Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
After you, hell should be easy  [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
After you, hell should be easy  [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 After you, hell should be easy [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Vin 20 Iun 2014, 23:04

 
- Capitolul I -
 
 
 
Razele puternice ale soarelui s-au strecurat in incaperea obscura, incarcata cu amintirile placute si usor vagi ale noptii trecute, lumina destul de puternica din incapere facandu-ma sa imi deschid cu greu ochii inca adormiti. Parfumul imbietor, extrem de masculin, cu usoare tente exotice imi trezea incet simturile, iar mana puternica ce zacea lenes pe fundul meu ma ducea si mai mult cu gandul la evenimentele ce s-au derulat nu cu mult timp in urma. Mi-am indreptat timid privirea spre barbatul atragator din fata mea si nu am putut sa nu remarc ca arata chiar mai superb pe lumina zilei, daca asta era posibil. Parul negru era si mai ciufulit decat de obicei, dandu-i acelasi aer misterios care m-a atras atat de mult seara trecuta, iar trasaturile armonioase, perfect masculine, erau completate cu success de buzele carnoase si moi ce mi-au alintat fiecare centimetru al pielii noaptea precedenta. Mi-am coborat si mai mult privirea si nu am putut decat sa zambesc cand i-am vazut corpul bine lucrat, in special acele patratele pe care le-am explorat lent si amanuntit.
 
Inca nu-mi venea sa cred ca tocmai eu am facut asta. Adica, vorbim totusi de Sakura aici. Acea fata cuminte, inocenta care nu lasa niciun tip sa se apropie prea mult de vreun fir de par de-al ei. Nu, nu am fost niciodata genul acela de tocilara care citea zilnic si nu iesea vreodata din cuvintele parintilor, cu rezultate model in orice domeniu si cu dosarul mereu curat. Dimpotriva, am fost mereu pe principiul ca viata trebuie traita la maxim asa ca orice regula impusa trebuie obligatoriu sa fie incalcata, macar din orgoliu. Anii de liceu s-au scurs rapid, haotic si nebunesc, intocmai ca personalitatea mea. Nu au lipsit niciodata betiile din weekend-uri sau vacante, mai ales cand reuseam sa evadez impreuna cu prietenele pana la mare, ori sa ramanem macar singure acasa daca bugetul nu ne permitea vreo escapada. Ore de somn nedormite, mancare nesanatoasa, tigari si vesnica noastra prietena, sticla de tequila, insotite uneori de plimbarile nocturne in care asteptam nerabdatoare razand ca ceva sa se intample, au reprezentat in mare parte, viata noastra de liceu. Dar oricat de nebuna eram eu impreuna cu fetele,la capitolul baieti niciodata nu am excelat. Si nu e din cauza aspectului, caci la acest capitol nu prea as putea sa ma plang. Poate eram eu prea pretentioasa, poate prea insensibila sau poate chiar amandoua. Cert e ca tipii draguti, cu un caracter exemplar gasesti extrem de rar iar atunci cand ii gasesti ii cataloghezi drept prieteni si atat. Sau cel putin, spre marele meu ghinion, asa se intampla in cazul meu. Pe de alta parte tipii sexy, ce au acel sarm specific care in general te da pe spate, sunt mai mereu niste aroganti nesimtiti care nu stiu decat sa si-o bage si sa si-o scoata, umbland mereu din floare in floare. Si ah, cat am urat mereu acest tip de persoane!
 
Asadar am fost mereu Sakura cea inabordabila si virgina, asta pana in noaptea precedenta desigur. Ma simteam un pic vinovata si rusinata pe de-o parte, dar pe de alta parte stiam ca nu o sa-l mai vad vreodata pe brunetul din fata mea si asta ma consola. In orice caz, la cei 19 ani ai mei, fiind si primul an de facultate trebuia sa am parte si de aceasta experienta odata si odata, nu ? Si atata vreme cat am fost complet constienta noaptea trecuta de ce fac si m-am simtit incredibil de bine de ce sa ma plang? Oricum, daca as fi asteptat ca asta sa se intample cand imi voi gasi iubirea vietii, printul pe cal alb, intr-un cadru feeric cu lumanari parfumate in jur mai mult ca sigur as fi ramas fata batrana. Nu am iubit niciodata pe cineva, si la inima mea de piatra ma indoiesc ca se va intampla vreodata, mai ales ca nici nu mi-am dorit vreodata asta. Sa depinzi de cineva mi se pare mult prea trist si anost, iar eu ma plictisesc al naibii de repede. In plus mereu am adorat spontaneitatea, mereu am vrut sa traiesc clipa si atat, fara sa gandesc prea mult si sa imi fac mii de scenarii in cap, asa cum obisnuiesc eu mai mereu. Si asta e exact ceea ce am facut noaptea trecuta
 
