Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un joc de noroc Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un joc de noroc Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Un joc de noroc

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 01:12

                                                                         Un joc de noroc-Doua personaje 
Sakura pov: 

Ma plimb pe holurile lungi si intunecate ale conacului.Incepeam sa ma plictisesc in camera mea,singura ,fara nimeni.Imi plimb usor mana prin parul scurt si roz.Ma tot intreb de ce trebuie sa mostenesc eu aceasta noanta a parului,parul roz al mamei mele arata minunat dar al meu e un dezastru complet.Imi plimb ochi pe peretii negri apoi urc cu ei pe tavan si intr-un final ii las sa se odihneasca.Clipesc de cateva ori apoi cotesc si ajung in fata unei usii mari,din lenm de stajer negru. 
Usa aceia va fi mereu inchisa pentru mine,nici o data nu voi avea voie sa intru pe ea,continutul camerei pe care o apara va ramane mereu un mister pentru mine.Tot ce stiu este ca dincolo de acea usa se afla persoana care ma face sa nu ma simt singura,persoana care ma face sa zambesc,persoana care ma face sa simt iubita.
Imi doresc din toata inima sa intru in camera dar stiu ca acea persoana va fi dezamagita de mine asa ca ma voi multumi cu un simplu ciocanit in usa dar inainte ca degetele mele faca contact cu suprafata rece de lemn usa se deschide.Pasesc incet inapoi putin curioasa,sperand ca pe usa va aparea persoana pe care eu doresc sa o vad.
Pe usa isi face aparitia o fata imbracata intr-o rochie scurta neagra cu un sort de un alb imaculat si o fundita rosie la gat.Ochii ei se negri se intalnesc cu ochii mei verzi apoi ea ii trage respectuasa in pamant si face o plecaciune adanca in fata mea.
  -Domnisoara Sakura, stapanul sa retras mai devreme astazi doarece se simtea mai obosit ca de obicei.Mai bine va-ti retage si dumneavoastra caci soarele este pe cale sa rasara si nu cred ca ati dori sa va bronzati chipul delicat.spune ea pe un ton usor amuzat.
  -Bine Livia!spune eu in timp ce ochi mei verzi deveneau rosi din cauza faptului ca aceasta simpla servitoare ma ia peste picior.

Sasuke pov:


Va-ti gandit vreodata cum e sa fi dependent de ceva?Multi ii spun iubetei lor ca sunt dependenti de ea dar asta nu e nimic mai mult decat o minciuna,eu nu sunt dependent de o persoana ci de un loc si anume cazinoul!Iubesc jocurile de carti,pariurile de ori ce fel,aparatele si ori ce tine de acest loc.Am 18 ani abia impliniti si deja frecventez locul asta de 4 ani.
Singura problema e ca eu nu sunt o persoana chiar norocasa si pierd aproape de fiecare data,iar atunci cand castig nu castig mai mult de 50 de yeni.Multe persoane care ar fi in locul meu ar renunta la acest hobby dar eu consider acele persoane niste persoane delasatoare.Indiferent de cate ori am pierdut eu am jucat mai departe.
Dar acest hobby este unul foarte costisitor asa ca din pacate trebuie sa il intretin intr-un fel.La inceput aveam doar 14 ani si ma multumeam cu bani de buzunar sau de pachet pe care ii primeam dar cu timpul am vrut sa joc mai mult asa ca a trebuit sa fac rost de mai multi bani.Am inceput sa vand lucruri din camera mea si intr-un final chiar din toata casa.Intr-o zi mama ma prins si ma pus sa jur ca nu se va mai repeta dar eu nu am rezistat mai mult de o saptamana asa ca am inceput din nou.Pana la urma am fost prins din nou iar mama ma dat afara din casa.Din fericire fratele meu mai mare,Naruto,are un job destul de bun si imi aduce din cand in cand cativa bani si ceva de mancare.
Bietul Naruto trebuie sa ma ajute pe mine si pe mama care are cancer pulmonar si nu mai poate sa lucreze iar bani din concediul medical nu-i ajung nici de chirie.Intr-un fel imi pare rau pentru el dar nu ma pot abtine.Lumea jocurilor de noroc e foatre periculoasa.Tata si fratele nostru cel mai mare au frecventat-o si amandoi am sfarsit tragic.Tata a fost gasit injunghiat atunci cand eu aveam 4 ani,Naruto avea 5 ani si Itachi avea 10 ani.Apoi cand eu aveam 10 ani,Naruto 11 si Itachi 16 ani el a disparut subit.Peste o saptamana cadavrul lui a fost descoperit intr-un sac la marginea orasului.Si el si tata se imprumutasera la un mare om de afaceri pentru a putea sa joace si au sfarsit fara sa mai dea bani.Politia nu a avut suficiente probe asa ca vinovatul se plimba si azi prin acelasi cazinou.
Mama spunea mereu ca eu,tata si itachi am fost identici,acelasi par negru si ochi de culoarea carbunelui.Am avut acelasi viciu si probabil o sa avem acelasi sfartit.Naruto e stalpul ei in viata,pana la urma el arata exact ca ea si anume blond cu ochi albastri.
Chiar acum ma aflu la jocul meu preferat si anume ruleta.
Alegeam mereu acelasi numar 15 rosu.Tata a murit pe data de 15 si corpul lui Itachi a fost gasit tot pe data de 15 asa ca incercam cu un numar comun pentru mine dar ca de obicei aveam ghinio cand deodata mi-a venit o idee geniala.


                                                                     
                                                             
Sus In jos
Evans Blue
Academy Student
Academy Student
Evans Blue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Dincolo de lume
acebook acebook : https://www.facebook.com/melli.tlb
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 51
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul , Muzica , Pictura , Animeurile , Manga
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 09:16

Bunaaa , am trecut pe la fan ficul tau si imi place ceea ce vad draga mea . Ma bucur ca am trecut si sper ca vei scrie urmatorul capitol . Ma cheama Melisa , si sper sa fim prietene . >:D <


Un joc de noroc Large
 

SHUT UP .
I CAN HEAR YOU DARLING !
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 13:28

     Bunaa:**. Si mie imi place ce vad, ideea mi se pare foarte buna, mai ales ca nu a mai vazut-o pana acum. Din aceasta idee se pot dezvolta multe alte intamplari, insa am o presimtire ca Sasuke este vampir (D) . Ce am sa-ti reprosez este ca dupa orice semn de punctuatie trebuie sa pui space, dar asta nu e nimic grav. 
      Sper sa aduci repede next-ul, puuups :** :3


Pentru cei care spun ca sunt urata, acest video este pentru voi, in engleza, asa cum va place, stiu ca va place engleza si pentru 
cei care nu ma plac, oricum am luat-o razna, asa ca va place de mine acum?
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 16:01

