentimentali si gaseste mai multi Alfa! Fa mai multi Alfa! Si daca nu vrea nimeni , ia prieteni de incredere si transforma-i!"
Lupul Alfa din mine imi transimtea ceva. M-a pus pe ganduri...
Sa imi transform cei mai buni prieteni?! Asta e nebuie curata! Dac fac asta , ma vor urî toata viata!
-Sakura...imi pare rau ca am fost asa de nepoliticos azi! Eram doar speriat de ce va urma...daca suntem impreuna , vom reusii! Ma gandeam , desii cred ca nu iti va placea , sa incercam sa recrutam niste oameni...sa devina si ei Alfa!
-Alfa?! Alfa e un dar de la Dumnezeu! Nu pot devenii ca noi! In primul rand este un pacat si in al doilea rand , majoritatea o sa moara! Nu stii ce se poate inampla , daca corpul nu accepta schimbarile!
Sakura avea dreptate...trebuia sa gasim pe cineva lup inferior care sa ne ajute...
Ca sa intelegeti , exista doua tipuri de lupi : Alfa , cei care conduc si sunt cei mai puternici si Inferiorii , asa li se spune , sunt cei care ne ajuta si nu sunt la fel de puternici , evident.
Ma durea capul. Peste doua zile avea sa vina un nou razboi dintre oameni si demoni , iar eu stau si pierd vremea...
Mintea imi este intunecata. Incep sa nu mai gandesc limpede , iar privirea mi se impaianjeneste. Totul devine alb in mintea mea si ma vad pe mine jucandu-ma cu fratele meu , Itachi. Radeam si ne jucam impreauna , alergam de nebuni si faceam glume. In peisaj apare o fetita cu par rozaliu. O da , vecina mea cea dulce , Sakura! Dupa cateva momente , Itachi imi zambeste , atingadu-mi fruntea cu doua degete. Era plin de sange si avea ochi inchisi. Sakura plangea si il impingea , dar nu se intampla nimic. Apoi deodata , deschid ochi si ma vad in alta lume , mult mai frumoasa , intr-un lan de grau. Vantul batea usor , iar cerul era senin. Itachi aparu din nou in cadru , dar de data asta spusese ceva ce ma socase... ,,Sunt eu , in viata...mereu voi fi! Doar sunt un Alfa!" , apoi disparu-se.
Ma ridic repede din pat si intreb ce s-a intamplat. Sakura dormea ghemotoc langa mine. Ma asez langa ea si o iau in brate...

Itachi...il simt acolo undeva! Unde esti , Itachi?
!
To be continued!

Posedatul +16 - Pagina 2 EHUvSC7


 Posedatul +16 - Pagina 2 Xglbh5
Posedatul +16 - Pagina 2 2qjbzop
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Apr 2014, 12:26

Deci al doilea lup e Sasuke.
Începe actiunea.
Demoni,lupi si spirite.
Simt ca va fi ceva exploziv.
Astept next.




В жизни настоящий друг – один. Остальные – так или иначе, просто хорошие знакомые и люди, просто в данный момент находящиеся около тебя.

Sus In jos
T. MIHAELA
Academy Student
Academy Student
T. MIHAELA

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ploieşti, prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 0

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Apr 2014, 13:08

E superrr !!!
Îmi place foarte mult capitolul ăsta !!!
Aştept un next la fel de interesant !!!
Te pup :*
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Apr 2014, 14:33

Bună, scumpa ! Mă bucur că ai adus nextul mai repede decât m-aș fi așteptat eu să-l aduci , iar asta îmi înseninează ziua. Așează-țe jos, e un comentariu lung, cum îmi place mie XD. Păi, nu m-aș fi așteptat la asta. Ca Naruto să fie primul lup și Sasuke al doilea. Dar stai o leacă, și Sakura e. Mai cam amețit de tot cu Alpha ăștia, dar nu pot să zic că nu-mi place. V-a venit un război ? Superb, sper să țină mai multe capitole și să fie acțiune cu grămada. Cum îmi place mie XD. Cea ce mă derutează complet, cei cu Itachi ? A murit sau e în viață. Dacă vorbește cu Sasuke prin telepatie, înseamnă că e în viață, nu ? Sau...îl bântuie =)) Faza cea mai tare, defapt, citatul cel mai tare la acest capitol, care m-a făcut să râd a fost ăsta : „Eu ma ridic si ii dau un pumn , apoi il iau pe Sasuke si il pun in spatele meu.” LOL =))) Sakura îi dă un pumn profesoarei, îți dai seama cum mi-am imaginat eu, dacă am început să râd ca o idioată? =))) Nu vrei să ști. Ok, descrierea , bate vântul puțin prin ea. Nu prea am văzut deloc, ai cam grăbit lucrurile și asta nu-mi place. L-a luat de mână....nu știu ce...l-a dus, l-a pus.... E zăpăceală și nebunie curată, sper să nu te superi pe mine că zic asta. Adică așa mi se pare mie. Nu știu la alți. Sper să repari asta în viitor, te-aș ruga. Am cam terminat cu comentariul, nu mai am ce să spun. Doar adu nextul și spor la idei !
Ja nee :x




Posedatul +16 - Pagina 2 14ng512

┅┇♫┇ L i f e   i s    l i k e    a   p i a n o. ┇♫┇┅
The white keys represent happiness and the black keys represent sadness.
But remember, as you go through life, the black keys make music too.
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Apr 2014, 21:36

Mersi de anunț^^
Mi-a super-plăcut capitolul:o
Nu prea am inspirație la comentat acum. Mi-am stricat ziua cu niște „fenomene” de pe un forum care postau aiurea.
Scuză-mă, poate la capitolul următor o să mă refac puppy eyes 
Apropo, îmi place că pui poze cu ei doi, mă mai ghidez și euXD
Deci, să mă anunți la next!
Ja nee!