Flashback
 
-Sakuraaaa !
-Aici sunt! Spun eu vesela si plina de viata.
-Deci hai sa recapitulam. Ce vom face in seara asta?
-Ne vom distra!
-Si cine ne va opri sa facem asta?
-Nimeni!
-De ce ar trebui sa ne temem?
-De nimic!
-Vom da inapoi de la ceva?
-In niciun caz!
-In acest caz, draga mea prietena, e timpul sa dam start distractiei! A spus Hinata, ridicand gratios in aer un pahar de vin rosu.
-Pentru anii studentiei pe care-i vom trai la maxim! Adaug eu ridicand paharul de asemenea.
-Noroc!
Stiam ca clinchetul provocat de ciocnirea paharelor noastre avea sa fie doar inceputul unor noi amintiri, unor noi provocari. Si eram al naibii de nerabdatoare sa vad ce imi rezerva viata in continuare.
Clubul ales de Hinata era unul intr-adevar select, cu muzica si lume buna. Incaperea spatioasa si intunecoasa, scaldata in jocurile inedite de lumini, era insufletita de oameni cu gusturi scumpe si chef de viata, iar dansatoarele si dansatorii ce se miscau lasciv pe scena aveau grija in permanenta ca atmosfera sa nu ramana niciodata neanimata.
-Stiam eu ca o sa-ti placa.
-Doar ma cunosti atat de bine, Hinata.
A fost suficient doar un schimb de zambete nu tocmai inocente ca sa ne indreptam increzatoare spre bar, stramband multimea de oameni care mai de care mai euforici.
-Doau shoturi de tequila, va rog!
Dupa cateva reprize de dans pe muzica ritmata, Hinata s-a dus la toaleta iar eu am decis sa imi mai iau un shot. Nu eram nici macar putin ametita. Uram faptul ca ma imbatam atat de greu.
-Inca o tequi…
-Doua shoturi de vodka, te rog.
Am tresarit cand am auzit o voce masculina, usor ragusita ceea ce o facea sa para extrem de sexy si provocatoare.Am incercat sa ma intorc sa-l vad pe cel ce a avut tupeul sa vorbeasca peste mine, dar inainte de a apuca sa fac orice miscare i-am simtit bratele puternice pe talia mea si respiratia fierbinte si regulata pe gat. Tremuram toata la aceste simple atingeri. Desi inca nu-i vazusem fata, tipul asta a reusit sa-mi starneasca mult prea mult interesul. Si pentru prima oara in viata mea, nu mai aveam de gand sa ripostez.
-Presupun ca nu te deranjeaza sa bem un shot impreuna, nu-i asa papusa? Mi-a soptit acesta suav la ureche, coborandu-si apoi incet buzele pe pielea mea, sarutandu-ma scurt si tandru la baza gatului.
-Bineinteles ca iti voi acorda aceasta onoare, dar as vrea totusi sa-i vad fata tipului care se da la mine fara niciun pic de rusine,ce zici?
-Daca ti-as da atat de repede aceasta satisfactie, unde ar mai fi toata distractia?
-Hmm..
-Poftiti cele doua shoturi! Ne-a anuntat barmanul, facandu-ne apoi discret cu ochiul.
-Bei tu prima, scumpete?
-Nu stiu, daca mi-ai pus ceva in bautura? Fata chelnerului nu-mi prea inspira incredere, i-am spus eu jucaus.
-Stai linistita dulceata, nu e nimic ce nu pot obtine fara ajutorul unor prafuri, mi-a soptit acesta folosind un ton pervers, muscandu-mi sensual locul sensibil dintre ureche si gat.
In mod normal, m-ar fi enervat la culme acest gen de replica aroganta, dar in acest caz ma simteam mai incitata ca niciodata. Habar nu aveam ce imi facea tipul ala, dar imi placea la culme.
-Pana la fund atunci, am raspuns eu increzatoare, turnand lichidul arzand pe gat.
Imediat dupa aceea mi-a urmat si el exemplul, facand acelasi lucru.
-Inchide ochii, m-a indemnat el dupa aceea, plimbandu-si degetele de-a lungul coloanei mele vertebrale, urcand chinuitor de incet spre ceafa. Sedata de atingerile lui electrizante si imbatata de placere, l-am ascultat orbeste si am inchis ascultatoare ochii. Inca o data , ce-mi facea tipul asta?
Degetele acestuia au continuat sa urce, dar nu s-au oprit la ceafa cum ma asteptam, si au urcat si mai mult, rasfirandu-se printre parul meu rozaliu si mangaindu-mi usor pielea capului. M-a strans apoi incet de par, si dintr-o miscare brusca, insa deloc brutala, mi-am intors fata spre el si inainte sa mai apuc sa deschid ochii, i-am simtit buzele incinse peste ale mele. Reactia mea a fost aproape imediata din cauza tensiunii pe care a avut grija sa mi-o acumuleze, asa ca i-am raspuns imediat la sarut, aprinzand si mai mult focul dintre noi, dand nastere unui sarut pasional, salbatic si plin de dorinta. Limbile noastre se duelau pentru dominatie, iar degetele mele au inceput sa ii exploreze usor abdomenul tare si binefacut, ajungand in cele din urma in parul ravasit al acestuia, ciufulind-l si mai tare. Amandoi gemeam usor de placere, continuand sa cerem din ce in ce mai mult si sa dam inapoi inzecit. Mainile noastre nu stateau locului, ci explorau fara niciun pic de jena corpul celuilalt, lipindu-ne cat de mult puteam trupurile infierbantate de atata dorinta.
-Daca mai continuam mult asa, cred ca am sa-mi bag ceva in multimea de oameni din jurul nostru si am sa rup hainele astea de pe tine chiar aici! Mi-a spotit acesta pe o voce ragusita dupa ce s-a desprins din sarut, respirand sacadat si maraind jucaus.
-Atunci hai sa mergem.
 
