Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata unei regine adolescente Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata unei regine adolescente Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Viata unei regine adolescente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
FanaSasuSaku
Academy Student
Academy Student
FanaSasuSaku

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Singing,drawing

Viata unei regine adolescente Empty
MesajSubiect: Viata unei regine adolescente   Viata unei regine adolescente I_icon19Vin 18 Apr 2014, 22:06

Capitulo uno
Ajutoor!!!

Salut,mda...eu sunt...o ratata,cu un vis poate prea mare pentru ea;am trecut si de cusca asta numita clasa,cu toate astea era o materie de la care aveam asteptari gigantice:muzica.
  Si,cum i se intampla unei ratate,asteptarile nu i s-au indeplinit.
  Acum,eram,din cauza unei provocari tampite ale Andreei,pe o strada unde nu stiam unde sa ma duc.
  Cred ca mai eram cu o alta idioata,Miley,si zic "cred" pentru ca nu prea imi pasa.
  -Diana,misca-te mai repede,avem o ora sa terminam provocarea!
  -Stii ce,nu as fi fost aici daca "amica ta" nu ne-ar fi spus asta printr-o idee stupida a ei la jocul "Adevar sau provocare"!
  -Uff,esti asa de ofticata...
  Imi spune ca la 5 ani.Asa e,eu si Miley suntem prietene de la varsta aia.
  Ce ma enerveaza!
  Poate ca suntem prietene,dar i-as spune:"Daca ai fi mai atenta,ai stii ca nu ma pot misca asa repede din cauza unei balene numita Miley!"Nu sunt tocmai o persoana pacifista.
  Cand am vrut sa-mi ridic capul de exasperare am dat cu privirea de o institutie liceala.
  -Hei,Diana,hai sa intram acolo!a zis "fata din fata mea".
  Nu ti-ai dorit tu sa dai de o sansa ca asta?
  Avea dreptate!Imi era foarte usor s-o fac!Paznicul din inauntru era o bunicuta si,cu toate ca mai greu,puteam avea incredere in Miley.
  Am incuvintat din cap cu privirea si zambetul meu malefic.Am intrat.Cum?Paznicul era adormit.Cu toate astea,inainte sa ajungem in locul de aici in care muream de curiozitate sa intru,sala de festivitati,am observat o fata care parea ca poarta hainele "paznicului",daca intelegeti ce vreau sa spun:
  -Alo!!!Ce cautati aici?!!
  Parea nervoasa!Cam greu cu imbracamintea pe care o purta sa fie asa.
  Era pacifista.Avea parul cu cativa mm mai jos de umeri,castaniu-roscat,un trandafir rosu in par,ochi negri,ochelari ovali lungi,o rochie lunga pacifista-babae-tehnologica si cizme tehnologice mov.
  Upsiii...am cam dat de belea...Cu toate astea,e la fel de inceata ca bunicuta aia.
  Miley se apuca sa-i zica:
  -Ce-ar fi sa-ti faci tu treaba de fetita cuminte si sa ne lasi sa intram?Oricum ai vrea,Diana te poate invinge,pentru ca ea...SUSPANS!


Ultima editare efectuata de catre FanaSasuSaku in Dum 20 Apr 2014, 22:28, editata de 1 ori
Sus In jos
lia7733
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Viata unei regine adolescente Empty
MesajSubiect: Re: Viata unei regine adolescente   Viata unei regine adolescente I_icon19Sam 19 Apr 2014, 20:09

pentru inceput e bine, astept urmarea !o sa urmaresc!Felicitari,continua....
Sus In jos
FanaSasuSaku
Academy Student
Academy Student
FanaSasuSaku

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Singing,drawing

Viata unei regine adolescente Empty
MesajSubiect: Re: Viata unei regine adolescente   Viata unei regine adolescente I_icon19Dum 20 Apr 2014, 15:05

                                                                                        Capitulo dos
                                                                              In cautarea visului,partea I