Posedatul +16 - Pagina 2 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mai 2014, 12:43

Deci va spun de acum , ca acest capitol e unul intermediar...e mai mult o adaugare a capitolului anterior , pentru ca eu doar am explicat o singura intrebarea de a voastra ,,Itachi e viu?" . Am aratat cum poate sa il aduca inapoi! Si nu m-am suparat...stati calme! Si urmatorul capitol il pun maine , sau poate chiar azi daca primesc comentarile de la voi! Cya!


Capitolul 6:
Sakura P.O.V:
Soarele rasare pe cerul albastru ca marea. Ma trezesc intr-o frumoasa zi de vineri , din cauza razelor puternice. Ma ridic alene din pat si ma duc pana la fereastra ca sa o deschid. Aerul proaspat intra in casa , facandu-ma sa ma simt mai bine. Sasuke se trezeste si el si ma ia in brate spunandu-mi ca ii este somn.
-Si mie imi este somn , dar trebuie sa mergem la scoala!ii spun eu autoritara.
-Hai sa ne luam liber azi!De ce nu stam si noi acasa ca sa ne gandim la ale noastre? Sa ne uitam impreuna la acest rasarit si la apusul ce va urma?
-Poate pentru ca mai este ultima zi de scoala?
-Tocmai de aceea!
Ii dau cu perna mea pufoasa in cap si ma arunc pe el. Dupa o bataie bine meritata de perne , ma trezesc dedesubtul lui. Inima lui ii batea la fel de tare ca si a mea. Privirea lui era atintita la decolteul meu , apoi un ranjet ii aparu pe fata. Zambetul ii pierii cand vazu ca ma dau jos din pat si ca ii stric tot cheful.  Chiar trebuia sa mergem la scoala azi , apoi bac si atat!
Ma duc la sifonier si scot de acolo o rochita rosie, niste tenesi noi albi de la Converse si bratarile mele din material pe care nu le-am mai purtat de o vesnicie. Ma imbrac rapid , apoi il observ pe Sasuke care era si el imbracat.
-Ce? Casa mea e la doi pasi de a ta!apoi se uita mirat la mine.
Imi iau geanta visinie , il iau pe el de mana si plecam spre scoala.
Pe drum ma intalnesc cu cuplul anului...Deidara si Karui! Asta imi lipsea! Deidara se ia de Sasuke pentru ziua anterioara , iar eu ma cufund in mintea mea intunecata.
Voi credeti in spiritism? Cateodata am tendinta sa incerc si eu , dar ezit pentru ca imi este frica. Desii eu insami nu sunt o fiinta umana , mie frica sa imi invoc stramosii. Era insa o metoda buna de a scapa de acel razboi intre demoni si lupi...
Sasuke ma prinde de brat si ma trezeste din visare.  Ajunsesem la scoala. Intram si ne trantim in banca ca deobicei. Copii tipau si se alergau , ceva normal pentru ei. Dirigintele nostru , profesorul de mate , intra si ne saluta , apoi il cheama pe Sasuke ca sa il roage ceva. Acum era momentul meu!
Nu stiti voi ce am eu in minte! Deidara , este clar cel mai prost om din lume , asa ca pot sa il manipulez foarte usor. El va fi experimentul meu. Ma voi folosii de el ca sa incerc metoda spiritismului. Nu stiti cum , nu? Simplu! Sunt un Alpha , asadar pot sa il bag in moarte clinica. Pot sa il si omor , dar sa zicem ca nu ma lasa sufletul...
Dupa ce il bag in moarte clinica , incerc sa il invoc , astfel eu reusind sa vorbesc cu sufletul ei posomorat sa se intoarca la corpul lui stupid. Credeti-ma ca eu nu m-as intoarce!
Ma aproprii de Deidara si il rog sa ma astepte dupa ore in spatele curtii. ,,Am ceva important sa discut cu tine!" ii zic eu.
Sasuke se intoarce si se aseaza in banca. Ora de dirigentie incepe , cun subiect putin cam delicat...
-Copii , dragi copii! Astazi vom discuta despre demoni , spirite malefice si mistice! Are cineva ceva de obicetat? Nu!? Bun! Atunci vom incepe printr-o dezbatere! Sakura , tu vei fi subiectul discutiei! Sasuke este pro si Karui este contra! Sa presupunem , Saku , ca esti un lup Alpha!
O so fucking genius! Se putea mai rau?! Sasuke radea , iar Karui se balbaia.
-Eu cred ca Sakura e o simpla fata , fara rost , pentru ca s-ar fi laudat pana acum cu puterile ei!zise Karin aratandu-mi semne obsecene.
-Eu cred ca Sakura este un lup Alpha , pentru ca are simturile foarte bine dezvoltate , este mereu activa si puternica...
-Si eu am citit intr-o carte ca majoritatea lupilor Alpha au premonitii! Ce aiurea...spuse Karui plictisita.
Asta e! Premonitia!
~In timp ce dormeam~
Sakura sunt eu , Itachi! Te rog ajuta-ma! Am nevoie de tine! Fratele meu nu ma poate scoate de aici! Daca tu vei reusii sa ma readuci inapoi , vom fi mult mai puternici! Stiu ca poate nu iti surade ideea , dar trebuie sa ma ajuti sa scap de aici! Spiritismul este singura cale! Vorbeste cu spiritul meu! Acum , ori niciodata!
~Inapoi in prezent~