End of flashback
 
Si asa am ajuns aici, avand parte de cea mai spontata si salbatica noapte a vietii mele. Un mic zambet mi s-a conturat pe chip. Nu, nu regretam nimic. M-am ridicat cat de usor am putut eu din pat, cautand cu privirea hainele aruncate pe podea. M-am imbracat in liniste, dupa care l-am mai privit pentru ultima data pe primul barbat din viata mea. Desi a fost mai mult decat perfect, speram sa nu-l mai intalnesc vreodata, iar traind intr-un oras mare stiam ca dorinta imi va fi indeplinita. Inainte sa deschid usa pentru a pleca am auzit o voce somnoroasa venind din dormitor.
-Pleci atat de repede, papusa?
Am deschis rapid usa si am plecat fara sa-i mai raspund, sau sa ma uit inapoi.
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Vin 27 Iun 2014, 01:23

Helăău :)
Să fiu sinceră, titlul m-a ademenit precum moliile la lumină. Nu regret nicio secundă investită, că nu vreau să spun "irosită" pe cititul acestul fic. Îmi place atât de mult! Sau, excesul de jeleuri din seara asta au un efect pozitiv pentru tine. Sunt unele chestii care nu au dat chiar atât de bine. Nu îşi aveau locul, dar, sunt în minoritate. Sper să o ţii tot aşa şi să nu ne dezamăgeşti cu vreun capitol. Şi vorbesc la plural pentru că or să fie mulţi cititori mulţumiţi de acest prim capitol, te asigur :)
Faptul că a fost atât de lung pentru mine este un plus enorm. Mai ales că mi-a plăcut ceea ce ai scris şi nu ai bătut prea mult câmpii de unele amănunte total banale. În fine, este... frumos. Nu vreau să spun "interesant" că deja acest cuvânt l-am folosit de cam prea multe ori pe acest forum. 
Aştept continuarea, şi sper să vină foarte curând! (semnul acela al exclamării parcă pare prea impunător şi nelalocul lui... -mh, conversaţie interioară, nu mai citiiii ăn cotinuare! Sunt doar gândurile mele învălmăşite!) 
Anunţă-mă :*
Sus In jos
Simona135
Academy Student
Academy Student
Simona135

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In Andy's arms
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Vin 27 Iun 2014, 10:45

Ce titlu interesant, la fel ca povestea. Ma bucur mult ca este lung si nu este plictisitor. Imi place modul tau de a scrie si ca nu ai povestit lucruri banale. Este un fic minunat si nu pot spune ca am irosit timp degeaba, citindu-l. Abia astept urmatorul capitol si sper sa fie la fel de interesant ca primul.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Vin 27 Iun 2014, 12:31

Asa cum a scris si Felicia, cred ca vor fi multi oameni ce-ti vor citi ficul si vor fi incantati de el. Ei bine, eu ma numar printre acele persoane. Recunosc ca si pe mine m-a atras titlul. Mai ales faptul ca este in engleza. Imi place acest prim capitol, dar sincer nu prea mi-a placut estetica, parca ma facea sa nu mai citesc. Sincer, te-a salvat ideea si actiunea, din punctul meu de vedere. Imi place ca Sakura este fata aia rea si careia ii place sa petreaca. :) Sa ma anunti si pe mine, te pwp!
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Sam 28 Iun 2014, 00:13

