Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Credinţă şi îndoială Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Credinţă şi îndoială Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Credinţă şi îndoială

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Credinţă şi îndoială Empty
MesajSubiect: Credinţă şi îndoială   Credinţă şi îndoială I_icon19Vin 20 Iun 2014, 14:02

               Prietenie




Când povara e grea fiecare-şi regăseşte tăria în sentimente pozitive, căci aşa este omul.
Întunericul e greu şi nu mai poţi vedea nimic, nici urmă de fericire, de iubire, pleci fruntea, dar în zadar. Cauţi adăpost şi siguranţă, dar încotro te vei îndrepta pentru a găsi ceea ce cauţi, hm? Vrei siguranţă, vrei cântece în amurg, vrei iubire. De ce nu poţi avea parte de asta? De ce tu? De ce mereu? DE CE, te întrebi exasperat. Şi vocea raţională din tine va răspunde: Pentru că eşti singur, pentru că nu ai prieteni, nu ai nimic în afară de suferinţa ta ce nu te va părăsi. Numai ea îţi va fi alături până-n final. Dar nu e aşa, nu trebuie să fie. Nu eşti singur. Eu sunt aici. Da. Sunt aici să te ajut, să te iau în braţe şi să-ţi spun cât de mult ţin la tine, să te fac să te gândeşti că există şi oameni cărora le pasă. Am încredere în tine că eşti puternic, nu renunţa, nu te lăsa acaparat de întuneric. Nu doar că nu impresionezi pe nimeni, dar te distrugi pe tine. Îmi poţi da mie o parte din povara ce o porţi cu tine, te voi ajuta cu zâmbetul pe buze. Oricând. Oriunde.
Sunt aici.
Nu, nu trebuie să-mi mulţumeşti, trebuie să zâmbeşti. Aş vrea să văd un surâs de-al tău. Îţi întind mâna şi te trag la lumina soarelui. Ce zi frumoasă este, exclami fericit, nu observasem! Da, aşa este, soarele străluceşte mai plăcut atunci când tu zâmbeşti. Voiam să te scot din acea cameră plină de întuneric şi deprimantă chiar în acel moment.
-Vino, prietene, nu mai eşti singur.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

M-am gândit să-mi încerc şi eu norocul.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Credinţă şi îndoială J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Credinţă şi îndoială Empty
MesajSubiect: Re: Credinţă şi îndoială   Credinţă şi îndoială I_icon19Mier 23 Iul 2014, 02:30

Imi place foarte mult ideea pe care ai vrut sa o abordezi, de asemenea imi place si cum scrii. In unele locuri as fii schimbat, personal, anumite fraze sau cuvinte dar per total mi se pare ok si cred cu cuviinta ca daca vei scrie in continuare te vei perfectiona. Ai un stil frumos, trebuie doar sa-l conturezi cat poti de bine. 
Succes si sa mai postezi, am sa mai trec pe aici sau pe la alte topicuri de ale tale  in love 
Sus In jos
 

Credinţă şi îndoială

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-