Asta e! Trebuie neaparat sa fac asta! Dupa ce ora se va termina ii voi spune lui Sasuke sa ma astepte acasa. Dupa ce profesorul ne mai spune cate ceva despre subiect , ne lasa sa plecam. Ma grabesc sa ajung in spatele scolii si il vad pe Deidara rezemat de perete asteptandu-ma. Ma uit la el atragatoare , ii pun mana pe fata , acesta face la fel , apoi il musc de gat , facandu-l sa lesine. Il car pana in cabina de schimb din sala de sport. Stiu ca nu va merge fara lumanari , asa ca ma duc in camera cu obiecte pierdute si caut ceea ce imi trebuie. Spre uimirea mea , am gasit chiar foarte repede niste lumanari parfumate , si le-am aprins cu un chibrit.
Triunghi , patrat , cerc , sufla! Triunghi , patrat , cerc , sufla!! Triunghi , patrat , cerc , sufla!!! Mana mea atinge pieptul lui Deidara. Aceste tuseste si face ochi mari , apoi cade la pamant. Sting lumina si imi concentrez puterea asupra momentului important , ritualul. Cateva momente am stat in bezna sonora , dar dupa aceea am inceput sa rostec cuvintele sacre. Deidara se misca , desii nimeni si nimic nu il ajuta sa faca asta. O durere ma apasa pe piept si usile se deschid. Aerul rece intra in incapere si aud un tipat ce ma asurzeste.
-Nu lua mana de pe triunghi!spune cineva din partea opusa a lui Deidara.
Era Sasuke , care se aseza langa mine si ma incuraja. Vantul inca batea cu putere si un spirit se plimba pe langa plansa ce o intinsesem pe jos.
-Cine esti si de ce mai invocat?!intreba spiritul revoltat.
-Vreau sa te intorci inapoi in corpul tau! Deidara are nevoie de tine!
-Nici nu ma gandesc , abia am scapat de el!apoi spiritul rade malefic.
Sincera sa fiu , nu credeam ca voi rade si eu la acest ritual , dar l-am obligat sa se intoarca si pana la urma Deidara si-a recapatat sufletul. El inca zacea pe jos , dar ii auzeam inima cum bate. Strang tot si plec alaturi de Sasuke spre casa. Nici unul nu a spus o vorba , pana cand:
-Esti nebuna?! Ce ai facut acolo , Sakura?
-Am avut o premonitie in timp ce dormeam. E vorba de Itachi! Pe Itachi il pot aduce inapoi doar daca fac acest ritual! Intelegi?
Sasuke face semn ca da. Tacerea si-a facut din nou aparitia.
 Sentimentul de dor este coplesitor. Nimic in lume nu poate inlocuii acest gol. Dorul este cel mai rau sentiment , de care nimeni nu poate sa scape decat daca dispare singur. El se reintoarce , dar iti face si in ciuda atunci cand ti-e mai greu. Itachi este un baiat foarte bun , un baiat nemaipomenit! Daca l-as fi avut ca frate , eu sincer as fi fost cea mai mandra. Sora mea nu a fost la fel...ea era mereu sacaitoare pentru ca era mai mare si se credea mereu mai buna la toate. De aceea niciodata nu am pus suflet in tot ce a facut si niciodata nu am apreciat-o.
Dupa o liniste infernala , ajungem acasa. El o ia pe drumul lui si eu pe al meu. Deschid usa si un vant rece imi cuprinde corpul. Cineva e aici!
Imi las lucrurile , aprind luminile si ma duc in bucatarie ca sa imi fac un ceai. Lumina se stinge si eu scap paharul. Ma aplec sa il iau , si cand ma ridic vad doi ochi rosii in geam. Tip cat ma tin plamanii , apoi lumina reapare si il vad pe Sasuke in fata mea.
-Scuze! Nu am vrut sa te sperii! Am vrut sa vad daca sunt singurul fara curent! Usa era deschisa , asa ca am intrat!
Il iert pe Sasuke si il rog sa plece. Acesta ma ia pe sus si ma duce la mine in camera , apoi ma tranteste in pat , eu ma ridic si ma indepartez rusinata de el. Astazi chiar nu stiu ce am , dar simt ca nu este momentul...
-Maine ai zis ca...se va intampla , nu?intreb eu speriata , incercand sa schimb subiectul.
-Da...stiu sigur asta! Alpha mi-a zis , si el intotdeauna este sigur! Trebuie sa ne pregatim pentru impact!
Il iau pe Sasuke de mana si il rog sa ma linisteasca. Ooo da...am revenit in forma!  Acesta nu o ia in serios si incepe sa rada. Ma asez in pat bosumflata si ii trantesc un ursulet in cap. Se arunca pe mine si ma saruta pasional. Limba lui se juca gingasa cu a mea. Sarutul lui dulce ma ducea in alta lume.
Mainile lui incep sa se joace cu parul meu. Ele coboara incet-incet si sarutul lui seducator imi atinge pielea abdomenului , trezindu-mi fiori la fiecare atingere. Imi scoate bluza , apoi mai savureaza momentul. Bluza lui zboara la fel de repede ca pantalonii mei , apoi ramane si el in boxeri. Imi desface sutienul si eu imi incolacesc picioarele pe langa el. Pasiunea si pofta nebuna dupa un asemnea moment isi facuse in sfarsit damblaua!
Am dus treaba la bun sfarsit , cu ,,dureri" emotionale si strigate de placere care trezeau intradevar vecinii , dar a meritat!
-Sakura...noi formam un cuplu?ma intreba Sasuke razand.
-Sincer? Nu stiu...formam?