 
- Capitolul II –
 


Mi-am aruncat privirea in jur incercand sa imi localizez prietena, in timp ce imi aranjam discret parul rebel si sorbeam ultimul strop din cafeaua recent cumparata de la Starbucks-ul de vis-à-vis. Cat s-o fi facut ceasul?
-Hei, Sakura! Aici sunt, s-a auzit dintr-o data vocea ridicata a Hinatei, care gesticula caraghios in mijlocul multimii de oameni in speranta ca o voi zari.
-In sfarsit! Ma pregateam sa te sun si crede-ma ca nu ti-as fi adresat cuvinte prea ortodoxe. Ca naiba ai facut pana acum? I-am spus eu pe un ton serios, dar chipul vesel si relaxat ma cam dadea de gol.
-Traficul e de vina, scumpo, si nu mai face aici pe suparata cu mine ca nu-ti iese. Vad ca cineva se simte excelent dupa seara trecuta. Vreau sa stiu tot!
-Oh haide, Hinata! Doar nu vrei sa-ti descriu si lenjeria lui intima acum.
-Ma sa stii ca pe mine nu ma deranjeaza. Doamne, nu-mi vine sa cred ca tu, adica tu, nu mai esti virgina! Vreau sa zic, vorbim aici de tine!
-Am prin ideea de la primul tu, sa stii.
-Deci esti o norocoasa. Tipul ala arata atat de.. mrr! N-am cuvinte! A continuat aceasta visatoare muscandu-si usor buza la sfarsit.
Am inceput sa chicotesc dupa care am privit absenta strada. Avea dreptate. Tipul acela arata genial. Nici macar eu nu am putut sa-i gasesc vreun defect si toata lumea stie ca sunt cel mai dur critic cand vine vorba de estetic sau frumos, in orice domeniu.
-Da, stiu.
-Cum il cheama apropo?
M-am incruntat usor incercand sa-mi amintesc daca ne-am prezentat macar, desi puteam sa jur ca nu o facusem. Wow, nu pot sa cred ca nici macar nu-i stiam numele. Dar pana la urma, ce relevanta are? Oricum la cum ma stiu l-as fi uitat dupa primele 10 minute.
-Habar nu am, am raspuns sec.
-Serios?
-Daca-ti spun. Cui naiba crezi ca i-a mai pasat de formalitati de genul? Am continuat eu usor amuzata, iar Hinata a inceput sa rada.
-Unele lucruri nu se schimba niciodata presupun, a adaugat aceasta inainte ca o alta silueta sa-si faca aparitia prin multime, prinzandu-ne pe amandoua intr-o imbratisare puternica.
-Ce fac fetele mele?
Am zambit larg cand m-am intors si mi-am vazut prietena cea blonda. Chiar ma intrebam cat o sa mai dureze pana sa-si faca intrarea si ca de obicei a ajuns ultima.
-Temari draga mea, tin minte ca ti-am luat un ceas de ziua ta. Ce ar fi sa incepi sa-l folosesti! Nu ca e o idee grozava? A spus Hinata pe un ton ce se voia invinuitor, dar amandoua stiam ca glumeste.
-Imi pare atat de rau ca am intarziat!
-Iar, am intrerupt-o eu amuzata. Iti pare rau ca ai intarziat iar, am adaugat eu punand accent pe ultimul cuvant.
-Ok, stiu ca eu sunt mereu cea care intarzie dar hei, de data asta am o explicatie plauzibila pentru care o sa ma iubiti!
-Si anume?
-Deci sunt acesti prieteni de familie care organizeaza o super petrecere la cel mai scump si select club din oras in cinstea absolvirii fiului lor. Kiba, il stiti. M-au rugat asadar sa-i ajut cu organizarile si mi-au spus ca as mai putea sa imi aduc vreo doua-trei prietene.
-Unde e partea in care se presupune ca ar trebui sa te iubim? Am intrebat eu ironic, radicand o spranceana.
-Umm.. asta?
-Deci tu vrei sa-mi spui ca astepti sa fiu incantata de ideea de a-mi petrece cateva ore din viata la o petrecere de fite, inconjurata de snobi, intr-un loc in care pretul unei ape minerale depaseste ca numar IQ-ul celor aflati in sala? Ai dreptate. De ce nu m-as entuziasma? Am continuat plina de sarcasm.
-Cand o spui asa.. a intervenit Hinata, adoptand o expresie ganditoare.
-Oh, haideti! Nu dai de o ocazie ca asta zilnic. Si in plus, credeam ca va plac chestiile de genul.
-Chestiile de genul, dar nu oamenii de genul. Vor fi numai fitosi si aroganti pe acolo si stii si tu cat de mult urasc acest gen de persoane.
-Cui ii pasa de ei? Mergem acolo sa ne distram! Pe gratis! Va rog?
-Hai ma sa mergem, a cedat Hinata in cele din urma. Pana la urma, ce avem de pierdut? Oricum nu vom interactiona cine stie ce cu ei.
-Merci, stiam eu ca ma iubiti! A exclamat Temari fericita, clipind des si zambind larg.
-Eu inca nu am zis nimic.
-Stim amandoua ca vrei sa vii, Sakura.
-Of, fie. Cand este?
-In seara asta.
-In seara asta ? am intrebat eu si Hinata in acelasi timp, pe un ton revoltator.
-Da, sper ca aveti cu ce sa va imbracati. Daca nu, ar trebui sa mergem de urgenta pana la mall.
-Dar sti prea bine ca noi am iesit si noaptea trecuta in club. Sunt obosita, nu pot sa merg.
-Obosita? Serios? Vorbim de tine aici totusi. Persoana care a facut doua nopti albe la rand si singurul motiv pentru care s-a culcat apoi a fost acela ca a fost pana de curent la 12 noaptea. Nu mai cauta scuze, Sakura, vom merge la petrecere.
Am fost infranta. Chiar eram obosita dupa noaptea trecuta, insa momentan nu as vrea sa stie si Temari motivul.Se pare ca va trebui sa merg pana la urma fara alte proteste.
-In regula. Cunoastem pe cineva din cei prezenti la petrecere? Am intrebat eu in speranta unui raspuns negativ.
-Pai..
Tonul folosit de Temari deja ma ducea cu gandul la un raspuns. Doamne, de ce eu ?
-Vine si el, nu?
-Normal ca vine. Tipul asta a fost in liceu cu noi  si nu avea cum sa nu il invite si pe print la petrecere.
-Am sa scap vreodata de baiatul asta? Am intrebat si mai descumpanita decat inainte.
-Eu tot cred ca sunteti suflete pereche, mi-a spus Temari amuzata.
-Iar eu cred ca nu sunt singura care are nevoie de somn.
-Ha ha. Cand o sa ma chemati la nunta voastra, o sa iti scot ochii cu ceea ce ai zis acum.
-Cu siguranta ai pierde ziua aceea draga, fii sigura.
-Deci mergem sau nu la cumparaturi? A intrerupt Hinata schimbul de replici ironice, intuind probabil ca nu aveau sa se termine prea curand.
 

