Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love is in the air - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love is in the air - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love is in the air

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Love is in the air - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Love is in the air - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Iun 2011, 23:44

Miau miau !

Am trecut si eu pe aici, am picat din cer =)) Ok, lasand glumele la o parte. In primul rand tin sa spun ceva, sau mai bine zis sa atrag atentia cuiva ...

----> ♥️ Fucking Perfect ♥️ <----

Scumpa, exista acolo sa' la " Anunturi " un topic numit " Ceva important " ... stii, care din intamplare spune ca mesajele scurte care contin sub 10 cuvinte sunt interzise !! Iti aduci aminte ? Sau nici macar nu l-ai citit ? Ei bine, daca nu l-ai citit eu te sfatuiesc sa o faci pentru ca ceea ce ai scris tu, care contine decat doua cuvinte este impotriva regulilor. Sincer, un " Heyy Ili ! " .. i puteai sp si pe messenger sau pe chat, care si acelea, din intamplare sunt niste mijlocuri de comunicare, intelegi ? In fine, sper sa nu se mai repete. Eu sp ca daca nu ai chef de scris mai bine nu mai da comentarii. Eu ti-am mai dat mesaje pe privat referitoare la aceasta problema, nu stiu daca le-ai primit sau daca pur si simplu le-ai ignorat. Insa sper ca aici sa vezi.

Revenind la Fic-ul tau, Hug ♥️♥️♥️. Eu am sa incep sa critic, pentru ca am ce si oricum nu as fi venit doar cu un comentariu gen cel de mai sus. Sa vedem ...


1. Ideea- Bun, scumpa, ideea e destul de frumoasa. Originala nu pot spune inca daca este sau nu, trebuie sa imi formez o parere mai complexa despre acest Fic. Deci astept sa vad cu ce idei mai vi.

2. titlul- Hmm, titlul este destul de bun. Banal nu pot zice ca este, pe mine una m-a atras si asta e foarte important.

3. Descrierea- Ei bine cu descrierea nu stai prea bine. Vreau sa spun ca tu descrii mai mult lucruri banale, un exemplu bun ar fi ---> imbracamintea <--- Eu spun sa lasi deoparte aceasta descriere de clasa a-II-a, si sa incerci sa faci mai mult pentru ca poti mai mult. As vrea sa vad descrierea sentimentala care lipseste cu desavarsire. Puteai sa descrii mult mai mult sentimentele, dar nu ai facut-o. De exemplu din cand ai scris din perspectiva lui Josh, spre nu ai avut deloc descriere sentimentala ... insa ceea ce m-a deranjat cel mai mult a fost spre final. Stii de ce ? Pentru ca a fost extrem de seaca faza :

---> Hey, ne-am hotarat sa schimbam numele ! Esti de acord ? <---

---> Stiti ce ? Faceti ce vreti, eu ma duc afara ! <---

Oricat m'as stradui sa ma gasesc motivul pentru care a fost asa de " afectat " Josh, incat sa plece si sa le spuna sa faca ce vrea, degeaba ! Nu imi vine nimic in minte. Care a fost faza pana la urma ? Nu vroia sa fie schimbat numele ? Era suparat din cauza lui Marion si nu avea chef de nimic ? Sau ? Pai eu te intreb, scuze daca par enervanta insa tu trebuia sa specifici. A fost foarte sec si dupa parerea mea greu de inteles, daca scrii din perspectiva a doua personaje, ele fiind si personajele principale, adauga descriere sentimentala. Asta e cea mai importanta ! Am observat, insa, ca ai folosit descrierea imprejurimilor insa extrem de putin. Ai descris putin din cum arata gradina si dupa ai trecut direct la Josh. Invata sa dezvolti descrierea. Folosestete si de cea a imprejurimilor insa si de cea sentimentala, care dupa cum am mai spus, este cea mai importanta. De ce nu ai descris mai mult atunci cand Josh si-a cerut iertare ? Nu am inteles mai nimic, cateva cuvinte aruncate alandala' acolo de genul " OMG, Josh mi-a cerut mie iertare ?? " .. si atat, insa nu, tu puteai si trebuia sa descri mult mai mult. Incearca sa te axezi pe descrierea sentimentala, pentru ca fara ea nu ajungi nicaieri.