~Va urma~

Posedatul +16 - Pagina 2 Cats


 Posedatul +16 - Pagina 2 Xglbh5
Posedatul +16 - Pagina 2 2qjbzop
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mai 2014, 12:58

Mersi de anunt.
Mi-a placut foarte mult ce am citit.
Demoni, spirite, lupi.
Doamne îmi plac la nebunie.
De când îti citesc ficul m-am îndragostit de asa ceva.
Adu nextul si te pup.




В жизни настоящий друг – один. Остальные – так или иначе, просто хорошие знакомые и люди, просто в данный момент находящиеся около тебя.

Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Mai 2014, 17:14

Helău, scumpa !
Ce mă bucur că ai adus nextul odată. Mă plictiseam să aștept. În fine, capitolul a fost unul superb, îmi place de cei doi, Sakura și Sasuke. Sunt kawaii împreună. Mulțumesc de mesaj și aștept următorul capitol. Baftă :x




Posedatul +16 - Pagina 2 14ng512

┅┇♫┇ L i f e   i s    l i k e    a   p i a n o. ┇♫┇┅
The white keys represent happiness and the black keys represent sadness.
But remember, as you go through life, the black keys make music too.
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Mai 2014, 12:23

Of, of...întârziata de mine:/
Mersi de anunț^^ Ca de obicei, nu mă satur, indiferent de cât de lungi faci tu capitoleleX3
Huh...și mi-a plăcut foarte mult sfârșitul, sunt chiar super draguți împreună și chiar...Itachi e viu?:)))
Aww, abia aștept următorul capitolX3 Cu anunțul de rigoareXDD
Ja nee!


Posedatul +16 - Pagina 2 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mai 2014, 02:48

Fantasticccccccccc !mesic mult pentru anunt dulceata.astept next-ul cu mare nerabdare .te pupicesc pana te zapacesc. happy
Sus In jos
onysya19
Genin
Genin
onysya19

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : vaslui
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 96
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : -3

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Mai 2014, 21:54

Ce pot sa spun? Imi place ficul si vreau sa imi cer scuze ca nu am mai trecut pe aici de atat de mult timp.Astept sa aduci cat mai repede next-ul.
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Mai 2014, 20:09

