Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pierduta in sentimente Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pierduta in sentimente Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pierduta in sentimente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Pierduta in sentimente Empty
MesajSubiect: Pierduta in sentimente   Pierduta in sentimente I_icon19Sam 03 Mai 2014, 17:31

Buna! Scriu compuneri de ceva vreme, dar nu am vrut sa le citeasca nimeni. Nu stiu de ce acum simt nevoia sa le impartasesc . Sper sa nu se supere nimeni, ca am postat si eu aici.
       
Nemuritoare

                    Privesc cum cerul plange.Micile lacrimi batand in geamul meu. De mica mi-a placut ploaia, dar azi am un sentiment ciudat cand privesc geamul.Nu-mi este  frica de intuneric, dar azi ma simt ca un inger chinut de diavol. Intr-un final inched ochii lasand creierul sa formeze vise.
                    Deschid ochii si se pare ca in noaptea aceasta nu am avut parte de vise. Dar ceva s-a schimbat. Nu simt fericirea si sentimental acela de bine, cum il simteam in fiecare zi.Soarele zambea azi, pasarile ciripeau, totul se invartea intr-o frenezie gigantica. Dar eu nu faceam parte din acest joc. Nu zambeam cand vedeam natura asa de vesele. Corpul meu simtea nevoia de a vedea sange. De a vedea disperarea in ochii oamenilor. Urechile mele vroiau sa auda rugamintile fierbinti de a-i lasa in viata. Sangele clocotea in mine. Imi imaginam cum lichidul pretios se scurge din trupul lor, lasand in urma un cadravu. Iau un cutit si sar pe geamul ce ieri ma infioara.
                     Era o ora imposibila de trezit pentru unii, dar nu si pentru mine. Nu prea aveam de unde sa imi aleg urmatoarea vicitima. Trebuia sa astept momentul oportun, dar dorinta era prea mare. Probabil aratam ca o nebuna stand dimineata devreme sa imi satisfac o pofta macabra dar nu imi pasa de ce zicea lumea despre mine. Dupa clipe imposibil de suportat apare si un om pe strada. Atunci parca nu mai aveam nici umpic de constiinta. Ma indrept spre barbatul ce statea in fata mea cu cutitul indreptat spre abdomenul lui. Nu vroiam sa il omor din prima. Existam pe lumea aceasta doar eu si victim mea. Chipul somnoros al barbatului nu s-a schimbat cand m-a vazut. Era foarte ciudat dar mi-am continuat alergarea.
                       Lama cutitului meu i-a stapuns sbodomenul. Saangele tasnea, iar eu simteam un adevarat extaz. Dat din nou spre uimirea mea chipul lui nu parea speriat , nu-mi cerea sa il las in pace. Deodata mi-am scos cutitul din el si l-am privit in ochi. Ochii lui aveau culoarea noptii. Ma pierdeam in labirintul ochiilor lui, nestiind cum sa revin la  realitate. Ma afundam in vrajile si mistral lui. Sangele ii curgea pe asfaltul fierbinte. Poate a trecut cineva pe acolo dar nu mi-am dat seama. Acel individ mi-a zambit pervers.A prins cutitul de varf si printr-o miscare rapida l-a indreptat spre inima mea. Am incremenit, pierduse atat sange si totusi se misca cu o viteza uluitoare.
-Esti slaba! Nu ai dorinta de a omora pe cineva cu adevart. Ai avut un potential enorm si tu l-ai irosit. Acum vom muri impreuna, dar sper ca in viata de apoi ne vom intalni.
                        Mi-a strapuns inima cu cutitul. Sangele era peste tot iar eu am cazut secerata. Bataile inimii s-au oprit instantaneu. Am vazut cum el si-a inchis ochii pentru totdeauna. Am zambit si m-am ridicat.
                      Naivul, credea ca am sa mor impreuna cu el. Dar eu sunt cosmarul tuturor si am sa mor doar atunci cand ultimul om de pe Pamanat va avea sa isi guste somnul de veci.
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Pierduta in sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in sentimente   Pierduta in sentimente I_icon19Sam 03 Mai 2014, 17:47

Am citit și am rămas uimită. Ce compunere super ai mai scris XD. Îmi place mult de tot,iar sfărșitul este fenomenal. Ei, am sărit șcenele cu ....ști tu ce.... dar am înțeles ce trebuia. Mai adu compuneri deastea, căci ai talent la scris, fătuco. Dar fără sânge, te-aș ruga dacă ai sad 
O zi faină !
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Pierduta in sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in sentimente   Pierduta in sentimente I_icon19Mar 03 Iun 2014, 11:59