Ei, ei, nei'. Cum vine asta? Esti o criminala mai mare decat mine! Sper doar ca Sasuke nu v-a avea aceeasi soarta, si cine este acel "stapan"?
As vrea.. Nu! Am nevoie de next.
Spor la scris si la idei!!
Sayonara!! kiss


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 17:03

Cred ca stiu ce idee ii vine si asta ma incanta. Vreau sa ma anunti data viitoare, pentru ca, daca e cum cred eu, o sa devin obsedata pentru acest fic. Ce simte Sasuke pentru cazinouri o sa fie mic copil :)). Inceputul este bun. Chiar ma intrebam ce anume se gaseste in spatele acelei usi, am crezut ca este un animal sau o poza veche si plina de amintiri, dar este o persoana. Sper ca Sasuke gandeste la fel ca mine  evil 
Te rog, din nou, sa-mi trimiti un ms cu linkul cand postezi.
Bye evil flirt 


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 18:38

Capitolul 2

Sasuke pov:


O idee geniala, asta aveam acum in mintea mea.Nu-mi mai permiteam sa joc in seara asta din motive, evident, financiare asa ca aveam sa imprumut o suma mica.Naruto va veni sigur maine pe la mine si asa o sa pot sa imi achit datoria.E pur si simplu o idee geniala!
Acum tot ce trebuie sa fac este sa gasesc o persoana care sa fie dispusa sa ma imprumute.Hotarasc sa ma plimb un pic prin cazinou ca sa imi gasesc ''tinta'' perfecta, intr-un final ajung la masa de poker unde un tip care nu parea mai invarsta decat mine paria sume astronomice, cel putin din punctul meu de vedere.
Am asteptat ca el sa se plictiseasca si sa se duca la toaleta.In acel moment m-am dus dupa el.Era un tip popular aici, era fiul unui important om de afaceri.Gaara, caci asa se numea, era un impatimit al jocurilor de noroc la fel ca si mine doar ca el avea mai mereu conturile pline in timp ce eu eram acum nevoit sa ma imprumut.
M-am apropiat incet de el dar o mana gigantica ma trage inapoi cu o brutalitate iesita din comun.Ma uit un pic curios catre giganticul proprietar al acelei maini, era unul dintre ''aparatorii'' lui Gaara.Acel gigant se uita o data la mine si ma intreaba daca am vreo treaba Gaara, intrebarea venea insotita de un ton superior si cateva priviri oarecum amenintatoare.Ma dau din instinct un pas mai in spate si ii spun ca am o chestiune importanta de vorbit cu Gaara.La auzul vorbelor mele acesta ma ia mai mult pe sus si ma duce intr-o camera destul de intunecata singura sursa de lumina fiind o lampa putin invechita si imi spune sa astept aici apoi se face nevazut.
Ma asez pe o canapea din piele neagra, lucioasa si imi arunc ochii prin incapere.Era mai degraba un birou decat o simpla camera V.I.P.In fata mea se afla asa numitul ''birou'' care aducea mai mult cu o masa mare, din lemn negru la capatul careia se afla un scaun din piele mare si impunator, care semana foarte mult cu tronurile regilor din povestile pe care mama mea mi le citea in copilarie.
Tresar la auzul usi si ma intorc usor inspre aceasta.Langa ea statea Gaara, ma analiza.Sigur se gandeste ce as vre eu de la el.Acesta se indreapta sprea masa neagra si se aseaza pe scaun.Se mai uita cateva minute la mine si ridica de undeva de sub masa o servieta alba, apoi mi-o arunca in brate.Ma uit putin incurcat la el si o deschid cu o mica ezitare, acea servieta era plina cu bani!
-1000 de yeni.Crezi ca iti ajung?intreaba el pe un ton putin superior si in acelasi timp putin indiferent.Eu dau afirmativ din cap si el imi spune destul de rece ca ii vrea inapoi in trei zile.
Dupa ce aceasta termina aceasta fraza parasesc incaperea incet si sigur.Eram in culmea fericiri, imi vedea sa tip cat ma tineau plamani:''In noaptea asta petrec!'' ,dar nu puteam caci as fi atras prea multa atentie asupra mea.Ce puteam eu sa fac cu 1000 de yeni?Asta era intrebarea care imi venea in minte asa ca am inceput sa imi fac planuri, prima data trebuia sa ma intorc acasa!
Am iesit din cazino si am sunat un taxi care a aparut in aproximativ 10 minute.Am urcat si i-am dat adresa soferului acesta incepand sa goneasca pe strazile pusti ale orasului spre ''casa'' mea.Acel subsol nu era casa mea,ci era mai mult un asa numit imobil usor imfestat cu gandaci pe care ''iubita'' mea la inchiriat pentru mine.Iubita mea era o roscata cu ochi intr-un fel rosii care se numea Karin.Ea a fost singura fata care a fost dispusa sa imi gaseasca un imobil in schimbul unei relatii cu mine dupa ce mama ma dat afara.Nu e tocmai fata visurilor mele dar uneori e dispusa sa imi finanteze hobby-ul si ea este cea care imi plateste chiria deci pentru moment e tot ce imi trebuie.
Intr-un final ajung in fata blocului.Platesc suma de bani soferului si ii ofer un bacsis generos.Cobor din masina galbena si ma indrept spre usa blocului in timp ce in mana dreapta tineam servieta si cu ajutorul celei maini stangi cautam cheile.Trebuie sa recunosc ca am stat cam 5 minute cautandu-mi cheile dar ma dau pagubas, cel mai probabil le-am pierdut prin cazino sau prin taxiu.Realizez ca nu mai am cheile si nu am decat sa sun la interfon, sun de 3 ori si intr-un final o voce obosita ma intreaba cine e.Raspund cu un simplu Sasuke si usa se deschide ca prin maghie.
Cobor scarile pana ajung la subsol unde dau de o usa in pragul careia ma aspepta Karin.Aceasta imi sare in brate si ma saruta scurt apoi intram amandoi in casa.Ma intreaba ce este in servieta, eu ma uit plictisit la ea si ii spun sa nu o atinga apoi ma duc la in pat si adorm instantaneu.


