Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love is like a hurricane.... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love is like a hurricane.... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love is like a hurricane....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misskitty
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Narnia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Dubstep.Locuiesc in Narnia.Animalute dragute.Energieeee ^.^

Love is like a hurricane.... Empty
MesajSubiect: Love is like a hurricane....   Love is like a hurricane.... I_icon19Vin 25 Apr 2014, 22:02

Capitolul I:
Eram in drum spre casa.Fugisem repede,deoarece ploua cu galeata in ziua aceea.Imi pusesem o punga pe cap si fugeam ca un ghepard.  Toata natura era foarte pustie,niciun sunet nu se auzea,decat zgomotul picaturilor de ploaie. Ma oprisem.Simtisem ca era ceva neinregula.Mi-am dat punga de pe cap jos.Trasesem aer in piept,iar in mintea mea spuneam:,,Simt ceva chiar neinregula.A da! Mi s-a rupt plasa!"  Apoi am fugit repede ca vantul ca sa nu mi se uda parul. Simteam cum firele mele de par,umede stateau pe fata mea. Am alunecat,dar m-a prins.el. M-am uitat in ochii lui negrii si sclipitori timp de 5 minute. El se uita la mine si zambea. Ne uitam unul la celalalt.Era un baiat inalt,cu ochii negri si parul negru.
     -Esti bine? M-a intrebat el.
     -Da sunt bine. Am zambit eu.
   Apoi am venit acasa,aruncandu-ma in patul meu cel pufos.Vine sora mea,dupa care ma intrebase speriata:
     -Ce naiba s-a intamplat cu tine?! Ai parul ud! Ia te rog uscatorul si usca-te la par!Sa nu cumva sa racesti!
     Sora mea era o sora foarte protectoare.Si cand spun foarte,nu ma refer la ,,protectoare" in sensul bun.Ci una foarte insistenta.
    Eu ma cert des cu sora mea.Ea are grija de mine,deoarece parintii mei sunt plecati la Londra.Pe mine si pe Sara (asa se numeste sora mea) ne-au cam lasat balta.Acum 2 ani am aflat ca eu si sora mea am fost adoptate si chiar vreau sa-mi gasesc parintii naturali! Nu mai suport sa ii mai am pe parintii astia...Ei nici macar nu muncesc acolo.Se distreaza. Mai avem si un frate,dar el este plecat cu ei in Londra.El nu este adoptat.Dar ne-au adoptat si pe noi,ar trebui sa fie parinti grijulii si buni. Pe fratele meu il cheama Harry. Pot sa spun ca este ,,bombonica dulce a parintilor",dar este foarte rau.Si pot sa spun ca este genul de copil pe care l-as bate mai mereu. 
     *Aici este partea cand chipul lui imi ramane in minte*:
     Eram in drum spre scoala cu Katt.Katt este cea mai buna prietena a mea care pot sa spun ca este ,,un psiholog pentru mine" care ma ajuta tot timpul. Asa..unde eram?A da! Deci.Eram in drum spre scoala.Apoi ajunsesem in curtea scolii.Vad un chip.Stai.Un chip prea cunoscut.Ma uitam foarte subtil la acel chip.Stai putin.nu e baiatul acela care mi-a salvat viata? 
      -Aleee... spusese Katt cu ochii bulbucati..Hai sa luam pranzul!
    Eu mersesem mai departe cu Katt.Dar ochii nu ma lasau sa ma uit in alta parte decat la.el. Statea acolo si canta la chitara un cantec.Katt vedea ca era ceva ciudat cu mine.Nu ii raspundeam deloc la intrebari. O trag de maneca,iar apoi ne ducem la el. Pur si simplu eram orbita de privirea lui.Ma apropiasem de el.Zambeam.El zambea cu gura pana la urechi cand ma vazuse.
       -De ce suntem in sala de muzica? Ce s-a intamplat?Imi zisese Katt soptind si uitandu-se intrebatoare la el..
        -E dragut...poate am o sansa.
     Apoi el ma luase de mana si ma urcase pe scena.Eram emotionata si simteam ca mor acolo  El imi cantase un cantec de dragoste  .Dupa 3 minute,cand s-a terminat cantecul,auzisem o voce.Ma striga cineva. Spunea:,,Jenifer! Jenifer!" era profesorul de muzica. 
       -De ce canti? spunea el mirat.Nu ai teatru acum? Se pare ca esti indragostita? 
     Sunt la liceul de arta. Iubesc liceul asta!Profesorii nu sunt duri cum erau in generala.Sunt foarte glumeti si foarte tari.Directoarea scolii este o tipa destul de tare!Glumeste cu noi! Un coleg,se juca pe telefon in timpul orei,iar profesoara de teatru i l-a confiscat si l-a dus la directoare. Cand acel coleg s-a dus sa-si recupereze telefonul,directoarea era ceva gen:,,Hei amice! Ti-ai pierdut telefonul?Nu-i nimic!Poftim!Dar asta este ultima oara.Doar o stii pe scorpia aia.." Iar apoi a facut mici glume cu el.
    Cand aflasem ca chestia asta este in mintea mea,inima imi explodase.Simteam ca un cutit ma lovea fix in piept.O durere.Oare ce o fi?Dragoste?Eu nu stiam ce era dragostea atunci..era prima data cand ma indragostisem. Cand eram prin pauze,la masa de pranz,oriunde.Taceam.Eram suparata.Terminata. Pana si Katt se mira de ce eram asa de tacuta.


Ultima editare efectuata de catre Misskitty in Vin 25 Apr 2014, 23:41, editata de 1 ori
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Love is like a hurricane.... Empty
MesajSubiect: Re: Love is like a hurricane....   Love is like a hurricane.... I_icon19Vin 25 Apr 2014, 22:39

Bravo prieteno :)) Asa te vreau Ale. Anunta- ma la urmatorul capitol :)


 


Love is like a hurricane.... KJunvqx



Love is like a hurricane.... OuCeW7H
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love is like a hurricane.... Asss10Love is like a hurricane.... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love is like a hurricane.... Empty
MesajSubiect: Re: Love is like a hurricane....   Love is like a hurricane.... I_icon19Sam 19 Iul 2014, 19:19

Fanfic original blocat din cauza inactivitatii.


Love is like a hurricane.... Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love is like a hurricane.... Empty
MesajSubiect: Re: Love is like a hurricane....   Love is like a hurricane.... I_icon19

Sus In jos
 

Love is like a hurricane....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-