***
 

M-am privit inca o data in oglinda ca sa ma asigur ca niciun detaliu nu imi scapase. Mergeam la o petrecere plina de VIP-uri, trebuia sa ma ridic la inaltimea asteptarilor pana la urma, nu? Purtam o rochie alba dantelata fara bretele, cu decolteu in forma de inima ce imi scotea perfect in evidenta sanii fermi. Rochia era stransa pe talie, alunecand apoi usor pe solduri pana la jumatatea coapsei, fiind vaporoasa in partea de jos. Tinuta era completata de un lant la baza gatului cu pietre pretioasa negre si tocuri inalte de aceeasi culoare. Parul l-am lasat sa curga natural in bucle pe umeri si am adoptat ca de obicei un machiaj cat mai discret, completand la final cu un ruj rosu trandafiriu ce imi contura perfet buzele pline.
-Eu sunt gata, am spus in timp ce ma dadeam cu parfum, luand apoi plicul negru de pe masuta din sufragerie.
-Atunci haideti sa mergem, a replicat Temari dand sa iasa pe usa.
-Sunt in spatele vostru! A adaugat si Hinata.


Drumul a fost destul de lung si tacut, mai ales ca eu continuam sa am acea stare negativa, specifica atunci cand ceva rau urma sa se intample. Si as fi putut sa jur ca seara asta nu avea sa fie printre cele mai bune traite de mine pana acum.
-Aici este! A spart Temari tacerea, platind apoi taximetristul si a iesit entuziasmata din masina urmata de Hinata.
-Am coborat in cele din urma si eu, mergand neincrezatoare in spatele lor spre clubul imens si impunator din fata, rugandu-ma in sinea mea sa nu fiu nevoita sa interactionez in vreun fel cu cineva. Se pare ca in aceasta seara voi fi 100% Sakura, caci nu aveam deloc chef sa ma integrez sau sa fac pe draguta.
-Temari! Ai ajuns in sfarsit!
Mi-am indreptat privirea in directia vocii pitigaiate si mi-am dat instinctiv ochii peste cap cand am vazut-o pe majoreta sefa de la mine din liceu. Super, se pare ca in seara asta ma voi intalni cu toti fostii mei colegi de care abia asteptam sa scap.
-Buna, Karin! I-a raspuns Temari zambitoare, indreptandu-se spre ea.
Uneori chiar ma intreb cum poate Temari sa-i suporte pe oamenii astia. Din fericire Hinata era la fel de reticenta ca si mine, privind-o pe roscata cu aceeasi expresie rece, plina de venin.
-Hinata! Sakura! Ati venit si voi, ce dragut! A spus aceasta entuziasmata, afisand cel mai fals zambet posibil.
I-am raspuns cu acelasi zambet, ajungand in dreptul lor insotita de Hinata.
-Voi stati la masa cu noi pentru ca suntem singurii de la petrecere care-i cunoasteti. Am vorbit si cu Kiba si a zis ca asa e cel mai bine.
Cand am auzit, am simtit ca imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii. Nu pot sa cred ca va trebui sa-i mai suport o noapte intreaga pe toti popularii liceului. Mai bine beam apa cu sare si ma tundeam cheala. Pot sa fug, va rog?
-Minunat! Sa mergem fetelor! A replicat Temari incantata, tragandu-ne pe amandoua spre intrarea in club.