A doua zi razele soarelui ma tretzesc incet.Ma ridic in capul oaselor si cu ajutorul ochilor mei negri o caut pe Karin prin incapere.Ochii mei nu o gasesc pe Karin ci gasesc un biletel de la ea unde scrie ca sa dus sa cumpere ceva pentru micul dejun.Decid sa ma ridic din pat sa sa ma duc sa fac un dus.Imi iau cu mine un tricou negru si o pereche de blugi apoi intru in baie.
Peste 20 de minute ies din baie si ma duc ghiulea catre servieta alba pe care Gaara mi-o daruise.Scot fiecare banut din ea si ii numar o data, apoi ii numar din nou si din nou si din nou si din nou.Cred ca i-am numarat de 5 sau 6 ori, era asa de fericit ca nu-mi venea sa cred, eu chiar aveam 1000 de yeni!Asta nu era un vis de prost gust, eu chiar aveam 1000 de yeni!
In primul rand vreau am sa-i dau mamei cei 258 de yeni pe care i-am furat ultima data de la ea.Apoi am sa cumpar un bilet de avion catre Brazilia si acolo voi ramane si o voi lua de la zero.
Deja ma pot vedea, eu conducand un bolid argintiu pe strazile din Rio de Janeiro, langa mine o brazilianca blonda cu parul lung si ochi mari.Eu, Sasuke Uchiha, voi deveni cineva acolo si imi voi intemeia propriul meu cazino, asa voi putea sa joc cat imi doresc fara sa am probleme financiare.
In fiecare zi voi avea alta fata, ma voi infrati cu capii mafiei din Brazilia si am sa devin poate si un mic diler de, nu stiu poate canabis.Voi ajunge mare si puternic, am sa scap de trecutul meu rusinos si de Karin.Am sa ii dau bani inapoi lui Gaara dar nu asa de repede probabil am sa produc mult mai mult decat 1000 de yeni intr-un an acolo!Am sa fiu bogat,am sa am propriul meu cazino!

Dar visele mele vor trebuii sa mai astepte caci pot sa aud cum cineva coboara scarile indreptanduse spre locatia mea.Strang repede toti bani pe care in fericirea mea ii aruncasem in aer si acum erau peste tot.Am terminat repede, chiar la fix caci in pragul usi isi face aparitia....


                                                                     
                                                             
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 22 Apr 2014, 21:03

Cine-si face aparitia acolo?? Karin? Maica-sa? Sau Gaara? Sau naruto? Ori Sakura este fiica proprietarului blocului in care sta Sasuke, si a venit dupa chirie? Multe de zis -_-
Astept next, si sa ma anunti!!
Te pup, nei'! kiss


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mier 23 Apr 2014, 15:53

Nu asta am vrut sa citesc, dar cine stie, timpul inca nu e pierdut. Eu credeam ca el este persoana pe care Sakura o iubeste. Nu stiu cum, el decide sa fie intretinut de o femeie. Karin am putea spune ca este folosita, dar nu-i da bani de cazino. Deci nu e chiar atat de sus, pe cat ma asteptam eu. Dar cine stie, ca sa-i da banii lui Garra va trebui sa recurga la asta. Chiar nu stiu. Multa bafta!


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 27 Apr 2014, 00:40

Bunaa:**. Scuze ca nu am comentat mai repede, insa nu am avut timp si alte chiestii neinteresante chiar mi-au mancat timpul. Sasuke o sa aiba mari probleme cu gaara, cred ca e un camatar, hmm. Eu nu stiu cat inseamna un yen, dar dupa reactia lui Sasuke, par a fi multi bani. Imi place ca ne lasi in suspans, mi se pare unul dintre cele mai importante lucruri la un fic, aproape la fel de important ca faptul ca dupa orice semn de punctuatie se pune space, nu numai dupa virgula:). Mari vise are si Sasuke, se vede cu brazilience=)). Multumesc de anunt, sper sa o faci data viitoare care sper ca va venii repede. Puuuups :** :3.


Pentru cei care spun ca sunt urata, acest video este pentru voi, in engleza, asa cum va place, stiu ca va place engleza si pentru 
cei care nu ma plac, oricum am luat-o razna, asa ca va place de mine acum?
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 01 Iun 2014, 15:58

Capitolul 3


Sasuke pov:


In fata mea statea mandru, chiar plin de el, as putea spune, Naruto!Se uita la mine un pic cam incurcat iar eu il imitam.Avea un bandaj in jurul bratului stang si cativa plasturi pe fata.Cei drept arada de parca cineva il aruncase in ringul de box cu Morosanu.Se apropie de mine, isi tage un scaun dintr-un colt al incaperii si se aseaza uitanduse insistent la mine.Isi scoate portofelul din geaca neagra de piele usor uzata si scoate o anumita suma de bani.Ii numara o data si mi intinde.
-Scuze fratioare dar astazi a fost inchis bufetul deci nu ti-am adus decat bani,spune el si incearca sa zambeasca pentru a mai inveseli atmosfera desi nu prea reuseste.
Ma uit inca o data la el, arata destul de rau, sa nu mai zic ca acel bandaj din jurul bratului stang se inrosise putin semn ca rana era proaspata si inca ii sangera.Desi avea nevoie de bani pentru chiria,tratamentul si mancarea mamei el imi aducea mereu si mie cate un pic din salariul lui.Habar nu am ce job are dar mereu vine ranit deci nu poate sa fie ceva usor.Sigur are nevoie de bani si pentru el dar mereu se gandeste si la mine.Daca de data asta as accepta bani nu m-as putea numi decat cel mai mare mag*r din lume!El mereu sa gandit la mine asa ca acum e timpul sa ma gandesc si eu la el.Ii fac semn cum ca nu pot sa accept bani, ma ridic in picioare si apoi ingenuchiez langa pat scotand de sub el servieta alba.Naruto se uita un pic incurcat la mine iar pe chipul meu apare un zambet strengar, un astefel de zambet nu mai avusem pe chip de cand erau un mic copil.
Deschid servieta si observ cum ochii lui Naruto se mares instinctiv, apoi scot o suma de bani la nimereala si ii numar .Erau exact 478 de yeni pe care ii intind fratelui meu, el se uita nedumerit la mine, ii ia si ii numara.Dupa ce ii numara se uita parca crucis la mine si ma intreaba de unde ii am.Eu ma uit la el cu un anumit aer de superioritate si ii spun ca nu il priveste.In urmatorul minut el se ridica de pe scaun si in urmatorul minut pumnul lui face contact cu fata mea.Lovitura a fost atat de puternica incat am cazut pe podeaua rece,am deschis ochii usor ametit, in fata mea se afla un gandac care isi flutura antenele in stanga si in dreapta de parca ar rade de mine.Ma ridic scarbit de pe podea si ma asez din nou pe pat.Naruto se uita inca o data la mine si ma intreaba cu seriozitate de unde am facut rost de bani aia.
Pe chipul meu apare un ranjet diabolic menit sa il scoata pe dragul meu frate din minti.Naruto ma ia de gulerul camasii cu ambele maini si ma ridica cel putin 4 cm deasupra podelei.
-Sasuke asta e ultima data cand te intre: De unde ai banii aia?tipa Naruto la mine, ecoul vocii lui auzinduse probabil in tot blocul.Incep sa rad amuzat de fratele meu mai mare care probabil ma va bate pana voi intra in coma.Asa ca aleg sa capitulez in fata lui si ii spun ca am sa-i explic daca ma lasa sa ma asez caci mie nu imi prea place sa plutesc deasupra podelei de la un timp.Comentariul meu il face sa rada intr-un anumit fel asa ca ma lasa, eu asezanduma din nou pe dragul meu pat.Ma uit un pic in jur pentru a ma asigura ca nimeni nu ne urmareste si incep sa ii spun lui Naruto cum am gasit in fata cazinoului o servieta plina cu bani, incercam sa infloresc povestea in asa fel incat sa fie cat se poate de credibila dar la sfarsit se pare ca Naruto tot nu ma crezut.Se pare ca pana si el sa plictisit de mine si de minciunile mela asa ca se ridica aparent dezamagit de mine si se indreapta catre usa.In urmatorul minut telefonul lui suna, el il scoate din geaca si raspunde cu o viteza uimitoare.Teleonul lui nu era decat un biet nokia vechii de secole dupa parerea mea.Rad infundat gandinduma ca de ziua mea anul asta Naruto imi daruise un iphone 4 care a sfarsit amanetat pentru ca eu sa pot continua jocul de poker pe care ori cum l-am pierdut intr-un final.
-Ce sa intamplat?De ce ma suni astazi?spune Naruto pe un ton grav.Tipul sau tipa de la capatul celalalt il raspunde lui Naruto folosind destul de multe cuvinte caci timp de cateva minute Naruto nu mai spune absolut nimic.Uitanduma atent la Naruto imi puteam da seama cat de speriat sau tensionat era din cauza ochilor lui care il vor trada pana la sfarsitul vietii lui destul de triste din cauza mea si a bietei mele mame.Baiatul asta va munci cred ca tot restul zilelor lui ca sa o scape pe mama de boala ei severa desi eu sunt sigur ca asta va fi imposibil.Pe bune el are 19 de ani si pana acum nu a avut nici macar o prietena, sincer acum, chiar imi pare rau pentru el.Intr-un final inchide telefonul si se intoarce inca o data spre mine, eu ma ridic si ii dau inca o data banii.
-Dai mamei din partea mea banii pe care i-am luat ultima data de la ea.Restul pastreaza-i tu caci ii meriti, ai muncit mult pentru mine si mama.Naruto ofteaza ii ia si imi spune un simplu ''Ne mai vedem!'' apoi pleaca lasanduma singur.
Ma duc si i-au servieta incepand din nou sa numar banii, in total aveam acum 522 yeni.Iau leptopul vechi si incet a lui Karin de pe noptiera de langa pat si incep sa caut bilete de avion spre Rio de Janeiro.Biletele erau destul de acceptabile asa ca imi rezerv unul care costa 207 yeni. Acum mai aveam 315 yeni care insemnau in total habar nu am cati dolari.Intru repede pe internet si calculez, deci 315 yeni insemna aproximativ 3 dolari si 15 centi.Deci oficial sunt falit!Ce ar trebui eu sa fac cu 3 dolari?Trebuie sa fac rost de mai multi bani si repede deoarece poimaine pleaca avionul si nu imi permit sa il ratez!
Ma invart prin cocin* asta numita casa incercand sa gasesc ceva de valoare pe care sa il pot amaneta dar tot ce am pana acum e leptopul lui Karin si un radio stricat pe care il tineam drept bibelou pe pervazul geamului din bucatarie.Pana la urma incep sa ma uit prin haine si gasesc un tricou mai vechi de firma pe care il primisem de la Naruto acum ceva timp.Ma indrept spre dulapiorul unde Karin isi tinea hainele si gasesc vreo doua rochii care pareau destul de scumpe apoi deschid un sertar al dulapiorului si acolo gasesc destule bijuteri care pareau din aur,sargint sau alte metale si pietre pretioase.Cred ca asta imi ajungea si pana la urma daca va fi nevoie voi vinde si telefonul lui Karin.

I-au toate obiectele pe care le-am gasit si incerc sa fac un inventar dar in momentul 2 cineva imi pronunta numele eu fiind nevoit sa ma intorc vazand-o pe.....  


                                                                     
                                                             
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 01 Iun 2014, 19:01

Vazand-o pe Karin! Nu?! 
Hei, nei', scuze pentru intarziere. Stiu ca m-ai anuntat de la pranz, insa cum eu sunt dstul de imprastiata si nu-mi fac temele decat in ultimul moment, evident ca aveam ceva de munca.
Oricum, vreau sa-ti spun ca ti-a iesit grozav. O mica adaugare: poti, te rog, sa desparti paragrafele? Mi-e destul de greu sa citesc asa. Abia astept nextul.

Multumesc pentru munca depusa!! XD


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mar 03 Iun 2014, 16:06

... iar ma lasi in aer ? Deci nu am aflat multe, ceea ce se intelege. Sau poate eu nu vad... Naruto cred ca e bagat intr-o mare belea, poate lucreaza chiar cu Garra. Cred ca te enervez cu toate aceste scenarii.
 "Pe barba mea" ca vreau capitolul 4  dj . Sasuke sigur nu a cresut in pus, si puful aur s-a facut :))


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 13 Iul 2014, 15:58

Capitolul 4


Sasuke pov:


I-au toate obiectele pe care le-am gasit si incerc sa fac un inventar dar in momentul 2 cineva imi pronunta numele eu fiind nevoit sa ma intorc vazand-o pe..... Karin!
Se uita la mine nedumerita, parca vroia sa ma intrebe ce faceam cu toate lucrurile alea dar stiam ca nu o sa o faca.In mana dreapta avea o sacosa care era plina cu diferite alimente.Se apropie usor de mine, se uita atent in ochii mei negri si patrunzatori apoi imi spune cu o voce rece ca merge in bucatarie sa faca cateva clatite pentru ''micul dejun'' de la ora 13:30.
Cel mai mult imi place la Karin faptul ca nici macar o data nu sa bagat in treburile mele ,poate ca braziliencele sunt mai bagarete si mai temperamentale dar pana la urma asta vreau eu de la o fata.De Karin am nevoie ca sa nu mor de foame dar daca as putea sa aleg as alege o fata temperamentala, cu o atitudine puternica care sa stie ce vrea de la viata.Dar pentru moment nu e destul de usor sa gasesti o asa fata,cel putin pentru mine.Trebuie sa am rabdare dar sa plec cat pot de repede caci am un sentiment de neliniste in cea ce il priveste pe Gaara.Sper sa nu afle de ce vreau sa fac!
Ma indrept cu pasi marunti spre bucatarie de unde mirosul imbietor iesea pe geamul lasat deschis...deci de aceea imi era mie frig!Ma indrept usor spre geam si dau sa il inchid dar cand imi cobor capul vad un inel,era un inel finut din aur , semana cu o veregheta.Il intorc pe toate partile fara ca ,,iubita'' mea sa observe.Intr-un final il bag in buzunar si ma indrept spre masa.Iau o clatita si ma indrept spre usa in timp ce spun ca voi iesi o vreme.Inelul ala parea destul de pretios asa ca acum ma indrept spre o bijuterie din cartier ca sa ii estimez valoarea.
Pe strada se afla o ceata de tanci galagiosi care se jucau un anumit joc pe care nu il intelegeam prea bine, m-am oprit cateva secunde si am privit cum doi dintre ei alergau alti patru in timp ce trei stateau pe margine.Era un joc ametitor dar avand in vedere cat de tare radeau sigur le placea.Copii sunt mai mereu atat de zambitori si eu personal cred ca asta se datoreaza doar faptului ca ei nu au alta grija decat scoala pe care ori cum in majoritatea cazurilor o trateaza cu dezinteres.Pe copii nu ii intereseaza banii, intretinerea, curentul, abonamentul sau mancarea.Ei vin pur si simplu acasa si toate sunt deja cumparate sau platite.Daca ar fi sa fiu ceva as dorii sa fiu vesnic un copil, cred ca sunt cei mai norocosi din lume!
In drumul meu m-am intalnit cu un grup de fete destul de dezbracate pentru o zii atat de rece.In total erau cinci si se apropiau de mine cu un zambet strengar pe fata.Fetele erau destul de aratoase : doua brunete, o blonda si doua roscate.Brunetele si una din roscate aveau ochii caprui ,iar blonda si cealalta roscata aveau ochii albastri.Roscata cu ochii caprui se apropie de mine si cu un chicotit usor imi zice:
-Nu ai vrea sa te distrezi cu noi putin?tonul ei era unul dagajat de parca ar cere o shaorma la magazinul din colt.Felul asta de fete ma fac mereu sa rad, isi vand corpul sufletul si demnitatea fara macar sa le pese, intr-un fel sunt dezgustatoare dar in acelasi timp intrigante.
-La ora asta fetelor?Cat costa?zic eu pe un ton usor batjocoritor.
-50 de yeni pentru fiecare dintre noi.La auzul sumei care mi se parea astronomice ma bufneste rasul si trec plec mai incolo linistit.Cartierul asta era destul de ,,periculos'' sa zic asa.Puteai sa intalnesti tot feluri de oameri exact cum ati vazut mai devreme.Daca vroiai droguri gaseai aici si droguri dar si drogati, aici gaseai persoane care iti vindeau arme fara sa iti vorbeasca macar.Blocurile aveau geamurile sparte in mare masura si grafiti la greu.Majoritatea persoanelor de aici sunt ursuze si fara chef de viata. Carciumile eram mai mereu pline ochi de alcolici tristi din diferite motive: falimentari, someri, parasiti dar n-ai ce sa ii faci, asta e viata!
In sfarsit ajung in fata bijuterie care era sparta de cel putin doua ori pe lume.Ce om intreg la minte ar deschide o bijuterie intr-un cartier ca asta?In ori ce caz pentru mine e destul de convenabil deoarece urmatoare bijuteri e la sapte strazi distanta si nu am chaf sa merg pana acolo caci nu imi permiteam sa cheltuiesc din bani si sa chem un Taxi.
Intru inauntru unde dupa parerea mea era mai frig decat afara.In camera se afla o tejgea mica cu pozele diferitelor bijuterii, intr-un colt al camerei se afla o canapea rupta pe care isi facea veacul o pisica gri ,in dreapta se afla o usa mare din lemn negru din spatele careia se auzi o vace care intreba cine e.La acea intrebare eu raspund destul de sec si iritat cu un simplu ,,Eu'' .Usa se deschise la cateva minute dupa raspunsul meu si din spatele ei isi facu aparitia o doamna cu un aer superior.Era batrana, destul de grasa,cu un bust gigantic si parul lung prins in doua codite impletite de scolarita.Aspectul ei ma facea sa rad in interiorul meu cu gura pana la urechi.
Se uita la mine cu dispret si se intreapta spre canapea, isi ia mata ei infestata cu paraziti in brate si ma intreaba ce doresc.Ma uit inca o data la pisica pe care nu as atingeo nici daca mai plati si ii arun inelu intreband-o dezinteresat cam cat mi-ar da pe el.Ea il prinde, in intoarce pe toate partile apoi se ridica si se duce la tejgea si scoate de undeva de sub ea un catalog mic si incepe sa il rasfoiasca agitata.Apoi se duce cu inelul in spate si se intoarce dupa cateva minute,vine spre mine si imi zice sec o anumita suma pe care nu o inteleg complet asa ca o intreb cam cati dolari ar fi.
-In jur de 300-400 $.spune ea dezinteresata si adauga ca ea nu imi poate plati suma azi deci trebuie sa revin maine. Desi nu imi placea prea mult ideea de a astepta accept si ies din bijuterie luand cu mine inelul si punandul in buzunar. Ma indrept spre un telefon public avand in cap ideea de a o suna pe Karin si de ai spune ca am sa mai stau prin oras caci nu aveam chef sa merg acasa.Ma scotocesc prin buzunare si gasesc spre mirarea mea trei fise.Pun prima fisa in telefon si dupa cateva secunde Karin imi raspunde la celalalt capat.Ii spun repede ca aveam sa intarzi si cand am dorit sa inchid ea ma opreste:
-Sasuke...tu stii ca...eu te iubesc enorm doar ca asta....nu mai merge!Tata a spus ca daca nu ai ganduri serioase o sa ma casatoareasca cu fiul vecinilor nostri care imi face de vreo doi ani curte iar azi am primit un telefon de la el si....a zis ca a aranjat casatoria.Sasuke eu pe tine te iubesc, esti tot ce imi doresc si daca ai mei m-ar obliga sa ma marit cu altcineva inafara de tine m-as sinucide.Sasuke haide te rog sa plecam, sa plecam intr-un loc departe de aici unde sa nu ne gaseasca nimeni.Sa fim doar noi doi si sa fim fericiti!Sasuke, ce zici?
In minutul doi am inchis telefonul fara sa ii dau un raspuns.De acum inainte nu mai aveam ori cum nevoie de ea.Ma surprinde ca sa gandit la discursul acesta cu toti neuroni ei lipsa.Karin nu ma interesat niciodata asa de mult incat sa fug cu ea.Doar gandinduma la asta incep sa rad singur pe strada.Am de gand sa ma mai plimb putin si dupa asta m-as duce sa imi iau lucrurile din coci*a aia.Daca nu as fi avut nevoie de bani nici nu m-as fi incurcat cu Karin.Mereu am vrut sa scap de ea dar nu poti scapa de ceva ce iti trebuie neaparat, nu?Acum Karin e nefolositoare acum si pot sa ma descotorosesc de ea.


Ma plimb printre stradutele din cartier privind nimic.Nu aveam un anumit loc in care doream sa ajung dar doream sa fiu singur cu mine si cu fericirea mea.Am sa plec din locul asta nemer*ic, a platit mamei datoria, am scapat de Karin...ce as purtea sa imi mai doresc de la viata?Puteam sa spun ca pentru moment erau un om implinit.Desi ceva ma nelinistea, poate ca am devenit eu paranoic dar un tip cat statuia libertati cu muschii pe masura parca ma urmarea. Poate ca ma vazut atunci cand am iesit de la bijuterie si crede ca am cumparat ceva important si scump.Dau sa fug sperand sa scap de el dar atunci ......   