Capitolul 7:
Sakura P.O.V:
Azi e 14 iunie , sambata , ora 7:30 dimineata. Ma ridic plina de viata din pat si deschid geamul ca in fiecare dimineata. Ma pun la birou si observ un bilet. Sasuke dormea , iar pe bilet era numele lui. M-am hotarat sa vad ce e , desii nu era treaba mea.
,,Ne vedem la 7:30 la tine acasa. Eu voi intra si te voi astepta in camera ta pe patul tau. Semnat #Bro"
,,Bro" vine de la brother? Adica are un prieten foarte bun si il numeste frate? Vai...daca ar afla Itachi , l-ar omori! Haha..
Imi iau niste colanti negrii si un maieu rosu ce imi lasa descoperit abdomenul si niste tenesi negrii Converse. Imi pieptan parul , apoi cobor scarile ca sa ma duc la intalnirea lui Sasuke.
Deschid usa si rapid ma avant in casa lui Sasuke , pentru ca usa era deschisa , iar casa lui , va reamintesc , este in fata casei mele.
Pasesc timid in locuinta parasita si intunecata. Linistea e instalata de mult , iar corpul incepe sa imi tremure de frig. Aprind becul apasand pe intrerupator si acesta lumineaza bucataria. Un om statea lipit de dulap. Privirea lui insetata este atintita asupra mea. Inca statea sprijinit de dulap , apoi un ranjet isi facu aparitia. Ce e cu omul asta?!
-Hey bro , eu sunt prietena lui Sasuke! Nu s-a trezit asa ca am venit eu , yeah...bro!!
Nici un semn , apoi il strig din nou pe acel ton , iar el isi muta privirea undeva in spatele meu. Ma intorc speriata , dar nimeni nu era acolo. Oftez , apoi ii zic ca este ciudat , dupa care ma indrept spre usa , dar aceasta se inchide cand ajung la ea.
-Nu am chef de jocurile tale! Da-mi drumul sau il pun pe Sasuke pe tine!
-Sasuke nu mi-ar face nimic...e prietenul meu!
Glumeste , nu? Incepe si rade , apoi se indreapta spre mine. Speriata , alerg ca nebuna ca sa scap , dar el ma urmarea. Disperata urc scarile si intru in camera lui Sasuke , apoi ma incui acolo sperand ca voi reusii sa scap de el. Acesta bate de doua ori in usa , apoi pleaca. Oftez din nou , dar cineva ma prinde de gat si imi imobilizeaza corpul. Ii simt respiratia calda care imi transmite atingeri delicate , apoi tresar la cuvintele spuse de el. Vocea aceea! Imi pare cunoscuta!
-Te-ai schimbat mult , Sakura!imi zise el.
-Ce vrei de la mine! Cine esti?! Nu te apropia! Pleaca! Pleaca! apoi acesta ma prinde de mana si imi saruta fruntea.
-Am revenit in forta , Sakura! Iti multumesc...si tie si spiritului lui Deidara!
Il analizez mai bine , apoi o lacrima mi se scurge pe obraz. Corpul imi tremura si nu ma pot abtine sa plang. Ma strange in brate , apoi imi spune sa ma linistesc. Cineva sparge usa. Sasuke intra in camera urmat de tipul ce ma alergase prin casa.
-Aaaaah!tip eu ca bezmetica in urechea lui Itachi. Tipul se holba la mine , apoi incerca sa isi ceara scuze , dar piciorul meu a reactionat gresit si l-am lovit in burta. Acesta tuseste , apoi reuseste sa isi ceara scuze.
-Scuze...si din partea mea , doar ca m-am speriat! Eu sunt Sakura!
-Numele meu este Gaara! Sunt fratele lui Deidara! Stiu , nu imi spune , nu semanam , deloc! Totusi e fratele meu , si nu ma mandresc cu asta!
Incep sa rad , apoi acesta ma ia in brate familiar. Sasuke ii strange mana lui Itachi , care ii spune cateva cuvinte ce il fac sa planga. Gaara ma ia de mana si ma trage intr-un colt.
-Esti lup Alpha?
-Da...de mica am aceasta putere...
-Tu esti acea Sakura care l-a aduc pe Itachi inapoi si l-a salvat pe Sasuke? Esti uimitoare! Uite , poate te intrebi ce legatura am cu toata povestea asta!
-El este cel mai bun prieten de al meu! Fara el , eu nu as fi putut lua legatura cu tine si cu Sasuke! E mana mea dreapta! E lup Alpha!zise Itachi auzindu-ne.
Am inceput sa rad de fericire. In sfarsit! Gasca s-a reunit , iar totul se face din ce in ce mai frumos! L-am intalnit pe fratele lui Deidara , un lup Alpha ca si mine care e mult mai destept decat frate-su , Itachi s-a intors datorita spiritului lui Deidara trimis de mine , iar Sasuke este mult mai bucuros acum!
Kiba intra pe geam , urmat de Hinata si de o fata cu par blond si lung , prins intr-o coada.
-Ei sunt aliatii nostrii! Kiba , prietenul tau si membru oficial F.B.I , Hinata , iubita lui Kiba si tot odata secretara lui , si Ino , iubita mea! imi spune Gaara. Eu i-am chemat aici!
-Si sa nu uitam de partenera mea de increde , spune Sasuke , Ayumi! Apoi aceasta isi face aparitia.
Toata lumea face cunostiinta cu ea , insa mi-a ramas ceva intiparit in minte...Itachi e singur , iar ea e singura...
