Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
De-a lungul vieţii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
De-a lungul vieţii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 De-a lungul vieţii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Betteann
Academy Student
Academy Student
Betteann

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : -

De-a lungul vieţii Empty
MesajSubiect: De-a lungul vieţii   De-a lungul vieţii I_icon19Lun 21 Iul 2014, 17:14

Hello. Sper că e ok pentru început.

Capitolul 1
De mică am avut obiceiul de a concura cu fel şi fel de copii, din cele mai banale motive. Mereu am vrut să-i întrec pe ceilalţi, iar de cele mai multe ori o dădeam în bară. Dar acest lucru nu mă oprea, nu mă împingea înapoi, nu-mi punea piedică, dimpotrivă, îmi amplifica speranţele astfel încât să fiu mult mai ambiţioasă data viitoare. Deseori îmi puneam diferite întrebări. Mami? Tati? De ce sunt patru roţi la bicicleta mea? Cine sunt toţi aceşti copii? Mami, de ce mă laşi singură? Tata, mă poţi ajuta la fizică? Oare la ce liceu să aplic? Are prietenă? Unde este mama? De ce a plecat? Boală? Dar m-am oprit.
Am înţeles că ce este prea mult strică.
Singura femeie care m-a iubit din cer până-n pământ m-a lăsat într-o zi în care totul părea perfect. Nu aflasem niciodată de starea în care se afla. Nu părea bolnavă, nu era palidă, mânca, zâmbea, mă certa, câteodată mă ajuta să fac contact cu palma ei, dar sclipirea de pe chipul ei a rămas intactă din momentul în care m-a ţinut în braţe pentru prima oară, până în momentul în care a trebuit să văd lucrul în care nu mi-am imaginat niciodată că ar sta, nemişcată.
După aceea, lucrurile au devenit din ce în ce mai normale, ştiam că a trăit o viaţă fericită alături de persoanele care o iubeau nespus de mult. Ne-am resemnat cu gândul la momentele acelea. Sau poate am devenit liniştiţi din cauza faptului că au trecut mulţi ani, timp în care, ne-am închis în noi, am făcut tot posibilul să uităm de dăţile în care plângeam împreună cu ea şi am trecut mai departe lăsând un capitol important din viaţa noastră închis.
Încă îmi folosesc inteligenţa să ajung tot mai sus, tot mai bună ca ceilalţi, iar de data aceasta, reuşesc. De fiecare dată când o persoană admite că, într-adevăr şi fără minciună, sunt mai bună ca ea, mă simt fericită. Merg la mama şi-mi împărtăşesc bucuria cu ea. Trandafirii erau preferaţii ei.
Chipul tatălui meu se luminează din ce în ce mai mult. Prima promisiune pe care am făcut-o în aceşti 19 ani de viaţă cu el a fost să spunem mereu adevărul. Să nu ascundem nimic faţă de noi doi, din moment ce doar pe el îl mai am. Fără tata aş fi ajuns un nimic, o persoană fără vise, ambiţii, personalităţi, fie bune sau rele, defecte, sau sentimente.
Dar trebuie să recunosc că a fi singură la părinţi necesită multă răbdare, atât pentru ei cât şi pentru mine, iar majoritatea timpului este doborât de moleşie, starea de plictiseală care pare a nu dispărea niciodată.
A fost bine la început, dar după o perioadă am început să le dau părinţilor mei sugestii cu privire la adoptarea unui copil. Nici măcar nu se uitau la mine, mă ignorau complet, aveau impresia vagă că eu aş fi glumit, dar chiar îmi doream o surioară sau un frăţior. Şi încă vreau. Îmi doresc să pot învăţa pe cineva, iar acel cineva să aibă de la cine învăţa. La un moment dat, am vrut ca la acel cineva să nu se aplice zicala ''Învaţă din greşelile proprii'', doream să înveţe din greşelile mele, ca pe viitor să stie cum să acţioneze, parţial. Dar a trebuit să mă aleg doar cu un laptop, păpuşi, desene şi muzică. Nimic altceva. Ah, şi o pisică.
Am evitat să le răspund într-un mod direct oamenilor care mă întrebau de unde am zgârieturile acelea. Mă prefăceam că nu-i aud, îmi puneam căştile în urechi şi-mi continuam rutina zilnică, muzică 15/24. Ignorarea şi indiferenţa aveau o limită, nimeni nu-mi atingea căştile. Iar cine o făcea doar pentru a scoate un răspuns clar şi concis de la mine, referitor la amprenta pisicii, regreta.
Nu am avut niciodată un aşa-zis prieten cel mai bun, nu cunoşteam termenul acesta, dar pot spune că unele persoane îşi au locurile rezervate în inima mea. De ele n-aş putea scăpa nici dacă aş vrea, lucru la care sper că nu voi ajunge niciodată. Îmi este de-ajuns faptul că am pierdut cea mai importantă persoană din viaţa mea.
Şi aşa se face că am trecut BAC-ul cu 9.05, iar acum îmi petrec un an acasă, în stil american. Am nevoie de timp pentru a lua deciziile care-mi vor schimba viaţa, nu vreau să regret cu timpul. Mereu am vrut să mă duc la Limbi Străine şi să devin Traducător, profesor, chiar şi învăţător, asta în cel mai rău caz. Iar prin profesor mă refer la profesor de universitate.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : De-a lungul vieţii J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

De-a lungul vieţii Empty
MesajSubiect: Re: De-a lungul vieţii   De-a lungul vieţii I_icon19Joi 31 Iul 2014, 02:57

Buna  woaaaa 


Deci nu stiu de ceilalti dar mie personal imi place foarte mult cum scrii. Adica nu m-am plictisit si nici nu mi-am dorit din prima faza sa inchid pagina. Foarte frumoasa ideea insa sunt curioasa cum o vei dezvolta de acum inainte.
Inca o chestie, nu te lasa descurajata daca nu ai comentarii. Intai, invata sa scrii pentru tine si din placere, mai apoi vor veni si laudele. De la mine le ai, oricum. Si sper sa ma anunti cand aduci urmatorul capitol, da? Altfel bataita :))
Pup si spor la scris  a hug 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
De-a lungul vieţii Asss10De-a lungul vieţii J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

De-a lungul vieţii Empty
MesajSubiect: Re: De-a lungul vieţii   De-a lungul vieţii I_icon19Sam 27 Dec 2014, 23:30

FanFic inactiv
Sus In jos
Continut sponsorizat




De-a lungul vieţii Empty
MesajSubiect: Re: De-a lungul vieţii   De-a lungul vieţii I_icon19

Sus In jos
 

De-a lungul vieţii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-