                                                                     
                                                             
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 13 Iul 2014, 21:18

Dar atunci..? Se impiedica si cade la picioarele Sakurei, care il ajuta sa scape. Nu?
Oricum, nei, a fost grozav! Abia astept urmatoru' capitol!


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Mier 27 Aug 2014, 23:47

Buna! Ce se intampla cu Sakura ? Nu mai apare ? Cred ca Sasuke o sa intre intr-o belea cat de curand, stai putin, a intrat cand s-a dus la Garra. Vreau sa specific pentru toata lumea- asta ar trebui sa faci si tu- ca niciodata nu trebuie sa ceri bani de la camatari. Abia astept sa apara iubirea, sunt nelinistita :D. Te rog sa ma anunti si data viitoate, adica zilele astea.
Bafta la scris!


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 07 Sept 2014, 18:31

                             Capitolul 5

Sasuke pov:

Ma trezesc intr-un depozit vechi, infestat cu rozatoare, cu geamuri sparte si doua sau trei becuri care luminau slab incaperea gigantica.Eram legat de un scaun de lemn destul de zdravan, in fata mea era acel malac insotit de inca trei prieteni.Aud cum usa depozitului se deschide si pe ea isi face aparitia Gaara. Ma uit incurcat la el cu dorinta de ai spune cateva dar calusul din gura mea ma impiedica.
-Deci Sasuke,eu sunt bun cu tine si iti imprumut o mie de yeni si tu incerci sa fugi din tara?De ce Sasuke?Merita oare sa dai cu piciorul unei sanse ca asta?Sunt sigur ca daca veneai la mine in genuchi eu as fi fost ingaduitor cu tine si poate te-as fi ajutat, la fel cum l-am ajutat pe tatal tau si pe fratele tau cand au venit la mine in genunchi.spuse Gaara si incepe sa rada ca un maniac.Dragul meu Sasuke, stii ca astazi e 15 Mai?
Intrebarea lui imi dadu fiori pe sira spinari!Era clar ca avea de gand sa ma omoare exact ca pe tata si pe Itachi.As da orice sa scap de calusul din gura mea ca sa pot sa il scuip in fata!Ochii lui verzi sclipeau probabil din cauza nerabdari, setea de sange i se putea citi pe fata.Sangele, acest lichid rosu, acest lichid vital, l-as da pe tot macar sa pot sa ii dau un pumn intre ochi acestui ticalo*.
Gaara se da cativa pasi in spate si face un semn din mana.In acel moment acele patru gorile se napustesc asupra mea cu pumni si picioare.Tot ce puteam sa simt era durerea, primeam pumni in stomac si fata plus picioare in fiecare organ pe care il aveam.Durera era insuportabila dar nu puteam sa ma misc caci eram inca legat de scaun.La un moment dat din cauza unei lovituri unul din picioarele scaunului se rupe eu cazand cu el peste mine.In acel moment un ras dement se porneste si Gaara incepe sa strige cat il tineau plamanii:''Mai mult!!!Mai mult''.Era clar ca acest show il satisfacea complet.Dupa cateva secunde de liniste in care eu am urmarit cum sangele curgea prin ranile mele proaspete acele gorile sau napustit din nou asupra mea.Prin ploaia de lovituri am putut auzi cum telefonul maniaculu* suna iar el raspunde alarmat.Dupa acest moment totul se face din nou negru.
Ma trezesc de data asta aflandu-ma cel mai probabil intr-un portbagaj deoarece puteam sa aud clacsoanele celorlalte masini si puteam sa simt toate curbele,franele si gropile.Cred ca am mers asa o perioada destul de lunga in care eu m-am tot gandit la ce am dat cu piciorul.Nu aveam o viata stralucita dar eram in viata.Mama imi spunea cand eram un copil mic si inocent sa ma feresc de straini caci asta ma poate costa viata iar viata mea categoric nu valoreaza cat bomboana veche pe care ei mi-o ofereau.De data asta nu era vorba despre un strain cu o bomboana in mana ci despre un maniac cu o serviete plina cu o mie de yeni.Lucrurile difereau din punctul de vedere al valorii dar morala era aceiasi:Viata mea nu valoreaza atat!Mi-as fi dorit sa imi dau seama de asta mai devreme dar acum e prea tarziu.Ramas fara alta speranta incep sa ma rog cu patima,ma rugam Domnului sa ma ajute si sa ma ierte, ma juram pe tot ce puteam ca daca voi scapa am sa ma insor si am sa ma duc la casa mea si nu voi mai juca jocuri de noroc cat voi trai.Ma intreb daca Dumnezeu se uita la mine acum si vede in ce stare sunt, daca o face stiu sigur ca ma va ajuta, sau cel putin sper.
La un moment dat simt cum masina vireaza la dreapta iar dupa cateva sute de metri opreste brusc.Cineva deschide portbagajul si ma ridica dinauntrul lui.Ma ia pe sus si ma pune pe umarul lui de parca as fi un covor.Prin lumina slaba a luni nu puteam sa disting unde ma aflu dar mi-am dat seama ca am intrat intr-o casa mare.Dupa cativa pasi pe un coridor gorila care ma luase pe sus deschide o usa cu un scartait lung si ma arunca acolo eu lovindu-ma de scarile care duceau cel mai probabil la subsol.Intr-un final ma opresc din caderea repetata si simt sub mine podeaua rece, nu eram legat si nici nu aveam calus pe gura.As fi putut sa fug si sa incerc usa caci nu am auzit vreo incuietoare, sau as fi putut tipa in speranta ca cineva ma va ajuta dar in minutul asta tot ce imi puteam dori era sa trag un pui de somn...