  Inainte ca Miley sa mai spuna vreo vorba,am lovit-o cu piciorul:
  -Auuu!...-spuse rastit Miley
  -Scuze de prietena mea,uneori ii ies numai prostii pe gu-
  Inainte sa-mi termin propozitia,am observat ca avea numele inscriptionat pe rochie.
  M-am uitat atent la numele de familie.
  Scria "Cake"!!
  -Auzi?Cumva esti nepoata baba-...adica paznicului?
  -Oh...da!Decat ca pe ea o cheama Elisabeth Cake,iar pe mine Alice Cake,iar acum va ordon sa plecati!zise nervoasa
  -Asculta aici!spune Miley aratand cu aratatorul spre ea.Nu-mi porunceste mie nimeni ce sa fac fiindca eu sunt regina Mileyley Alexandra van Basarabia de Rosha si oricand il pot suna pe taticul sa te dea afara de aici!
  -Daca tot esti o asa mare regina,"graieste" Alice,atunci de unde ti-ai luat rochia?De la second hand?In plus,te face sa arati ca un elefant,hmph.
  Fata asta clar a trecut de la pace si iubire la razboi si ura.
  -Cum indraznesti?!
  Rarrh!Mai bine te-ai uita in oglinda...tati a dat faliment luna trecuta...adica in loc sa primesc 20 miliarde am primit 5!...e un cosmar...MULTUMITA???
  Dupa aceea Alice voia sa-i raspunda prietenei mele,dar:
  -Sa stii ca exista si rochii norma-
  -FETELOR!!!am urlat din toti plamanii,a fost momentul cand bunica(cred)lui Alice s-a trezit si a tipat:
  -Intunericule,nu mi-e frica de tine!
  A luat o bata si a cutreierat toate coltisoarele liceului.Cum de nu ne-a vazut?Pai eu,"prietena mea" si Alice ne-am dus exact in acea clipa in baie,am deschis usa ultimei toalete si ne-am urcat de pe canapeaua de acolo in patul lipit de toate partile de tavan.
  -Ce cauta un pat lipit de tavanul unei toalete?am intrebat eu,foarte curioasa.
  -A...pai Benjamin l-a lasat acolo prins de doua colturi c-a s-o sperie pe Claudia,fata de la arta plastica.
  -Si te-ai gandit sa prinzi celelalte doua colturi cu doua franghii?
  -Voiam sa nu afle directoarea ce a facut.Am incercat sa-l apar.Aveam 7 ani,ce voiai sa fac?
  -O intrebare mai importanta...de ce bunica-ta vrea sa ne ucida?!se panica Miley,dand disperata din maini.
  -Calmeaza-te ca daca nu cadem toate de aici.i-a explicat roscata.In plus,bunica are insomnii de la 50 ani din cauza unei aiureli de pe net.Crede ca Incubus exista.
  -Stiu ca esti acolo!s-a auzit vocea paznicului.
  -Vezi ce-ai facut?!a intrebat soptit Alice,parca scoasa din tatani.
  -Scuze...-ii raspunse tot in soapta Miley,speriata de moarte.
  Stiu ca nu ar fi trebuit sa ma comport asa si ca ar fi trebuit sa pun alta intrebare,dar nu m-am putut abtine:
  -Si-a facut unghiile roz?!am intrebat soptit,tare mirata.
  -E vorba de "gagicul" ei.
  -Um...ok...putea sa-si faca si parul atunci.
  -Intr-un fel a facut-o si pe asta,de la gri deschis a trecut la gri pamantiu cu picatele albe...
  -Bine...
  Pana la urma Elisabeth a ripostat si ne-am dus din nou in holul scolii.
  -Deci...,cum se face ca un liceu are o sala de festivitati?am pus intrebarea cu o voce la un nivel normal
  -Pai asta e un liceu de arte la care invat si eu.Deci,prin urmare,acolo se tin festivitatile aka recitalurile date de catre elevi s.a.m.d.Mai adaug faptul ca,la fel cum am mentionat,aici invat si eu,iar cand ati intrat am crezut ca vreti sa furati ceva din locul acesta.
  -Ooh...nu...mereu am vrut sa vad cum arata un liceu de arte,asa ca am vrut sa intru,scuze.
  -Nu-i nimic,mi-a raspuns,dar nazbatia asta ramane intre noi,bine?
  -Okay!am spus,facand semnul THUMBS UP(cred ca asa se numeste)
  Si cum poti intra aici?...
  -Trebuie sa dai o proba de admitere pe baza vocii tale.Adica sa canti.Un solfegiu,poate si o parte din el,si un cantec.Ah...,dar va fi nevoie sa inveti la doua instrumente,daca treci proba!Nu-ti face griji,daca,spre exemplu,vrei sa te duci la chitara si pian,nu-ti trebuie si pian cumparat,doar chitara.a zis,razand
  -Multumim mult,Alice.Ciaos!
  -Pa!
  Mi-am luat "La revedere" si de la Miley cand am ajuns impreuna in dreptul usii de la casa mea.Sa nu credeti ca as fi lasat-o sa doarma in liceu!
  Am intrat in casa.
  A fost o zi istovitoare!
  Am si uitat de provocarea aia...Parca trebuie sa intru intr-un bloc abandonat...Dar ce mai conteaza!Ma asteapta,probabil,o lume cu totul si cu totul noua in liceul de arte!
Sus In jos
lia7733
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Viata unei regine adolescente Empty
MesajSubiect: Re: Viata unei regine adolescente   Viata unei regine adolescente I_icon19Dum 20 Apr 2014, 22:42

am inceput sa inteleg...gata "provocarea"....urmeaza aventurile.....astept in continuare.mergi inainte...
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Viata unei regine adolescente Asss10Viata unei regine adolescente J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Viata unei regine adolescente Empty
MesajSubiect: Re: Viata unei regine adolescente   Viata unei regine adolescente I_icon19Sam 19 Iul 2014, 19:14

Fanfic original blocat din cauza inactivitatii.


Viata unei regine adolescente Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Viata unei regine adolescente Empty
MesajSubiect: Re: Viata unei regine adolescente   Viata unei regine adolescente I_icon19

Sus In jos
 

Viata unei regine adolescente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-