Propun sa mergem sa sarbatorim reuniunea noastra , iar acestia accepta , insa cu o conditie. ,,Razboiul e aproape , asa ca va trebuii sa ne antrenam din greu!" zicea Ayumi. Si atunci Itachi o aproba , apoi ii zambi cald si prietenos.
Am plecat cu totii in parc. Ino se juca cu Gaara , Kiba facea glume si cu totii radeam la ele , pentru ca e cel mai bun la asta , iar Itachi isi intra in forma , zambind la fiecare comentariu al lui Ayumi.
-Ayumi...ce iti place sa faci in timpul liber?
-Sa ma antrenez! Imi iau in serios carierea mea de Alpha! Intr-o zi vom fi foarte apreciati!
Sasuke sarea ca bezmeticul si manca floricele , ce minte de copil...mereu va fi al meu! Numa’ al meu!(imaginati-va tonul de copil...)
Acestia poarta o scurta conversatie foarte neimportanta , iar eu ma abat de la grup si ma duc sa ma uit intr-o vitrina la niste lucruri vechi. Intru si intreb vanzatorul cat costa o amuleta norocoasa , iar acesta imi zambeste.
-Ma scuzati! Cat costa...
-Am auzit! Dar chiar crezi ca iti va tine noroc vreodata? Cand va venii invazia de spirite ce vei face? Vei sta cu ea in brate?!apoi incepu sa urle.
Fug speriata si ma lovesc de cineva. Acesta ma ridica , era Itachi. Isi cere scuze , apoi ma intreaba ce am. Ii povestesc totul , iar acesta spune ca totul este in regula. Intra in magazin si il intreaba acelasi lucru , dar Itachi se sperie , ma ia de mana si plecam impreuna.
-Ce ai patit?!
-Ochi lui! Ne ataca!striga Itachi , apoi toata lumea se uita la el.
-E nebun , psihopat , l-am scos de la spitalul 9!spun eu , apoi ii chem pe restul si ne adapostim langa un cort de circ.
-Baieti...si fete! Invazia incepe in cateva minute! Vanzatorul acela a fost deja posedat! Dupa ce Sakura mi-a zis ce a vorbit cu el , m-am dus sa vad ce pot face , dar ochi lui au devenit rosii si imi vorbea despre un razboi al spiritelor! Ce facem?!
-Itachi , panicatule! Sunt aici cu tine! Eu trebuie sa am grija de tine , sau tu de mine?! spune Ayumi apoi rade si ii saruta obrazul. Itachi o tachineaza putin apoi ramane cu ea in brate.
-Eu zic sa mergem sa ne pregatim. Luati-va cele mai nesemnificative haine , pentru ca o sa ni le rupem din cauza lor! Lupi Alpha la putere!spune Gaara.
Ne despartim , urmand sa ne intalnim in acelasi loc. Ma duc acasa in fuga si imi iau sandalele negre inalte , manusile negre si peste colantii negri o centura in care imi pun armele de lupta. Ma duc la Sasuke , care era si el pregatit. Avea niste pantaloni albastrii , un fel de camasa alba descheiata , ce ii favoriza pieptul muschiulos si niste sandale negre ca ale mele , specifice pentru lupta.
Noi doi mergem impreuna la locul de intalnire. Ayumi era acolo , imbracata intr-un maieu verde si o vesta neagra , colanti negrii rupti si niste cizme negre cu toc (ea mereu se simte bine in ele). Gaara , imbracat intr-o bluza alba larga , sandalele obisnuite si niste pantaloni negrii vine alaturi de Ino , care era imbracata toata in mov. Hinata isi face aparitia , imbracata in pantaloni albastrii si un hanorac mov , iar Kiba o urmeaza , imbracat in pantaloni negrii , o geaca neagra si banderola cu semnul satului nostru pe care o purtam si eu , Hinata si Ino( e cam devotat tipul , e patriot , nu gluma).
Acum suntem cu totii pregatiti! Am asteptat sa se dea startul , iar pana atunci am stat cuminti si ne-am facut un plan , iar pe langa alte planuri de rezerva. Eu cu Hinata ne-am facut rugaciunea , iar Ino si Ayumi radeau de noi. Am facut glume si am ras pana ce se facu seara.
-Eu zic sa mergem! Vad ca nu s-a intamplat nimic pana acum!zice Ayumi plictisita.
-Eu cred ca are dreptate...
-Tu mereu zici asa , Itachi!spun eu , apoi acesta roseste si toata lumea rade. Deodata se aude un strigat de ajutor , si ceva il loveste pe Gaara in cap.
-Auch! Firar al naibii de ciob! Mi-a zgariat semnul de pe frunte!spune Gaara sarcastic.
Itachi s-a uitat la Sasuke , care se uita la mine , apoi cu toti am ranjit. Fiecare grup a luat-o in alta parte. Eram impartiti pe sectoare , doi cate doi. Eu eram cu Hinata , Ayumi cu Ino , Kiba cu Gaara si Sasuke cu Itachi.
Hinata era in spatele meu , asteptand semnalul celorlalti ca au ajuns intr-un punct stabil. Inspectam zona si ma uitam la chipurile ingrozite ale oamenilor. Nu o sa va dezamagesc! Nu degeaba m-am nascut! Un urlet de lup se aude in departare , apoi altele , apoi eu imi dezvalui aceeasi ,,voce de tenor”. Cu totii eram pe pozitii , asa ca s-a dat startul!
Have fun!!
To be continued!
Sper ca va place! Astept ale voastre ale voastre , comentarii criminale!!!