***


-Si aici e masa! A spus Karin, indicand cu degetul locurile unde trebuie sa ne asezam.
-Buna baieti! I-a salutat Temari pe toti cei care stateau la masa, privindu-ne pe toate trei mult prea insistent. 
Am ceva pe fata sau ce?!
-Buna dragilor, a adaugat Hinata.
Eu spre deosebire de ele nu am scos niciun cuvintel, ci m-am asezat tacuta pe canapea, scotand o tigara din pachet si incercand pe cat posibil sa evit orice contact vizual.
-Tu nu ne saluti, papusa?
Am recunoscut imediat acea voce inconfundabila. Chiar ma intrebam cat o sa mai dureze pana cand idiotul sa-mi spuna ceva care sa ma calce pe nervi.
-Am un nume, sa stii. Nu l-ai folosit 3 ani de zile, deci ce-ai zice sa incepi acum? I-am spus rece , fara sa-l privesc in schimb.
-Pe cat de sexy, pe atat de rea ai ramas, a spus acesta zambind sarmant intr-o parte, asezandu-se apoi pe locul liber de langa mine.
Mi-a cuprins delicat cu o mana talia, pe cealalta plimband-o usor pe coapsa mea, degetele sale intrand putin pe sub orchie. Simteam deja ca fierb de nervi. Tipul asta si-o cauta, nu gluma. M-am desprins rapid de langa el, lovindu-i apoi mana care imi explora fara nici o jena piciorul.
-Cand ai de gand sa renunti, Itachi?
-Eu nu renunt, iubire. Asta ar insemna sa pierd, iar eu nu pierd niciodata.
Mi-am indreptat pentru prima oara in aceasta seara privirea spre el si deja stiam ca am facut cea mai mare prostie posibila odata ce am stabilit contact vizual. Din nu stiu ce motiv mereu m-am simtit intimidata de privirea lui patrunzatoare, iar el o stie prea bine si nu pierde niciodata ocazia sa profite de acest lucru.
-Iar te pierzi in ochii mei, dulceata?
-Sa te ia naiba, Itachi! Nici nu sti cat am asteptat sa se termine liceul doar ca sa scap de tine si acum surpriza! Tot de tine dau! Am zis eu iritata.
-Sakura, eu merg pana la bar, vii? M-a intrebat Hinata salvandu-ma de aceasta conversatie strensata.
-Imediat.


M-am ridicat rapid de pe canapea, fara sa-i mai raspund inganfatului. Avea asa un talent de a enerva oamenii cu atitudinea lui superioara si tupeul nesimtit de care dadea mereu dovada. Niciodata nu am inteles de ce absolut toate fetele din liceu erau topite dupa el, desi toata lumea stia ca el e doar un player arogant cu mult prea multi bani in cont, care avea impresia ca lui i se cuvine orice sau oricine si ca totul se cumpara, inclusiv oamenii. Din pacate nimanui nu-i pasa de acest mic amanunt al personalitatii sale, caci toti elevii jucau dupa bunul lui plac, acesta reusind sa transforme treptat prestigiosul nostru liceu in micutul lui bordel personal. Iar apoi vin eu, singura fata ramas pe lista lui la capitolul nebifat, lucru care l-a scos mereu din sarite, ranindu-i pretiosul lui orgoliu masculin. Un mic zambet mi s-a conturat pe chip. Abia acum realizam ca am reusit sa castig pariul dintr-a zecea. Itachi mi-a spus atunci ca ar putea paria pe orice ca el va fi primul barbat din viata mea, iar eu bineinteles ca l-am contrazis.
-Hai, dam 4 shot-uri fiecare?
-Desigur, a spus Hinata zambind larg, comandand apoi 8 shot-uri de tequila de la bar.
Le-am dat pe toate pe gat rapid, simtind nevoia sa ma destind cat mai repede posibil, ca sa pot supravietui in aceasta noapte inconjurata de toti acei snobi.
-Acum, unde este baia?
-Pai.. pe acolo! Mi-a spus Hinata indicand spre dreapta.
Am urmarit directia indicata de Hinata incercand sa ma strecor prin multimea excesiv de mare de oameni, dar am incremenit cand am vazut un chip extrem de familiar la doar cativa metri de mine. Mi-am ridicat inca o data privirea ca sa ma asigur ca nu bausem prea multa tequila si ca mintea nu imi joaca feste, dar spre ghinionul meu imaginea barbatului sexy din fata mea era cat se poate de reala. Picioarele au inceput sa-mi tremure si nu stiam exact daca simteam rusine, intimidare, o vaga urma de emotie sau pur si simplu un amalgam de sentimente chinuitoare, ce se luptau crancen in interiorul meu inca din momentul in care am realizat ca tocmai el e aici.