            Evadare

                      O zi, o clipa, o lacrima, un zambet, o clipire   gesture facute de mina candva. Acum, corpul meu se afla intr-un imobilizm total. Muschii nu ma ascultau parca nici gandurile nu vroiau sa fie prinse intr-un corp asa de ciudat ca al meu. Ochii mei verzi, zareau agitatia provocata de oameni cu vietii foarte ocupate. Nimeni nu observase o copila care privea un punct fix de ceva vreme. Simteam bataile inimii, care imi aratau ca sunt in viata. Deodata durerea imi acaparese partea de jos. Odurere ascutita care ma face sa-mi doresc moartea. Bataile inimii se intensificau iar albul isi facea loc printre culori.  Timpul se deruleaza cu o viteza uluitoare, iar trupul imi cade pe asfaltul rece. Creierul meu nu mai poate primi comenzi si ochii mi se inchid, pentru totdeauna poate.
                      Se pare ca nu sunt la sfarsitul drumului, poate nu mi-am castigat dreptul la moarte sau pur si simplu. am avut noroc. Ochii mi se deschid incet. In jur vad o multime de cadouri,ursuleti intr-un cuvant niste rozomovisme. Acum se pare ca toti si-au adus aminte de mine. Ma deconectez de la toate aparatele care trebuiau sa ma mentina in viata. Pasesc cu incredere pe faianta rece. Prima oara a fost ma greu, dar nu m-am lasat. Vad o masa ce se pare ca-mi servea ca dulap. Acolo uitate doua foi si un creion imi atrag atentia. Lasandu-mi mintea libera, descatusata de dubii, mana se indreapta spre creion. Intai scriu o litera, apoi mii de cuvinte ce aveau sa arate sentimentele mele di timpul comei.Cuvintele prind sensuri in contextele asazate ordonat pe spatiul alb . Visele prind contur in cele doua nonculor alb si negru, lasand sa se creada ca nu visez in culori.
                      Sentimentele transpuse de mine pe foaie ma fac sa ma descatusez de toate problemele mele. Poate acesta e rolul scrisului sa ne lase sa evadam in propia lume .
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Pierduta in sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in sentimente   Pierduta in sentimente I_icon19Mier 04 Iun 2014, 18:51

Hallo!
Ce drăguț! Încep să mă îndrăgostesc de talentul tău la scris. E superb totul. Îmi place cum te exprimi, cum descri, cum.....îmi place tot. Ești o drăguță că mi-ai trimis mesaj :x Mulțumesc și te mai aștept cu alte compuneri :3
Ja nee!
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Pierduta in sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in sentimente   Pierduta in sentimente I_icon19Sam 30 Aug 2014, 13:56

Vis spulberat


Eram total demoralizata dupa acest atac. Toata lumea incerca sa ma ajute, sau cel putin asa credeam.Nu,nu era usor si tocmai de la o varsta asa frgeda. Visul meu fusese spuberat inainte sa inceapa. Adoram sa ma uit la balerinele de la opera cum dansau. Imi imaginam cum ar fii sa fiu eu acolo. Rochile lor erau uluitoare, gratia si bucuria cu care se miscau ma fascinau.Eram prinsa de magia spectacolelor de cum incepeau pana cand paraseam cladirea. Mama imi promisese ca din toamna ma va duce sa iau si eu cursuri. Seara, in oglinda, incercam si eu sa stau pe varfuri cum stateau ele.Mereu cadeam si imi juleam genunchiul, iar mama radea sim imi spunea ca sunt un mic elefantel. Toata vara incercasem sa fac piruiete sau cateva salturi.Toata vara, am fost julita pe tot corpul. Chiar daca cadeam, mereu inceram mai departe sa execut aceste salturi.Mama si tata se uitau cu mult drag la mine si imi spuneau sa continui.



Vara trecuse asa de repede. Iar primul curs de balet avea sa inceapa in cateva ore.Eu si mama eram la o trecere distant a de visul meu. Si atunci s-a intamplat dezastrul.Mama m-a luat de mana si am trecut strada in fuga.Ultimele momente pe care mi le amintesc sunt mama care  incerca sa ajunga la mine, o masina rosie iar apoi totul a devenit negru.



M-am trezit intr-o incapere alba.In mana dreapta era o perfuzie.Tata a inceput sa planga cand am deschis ochii. M-a luat in brate si ii multumea lui Dumnezeu ca am supravietuit. Confuza,il intreb ce s-a intamplat. Cu greu  isi opreste lacrimile si sughiturile si imi spune ca pe mine si pe mama ne-a calcat o masina.Imediat ce aud ce s-a intamplat il intreb pe tata unde este mama. Imi raspunde ca este intr-un alt salon si de abia astepta sa ma vada. Rasuflu usurata cand aflu ca mama este bine. Cum m-am luat la vorba cu tata nu am bagat de seama ca o asistenta a intrat la mine in salont.O femeie de vreo 30 de ani cu parul blond si ochii verzi ma intreaba cum ma simt. II raspund ca bine doar ca nu imi mai simt picioarele. Asistenta se uita cu mila la mine, tata cu lacrimi in ochi imi spune ca eu va trebui sa stau intr-un scaun cu rotile toata viata. Am simtit ca cerul imi cade in cap. Visul meu de a devein ballerina s-a sfarsit inainte sa inceapa.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pierduta in sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Pierduta in sentimente   Pierduta in sentimente I_icon19

Sus In jos
 

Pierduta in sentimente

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-