Posedatul +16 - Pagina 2 Have_fun


 Posedatul +16 - Pagina 2 Xglbh5
Posedatul +16 - Pagina 2 2qjbzop
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Mai 2014, 23:10

Edit.
Hellow:3 Acum am revenit cu edit-ul:3 Cam târziu, dar, na, n-am mai intrat de 1 zi și ceva.
Mă bucur că am citit capitolul și chiar când mi-am intrat în formă la cititul capitolului, s-a terminat:c
Trebuie să citesc capitolul următor cât mai repede>o< Nu uita să mă anunți^^ Konbanwa^^


Posedatul +16 - Pagina 2 3216174793_1_2_dhCecdPQ


Ultima editare efectuata de catre AnUchiha✩ in Vin 16 Mai 2014, 22:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Mai 2014, 15:12

Sa inceapa spectacolul, nu? Abia astept sa vad ce se va intampla mai departe. Banda e stransa acum urmeaza adevaratul razboi. Hai ca-mi place. Abia astept nextul.




В жизни настоящий друг – один. Остальные – так или иначе, просто хорошие знакомые и люди, просто в данный момент находящиеся около тебя.

Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Mai 2014, 19:21

FANTASTICCCCCCCCCCCCC .dulcii iti multumesc mult pentru anunt.te astept cu urmatorul next da ? Akatsuki te a hug calduros.


Ultima editare efectuata de catre Akatsuki_lavy in Joi 15 Mai 2014, 22:22, editata de 1 ori
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Mai 2014, 17:45

Comentarii criminale, ăi?
Am venit și eu ultima, nu-s deloc mândră de mine.
Ieri am avut teza la română, agitație mare.
Nextul a fost superb, cu acele câteva goluri de lipsă de descriere.
Nu contează asta, îmi place cum evoluezi lucrurile.
Mai vreau să citesc....Pfff..
Multă baftă la teze, scris și inspirație! ( la toți vă urez asta! )
Ja nee :3




Posedatul +16 - Pagina 2 14ng512

┅┇♫┇ L i f e   i s    l i k e    a   p i a n o. ┇♫┇┅
The white keys represent happiness and the black keys represent sadness.
But remember, as you go through life, the black keys make music too.
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Mai 2014, 08:17

Baga nextu mai rpd ca este super ficu chiar imi lace


Posedatul +16 - Pagina 2 E6px1s
Posedatul +16 - Pagina 2 Azjalx
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Iun 2014, 22:36

Unde-i nextu???? confuz

Epipogium: Ai grija cand postezi. Treci pe la regulament! Acolo scrie clar ca nu ai voie sa fac duble-post!
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iun 2014, 17:04

Capitolul 8 :


Sasuke P.O.V:
Emotiile ma cuprind , astfel pierzandu-mi putin controlul. Itachi era langa mine si ma sustinea , spunand ca sunt foarte puternic si ca el va fi mereu langa mine.
Ma indrept spre o portita , unde ascunsesem in drum spre locatie niste provizii. Imi iau de acolo poza tatalui , ce o pusesem bine in ghiozdanul meu , si mi-o pun in buzunar.
Ma indrept catre campul de lupta , unde Itachi incerca sa tina la distanta niste spirite. Iti puteai da seama simplu cine e spirit cu adevarat sau cine e posedat , pentru ca cei posedati aveau un semn pe gat ca si cel pe care l-am avut si eu.


Ma transform in lup si omor cateva dintre spirite. Constat ca nu puteam omori posedatii pentru ca asa as fi omorat oameni , iar noi nu vrem asta! Singura solutie era spiritismul lui Sakura , care deocamdata era inaccesbil , pentru ca si ea lupta acum cu spiritele.


-Nu ii putem tine la distanta pe posedati , Sasuke! Trebuie sa ma ajuti sa facem o cusca!
Itachi s-a tampit...cum sa facem o cusca , noi doi , in mijlocul unui razboi adevarat?! Am luat-o in serios , pentru ca el chiar nu glumea si am adus repede niste crengi.


-Crezi ca sunt de folos?!ma intreba Itachi jignit.
Ma enervez si formez un camp in jurul unui posedat , iar acesta nu mai putea sa iasa , pentru ca nu il lasa campul meu. Am bagat restul de posedati ce fusesera ametiti de Itachi.
Ma indrept rapid catre centru si imi fac cateva clone ca sa trimita un mesaj catre coechipierii mei.


Sakura P.O.V:
Luptam fara frica cu toate spiritele din jur. Ma intrebam ce voi face cu posedatii , dar o clona de-a lui Sasuke imi spuse raspunsul. Acesta forma un camp negru in jurul unui posedat , apoi i-am bagat pe toti acolo.


A fost chiar asa de simplu acest razboi?! Deodata cineva ma loveste in spate cu un cutit. Cad la pamant , fulgerata de o durere cumplita. Incerc sa ma ridic , dar lichidul rosu se scurgea din mine fara sa se opreasca. Respir din ce in ce mai greu , iar mintea imi fuge in alta parte. Hinata era langa mine , imi scoase cutitul si incerca sa vindece rana. Desii nu puteam sa ma misc , am reusit sa vorbesc , marturisindu-i Hinatei ca o iubesc si ca voi tine mereu la ea. Credeam ca e sfarsitul , dar deodata o putere incredibila imi atinge spatele. Gaara venise in ajutor , si avea o putere magica care imi vindeca rana foarte repede. Inca nu ma puteam misca foarte rapid , dar puteam sa ajut!


Am luat cutitul si am omorat spiritul , apoi am aruncat alti posedati in asa-zisa cusca formata de clona lui Sasuke. Hinata se batea de zor , si nici nu stiu cate putere mai are in brate. Gaara se intoarce la Kiba , care il astepta si zicea ca nu mai face fata. Ei erau la aproximativ zece pasi de noi , asa ca a ajuns repede si a reusit sa il salveze , inainte sa fie doborat de doi posedati. Erau parca din ce in ce mai multi! Ma panichez , vazand ca vin trei in urma mea si fug , dar ma impiedic si cad. Acesti sar pe mine , iau un spirit incerca sa ma posede.


,,Sakura! Trebuie sa faci ceva! Nu ma mai pot lupta mult cu spiritul! Revino-ti! Hai Sakura...ca in vremurile bune!"