Acum nu pe bune, care erau sansele ?!


Ultima editare efectuata de catre Honey B in Sam 28 Iun 2014, 12:17, editata de 1 ori
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Sam 28 Iun 2014, 02:04

Helăău, darling!
În primul rând, vreau să îţi mulţumesc că ai adus capitolul 2 atât de rapid. Mă încântă nespus asta pentru că am reuşit să nu uit ce s-a întâmplat în capitolul anterior, fiind încă pe aceeaşi lungime de undă cu ficul *blushed*
Acum, să vorbim de capitol. Încep prin punctele forte, care chiar mi-au plăcut, cum ar fi: 


"inconjurata de snobi, intr-un loc in care pretul unei ape minerale depaseste ca numar IQ-ul celor aflati in sala";


"singurul motiv pentru care s-a culcat apoi a fost acela ca a fost pana de curent la 12 noaptea." ;


"-Eu tot cred ca sunteti suflete pereche, mi-a spus Temari amuzata.
-Iar eu cred ca nu sunt singura care are nevoie de somn.";


"Pot sa fug, va rog?"; 


"reusind sa transforme treptat prestigiosul nostru liceu in micutul lui bordel personal."


Deci, replicile astea chiar mi-au încântat vederea. Au fost atât de plăcute! M-ai surprins cu faptul că prinţul este Itachi. Eram ferm convinsă că este Naruto, dar, ai reuşit să punctezi foarte bine :d. Ai avut câteva greşeli de tastare, dar nu erau chiar deranjante. După părerea mea, dacă ai scrie şi cu diacritice, ar arăta şi mai bine. Nu mai zic că a fost un capitol destul de lung, şi asta desigur mi-a plăcut, cu toate că unele chestii deveneau plictisitoare... Am observat că ai scris odată "Bonnie" în loc de "Hinata" şi "Chris" în loc de "Itachi". Să-nţeleg că acest fic este făcut cu alte personaje de fapt? Ei, nu prea contează asta, doar să fii atentă când îl corectezi. M-a iritat umpic faptul că Hinata zicea că nu suportă aroganţii şi snobii etc, dar ele, într-un fel, sunt la fel. În fine, fiecare cu concepţiile sale :d. La faza cu baia, când i s-a indicat unde este, parcă ar fi sunat mai plăcut să descrii, nu să pui dialog. Părea că nu îşi are locul. Mi-a plăcut şi replica de încheiere. A fost oarecum... incitantă. Cu toate că nu era formulată chiar "perfect". 
Eii, deja m-am întins cam mult în acest comentariu. Sper să nu primesc vreo atenţionare că este sub formă de critică... doar mi-am exprimat punctul de vedere, nu? Acum, să vedem ce cred şi ceilalţi. Sper să te fi ajutat cu ceva ceea ce am scris eu aici. Chiar dacă nu am nici eu prea multă experienţă în domeniu, am spus ceea ce mi-a plăcut şi ceea ce nu mi-a plăcut. Că până la urmă e liberă exprimare, corect? *smileface*


Draga mea, aştept să aduci următorul capitol, poate la fel de repede (dacă sper la mai rapid de atât, cer prea mult, nu? :d)
Anunţă-mă, te rog, aşa cum ai făcut-o de data asta. Şi sper să nu îmi iei în nume de rău ceva din ce am spus acum. Te pup 
Sus In jos
Simona135
Academy Student
Academy Student
Simona135

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In Andy's arms
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Sam 28 Iun 2014, 15:35