                                         -----A doua zi-----


Simteam o oarecare mangaiere pe pielea mea.Intr-un fel era placuta desi era rece ca gheata.Incerc sa deschid ochii dar o durere nu ma lasa.Imi dau seama ca ochiul meu drept a fost ''avariat'' de catre acele gorile a lui Gaara.Decid dupa cateva minute sa nu imi deschide decat ochiul stang si observ cum o fata cu ochii albastri si parul mov,lung pana la f*nd imi stergea ranile cu un prosop de un alb imaculat.Era imbracata intr-o uniforma de servitoare care consta intr-o rochie neagra scurta pana la genunchi si un sort la fel de alb ca prosopul cu care imi ingrija ranile, statea in genunghi langa mine care eram intins pe jos cel mai probabil in beciul in care acel i*becil ma aruncat si puteam sa spun ca in pozitia din care stateam si eu dar si ea aveam o priveliste minunata daca ma intelegeti.Langa ea se afla un lighean cu apa si o tava pe care era un pahar cu lapte cred si doua feli de paine cu margarina si miere.
Tresare pentru o secunda cand isi da seama ca m-am trezit, se ridica in picioare rapindu-mi privelistea, face o plecaciune si se pune la loc incepund din nou sa imi ingrijeasca ranile.Dupa cateva minute de liniste profunda acea fata pune prosopul in lighean, se ridica in picioare si pleaca cu pas alert spre niste scarile care duceau la o usa, acelea erau sigur scarile de care m-am lovit cand am ajuns in aceasta pivnita sau cel putin asa cred.Ma uitam la ea cum urca scarile si totusi atunci cand ajunge langa usa se intoarce si se uita la mine putin amuzata:
-Stii, tu chiar esti un tip norocos!ma uit incurcat la ea si ea paraseste incaperea desi de data asta sa auzit cum usa sa incuiat.
Se pare ca am ramas incuiat in pivnita asta care nu avea nici macar geamuri, din fericire aveam doua becuri in incapere.Incerc sa ma ridic in dorinta de urca scarile si a forta usa, dar piciorul meu stang ma durea mult prea tare.Imi mai arunc o data ochii prin incapere si observ undeva intr-un colt indepartat o chiuveta, un WC si o cada plus prosoape, pasta de dinti, periuta de dinti si hartie igienica.Se pare ca sau gandit la toate, ma uit la tava cu mancare care arata complet delicioasa, as dori sa mananc ceva desi imi era putina frica sa nu fie otravita desi daca Gaara nu ma omorat in acel depozit sunt sigur ca nu ma va omora in casa lui, daca asta este casa lui.Incep sa mananc lacom absolut tot ce se afla pe acea tava apoi ma intind din nou pe cimentul rece.Sau gandit sa imi aduca pana si hartie igienica dar la un pat nu sau gandit?Aceasta intrebare ma facea sa rad, era un ras infundat, plin de durere.Pana la urma sper ca piciorul meu se va vindeca si voi putea sa urc acela scari si voi putea sa fortez acea usa care statea intre mine si libertate.
Timpul trecea incet in ''cusca'' mea si cred ca deja se inserase.Eu ma uitam in tavan si incepeam sa ma cert singur.De ce trebuia eu sa ma incurc cu Gaara?De ce trebuia eu sa fiu atat de nebun dupa acele jocuri?De ce?Rad din nou gandindu-ma ca daca cineva nu va veni repede am sa inebunesc singur aici.
Ma uit din nou spre usa din capul scarilor si vad cum se deschide usor.Imi maresc din reflex ochii cand o vad din nou pe acea fata cum cobora scarile.
Avea cu ea o tava cu un castron de supa cel mai probabil si un tricou plus o pereche de pantaloni.Ajunge langa mine si imi da castronul cu supa din care inca mai ieseau aburi apoi se indreapta spre cada si da drumul apei.

In timpul in care eu am mancat draga mea ''prietana'' mi-a pregatit baia, ma ajutat sa ajung pana acolo caci nu puteam sa merg din cauza piciorului, iar acum ma aflam in cada cu apa calda.Ma uit spre acea fata si o intreb sec cum o cheama.Ea se intoarce spre mine si imi spune cu un zambet pervers pe fata: ''Mery''.Ma uit la ea inca o data si ea se intoarce la treaba ei, si anume sa imi puna pe jos o mica saltea cu o perna si o patura.Dupa ce termina se indreapta spre mine si imi spune ca ar trebui sa ies daca nu vreau sa racesc apoi indreapta mana spre mine.In acel moment eu o trag de mana Mery cazand peste mine.Se uita putin incurcat si rusinata la mine apoi cu putina sfiala incepe sa ma sarute, eu incepand sa ii dau usor uniforma jos si de aici cei cu imaginatie pot sa isi dea seama ce a urmat.


                                                                     
                                                             
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Lun 08 Sept 2014, 00:01

Ma gandesc la "niho-niho" :> Sasuke, Sasuke, Sasuke! Ce mai faci tu, ma?? Chiar asa rau ai ajuns? Simi, chiar a fost genial nextu', si abia astept si urmatoru' capitol


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Sam 01 Noi 2014, 23:45

Buna,
Deci asta se intampla daca cauti calea usoara de-a face bani. Sa nu uitam, ca banii care vin usor pleaca si mai usor, plus ca mai pierzii si altii impreuna cu ei. Eu inca incerc sa fac o legatura intre cele doua personaje: Sasuke si Sakura. In momentul de fata sunt in ceata, plus ca Sakura abia a fost amintita pana acum. Curiozitatea ma face sa-ti cer un nou capitol.
Bafta!


Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand, de fapt, nu facem altceva decat sa murim suportabil, putin cate putin.\" (\"Viata pe un peron\", Octavian Paler)
Pasiunea este ruina judecatorului. - Delavrancea
Cinstea e bogatia saracului si nobletea bogatului; saracului ii da credit, bogatului simpatie...
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheatza pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 11 Ian 2015, 00:43

Aici aveti nextul acompaniat de scuzele de rigoare pentru ca a durat asa de mult, am fost plecata in vacanta si nu am avut internet, nici computer ca sa pot posta, in ori ce caz...SCUZE!!!



                                                                                                                                  Capitolul 6


Sasuke pov:


Nu stiu de cat timp ma aflu aici si sincer nici nu ma intereseaza.Nu pot spune ca ma simt rau, in fiecare zi Mery se asigura ca nu ma plictisesc, imi aduce mancare si din doua in doua zile imi aduce haine noi si curate.Ma simt bine, mai bine decat ma simteam acasa.Singurul lucru care ma nelinisteste e o mica intrebare care imi cutreiera mintea precum un vierme infec* cutreiera pamantul,din cauza acelei intrebari sunt mereu distras si incep sa imi fac mii de scenarii in mintea asta infectata si bolnava, intrebarea este: ''De ce ma tine Gaara aici?''.

Asa cum am spus mai devreme, am inceput sa imi fac mii de scenarii nefondate in minte.Am crezut ca Gaara ma tine aici pentru propriul lui amuzament, ca ar dori sa imi vanda organle pe piata neagra, ca ar negocia cu Naruto o rascumparare, dar nimic din toate astea nu sa intamplat inca.Sirul gandurilor imi este intrerupt de Mery care cobora din nou scarile.
De cum o zad doua sau trei idei perverse imi vin in cap si un mic zambet se iveste in coltul guri mele.Mery ma saluta printr-o plecaciune iar eu o intreb plictisit in ce data suntem si cat e ceasul, intrebarile acestea ii sunt adresate lui Mery de fiecare data cand are de aface cu mine dar pana acum nu mi-a raspuns niciodata asa ca nu ma astept sa o faca acum, am ajuns la concluzia ca Mery e o nu fata prea vorbareata.
Aceasta se misca usor si gratios pe treptele reci de piatra, intr-un sfarsit ajunge jos si lasa tava pe care o avea in mana langa mine.Pe acea tava se afla un bol plin de cereale cu lapte, semn ca ar fi dimineata.Eu incep sa mananc lacom in timp ce ea incepe sa se invarta prin incapere, aparent plina de energie.Dupa ce eu termin bolul de cereale Mery vine langa mine si imi intinde o pereche de blugi taiati in genuchi si un tricou negru, articole vestimentare pe care eu nu le vazusem in posesia ei atunci cand a coborat scarile. Le accept si incep sa imi schimb tinuta, stau de atata timp aici incat pana si ultima mea zgarietura provocata de acele gorile sa vindecat.
Imediat cum am terminat cu ''reechiparea'' Mery urca scarile intr-un ritm alert si ciocane de trei ori in usa, aceasta se deschide si in dreptul ei apar din nou acele gorile.Ma uit la Mery incurcat iar aceasta rosteste incet, cu o voce stinsa si trista:
-Imi pare rau Sasuke, este ora 09:45 si suntem in data de 15 Iulie.La auzul cuvintelor eu imi maresc automat ochii, data de 15 mereu mi-a adus ghinion...