-Tata?! Sar ca un fulger in picioare si dobor spiritul din doua miscari. Alerg ca nebuna ,si nu stiam unde ma duc , dar mergeam spre centru. Ajung rapid la Sasuke , care mai avea putin si curata zona. Itachi era obosit si ranit , iar mai devreme trecusem pe langa Ino si Ayumi care erau si ele obosite si ranite. Lupul Alpha care imi vorbise mai devreme...era tata! Stiu sigur ca era el , pentru ca lupul mai intai gandeste , dar tata se grabeste si ia decizii rapid!


Dupa ce cu totii am reusit sa omoram spiritele in totalitate si sa capturam posedatul , inevitabilul s-a produs! Toti prietenii mei au cazut la pamant , urmand sa cad si eu in genunchi , asurzita de un zgomot. Dupa ce se opreste , ne ridicam , dar simtit cum se misca pamantul , apoi cu totii sarim in partea opusa , iar pamantul crapa in doua. Din gaura iese Naruto , care inca era posedat , iar Clanul lui isi facusera aparitia. Toata lumea era atintita aspura mea. Prietenii mei erau la pamant , rapusi de clan , iar eu trebuia sa salvez de una singura situatia.


-Chiar credeai ca va fi asa de usor?! Te-ai inselat , fiinta proasta! Acum incepe adevaratul razboi! Acum e punctul culminant! Acum...te voi distruge!


Naruto se napustii asupra mea. Ii parez lovitura , dar cad in fund. Ma ridic , iar Naruto ma prinde de mana , imi blocheaza corpul cu un jutsu puternic si imi aplica o lovitura in spate , trantindu-ma de un zid. Ajunge in cateva momente la mine si ma imobilizeaza cu acelasi jutsu.


-Ai o sansa  , Sakura! Ori devii posedata si nimeni nu iti va face nimic , ori te distrug pe loc!


-Ori...vei murii tu!spune o voce groasa.


Vocea se auzii de undeva de foarte aproape. Naruto se uita in jur apoi nervos intreaba cine a vorbit. Deodata un barbat cu parul roz inchis si tepos se indrepta spre Naruto cu pasi marunti. Clanul era imobilizat , iar eu ma puteam misca. Acel barbat era tatal meu! Eram sigura ca el era! Tatal meu era aici , cu mine!
Imi primesc o palma peste fata de la Naruto , care ma trezeste din visare. Tatal meu , unde e? Doar nu...totul e in imaginatia mea! Justul tatei!


Intr-o clipa de neatentie , Sasuke scapa si il ataca pe Naruto. Sunt eliberata! Ma misc in voie doi-trei pasi si il dobor pe Naruto cu o lovitura de picior. Imi musc degetul cat sa dea sangele si desenez pe pamant semnul ce avea sa il introduca in jutsul meu.


-Acum...tata! Ajuta-ma!


Sasuke P.O.V:
Ochii Sakurei se fac de un rosu aprins. Corpul ei este invaluit intr-un alb imaculat , de parca pacea ar fi venit pe pamant. Parul ei roz se lasa purtat de aer , iar sufletul ei se deschide. O lumina puternica sunb forma de cerc ii iese din piept , tintindu-l pe Naruto , care tresarea fara ca cineva sa ii faca ceva . Ce faci , Sakura?!


Sakura P.O.V:
-S-a zis cu tine! Nenorocitule!spun eu cu ura.


Totul era acum in mintea mea. Eu aveam avantajele , puteam sa ii fac ce vreau , pentru ca era prins in justul meu. Nu trebuia decat sa alung spiritul , dar tatal meu imi poruncise sa il omor , caci altfel voi ramane in acel jutsu impreauna cu el pentru totdeauna. Nu puteam sa il omor , atata timp cat nu avea nici o vina. Am incalcat regula tatalui , chiar daca consecintele erau maxime. 
 Am urlat in sinea mea , iar corpul mi s-a invaluit intr-un camp de culoarea sangelui. Am revazut toate amintirile cu tata si cat de multe amintiri cu mama. Am uitat ca tatal meu , mereu imi spunea : ,,Pe primul loc e prietenia , la noi in clan , nu regulile!”


Acesta e sfarsitul meu?


~Va urma~




Posedatul +16 - Pagina 2 Page


Stiu ca am intarziat grav , pentru ca nu am avut timp de nimic! Am examen in aproximativ 2 saptamani si sunt tare panicata! De aceea vreau sa stiti ca nu m-am chinuit deloc sa fac poza mai mare...am lasat-o asa si de acum nu cred ca voi mai posta pana dupa examene :D . Nu o sa am timp si de aceea! Imi pare rau pentru intarziere si pentru ca e asa de scurt!


 Posedatul +16 - Pagina 2 Xglbh5
Posedatul +16 - Pagina 2 2qjbzop
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iun 2014, 18:23

Mersi de anunt.Asa cum m-am obisnuit e lung. Chiar nu vreau ca Sakura sa moara. Va fi asa trist. Dar nu cred. Totul trebuie sa se termine cu bine. Sunt sigura ca Sasuke o va salva. Astept next.




В жизни настоящий друг – один. Остальные – так или иначе, просто хорошие знакомые и люди, просто в данный момент находящиеся около тебя.

Sus In jos
Continut sponsorizat




Posedatul +16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Posedatul +16   Posedatul +16 - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Posedatul +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-