Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Boala distrugatoare de inimi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Boala distrugatoare de inimi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Boala distrugatoare de inimi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Adrianna*
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

Boala distrugatoare de inimi Empty
MesajSubiect: Boala distrugatoare de inimi   Boala distrugatoare de inimi I_icon19Joi 10 Apr 2014, 22:33

                                                
                                                               Boala distrugatoare de inimi

                                                                          Prolog

        Nu vreau sa stie nimeni ca sunt pe moarte, ca am leucemie. Parintii mei ar fi distrusi si colegii m-ar privi cu mila ceea ce chiar nu vreau. Intr-adevar as dori sa spun cuiva acest lucru dar...cui? N-am prieteni iar familia o favorizeaza mai mult pe sora mea. Probabil ar fi tristi dar daca ar fi fost vorba despre Elena, daca ea ar suferi de aceasta boala, probabil mama si tata ar intra in pamant odata cu ea. Eu nu sunt Elena, nu sunt perfecta, nu sunt cea mai frumoasa fata din liceu, nu sunt cea mai populara. Ba din contra sunt o tocilara de doi ani de zile ca sa nu mai mai gandesc ca in orice clipa viata mea se poate sfarsi si ca frumusete nu sunt cine stie ce. Am parul saten inchis iar ochii caprui. Sunt o tocilarara inraita si ma mandresc cu asta! Ce? O intrec cu mult pe proasta de sor'mea.
      Imi pare bine ca inca nu mi-au aparut simtome care ma pot duce la doctor de mana cu mama. Nu stiu ce as face si ce as zice daca ar afla mama. Probabil as muri mai repede...omorata de ea. Adica pe bune acum daca afli ca copilul tau ti-a ascuns faptul ca este pe moarte tu ce ai face? Ai sta cu mainile in san sau l-ai bate? Ei bine mama ar alege a doua varianta. De ce? Pentru ca este nebuna! Sau poate pentru ca ma iubeste. Nu stiu!
     Colegilor de la scoala abia daca le-ar pasa ca amarata de mine are leucemie. Nu cred ca cineva mi-ar spune:"Imi pare rau ca esti diagnosticata cu aceasta boala grava". Dar in ziua in care toti vor afla adevarul as vrea ca cineva sa-mi spuna un simplu si amarat "imi pare rau".  Dar sunt constienta ca ce-mi doresc este absurd. O lacrima mi se scurge pe obrazul inca rozaliu dar este oprita de mana mea subtire si usoara urmandu-mi gandul: "Fi puternica! Invinge boala si nu lasa pe nimeni sa-ti strice aceasta dorinta." Are dreptate "gandul". Pana acum am reusit, doctorii s-au mirat de progresul meu. Asta este raspunsul: Voi invinge boala cu brio!

      Scuze ca n-am pus mai lung. N-am avut timp! Scuze!
 
        

        
Sus In jos
FanaSasuSaku
Academy Student
Academy Student
FanaSasuSaku

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Singing,drawing

Boala distrugatoare de inimi Empty
MesajSubiect: Re: Boala distrugatoare de inimi   Boala distrugatoare de inimi I_icon19Sam 19 Apr 2014, 12:39

Bravo!Si tu esti incepatoare? :P Bun inceput!Mult mai bun ca al meu,in orice caz... :))Daca vrei sa-mi vezi fic-ul e aici:https://sasu.forumgratuit.ro/t15124-viata-unei-regine-adolescente Ja ne! :X(mai bine copiaza link-ul ca nu stiu cum sa-l pun :)) )
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Boala distrugatoare de inimi Asss10Boala distrugatoare de inimi J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Boala distrugatoare de inimi Empty
MesajSubiect: Re: Boala distrugatoare de inimi   Boala distrugatoare de inimi I_icon19Sam 19 Apr 2014, 13:11

1. Conform regulamentului, un capitol trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, indiferent daca este prolog, epilog sau un capitol de sine statator.
2. Nu este nevoie ca, atunci cand comentati la ficul unui alt membru, sa va faceti reclama propriului fic. Cine e curios si vrea sa citeasca, va citi, cine nu, nu.


Boala distrugatoare de inimi Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself


Ultima editare efectuata de catre Choco. in Sam 19 Apr 2014, 20:00, editata de 1 ori
Sus In jos
FanaSasuSaku
Academy Student
Academy Student
FanaSasuSaku

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Singing,drawing

Boala distrugatoare de inimi Empty
MesajSubiect: Re: Boala distrugatoare de inimi   Boala distrugatoare de inimi I_icon19Sam 19 Apr 2014, 13:27

Aaa...in legatura cu reclama...scuze,n-am vrut sa fac nimic rau,serios! :(

Choco: Si, dupa cum este prevazut in regulament, off-topicul este interzis.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Boala distrugatoare de inimi Asss10Boala distrugatoare de inimi J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Boala distrugatoare de inimi Empty
MesajSubiect: Re: Boala distrugatoare de inimi   Boala distrugatoare de inimi I_icon19Sam 19 Iul 2014, 19:14

Fanfic original blocat din cauza inactivitatii.


Boala distrugatoare de inimi Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Boala distrugatoare de inimi Empty
MesajSubiect: Re: Boala distrugatoare de inimi   Boala distrugatoare de inimi I_icon19

Sus In jos
 

Boala distrugatoare de inimi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-