Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Arta mea ->Tia Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Arta mea ->Tia Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Arta mea ->Tia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Sam 14 Iun 2014, 16:36

Heyaa! Sper sa va placa ce postez astazi aici! Sunt incepatoare , nu prea am mai editat pana acum...
Editez cu PhotoScape , in caz ca va intrebati...
Deeeeeci :


Hinata : Poza originala -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poza editata -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Deidara : Poza originala -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poza editata -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Naruto : Poza originala -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poza editata -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 


Atat! Astept comentarii! <3 :*
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Sam 14 Iun 2014, 19:37

Bună!
Sunt frumoase pozele editate de tine, chiar îmi plac.
Sper să mai aduci :3
Ja nee :)
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Mar 17 Iun 2014, 17:49

Buna scumpa ! :* Sunt foarte dragute imaginile care le-ai modificat. Am si eu cateva poze modificate in Photoscape:))) Sper sa mai pui poze noi :3
Ja nee!!
Sus In jos
anonim 13
Genin
Genin
anonim 13

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Oriunde si nicaieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Teatru,Naruto,Desen.....
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta...Ca de obicei...

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Mier 18 Iun 2014, 21:13

Hei!Aici NaSaShii!Sunt spuper tari pozele,mai ales ca spui ca esti la inceput,sper sa mai pui si sa ma anunti,ja'ne! :3
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Joi 19 Iun 2014, 08:47

Hmp, nu sunt cine stie ce fiindca n-ai folosit multe efecte, dar totusi sunt dragute. Mie mi-a placut cea cu Deidara fiindca arata cel mai diferit de original.
Ma bucur ca ai pus si poza originala, inainte de cea editata, pentru a vedea ce ai schimbat. Cu siguranta o sa iti iasa si fotogrefii mai bune. As vrea sa vad si urmatorul rand de poze asa ca sa mai aduci! 
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Mier 25 Iun 2014, 20:17

Mersi mult! Chiar vreau sa ma perfectionez , asa ca sa spuneti daca nu va place! O sa incerc pe viitor sa fac ceva mai special. Cya!


Am cu Hinata(nu foarte geniala , dar mi-a placut ca am inchis putin si am dat si culoare =]] )


Poza originala -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poza editata -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am cu Kiba , chiar doua! (mie una imi plac...dar nu foarte mult :D)


Poza originala -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poza editata -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Poza originala -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poza editata -> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Atat pe ziua de azi! Sper sa va placa n mare parte! Cya!
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Joi 26 Iun 2014, 09:05

Primaaa! :-) Pentru inceput, as zice sa vezi sfaturile date de graficieni altor graficieni ce fac gfx-uri. Le gasesti la Imagini, topicul ce este mai sus de chat. Adevarat este ca graficienii ce fac gfx-uri ce le arata in acel topic, fac unele complicate, dar totusi ceilalti graficienii ce le dau sfaturi se iau si de culoare, marime, etc. Nu doar de dificultate.
In regula cu sfaturile pe care ti le dau, sa trecem la poze :) Mie imi place cea cu Hinata, dar nu stiu de ce. Totusi, si penultima imi place. Insa, respectivul program cu care editezi, nu mi se pare cine stie ce. In schimb, poza care nu-mi place este ultima. Mi se pare prea simpla, iar acea stea nu ajuta cu nimic in imagine. Totusi esti incepatoare, la fel ca mine, asa ca poti trece pe la acel topic pt a vedea care-i treaba. Crede-ma, te va ajuta mult.
Te pup si sa nu uiti sa ma anunti!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Joi 26 Iun 2014, 11:44

              Hello! Mă bucur să văd persoane ambiţioase pe aici şi sper ca din tot sufletul să mai postezi pe viitor şi să nu te laşi. Am trecut de când ai postat threadul şi ţi-am admirat creaţiile şi am venit ca să îmi las părerea şi să îţi ofer o critică constructivă care sper să te ajute. *smile* Am să vorbesc în mare parte de toate. Şi nu am să te complic cu multiple informaţii doar cu foarte puţine şi de bază.
Să înţeleg că foloseşti Photoscape-ul, ceea ce este un început, dar unul care nu are să te ducă prea departe dacă doreşti să evoluezi. E bine totuşi că măcar ai câteva noţiuni legate de a edita câtuşi de puţinul. Însă îţi recomand ca pe viitor să foloseşti Photoshopul sau dacă este gimpul(pentru început), dar cred că cel mai bun pentru editare este Photoshopul. Ai atâtea obţiuni şi atâtea setâri şi chestii care te vor ajuta cu mult mai mult decât Photoscapeul.
(dacă nu găseşti photoshopul, dă-mi un PM)
              Acum revenind la imagini: originalele par mai bine puse la punct decât editurile. Cel cu Kiba(primul cu Kiba) totuşi e ok, acea textură oferită pare să meargă chiar bine cu imaginea, însă la cel cu Hinata, mai deloc. Iar ultimul edit cu Kiba unde apare acea stea neagră şi un glow alb în spate... hmm, aici chiar nu merge. Adică nu prea pot spune că este editată. Atunci când faci un edit sau o manipulare chiar trebuie să creezi ceva diferit. Să te lămuresc cu un lucru - luând aşa imagini întregi tot ce poţi face este să adaugi o textură care să acopere totul şi să schimbi tonul, culoarea, luminozitatea sau întunecimea, să fie lsaturată sau profundă etc.  Însă un edit serios şi bine lucrat trebuie realizat cu render şi alte png-uri, plus textură, efecte şi alte brizbrizuri. Să te lămuresc cu acest nou termen - renderul este de fapt ca un png, o imagine care are background transparent şi pe care o poţi pune peste orice altă imagine fără alte probleme. Dar deobicei denumirea de renderul este folosit pentru personajele decupate din imagini (imagini provenite din animeuri sau poze unde sunt mulţi oameni). Uite şi câteva exemple din categoria anime/art: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
              Deci, cred că deja te-am băgat în ceaţă, însă o să mă opresc aici şi am să mai las comentarii pe parcursul postărilor tale. Însă un lucru să reţi, dacă vrei să te apuci cum trebuie de editat/manipulat şi să faci gfx-uri, semnături şi altele downloadează PS-ul (photoshopul) şi caută tutorialuri pe youtube sau deviantart, fiindcă se găsesc multe şi sunt ajutătoare. Îţi urez succes în continuare şi aştept şi alte lucrări. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Arta mea ->Tia J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19Joi 24 Iul 2014, 23:53

Aww, ai lucrari frumoase. Simple si frumoase. Mai posteaza si sa ma anunti si pe mine. Tine cont de sfaturile date de WeAreDevils, zice bine ce zice asa ca n-are rost sa mai zic nimic  dap ! 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Arta mea ->Tia Empty
MesajSubiect: Re: Arta mea ->Tia   Arta mea ->Tia I_icon19

Sus In jos
 

Arta mea ->Tia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-