4. Dialogul- Dupa cum ai spus si tu, eu sunt de aceeasi parere. De data aceasta ai avut un dialog mai lung fata de cel din celelalte capitole. Dar nu asta m-a deranjat, ceea ce nu mi-a placut a fost ca de adaugat dialog cu carul, ai adaugat ... insa de descris sentimente, pauza ! Daca descriai si sentimentele personajelor atunci era alta treaba, insa asa ... categoric nu !! Dialogul trebuie sa ai grija cu el intotdeauna. Pentru ca daca adaugi prea mult, strici absolut totul. Fi atenta pentru ca trebuie sa sti cand este momentul sa il adaugi si cat sa fie. Ai grija sa nu fie sec .. pentru ca mie asa mi s-a parut in acest Capitol, si sunt sigura ca nu e doar parerea mea.

5. Actiunea- E grav aici. Pot spune ca foarte grav, chiar foarte grav. De ce ? Ei bine, actiunea la tine este extrem de grabita. Lucrurile se petrec foarte repede si efectiv eu am fost ametit, am citit insa totul s-a petrecut asa de repede incat zici ca nu am citit nimic. Invata sa dezvolti actiunea, noi, cititori .. defapt, pentru noi, cititori, este foarte important sa simtim oarecum am fi acolo, in centru actiuni .. eu una, sincer vorbind, nu am simtit asta nici decum. Incearca sa nu mai tragi lucrurile de coada, sa mergi incet si descrie sentimentele !!! Dezvolta actiunea pentru ca la acest capitol, la fel ca si la descriere, mai ai mult de lucrat.

6. Estetica- La estetica nu am foarte mult de criticat. Ceea ce trebuie sa spun este ca am observat ceva. De cateva ori ai uitat sa dai " SPACE " dupa ce ai pus punctul. Incearca sa fi mai atenta cand scrii. Apropo, am observat ca ai inceput sa folosesti ---> ... <--- Ai grija sa nu devina o obisnuinta pentru ca nu da foarte bine, bine deloc pot spune, intr-un Fic. Strica aspectul.

7. Greseli de ortografie, gramatica, tastare :

" plin Mall-uri " - ---> plin de Mall-uri <---

" ca ma " - ---> ca am <---

" Mamea " - ---> Mama <---

" nu pot pot " - ---> nu pot <---

" ajung in in " - ---> ajung in <---

" susosteau " - ---> susoteau <---

" fceti " - ---> faceti <---


Astea au fost greselile heh

Ei bine, mai am ceva de spus. Am observat ca ai tendinta de a scrie unele cuvinte de doua ori, ai grija.

Reciteste capitolul dupa ce il termini. Astfel incat sa'ti dai seama unde, ce si cum ai gresit.

Astept urmatorul capitol, te rog sa ma anunti si pe mine.

Uite id-ul meu : bubulinabella

Multumesc kiss

Spor la scris si la idei, scumpa ! a hug

Pupici dulci in love

Mrr
dap ! hi!


Love is in the air - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Love is in the air - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Iul 2011, 21:15

Hey lume! Intr-un final am revenit cu un nou capitol. Nu am prea avut timp sa scriu, dar acum ca sunt in vacanta, voi vedea ce pot face! Love is in the air - Pagina 2 68543 Scz daca ca-i scurt si probabil ca am mai facut cava greseli de tastare pe care nu le-am vazut.




Capitolul 8



Andy:

Trebuia neaparat sa aflu de ce Jessy nu mai vorbeste cu mine...Chiar nu-mi pot da seama. Ma tot plimb ca un idiot prin camera mea si nu-mi dau seama ce Dumnezeu i-am facut de e suparata pe mine.
Ies pe hol. Si ma duc in fata camerei ei. Bat la usa si se aude un glas destul de enervat si frustrat care imi spune: " Daca esti Andy, atunci n-ai ce cauta aici! ". Nu mai are rost sa tot incerc...Trebuie sa-i cer ajutorul cuiva...aaa, Marion! Spre bucuria mea, Marion se afla pe hol, probabil ca voia sa mearga afara. Iar atunci cand i-am strigat numele numai nu a sarit in sus.
- Ce e !? Chiar trebuie sa strigi de fiecare data cand ma vezi? Zau Andy, esti chiar enervant!
- Scuze, dar trebuie neaparat sa-ti cer o favoare.
- Ce mai e? Daca e in legatura cu numele formatiei sa sti ca nu mai am degand sa te ajut! M-am saturat sa fac treba in locul vostru!
- Nu e in legatura cu formatia! o intrerup eu. Jessica e foarte suparata pe mine si nu imi dau seama de ce si nu vrea sa-mi spuna si eu sunt chiar foarte stresat! strig nervos, mai sa ma apuc de plans. Marion imi spune sa ma calmez, pentru ca nu are rost sa ma enervez acum, cu o zi inainte de concert. Iar apoi raman uimit sa aflu raspunsul la intrebarea mea:
- Nu te-ai gandit poate ca Jessica e suparata pe tine pentru ca in ultimul timp de abea daca o mai bagi in seama? Adica Andy, chiar si eu am observat asta! Si te mai miri ca nu vorbeste cu tine...Nici eu nu as mai vorbi cu tine daca as fi in locul ei.
Am ramas socat la ce imi spuse roscata chiar acum. Nu pot s acred cat de orb am fost...Cum am putut fi atat de badaran?! Iar apoi am avut tupeul sa intreb:
- Nu ai putea sa mergi sa-i spui ca-mi pare rau? Sincer, chiar imi pare rau, nici nu sti cat de mult regret...
- In niciun caz! E prietena ta! Ocupa-te! Nu ma pune pe mine sa fac ceva ce trebuia sa faci tu acum o caruta de timp! Sti ce, suntem prieteni, dar in situatii din-astea trebuie sa inveti sa te descurci singur!
Si dupa aceasta pleca lasandu-ma singur. Trebuia sa ma gandesc repede ce voi face.Trebuia sa-mi cer neaparat scuze de la Jessica. Fac cale intoarsa si ma duc la camera ei. Bat la usa si se aude din nou aceeasi fraza ca data trecuta, dar nu o las sa termine si ii spun:
- Uite Jess! Chiar imi pare rau! Habar n-ai ce nasol ma simt acum ca am aflat de ce esti suparata pe mine. Stiu ca am fost un nesimtit si nu te condamn ca esti suparata pe mine. Dar te rog, iarta-ma!
Deodata usa se deschide si apare Jessy. Se uita la mine lung. Se putea citi uimirea de pe fata ei. Ochii ei verzi minunati straluceau asemeni diamantelor. '' Te iert Andy! ''. Acestea au fost cuvintele ei si apoi mai adauga:
- Cum as putea sa nu te iert daca ai vorbit atat de frumos cu mine! Dar promite-mi un lucru: Promite-mi ca nu o sa mai faci niciodata ceva asemanator cu ce ai facut! Eu nu am mai putut sa spun decat ca promit! Ii dau o imbratisare calda, iar apoi ma uit adanc in ochii! Ma apropii de ea si mai mult si o sarut dulce gustandu-i buzele suave. Dupa ce ne dezlipim unul de altul imi iau larevedere si plec in camera mea! Nu m-am mai simtit atat de fericit in toata viata mea!


Marion:

Nu pot sa cred ca Andy mi-a spus sa-i cer scuze Jessicai in numele lui. Incep sa cred ca biata fata sufera prea mult din cauza unui destept cum e Andy! Sper sincer ca si-a cerut scuze de la ea. Oricum prioritatea mea acum este sa ajung cat mai repede in sufragerie. Am intalnire cu Josh.
Ajung in camera, si vad ca...sunt singura. Oare unde o fi? Sper din suflet ca nu a uitat. Deodata, se aude zgomotul facut de pasii care scrasneu pe parchetul din lemn de nuc. Imi intorc privirea pentru o secunda, iar in spatele meu apare nimeni altul decat Josh. O urma de...nici nu pot sa-mi dau seama; de bucurie apare in ochii sai atunci cand ii intalneste pe ai mei.

- Acum imi dau seama ce ochi frumosi ai! Offf...de ce a trebuit sa spuna asta intr-un moment atat de tensionat. Fara sa-mi dau seama ma imbujorez si imi cobor privirea in pamamt. Oare de ce reactionez asa? Oare chiar il plac? Imi pun niste intrebari la care nu pot raspunde. Apoi el continua:
- Parca ai avea 2 smaralde stralucitoare in loc de ochi.
Ce fel de aluzie mai e si asta?! Am inteles ca-i plac ochii mei, dar nu trebuie sa ma linguseasca chiar asa!
- Poti te rog sa nu ma mai lingusesti atat si sa mergem odata? Se uita ciudat la mine intrebandu-se oare ce am patit. Hai nu te mai holba! Sa mergem odata!
Nu mai spune nimic, imi ofera bratul sau, dar nu-l prind de brat si ma conduce spre un restaurant select. Tipic vedetelor.

Sper sa va placa! Love is in the air - Pagina 2 208323
Astept commuri si critici! Love is in the air - Pagina 2 977748




Love is in the air - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
 

Love is in the air

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-