Ma bucur ca ai pus capitolul 2 asa repede pentru ca n-am uitat ce s-a intamplat in capitolul anterior, ceea ce mi se intampla foarte des. Ideea este originala si imi place cum o dezvolti. Ador schimbul de replici ironice dintre Sakura si Temari si imi place cum l-ai descris pe Itachi, dar chiar nu ma asteptam ca el sa aiba acest rol. La bar cred ca este Sasuke, dar sansele sunt foarte mici, sau Naruto, pentru ca nu l-ai mentionat pana acum. Acest fic este foarte frumos si sigur o sa devina popular. Chiar nu stiu ce sa zic, asa ca, bafta in continuare!
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Dum 29 Iun 2014, 12:29

Merci de anunt si scuze ca am ajuns atat de tarziu! N-am cuvinte, este perfect capitolul doi.  N u stiam ca Sakura si cu Itachi au avut o legatura :)) Totusi, cred ca cel cu care s-a intalnit in baie a fost Sasuke. Un capitol foarte frumos si surprinzator, pacat ca eu ajung atat de tarziu, insa promit ca data viitoare sa ajung mai repede.
Succes in continuare.


Ultima editare efectuata de catre Rhye in Joi 18 Iun 2015, 19:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : After you, hell should be easy  [+16] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Mar 22 Iul 2014, 19:47

Aww ce fic frumosss <3 Imi place mult ideea si ador cum scrii <3
Adu capitolul mai repede ca mor de curiozitateee, pup <3
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Mier 23 Iul 2014, 04:28

Cattt de tare e acest fic ! In sfârșit, un fic cu adevărat pe gustul meu. Imi place absolut totul : imaginile pe care le creezi atat de bine, dialogul din care sarcasmul domnește fiecare idee. Deabea aștept sa vad cum va decurge aceasta petrecere VIP. Anunță ma si pe mine cand pui next ul, te rog. Doar puneee l o data ca mor de curiozitate. Bafta la scrisss, te pupă dedde
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Mar 23 Sept 2014, 21:00

Buna ! 
Am trecut si eu pe aici si imi place mult ceea ce gasesc. 
E un fic foarte fain care are realmente de toate, umor, suspans, cantitare moderata de perversiune. 
Abia astept sa vad ce se va mai intampla. 
Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next.
Ja ne !
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Vin 26 Sept 2014, 19:23

Deci aduci nextul , da? hey sexy ! Si sa ma anunti , da?  :3
Este pur si simplu genial! puppy eyes Ai niste replici in tine , foarte tari! Am si ras la cateva dintre ele. Aia cu IQ-ul a fost tare rau. Nu am ras , dar in mintea mea...... lough
Itachi zici? hey sexy ! Presupun ca o sa fie ceva intre ei doi la un moment dat. heh O greseala poate , sau ceva care sa il faca pe brunetul sexy cu care s-a culcat Sakura sa fie gelos! dance2 Ooo da , imi imaginez doar! what?lol!
Astept next , deci sper sa il aduci negresit! think
Anunta-ma te rog!!  cool
Love you , need you! love
Cya! jos palaria in fata
Sus In jos
Reflex
Genin
Genin
Reflex

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : ^_^

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Lun 29 Sept 2014, 16:11

Edit!
   BUNĂ. IUBESC ACEST FIC! Şi desigur, şi felul tău de a scrie. Hăh, presupun că tipul cu care se întâlneşte e Sasuke. Abia aştept să văd cum va fi această revedere dintre cei doi :) sper să postezi repede şi să mă anunţi :* succes si sorrrr
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Mier 01 Oct 2014, 17:44

Nu-i next? o.o Why? crying
Ai un mod de a scrie ce mă amuză și totodată mă face să mă simt în pielea personajului, iar anumite replici mă fac să izbucnesc într-un râs isteric. lough Ai puțin cam mult dialog, care ar putea fi transpus în vorbire indirectă, dar, totuși, cred că asta animă și mai mult povestea. Ideea asta n-am mai întâlnit-o și asta-i bine. Sper să pui cât mai repede next și să mă anunți și pe mine. Spor la scris și la idei și baftă la școală! a hug
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Mier 03 Iun 2015, 22:39

Foarte frumosssss .Draga mea astept next - ul .Tensiunea e prea mare la fel si curiozitatea de a vedea ce se intampla .Akatsuki te  a hug
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Joi 18 Iun 2015, 17:46

R∆IN: NU ÎŢI ESTE PERMIS SĂ FACI RECLAMĂ altor site-uri.
fic-ul este plagiat. happy2
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19Mar 21 Iul 2015, 13:52

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, anunță aici și un admin/moderator/critic se va ocupa de tine.
Sus In jos
Continut sponsorizat




After you, hell should be easy  [+16] Empty
MesajSubiect: Re: After you, hell should be easy [+16]   After you, hell should be easy  [+16] I_icon19

Sus In jos
 

After you, hell should be easy [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-