                                                                                                                        ----------------------


Sakura pov:


Ma ridic lenesa din patul meu moale si ma uit la ceasul de pe noptiera mea, indica ora 09:00, oftez sonor si ridic usor clopotelul din cristal de pe noptiera mea si sun din el de trei ori.Dupa ce micutul clopotel a sunat vad cum pe usa isi face aparitia Livia.Micuta servitoare face o plecaciune in semn de respect si se duce incet, cu pasi gratiosi la dulapul meu din lemn de stejar si alege din acesta o rochie eleganta, cusuta manual din matase chinezeasca.Rochia consta intr-un corset cu un imprimeu tigrat alcatult din culorile negru si rosu, o curea argintie mica si delicata si fusta neagra, lunga pana in pamant.Era o rochie frumoasa, care ma prindea destul de bine, era cadoul meu de 18 ani din partea tatalui meu.Livia aduce rochia langa mine apoi ma ajuta sa ma imbrac, sa ma fardez si sa ma pregatesc pentru ziua de azi, aniversarea mea de 18 ani.
Intr-un final Livia termina cu pregatirea mea si se retrage silentioasa, eu imi arunc repede ochii pe ceas, era 09:15.Ma ridic de pe scaunul pe care stateam si ma intrept spre sala in care se ia de obicei micul dejun. Ajung destul de repede acolo unde sunt intampinata de tatal meu,Eikyo, un om vanjos, destul de inalt, cu un par rosu, scurt si ochii verzi, si de fratele meu, Gaara, un tanar sarmant cu parul rosu si tepos plus niste ochi albastri verzui superbi.Cei doi isi mancau deja micul dejun, care consta in 2 felii de bacon, doua oua ochiuri, un ou fiert, cateva mezeluri, doua felii de gem si unt plus o ceasca de ceai, atunci cand eu am ajuns.
Ma asez jos si incep sa savurez mancarea delicioasa din farfuria mea.In timpul mesei Livia imi spune ce indatoriri aveam pentru ziau de astazi: la ora 11:00 aveam ora de pian, la ora 12:00 trebuia sa ma duc la croitoreasa ca sa imi retuseze rochia pentru balul organizat in seara asta cu ocazia aniversari mele, la ora 12:30 se serveste pranzul, la ora 13:00 am ora de engleza, la ora 14:00 am ora de istorie, la ora 15:00 trebuie sa ma intalnesc cu viitorul meu logotnic ales bineinteles de tatal si de fratele meu, iar la ora 16:00 trebuie sa incep sa ma pregatesc pentru bal.
Incerc sa imi abtin oftatul la auzul faptului ca imi voi cunoaste logotnicul.Familia mea e una care a ramas la vechile traditii, si anume barbatul munceste, femeia creste copii, iar barbatii din familie aleg sotii fetelor.Urasc ideea ca ma voi logodi cu un necunoscut dar creaturile ca noi sunt pe cale de disparitie asa ca trebuie sa facem tot ce putem ca sa asiguram supravietuirea ''speciei'' noastre, de asta sunt nevoita sa ma marit de la o varsta frageda.
In sfarsit am terminat toti de mancat,era ora 09:40, ma ridic gratios de la masa cu gandul de a ma duce in camera mea cand mana fratelui meu ma opreste. Acesta a avea o privire vicleana si oarecum satisfacuta, incerc sa o evit si ma gandesc ca dragul meu frate era pur si simplu constipat.Acesta imi spune ca doreste sa imi dea cadoul mai devreme si ma invita sa il insotesc in camera de zii.Eu aprob politicoasa si il urmez pe holurile conacului.Ma intreb ce ar putea sa imi daruiasca...poate un ponei?Un mic zambet isi face aparitia in coltul guri mele la gandul ca in camera de zii m-ar astepta un ponei cu o panglica roza la gat.
Gaara imi observa zambetul delicat iar ochii i se maresc, parand oarecum induiosat de mine, induiosat de mica lu sora pe care o va marita cu un necunoscut doar de dragul rasei noastre, gandul asta imi provoaca greata.De cand mama a murit tata sa transformat din persoana aceia iubitoare si minunata in persoana asta rece si lipsita de sentimente, cat despre Gaara...parca a inebunit,a preluat o parte din afacerile familiei si desi a incercat sa se ascunda tot conacul stie ca pana acum a omorat cel putin 10 persoane, si partea cea mai rea e faptul ca ia placut.Acum ma simt oribilata de propria mea familie dar nu pot sa misc un deget, nu pot decat sa sper ca am sa ma marit, o sa am cativa copii si int-un final sotul meu infec* va muri astfel in cat sa raman doar eu si copii mei.
Gandurile mele sunt intrerupte cu brutalitate de scartaitul usi de la camera de zii,cineva ar trebui sa unga usile astea!Inainte sa arunc o privire in camera de zii imi arunc repede ochii pe ceasul de argint de la incheietura mea, era 09:48, apoi imi arunc ochii in camera de zi, atentia mea este insa atrasa de asa numitul meu cadou aflat in acea camera...



                                                                     
                                                             
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Dum 18 Ian 2015, 19:27

Buun, sora-mea..
Am ajuns pe aici, scuze de intarziere, chiar am uitat sa las comentariu, nu ma bate :)))
Imi place capitolul asta. Aveam eu o mica presupunere , asa, despre ce ar fi toata faza asta. Oricum, abia astept nextul, si sper sa ma tii la curent in continuare. Puup kiss Succes


If you hate me, I hate you .
If you love me, I hate you .
But if I love you.. Boy, you have big problems .





May Jin .
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Un joc de noroc Asss10Un joc de noroc J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19Vin 17 Iul 2015, 13:28

FanFic inactiv.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Un joc de noroc Empty
MesajSubiect: Re: Un joc de noroc   Un joc de noroc I_icon19

Sus In jos
 

Un joc de noroc

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-